Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

4 minutes ago, Ris said:

A je kdo poskusil skenirat QR digitalno COVID potrdilo? Men ga ne. Hudiča za položnice pa dela bp?

Da. Zakodiran text je not, "pristojna" aplikacija bo znala dešifrirat.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa to jako digitalno potrdilo, ki si ga moraš sprintat in vozit zraven ... :slap:

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Tex pravi:

Je pa to jako digitalno potrdilo, ki si ga moraš sprintat in vozit zraven ... :slap:

digitalizacija v fizični obliki :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, Tex pravi:

Je pa to jako digitalno potrdilo, ki si ga moraš sprintat in vozit zraven ... :slap:

pdf v telefonu iz Zvema izvorno...

samo shranit v telefon... in pokazat telefon (pdf), skener čita bp, kot za trajekt jadrolinija

p.s.

sicer pa dobimo še po pošti te dni, tako da je tudi za tiste, ki nimajo printerja itd poskrbljeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, Snečer said:

pdf v telefonu iz Zvema izvorno...

samo shranit v telefon... in pokazat telefon (pdf), skener čita bp, kot za trajekt jadrolinija

p.s.

sicer pa dobimo še po pošti te dni, tako da je tudi za tiste, ki nimajo printerja itd poskrbljeno

Sem dljal iz zvema, da, ga imava oba na fonu .. ampak povsod jasno navajajo, da je treba imet natisnjenega .. torej en na meji, ki ni dobil že nekaj časa, te lahko ....

Je pa res, da do sedaj nobenega problema pri prehodu, z navadnim potrdilom o cepljenju .. :OK:

Edit: ravnokar na 24ur videl, da so ob prihodu na slo predsedovanja EU tako preverili digitalni covid "passport":

20210701_193418.jpg

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Tex pravi:

Sem dljal iz zvema, da, ga imava oba na fonu .. ampak povsod jasno navajajo, da je treba imet natisnjenega .. torej en na meji, ki ni dobil že nekaj časa, te lahko ....

Je pa res, da do sedaj nobenega problema pri prehodu, z navadnim potrdilom o cepljenju .. :OK:

Edit: ravnokar na 24ur videl, da so ob prihodu na slo predsedovanja EU tako preverili digitalni covid "passport":

20210701_193418.jpg

natisneš in nalepiš pod sedež :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Snečer pravi:

natisneš in nalepiš pod sedež :) 

še bolje - natisni nalepko pa prek tablice .. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Snečer pravi:

pdf v telefonu iz Zvema izvorno...

samo shranit v telefon... in pokazat telefon (pdf), skener čita bp, kot za trajekt jadrolinija

p.s.

sicer pa dobimo še po pošti te dni, tako da je tudi za tiste, ki nimajo printerja itd poskrbljeno

sorry za offtopic...ma mi je lani stric na jadroliniji rekel, da naj v bodoče rajši sprintam, ker njihov skener menda dostikrat ne prime kode s telefona in potem moraš ponovno kupit karto. Je pa šlo pri meni bp skozi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, motozajebant pravi:

sorry za offtopic...ma mi je lani stric na jadroliniji rekel, da naj v bodoče rajši sprintam, ker njihov skener menda dostikrat ne prime kode s telefona in potem moraš ponovno kupit karto. Je pa šlo pri meni bp skozi :)

stric ti pluje po Savi? :)

jaz sem lani kupil kar iz avta v koloni, malo se je mučil s skenom, a je šlo

papir pa je ziher,ampak printerja ne bi vozil poleg :)

res pa je, da v appu moraš napisat reg.št.

zato so kolega šetali po prometno :) najbrž še sumljiv z ribiškimi navedbami dolžine vozila

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Snečer pravi:

stric ti pluje po Savi? :)

jaz sem lani kupil kar iz avta v koloni, malo se je mučil s skenom, a je šlo

papir pa je ziher,ampak printerja ne bi vozil poleg :)

res pa je, da v appu moraš napisat reg.št.

