Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

1 minute ago, DAMI34 said:

Nisem nikjer zapisal, da Norvežani nimajo dobrih rezultatov. nikjer. Vprašal sem se, pa tebe tudi:

1. ali je rigiroznost ukrepov res dala učinek?

2. ali so vedno eni in isti izgovori "državnih blebetačev" res to kar je širilo okužbo?

In ko odgovoriš DA, potem mi ni jasno, zakaj imajo Švedi boljše rezultate, kljub "sproščenosti" . In brez podobnih ukrepov.

 

To sem veckrat povedal: ker je ljudstvo bolj disciplinirano. Rigorozni ukrepi (idiotski pri nas) bi zaustavili prej, ampak se jih je treba drzat. Ce poenostavim:  ukaz da se maske nosijo stalno, zunaj in doma je kretenski, bi pa precej pomagal, seveda ce bi se ljudje tega drzali... Svedi so pa bolj disciplinirani (norvezani isto) in se bolj drzijo priporocil kot mi ukazov. dokaz so azijske drzave, katerim smo se desetletja smejali ker hitro nadenejo maske..  no, epidemijo so pa hitro ustavili. torej na kratko: drzanje osnovnih ukrepov je kljuc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jvalant pravi:

A sem rekel da niso boljsi. Vse kar sem rekej je: da je po moje precej boljse da se zgedujemo po drzavi z 10x manj skode in z neunicenim gospodarstvom, kot pa po drzavi ki je samo 50% boljsa od nas po smrtih, ima pa boljse gospodarstvo. (norveska pa 1500%). Ne vem kaj je s tem narobe?

 

se pravi si zasukal tok pogovora. Ko bomo rešili razlike s Švedsko gremo lahko komot na Dansko in ostale nordijce :P

Do takrat smo pa:

https://www.worldometers.info/coronavirus/?fbclid=IwAR28EMeM_mr-yN-bWEO-KCBDsuTpbxLZZ7nUJ-WjuVWYujkLomUbu-nCzxw#countries

13. v padajočem redu po smrtnosti. Če je samo to merilo. Namreč @Allaje izpostavila še nekaj in to so cifre rigoroznih ukrepov, teh primerjav žal ni na netu ampak jih je potrebno posikati.

Ker smrtnost ni edini merodajen podatek. Namreč sržave z boljšo zdravstveno sliko starejših so plačale večjo smrtnost, kot države, kjer je populacija mlajša in starejši prej umirajo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, jvalant pravi:

To sem veckrat povedal: ker je ljudstvo bolj disciplinirano. Rigorozni ukrepi (idiotski pri nas) bi zaustavili prej, ampak se jih je treba drzat. Ce poenostavim:  ukaz da se maske nosijo stalno, zunaj in doma je kretenski, bi pa precej pomagal, seveda ce bi se ljudje tega drzali... Svedi so pa bolj disciplinirani (norvezani isto) in se bolj drzijo priporocil kot mi ukazov. dokaz so azijske drzave, katerim smo se desetletja smejali ker hitro nadenejo maske..  no, epidemijo so pa hitro ustavili. torej na kratko: drzanje osnovnih ukrepov je kljuc

ja no sj potem pridemo v to:

ostan doma v kleti.

Žal mi azijske države res ne morejo biti merilo. Na koncu so lahko merilo več al manj samo sosednje države, ker na vse vpliva tudi geografksa lega.

Če bi maska reševala vs problem, bi maskerji zmagal..tut taki ki nosijo masko zunaj. No zadeva ni samo v maski, ampak je potrebno vedeti kako se viruš širi. 

Zakaj trdiš da so no0rdijci bolj disciplinirani? Maš kake podatke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, DAMI34 said:

se pravi si zasukal tok pogovora. Ko bomo rešili razlike s Švedsko gremo lahko komot na Dansko in ostale nordijce :P

Do takrat smo pa:

https://www.worldometers.info/coronavirus/?fbclid=IwAR28EMeM_mr-yN-bWEO-KCBDsuTpbxLZZ7nUJ-WjuVWYujkLomUbu-nCzxw#countries

13. v padajočem redu po smrtnosti. Če je samo to merilo. Namreč @Allaje izpostavila še nekaj in to so cifre rigoroznih ukrepov, teh primerjav žal ni na netu ampak jih je potrebno posikati.

