Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Naslednji komad posvečam:

KREKU

BEOVIČKI

in vsem ostalim debilom NIJZja ter ostalih organov, ki z veseljem vzdržujejo tole represijo in agonijo...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, franc said:

Daj že nehaj enkrat s to Norveško.

Če nič drugega je gostota prebivalstva na Norveškem 15 ljudi na kvadratni kilometer in na Švedskem 25 (pa sta obe hudo "pusti" ) .

Mešaš hruške in jabolka. Daj si že enkrat dopovedati, da nista primerljivi.

lp

Kako mesam hruske in jabolka? Kaj je Norveska drugacna od drugih drzav z virusom, da je ne morem mesati? In se nekaj. Tam kje je gostota prebivalstva majhna je vecina ljudi skoncentrirana v mestih in je precejh vec sans da se virus siri. Daj si ti ze enkrat dopovedati da STA primerljivi. Sta podobni drzavi, na podobni lokaciji. In se enkrat, daj premisli malo to o gostoti prebvalstva se enkrat. Dobro to premisli. Ker ce je neka drzava redko poseljena, to ne pomeni da VSI zivijo dalec narazen, in da tam kavo pijejo ljudje na 100m eden od drugega. Dalje, norveska ima 15 ljudi na km2, Swedska 25, to ni ne vem kako velika razlika, si ze sam povedal. Mimogrede, Slovenia 103!  Se naprej, Oslo ima 1 milijon prebivalcen na kupu, Bergen 400k, itd... trako da je vecina prebivalcev Norveske v mestih. Tole vse skupaj pomeni, da ne vec kaj pises....  Ne da se primerjati Svedske in Norveske (ki imata 25 in 15 prebivalcec na km2),  Slovenijo se pa lahko z Svedsko (103 : 25 na km2). Se vseeno ne vem, zakaj naj bi bili neprimerljivi, se posebej, ker kot sem ze napisal, je vecina ljudi v mestih in ne raztepenih po celi drzavi. In mesta (blizina in masa) so najboljse gojisce za virus.... Tako da se da primerjati in Svedsko in Norvesko in Slovenijo.


 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, jvalant pravi:

Kako mesam hruske in jabolka? Kaj je Norveska drugacna od drugih drzav z virusom, da je ne morem mesati? In se nekaj. Tam kje je gostota prebivalstva majhna je vecina ljudi skoncentrirana v mestih in je precejh vec sans da se virus siri. Daj si ti ze enkrat dopovedati da STA primerljivi. Sta podobni drzavi, na podobni lokaciji. In se enkrat, daj premisli malo to o gostoti prebvalstva se enkrat. Dobro to premisli. Ker ce je neka drzava redko poseljena, to ne pomeni da VSI zivijo dalec narazen, in da tam kavo pijejo ljudje na 100m eden od drugega. Dalje, norveska ima 15 ljudi na km2, Swedska 25, to ni ne vem kako velika razlika, si ze sam povedal. Mimogrede, Slovenia 103!  Se naprej, Oslo ima 1 milijon prebivalcen na kupu, Bergen 400k, itd... trako da je vecina prebivalcev Norveske v mestih. Tole vse skupaj pomeni, da ne vec kaj pises....  Ne da se primerjati Svedske in Norveske (ki imata 25 in 15 prebivalcec na km2),  Slovenijo se pa lahko z Svedsko (103 : 25 na km2). Se vseeno ne vem, zakaj naj bi bili neprimerljivi, se posebej, ker kot sem ze napisal, je vecina ljudi v mestih in ne raztepenih po celi drzavi. In mesta (blizina in masa) so najboljse gojisce za virus.... Tako da se da primerjati in Svedsko in Norvesko in Slovenijo.


 

Dejansko nehaj filozofirati in si enkrat oglej zadevo v "živo na terenu" (ker kolikor je razumeti, izhaja tvoje znanje iz druge roke in neta) .

Ne niso primerljivi.

Norveška je "slepo črevo" (nobenega tranzita) . Turistov v dani situaciji ni. Razdalje med mesti ogromne. Pa kolikor sem imel priložnost videti se kaj pretirano ne družijo, po gostilnah ne hodijo (ker si jih večina to niti ne more privoščiti) .