zato so kolega šetali po prometno :) najbrž še sumljiv z ribiškimi navedbami dolžine vozila

Da, je pripeljal jadrolinijo na savo :) 

no, saj gre... ma pravi da se dostikrat pojavijo težave, potem pa je nejevolja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bognedaj da bi crknil televizor...ups telefon :P

kolikor strokovno preverjajo vse na meji (žal samo na CRO, ostale se šetaš lahko bp), bomo zdravi vsi do septembra. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bom jaz kdaj dočakal 90, mi bo tako hudičevo vseeno a sem cepljen ali ne, da se bo kar kadilo.

Po 90 si verjetno že malo sprijaznjen z usodo (vsi seveda ne) in verjetno ti je kaj takega čisto na koncu "seznama" . Običajno imajo več dela s tem, da pravočasno pridejo do WC-ja in če so "pozobali" vse tablete.

Lahko pa da se motim.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, franc pravi:

Če bom jaz kdaj dočakal 90, mi bo tako hudičevo vseeno a sem cepljen ali ne, da se bo kar kadilo.

Po 90 si verjetno že malo sprijaznjen z usodo (vsi seveda ne) in verjetno ti je kaj takega čisto na koncu "seznama" . Običajno imajo več dela s tem, da pravočasno pridejo do WC-ja in če so "pozobali" vse tablete.

Lahko pa da se motim.

lp

lahko da se tudi motiš, vsaj večina si misli da bo še najmanj 100 let živela :P . Prenekateri "starostnik" grdo gleda mularijo, ker ga kao ogroža...do tu so nas pripeljali s psihiranjem.

 

ps. men se tudi sedaj (v teh letih) jebe a sem cepljen al ne, ampak ker sem, imam malce manj problemov, da gledam zemljevid držav, pa vsake 14 dni sledim a je sosednja država rdeča, temno rdeča, oranžna rumena al zelena, da bi se potem lahko primerno testiral s pravim testom za pravi čas, poskrbel za ustrezna potrdila, ki dokazujejo neprekinjano bivanje vsaj 5 dni v zeleni državi...samo zato, da grem tankat do pakle al pa na čevape v Bihač.

Seveda pa je problem samo mejni prehod s Hvaško, drugje korona ni tok izbirčna (beri te nihče nč ne vpraša, vsaj na zemeljskih mejah ne Ita, AU, Mađaroš)....fak kje jest žwim

Kar se tiče samega cepljenja, je pa čisto politika in strokovni butli skuhala zadevo. Slabo informiranje, posiljevanje, spreminjanje odločitev, nemožnost izbire cepiva itd..zdej pa majo kar majo.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

 

 

ps. men se tudi sedaj (v teh letih) jebe a sem cepljen al ne, ampak ker sem, imam malce manj problemov, da gledam zemljevid držav, pa vsake 14 dni sledim a je sosednja država rdeča, temno rdeča,

 

 

@DAMI34:lol1:

 

https://www.24ur.com/novice/korona/po-prihodu-iz-temnordecih-drzav-med-katerima-sta-tudi-egipt-in-velika-britanija-odslej-v-karanteno-tudi-cepljeni-in-preboleli.html

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, tomaz69 pravi:

a si kaj drugega pričakoval od "slo mojstrov?" Zanimivo 29.06. ni blo problema tudi iz temno rdečih pridet, če si cepljen.

kolikokrat se boš testiral, da boš vikendiral na cro? Jaz se nisem niti 1x.

Zdej se pa spustiva na realna tla. Iz teh temno rdečih držav, gladko pridem čez maloobmejni prehod ali celo čez MMP Vrtojba v Italiji...živa duša me za nič ne bo vprašala. 

Le kdo bo povedal cesarju da je gol...saj poznaš tisto pravljico :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej če si tolk dobr zamenjej cesarja s cesarico - je zihr full mlajš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!