Ker smrtnost ni edini merodajen podatek. Namreč sržave z boljšo zdravstveno sliko starejših so plačale večjo smrtnost, kot države, kjer je populacija mlajša in starejši prej umirajo.

 

 Nic ga nisem zasukal, ze prej sem omenil, da ima Norveska tudi dokaj zdravo gospodarstvo.  Zato tudi trdim, da so boljsi os Svedov (oboje je vazno, ne samo gospodarstvo). In zato sem rekel, da je pametno pogledati zakaj jim je to uspelo, kaj so ze prej imeli boljse v zdravstvu in sicer... Vse to sem ze prej povedal... ampak ok, nima smisla, zgedujmo se po svedih!

 

PS: samo ena stvar je vazna v tejle in drugih debatah: ti moras imeti prav in zadnjo... Ju imas.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, DAMI34 said:

ja no sj potem pridemo v to:

ostan doma v kleti.

Žal mi azijske države res ne morejo biti merilo. Na koncu so lahko merilo več al manj samo sosednje države, ker na vse vpliva tudi geografksa lega.

Če bi maska reševala vs problem, bi maskerji zmagal..tut taki ki nosijo masko zunaj. No zadeva ni samo v maski, ampak je potrebno vedeti kako se viruš širi. 

Zakaj trdiš da so no0rdijci bolj disciplinirani? Maš kake podatke?

Pravzaprav da... Parkrat ne mesec se pogovarjam z dvemi, tremi Svedi ze 20 let (irc) in dvema Norvezanoma... To povem anekdoto ki malo pove kako oni razmisljajo: ko je bil Sved tu na obisku, me je vprasal, pa kaj nama skoz blendajo... Ko sem povedal, da je verjetno nekje policaj, me je zabodeno vprasal: pa zakaj bi blendal nekomu ki divja in bi ga resil... To je njihov odnos, nas je drugacen. Tam tudi polcicaji niso inkasanti, nasi pa so, se ena razlika...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, jvalant pravi:

PS: samo ena stvar je vazna v tejle in drugih debatah: ti moras imeti prav in zadnjo... Ju imas.

no, a je blo težko :P

 

pred 15 minutami, jvalant pravi:

Pravzaprav da... Parkrat ne mesec se pogovarjam z dvemi, tremi Svedi ze 20 let (irc) in dvema Norvezanoma... To povem anekdoto ki malo pove kako oni razmisljajo: ko je bil Sved tu na obisku, me je vprasal, pa kaj nama skoz blendajo... Ko sem povedal, da je verjetno nekje policaj, me je zabodeno vprasal: pa zakaj bi blendal nekomu ki divja in bi ga resil... To je njihov odnos, nas je drugacen. Tam tudi polcicaji niso inkasanti, nasi pa so, se ena razlika...

ahahaha in to napiše motorist :P in z inkasantom si vse pojasnil. Sicer pa:

Švedska vabi..Marko Potrčev ve :D

ps. in niti en kurac več ne blenda, sam na cesto je treba it. Blendajo samo še motoristi, običajno opozorilo, da je inkasantska patrulja kje za vogalom, ki bo merila rore al pa gledala PP.

Sem tok v prometu, da 100% lahko to trdim. Da ne govorimo o nekem divjanju kjer je omejitev 50km/h. Ker ga NI!!! občasno kak bedak, 99% ga ni. 70.000km letno s kombijem po SLO. Vem o čem pišem.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bodo vaše počitnice varne. NIJZ z Blejovičko, Crakom in ostalimi nabijači, da ne pozabim Jelkota priporoča:

Kopajmo se varno :P

197558034_595591731419199_7208440393476907458_n.jpg.791c470e747c37e57d6e16ee4282f020.jpg

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Alla pravi:

197790609_1151346025348317_2159296760179686787_n.jpg

 

pred 7 urami, Alla pravi:

Če uradni mediji pri nas niso poročali o protestih Švedov, to ne pomeni, da jih ni bilo ;)

Po celi EU so bili precej obširni protesti

uradni mediji.. :lol1:

pred 7 urami, jvalant pravi:

 Iz zgornjega sledi da v Sloveniji ukrepi ne delujejo ALI se jih ljudje premalo drzijo ALI oboje, ker: Svedska proti Norveski (z ukrepi in discipiniranimi drzavljanim, podobna lokacija, itd) je pa 1428 proti 144....

