Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred eno uro, DAMI34 pravi:

žal imaš prav. Raja pa molči. mal dodatkov, pa si lahko delijo maljone zgoraj.

zgoraj? a-a .. spodaj gredo miljoni in ta podpora vseh , ki prejemajo dodatke - preklemansko visoke glede na plačo - drži epidemijo aktivno.. 

tako da dejansko se mi lahko zasmili - mogoče pravim - samo še kak posameznik/posamezniki (v promilih)  v zdravstvu in raznih reševalnih službah.. 

ostali to močno podpirajo..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

196803721_10219617525540685_1886238739355939715_n.thumb.jpg.60ff1271f1f660bb4354ab80ed2e4a33.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz zgornjega sledi, da ukrepi delujejo...not :P

ps. Švedi niso protestirali, pa zato manj okuženih :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, DAMI34 pravi:

iz zgornjega sledi, da ukrepi delujejo...not :P

ps. Švedi niso protestirali, pa zato manj okuženih :D

 

Če uradni mediji pri nas niso poročali o protestih Švedov, to ne pomeni, da jih ni bilo ;)

Po celi EU so bili precej obširni protesti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

iz zgornjega sledi, da ukrepi delujejo...not :P

ps. Švedi niso protestirali, pa zato manj okuženih :D

 

 Iz zgornjega sledi da v Sloveniji ukrepi ne delujejo ALI se jih ljudje premalo drzijo ALI oboje, ker: Svedska proti Norveski (z ukrepi in discipiniranimi drzavljanim, podobna lokacija, itd) je pa 1428 proti 144....

 

  Kakorkoli obrnemo tole zgoraj niti ni pomembno, pomebno je  to, da nimamo kaj vzemati Svedov za nek primer ali zgled. Ce ze, je treba pogledati kaj je pocela Norveska, ker je 10x, desetkrat, boljsa od Svedske. Res mi ni jasno, kaj tiscimo/te Svede zravn. Zelo blage ukrepe so imeli, rezultate pa nic kaj  dobre. Disciplinirani so pa bolj ko mi tule, zato so pa boljsi od nas. Iz tega sledi, ni vazno kaksni so ukrepi, ampak koliko in kako se jih nekdo drzi (svedi skoraj brez (prvi  val) in disciplino, so boljsi od nas od ostrih ukrepov, ljudje se jih pa manj drzijo)

 

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madžarska je slabša v vseh pogledih in nas počasi kupujejo :P 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Alla pravi:

Če uradni mediji pri nas niso poročali o protestih Švedov, to ne pomeni, da jih ni bilo ;)

Po celi EU so bili precej obširni protesti

ja, ampak samo naši so širili virus :P na peciklih :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, maus pravi:

FB statistika je eno ... uradna je pa druga ...

uradna statistika:

https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea

 

uradna je pripeta na vrhu :P

https://www.worldometers.info/coronavirus/?fbclid=IwAR28EMeM_mr-yN-bWEO-KCBDsuTpbxLZZ7nUJ-WjuVWYujkLomUbu-nCzxw#countries

Slo: 2100 mrtvih/miljon

Swedi: 1400/maljon

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, jvalant pravi:

 Iz zgornjega sledi da v Sloveniji ukrepi ne delujejo ALI se jih ljudje premalo drzijo ALI oboje, ker: Svedska proti Norveski (z ukrepi in discipiniranimi drzavljanim, podobna lokacija, itd) je pa 1428 proti 144....

 

  Kakorkoli obrnemo tole zgoraj niti ni pomembno, pomebno je  to, da nimamo kaj vzemati Svedov za nek primer ali zgled. Ce ze, je treba pogledati kaj je pocela Norveska, ker je 10x, desetkrat, boljsa od Svedske. Res mi ni jasno, kaj tiscimo/te Svede zravn. Zelo blage ukrepe so imeli, rezultate pa nic kaj  dobre. Disciplinirani so pa bolj ko mi tule, zato so pa boljsi od nas. Iz tega sledi, ni vazno kaksni so ukrepi, ampak koliko in kako se jih nekdo drzi (svedi skoraj brez (prvi  val) in disciplino, so boljsi od nas od ostrih ukrepov, ljudje se jih pa manj drzijo)

 

 

krivi so kolesarji, protestniki, žar mojstri...sej ti je Jelko povedu.

