Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 20 minutami, DAMI34 pravi:

S kamnom in palico je vse ozdravljivo, obenem pa je tudi preventivno.

https://necenzurirano.si/clanek/preiskovalne-zgodbe/prve-sankcije-v-ukc-maribor-zdravnik-iz-namibije-ob-polozaj-854178

Citiraj

Po naših razkritjih o dogajanju v UKC Maribor po potrditvi prve okužbe z novim južnoafriškim sevom virusa so se v vodstvu druge največje slovenske bolnišnice odločili ukrepati. Zdravnik dr. Matjaž Voršič, ki se je okužil med dopustom v Namibiji, tako ni več namestnik predstojnika oddelka za nevrokirurgijo. Medtem ko je direktor UKC Maribor Vojko Flis odredil nadzor, je dogajanje odprlo še eno pandorino skrinjico slovenskega zdravstva. Gre za zabrisano mejo med javnim in zasebnim, ki jo posamezni zdravniki, zaposleni v javnem zdravstvu, izkoriščajo za dodatne zaslužke. To počnejo tudi v času epidemije, ko se čakalne vrste daljšajo. 

Citiraj

Bo razrešen tudi Voršičev šef?

Kdo je torej Voršiču dovolil še delo v Namibiji? "Za njegov odhod v tujino nisem vedel, ker je v UKC Maribor približno 3.500 zaposlenih. Prav tako nisem vedel, da je tam operiral," je odgovoril Flis. 

ni vedel...mogoče je pa njegova sestra vedela :)

Citiraj

 Ob redni službi v UKC Maribor in honorarnem delu v Kirurškem sanatoriju Rožna dolina v Ljubljani je paciente pregledoval in operiral tudi v Splošni bolnišnici Celje, Kirurgiji Bitenc na Golniku, Termah Dobrna, Thermani Laško, Ortopedski kliniki Artros v Ljubljani, v zdravilišču v Rogaški Slatini in v Zdravstvenem centru Flis, ki je v lasti Ivice Flis Smaka, sestre generalnega direktorja UKC Maribor Vojka Flisa. Na naslovu tega centra je imel registrirano tudi dejavnost samostojnega podjetnika. 

Superman je tudi pri sestri šefa UKC delal...

ki se imenuje Zdravstveni center FLIS

A Flis ga pozna na videz :) hec

Citiraj

Njegov dopust je podpisal predstojnik nevrokirurškega oddelka Janez Ravnik, ki nam je pojasnil, da Voršič za delo v Namibiji ni imel soglasja. Toda ob tem je dodal, da "ne ve, ali soglasje sploh potrebuje". Ali v vodstvu UKC Maribor razmišljajo tudi o drugih ukrepih, recimo razrešitvi Voršičevega šefa ali prekinitvi delovnega razmerja z Voršičem? "Tega ne morem komentirati. Počakal bom, da dobim poročilo. Pričakujem ga v naslednjih dneh," je dejal Flis. 

kot da je tam delal no... lol kake scene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

V zdravstvenih krogih je pogosto mogoče slišati, da je težava v Zavodu za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS), ki bolnišnicam ne plačuje dodatnih operacij, zaradi česar lahko kirurgi v "prostem času" delajo pri drugih, zasebnih izvajalcih? A Samo Fakin, nekdanji zdravstveni minister in direktor ZZZS, opozarja, da ima zavod zadnjih pet let razpisane programe za dodatni denar za izvedbo operacij. Pri tem opozarja, da ga v bolnišnicah niso realizirali. Morda tudi zato, ker niso imeli na voljo dovolj zdravnikov, saj so v tem času raje delali v drugih ustanovah. 

Eden naših sogovornikov, ki je želel ostati neimenovan, je poudaril, da kirurgov v Sloveniji primanjkuje, zato so tisti najboljši zelo iskani tako pri javnih kot zasebnih izvajalcih. "Številnim se ne izplača operirati samo za redno plačo v javni bolnišnici. Pri izvajalcih, ki imajo koncesijo in jim operacije plačuje ZZZS, lahko v svojem prostem času zaslužijo bistveno več, celo do dvakrat ali trikrat več denarja. Zasebnemu kirurškemu zavodu namreč za razliko od bolnišnice ni potrebno plačevati osebja, ampak ga najame, ko ga potrebuje," nam je dejal sogovornik. 

