Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Kaksne bedarije se gremo. 
mecemo cez okno dobesedno miljarde, kle se pa kregajo za 3-4mio, da bi na riziko narocil Sputnika in kitajca.. da bi mogoce bili vsaj kdaj korak pred ostalimi. Ampak ne, ne, mi smo slovenci, ovce.

 

Gre se kdo v Srbijo se cepit? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uživajte dokler lahko, JJ se že pripravlja na tretji val :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Uživajte dokler lahko, JJ se že pripravlja na tretji val :(

 

Uf, sm se oddahnu. Sm se že sekiral, k se mi je lepa fazerca pred nosom prodala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, bajkr88 said:

https://www.24ur.com/novice/korona/v-torek-potrdili-1089-okuzb-z-novim-koronavirusom.html 

 

dohtr 2x ceplen... in okuzen... ja pa kako???  jah nobena stvar ni 100 posto... 

a se je za smejat al jokat....  

Poleg tega, da te je strah cepljenja, kaj ti tu ni jasno ???? :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

Poleg tega, da te je strah cepljenja, kaj ti tu ni jasno ???? :headbang:

da ni čudežne tabletke, in da bo potrebno znat živet z virusom, ter pocepit tvegano populacijo.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, DAMI34 said:

da ni čudežne tabletke, in da bo potrebno znat živet z virusom, ter pocepit tvegano populacijo.

tebe pa ne ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Alla said:

Pa dobro, kaj ste tolk alergični na vse, ki se nočejo cepit?
Se pač nočejo. Zaenkrat še ni obvezno.

Zato ker ste najbolj glasni pri propagiranju nasprotovanja. Samo poglej predhodne zapise. Saj ni in zelo verjetno ne bo obvezeno, se pač ne cepiš in ne še to propagirat.

Ste tako kot RKC, ki nasprotuje splavu in še to hoče uzakonit, kot so že nekje....

 

1 hour ago, bajkr88 said:

dohtr 2x ceplen... in okuzen... ja pa kako???  jah nobena stvar ni 100 posto... 

a se je za smejat al jokat.... 

A veš koliko motoristov je umrlo, pa so uporabljali popolno opremo ????

A je potem oprema nesmiselna in zaradi tega naj gremo okoli brez čelade, kombinezona, škornjev,...., pa si delat stroške z nakupovanjem le te ????

Kot je napisano, nič ni 100% , ga bo pa obvarovalo pred hujšim potekom in bo bistveno prej ozdravel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi ravno obratno. Da ste/so zagovorniki cepljenja agresivni do tistih, ki se ne želijo cepiti in jih obkladate/obkladajo z morilci in krivci za epidemijo.

Očitno stvar osebnega pogleda. Tako odločitev za/ proti cepljenju kot tudi katera stran je bolj agresivna in žaljiva pri propagiranju svoje ideje.

Slaba primerjava tole z motoristično opremo. Samo zato, ker nekdo natakne nase čelado, res ne bo umrl.
Če pa se cepi (s katerimkoli cepivom), pa ostaja vedno možnost neželjene ali celo smrtne reakcije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Alla said:

Slaba primerjava tole z motoristično opremo. Samo zato, ker nekdo natakne nase čelado, res ne bo umrl.
Če pa se cepi (s katerimkoli cepivom), pa ostaja vedno možnost neželjene ali celo smrtne reakcije.

primerjave nisi razumela.

Primerjava je bila, da ni nikoli nič 100%, kar pa ne pomeni, da ni koristno oz. da ne pomaga.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Alla said:

Sem razumela.

Hočem samo povedat, da mora vsak pri sebi pretehtati pluse in minuse kateregakoli dejanja. In se potem na podlagi tega odločit.

 

Se samo delno strinjam. Ko se zadeva ne tiče samo tebe, je potrebno gledati širše in ne samo za svojo rit.

