Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 11 urami, DAMI34 pravi:

Le kaj bi porekli Vrhničani, če bi jih vsak teden za obisk "službe" v ljubljani, kontrolirali na Brezovici pri mitnici, pa še testirat bi se moral 1x tedensko :P

Država koronskega kaosa (in ne nism SD, naj pa poslanci vsaj delajo za nas)

 

Sponzorirano · Plačnik oglasa: Socialni demokrati (SD)
  · 
 
[⚠️ S poslanko in poslancem smo podali skupno poslansko pobudo Vladi RS ????]
Dežela koronskega kaosa
Kaosu in nelogičnosti pri sprejemanju vladnih ukrepov zavoljo preprečevanja širjenja okužb ni videti konca. Zmeda državljank in državljanov pri razumevanju rokohitrskih vladnih ukrepov, ob vsakodnevnih spremembah, ki so povečini parcialne narave, brez logike in smisla, je z vsakim dnem večja, prav tako pa je vse večja tudi škoda, ki pri tem nastaja, tako v ekonomskem, socialnem in človeškem pogledu.
Največji delež te zmede pa zadnje tedne nosijo prav naši državljani in državljanke, ki zaradi delovnih in izobraževalnih obveznosti, pa tudi dvolastniki zemljišč in tisti, katerih člani ožje družine živijo v sosednjih državah, vsakodnevno ali večkrat tedensko prehajajo državno mejo.
Ko smo že mislili, da je z zadnjim, februarskim vladnim fiaskom, ko smo imeli zaradi hitro sprejetega in nedomišljenega ukrepa vlade po obveznem, tedenskem testiranju delovnih migrantov na državnih mejah večkilometrske zastoje, te nedomišljenosti nepreklicno konec (spomnimo, vlada je po več pozivih hitro uvidela, da je ukrep neprimeren), je včeraj vlada naredila še korak dlje.
Poleg uvedbe obveznega tedenskega testiranja za delovne migrante in vse, ki morajo zaradi različnih obveznosti prehajati državno mejo, je vlada sklenila mejne prehode razdeliti glede na časovne omejitve prehajanja državne meje.
Torej, že v tako zaostrenih pogojih prehajanja državne meje, ki delovnim migrantom in ostalim, ki zaradi različnih obveznosti in družinskih vezi pogosto prehajajo državno mejo, je vlada sedaj sklenila, da bo te pogoje še dodatno zaostrila in ljudi omejevala po urah!
Hitri test, hitri vladni obrati, rokohitrsko sprejemanje ukrepov, sproščanje na eni, zategovanje na drugi strani, nedoslednost obravnave različnih delovnih skupin glede testiranj, prehajanje regij da - ne, prehajanje državnih meja danes pod takšnimi, jutri drugačnimi pogoji…Vlada Slovenijo spreminja v deželo koronskega kaosa, ki med ljudmi ne povzroča samo slabe volje in nezaupanja, temveč grobo načenja njihove že tako omajano ekonomsko eksistenco ter poglablja druge izrazito zaskrbljujoče posledice (socialne, psihološke narave…).
Vlada noče in ne želi razumeti, da življenje ljudi ob državnih mejah ni omejeno “zgolj” na fizično mejo, da je tekom let skupnega bivanja pod evropsko streho življenje preraslo v nerazdružljive vezi, ki presegajo dnevne migracije zavoljo služb, šolanja in družinskih vezi.
Vlada v vsem tem času ni naredila niti nobenega diplomatskega napora, da bi se skupaj z vladami sosednjih držav sprotno in glede na epidemiološko situacijo osredotočila na to čedalje bolj zapostavljeno in vse bolj ranljivo skupino naših državljank in državljanov, ki živijo ob meji ali to zaradi obveznosti redno prehajajo. Še več, vlada s svojimi hipnimi odločitvami ljudem nastavlja vse večje ovire, ki po vsem videnem ne služijo omejevanju okužb, temveč so v prvi vrsti izraz vladine arogance.
Dodatno oteževanje prehajanja državnih meja s časovnimi omejitvami na določenih prehodih je primer te arogance, ko, predvsem v urbanih obmejnih središčih (primer Nove Gorice in Gorice) naši državljani in državljanke meje prehajajo na večih prehodih, kar je pomembno tudi z vidika večje preglednosti prehodov in s tem omejevanja okužb.
Zato na vas naslavljamo poslansko pobudo:
➡️ da Vlada RS nemudoma umakne ukrep časovne omejitve prehajanja državne meje, s tem pa predvsem delovnim migrantom in ostalim, ki zaradi nujnih obveznosti prehajajo državno mejo, olajša že tako otežkočen in časovno zamuden prehod meje.
➡️ da Vlada RS ponovno pretehta smiselnost tedenskega testiranja za delovne migrante, ko se ti v svojih delovnih organizacijah in zaradi narave svojega dela že testirajo.
➡️ da vlada RS vzpostavi informacijski sistem, kateri bo brez vsakodnevne fizične preverbe na mejah o testiranju vzpostavil nemoten nadzor prehajanja meja za delovne migrante in ostale, ki zaradi izobraževalnih in ostalih obveznosti redno prehajajo državne meje.
 