Z januarjem so sicer začele veljati spremembe zakona o zdravstveni dejavnosti, ki zdravnikom, zaposlenim za polni delovni čas v javnem zdravstvu, omejujejo delo pri drugih ustanovah na največ osem ur na teden. Toda zdravniki so po naših informacijah že našli način, kako jo obiti – z drobljenjem ur. Uradno tako prikažejo bistveno manj časa, kot ga dejansko porabijo za operacije in preglede pri zasebnikih, zato jih lahko opravijo več. 

@bladerunner piši Ivanu, če misli narediti red v zdravstvu... do sedaj še ni bilo nič, razen enega uspešnega posla, kitajskih testov za dobro ceno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Snečer pravi:

S kamnom in palico je vse ozdravljivo, obenem pa je tudi preventivno.

https://necenzurirano.si/clanek/preiskovalne-zgodbe/prve-sankcije-v-ukc-maribor-zdravnik-iz-namibije-ob-polozaj-854178

ni vedel...mogoče je pa njegova sestra vedela :)

Superman je tudi pri sestri šefa UKC delal...

ki se imenuje Zdravstveni center FLIS

A Flis ga pozna na videz :) hec

kot da je tam delal no... lol kake scene

bo šel pa v tujino, ni panike :D

 

pred 11 minutami, Snečer pravi:

emaribor je janševiški portal, franšiza noreTV

a pol je vse res? :P hočem vprašat, a pol so naši? :D

ps. vse za dramo itak

pred 18 minutami, Snečer pravi:

@bladerunner piši Ivanu, če misli narediti red v zdravstvu... do sedaj še ni bilo nič, razen enega uspešnega posla, kitajskih testov za dobro ceno.

 

že drugi posel je v igri :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34, nisem dal konteksta, torej, če v plazmi ni protiteles, pokeni da tudi tisti ki se imajo za pametne da so oni že preboleli in se jih covid ne tiče več se motijo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

v bistvu so krive korošice za uvoz teh "afriških" sevov .. tisti rečeš dol sedi se ti pa uleže..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čak gripa je ponavad   februarja ...marca, kje je letos ??? ponavad se je skoz pisalo kako  pokajo bolnice po šivih in umirajo starejši.... letos  pa samo korona? hmmmmmm  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

 

156780802_2915351798740736_5666516092327494291_o.thumb.jpg.5911aaafc36a224b3ea98d7ed27c11a8.jpg

 Ti pa kot kaže, Ivana vidiš kot slo. premiera, še ko bo stat 87 let. Presegel si celo mojo "janševiško" domišljijo. :yea1:

Popravljeno . Popravil bladerunner
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50 minutes ago, bajkr88 said:

čak gripa je ponavad   februarja ...marca, kje je letos ??? ponavad se je skoz pisalo kako  pokajo bolnice po šivih in umirajo starejši.... letos  pa samo korona? hmmmmmm  

Bi rekli naši južni brati..

jes lud ili se samo praviš ...

Nekdo, ki na veliko reklamira razmišljanje s svojo glavo, tega ne razume ?? :?:lol1:

Kot sem že enkrat napisal...

... nekateri sploh niso sposobni razmišljanja.  Žalostno.

 

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

@bladerunner piši Ivanu, če misli narediti red v zdravstvu... do sedaj še ni bilo nič, razen enega uspešnega posla, kitajskih testov za dobro ceno.

Prepozno. Ivan ni več zdravstveni minister. Po novem je to Janez, na katerega pa nimam vpliva.?:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

emaribor je janševiški portal, franšiza noreTV

Necenzurirano.si pa boljševiški portal, franšiza Mladine. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, bladerunner pravi:

 Ti pa kot kaže, Ivana vidiš kot slo. premiera, še ko bo stat 87 let. Presegel si celo mojo "janševiško" domišljijo. :yea1:

takrat bo samo še "stric iz ozadja" :P

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, kaizer pravi:

20.marec 2021 vsi na ceste , ulice in trge, po vsem svetu, pokažimo da nam je mar naše prihodnosti !!!!

