Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

49 minutes ago, DAMI34 said:

.

In še..fakju Krek, ti maš zalogo alkohola doživljensko v kleti, pa zdej jočeš o problemu nekaj odprtih teras

ne v kleti, v sebi   . . . 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Alla pravi:

Ashampoo_Snap_2021_03.05_18h17m41s_001_.png.783a663d3234cf15b72b4963534ead81.png

 

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

....-cca 30% prebivalstva ma itak sigurne službice JU, represija in podobno celo dodatke dobi

-drugi delajo od doma

in gladko jebeš tisti del gospodarstva , ki prinaša V blagajno.

Ampak če V blagajni ne bo, potem tut marsikje drugje ne bo. Samo puf na puf, ja to so obvladali že v rajnki Jugi..vračal bodo tvoji in moji otroci. Na konc bomo pa lah tut brez penzij ostali.

...brez penzionistov :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, DAMI34 said:

ma ne se izgovarjat, ker mi praviš pravljico. Italijani me ne jebejo, celo leto hodim čez mejo, prav tako drugi delavci in podobno. Ne da se mi sploh debatirat, ker živiš mal v pravljici in vsi ki si mislijo, da bi lahko slovenijo ogradil z bodečo žico. Samo potem bi bile hitro prazne trgovinice, še banan in skret papirja ne bi bilo.

Ni res v Italiji je pored policije tudi vojska na ulicah in ti povem da nimajo nobene milosti opalit kazen če nisi v reguli.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, Spasku said:

Ni res v Italiji je pored policije tudi vojska na ulicah in ti povem da nimajo nobene milosti opalit kazen če nisi v reguli.

V zadnjih dveh tednih sem bil dvakrat v IT,  od Trsta, Firenc, Genove, Torina do Francije,  in nisem videl nobene vojske na ulica in nic vec policije kot ponavadi.

A si mislil kaksno drugo Italijo/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Nearrain said:

V zadnjih dveh tednih sem bil dvakrat v IT,  od Trsta, Firenc, Genove, Torina do Francije,  in nisem videl nobene vojske na ulica in nic vec policije kot ponavadi.

A si mislil kaksno drugo Italijo/

Glej živim 200m od meje z IT včeraj sem bil tam 

https://www.corriere.it/cronache/20_marzo_19/coronavirus-esercito-controlli-citta-viminale-prefetti-decidano-dove-impiegarlo-a516267e-69e5-11ea-a8a1-df48c20e9d2e.shtml

Popravljeno . Popravil Spasku
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lih da ne boste nabijali kako so vam kratene pravice pr nas par naslovov iz IT dnevnih časopisov :

V Italiji 24.036 novih okužb
in 297 smrtnih primerov, stopnja 6,3%
Lombardija, 5210 jih je
novi primeri (655 v Milanu)

..........................................

Nova pravila v Lombardiji: odprti parki, prepovedani obiski sorodnikov in prijateljev

............................................................

Dpcm, zaprte trgovine in policijska ura: odloča se v petnajstih dneh. Hipoteza o novih omejitvah

V Rimu prepovedana prodaja alkohola od 6. ure zvečer na tržnicah in minimarketih

Na tem linku na zemljevidu pa pise kaj vse je omejeno po provincah in kaj se sme in kaj ne

https://www.repubblica.it/cronaca/2021/03/05/news/monitoraggio_colori_regioni_zona_rossa_zona_arancione_iss-290417979/?ref=RHTP-BH-I288512892-P4-S1-T1

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

58 minutes ago, Spasku said:

Lih da ne boste nabijali kako so vam kratene pravice pr nas par naslovov iz IT dnevnih časopisov :

V Italiji 24.036 novih okužb
in 297 smrtnih primerov, stopnja 6,3%
Lombardija, 5210 jih je
novi primeri (655 v Milanu)

..........................................

Nova pravila v Lombardiji: odprti parki, prepovedani obiski sorodnikov in prijateljev

............................................................

Dpcm, zaprte trgovine in policijska ura: odloča se v petnajstih dneh. Hipoteza o novih omejitvah

V Rimu prepovedana prodaja alkohola od 6. ure zvečer na tržnicah in minimarketih

Na tem linku na zemljevidu pa pise kaj vse je omejeno po provincah in kaj se sme in kaj ne

https://www.repubblica.it/cronaca/2021/03/05/news/monitoraggio_colori_regioni_zona_rossa_zona_arancione_iss-290417979/?ref=RHTP-BH-I288512892-P4-S1-T1

 

ok

zivis 200 m od meje in spremljas medije....dobr zate...jaz pa ne zivim blizu meje in ne spremljam medijev, vendar sem potoval po IT zaradi posla in videl situacijo v IT na lastne oci. 