 

  Kakorkoli obrnemo tole zgoraj niti ni pomembno, pomebno je  to, da nimamo kaj vzemati Svedov za nek primer ali zgled. Ce ze, je treba pogledati kaj je pocela Norveska, ker je 10x, desetkrat, boljsa od Svedske. Res mi ni jasno, kaj tiscimo/te Svede zravn. Zelo blage ukrepe so imeli, rezultate pa nic kaj  dobre. Disciplinirani so pa bolj ko mi tule, zato so pa boljsi od nas. Iz tega sledi, ni vazno kaksni so ukrepi, ampak koliko in kako se jih nekdo drzi (svedi skoraj brez (prvi  val) in disciplino, so boljsi od nas od ostrih ukrepov, ljudje se jih pa manj drzijo)

 

 

 

pred 6 urami, jvalant pravi:

Dami samo zate, stopetnajstic: to da so ukrepi zajebali gospodarsto nisem nikoli tajil. Se vec, vedno sem to izpostavil. Govorimo o mrtvih na milijon na svedskem in sloveniji IN norveski, kjer tudi niso zajebali gospodrastva. Se enkrat?  Zakaj vzemati svede za primer, ce majo sosedi 10x boljse rezultate? (vem zakaj, ker vsem disi ideja o ne ukrepih, se pa pozablja daso ZAVESTNO in ne po nesreci pustili starejse umreti.

 

 Stosetnasjstic: Tudi to, da se izkorisca ukrepe za necedne posle sm zmeraj trdil tudi sam. Vseeno: ce je super prevec rigorozen ukrep nosenja mask se zunaj, pa pod celado in kar je se nesmislov, ja samo nenosenje mask  priloznost, da se virus lazje siri. Ne SPET z necim tretjim usekat

 

 Bistvo in kar sem vprasal: ZAKAJ vzemati za primerjavo Svedsko ki je povprecna,  in ne neke od res uspesnih drzav?

 

pred 6 urami, jvalant pravi:

NI res. Svedska brez : Norveska Z  = 1426 : 144.  Ce kaj, je treba pogledati kaj vse so Norvezani nardili bolje od vseh drugih. Ne kaj so svedi naredili bolje od nas, ker je 50% razlika,  napram Norveski pa 1000% razlika.  Nas bi moralo zanimati kaj je Norveska ze prej imela boljse, kaj so storili, kako so uspeli imeti tako malo umrlih. Ne pa se zgledujemo po Svedih, ki so tam tam kot mi iz stalisca Norvezanov.  Pa a je ta ideja res tako nenevadna, da se vzame za vzor in ideje najboljse? Meni je popolnoma jasno, da je treba pogledati kako imajo narejeno zdravsto prej in med krizo, itd.... in to Norvezane, ne Svede

 

PS: Norveska ni neka eksotika, je evropska drzava, na podobni lokaciji kot Svedska, malo drugacni kot Slovenija, z demokracijo ne tiranijo (kot kitajska) itd...

 

 

pred 5 urami, jvalant pravi:

Ne ne moremo: Sve:1400, Slo:2100, Nor: 144 - Svedi so boljsi od nas, geldano generalno pa niso veliko boljsi. Da se razumeva: Norvezani tud z manj unicenega (in ravno zato milsim, da so precej boljsi kazalec, kot pa Svedi)  Svedi so po drugi strani rekli, jebiga, kar bo pomrlo, bo pac pomrlo. Jaz ne bi sel na pokoj v tako drzavo...

 

pred 5 urami, jvalant pravi:

A sem rekel da niso boljsi. Vse kar sem rekej je: da je po moje precej boljse da se zgedujemo po drzavi z 10x manj skode in z neunicenim gospodarstvom, kot pa po drzavi ki je samo 50% boljsa od nas po smrtih, ima pa boljse gospodarstvo. (norveska pa 1500%). Ne vem kaj je s tem narobe?

