Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 14 minutami, BIF pravi:

https://www.delo.si/mnenja/gostujoce-pero/neznosna-norost-proticepilstva/

 

To je to in nobeno filozofiranje ni več potrebno....vsi se najdejo v tem članku.

Bom kar kopiral komentar pod člankom

"Končno so nam lagali o Talidomidu, DDTju, tobaku, azbestu,živem srebru...i.t.d. Cepivo proti proti otroški paralizi ima tudi svojo temno stran. Milijone ljudi je dobilo zaradi njega raka. Tudi to so preverjeni podatki objavljeni na internetu in nihče ne trdi, da je to teorija zarote. Odtipkajte "The Cutter Incident" ali "Bernice Eddy" Cepivo proti črnim kozam je bilo preizkušeno, smrtnost je 30%. Cepivo proti Covidu je nepreizkušeno in smrtnost je 0,15% Ljudje, ki se (še) nočejo cepit so pač bolj previdni in zato imajo dober razlog."

Drugače pa. Kdor se je cepil zato, da bo zaščitil tiste, ki se ne morejo je v zablodi saj cepivo ščiti samo pred težjo obolevnostjo. Prenašaš virus pa pravtako, kar pomeni da nič ne ščitiš tistih , ki se ne morejo.

Vidim pa da kategorazacija anticepilec nikoli ne uide. Da bi mogoče kdo pomislil, da gre za previdne ljudi, to ne gre. Obvezna sta dva pola. In kdor ne verjame Ediju Peucerju je dofus. Tale avtor bi verjetno drugače pisal če bi kdo od njegovih dobil trombozo, npr. 12 letna hčerka.  Sam se pač ne bom cepil, ker iskreno povem, da me je strah glede na to kaj sem na lastne oči videl okoli sebe. Prebolel pa sem bp. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, John2005 said:

Bom kar kopiral komentar pod člankom

"Končno so nam lagali o Talidomidu, DDTju, tobaku, azbestu,živem srebru..

Ta komentar je idiotski.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, John2005 said:

Vidim pa da kategorazacija anticepilec nikoli ne uide. Da bi mogoče kdo pomislil, da gre za previdne ljudi, to ne gre.

Ne žal v določenih primerih ne gre. Ko vidiš kaj objavljajo in širijo, gre za bedake.

Previden se ne cepi in konec. Zgago pa dela paranoik, prestrašen, ali tisti ki išče izgovore!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bere moja te komentarje pa pravi.. A to je moto forum s strokovnjaki iz vsega? :) 

Bere, se smeji,..

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, John2005 said:

Bom kar kopiral komentar pod člankom

"Končno so nam lagali o Talidomidu, DDTju, tobaku, azbestu,živem srebru...i.t.d. Cepivo proti proti otroški paralizi ima tudi svojo temno stran. Milijone ljudi je dobilo zaradi njega raka. Tudi to so preverjeni podatki objavljeni na internetu in nihče ne trdi, da je to teorija zarote. Odtipkajte "The Cutter Incident" ali "Bernice Eddy" Cepivo proti črnim kozam je bilo preizkušeno, smrtnost je 30%. Cepivo proti Covidu je nepreizkušeno in smrtnost je 0,15% Ljudje, ki se (še) nočejo cepit so pač bolj previdni in zato imajo dober razlog."

Drugače pa. Kdor se je cepil zato, da bo zaščitil tiste, ki se ne morejo je v zablodi saj cepivo ščiti samo pred težjo obolevnostjo. Prenašaš virus pa pravtako, kar pomeni da nič ne ščitiš tistih , ki se ne morejo.

Vidim pa da kategorazacija anticepilec nikoli ne uide. Da bi mogoče kdo pomislil, da gre za previdne ljudi, to ne gre. Obvezna sta dva pola. In kdor ne verjame Ediju Peucerju je dofus. Tale avtor bi verjetno drugače pisal če bi kdo od njegovih dobil trombozo, npr. 12 letna hčerka.  Sam se pač ne bom cepil, ker iskreno povem, da me je strah glede na to kaj sem na lastne oči videl okoli sebe. Prebolel pa sem bp. 

 

  Normalen clovek se cepi. Ali se ne cepi. In to je to. Konec debate. Ne joka o nepreizkusenosti cepiva in lima se bolj dvomljive vire in se gre sveto vojno na omrezjih in forumih. Ne odpira oci drugim z svojim prepricanjem, itd... Po drugi strani tudi ne mori tistih ki se ne gredo cepit (IN ob tem ne moralizirajo in tako naprej).  