I rest my case  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da levi in desni tekmujejo, kdo bo bolj prefinjeno kradel. Folk se pa postavlja na eno ali drugo stran v bran. Trpimo pa vsi.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Spasku pravi:

Ni res v Italiji je pored policije tudi vojska na ulicah in ti povem da nimajo nobene milosti opalit kazen če nisi v reguli.

ja z brzostrelkami na vsaki ulici. Sem ti lepo povedal razlike. Pa jih bom še 1x:

1. velikokrat me kontrolirajo na meji, so vljudni, ne težijo, ne najedajo itd..sem pa že doživel izjavo "šnelkurc pičke v modri uniformi" na naši meji, ko sem se vraćal z vprašanjem: kaj grem delat v Slovenijo? (slo vozilo in slo državljan) , od zdolgočasenega policaja pa, ko ni mel več nič za povedat izgovor, da naj si drugič nataknem masko, ko sem v postopku..se vprašam v kakem postopku sem bil, ko sem mu papirje pokazal.

2. je res da ne rinem drugod po Italiji samo nekje po obmejnem pasu FVG, pa nikakršnih problemov pri prestopu. Mis se pa tresemo in bomo testiral tudi miš.

Lahi kaznujejo folk za regulce, pri nas se kaznuje samo manjvreden folk, ki krši regulce (recimo če ješ burek na ulci, če ti piše taxi in si si pred parlamentom, če ti na mareli piše "vlada pada".

Priskledniki politike in posvečeni pa se: opravičijo.

pred 12 urami, Spasku pravi:

nič posebnega, vojska velikokrat pomaga, saj majo premalo policije in carabinierjev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le kaj bi porekli Vrhničani, če bi jih vsak teden za obisk "službe" v ljubljani, kontrolirali na Brezovici pri mitnici, pa še testirat bi se moral 1x tedensko :P

Država koronskega kaosa (in ne nism SD, naj pa poslanci vsaj delajo za nas)

 

Sponzorirano · Plačnik oglasa: Socialni demokrati (SD)
  · 
 
[⚠️ S poslanko in poslancem smo podali skupno poslansko pobudo Vladi RS ????]
Dežela koronskega kaosa
Kaosu in nelogičnosti pri sprejemanju vladnih ukrepov zavoljo preprečevanja širjenja okužb ni videti konca. Zmeda državljank in državljanov pri razumevanju rokohitrskih vladnih ukrepov, ob vsakodnevnih spremembah, ki so povečini parcialne narave, brez logike in smisla, je z vsakim dnem večja, prav tako pa je vse večja tudi škoda, ki pri tem nastaja, tako v ekonomskem, socialnem in človeškem pogledu.
Največji delež te zmede pa zadnje tedne nosijo prav naši državljani in državljanke, ki zaradi delovnih in izobraževalnih obveznosti, pa tudi dvolastniki zemljišč in tisti, katerih člani ožje družine živijo v sosednjih državah, vsakodnevno ali večkrat tedensko prehajajo državno mejo.
Ko smo že mislili, da je z zadnjim, februarskim vladnim fiaskom, ko smo imeli zaradi hitro sprejetega in nedomišljenega ukrepa vlade po obveznem, tedenskem testiranju delovnih migrantov na državnih mejah večkilometrske zastoje, te nedomišljenosti nepreklicno konec (spomnimo, vlada je po več pozivih hitro uvidela, da je ukrep neprimeren), je včeraj vlada naredila še korak dlje.
Poleg uvedbe obveznega tedenskega testiranja za delovne migrante in vse, ki morajo zaradi različnih obveznosti prehajati državno mejo, je vlada sklenila mejne prehode razdeliti glede na časovne omejitve prehajanja državne meje.
Torej, že v tako zaostrenih pogojih prehajanja državne meje, ki delovnim migrantom in ostalim, ki zaradi različnih obveznosti in družinskih vezi pogosto prehajajo državno mejo, je vlada sedaj sklenila, da bo te pogoje še dodatno zaostrila in ljudi omejevala po urah!
Hitri test, hitri vladni obrati, rokohitrsko sprejemanje ukrepov, sproščanje na eni, zategovanje na drugi strani, nedoslednost obravnave različnih delovnih skupin glede testiranj, prehajanje regij da - ne, prehajanje državnih meja danes pod takšnimi, jutri drugačnimi pogoji…Vlada Slovenijo spreminja v deželo koronskega kaosa, ki med ljudmi ne povzroča samo slabe volje in nezaupanja, temveč grobo načenja njihove že tako omajano ekonomsko eksistenco ter poglablja druge izrazito zaskrbljujoče posledice (socialne, psihološke narave…).
Vlada noče in ne želi razumeti, da življenje ljudi ob državnih mejah ni omejeno “zgolj” na fizično mejo, da je tekom let skupnega bivanja pod evropsko streho življenje preraslo v nerazdružljive vezi, ki presegajo dnevne migracije zavoljo služb, šolanja in družinskih vezi.
Vlada v vsem tem času ni naredila niti nobenega diplomatskega napora, da bi se skupaj z vladami sosednjih držav sprotno in glede na epidemiološko situacijo osredotočila na to čedalje bolj zapostavljeno in vse bolj ranljivo skupino naših državljank in državljanov, ki živijo ob meji ali to zaradi obveznosti redno prehajajo. Še več, vlada s svojimi hipnimi odločitvami ljudem nastavlja vse večje ovire, ki po vsem videnem ne služijo omejevanju okužb, temveč so v prvi vrsti izraz vladine arogance.
Dodatno oteževanje prehajanja državnih meja s časovnimi omejitvami na določenih prehodih je primer te arogance, ko, predvsem v urbanih obmejnih središčih (primer Nove Gorice in Gorice) naši državljani in državljanke meje prehajajo na večih prehodih, kar je pomembno tudi z vidika večje preglednosti prehodov in s tem omejevanja okužb.
Zato na vas naslavljamo poslansko pobudo:
➡️ da Vlada RS nemudoma umakne ukrep časovne omejitve prehajanja državne meje, s tem pa predvsem delovnim migrantom in ostalim, ki zaradi nujnih obveznosti prehajajo državno mejo, olajša že tako otežkočen in časovno zamuden prehod meje.
➡️ da Vlada RS ponovno pretehta smiselnost tedenskega testiranja za delovne migrante, ko se ti v svojih delovnih organizacijah in zaradi narave svojega dela že testirajo.
➡️ da vlada RS vzpostavi informacijski sistem, kateri bo brez vsakodnevne fizične preverbe na mejah o testiranju vzpostavil nemoten nadzor prehajanja meja za delovne migrante in ostale, ki zaradi izobraževalnih in ostalih obveznosti redno prehajajo državne meje.
 