 
 
 
 
 
 
157447656_3725736394181204_6010455187470307604_o.thumb.jpg.bfce834eae5591ea0f0bc4b0a2318e7d.jpg
 
157543145_3725736230847887_189700631251600993_n.jpg.59956e85ec7216d1291f3a47f07251e5.jpg
 
In takole se dela ubogljive ovčke, ki lahko komot stojijo po par ur v gneči, ampak ne pred parlamentom in ne s kakim transparentom..bruh
 

Kaj zdaj jokajo? Bili so v vladi, pa so vrgli puško v koruzo in tako tlakovali pot na oblast sedanji vladi. Lahko pa bi ostali na oblasti do rednih volitev, če se nebi med sabo skrajno sprli. Po lastni krivdi so zapravili priložnost, ki so jo imeli, zdaj pa naj utihnejo in se pripravijo na naslednje volitve. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, bladerunner pravi:

Po lastni krivdi so zapravili priložnost, ki so jo imeli, zdaj pa naj utihnejo in se pripravijo na naslednje volitve. 

Saj napadanje je priprava na naslednje volitve :)

...samo vprašanje, če bodo izvedljive zaradi corone :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, bladerunner pravi:

Kaj zdaj jokajo? Bili so v vladi, pa so vrgli puško v koruzo in tako tlakovali pot na oblast sedanji vladi. Lahko pa bi ostali na oblasti do rednih volitev, če se nebi med sabo skrajno sprli. Po lastni krivdi so zapravili priložnost, ki so jo imeli, zdaj pa naj utihnejo in se pripravijo na naslednje volitve. 

Vlada je odstopila, ker je bila že od začetka mandata manjšinska. Ko je sodelovanje konec leta 2019  odpovedala se levica, je bila razpustitev vlade logično dejanje.

Zakaj zmagovalec volitev, JJ ni sestavil vlade leta 2019?.  

Iz tega sledi, da je pravzaprav Šarec za razliko od JJ imel jajca. Ni pa seveda imel politicne kilometrine.

https://sl.m.wikipedia.org/wiki/13._vlada_Republike_Slovenije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, ChilliPalmer pravi:

Je Kacin lepo povedal, da nic vec ne bo, kot je nekdaj bilo. Zgleda bomo ves cas maske nosili, cepili se bomo ves cas s takim tempom, ker bo prej leto naokoli, kakor da bi bili precepljeni, itd. Res huda nova realnost, Krek bo se kr pametn, da je treba vse zapret. Se vidi, da nikoli ni resno delal.

Krek je vosu (zapit) :P

Dramatizira, kako se je na obali in krasu povečala okuženost zaradi sosedne Italije in mešanja prebivalstva, pozablja pa, da ima goriška regija čist slučajno tudi zelo veliko mejo s sosednjo državo, kjer "slučajno" ni opaziti neke hude spremembe.

In če bi Crack poslušal v šoli in mal sledil dogodkom skoz celo leto, bi že zdavnaj ugotovil, da je statistično veliko večja možnost, da se bodo okužbe razširile in povečale v tistih krajih, kjer jih ni oziroma jih je malo, kot v tistih krajih kjer so imeli ogromno okužb in se je stanje trenutno umirilo.

Očitno sta mu zemljepis in matematika delala preglavice :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Spasku pravi:

Drugič se še sprehodi kasno zvečer ali po policiski uri da boš videl še ostalo na lastne oči.

Ni pomoči zate vedno imaš prav naj bo še tokrat

Ne zame ni pomoči, zate pa je v obliki tablet :P

 

Argument, ki ga podajaš je ocenjevanje mojega stanja, ne kar sem videl in doživel. Kako se pa ti v Italiji sprehajaš v času policijske ure pa tut ne vem, al gledaš čez okno in ocenjuješ situacijo?