 

 

pred 5 urami, jvalant pravi:

Pravzaprav da... Parkrat ne mesec se pogovarjam z dvemi, tremi Svedi ze 20 let (irc) in dvema Norvezanoma... To povem anekdoto ki malo pove kako oni razmisljajo: ko je bil Sved tu na obisku, me je vprasal, pa kaj nama skoz blendajo... Ko sem povedal, da je verjetno nekje policaj, me je zabodeno vprasal: pa zakaj bi blendal nekomu ki divja in bi ga resil... To je njihov odnos, nas je drugacen. Tam tudi polcicaji niso inkasanti, nasi pa so, se ena razlika...

dejte mal širše brati..švedsko gospodarstvo ima večji upad kot slovensko.. 

 

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

Da bodo vaše počitnice varne. NIJZ z Blejovičko, Crakom in ostalimi nabijači, da ne pozabim Jelkota priporoča:

Kopajmo se varno :P

197558034_595591731419199_7208440393476907458_n.jpg.791c470e747c37e57d6e16ee4282f020.jpg

pol pa fukajo brez kondoma je pa zdravo ane..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V času korone NIJZ svetuje ostanite doma,

v času povečanega števila komarjev NIJZ med drugim svetuje, ne gibajte se ne prostem zjutraj in zvečer (vir: https://www.24ur.com/novice/slovenija/komarjev-spet-ogromno-v-sloveniji-brez-zatiranja.html),

ko bo tričetrt prebivalcev Slovenije predebelo bodo z NIJZ rekli, premalo se gibljete.

Lud jebe zbunjenog 2.sezona , epizoda 325 :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 hours ago, DAMI34 said:

no, a je blo težko :P

 

ahahaha in to napiše motorist :P in z inkasantom si vse pojasnil. Sicer pa:

Švedska vabi..Marko Potrčev ve :D

ps. in niti en kurac več ne blenda, sam na cesto je treba it. Blendajo samo še motoristi, običajno opozorilo, da je inkasantska patrulja kje za vogalom, ki bo merila rore al pa gledala PP.

Sem tok v prometu, da 100% lahko to trdim. Da ne govorimo o nekem divjanju kjer je omejitev 50km/h. Ker ga NI!!! občasno kak bedak, 99% ga ni. 70.000km letno s kombijem po SLO. Vem o čem pišem.

 

Kaj ima veze al to napise motorist al astronavt? Dogodek se jz zgodil ze pred kar nekaj leti in NI ilustracija koliko kdo blenda, ampak prikaze razliko v razmisljanju Sveda in nas tule. Lepo pokaze da razmisljajo bolj o drugih (zakaj bi blendal idiotu ki bo nekoga povozil) kot mi (ki mnas boli kurac za druge, sam da mogoc zeznemo policaja) To nima nobene veze s tem kolk ti danes prevozis kilometrov itd. Vprasal si me,  ce mam kake informacije kako razmisljajo Svedi. Mogoce kako leto stara informacija, ampak je bolj relevantna na tvoje vprasanje ce imam informacije o Svedih, kot pa tvoj odgovor "ahahah to napise motorist" in hvaljenje o km... nima veze kako tule blendamo ali razmisljamo, vprasal si za
Svede (in ti ne pase, da imam kako informacijo)... In da, nordijci so med najbolj socialnimi druzbami...   Se en dokaz kako ti takoj zasuces vse u popolnoma drugo smer.... Ker tvoj odgovor nima nikakrsne zvzes z informacijo o Svedih, ampak o tem kako imas prav, da nasi ne blendajo vec, ker mas pa TI 70k na leto. Ja in? Kaj ima to z disciplino Svedov? Jaz sem mesecno (no vsaj parkrat na leto, zadnjih 15 let) na vezi z Svedi,  pa ti? Aja, ti mas pa 70k na leto!

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in? Kaj je pol s Švedi? Pol leta nazaj so bili nevarni, ogrožal cel svet, sedaj so najbolj pridni in bla bla...odloči se že 1x. :P

Sam ne mi še Dancev vmes tlačit...pliiis, ker mam pol kurac korone.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Švedi so v prvem valu potamanili dober del starejše populacije, ter priseljence, ki živijo po več generacij, natlačenih v enem majhnem gospodinjstvu.

Oni so socialni le do aktivnega prebivalstva, poskrbijo za tiste, od katerih ima država korist.

