Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 1 minuto, skalar36 pravi:

Ok, to vem. To sem tudi jaz. Sam bi uvedel precej bolj trdo palico, red in disciplino na vseh področjih...

Ampak nisi mi odgovoril, kaj te je prepričalo, da si zavzel trdno stališče, ki ga v preteklosti nisi imel?

v preteklosti sem imel trdo stališče, seveda pa tedaj cepiva ni bilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoji odgovori so diplomatski. Sedaj nismo na sodišču, te ne bomo kamenjali ;)

Kakorkoli, cepiva ne bodo rešila ničesar. Kuga, španska gripa, ptičja gripa, NHN1...itd  niso izginila zaradi cepiva, čerpav korona proti kugi ni niti prehladek.

http://www.ninamvseeno.org/pregled-clanka.aspx?naslov=spanska-gripa-kaj-v-resnici-vemo-o-njej&id=149

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od začetka sem bil proti neodgovornemu folku, enako sedaj. Packov, nehigieni, kamorkoli se obrneš hraklanje, čiki, smeti, kultura kašlja in kihanja pred pod vsakim nivojem.

Ja saj ni čudno, da smo dobili nagobčnike vsi.

Kolektivna krivda zaradi pametnih.

Take pametne sem mel tu v svoji bližini, sedaj jih je korona pošolala.

http://www.ninamvseeno.org/ekipa.aspx   vrhunska ekipa iz področa medicine, bio , farma itd... poleg pe velik gumb donirajte :)

Še pred cepivi sem povedal, da zadeva reši edino palica.

Kot v naravi, pastir ima palico ali pa "cepivo"...pametno, v trenutku ni več pametnih

izbira pasme psa-kmetija - kulinarika.net

v nasprotnem sicer imamo... anarhijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

53 minutes ago, skalar36 said:

Tvoji odgovori so diplomatski. Sedaj nismo na sodišču, te ne bomo kamenjali ;)

Kakorkoli, cepiva ne bodo rešila ničesar. Kuga, španska gripa, ptičja gripa, NHN1...itd  niso izginila zaradi cepiva, čerpav korona proti kugi ni niti prehladek.

http://www.ninamvseeno.org/pregled-clanka.aspx?naslov=spanska-gripa-kaj-v-resnici-vemo-o-njej&id=149

Sej ne vem, a trolaš? 
 

Virus bo sam po sebi enkat zmutiral do konca in crknil. Kot se je zgodilo z vsemi gripoznimi  virusi do sedaj. Ker je ta zelo nalezljiv in v nekaterih pogojih precej smrtonosen, se širjenje poskuša upočasnit s cepljenjem. Cepljenje pač redči virusov zivljenski prostor. Cepljenje kupuje čas. 
 

Razn ce je vse bil gejc 5g big farma fejk. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 5. 2021 ob 21:18, Snečer pravi:

Po drugi strani pa je povsem jasno, da tisti, ki se ne bodo cepili, nimajo "vstopa".

Zasebni interesi so pri takih zadevah drugotnega pomena.

Nasprotniki, odselite se nekam, izven družbe, pa tam oblake farbat.

Saj sem že rekel, da bodo cepljenci necepljene izobčili iz javnega življenja. Sedaj se bo scenarij sam od sebe odvijal naprej...ne bo le vlada določala ukrepe ampak jih bodo vsi cepljeni, ...se spravili na krivca, ker se epidemija še ne bo končala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Ne, o kleklanju ?

AjA, pa na tekmi v Bergamu je šlo za kapljični prenos v večini, ko se folk drg drugemu u faco dere. 

Aerosol, torej gibanje zraka pojasni fizika. 10000 ljudi generira 37C. Le kam se zrak in aerosol giblje? Ja navzgor itak.

zgoraj pa golobje pismonoše pa k nam prinesli...?

pred 46 minutami, Kugelschreiber pravi:

Sej ne vem, a trolaš? 
 