Mislim, dejte prosim 1x razumet, da obnašanje državljanov ni nič drugačno, ali je celo bolj "ubogljivo" (komunizem pa to) kot pa razvitih zahodnjakov.

Zakaj Švedi: gospodarstva niso zafukali...samo točko 1 ti povem, pa mal manj so zato napsihirani, posledično manj samomorov...

Samo za primer ubogljovsti: uvedi vinjeto v Italiji...boš videl koliko jih jo bo kupilo :P

Naši ukrepi, no pri naših ukrepih ni problem rigoroznost, ampak izkoriščanje le teh, okoriščanje na njihov račun, skakanje iz ukrepa v ukrep brez smiselnosti početja, vmešavanje vlade in še kaj. Že EU je birokratska, kaj šele SLO, ki misli da z miljon papirji reši problem, pa ga je zafukala že v štartu, v DSOjih.

Nimam nič proti "pravim" ukrepom. Pa jih ni bilo. Bila je težka šlamastika s Hojsekom in ostalimi trotli, ki so kr nekaj počeli, tja v 3 dni. Sedaj se pa rezultati kažejo, od neustavnosti dalje. Bljak!!!!

pred 15 minutami, maus pravi:

Madžarska je slabša v vseh pogledih in nas počasi kupujejo :P 

 

no, a precepljeni so u nulo baje :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, DAMI34 said:

krivi so kolesarji, protestniki, žar mojstri...sej ti je Jelko povedu.

Mislim, dejte prosim 1x razumet, da obnašanje državljanov ni nič drugačno, ali je celo bolj "ubogljivo" (komunizem pa to) kot pa razvitih zahodnjakov.

Zakaj Švedi: gospodarstva niso zafukali...samo točko 1 ti povem.

Samo za primer ubogljovsti: uvedi vinjeto v Italiji...boš videl koliko jih jo bo kupilo :P

Naši ukrepi, no pri naših ukrepih ni problem rigoroznost, ampak izkoriščanje le teh, okoriščanje na njihov račun, skakanje iz ukrepa v ukrep brez smiselnosti početja, vmešavanje vlade in še kaj.

Nimam nič proti "pravim" ukrepom. Pa jih ni bilo. Bila je težka šlamastika s Hojsekom in ostalimi trotli, ki so kr nekaj počeli, tja v 3 dni. Sedaj se pa rezultati kažejo, od neustavnosti dalje. Bljak!!!!

Dami samo zate, stopetnajstic: to da so ukrepi zajebali gospodarsto nisem nikoli tajil. Se vec, vedno sem to izpostavil. Govorimo o mrtvih na milijon na svedskem in sloveniji IN norveski, kjer tudi niso zajebali gospodrastva. Se enkrat?  Zakaj vzemati svede za primer, ce majo sosedi 10x boljse rezultate? (vem zakaj, ker vsem disi ideja o ne ukrepih, se pa pozablja daso ZAVESTNO in ne po nesreci pustili starejse umreti.

 

 Stosetnasjstic: Tudi to, da se izkorisca ukrepe za necedne posle sm zmeraj trdil tudi sam. Vseeno: ce je super prevec rigorozen ukrep nosenja mask se zunaj, pa pod celado in kar je se nesmislov, ja samo nenosenje mask  priloznost, da se virus lazje siri. Ne SPET z necim tretjim usekat

 

 Bistvo in kar sem vprasal: ZAKAJ vzemati za primerjavo Svedsko ki je povprecna,  in ne neke od res uspesnih drzav?

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jvalant pravi:

Dami samo zate, stopetnajstic: to da so ukrepi zajebali gospodarsto nisem nikoli tajil. Se vec, vedno sem to izpostavil. Govorimo o mrtvih na milijon na svedskem in sloveniji IN norveski, kjer tudi niso zajebali gospodrastva. Se enkrat?  Zakaj vzemati svede za primer, ce majo sosedi 10x boljse rezultate? (vem zakaj, ker vsem disi ideja o ne ukrepih, se pa pozablja daso ZAVESTNO in ne po nesreci pustili starejse umreti.