Kot prebivalec NG bi lahko vedel, da sta mesti že iz zgodovine povezani, lahko bi vedel, da na italijanskem področju še vedno cele slovenske vasi, da prebivalce prav boli qurtz ker jezik se govori, da delo iščejo v bližini, prav tako ostale storitve.

Kakorkoli, moj šef (Slo nacionalnost) ima podjetje v Italiji, pa mu do sedaj niso čisto nič težili, da gre do svojega podjetja. 

 

pred 11 urami, bladerunner pravi:

Kaj zdaj jokajo? Bili so v vladi, pa so vrgli puško v koruzo in tako tlakovali pot na oblast sedanji vladi. Lahko pa bi ostali na oblasti do rednih volitev, če se nebi med sabo skrajno sprli. Po lastni krivdi so zapravili priložnost, ki so jo imeli, zdaj pa naj utihnejo in se pripravijo na naslednje volitve. 

kaj si pa ti sedaj ugotovil?

2021 je leto, govora je o omejevanju gibanja ljudi..no važno da so gostilne odprte :P

BMK za jajota in ostale stranke. Vsi so gnoji (v večini)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, DAMI34 pravi:

ti pojasnim.

1. Recimo da so testi zanesljivi (not, vsak pozitiven se potrdi potem s PCR, koliko se jih pa ne dobi je pa vprašanje, ampak Majbertfarm mora služit, ker provizije dobijo twitoti). torej če so zanesljivi ,je smiselno testirat tisti del ljudi, ki so v širšem kontaktu z ostalimi, ali po domače in prema Fafanglu, niti to naj ne bi bilo obvezno, ampak zaželjeno. Vsekakor, pa je smiselno testirat ljudi, ki delajo z ogroženo populacijo.

2. Težek nesmisel je testirat nekoga, ki pelje mulca v italijanski vrtec 200m čez mejo. Tega se pri nas ne počne, ne vidim potrebe, da bi se v obmejnem kraju.

3. Veš jaz sem volil EU zaradi odprtih meja, pa opažam, da sem več svobode imel v rajnki Jugi, več možnosti za gibanje in lažji ter hitrejši prestop meja.

4. v Slo se ne testira vseh, ki hodijo v službo, prav tako ne vseh, ki vozijo otroke v vrtec, tudi ne vsakega penzionera, ki ima 2 njive ali dve stanovanji. 

5. tovorni promet gre itak čez meje brez testov in če prav razumem hojsove nebuloze, jaz osebno ne bom imel problema, razen čakanja v vrstah, da bodo policaji gledal piltke

6. in nisem edini, ki tako misli

https://robin.si/index.php/lokalno/novice/item/9057-s-pocivalskom-o-razvojnih-projektih-in-o-meji-nic-pa-o-hitu-in-gostinskih-lokalih?fbclid=IwAR1yQCcF_BXsPG17MIsU4Q6eaO-KKjuEH3EvIGMQtZw8bupv67mpz96qwck

maš posnetek, to je samo izvleček:

Na današnjem srečanju je Miklavič Počivalška kot člana vlade opozoril, da se na Goriškem, kjer se življenje ob nekdanji meji prepleta vsakodnevno, ne strinjajo z novimi zaostritvami pri mejnih prehodih. Miklavič se sedaj dogovarja za sestanek s pristojnim ministrom Alešem Hojsem. Takšen režim namreč ne koristi nikomur in zelo otežuje življenje ob meji, ki je specifična, je zgolj virtualna, je izpostavil

Sicer pa, komur paše ta zbrka naj uživa v nji in naj ure in ure čaka na teste. Zanimivo, 12 mesecev je pa folk normalno hodil delat v Italijo, zdej ga bomo pa testiral z nečem, kar itak ni bogvekajvredno. In to na 7 dni...stari v sedmih dneh je Bog ustvaril celo vesolje :P

ps. Zakaj bi bili zdravi srečni, je reku tip ki je fasal korono in šel v trgovino mal kašljat, da bi čimveč ljudi okužil (in tut on je resno mislil)..nekako tako izgleda tvoj zgornji stavek.

saj se strinjam s tem kar si napisal..  ampak a nebi bilo fer , da je za vse enako?

bolj me skrbi da bi kaj fasal , ko grem na test.. in ko mi stranke zadihajo za ovratnik.. 

pred 13 urami, ukica pravi:

Si pozabil povedati da gre celoten uvoz preko ladij, kjer ce je nekdo bolan, v tem casu ze zboli/preboli.