Virus bo sam po sebi enkat zmutiral do konca in crknil. Kot se je zgodilo z vsemi gripoznimi  virusi do sedaj. Ker je ta zelo nalezljiv in v nekaterih pogojih precej smrtonosen, se širjenje poskuša upočasnit s cepljenjem. Cepljenje pač redči virusov zivljenski prostor. Cepljenje kupuje čas. 
 

Razn ce je vse bil gejc 5g big farma fejk. 

Zadnji stavek drži !?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, jvalant pravi:

 Saj te lahko kdo drug nabase. Ti vzame prednost itd...    Kar se pa tice druge teme: en kup vpoklicev imajo motorji... Si siguren, da kupis res preverjen in varen motor?

ali bodo pri cepivih tudi vpoklici? :hmm:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

Ne, o kleklanju ?

AjA, pa na tekmi v Bergamu je šlo za kapljični prenos v večini, ko se folk drg drugemu u faco dere. 

Aerosol, torej gibanje zraka pojasni fizika. 10000 ljudi generira 37C. Le kam se zrak in aerosol giblje? Ja navzgor itak.

ogljikov dioksid je na oko 50% težji od zraka - tako da tole tvoje ne pije vode.. virus se - baje vsaj tako pravijo strokovnjaki - širil kapljično.. si že videl dež , ki pada gor ? 

pred 3 urami, ftp pravi:

vsi lahko širijo virus .. tudi če so oblečeni v nepredušne skafandre lahko virus prenesejo na skafandru - sem zgoraj napisal da se širi kapljično - to pomeni mehanski prenos kajne .. 

sicer ne vem po kakšni kmečki pameti tudi cepljeni zbolijo ..pa tisti ki so preboleli po določenem času spet zbolijo..

matr od kje jih jemljete .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snečer svinjarija ljudi ostaja, tudi s cepivom. Higiene in neke kulture se neda priučiti s špikom. Mogoče... sedativa ali psihotropne substance :D 

@thumper dež pada gor? slaba primerjava. Megla je aerosol. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, mladench pravi:

@Snečer svinjarija ljudi ostaja, tudi s cepivom. Higiene in neke kulture se neda priučiti s špikom. Mogoče... sedativa ali psihotropne substance :D 

@thumper dež pada gor? slaba primerjava. Megla je aerosol. 

se pa da s palico ... edina zadeva, ki deluje

vsa ta prisilia, tudi pikec, je rezultat jebivetrov

nadrsamo vsi

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ga. Beović... Sicer pa napoveduje, da nas čez poletje čaka mirno obdobje tudi zaradi sezonskosti respiratornih virusov in zato, ker se ljudje zdaj več gibljemo na prostem. 

LOL :slap::D

 

@Snečer praviš naučiti s prisilo... seveda... vse je odvisno od tistega, ki ima palico v roki. Nevem, imaš še vedno zaupanje v vlado JJ? Ima tudi palico v roki. Če "svoje" uveljavljaš na enak način, nisi nič boljši od drugomislečega. Problem celotnega sveta. Lepo je Drnovšek rekel ... ljudje božji, še pobili se boste med sabo :) 

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, mladench pravi:

Ga. Beović... Sicer pa napoveduje, da nas čez poletje čaka mirno obdobje tudi zaradi sezonskosti respiratornih virusov in zato, ker se ljudje zdaj več gibljemo na prostem. 

LOL :slap::D

In potem se čudijo da se pojavljajo teorije zarote, mislim kaki bedaki no, vsake 14dni drugače...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, mladench pravi:

Ga. Beović... Sicer pa napoveduje, da nas čez poletje čaka mirno obdobje tudi zaradi sezonskosti respiratornih virusov in zato, ker se ljudje zdaj več gibljemo na prostem. 

LOL :slap::D

 

@Snečer praviš naučiti s prisilo... seveda... vse je odvisno od tistega, ki ima palico v roki. Nevem, imaš še vedno zaupanje v vlado JJ? Ima tudi palico v roki. Če "svoje" uveljavljaš na enak način, nisi nič boljši od drugomislečega. Problem celotnega sveta. Lepo je Drnovšek rekel ... ljudje božji, še pobili se boste med sabo :) 

Vsako jutro spremljam v šolo ...