 

 Stosetnasjstic: Tudi do, da se izkorisca ukrepe za necedne posle sm zmeraj trdil tudi sam. Vseeno: ce je super prevec rigorozen ukrep nosenja mask se zunaj, pa pod celado in kar je se nesmislov, ja samo nenosenje mask  priloznost, da se virus lazje siri. ne SPET z necim tretjim usekat

in kaj je pol narobe s Švedsko?

120ič...z ali brez ukrepov, isti je qurac. Po domače.

In kaj tretjega bi usekal?

Jokal sem celo leto, od poletja lani, zaščititi DSO, so pogrnil na celi črti. Ubadanje s kvadraturami, 5 al 10 oseb, al božja mati, al mal prebolel 3 mesece 6 mesecev, 7 dni nošenje maske zunaj, kot se je kurac dvignil JJu, mislim, to ti da vedeti, da nimajo pojma. 

Da samo malo štejejo, gledajo predikcije, filozofirajo, zadeve pa gredo u qurac. In so šle. Pa ne sem mi izgovarjat na folk, ker to pomeni, da ne poznaš ničesar izven lastne države. Trditi, da so samo Slovenci nedisciplinirani je pravljica. 100x ponovljena od oblasti in sevada ji je marsikdo nasedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, DAMI34 said:

in kaj je pol narobe s Švedsko?

120ič...z ali brez ukrepov, isti je qurac. Po domače.

I

NI res. Svedska brez : Norveska Z  = 1426 : 144.  Ce kaj, je treba pogledati kaj vse so Norvezani nardili bolje od vseh drugih. Ne kaj so svedi naredili bolje od nas, ker je 50% razlika,  napram Norveski pa 1000% razlika.  Nas bi moralo zanimati kaj je Norveska ze prej imela boljse, kaj so storili, kako so uspeli imeti tako malo umrlih. Ne pa se zgledujemo po Svedih, ki so tam tam kot mi iz stalisca Norvezanov.  Pa a je ta ideja res tako nenevadna, da se vzame za vzor in ideje najboljse? Meni je popolnoma jasno, da je treba pogledati kako imajo narejeno zdravsto prej in med krizo, itd.... in to Norvezane, ne Svede

 

PS: Norveska ni neka eksotika, je evropska drzava, na podobni lokaciji kot Svedska, malo drugacni kot Slovenija, z demokracijo ne tiranijo (kot kitajska) itd...

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, jvalant pravi:

NI res. Svedska brez : Norveska Z  = 1426 : 144.  Ce kaj, je treba pogledati kaj vse so Norvezani nardili bolje od vseh drugih. Ne kaj so svedi naredili bolje od nas, ker je 50% razlika,  napram Norveski pa 1000% razlika.  Nas bi moralo zanimati kaj je Norveska ze prej imela boljse, kaj so storili, kako so uspeli imeti tako malo umrlih. Ne pa se zgledujemo po Svedih, ki so tam tam kot mi iz stalisca Norvezanov.  Pa a je ta ideja res tako nenevadna, da se vzame za vzor in ideje najboljse?

 

sam zate Švedska vs PM, me gladko boli. A ti ne potegne?

Mene zanima SLO. Ampak sam zate:

"pri nas je bilo vse v najlepšem redu. bi bilo še boljše če bi državljani bolj ubogali politiko (stroka je itak tulila kar politika ukaže)" Če bi državljani bili tako pridni, ne bi danes imeli 200 okužb ampak -400. Z besedo minus štiristo. :P

 

ps. in sam zate drugič če nismo dosegli niti Švedske, zakaj bi rad Norveško?

Baby steps, my friend, baby. Ma niti tega nismo zmožni.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

sam zate Švedska vs PM, me gladko boli. A ti ne potegne?