In njihov glavni in odgovorni epidemiolog je priznal zmoto, ker so imeli preohlapne ukrepe, zaradi tega je celo prikrival in uničeval korespondenco, zaradi katere bi moral prevzeti odgovornost za toliko smrti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, DAMI34 said:

ja in? Kaj je pol s Švedi? Pol leta nazaj so bili nevarni, ogrožal cel svet, sedaj so najbolj pridni in bla bla...odloči se že 1x. :P

Sam ne mi še Dancev vmes tlačit...pliiis, ker mam pol kurac korone.

Resno,  tole nima nobenega smisla. Samo se opomnik za kaj se gre i nse je slo: Ti si vprasal kako je mogoce da imajo Svedi brez ukrepov manj mrtvih kot mi z strogimi in butastimi ukrepi. Jaz sem odgovoril da zato, ker so bolj disciplinirani od nas. Nobena zapoved ne more prisiliti ljudi da nekaj delajo, ce je pa ljudstvo samo po sebi bolj disciplinirano, pa ne rabi zapovedi. Zato so Svedi brez veliko prisile prisli bolje skozi kot mi (da bolj so pridni). Njihov slab rezultat je v vecini posledica neukrepov. Zraven je norveska, z enako disciplino, pa vec ukrepi (pa manj kot pri nas) in so prisli skozi precej bolje. Spet, zaradi discipline. In zato trdim, de je bolje pogledati kaj je Norveska naredila, ne pa kaj je Svedska naredila.  In to se cisto lepo nanasa na vse kar sem do sedaj rekel.  In ti si mene prasal, kako vem da so Svedi bolj disciplinirani od nas, ali imam kake informacije. sem jih dal, ti pa  kok km letno imas?!

Kje si pa ti nasel nevarnost, ogrozanje celega sveta mi pa ni jasno... - naslednji dokaz da vse obrcas, napeljujes, pozabljas, zalis ipd...      nima nobenga  smisla karkoli se iti naprej!

4 minutes ago, KARMEN1 said:

Švedi so v prvem valu potamanili dober del starejše populacije, ter priseljence, ki živijo po več generacij, natlačenih v enem majhnem gospodinjstvu.

Oni so socialni le do aktivnega prebivalstva, poskrbijo za tiste, od katerih ima država korist.

In njihov glavni in odgovorni epidemiolog je priznal zmoto, ker so imeli preohlapne ukrepe, zaradi tega je celo prikrival in uničeval korespondenco, zaradi katere bi moral prevzeti odgovornost za toliko smrti.

Samo se to:  so imeli strategijo (vsaj to) ki se je pac sesula, ko je res veliko starostnikov umrlo, od imunosti pa ni bilo nic. Niso mogli vedeti, je bila nova rec... Tko pac je. Ampak, da se pa sedaj krcevito omenjajo kot neki uspesnezi proti koroni in za zgled, to pa pac meni ne gre skupaj... to je vse o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, jvalant pravi:

Resno,  tole nima nobenega smisla. Samo se opomnik za kaj se gre i nse je slo: Ti si vprasal kako je mogoce da imajo Svedi brez ukrepov manj mrtvih kot mi z strogimi in butastimi ukrepi. Jaz sem odgovoril da zato, ker so bolj disciplinirani od nas. Nobena zapoved ne more prisiliti ljudi da nekaj delajo, ce je pa ljudstvo samo po sebi bolj disciplinirano, pa ne rabi zapovedi. Zato so Svedi brez veliko prisile prisli bolje skozi kot mi (da bolj so pridni). Njihov slab rezultat je v vecini posledica neukrepov. Zraven je norveska, z enako disciplino, pa vec ukrepi (pa manj kot pri nas) in so prisli skozi precej bolje. Spet, zaradi discipline. In zato trdim, de je bolje pogledati kaj je Norveska naredila, ne pa kaj je Svedska naredila.  In to se cisto lepo nanasa na vse kar sem do sedaj rekel.  In ti si mene prasal, kako vem da so Svedi bolj disciplinirani od nas, ali imam kake informacije. sem jih dal, ti pa  kok km letno imas?!