 

Podatki so znani: 250k obolelih (pa recimo 750k - x3 da se zajame se skrite okuzbe) in 4.5k umrlih (pa se te malo razpolovimo, pa recimo 2K) in 1M cepljenih in, koliko, 10 umrlih? IN tudi te je treba razpoloviti ker je sigurno kdo imel kako predispozicijo za strdek itd...   Stevilke so priblizne, da se spet ne bo kdo zataknil zaradi tega... In zelo zgovorno prikazejo "smrtnost" cepiva...  In takole majhen odstotek pa spremlja vrsto reci, zdravil, ipd... Se zelo obrabljen primer: vozis se z motorjem in tvegas neprimerno vec. Se tu bodi previden.

 

Tudi tehnologija gre naprej, in testi in preizkusi so hitrejsi in boljsi. (kot pri aviaciji - testni pilot ne umirajo vec, se skoraj ne slisi o njih, ker so simulacije ze tako dobre, da stvarno letalo odstopa kak procent od simulacije).

 

   Tule je en kup prepricevanja, dokazovanja kako bomo vsi cepljeni pomrli, kako smo ovce (se ne spomnim da bi kod necepljene klical ovce. Se spomnis "cepcev", noben ne bi zacel z izrazom "necepci" ) itd. Ko se debata razvije, pa nasprotniki cepljenja u jok pa na drevo. Ampak kot sem rekel: normalen clovek se cepi, ali pa ne in to je to. Tudi tale odgovor ne leti na necepljene ali cepljene, ampak  na vse tole "prepricevanje".   Previdnost je eno (gres na razgovor z zdravnikom, dvema, pa  je) zanikanje vse stroke, pa  prepricvanje z teorijami zarote, magnetnim cepivom, ravno zemljo, ovcami, itd, je pa nekaj cisto drugega... Se ena primerjava z motorizmom: nikogar od nas ne motijo ljudje, ki niso motoristi. Je pa en kup pametnjakovicev, ki niso motoristi, in po vseh forumih, komentarjih po kaki nesreci ipd,  zlivajo zolc kako smo vsi divjaki, nevarnost za vse, kako je prav da se pobijamo. No, tak je tipicen anticepilec. Da se razumemo: anticepilec NI necepljeni.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, ftp pravi:

Zdaj pa resno. Tista napoved je popolnoma logična, če razmisliš kako narava "deluje". Ko so ugodni pogoji se rastline ali živali hitro množijo. Ko jih  je preveč, ali se pogoji spremenijo se populacija zmanjša zaradi lakote, bolezni, požarov. Vse to je ciklično, ponekod sezonsko ponekod v stoletjih, tisočletjih,..

Širjenje virusa je kot požar. Če je drevo na vsakih 100m se ne bo razplamtel, če pa so en blizu drugega pa se hitro razširi. Tako je z večanjem gostote prebivalstva večja možnost širjenja bolezni.

Vse je po zakonih narave. Samo eni to vidijo eni so pa prepametni da bi videli.

Imaš dokaz, da je ta virus naravnega izvora?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, vandrovec pravi:

Imaš dokaz, da je ta virus naravnega izvora?

Sam sebe se je zmislil in nastal.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, vandrovec said:

Imaš dokaz, da je ta virus naravnega izvora?

Nepomembno. Avto tudi ni naravna stvar, pa jih letno na cestah umre 1.35 milijona ljudi (vir. WHO), pa se nihče ne šopiri, da je treba avte ukunit in izumitelje kaznovat. Znanstveniki prizkušajo marsikaj in nesreče se dogajajo. Da bi pa to nekdo namerno naredil zaradi nadzora in upravljanja pa je samo plod domišlije.

Sicer pa največji strokovnjaki s tega področja menijo da je naravnega izvora, politiki pa res govorijo marsikaj, sicer pa kot politiki govorijo samo za sebi v korist, pa še kakega naivneža privleče v svoj tabor.

Imaš dokaz da si naravnega izvora? Ali je samo rekla kazala od staršev?

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, ftp pravi:

Nepomembno. Avto tudi ni naravna stvar, pa jih letno na cestah umre 1.35 milijona ljudi (vir. WHO), pa se nihče ne šopiri, da je treba avte ukunit in izumitelje kaznovat. Znanstveniki prizkušajo marsikaj in nesreče se dogajajo. Da bi pa to nekdo namerno naredil zaradi nadzora in upravljanja pa je samo plod domišlije.

No, to je ta razlika...za nekatere pomemben podatek je za druge nepomemben

Dokler ni dokazov, katere so pa lahko tudi namerno prikrili ali utišali, kot pri Kitajki, katera je pobegnila iz inštituta v Vuhanu...pa ob vseh predhodnih napovedih o možnosti namerno sprožene pandemije in vzrokih zanjo...gre pa res gotovo le za plod domišljije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, vandrovec said:

Dokler ni dokazov, katere so pa lahko tudi namerno prikrili ali utišali, kot pri Kitajki, katera je pobegnila iz inštituta v Vuhanu...pa ob vseh predhodnih napovedih o možnosti namerno sprožene pandemije in vzrokih zanjo...gre pa res gotovo le za plod domišljije

Ali plod paranoje.