Ko greva mimo klopc polno čikov in smeti, poleg je koš, eni mislijo, da je to ok.

Čez prehod za pešce greva komaj, ker je zaparkiran z avtomobili staršev, ki sončke pripeljejo v vrtec. Ker mislijo, da je treba pripeljati do vrat in ker je moda, da obiskujejo oddaljen vrtec. Malo nižje nebroj parkingov free, itak predaleč.

Po pločniku, kjer greva en pes stalno serje, lastnika še niso dobili. V vrtcu so redno čistili čevlje. V bližini je koš z vrečkami. Ampak en spet misli, da je to naravno gnojilo za asfalt.

Pri šoli isto, zaparkirani pločnili, prehod za pešce, ker eni spet ne vem kaj mislijo... ziher premalo količkov.

------------

Ivanova vlada ni moja vlada.

Ampak zgoraj sem ti opisal "drugače misleče"...

Tako sistem pač ne deluje, vedno bo neka "sila", treba se je držati pravil, da lahko živimo skupaj in ni medsebojnega ogrožanja.

Pikec za korono je prostovoljen, jaz nikogar ne silim, me pa zanimajo razlogi, enako kot za onega ko psa sprehaja in kenja. :)

Ampak če stroka pravi, da s cepljenjem lahko pripomoremo v boju proti epidemiji, potem nekaterih brez upravičenih razlogov res ne razumem.

 

 

pred eno uro, mladench pravi:

@Snečer svinjarija ljudi ostaja, tudi s cepivom. Higiene in neke kulture se neda priučiti s špikom. Mogoče... sedativa ali psihotropne substance :D 

@thumper dež pada gor? slaba primerjava. Megla je aerosol. 

od malega se nas uči prisilo ... kaj smeš in kaj ne smeš

tudi higiene in kulture, vse to je rezultat palice, ki je lahko bolj trda ali bolj mehka

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko je še neodgovorjenih zakajev, pa začnimo z SPIKES – po domače protokoli. Marsikdo ve da se skoraj povsod v uradnih institucijah uporabljajo tako imenovani protokoli, po katerih morajo tam delujoči delovati.

spikes1.jpg

 

 

Model CLASS (Baile, et al., 2000):  C pomeni kontekst pogovora, na primer psihična stran določene teme, ki je izbrana za pogovor;

L uči, kako biti dober poslušalec;

A pomaga, kako prepoznati različne odzive, čustva;

 S je strategija, kako najlažje povedati pacientu, da bo res razumel;

S preveri se pacientovo razumevanje.

ABCDE (Globočnik Kukovica, 2016):

 A: pomeni vnaprejšnjo pripravo,

 B: pomeni vzpostavitev terapevtskega odnosa,

? pomeni, da se dobro uporabi veščina sporazumevanja,

? pomeni obravnavanje bolnikovih reakcij in reakcij svojcev,

 E: pomeni obravnavo in vzpodbudo čustev.

Model SPIKES je bil posebej razvit, za sporočanje slabe novice (Baile, et al., 2019):

S pomeni nastavljanje prostora, časa, zagotavljanje primernega in mirnega prostora;

P pomeni zaznavanje, da se zmeraj dovoli pacientu čas, da razume. Odgovarjanje na vsa njegova vprašanja v smislu nejasnosti in pridobivanje informacij, koliko že vedo o svoji bolezni, opazuje se njegov odziv;

I pomeni povabilo, da se pridobi dovoljenje za pogovor  določijo se glavne točke pogovora. Izve se, če si pacient želi vedeti vse podrobnosti o svoji bolezni in sprejetje dejstva, da ima pravico vedeti vse;

K je znanje. V tej fazi se pacienta obvešča o bolezni na tak način, da bo za njega najlažje razumljivo. Preverja se njegovo razumevanje. Navezovati se je potrebno na tisto pod črko P, ko pacient pove, koliko si želi vedeti;

E je za čustvenost. Opozarja na empatičnost in na to, da nikjer nihče nima istih čustev in pogledov na bolezen, kot jih ima sam pacient, zato se ga ne obsoja;

S pomeni strategija in povzetek, naredi se nekakšen povzetek pogovora.