Kje si pa ti nasel nevarnost, ogrozanje celega sveta mi pa ni jasno... - naslednji dokaz da vse obrcas, napeljujes, pozabljas, zalis ipd...      nima nobenga  smisla karkoli se iti naprej!

 

Ne bom se več s tabo igral. Poznam pa še enega, ki ima vedno odgovor, kdo je kriv in problema ne zna rešiti. Jelko Kacinov se kliče.

Zgornje pravljice pa komu drugemu prodajaj.

pred 55 minutami, KARMEN1 pravi:

Švedi so v prvem valu potamanili dober del starejše populacije, ter priseljence, ki živijo po več generacij, natlačenih v enem majhnem gospodinjstvu.

Oni so socialni le do aktivnega prebivalstva, poskrbijo za tiste, od katerih ima država korist.

In njihov glavni in odgovorni epidemiolog je priznal zmoto, ker so imeli preohlapne ukrepe, zaradi tega je celo prikrival in uničeval korespondenco, zaradi katere bi moral prevzeti odgovornost za toliko smrti.

ti..naši so pa vse strokovno potamanili...aja folk je kriv, k ni prden :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je vseeno, ampak ne moremo primerjati dveh tako različnih narodov.

Kakorkoli, potamanili smo veliko preveč ljudi, kdo je zdaj kriv, vsem tem mrtvim in njihovim svojcem, prav nič ne pomaga. 

Bi pa le tem anticepilskim astro strokovnjakom povedala, da se lahko samo prebolelim in cepljenim lahko zahvalijo, da se bodo ukrepi sprostili, da bodo lahko sneli maske in šli čez meje. 

Pa četudi nas imajo za ovce, poskusne zajčke in lahko še kako žalijo in ponižujejo, toliko neumni in zaplankani, kot so oni, niti ovce ne morejo biti!

Naj živijo v svojem prepričanju, da so vsemogočni in da bodo s svojim obnašanjem rešili svetovno populacijo!

Zame so eni navadni egoistični bumbarji!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, DAMI34 said:

Ne bom se več s tabo igral. Poznam pa še enega, ki ima vedno odgovor, kdo je kriv in problema ne zna rešiti. Jelko Kacinov se kliče.

Zgornje pravljice pa komu drugemu prodajaj.

 

To je tvoj odgovor na razlago (katera se ne menja z moje strani) da je bolje imeti norvezane za zgled, kot svede, in tudi zakaj (z uradnimi stevilkami). Bravo, na to pa nimam odgovora, pa tud ce sem Kacin. Cudno je le to, da se ti sprenevedas in obracas zadeve, jaz cel cas trdim isto. Ma, car si! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jvalant pravi:

To je tvoj odgovor na razlago (katera se ne menja z moje strani) da je bolje imeti norvezane za zgled, kot svede, in tudi zakaj (z uradnimi stevilkami). Bravo, na to pa nimam odgovora, pa tud ce sem Kacin. Cudno je le to, da se ti sprenevedas in obracas zadeve, jaz cel cas trdim isto. Ma, car si! :D

ma bi rad z mano obračunal? Misliš da jaz ustvarjam korona krizo, da sem jaz kriv za vse smrti, al Potrč?

Ko ti bo 1x jasno, da so naši odločevalci zajebali, potem lahko gremo naprej na Švede in Norvežane al pa Pakistance.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, KARMEN1 said:

Saj je vseeno, ampak ne moremo primerjati dveh tako različnih narodov.

Kakorkoli, potamanili smo veliko preveč ljudi, kdo je zdaj kriv, vsem tem mrtvim in njihovim svojcem, prav nič ne pomaga. 

Bi pa le tem anticepilskim astro strokovnjakom povedala, da se lahko samo prebolelim in cepljenim lahko zahvalijo, da se bodo ukrepi sprostili, da bodo lahko sneli maske in šli čez meje. 

Pa četudi nas imajo za ovce, poskusne zajčke in lahko še kako žalijo in ponižujejo, toliko neumni in zaplankani, kot so oni, niti ovce ne morejo biti!

Naj živijo v svojem prepričanju, da so vsemogočni in da bodo s svojim obnašanjem rešili svetovno populacijo!

Zame so eni navadni egoistični bumbarji!