Avio prometa v Avstralijo skoraj ni, oziroma mora iti v karanteno. Iz prve roke.

govora je bilo o bananah .. kaj po tvoje jih vozijo z avioni? dvomim ..

pa tako za malo info - slovenski les se čisto normalno izvaža v avstralijo s kontejnerji . a veš kaj morajo narediti zato da ga razložijo downunder?  ne ni test na korono..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Število umrlih:

januar 2021: 2617

januar 2019: 2140

januar 2017: 2425

Uradni podatki iz SIStat.

Če gledamo, da zdravsto ni delovalo v 2020, niti ne gre za neke "posebne" številke.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

treba je gledati realno...kaj se dogaja v praksi... odpreti oči.... torej... da korona je loh pripomogla da je ker star in  bolan prej umrl,itak...  a bolj kot to pa me  skrbi oz. čudi dejstvo da v zadnjem letu ko kdo umre v našem koncu je ponavadi star le  dobrih 50...60 let....  kapi, raki, itd... stari pa še kr migajo... nevem nevem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, Snečer pravi:

Število umrlih:

januar 2021: 2617

januar 2019: 2140

januar 2017: 2425

Uradni podatki iz SIStat.

Če gledamo, da zdravsto ni delovalo v 2020, niti ne gre za neke "posebne" številke.

 

 

Tako je. Poleg tega je pomemben dejavnik še to, da tudi, če je številka večja, to ni vse direktno covid. 

Kar močan bo indirekten vpliv covida,  je to, ko se ni pravočasno odkrivalo ostalih bolezni.

Direkten del že pripada covidu, za indirektnega smo pa precej sami krivi. Tudi z ukrepi v zdravstvu. Saj so že dohtarji sami rekli, kje so letos bolniki zv akom ...

Tako, da statistike ni za gledat preveč absolutno...

Popravljeno . Popravil Endlich
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, thumper said:

saj se strinjam s tem kar si napisal..  ampak a nebi bilo fer , da je za vse enako?

bolj me skrbi da bi kaj fasal , ko grem na test.. in ko mi stranke zadihajo za ovratnik.. 

govora je bilo o bananah .. kaj po tvoje jih vozijo z avioni? dvomim ..

pa tako za malo info - slovenski les se čisto normalno izvaža v avstralijo s kontejnerji . a veš kaj morajo narediti zato da ga razložijo downunder?  ne ni test na korono..

Pa o tem ti govorim. Da avio uvoza ni, gre vse na kontejner.

Ce ne spustijo zadev ki so zivljenskega pomena, tudi lesa in banan nebojo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 3/5/2021 at 5:44 PM, Alla said:

156661443_264390661858558_3480159737908153533_n.png

156516946_2879652239023242_4957089472953595542_o.jpg


Pri nas tega ni blo. Graviram za dve pogrebni sluzbi. Obicajno nekoliko vec graviram septembra/oktobra in spomladi, marec april. Lani je bilo septembra ze zelo hudo, oktobra, novembra in  decembra so pogrebniki delali kot še nikoli. Januarja se je umirilo, čakanje na kremacijo je iz 14!!! padlo na obijne 3 dni. Upad smrti je zelo natancno sledil cepljenjem v DSO-jih. Ta teden nisem zgraviral nobenega napisa.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, thumper pravi:

saj se strinjam s tem kar si napisal..  ampak a nebi bilo fer , da je za vse enako?

bolj me skrbi da bi kaj fasal , ko grem na test.. in ko mi stranke zadihajo za ovratnik.. 

 

ravno tu se zalomi..z vprašanjem, kaj je pošteno..in predvsem do kje...če bi hotel uravnilovko pomeni 100% testiranje vseh, ki se kakorkol premaknejo.

S tem daš zaslužit: SDS, tistim ki kasirajo provizije od Majbewrtfarm, trem čefurjem in kitajcem.. bljak...z nečem, kar ni niti 80% zanesljivo..

Pa sem povedal, spadam med mednarodni transport, in se gladko smejem..ne rabim ni, važno da so banane in ostali šrot na polici :P

In da, točno je kar si navedel, stanje v vrasti dolgi 200 in več m, je lahko slabše od tega, da se ne testira. Izgubljenih ur zaradi nedela niti ne štejem, v povprečju se čaka vsaj 2 ure.

Bruh in bolano...hojsa je pa za obesit, kako se je klinac sploh zmuznil preko slo "mitnice"...

bruh in še 1x bruh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Endlich pravi:

Tako je. Poleg tega je pomemben dejavnik še to, da tudi, če je številka večja, to ni vse direktno covid. 