In neglede na vse, so imeli bistveno blažje ukrepe kot Slovenija.

Torej jim gre na roko to, da so "konec sveta" in izjemno redko poseljeni.

lp

ps. pa kje ti pobiraš številke

Oslo 600 000

Bergen 270 000

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj je res.. ves tranzit za rusijo poteka mimo norveške skozi švedsko. Odtod tudi tako drastična razlika pri koroni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, franc said:

Dejansko nehaj filozofirati in si enkrat oglej zadevo v "živo na terenu" (ker kolikor je razumeti, izhaja tvoje znanje iz druge roke in neta) .

Ne niso primerljivi.

Norveška je "slepo črevo" (nobenega tranzita) . Turistov v dani situaciji ni. Razdalje med mesti ogromne. Pa kolikor sem imel priložnost videti se kaj pretirano ne družijo, po gostilnah ne hodijo (ker si jih večina to niti ne more privoščiti) .

In neglede na vse, so imeli bistveno blažje ukrepe kot Slovenija.

Torej jim gre na roko to, da so "konec sveta" in izjemno redko poseljeni.

lp

ps. pa kje ti pobiraš številke

Oslo 600 000

Bergen 270 000

 Ne vem kaj tocno te moti: jaz sem rekel, da ce moramo koga vzeti za vzor, je to Norveska, ker je precej bolje prezivela krizo (z ukrepi, in veckrat sem povedal da blazjimi in precej realnejsimi kot pri nas) kot pa Svedska (brez ukrepov). Veckrat sem tudi povedal, da so Svedi po smrtih tudi boljsi od nas (vec discpiline in manj druzenja). Svedska in Norveska sta si precej bolj podobni, kot pa Svedska in Slovenija, pa te ne slisim protestirati ko so primerjave (in so pogoste) z Svedsko. In ko gledas kako je nekdo resil krizo, v obzir seveda vzames tudi lokalne posebnosti. Trdim pa, da je vec pripomoglo na Norveskem to, da so imeli dobro zdravstvo ze prej, da so se man druzili in bolj drzali (pametnih!!) ukrepov in priporocil, kot pa dejstvo, da ima drzava redko poseljenost. Ker  sem veckrat omenil VELIKA mesta. Tam kjer je 5 his na 100km2 ni izbruhov cesarkoli...

 

  Lepo je slisati, da so Svedi imeli strategijo neukrepov (in to je razlog da je mnogim to vsec, ampak naceloma dobre zadeve niso taksne kot bi mi radi), dejstvo pa je, da so pogoreli na celi crti, se posebej v primerjavi z sosednjo Norvesko, ki je cisto primerljiva z Svedsko. (Tudi redko naseljena, se bolj, podobna mentaliteta, standard itd. ) Norveska ima samo enkrat manj gostote prebivalstva, pa vseeno 10x manj mrtvih in bez unicenega gospodarstva, torej so morali NEKAJ delati prav. In mene precej bolj zanima kaj je to bilo, kot pa kaj so delal Svedi (razen za primerm kaj NE delati v takih primerih) ker so po smrtih le malcek boljsi od nas in po tvoji teoriji je to le zato, ker so precej redkeje poseljeni kot mi, torej lahko recemo, da so se slabsi od nas.

 

Pa se nekaj: VEDNO ima vecji smisel primerjati  zelo razlicne stvari in ne zelo podobne, ker tam razlik (ki so bistvo promerjav) skoraj ni...

 

 Kakorkoli obrnes, Oslo ima prebivalcev skoraj za pol Slovenije na kupu (1400 km2), dodaj se dve tri mesta, pa je gosto poseljnega prebivalstva za Slovenijo. Torej, 2M ljudi na 1000+ na km2. Torej precej bolj na gosto kot CELA Slovenija, pa imajo Norvezani 140 mrtvih. In se moja glavna trditev: ce ze koga je trebe gledati onega, ki je prisel boljse skozi. Sem tudi povedal da ne samo ukrepe, ampak tudi kaj so ze prej imeli boljse. Ker smo mi zaj* na celi crti. Zakaj tocno je sedaj tako zelo narobe pogledati kaj so oni naredili bolje?   To da so razdakje med mesti ogromne je dobro za virus, ker je vecina prebivalstva skoncentrirana na par gostih tock.  Ne mi no trditi, da se virus tezje prenasa v Oslu (1400 na km2) kot pa nekje kjer je gostota 1oox  manjsa.