 Tule si zadela zebelj na glavo: ta butasti in neumni testirajo cepivo trdijo antivaxerji. Ampak s tem da ga testirajo tudi dokazujejo da deluje in da ni smrtno nevarno, in tudi utrli bodo pot, da se bodo potem pametnjakovici (ki so v resnici navadna sredina in samo cakajo da bodo drugi resili zadeve namesto njih) lahko tudi prosto gibali. To je problem sveta danes, ne oni ki dela, oni ki pametuje je car...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

realnost korone:

fakju EU

https://www.zurnal24.si/slovenija/tako-bo-v-prihodnjih-mesecih-potekal-prehod-meje-s-hrvasko-368278?fbclid=IwAR1tR-ClRzh41HwYsro9azyg1e1jTpwTYbEhdj6UkCRZe9PuDIzCauel1b4

pred 9 minutami, jvalant pravi:

 Tule si zadela zebelj na glavo: ta butasti in neumni testirajo cepivo trdijo antivaxerji. Ampak s tem da ga testirajo tudi dokazujejo da deluje in da ni smrtno nevarno, in tudi utrli bodo pot, da se bodo potem pametnjakovici (ki so v resnici navadna sredina in samo cakajo da bodo drugi resili zadeve namesto njih) lahko tudi prosto gibali. To je problem sveta danes, ne oni ki dela, oni ki pametuje je car...

pozabljaš na prebolevnike :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, jvalant pravi:

 Tule si zadela zebelj na glavo: ta butasti in neumni testirajo cepivo trdijo antivaxerji. Ampak s tem da ga testirajo tudi dokazujejo da deluje in da ni smrtno nevarno, in tudi utrli bodo pot, da se bodo potem pametnjakovici (ki so v resnici navadna sredina in samo cakajo da bodo drugi resili zadeve namesto njih) lahko tudi prosto gibali. To je problem sveta danes, ne oni ki dela, oni ki pametuje je car...

Ni važno kdo je car, važno je kdo preživi...vsaj v tej situaciji. Bomo videli šele pa nekaj letih, kaj in kako bo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, DAMI34 said:

ma bi rad z mano obračunal? Misliš da jaz ustvarjam korona krizo, da sem jaz kriv za vse smrti, al Potrč?

Ko ti bo 1x jasno, da so naši odločevalci zajebali, potem lahko gremo naprej na Švede in Norvežane al pa Pakistance.

Pa kaj je s tabo clovek bozji? Pa kaki obracun s tabo.  Meni je perfektno jasno, da so nasi zajebali, skpaj z nami. KJE sem kaj drugega rekel? A sploh BERES kar pisem, al mas tilt ko vidis "jvalant"

 

Se enkrat obnova: DA nasi so zajebali (tudi skupaj z nami - 2100). Ampak, Svedi so tudi zajebali (1400) . Zakaj naj torej gledamo Svede kot nek uzor, se posebej, ker so pa Norvezani (pa se kdo - 144)) precej manj zajebali. In ker smo mi nesposobni (to skozi trdis o nasi vladi, in nikdar nisem temu oporekal) je treba nekoga pogledat, ker sami ne zmoremo. Katere? Ja pa one ki so najmanj zajebali.

 

  NITI enkrat nism reku da niso nasi odlocevalci zajebali,  zakaj mi zdaj to naprej meces. Dejstvo pa je, da ce so Svedi brez ukrepov (kar je tudi zajeb njihovih odlocevalcev, ce bi ne imeli 1400 mrtvih) imeli manj mrtvih kot mi, to ni zato ker korona ne ubija Svedov, ampak zato ker se se ljudje bolj drzali mask (izraz za preventivo)  Maska zares na obrazu ima vec efekta kot pa samo ukaz za maske. Norvezani so imeli oboje, in so 15x bolsi od in 10x boljsi od Svedov, ekonomijo so resili, mi smo pa se to zelo zajebali kar tudi trdim ves cas..  In jih skozi omenjajo kot vzor kako se boriti z korono.

Samo se bluzis in vrtis se v krogu brez kakrsnekoli veze z mojimi posti.. Obracun!? Pa kaj a smo na zahodu al kaj. A nisi vecrat omenjal svodode idej in izbire?  Ma nima smisla...