 
 
 
 
 
 
157447656_3725736394181204_6010455187470307604_o.thumb.jpg.bfce834eae5591ea0f0bc4b0a2318e7d.jpg
 
157543145_3725736230847887_189700631251600993_n.jpg.59956e85ec7216d1291f3a47f07251e5.jpg
 
In takole se dela ubogljive ovčke, ki lahko komot stojijo po par ur v gneči, ampak ne pred parlamentom in ne s kakim transparentom..bruh
 
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ker se odpirajo terase gostilen... 

Prosim ostale prebivalce Slovenije,da ne hodijo v Kočevje
še za nas ne bo dovolj alkohola.??????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, ChilliPalmer said:

Dejstvo je, da levi in desni tekmujejo, kdo bo bolj prefinjeno kradel. Folk se pa postavlja na eno ali drugo stran v bran. Trpimo pa vsi.

Levi so kradli do 19. januarja 2020, od 13. marca 2020 naprej kradejo desni.* To da mi opravičujemo krajo enih s krajo drugih je debilizem. Kurca se vsakega ki krade, tistemu ki pa to opravičuje z: "saj oni ta drugi tudi" se pa pove da je navaden debil.

*razen takrat ko so v španoviji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, RobiRoberto pravi:

Ali sem okužen?   :hmm:   :hmm:   :hmm:

IMG_7579.JPG.7319184421b22988e61080e89d27811b.JPG

IMG_7587.JPG.deed8763946036ef805fe255036f8bbf.JPG

5km.JPG.3576b256983e23f3776559a4e41e5554.JPG

vsi, ki nismo testirani zadnjih 48 ur smo potencialni kužitelji. Še dobro, da odpirajo terase za razkuževanje...škoda k so 100km stran od mene

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

 

 
  · [⚠️ S poslanko
 
 
➡️ da Vlada RS ponovno pretehta smiselnost tedenskega testiranja za delovne migrante, ko se ti v svojih delovnih organizacijah in zaradi narave svojega dela že testirajo.
➡️ da vlada RS vzpostavi informacijski sistem, kateri bo brez vsakodnevne fizične preverbe na mejah o testiranju vzpostavil nemoten nadzor prehajanja meja za delovne migrante in ostale, ki zaradi izobraževalnih in ostalih obveznosti redno prehajajo državne meje.
 