Če ti je mar naše prihodnosti, spoštuj ukrepe proti širjenju nalezljivih bolezni. Če jih negiraš in ne spoštuješ, ti je prav malo mar za našo prihodnost. Divjanje po ulicah ni skrb za našo lepšo prihodnost, temveč razgradnja le te. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, bladerunner pravi:

Če ti je mar naše prihodnosti, spoštuj ukrepe proti širjenju nalezljivih bolezni. Če jih negiraš in ne spoštuješ, ti je prav malo mar za našo prihodnost. Divjanje po ulicah ni skrb za našo lepšo prihodnost, temveč razgradnja le te. 

zakaj pa divjat ne smem po ulici? A to je zdej kej novega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

zakaj pa divjat ne smem po ulici? A to je zdej kej novega?

Kolikor vem, so množični shodi še vedno prepovedani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, bladerunner pravi:

Kolikor vem, so množični shodi še vedno prepovedani.

kdo pa govori o shodu. Čist slučajno bom tam, saj nisem iz rdeče regije :P

Nadalje, ker tako zagovarjaš nesmiselne uredbe (policijska ura, zapiranja itd) še nekateri iz NIJZja jih bi ukinili, sam ima podrepnica Beovička preveč rada JJa  in očitno še precej moči.

Ker večina ukrepov je zgolj politićnih in nimajo nobene veze s širjenjem virusa.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

kdo pa govori o shodu. Čist slučajno bom tam, saj nisem iz rdeče regije :P

Nadalje, ker tako zagovarjaš nesmiselne uredbe (policijska ura, zapiranja itd) še nekateri iz NIJZja jih bi ukinili, sam ima podrepnica Beovička preveč rada JJa  in očitno še precej moči.

Ker večina ukrepov je zgolj politićnih in nimajo nobene veze s širjenjem virusa.

 

Zaradi mene si lahko kjerkoli hočeš. Samo ne potem jamrat, ko boš prejel globo zaradi kršenja vladnih odlokov, kot to sedaj počno nekateri di(v)jaki. Če so si domišljali, da so frajerji, ker so se upirali zakonodaji, naj bodo frajerji še sedaj, ko je za njimi prišel zapitek, ne pa da cvilijo kot podgane, ko jim stojiš na repu.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Snečer pravi:

emaribor je janševiški portal, franšiza noreTV

Danes sem ga malo bral. Podobno kot pri Nova24 že po stilu pisanja (tudi če ne bi omenjali imen) takoj opazim razliko v načinu podajanja informacij (na žalost je nivo mnogo nižji, tudi če pišejo resnico, je to težko brati). Komentarji pa so sploh poden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

59 minutes ago, bladerunner said:

Zaradi mene si lahko kjerkoli hočeš. Samo ne potem jamrat, ko boš prejel globo zaradi kršenja vladnih odlokov, kot to sedaj počno nekateri di(v)jaki. Če so si domišljali, da so frajerji, ker so se upirali zakonodaji, naj bodo frajerji še sedaj, ko je za njimi prišel zapitek, ne pa da cvilijo kot podgane, ko jim stojiš na repu.  

škoda ker janševiki nimate toliko domišlije da bi razumeli da ce ne priznate svobode drugim, si je tudi sami ne zaslužite. Sovraštvo, pobijanje in mučenje sodržavljanov se vam je že vrnilo ko bumerang že leta 1945, pa še zdaj ne razumete zakaj se narod ni potegnil za vas. Ker ste ga 4 leta, s pomočjo tujcev, oholo brcali, in takih se prej ali slej vsi naveličajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, bladerunner pravi:

Zaradi mene si lahko kjerkoli hočeš. Samo ne potem jamrat, ko boš prejel globo zaradi kršenja vladnih odlokov, kot to sedaj počno nekateri di(v)jaki. Če so si domišljali, da so frajerji, ker so se upirali zakonodaji, naj bodo frajerji še sedaj, ko je za njimi prišel zapitek, ne pa da cvilijo kot podgane, ko jim stojiš na repu.  

Bolano. Ti imaš otroke, ki ne mislijo tako kot ti, za podgane?

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, nejc74 pravi:

škoda ker janševiki nimate toliko domišlije da bi razumeli da ce ne priznate svobode drugim, si je tudi sami ne zaslužite. Sovraštvo, pobijanje in mučenje sodržavljanov se vam je že vrnilo ko bumerang že leta 1945, pa še zdaj ne razumete zakaj se narod ni potegnil za vas. Ker ste ga 4 leta, s pomočjo tujcev, oholo brcali, in takih se prej ali slej vsi naveličajo.

