Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 9 minutami, Alla pravi:

Žal solidarnostni sistem? ŽAL?????

Bi ti nekoga, ki pač ni imel sreče, da bi se rodil s srebrno žlico v ustih, pustil mirno crknit na cesti, ker pač nima denarja?
Aja, točno, dajmo se zgledovat po faking ameriki.... za bruhat.

 

To je logika, ki je pripeljala do tega, da dolenjski cigan lahko dela pizdarije, ker je "revež" in revežu ne smeš nič vzet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Erikcslo said:

Če si zmeraj tako natančen vsaj razloži, kaj misliš pod "kmečka pamet". Za nas navadne smrtnike je znano, kaj pomeni, pri tebi pa je lahko dvoumno torej žaljivka!

Če jo razumeš, kaj potem objavljaš floskule s kateri se samo smešiš? Itak da je ne razume in ti izgleda fulll dobro, v resnici je velika neumnost. Tipični produkt FB izobraževanja.

Natančno razloženo... to je izgovor za neznanje in nerazumevanje. Ko ne veš zakaj je tako, izjaviš da gre za kmečko logiko ali pa razmišljanje s svojo glavo. Rezultat pa vidijo drugi, nekateri celo razumejo. :headbang:

Ena boljši strani FB pa je, da se smejete ko si delite take neumnosti, mi se pa vam smejemo ker to verjamete. Torej vsi veseli. :OK:

Popravljeno . Popravil ftp
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry, ampak kljub temu se mi zdi zelo narobe in zelo zgrešena miselnost, da pa lahko zato vse ostale, ki ne odgovarjajo vsem "civilizacijskim normam" pustit crknit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, BIF pravi:

JA ŽAL. Ker moramo odgovorni plačevat za NE-odgovorne.

Si me spomnil na mojga sodelouca k je tudi čisto v kriptu...jamra pa na usakmu koraku kolk ma s kom stroška ....

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Alla pravi:

Sorry, ampak kljub temu se mi zdi zelo narobe in zelo zgrešena miselnost, da pa lahko zato vse ostale, ki ne odgovarjajo vsem "civilizacijskim normam" pustit crknit.

Zakaj pospošuješ. Nihče nikogar ne bo pustil crknit. Tak sistem je zgrešen in ga NIHČE NE ZAGOVARJA. Vendar pa sistem kjer odgovorni plačujejo za dejanja NE-odgovornih ni pravičen in JE ZGREŠEN.

pred 4 minutami, VS800 pravi:

Si me spomnil na mojga sodelouca k je tudi čisto v kriptu...jamra pa na usakmu koraku kolk ma s kom stroška ....

Takšnih ne podpiram. Kdor tvega, mora prevzet nase tudi posledice svojih dejanj....v dobrem in slabem.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Alla pravi:

Sorry, ampak kljub temu se mi zdi zelo narobe in zelo zgrešena miselnost, da pa lahko zato vse ostale, ki ne odgovarjajo vsem "civilizacijskim normam" pustit crknit.

gre za sistem, ki se na veliko zlorablja

večina solidarnih, a veliko tudi neodgovornih

nezakrivljene bolezni, poskodbe niso problem...

poglej kolikokrat je letos v gorah letel helikopter, zaradi neodgovornih...

vsi to plačamo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Alla pravi:

pa, btw....kdo postavi ceno za zdravljenje covidnega bolnika? Res verjamete, da hospitaliziran bolnik s covidom (ne na respiratorju) stane bolnico tolko več kot bolnik z hudo gripo?

to naj ocenjuje stroka ...

a veš, da se na razne anekse pri gradnji avtocest spoznajo vsi, ki poznajo vsaj 15 črk abecede in imajo dostop do raznih forumov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Alla pravi:

Ja vem. Se udeležujem reševalnih akcij. Ne sicer v okviru gorskih reševalcev, ampak pasjih....

Tudi mi rešujemo zastonj, tudi mi se izobražujemo zastonj, tudi mi temu posvečamo svoj prosti čas in denar....

In iščemo ljudi (otroke, mame, očete, brate, sestre, bolane, zdrave, zakajene, zadrogirane,  samomorilce.....). Ne sprašujemo se kdo ali kaj so in zakaj so se "izgubili". Gremo in iščemo. Ob vseh možnih urah in vremenskih pogojih. In ni denarja, ki bi mi poplačal občutek, ko najdeš pogrešano osebo živo. Tudi, ko najdemo mrtve, je vsaj neka uteha, da smo svojcem dali zaključek....

Solidarnost, čeprav dostikrat zlorabi, je  zame še vedno ena večjih vrednot, ki jih človek premore.