 

Ravno tako ima zdravstveno osebje svoj protokol, zdravniki protokol zdravljenja, medicinsko osebje protokol oskrbe pacienta.

 

Zdravniki so zavezani protokolu WHO: https://www.who.int/publications/i/item/WHO-2019-nCoV-clinical-2021-1

Uradno je bilo objavljeno, da je ta protokol sestavil dr..Drosten. Protokol vključuje PCR in HAT teste, ki dokazano, s strani znantvenih raziskovalcev niso testne metode, ki bi eksplicitno dokazovale okuženost z virusom SARS COV-2.

Protokoli zdravljenja potencialnih bolnikov Covid bolnikov po smernicah WHO ne dopuščajo nikakršnega odstopanja brez soglasja odločevalca mednarodne zdravstvene organizacije WHO.

In kaj to pomeni v praksi? Zdravnik je zavezan uporabljati smernice protokola, saj je s tem zaščiten ob morebitnem neuspešnem zdravljenju pacienta.

Poznamo primer: Dr.Didier Raoult je francoski zdravnik in mikrobiolog, specializiran za nalezljive bolezni. (Leta 1984 je Raoult na univerzi Aix-Marseille ustvaril enoto Rickettsia. Poučuje tudi nalezljive bolezni na Medicinski fakulteti univerze Aix-Marseille. ). Sam se je s svojo ekipo zoperstavil smernicam WHO in s svojim protokolom zdravljenja uspel pozdraviti več kot 1200 bolnikov. Seveda pa si je s tem nakopal pozornost odločevalcev WHO, ki niso dovzetni za novosti v protokolu zdravljenja. https://javafilms.fr/film/the-hydroxychloroquine-hype-dr-didier-raoult-and-the-cure-for-covid/ tukaj lahko preklopite na prevod:

 

Danes je javno znano, da je bil ves hidroksiklorokin na celem svetu vzet iz uporabe po objavi ponarejene študije objavljene v renomiranem medicinskem biltenu TheLancet . Le zakaj?? Po skoraj stoletju normalne uporabe, ga je WHO razglasil kot „strupeno“ sestavino in prepovedal njegovo uporabo?????.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj koristi palica če pa ni zgleda.

Na vseh ravneh od družbe do družine, ni nobenega zgleda kaj je prav in kaj narobe. "Monkey see, monkey do."

Dokler se na najvišjih vodilnih položajih obnašajo kot da zanje ne veljajo pravila, se bo tudi raja obnašala čisto isto.

Zato pa imaš prepotentno mamico ki sončka odloži na prehodu za pešce in pa idiota ki ne zna pospraviti za svojim cuckom. Pa še en kup podobnih primerov..

In to se nanaša tudi na pravila za omejitev širjenja bolezni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ChuckNorris pravi:

Kaj koristi palica če pa ni zgleda.

Na vseh ravneh od družbe do družine, ni nobenega zgleda kaj je prav in kaj narobe. "Monkey see, monkey do."

Dokler se na najvišjih vodilnih položajih obnašajo kot da zanje ne veljajo pravila, se bo tudi raja obnašala čisto isto.

Zato pa imaš prepotentno mamico ki sončka odloži na prehodu za pešce in pa idiota ki ne zna pospraviti za svojim cuckom. Pa še en kup podobnih primerov..

In to se nanaša tudi na pravila za omejitev širjenja bolezni.

No ja, jaz mislim, da te vsega naučijo že doma ... pa župnik

In tako kot mamica uči in vzgaja sončka, takšen bo tudi sonček. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

Vsako jutro spremljam v šolo ...