A bi res sprožil pandemijo, ki jo ne moreš obvladovati, na lastnem pragu (torej Kitajci v Wuhanu)?  Samo bedak bi!

A res ne vidiš, da vso to zgago delajo predvsem politiki in ne strokovnjaki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, vandrovec pravi:

No, to je ta razlika...za nekatere pomemben podatek je za druge nepomemben

Dokler ni dokazov, katere so pa lahko tudi namerno prikrili ali utišali, kot pri Kitajki, katera je pobegnila iz inštituta v Vuhanu...pa ob vseh predhodnih napovedih o možnosti namerno sprožene pandemije in vzrokih zanjo...gre pa res gotovo le za plod domišljije

giphy.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, ftp said:

Vauuuu, jaz ti pa povem da bo čez 2 dni petek. Boš videl.

Zdaj pa resno. Tista napoved je popolnoma logična, če razmisliš kako narava "deluje". Ko so ugodni pogoji se rastline ali živali hitro množijo. Ko jih  je preveč, ali se pogoji spremenijo se populacija zmanjša zaradi lakote, bolezni, požarov. Vse to je ciklično, ponekod sezonsko ponekod v stoletjih, tisočletjih,..

Širjenje virusa je kot požar. Če je drevo na vsakih 100m se ne bo razplamtel, če pa so en blizu drugega pa se hitro razširi. Tako je z večanjem gostote prebivalstva večja možnost širjenja bolezni.

Vse je po zakonih narave. Samo eni to vidijo eni so pa prepametni da bi videli.

Sicer pa je iz zgodovine znano, da so si ljudje nepoznano razlagali s strici od zgoraj (beri bogovi), sedaj pa s strici iz ozadja.

Po moji oceni je jutri petek, vse je relativno!

Se mi zdi, da sem nekje zasledil nekaj o virusu da ne more preživet več kot 14 dni, če ne najde gostitelja. Če bi vlada zaprla državo za dobra dva tedna, oskrbela ljudi z hrano in vodo bi bil virus izkoreninjen. Mislim, da bi vsi pristali na to, pa da normalno zaživimo naprej - niti novih sevov nebi bilo.

Se motim? (seveda se)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Erikcslo said:

Po moji oceni je jutri petek, vse je relativno!

Uuu, sploh če nisi objektiven. Vsako stvar moraš primerjat iz istega zornega kota (v tem primeru dneva objave). Ker če se midva na 4 oči pogovarjava in pogledava desno, vidi vsak svojo stran. Zato je potrebno postavit skupno točko, potem postane vse bolj objektivno.

13 minutes ago, Erikcslo said:

Se mi zdi, da sem nekje zasledil nekaj o virusu da ne more preživet več kot 14 dni, če ne najde gostitelja.

Na gostitelju pa lahko preživi mesece. Glede na to da je gostitelj človek, kam bi pa z n jimi???

Ti si povsem v svojem svetu. Kako bi ti zaprl vsakega človeka posebej, ker če so po družinah zaprti je že možnost prenosa????

Daj umiri se. Zmeraj bolj se smešiš z neprimernimi izjavami.

Po novem, upam da uvedejo obvezno cepljenje ?

5 minutes ago, Erikcslo said:

Je za pogledat, dolgo je 2h analiza, kaj vsebuje Pfizer cepivo. Mogoče je potrebno predhodno znanje o "graphene" - iznajdba 2005.

Naj pogleda tisti, ki ga zanima in ne me.....

https://superu.net/video/db394aec-e032-4165-88f3-c1ffcf350452/

Ne bom gledal, ker glede tvojega dosedanjega razumevanja dogajanja in neumnosti ki jih trosiš, je to le še ena več.

PA saj vidiš da si že pri osnovnih stvareh popolni nevednež oz. FB doktor, pa še ne odnehaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, jvalant pravi:

  Normalen clovek se cepi. Ali se ne cepi. In to je to. Konec debate. Ne joka o nepreizkusenosti cepiva in lima se bolj dvomljive vire in se gre sveto vojno na omrezjih in forumih. Ne odpira oci drugim z svojim prepricanjem, itd... Po drugi strani tudi ne mori tistih ki se ne gredo cepit (IN ob tem ne moralizirajo in tako naprej).  