Kar močan bo indirekten vpliv covida,  je to, ko se ni pravočasno odkrivalo ostalih bolezni.

Direkten del že pripada covidu, za indirektnega smo pa precej sami krivi. Tudi z ukrepi v zdravstvu. Saj so že dohtarji sami rekli, kje so letos bolniki zv akom ...

Tako, da statistike ni za gledat preveč absolutno...

dokler boš verjel, da smo sami krivi in ne boš kritično obsojal pokvarjenega in zaslužkarskega sistema se sam sebe slepiš.

Pa ti bom čisto po domače povedal. Moja ne dobi nič ,ker dela v privat zdravstvu s 100% koncensijo. Jo pa vidim, kako se sekira, kako jo žre marsikaj, kar bi se lahko pravočasno odkrilo in ima dobre šanse, da se tudi ozdravi , s pravočasnim odkrivanjem. ampak ne.. korona je bila prava in edina...

 

pred 12 minutami, Snečer pravi:

Tudi kompozicij krst iz Bergama ni bilo...

kaku ne..kar nekaj članov MSja jih je videlo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Kugelschreiber pravi:


Pri nas tega ni blo. Graviram za dve pogrebni sluzbi. Obicajno nekoliko vec graviram septembra/oktobra in spomladi, marec april. Lani je bilo septembra ze zelo hudo, oktobra, novembra in  decembra so pogrebniki delali kot še nikoli. Januarja se je umirilo, čakanje na kremacijo je iz 14!!! padlo na obijne 3 dni. Upad smrti je zelo natancno sledil cepljenjem v DSO-jih. Ta teden nisem zgraviral nobenega napisa.

to pa zato, ker si sedaj začel gravirat na žare.

Ne bom rekel da ni povečanja umrlih...mogoče je kdo končal mesec al 2 pred "predvidenim rokom". Mogoče smo koga namesto diabetesu, slabemu srcu, starosti in podobno pripisali koroni. Ampak naj te potolažim!!!

Zarad gripe ni noben qurac umrl letos :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Endlich pravi:

Tako je. Poleg tega je pomemben dejavnik še to, da tudi, če je številka večja, to ni vse direktno covid. 

Kar močan bo indirekten vpliv covida,  je to, ko se ni pravočasno odkrivalo ostalih bolezni.

Direkten del že pripada covidu, za indirektnega smo pa precej sami krivi. Tudi z ukrepi v zdravstvu. Saj so že dohtarji sami rekli, kje so letos bolniki zv akom ...

Tako, da statistike ni za gledat preveč absolutno...

po vdrugi strani pa odštej številko tistih , ki so prej umrli zaradi gripe . ki je lani in letos ni..

pred 2 urami, ukica pravi:

Pa o tem ti govorim. Da avio uvoza ni, gre vse na kontejner.

Ce ne spustijo zadev ki so zivljenskega pomena, tudi lesa in banan nebojo.

e motiš se .. les gre normalno v avstralijo.. edini pogoj je , da je opravljena defumigacija.. pa ne me prepričevat ker ti lahko navedem št.kontejnerjev s pokljuke.. če mi jih moja da..

pred 54 minutami, DAMI34 pravi:

ravno tu se zalomi..z vprašanjem, kaj je pošteno..in predvsem do kje...če bi hotel uravnilovko pomeni 100% testiranje vseh, ki se kakorkol premaknejo.

S tem daš zaslužit: SDS, tistim ki kasirajo provizije od Majbewrtfarm, trem čefurjem in kitajcem.. bljak...z nečem, kar ni niti 80% zanesljivo..

Pa sem povedal, spadam med mednarodni transport, in se gladko smejem..ne rabim ni, važno da so banane in ostali šrot na polici :P

In da, točno je kar si navedel, stanje v vrasti dolgi 200 in več m, je lahko slabše od tega, da se ne testira. Izgubljenih ur zaradi nedela niti ne štejem, v povprečju se čaka vsaj 2 ure.