Ko greva mimo klopc polno čikov in smeti, poleg je koš, eni mislijo, da je to ok.

Čez prehod za pešce greva komaj, ker je zaparkiran z avtomobili staršev, ki sončke pripeljejo v vrtec. Ker mislijo, da je treba pripeljati do vrat in ker je moda, da obiskujejo oddaljen vrtec. Malo nižje nebroj parkingov free, itak predaleč.

Po pločniku, kjer greva en pes stalno serje, lastnika še niso dobili. V vrtcu so redno čistili čevlje. V bližini je koš z vrečkami. Ampak en spet misli, da je to naravno gnojilo za asfalt.

Pri šoli isto, zaparkirani pločnili, prehod za pešce, ker eni spet ne vem kaj mislijo... ziher premalo količkov.

 

Tam čez Trojane je drug svet. Sem bil za vikend v CE, na AC vozniki katastrofalno obnašanje, tablice CE, MB, Tam bi rabil bombo ne samo palico.

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, ftp pravi:

Aha..preber še nijz je tut uradno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, thumper pravi:

ogljikov dioksid je na oko 50% težji od zraka - tako da tole tvoje ne pije vode.. virus se - baje vsaj tako pravijo strokovnjaki - širil kapljično.. si že videl dež , ki pada gor ? 

vsi lahko širijo virus .. tudi če so oblečeni v nepredušne skafandre lahko virus prenesejo na skafandru - sem zgoraj napisal da se širi kapljično - to pomeni mehanski prenos kajne .. 

sicer ne vem po kakšni kmečki pameti tudi cepljeni zbolijo ..pa tisti ki so preboleli po določenem času spet zbolijo..

matr od kje jih jemljete .. 

Govora je bilo o aerosolu. Več poguglaj. Virus se oprime molekul zraka, praha, vode, vsega kar lebdi in ostane v zraku.

Kapljičen prenos pa ima večjo maso in je direkten tudi večji delež virusa. Kašljanje, dretje itd. Takrat izločamo kapljice ki letijo premočrtno (no ajd v loku) in potem padejo na tla

 

pred 5 urami, BlackDoc pravi:

In potem se čudijo da se pojavljajo teorije zarote, mislim kaki bedaki no, vsake 14dni drugače...

Sak to so strokovnjaki. Požegnani od vlade in dobro plačani.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ftp, afriški sev je prinesel v Slovenijo cepljen zdravnik zaposlen v UKC Maribor. Tak je uradno govorila ablast.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, DAMI34 said:

Aha..preber še nijz je tut uradno

tam pride kasneje

7 minutes ago, DAMI34 said:

Ftp afriški sev je prinesel v Slovenijo cepljen zdravnik iz Maribora. Tak je uradno govorila ablast.

Kolikor se spomnem, ni nikogar okužil. Lahko da se motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi moral dobiti kako nagrado, plaketo, ali pa vsaj pohvalo. V celem letu posloval z strankami, B.P. Nihče se ni okužil od zaposlenih in strank.  Se vidi da smo na vrhunskem nivoju. Ni to štajerska, kjer čiki ležijo sem pa tja, pa take fore.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, skalar36 pravi:

Jaz bi moral dobiti kako nagrado, plaketo, ali pa vsaj pohvalo. V celem letu posloval z strankami, B.P. Nihče se ni okužil od zaposlenih in strank.  Se vidi da smo na vrhunskem nivoju. Ni to štajerska, kjer čiki ležijo sem pa tja, pa take fore.

v boksih nad Planino se ustavi in poglej, kakšna svinjarija od čikov je tam ...

pa še kje drugje po Sloveniji

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Snečer pravi:

v boksih nad Planino se ustavi in poglej, kakšna svinjarija od čikov je tam ...

pa še kje drugje po Sloveniji

Tam je tud drug svet. Tam je primorska. Tle pr nas v Bledu, al pa v Bohinju se ustavi. Zgled za celo Slovenijo. Pohvalno, disciplinirano! :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!