 
 
 
 
 
 
157447656_3725736394181204_6010455187470307604_o.thumb.jpg.bfce834eae5591ea0f0bc4b0a2318e7d.jpg
 

meira Hot? plesalka na drogu , striptizeta ali prostitutka ?

tisti , ki se v svojih službah testirajo imajo veljaven rezultat.. tip je omejen ..

zakaj bi bilo dnevnim migrantom bolje kot nam , ki se moramo testirati tedensko? pa resno mislim..

savic? diler ? če je je mini k ma sam starga volvota..

pred eno uro, nejc74 pravi:

Levi so kradli do 19. januarja 2020, od 13. marca 2020 naprej kradejo desni.* To da mi opravičujemo krajo enih s krajo drugih je debilizem. Kurca se vsakega ki krade, tistemu ki pa to opravičuje z: "saj oni ta drugi tudi" se pa pove da je navaden debil.

*razen takrat ko so v španoviji

malo poglej nazaj pod katerimi vladami so bili sprejeti kateri zakoni ..za začetek.. 

tako kot sem rekel .. ukinit stranke in politiko ter nastaviti gospodarstvenike .. tudi pri tej situaciji bi bili rezultati nedvomno veliko boljši za gospodarstvo in za zdravje državljanov..

pa še nekaj.. po eni strani vas veliko trdi , da je avstralija otok.. po drugi plati pa jamrate kako bi v sloveniji živeli z zaprtimi mejami kot avstralija ? kako pa oni preživijo brez banan? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, thumper pravi:

 

zakaj bi bilo dnevnim migrantom bolje kot nam , ki se moramo testirati tedensko? pa resno mislim..

 

ti pojasnim.

1. Recimo da so testi zanesljivi (not, vsak pozitiven se potrdi potem s PCR, koliko se jih pa ne dobi je pa vprašanje, ampak Majbertfarm mora služit, ker provizije dobijo twitoti). torej če so zanesljivi ,je smiselno testirat tisti del ljudi, ki so v širšem kontaktu z ostalimi, ali po domače in prema Fafanglu, niti to naj ne bi bilo obvezno, ampak zaželjeno. Vsekakor, pa je smiselno testirat ljudi, ki delajo z ogroženo populacijo.

2. Težek nesmisel je testirat nekoga, ki pelje mulca v italijanski vrtec 200m čez mejo. Tega se pri nas ne počne, ne vidim potrebe, da bi se v obmejnem kraju.

3. Veš jaz sem volil EU zaradi odprtih meja, pa opažam, da sem več svobode imel v rajnki Jugi, več možnosti za gibanje in lažji ter hitrejši prestop meja.

4. v Slo se ne testira vseh, ki hodijo v službo, prav tako ne vseh, ki vozijo otroke v vrtec, tudi ne vsakega penzionera, ki ima 2 njive ali dve stanovanji. 

5. tovorni promet gre itak čez meje brez testov in če prav razumem hojsove nebuloze, jaz osebno ne bom imel problema, razen čakanja v vrstah, da bodo policaji gledal piltke

6. in nisem edini, ki tako misli

https://robin.si/index.php/lokalno/novice/item/9057-s-pocivalskom-o-razvojnih-projektih-in-o-meji-nic-pa-o-hitu-in-gostinskih-lokalih?fbclid=IwAR1yQCcF_BXsPG17MIsU4Q6eaO-KKjuEH3EvIGMQtZw8bupv67mpz96qwck

maš posnetek, to je samo izvleček:

Na današnjem srečanju je Miklavič Počivalška kot člana vlade opozoril, da se na Goriškem, kjer se življenje ob nekdanji meji prepleta vsakodnevno, ne strinjajo z novimi zaostritvami pri mejnih prehodih. Miklavič se sedaj dogovarja za sestanek s pristojnim ministrom Alešem Hojsem. Takšen režim namreč ne koristi nikomur in zelo otežuje življenje ob meji, ki je specifična, je zgolj virtualna, je izpostavil

 

 

 

Sicer pa, komur paše ta zbrka naj uživa v nji in naj ure in ure čaka na teste. Zanimivo, 12 mesecev je pa folk normalno hodil delat v Italijo, zdej ga bomo pa testiral z nečem, kar itak ni bogvekajvredno. In to na 7 dni...stari v sedmih dneh je Bog ustvaril celo vesolje :P

 

 

ps. Zakaj bi bili zdravi srečni, je reku tip ki je fasal korono in šel v trgovino mal kašljat, da bi čimveč ljudi okužil (in tut on je resno mislil)..nekako tako izgleda tvoj zgornji stavek.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je Kacin lepo povedal, da nic vec ne bo, kot je nekdaj bilo. Zgleda bomo ves cas maske nosili, cepili se bomo ves cas s takim tempom, ker bo prej leto naokoli, kakor da bi bili precepljeni, itd. Res huda nova realnost, Krek bo se kr pametn, da je treba vse zapret. Se vidi, da nikoli ni resno delal.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Kmet2 pravi:

 

Ker se odpirajo terase gostilen... 