Vladni ukrepi zoper širjenje nalezljivih bolezni niso nikakršno kratenje svobode temveč zaščita proti enormnem širjenju virusa Sars-Cov-2, ki povzroča bolezen Covid-19. Zaradi te bolezni pa imamo v Sloveniji že skoraj štiri tisoč žrtev. In ja, tvoja svoboda in pravica se bo končala hočeš ali nočeš tam, kjer se začne moja. Moja svoboda in pravica kakor tudi mnogih drugih pa je pravica do zdravja. In v nobenem primeru ne bom dopustil, da se meni in še mnogim drugim ta pravica krati zaradi nekih neodgovornih pomehkuženih objestnežev, ki vidijo izključno in samo svoje sebične želje in potrebe in ne premorejo kančka moralnosti in etičnosti. 

Kar se pa ostalega tvojega blodnega zapisa tiče, pa samo apeliram, pridi že enkrat iz hoste ven, piše se leto 2021.

pred 57 minutami, hajamoto pravi:

Bolano. Ti imaš otroke, ki ne mislijo tako kot ti, za podgane?

Kje sem napisal, da obravnavam koga za podgano? Nauči se razumevanja vsebine nekega posta, potem pa komentiraj. Če tega nisi zmožen, se vzdrži replik na druge komentarje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, bladerunner said:

Vladni ukrepi zoper širjenje nalezljivih bolezni niso nikakršno kratenje svobode temveč zaščita proti enormnem širjenju virusa Sars-Cov-2, ki povzroča bolezen Covid-19. Zaradi te bolezni pa imamo v Sloveniji že skoraj štiri tisoč žrtev. In ja, tvoja svoboda in pravica se bo končala hočeš ali nočeš tam, kjer se začne moja. Moja svoboda in pravica kakor tudi mnogih drugih pa je pravica do zdravja. In v nobenem primeru ne bom dopustil, da se meni in še mnogim drugim ta pravica krati zaradi nekih neodgovornih pomehkuženih objestnežev, ki vidijo izključno in samo svoje sebične želje in potrebe in ne premorejo kančka moralnosti in etičnosti. 

Kar se pa ostalega tvojega blodnega zapisa tiče, pa samo apeliram, pridi že enkrat iz hoste ven, piše se leto 2021.

Kje sem napisal, da obravnavam koga za podgano? Nauči se razumevanja vsebine nekega posta, potem pa komentiraj. Če tega nisi zmožen, se vzdrži replik na druge komentarje. 

Popravi se - 4.000 umrlih S covid-19, ne zaradi.

Velika razlika.

Pa v to stevilko dodaj se to, da je najvec primerov izvira iz bolnic in DSOjev.

 

Zgleda vam je Jansa lepo pokazal statistiko. Samo verjetno sem sam naredil vec excel tabel kot pol jansevih volilcev skupaj in vem da stevilke se da zmeraj prikazati dvostransko.. kar ti je pac v interesu.

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ukica pravi:

Popravi se - 4.000 umrlih S covid-19, ne zaradi.

Velika razlika.

Ne spotikaj se ob malenkosti. Če ti ljudje ne bi zboleli za Covid-19, bi bili mnogi izmed njih danes še živi. Vsako življenje pa je Sveto. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, bladerunner said:

Ne spotikaj se ob malenkosti. Če ti ljudje ne bi zboleli za Covid-19, bi bili mnogi izmed njih danes še živi. Vsako življenje pa je Sveto. 

Malenkost? 
Sem ti ze gor napisal, da ko mi bodo dokazali da je nekdo umrl zaradi covid-a, se bomo drugace pogovarjali. Do takrat, se pa na njihove ukrepe pozvizgam in povabim prijatelje na piknik, kjer gremo ob 3h zjutraj vsak k sebi dam :) 

 

Ti pa bodi zaprt in cuvaj sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ukica pravi:

Zgleda vam je Jansa lepo pokazal statistiko. Samo verjetno sem sam naredil vec excel tabel kot pol jansevih volilcev skupaj in vem da stevilke se da zmeraj prikazati dvostransko.. kar ti je pac v interesu.

V tem primeru mi dol visi za Janšo ali katerega koli politika. Prioriteta je zdravje in spoštovanje ukrepov proti širjenju nalezljivih bolezni. Očitno tebe in še mnoge druge Janša straši tudi ponoči. Predpostavljam, da se vam prikazuje tudi v sanjah. Groza. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!