Hvala za tole, končno me nekdo prepozna za normalnega. No, vsaj upam? Bmk ali je virus naraven ali umeten, cepivo deluje ali ne, ne bojim se covida in ne bojim se cepiva. Ne verjamem v kakršnokoli zaroto, mislim da je 5G dobra stvar za IoT in nam bo olajšal življenje, nimam nič proti eni kartici namesto petih (osebna, zdravstvena, bančna, ne vem kaj vse bo gor), zemlja je okrogla, chemitrails wtf? Osebno poznam zgolj 3 ki se ne želijo cepit, pa ne buzerirajo nobenga, medtem ko cepljeni opazno več. V znanost tudi verjamem, čeprav mi je to zadnje leto malo sumljivo, kolikor sem pred tem poslušal podcaste, je zelo majhen procent raziskav ponovljiv...

Jaz se ne bom cepil zgolj z inata, na srečo sem še dovolj otročji in se mi da s tem ubadat? ko mi dosadi (ali pa če vmes odrastem) se bom pa cepil.

Se pa zelo zabavam ob tej temi, sploh goreči zagovorniki ene in druge strani me kar nasmejijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

11 minutes ago, ftp said:

Uuu, sploh če nisi objektiven. Vsako stvar moraš primerjat iz istega zornega kota (v tem primeru dneva objave). Ker če se midva na 4 oči pogovarjava in pogledava desno, vidi vsak svojo stran. Zato je potrebno postavit skupno točko, potem postane vse bolj objektivno.

Na gostitelju pa lahko preživi mesece. Glede na to da je gostitelj človek, kam bi pa z n jimi???

Ti si povsem v svojem svetu. Kako bi ti zaprl vsakega človeka posebej, ker če so po družinah zaprti je že možnost prenosa????

Daj umiri se. Zmeraj bolj se smešiš z neprimernimi izjavami.

Po novem, upam da uvedejo obvezno cepljenje ?

Ne bom gledal, ker glede tvojega dosedanjega razumevanja dogajanja in neumnosti ki jih trosiš, je to le še ena več.

PA saj vidiš da si že pri osnovnih stvareh popolni nevednež oz. FB doktor, pa še ne odnehaš.

To ni moje razumevanje, to je analiza strokovnjakov - lahko verjameš ali ne, ne posiljujem nobenega in sem napisal naj pogleda tisti, ki ga zanima. Si pa preveč enostranski, kar je zelo slabo. Ena stran ne more imeti nikoli prav niti v zakonu, ki se ljudje najbolje poznajo, ne more imeti ena stran vedno prav, če ima je to slab zakon za enega (suženj) in dober za drugega (vladar)!

Popravljeno . Popravil Erikcslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, BlackDoc said:

Osebno poznam zgolj 3 ki se ne želijo cepit, pa ne buzerirajo nobenga, medtem ko cepljeni opazno več.

Buzerirajo te itak samo in vedno vedno nasprotni.

2 minutes ago, Erikcslo said:

To ni moje razumevanje, to je analiza strokovnjakov - lahko verjameš ali ne, ne posiljujem nobenega in sem napisal naj pogleda tisti, ki ga zanima. Si pa preveč enostranski, kar je zelo slabo. Ena stran ne more imeti nikoli prav niti v zakonu, ki se ljudje najbolje poznajo, ne more imeti ena stran vedno prav, če ima je to slab zakon za enega (suženj) in dober za drugega (vladar)!

Enostranski sem samo do oseb, ki mi ob 10 objavah ki so lažne in jih ne zna niti pojasnit, poda še deseto in jo zagovarja kot...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, ftp said:

Buzerirajo te itak samo in vedno vedno nasprotni.

Enostranski sem samo do oseb, ki mi ob 10 objavah ki so lažne in jih ne zna niti pojasnit, poda še deseto in jo zagovarja kot...

 

Samo ti komentiraš 90% postov z "ti maš prav, ti nimaš prav", Kaj si sodnik in porota, deluješ zelo totalitaristično na tem "Topicu"!

Pa še to bi dodal. živimo v sistemu, ki moraš poslušat dve strani, da prideš do resnice!

Popravljeno . Popravil Erikcslo
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Erikcslo said:

Samo ti komentiraš 90% postov z "ti maš prav, ti nimaš prav", Kaj si sodnik in porota, deluješ zelo totalitaristično na tem "Topicu"!

Vsako stvar ki sem povedal, sem utemeljil in jo znam razložit, za razliko od tebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Erikcslo pravi:

Samo ti komentiraš 90% postov z "ti maš prav, ti nimaš prav", Kaj si sodnik in porota, deluješ zelo totalitaristično na tem "Topicu"!

Pa še to bi dodal. živimo v sistemu, ki moraš poslušat dve strani, da prideš do resnice!

Sploh nima veze kdo ima prav in kdo ne. Gre za laična osebna mnenja in kulturo pogovora, ki pa je eni nimajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!