  Stevilke pobiram pa tule.

https://www.google.com/search?channel=fs&client=ubuntu&q=oslo+population+2021

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 
Izdatki.

Koliko nas je v javni denarnici stala koronakriza? Porabili smo skoraj še enkrat več, kot je bilo povprečje v EU, njihovi učinki pa so bili vseeno slabši kot v večini drugih držav.

Posted by 24ur on Tuesday, June 15, 2021

 

Koliko nas je v javni denarnici stala koronakriza?
Porabili smo skoraj še enkrat več, kot je bilo povprečje v EU, njihovi učinki pa so bili vseeno slabši kot v večini drugih držav.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Nearrain pravi:

image.thumb.png.66827cde38744f904e7ef509790c9b9d.png

zato pa so švedinje blond in pametne, naše blont so pa glupe :P 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://necenzurirano.si/clanek/preiskovalne-zgodbe/skupina-bojane-beovic-je-bila-nepotrebna-in-neustrezna-882297?fbclid=IwAR1Q6J-sxa7j2AhvrQrd-E-nDzLrPw_z1nKvjh7ZhoN-j5JzggaknW4bWWA

Skupina Bojane Beović je bila "nepotrebna in neustrezna"

Razkrivamo ugotovitve prvega izvedenskega mnenja o ukrepanju med epidemijo covid-19, ki ga je za parlamentarno preiskovalno komisijo spisal dr. Ivan Eržen.

Imenovanje vladne strokovne skupine za covid-19, ki jo je najprej vodila Bojana Beović, nato pa Mateja Logar, je bilo nepotrebno in neustrezno. Njeni člani so bili strokovnjaki za zdravljenje bolezni, ne pa za epidemijo. Ministrstvu za zdravje so dajali drugačne informacije kot epidemiološka služba Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ), kar je povzročalo zmedo med odločevalci in prebivalci. Zaradi poizkusa utišanja stroke je javnost izgubljala zaupanje vanjo, nekateri nesmiselni ukrepi pa so spodbujali nasprotovanje ljudi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.zurnal24.si/slovenija/presenecenje-zelene-bo-samo-pol-slovenije-368929?fbclid=IwAR0k0vOqq_jh9x5CQLj4iBpijB2U8MC6W9GWiHsJIa2B1ojt5FOxILZvsdc

 

ko šefom NIJZja daš barvne voščenke v roko (in 2 špinela) :P

ps. zgolj za info, taljanska FVG je skoraj enako  velika kot cela SLO

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem že zdavnaj rekel, da imajo naši odločevalci eno zelo čudno drogo. To jim seka, da dol padeš. Upam, da bodo pretiravali. Z drogo mislim.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozitivnejše novice: špansko vrhovno sodišče je včeraj(ponedeljek 21.06.2021) izvrševanje testov PCR razglasilo za nezakonito. Prav tako podjetja ne morejo prisiliti svojih zaposlenih, da opravijo PCR test, saj je bil tudi ta razglašen za nezakonitega. Odslej PCR testi zahtevajo soglasje "žrtve", zdravnik pa jih mora predpisati  (tj. Na "recept".)

Od 26. junija dalje maske na javnih mestih na prostem niso več obvezne .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, kaizer said:

Pozitivnejše novice: špansko vrhovno sodišče je včeraj(ponedeljek 21.06.2021) izvrševanje testov PCR razglasilo za nezakonito. Prav tako podjetja ne morejo prisiliti svojih zaposlenih, da opravijo PCR test, saj je bil tudi ta razglašen za nezakonitega. Odslej PCR testi zahtevajo soglasje "žrtve", zdravnik pa jih mora predpisati  (tj. Na "recept".)

Od 26. junija dalje maske na javnih mestih na prostem niso več obvezne .

Kaj ima to s Slovenijo? Oziroma v katerem podjetju je obvezno testiranje? 
 