Zato se mi zdijo ideje, da naj si pa necepljeni sami plačujejo zdravljenje, skrajno sprevržene, saj tudi taki prispevajo/mo svoj del v zdravstveno blagajno.

pa, btw....kdo postavi ceno za zdravljenje covidnega bolnika? Res verjamete, da hospitaliziran bolnik s covidom (ne na respiratorju) stane bolnico tolko več kot bolnik z hudo gripo?

 

to je vse lepo, kar počneš... a nekdo mora na koncu tudi revidirati...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

to naj ocenjuje stroka ...

a veš, da se na razne anekse pri gradnji avtocest spoznajo vsi, ki poznajo vsaj 15 črk abecede in imajo dostop do raznih forumov.

Torej niso dovolj usposobljeni strokovnjaki, da je potrebno toliko aneksov. Lahko je dati nizko ceno in biti izbran, potem pa z aneksi to kompenzirati. Moja nestrokovna ocena, pa verjamem, da večinoma vzdrži.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Alla pravi:

V tako skorumpirani državi jaz ne vladi, ne od vlade nastavljeni stroki, ne verjamem abssolutno nič

In to si ugotovila šele zadnje leto...??????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler bodo take razlike v bogastvu (pa ne verjamem, da tisti, ki imajo toliko več, tudi toliko več dejansko zaslužijo), da tudi bogati "bogato" zlorabljajo sistem, se pač ne morem strinjat z izgovori o tem, da ni denarja za najbolj osnovno pomoč tistim, ki jo potrebujejo. Ne glede na raso, versko, politično pripadnost, premoženje, cepljenost/necepljenost itd

pred 3 minutami, SF pravi:

In to si ugotovila šele zadnje leto...??????????

A se ti zdi? :topic:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Scarabeo 500 pravi:

Torej niso dovolj usposobljeni strokovnjaki, da je potrebno toliko aneksov. Lahko je dati nizko ceno in biti izbran, potem pa z aneksi to kompenzirati. Moja nestrokovna ocena, pa verjamem, da večinoma vzdrži.

poskusi sodelovati z nizko ceno in bodi izbran ... 

spomin ne seže daleč z avstrijskim Alpine Bau in predor Markovec ... po vnovčenju finančnega zavarovanja za dobro izvedbo del, so propadli ... še nekaj takih primerov je, ki jo človeška neuka "strokovna javnost" niti ne pozna... tudi SCT se je začel krhati na podlagi vnovčevanja finančnih zavarovanj ;) ... pa še pa še ... :P  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Alla pravi:

Dokler bodo take razlike v bogastvu (pa ne verjamem, da tisti, ki imajo toliko več, tudi toliko več dejansko zaslužijo), da tudi bogati "bogato" zlorabljajo sistem, se pač ne morem strinjat z izgovori o tem, da ni denarja za najbolj osnovno pomoč tistim, ki jo potrebujejo. Ne glede na raso, versko, politično pripadnost, premoženje, cepljenost/necepljenost itd

ja, seveda.....pa nisem jaz v SDS, da bi tako počasi dojemala

Daj, daj še na Kubi vas več ne jebejo... Kaj vam še ostane Venezuela? ???

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Alla pravi:

Dokler bodo take razlike v bogastvu (pa ne verjamem, da tisti, ki imajo toliko več, tudi toliko več dejansko zaslužijo), da tudi bogati "bogato" zlorabljajo sistem, se pač ne morem strinjat z izgovori o tem, da ni denarja za najbolj osnovno pomoč tistim, ki jo potrebujejo. Ne glede na raso, versko, politično pripadnost, premoženje, cepljenost/necepljenost itd

Izgovorov da ni denarja za najbolj osnovno pomoč tistim, ki jo potrebujejo ni in jih ne sme biti. To sploh ne sme biti predmet razprave.

Naj ilustriram en tak...čisto življenski primer.

Na eni strani imaš 24 let starega narkomana. Končana osnovna šola, nikoli zaposlen, "preživlja" se s krajo in podobnimi kriminalnimi dejanji. Kupi slabo robo...si jo porine v žilo, pade v komo...prevoz v bolnišnico. Deležen je vse oskrbe, kot da največ prispeva v zdravstveno blagajno.  Vsi vedo, da bo povratnik in nadaljnje finančno breme družbi...pa vendar ga "porihtajo" do konca...brez stroškov...vse plačamo davkoplačevalci.

Na drugi strani fant 24-ih let iz gorske kmetije nekje na Koroškem. Od rane mladosti pomaga pri vseh delih na kmetiji, dela dnevno v gozdu pri spravilu lesa in se trudi za preživetje družine. Pri delu se poškoduje...bolnica. Lepo ga porihtajo, a ker zaradi slabih socialnih razmer ni dodatno zavarovan (je pa osnovno), mora za svoje zdravljenje doplačati...SAM.