Mene zanima SLO. Ampak sam zate:

"pri nas je bilo vse v najlepšem redu. bi bilo še boljše če bi državljani bolj ubogali politiko (stroka je itak tulila kar politika ukaže)" Če bi državljani bili tako pridni, ne bi danes imeli 200 okužb ampak -400. Z besedo minus štiristo. :P

 

ps. in sam zate, če nismo dosegli niti Švedske, zakaj bi rad Norveško?

Baby steps, my friend, baby. Ma niti tega nismo zmožni.

 

 

 Da, baby steps, se strinjam, ampak k visjemu cilju...   Ker je bilo sam zame: niti svedske nismo doseglim res je. In zato naj bi se ne zgledovali po boljsih, od katerih se lahko najvec naucimo? Spet kontras samo zaradi ideje in priimka.  Ker ti je popolnoma jasno da kr pravim drzi vodo..  In zdaj bi ti, da se pozabi na najbolse (pa nima veze kdo je to) in se zgledujemo po podobnih. Da, res bomo izboljsali zdravstveni sistem in vse, ce se bomo zgledovali po tisith ki so povprecni ali zanic kot mi,  za ta dobre nas pa "boli".   Fantasticna ideja, kapo ti dam dol!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, jvalant pravi:

 Da, baby steps, se strinjam, ampak k visjemu cilju...   Ker je bilo sam zame: niti svedske nismo doseglim res je. In zato naj bi se ne zgledovali po boljsih, od katerih se lahko najvec naucimo? Spet kontras samo zaradi ideje in priimka.  Ker ti je popolnoma jasno da kr pravim drzi vodo..  In zdaj bi ti, da se pozabi na najbolse (pa nima veze kdo je to) in se zgledujemo po podobnih. Da, res bomo izboljsali zdravstveni sistem in vse, ce se bomo zgledovali po tisith ki so povprecni ali zanic kot mi,  za ta dobre nas pa "boli".   Fantasticna ideja, kapo ti dam dol!

ne moreš govorit o povprečnih. 

Lahko govoriš o boljših, ker so boljši. Z manj napora, z manj škode povsod. Z manj uničenega življenja. Ampak dokler si ne priznaš, da ga serjemo, boš težko uvidel, da so drugi šli bolje skozi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

ne moreš govorit o povprečnih. 

Lahko govoriš o boljših, ker so boljši. Z manj napora, z manj škode povsod. Z manj uničenega življenja. Ampak dokler si ne priznaš, da ga serjemo, boš težko uvidel, da so drugi šli bolje skozi.

 

 

Noreska je sla boljse 10x od svedov in 15x od nas...  Kako da ne morem uvideti, da so sli bolje skozi?  Torej ti lahko uvidis da so sli drugi bolje skozi, jaz pa ne. Dej to razlozi?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jvalant pravi:

 

Noreska je sla boljse 10x od svedov in 15x od nas...  Kako da ne morem uvideti, da so sli bolje skozi?  Torej ti lahko uvidis da so sli drugi bolje skozi, jaz pa ne. Dej to razlozi?

Veš pred približno pol leta sva imela podobno debato, kako bo Švedska pogorela v primerjavi z nami...cifre maš pa objavljene.

Razloži mi ti to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

Veš pred približno pol leta sva imela podobno debato, kako bo Švedska pogorela v primerjavi z nami...cifre maš pa objavljene.

Razloži mi ti to?

Sej so, sam prikrivajo stevilke? sam se to se manjka.. :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

Veš pred približno pol leta sva imela podobno debato, kako bo Švedska pogorela v primerjavi z nami...cifre maš pa objavljene.

Razloži mi ti to?