Bruh in bolano...hojsa je pa za obesit, kako se je klinac sploh zmuznil preko slo "mitnice"...

saj to.. če moram jaz 1x tedensko na test bi motal vsak , ki vstopi k nam v firmo imeti enak rezultat.

mi imamo plačano testiranje.. pridobimo cca.2 ure glede na stanje v vrsti za brezplačno.. moj oddelek 2 komada = 4 delovne ure = veliko več kot 50e ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, thumper pravi:

po vdrugi strani pa odštej številko tistih , ki so prej umrli zaradi gripe . ki je lani in letos ni..

e motiš se .. les gre normalno v avstralijo.. edini pogoj je , da je opravljena defumigacija.. pa ne me prepričevat ker ti lahko navedem št.kontejnerjev s pokljuke.. če mi jih moja da..

saj to.. če moram jaz 1x tedensko na test bi motal vsak , ki vstopi k nam v firmo imeti enak rezultat.

mi imamo plačano testiranje.. pridobimo cca.2 ure glede na stanje v vrsti za brezplačno.. moj oddelek 2 komada = 4 delovne ure = veliko več kot 50e ..

vprašaj se o smiselnosti nekega početja..ampak lej, če bo država z JJem in hojeskom (ter njegovo mamo) rekla da se je treba čohat po levem jajcu na vsakih 30 minut, ja jebiga. Se bomo, vse za varnost :P

 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

dokler boš verjel, da smo sami krivi in ne boš kritično obsojal pokvarjenega in zaslužkarskega sistema se sam sebe slepiš.

 

 

Mišljeno je bilo, da smo sami krivi kot cel sistem oz. Tisti, ki ga vodijo in da bi lahko postopali drugače...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

to pa zato, ker si sedaj začel gravirat na žare.

Ne bom rekel da ni povečanja umrlih...mogoče je kdo končal mesec al 2 pred "predvidenim rokom". Mogoče smo koga namesto diabetesu, slabemu srcu, starosti in podobno pripisali koroni. Ampak naj te potolažim!!!

Zarad gripe ni noben qurac umrl letos :P

 

Ne, to pocnem ze dobrih 15 let. In razlika v obsegu je (bila) izredno velika. O špici na grafu ne moremo debatirat. Je kristalno jasna.  Drži, da so se poslavljali predvsem rojeni 1930-194X. Rojenih v petdesetih in kasneje je bilo relativno malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

 

Pa ti bom čisto po domače povedal. Moja ne dobi nič ,ker dela v privat zdravstvu s 100% koncensijo. Jo pa vidim, kako se sekira, kako jo žre marsikaj, kar bi se lahko pravočasno odkrilo in ima dobre šanse, da se tudi ozdravi , s pravočasnim odkrivanjem. ampak ne.. korona je bila prava in edina...

 

 

 

Ravno o tem sem govoril. Marsikaj se sedaj ni pravočasno odkrilo in zamik se bo delal še v bodoče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ne, to pocnem ze dobrih 15 let. In razlika v obsegu je (bila) izredno velika. O špici na grafu ne moremo debatirat. Je kristalno jasna.  Drži, da so se poslavljali predvsem rojeni 1930-194X. Rojenih v petdesetih in kasneje je bilo relativno malo.

pol kje so ti kamioni, ki odvažajo mrtve?

A uni, ki životarijo so pa kurac vredni?

prašamzaprjatla

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

vprašaj se o smiselnosti nekega početja..ampak lej, če bo država z JJem in hojeskom (ter njegovo mamo) rekla da se je treba čohat po levem jajcu na vsakih 30 minut, ja jebiga. Se bomo, vse za varnost :P

sem se vprašal..tudi napisal da je rdeča faza boljša..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, thumper pravi:

sem se vprašal..tudi napisal da je rdeča faza boljša..

črna je najboljša..ni dvomov, vse kjuzo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, bladerunner said:

Kaj zdaj jokajo? Bili so v vladi, pa so vrgli puško v koruzo in tako tlakovali pot na oblast sedanji vladi. Lahko pa bi ostali na oblasti do rednih volitev, če se nebi med sabo skrajno sprli. Po lastni krivdi so zapravili priložnost, ki so jo imeli, zdaj pa naj utihnejo in se pripravijo na naslednje volitve. 

Vsak mora nosit odgovornost za svoja dejanja, kriminal drugih pred tabo le redko opraviči tvoja dejanja. Če pa vztrajaš, da je to univerzalna resnica, potem so s tem legalizirani tudi povojni poboji. Oziroma, potem se lahko začnemo kar povprek pobijat in jemat.

Btw. lahko si prebereš kako se na nemoralnost v lastnih vrstah odzove politična stranka v Nemčiji:

Afera z maskami odnesla nemška poslanca...

Poslanca nista storila kaznivega dejanja, je pa bilo pa dejanje po ocenah javnosti in politike nemoralno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!