Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

debilizmi naših odločevalcev:

151215463_2516202505353558_6434055094750149298_o.thumb.jpg.89a57423e6a79183dcf24c8baae0b757.jpg

 

 

in podobno je v gostinstvu:

https://www.zurnal24.si/slovenija/gostilna-v-svojih-prostorih-dnevno-postreze-vec-kot-60-ljudi-362045?fbclid=IwAR1RkEnZ970FFrc1nz36C7c_Qvrh86cSZYkPTtgPU4G4TGMbML-ItirHinM

samo izvleček:

Od vlade gostinci pričakujejo pojasnila A kot kaže, različne institucije tolmačijo zakon vsaka po svoje. Medtem ko je Simon Zajc, državni sekretar na MGRT, v oddaji Odmevi potrdil, da odlok ne prepoveduje ponujanja hrane in pijače v prostorih za namene B2B (business to business), je Blaž Cvar iz Sekcije za gostinstvo in turizem na Obrtni zbornici Slovenije povedal, da so prav zaradi zmede med gostinci vlado ponovno vprašali, ali poslovnim partnerjem vendarle lahko strežejo v prostorih gostiln. Odgovor? Zaradi omejitev zbiranja to ni mogoče. "Odgovori vlade so eksplicitno povedali, da tega ne smemo opravljati. Pričakujemo, da bodo pojasnili, kako lahko to počnemo da bo v skladu z odloki." je poudaril. Odlok, ki gostilnam preprečuje strežbo hrane in pijače v prostorih gostiln, sicer ostaja v veljavi tudi v oranžni fazi, postopno odpiranje je predvideno šele v rumeni fazi. 

 

 

če pa ješ burek zunaj, hop 400€ kazni..kje jst žwim :(

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

če pa ješ burek zunaj, hop 400€ kazni..kje jst žwim :(

kwa pa ješ ćefursko hrano ... jej žgance, polento, krompir in potico, pa nauš kaznovan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

je precej hudo. Turistične agencije ne delajo, igralništvo ne dela, ala cart ,oštarije ne delajo, hoteli itd..delajo menze in delajo "to go" tok, da ne crknejo.

Samo iz zgornjega naslova imaš na borzi ohohoho število nezaposlenih.

a imamo kakšne podatke inšpektorjev o teh brezposelnih in delu na črno? nimamo.. ker se vsi inšpektorji ukvarjajo s korono.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, thumper pravi:

a imamo kakšne podatke inšpektorjev o teh brezposelnih in delu na črno? nimamo.. ker se vsi inšpektorji ukvarjajo s korono.. 

če verjameš mojim podatkom:

goszinci, ki so obratovali izključno v času turizma mi v 2020 niso kupili niti 1x blaga..no mogoče kak, ampak malo. Prej sem vozil tedensko. Eni so mi povedali, smo zaprli, bo kar bo, delavce so dal na cesto. Družinska podjetja životarijo. 

Da ne govorim o slaščičarnah, igralništvu, turistićnih agencijah in podobno. Zaprto. Uradni podatki tudi obstajajo o nezaposlenih, oziroma povečanju.

Naše podjetje ma 50% manj prometa..pa še kar dobro guramo.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, smasher pravi:

napovednik.....

Next year...... From Russia with love.... (ime virusa se še izbira)

https://www.24ur.com/novice/znanost-in-tehnologija/virusi-permafrost-sibirija.html

rusi so se osredotočili na obrambo - pred vsem.. virusi , zahodom ... grožnje so .. 

kot je pa trenutno videti se ne zapirajo vase navkljub vsem udarcem , ki jim jih zadaja zahod.. za sputnik V pravijo , da zna biti najbolj uspešno cepivo .. pogovarjajo se za proizvodnjo v avstriji.. meni se zdi to kar prijazna gesta glede na relativno surovo  obnašanje zahoda proti rusiji..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Permafrost se topi, sprošča se antrax. Cele vasi so umrle, ampak, ker je daleč od oči in ker so nepomembni kmetje ni take panike, kot s kotono. Sem gledal dokumentarec. Se je za zamislit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

151582366_2508683186106035_8591036964050163275_n.jpg.bb31a561e6478cec4c5f80168c81a5fb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, RobiRoberto pravi:

:OK:   :OK:   :OK:   :OK:   :OK:   :OK:   :OK:

rob.jpg.c8c079d36477a4a5d3cf4ad5208a39c8.jpg

tiček brez gnezda :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Tedybear pravi:

Vsaj nekje sem pozitiven. ?

še tiste par dni do penziona ko bi lahko delal boš moral zabušavat.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Tedybear pravi:

Vsaj nekje sem pozitiven. ?

čimbolj v izi ti želim. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdor smuča je negativen :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, DAMI34 pravi:

kdor smuča je negativen :P

 

V soboto sem šel na gondolo (spust v dolino), pa na kasi ne smejo preverjat (itak nisem smučal, ampak hodil). Samo vprašala je, če vem, da moram imeti test/potrdilo.

Odgovor je bil, da se bom samo peljal v dolino... nato je sledilo: "ampak plačat bo treba 4 eur"...

lol, itak :) 

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obračunavanje z drugačemislečimi se je že začelo.

Zdrav. zbornica se je spravila na dr. Figlja (Beovička itak, odzad pa JJ)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!