Zgodovina? Nismo se pogovarjali v primerjavi z nami, ampak o tem, da jih ta taktika lahko ugrizne nazaj, in jih tudi je. Ampak ker se izmikas: direktno: zakaj se ne zgledovati po Norveski, ki ima "samo" 144 mrtvih, torej zakaj ne pogledati kaj so ze prej imeli boljse, kaj so storili da so preprecili najhujse, da vemo v katero smer iti. Zakaj naj bi za te odgovore gledali Svedsko, ki ni nic kaj boljsa kot mi. Da imela je drugo smer, ki pa ni dosegla kar so pricakovali. In zakaj ignorirati Norvesko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, ukica pravi:

Sej so, sam prikrivajo stevilke? sam se to se manjka.. :D 

aha..naši jih pa mal napihujejo, korona dodatki pa to...prjatu, ko ga fašeš v rit boli, al se ti prikriva al potencira, rezultat je podoben :P

 

pred 17 minutami, jvalant pravi:

Zgodovina? Nismo se pogovarjali v primerjavi z nami, ampak o tem, da jih ta taktika lahko ugrizne nazaj, in jih tudi je. Ampak ker se izmikas: direktno: zakaj se ne zgledovati po Norveski, ki ima "samo" 144 mrtvih, torej zakaj ne pogledati kaj so ze prej imeli boljse, kaj so storili da so preprecili najhujse, da vemo v katero smer iti. Zakaj naj bi za te odgovore gledali Svedsko, ki ni nic kaj boljsa kot mi. Da imela je drugo smer, ki pa ni dosegla kar so pricakovali. In zakaj ignorirati Norvesko?

Zakaj ne o Norveški, ker še Švedske nisi pojasnil. Naj te spopmnim začelo se je z objavo cifer Švedska vs Slo. In nikjer nisem trdil, da niso nekatere nacije še boljše.

A razumeš? Niti Švedske nismo dosegli, ki veljajo po tvojem menju za "šalabajzerje".

ps. Švedska je precej boljša kot mi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, DAMI34 said:

ne moreš govorit o povprečnih. 

Lahko govoriš o boljših, ker so boljši. Z manj napora, z manj škode povsod. Z manj uničenega življenja. Ampak dokler si ne priznaš, da ga serjemo, boš težko uvidel, da so drugi šli bolje skozi.

 

Ne ne moremo: Sve:1400, Slo:2100, Nor: 144 - Svedi so boljsi od nas, geldano generalno pa niso veliko boljsi. Da se razumeva: Norvezani tud z manj unicenega (in ravno zato milsim, da so precej boljsi kazalec, kot pa Svedi)  Svedi so po drugi strani rekli, jebiga, kar bo pomrlo, bo pac pomrlo. Jaz ne bi sel na pokoj v tako drzavo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, jvalant pravi:

Ne ne moremo: Sve:1400, Slo:2100, Nor: 144 - Svedi so boljsi od nas, geldano generalno pa niso veliko boljsi. Da se razumeva: Norvezani tud z manj unicenega (in ravno zato milsim, da so precej boljsi kazalec, kot pa Svedi)  Svedi so po drugi strani rekli, jebiga, kar bo pomrlo, bo pac pomrlo. Jaz ne bi sel na pokoj v tako drzavo...

Nisem nikjer zapisal, da Norvežani nimajo dobrih rezultatov. nikjer. Vprašal sem se, pa tebe tudi:

1. ali je rigiroznost ukrepov res dala učinek?

2. ali so vedno eni in isti izgovori "državnih blebetačev" res to kar je širilo okužbo?

In ko odgovoriš DA, potem mi ni jasno, zakaj imajo Švedi boljše rezultate, kljub "sproščenosti" . In brez podobnih ukrepov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, DAMI34 said:

aha..naši jih pa mal napihujejo, korona dodatki pa to...prjatu, ko ga fašeš v rit boli, al se ti prikriva al potencira, rezultat je podoben :P

 

Zakaj ne o Norveški, ker še Švedske nisi pojasnil. Naj te spopmnim začelo se je z objavo cifer Švedska vs Slo. In nikjer nisem trdil, da niso nekatere nacije še boljše.

A razumeš? Niti Švedske nismo dosegli, ki veljajo po tvojem menju za "šalabajzerje".

ps. Švedska je precej boljša kot mi.

A sem rekel da niso boljsi. Vse kar sem rekej je: da je po moje precej boljse da se zgedujemo po drzavi z 10x manj skode in z neunicenim gospodarstvom, kot pa po drzavi ki je samo 50% boljsa od nas po smrtih, ima pa boljse gospodarstvo. (norveska pa 1500%). Ne vem kaj je s tem narobe?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!