Prosim ostale prebivalce Slovenije,da ne hodijo v Kočevje
še za nas ne bo dovolj alkohola.??????

Iz istega razloga tudi jaz prosim prebivalce Slovenije, da ne hodijo v Brežice, kajti tudi za nas ne bo dovolj alkohola.

Ker smo Brežičani pridni, imamo tudi mi privilegij, da bomo s ponedeljkom imeli odprte gostilne. ??:OK:

Popravljeno . Popravil bladerunner
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ChilliPalmer pravi:

Je Kacin lepo povedal, da nic vec ne bo, kot je nekdaj bilo. Zgleda bomo ves cas maske nosili, cepili se bomo ves cas s takim tempom, ker bo prej leto naokoli, kakor da bi bili precepljeni, itd. Res huda nova realnost, Krek bo se kr pametn, da je treba vse zapret. Se vidi, da nikoli ni resno delal.

Bomo videli, kje bomo v primerjavi z drugimi državami in na tej podlagi ocenjevali (ne)uspešnost dela našega vodstva. Kar tako, brez neke osnove v naprej nekaj trditi, ni najbolj na mestu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, thumper said:

meira Hot? plesalka na drogu , striptizeta ali prostitutka ?

tisti , ki se v svojih službah testirajo imajo veljaven rezultat.. tip je omejen ..

zakaj bi bilo dnevnim migrantom bolje kot nam , ki se moramo testirati tedensko? pa resno mislim..

savic? diler ? če je je mini k ma sam starga volvota..

malo poglej nazaj pod katerimi vladami so bili sprejeti kateri zakoni ..za začetek.. 

tako kot sem rekel .. ukinit stranke in politiko ter nastaviti gospodarstvenike .. tudi pri tej situaciji bi bili rezultati nedvomno veliko boljši za gospodarstvo in za zdravje državljanov..

pa še nekaj.. po eni strani vas veliko trdi , da je avstralija otok.. po drugi plati pa jamrate kako bi v sloveniji živeli z zaprtimi mejami kot avstralija ? kako pa oni preživijo brez banan? 

Si pozabil povedati da gre celoten uvoz preko ladij, kjer ce je nekdo bolan, v tem casu ze zboli/preboli.

Avio prometa v Avstralijo skoraj ni, oziroma mora iti v karanteno. Iz prve roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, Nearrain said:

ok

zivis 200 m od meje in spremljas medije....dobr zate...jaz pa ne zivim blizu meje in ne spremljam medijev, vendar sem potoval po IT zaradi posla in videl situacijo v IT na lastne oci. 

I rest my case  

Drugič se še sprehodi kasno zvečer ali po policiski uri da boš videl še ostalo na lastne oči.

12 hours ago, DAMI34 said:

ja z brzostrelkami na vsaki ulici. Sem ti lepo povedal razlike. Pa jih bom še 1x:

1. velikokrat me kontrolirajo na meji, so vljudni, ne težijo, ne najedajo itd..sem pa že doživel izjavo "šnelkurc pičke v modri uniformi" na naši meji, ko sem se vraćal z vprašanjem: kaj grem delat v Slovenijo? (slo vozilo in slo državljan) , od zdolgočasenega policaja pa, ko ni mel več nič za povedat izgovor, da naj si drugič nataknem masko, ko sem v postopku..se vprašam v kakem postopku sem bil, ko sem mu papirje pokazal.

2. je res da ne rinem drugod po Italiji samo nekje po obmejnem pasu FVG, pa nikakršnih problemov pri prestopu. Mis se pa tresemo in bomo testiral tudi miš.

Lahi kaznujejo folk za regulce, pri nas se kaznuje samo manjvreden folk, ki krši regulce (recimo če ješ burek na ulci, če ti piše taxi in si si pred parlamentom, če ti na mareli piše "vlada pada".

Priskledniki politike in posvečeni pa se: opravičijo.

nič posebnega, vojska velikokrat pomaga, saj majo premalo policije in carabinierjev

Ni pomoči zate vedno imaš prav naj bo še tokrat

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!