Ce seveda izvzamemo branze kjer je vlada predpisala testiranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, ukica pravi:

Kaj ima to s Slovenijo? Oziroma v katerem podjetju je obvezno testiranje? 
 

Ce seveda izvzamemo branze kjer je vlada predpisala testiranje.

Kaj ima podatek iz Španije veze s Slovenijo? Za mnoge ki bi radi motorirali po Iberskem polotoku mogoče zanimiv podatek, za tiste po kleteh in zidanicah , pač ne. Ja in kaj ali kdo je vlada, da lahko mimo volje ljudstva predpisuje in zapoveduje testiranja z neatestiranimi „testerji“, ki niti uporabnega dovoljenja nimajo? In po definiciji test PCR ni nikoli bil test pač pa tehnika verižne reakcije   (Karry Mullis)  In zapovedujoča „stroka“ , ki ni izobražena o pandemijah, naj sprepusti svoje svete sedeže strokovnjakom s tega področja, našim domačim, ki so jih z veliko pomočjo plačanih medijev (MSM), diskreditirali z nikoli dokazanimi lažmi. Smo v diktaturi samooklicanega samodržca in če komu kaj ni jasnega si dovolite vsaj enkrat vzeti v roke Ustavo republike Slovenije v teh vročih dneh zanimivo branje nekje v senčki. To je moje mišljenje in nikomur ne oporekam njegovega lastnega. Hvala!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, kaizer said:

Kaj ima podatek iz Španije veze s Slovenijo? Za mnoge ki bi radi motorirali po Iberskem polotoku mogoče zanimiv podatek, za tiste po kleteh in zidanicah , pač ne. Ja in kaj ali kdo je vlada, da lahko mimo volje ljudstva predpisuje in zapoveduje testiranja z neatestiranimi „testerji“, ki niti uporabnega dovoljenja nimajo? In po definiciji test PCR ni nikoli bil test pač pa tehnika verižne reakcije   (Karry Mullis)  In zapovedujoča „stroka“ , ki ni izobražena o pandemijah, naj sprepusti svoje svete sedeže strokovnjakom s tega področja, našim domačim, ki so jih z veliko pomočjo plačanih medijev (MSM), diskreditirali z nikoli dokazanimi lažmi. Smo v diktaturi samooklicanega samodržca in če komu kaj ni jasnega si dovolite vsaj enkrat vzeti v roke Ustavo republike Slovenije v teh vročih dneh zanimivo branje nekje v senčki. To je moje mišljenje in nikomur ne oporekam njegovega lastnega. Hvala!

Drugi del me niti ne zanima, niti te nisem vprasal po njem.

Se enkrat, ali je Spanija s tem spremenila pogoje za vstop? Ali je Slovenija spremenila pogoje za vstop v drzavo ce prihajas iz Spanije? Mislim da ne, tako da nima veze z “motoriranjem” po Spaniji.

Tisti ki bo pa motoriral po Spaniji pa verjamem da bo uradne podatke nasel drugje ne na forumu :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uradni podatki so pripeti na vrhu..se pa spreminjajo, pa naših birokratih celo čez noč

https://reopen.europa.eu/sl/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejmo se cepit, da se posiljevanje s cepljenjem neha pocasi. Men skos posiljajo smse, pa sem obkljukal, da se ne bom, ker sem se premislil... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, ChilliPalmer pravi:

Dejmo se cepit, da se posiljevanje s cepljenjem neha pocasi. Men skos posiljajo smse, pa sem obkljukal, da se ne bom, ker sem se premislil... 

jaz pa sem jih prosil, pa me ne jebejo. Sem šel nato v Novo gorico..torej drugam po drugi odmerek. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi val, drugi val in tretji val. Pa smo skoraj vsi še živi.

https://populationmatters.org/population-numbers?gclid=Cj0KCQjw_dWGBhDAARIsAMcYuJz_C6Uki4BwiNUMIaRXHJCD66UtuTqYETj_x2owCkjtWKima8WPJroaAhleEALw_wcB

Vse kaj drugega nas lahko skrbi, kot en mali virus, ki ga ni.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!