Tu na forumu je precej več neresnic, zaničevanja in zavajanja proti cepljenju kot pa za.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvi del: ja in ne. Če te bo "gledanje širše in ne samo na lastno rit" ubilo ali trajno resno poškodovalo (možnost za to vedno obstaja), tveganje za okolico pa zaradi tvoje odločitve ne bo bistveno večje....kdo je potem egoist? Družba, ki takega posameznika sili v nekaj, za kar je precenil, da je tveganje bistveno večje kot pa koristi, ali posameznik, ki s svojo odločitvijo ne vpliva bistveno na tveganje splošne populacije.
Vsako stvar se da pogledat iz več zornih kotov.
In, ne, na svetu ne obstaja ultimatlivna resnica in pravica.

V končni fazi smo v prvi vrsti sami odgovorni zase, za svoje zdravje, za svoj trdni imunski sistem.
In izgovarjanje večine na to, da inštitucije in država ne poskrbi za njihovo zdravje in blaginjo je infantilno, naivno in neumno.
 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vse pisanje o cepivih in cepljenji je samo za dvigovanje občutka nevarnosti in ogroženosti s stani groznega virusa.

Pred pozno jesenjo ne bo dosti cepiva za vse tiste, ki nismo na prednostni listi in smo mlajši od 55 let. Zakaj bi morali že sedaj se odločati o cepljenju za pol leta v naprej? Do takrat se še marsikaj bo spremenilo.

V Nemčiji bo "preceljenje" populacije mogoče doseči šele čez eno leto.  Kaj se lahko vse zgodi do takrat,............

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, Alla said:

ubilo ali trajno resno poškodovalo (možnost za to vedno obstaja)

To obstaja tudi za tretirano hrano...

41 minutes ago, Alla said:

tveganje za okolico pa zaradi tvoje odločitve ne bo bistveno večje....kdo je potem egoist?

Samo tvoje zelo zelo malo, samo če je dosti takih "tvoje" potem bo tveganje za okolico bistveno večje.

43 minutes ago, Alla said:

V končni fazi smo v prvi vrsti sami odgovorni zase, za svoje zdravje, za svoj trdni imunski sistem.
In izgovarjanje večine na to, da inštitucije in država ne poskrbi za njihovo zdravje in blaginjo je infantilno, naivno in neumno.

Smo, samo vedno ne moremo vplivati na potek, ni vse od nas odvisno.

Torej zdravstva načeloma ne rabimo. Ga kar ukinemo in s tem prišparamo ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Precej več je odvisno od nas, od NAŠEGA načina življenja, od tega kaj MI dajemo v svoja usta, kako, kje in koliko se gibljemo, koliko se sekiramo itd....
Ja, seveda, poškodbe se dogajajo, hvala bogu za medicino. Ampak vsemogočna ni in nikoli ne bo.
Če bo folk tlačil vase McŠit in ostalo procesirano hrano, če bo sedel pred TV/računalnikom in se filal z vso objavljeno negativo in strašenjem, če bo edine premike naredil do hladilnika, skreta, postelje in službe in potem vekal, ker jih necepljeni ogrožajo....lej, fak off. Jaz za njih ne bom prevzela odgovornosti za njihovo zdravje.
 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, ukica pravi:

Kaksne bedarije se gremo. 
mecemo cez okno dobesedno miljarde, kle se pa kregajo za 3-4mio, da bi na riziko narocil Sputnika in kitajca.. da bi mogoce bili vsaj kdaj korak pred ostalimi. Ampak ne, ne, mi smo slovenci, ovce.

 

Gre se kdo v Srbijo se cepit? 

od rdeče zvezde naročat pod to Vlado :) bodi no resen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ftp pravi:

tebe pa ne ???

dej, poskrbi zase. Dovolj maš skrbi, zakaj bi se še zame sekiral :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Snečer said:

od rdeče zvezde naročat pod to Vlado :) bodi no resen

no, ce se del denarja vrne na račun "Stranke" in "Velike vodje" potem bi vsekakor slo. Tudi pri SDS-u se ideologija konča pri denarju.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Alla pravi:

Pa dobro, kaj ste tolk alergični na vse, ki se nočejo cepit?
Se pač nočejo. Zaenkrat še ni obvezno.