9 minutes ago, DAMI34 said:

pozabljaš na prebolevnike :P

 

Nic jih ne, anivaxerji jih ne omenjajo kot ovce, poskusne zajcke, bumbarje ipd...  so pa del zgodbe. Pa Karmen jih je ze, preberi do konca...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, vandrovec said:

Ni važno kdo je car, važno je kdo preživi...vsaj v tej situaciji. Bomo videli šele pa nekaj letih, kaj in kako bo

Si kdaj preveril, koliko ljudi je pa 10, 20 letih umrlo zaradi cepljenja proti kozam? ZELO malo.  In kar je Karmen hotela rect: vsem antivaxerjem privoscim, da ne zbolite. Res ne, ker nikomur ne zelim nic slabega. Zavedajte se samo, da vsi ki jih zmerjate z poskusnimi zajcki, pa se z cim hujsim, sedajle ob prebolelih, prispevajo LEVJI delez da se rec umirja in s tem tudi za vaso varnost. Vsak ima svojo glavo in moznost izbire. Ampak cakanje je neproduktivno, vsaj glasni ne biti... Osebno jaz, pa zelo spostujem tiste, ki se javijo za teste raznih reci. Sam nimam tolko jajc, mi je pa jasno, da oni prispevajo najvec k tem, da zadeve postanejo varne. Ce kdo to dela nezavestno (kot se trdi za vse "cepce" danes) se pa tudi ne bom nad njim znasal. Vcasih so testne pilote (in vse testirance) obcudovali, danes se pa vsi nekaj norca delajo, ce kdo kaj dela ali misli drugace.... Nikoli nisem obtozil nikogar ki se ne bo cepil (omenil pa sem res ob tem, da pac morajo pa pricakovati kak privilegij manj - npr nihce nam ne prepoveduje piti, ampak voziti pa potem ne smemo, zaradi drugih) sam pa precej poslusam o cepcih, zajckih, "pocakte boste ze videli" itd...

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, jvalant pravi:

Si kdaj preveril, koliko ljudi je pa 10, 20 letih umrlo zaradi cepljenja proti kozam? In kar je Karmen hotela rect: vsem antivaxerjem privoscim, da ne zbolite. Res ne, ker nikomur ne zelim nic slabega. Zavedajte se samo, da vsi ki jih zmerjate z poskusnimi zajcki, pa se z cim hujsim, sedajle ob prebolelih, prispevajo LEVJI delez da se rec umirja in s tem tudi za vaso varnost. Vsak ima svojo glavo in moznost izbire. Ampak cakanje je neproduktivno, vsaj glasni ne biti... Osebno jaz, pa zelo spostujem tiste, ki se javijo za teste raznih reci. Sam nimam tolko jajc, mi je pa jasno, da oni prispevajo najvec k tem, da zadeve postanejo varne. Ce kdo to dela nezavestno (kot se trdi za vse "cepce" danes) se pa tudi ne bom nad njim znasal.

Meni se smilijo vsi, ki so se cepili...tako je, dokler bo možna svobodna izbira 

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, vandrovec said:

Meni se smilijo vsi, ko so se šli cepit...tako je, dokler bo možna svobodna izbira 

In s tem nas zalis in direktno oznacujes za neumne ipd... Da ti osvetlim zadevo: cepit sem se sel sam, cisto sam in brez prisile. In zastonj. Ne zaradi prehoda meje (kamor grem rad, grem ze sedaj lahko) ampak zato, da imam pri 50+ vec sans za blago bolezen in bom s tem manj obremenil zdravstvo. Pa seveda meni bo lazje, ne trdim da to ni prvi razlog. Ker je tezjih primerov manj, se ukrepi rahljajo. S tem imas tudi ti korist, ki neces za druge narediti NIC, zraven pa se ti se mi smilimo, kot da si neko velebitje, da se ti imam mi kaj smilit...  ojej!  Zakaj se ti ima korkoli smilit, dokler je svododna izbira? Se nekaj: si opazil, da se mi ne smilis ali se jezin nate, ker se ne gres cepit? Meni se smilijo tisti, ki nimajo izbire. Mikmogrede: to niso tisti, ki se morajo cepiti, da gredo lahko na Jadranko. Imajo izbiro in so izbrali, naj uzivajo!

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!