Pravično?...menim da ne...in tak sistem je NAPAČEN....vendar realen.

In se tudi NE strinjam, da bi NE-cepljeni morali sami v celoti krit stroške zdravljenja ob morebitni hospitalizaciji. Bi pa morali participirati 50%, ker so na voljo sredstva, da morebitno hospitalizacijo preprečijo, ali vsaj občutno skrajšajo potek bolezni. In ker to možnost odklanjajo ni pravično, da stroške svojega "prepričanja" prevalijo na tiste, ki so nase prevzeli odgovornost s cepljenjem.

Ni tako zelo komplicirano....

Uravnilovka ni pravična in daje potuho neodgovornim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Alla pravi:

Ja, seveda, malo morgen.
Vsi plačujemo v zdravstveno blagajno.  In eni, kljub temu, da se nočemo cepit, zaenkrat nismo ravno veliko koristili javnega zdravstva.

Če se gremo to, potem se dajmo it na celi črti.....kadilci, vsi ki pijejo alkohol (ne samo pijanci), vsi ki se prehranjujejo s hitro prehrano (tudi tisto zmrznjeno kupljeno v trgovini), motoristi, kolesarji, kotalkarji, , nema da nema.

 

P.S. ste mogoče že slišali kdaj za izraz "fahidijot"?

20 let dudlanja (včasih precej zastarelih) "materij" ne pomeni, da je naučeno znanje "suho zlato"
Izobrazba ni enako inteligenci....

Ampak...zaradi kadilcev, pijancev, predebelih....se še nobena drzava ni ustavila. Zaradi corone pa je bilo v hibernaciji 3/4 sveta več kot eno leto. To pa JE razlika.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, SF pravi:

Tako je. Odkar je cepiva dovolj, se vsak lahko cepi in se zaščiti, če se hoče. Ker pa je cepivo preventiva, pa še relativno poceni, bi bilo pošteno, da se zdravljenje hujšega poteka bolezni za vse, ki se nočejo cepit (in s tem razbremeniti blagajne) obravnava samoplačniško.

Socializem pa ravna zemlja... Isti ti je kurac... :fyou:

sej cepivo ni drago,drag je kaco,krek,in ostali ki dobivajo denar čeprav nimajo nobene veze s tem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, SF said:

Ker pa je cepivo preventiva, pa še relativno poceni, bi bilo pošteno, da se zdravljenje hujšega poteka bolezni za vse, ki se nočejo cepit (in s tem razbremeniti blagajne) obravnava samoplačniško.

 

Cepivo za gripo je tudi preventiva, pa ni samoplačniško. Za narkomane je zdravljenje brezplačno?. Obvezno in dodatno zavarovanje plačujem že 23 let. Verjetno ga plačujem za druge in ne zase. 

Najbolje je, da imamo celotno zdravstveno oskrbo samoplačniško?

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Pajk pravi:

 

Cepivo za gripo je tudi preventiva, pa ni samoplačniško. Za narkomane je zdravljenje brezplačno?. Obvezno in dodatno zavarovanje plačujem že 23 let. Verjetno ga plačujem za druge in ne zase. 

Najbolje je, da imamo celotno zdravstveno oskrbo samoplačniško?

 

 

 

Meni se zdi velika razlika, ali nekomu plačam cepljenje v vrednosti kakih 100 evrov, ali pa zaradi njegove kaprice na koncu plačamo zdravljenje hujšega poteka bolezni kakih 80, 100k evrov... (ali celo držje) Če ti je tako vseeno, koliko plačaš, se moram vprašat, ali sploh kaj plačuješ, ali ti denar pada z neba...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Snečer pravi:

vsak dan vidim na nebu luči

Kolk mora bit šele tvoj šnopc močn..

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok pa se pejmo mal hecat..

A cepljeni , ki sedaj tako jamrate okoli stroškov zdravljenja sprejmete obojestranskost?

Če bi se mi zdravi strinjali s plačilom zdravljenja ob morebitni okužbi s korono - potem bi se morali tudi cepljeni strinjati za samoplačniško varianto v slučaju negativnih učinkov cepiva in odpravljanju ter zdravljenju le teh posledic. ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne no, ne it v ameriški sistem.... preprosto tisti ki pravjo da je corona virus izmišljena, lepo podpišejo izjavo da korona virus ne obstaja in se odpovejo vsem zdravljenjem za korono ker ta ne obstaja, tako da ne bojo zasedali ventilatorjev če bo spet frka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikjer nisem napisal, da mi je vseeno, koliko plačujem. Ne vem od kje ti to? 

In če se nočem cepit, je to moja kaprica? Škoda časa za debato s takimi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!