Ja, ko bo obvezno, ni več debate.

Težko pa je obvezno, ker nimamo dovolj cepiva :) in dejansko gre "le" za gripo, ki pa ne spada med obvezna cepljenja.

Jaz težav s cepljenjem nimam, že kot deca smo dobili doze, takrat itak ni bilo takih scen staršev, ko danes, ki zaradi kakšne prebrane "knjige" iščejo vse načine, da ne sončki fasali pikeca.

Me pa bolj zmotijo ljudje, ki se ne bi testirali pa delajo z deco itd. ...

Žal je tako, da v tako povezani družbi ne moreš solirat in modrijanit.

p.s.

Včeraj sem postal pozoren na reklamo za šampon proti ušem :) aha, to je znak, ko so se šole spet odprle in vrtci na polno, da je sezona uši že tukaj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Alla pravi:

Pa dobro, kaj ste tolk alergični na vse, ki se nočejo cepit?
Se pač nočejo. Zaenkrat še ni obvezno.

trenutno še 80 letnikov niso zrihtal. Mislim, da se ostali sploh nimamo kaj sekirat okrog cepljenja, al cepetaš v vrsti al ne, pred koncem leta tudi če se bo kdo hotel in je okrog 50 pa manj, ne bo prišel na vrsto. Ajd Maus pride oktobra. :P

 

In zelo lepo si povedala, ni obveza.

Ko nas bojo zajebavali za prehod meje se bomo cepili, al pa ostal doma. Moja se ni vpisala, pa zaenkrat lahko pride na vrsto. Se pa v zdravstvu cca 1/3 ni cepila, ker se pač nočejo, kjub hudemu izvajanju pritiskov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, nejc74 pravi:

no, ce se del denarja vrne na račun "Stranke" in "Velike vodje" potem bi vsekakor slo. Tudi pri SDS-u se ideologija konča pri denarju.

Ja, denar ne pozna meja :) univerzalno razmišljanje.

 

Podobno kot tisti vic:

Pride občan k župniku in vpraša, koliko stane pokop psa na pokopališču in pogreb.

Pa ga župnik skoraj nažene, da je to samo za ljudi itd., nakar mu občan odvrne, da škoda,  ker je mislil 2 jurja plačat.

......ja kaj pa niste takoj rekli, da je pes katolik......

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ftp pravi:

Zato ker ste najbolj glasni pri propagiranju nasprotovanja. Samo poglej predhodne zapise. Saj ni in zelo verjetno ne bo obvezeno, se pač ne cepiš in ne še to propagirat.

Ste tako kot RKC, ki nasprotuje splavu in še to hoče uzakonit, kot so že nekje....

 

A veš koliko motoristov je umrlo, pa so uporabljali popolno opremo ????

A je potem oprema nesmiselna in zaradi tega naj gremo okoli brez čelade, kombinezona, škornjev,...., pa si delat stroške z nakupovanjem le te ????

Kot je napisano, nič ni 100% , ga bo pa obvarovalo pred hujšim potekom in bo bistveno prej ozdravel.

oprosti kolega, cepljenje in maša gresta skupaj. Bodo že zrihtal JJeji.

A veš kok motoristom se nam čist jebe za opremo in se kljub temu vozimo. Ne zganjaj paranoje, ne obsojaj drugih, nihče te ne ogroža. Nihče od tebe ne zahteva, da nimaš popolne, najnovejše in higtech opreme na motorju. Ma ne jebat mene če se brez airbaga vozim ali jakne, rokavic in podobno...

Bistvo zapisa pa je:

nihče ti ne brani, da popolnoma vse ukrepe spoštuješ, se cepiš, nardiš zalogo hrane v kleti in tam preživiš par let. Nihče. Ampak zaboga, nehaj najedati drugim, ki tudi živijo in se mogoče ne strinjajo z bedarijami, ki jih počne vlada in NIJZ. Še sami med sabo se ne morejo dogovorit, pa bodo nam filozofirali.

 

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!