Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 5 minutami, ftp pravi:

Niso čike ampak tobak, Paperclip je bila opracija da so nemške strokovnjake pobrali v ZDA da so za njih razvijali naprej orožja (ne vem kakšna povezava je to s korono),  Pentagon ni nič priznal glede v kontrole vremena, Fauči je le eden od preko 7.000.000.000 ljudi, zanimivo pa da Faucijeva ZDA uvaja obvezno cepljenje in obvezno uporabo maske v zaprtih prostorih...

 

Ja ti imaš pa res težave no. Glej ti pomagam. Bo lažje.

- Čiki - Tobak .... uuuu to sem pa res narobe povedal...kriza, verjetno se je zaradi tega izgubil pomen... ne spotikaj se v nepomembne malenkosti ,ker je pomen zgodbe enak.

- Paperclip sem omenil zato ker sem hotel prikazat primer sitiacije, ko uradna stran neke zgodbe ni priznavala in so jo označevali kot teorijo zarote, izmišljotino, "taki pa že nismo"... nato pa se je izkazala za resnično. To situacijo lahko navezuješ na utiševanje nasprotnih mnenj strokovnjakov medicine, infektologije itd. Mogoče imajo prav. Že samo, če imajo delno prav bi jih bilo treba poslušat. V fazi epidemije bi bil potreben odprt dialog.

- Pentagon. Ne gre za kontrolo vremena temveč neznane predmete v zraku, ki jih vojska opazi na radarjih, piloti v avionih itd in jih ne znajo identificirat ali si razlagat njihove tehnologije. npr.: https://theconversation.com/pentagon-report-says-ufos-cant-be-explained-and-this-admission-is-a-big-deal-161806 ali https://www.nationalgeographic.com/science/article/what-the-pentagon-report-says-about-ufos

- Fauči. Zadnjič si ga navajal kot strokovnjaka (isto Beovičko itd), danes pa govoriš da je eden izmed 7 mrd ljudi. Odloči se. Ali ti paše samo, ko govori kar tebi ustreza?

- Uvajanje cepljenja in maske v zaprtih prostorih. A ni zanimivo , maske tudi za cepljene. To potrjuje dejstvo, da lahk oširijo okužbo naprej in da stavek, da se je potrebn ocepit da zaščitiš tiste, ki se ne morejo cepit, ne pije vode.

.... da ne pozabim, še vedn osem ti dolžan izjave strokovnjakov, ki so se izkazale zaneresnične. Pripravljam..... se ti javim

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, John2005 pravi:

.... da ne pozabim, še vedn osem ti dolžan izjave strokovnjakov, ki so se izkazale zaneresnične. Pripravljam..... se ti javim

ne se mučit, ker se ne splača...raje se zabavaj :)

pravijo, da pametnejši odneha 

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, John2005 said:

Čiki - Tobak .... uuuu to sem pa res narobe povedal...kriza, verjetno se je zaradi tega izgubil pomen... ne spotikaj se v nepomembne malenkosti ,ker je pomen zgodbe enak.

Tobak so žvečili, at  čike žvečiš??

 

15 minutes ago, John2005 said:

- Uvajanje cepljenja in maske v zaprtih prostorih. A ni zanimivo , maske tudi za cepljene. To potrjuje dejstvo, da lahk oširijo okužbo naprej in da stavek, da se je potrebn ocepit da zaščitiš tiste, ki se ne morejo cepit, ne pije vode.

Ne komentiraj stvari ki jih očitno ne razumeš.

 

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, John2005 said:

Utemelji

V tej temi je že dosti napisanega o tem tudi z moje strani pa si poišči. 

Malo si obdelaj kaj ceplenje pomaga, kaj ne in enako kaj pomaga maska in kaj ne. Pa boš našel skupno točko.

 

Če pa obupaš povej, ti bom narisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Snečer pravi:

no, strnjeno, zakaj ste eni tako nervozni, če vas prsata sestra cepi?

To situacijo štejem v plus, če je pri drugem šusu tud njena sestra zaposlena :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zivnorc pravi:

Zakaj ne odprete še dve vzporedni temi:

"Korone ni" 

In

"korona ne cepljenje" 

 

Zakaj ne bi imel korone :P 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se je že začelo :P 

 

Obvestilo delodajalca zaposlenim ;) 

Za vstop v Republiko Slovenijo je ponovno treba izpolnjevati pogoje PCT

Predpisi Vlade RS, ki določajo pogoje za vstop v Slovenijo, so jasni, vnaprej znani in dostopni, zaradi česar opozarjamo, da če teh navodil ne boste upoštevali in vam bo na meji odrejena karantena na domu, to predstavlja hujšo kršitev pogodbenih ali drugih obveznosti. Na ta način je namreč delodajalcu otežena organizacija dela, zaradi česar so po nepotrebnem obremenjeni preostali sodelavci, hkrati pa delodajalcu nastane škoda v obliki izplačanega nadomestila v višini 80 % plače za čas trajanja karantene. Opozarjamo, da takšne ali podobne morebitne kršitve lahko delodajalec sankcionira ter od delavca terja vrnitev nadomestila za čas izrečene karantene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

no, strnjeno, zakaj ste eni tako nervozni, če vas prsata sestra cepi?

moja ni bla prsata :(

A je cepivo zato ja slabše?

Sicer pa roko na sce/prsi...pr taki sestri bi takoj mel stranske učinke :P

 

pred 17 minutami, maus pravi:

se je že začelo :P 

 

Obvestilo delodajalca zaposlenim ;) 

Za vstop v Republiko Slovenijo je ponovno treba izpolnjevati pogoje PCT

Predpisi Vlade RS, ki določajo pogoje za vstop v Slovenijo, so jasni, vnaprej znani in dostopni, zaradi česar opozarjamo, da če teh navodil ne boste upoštevali in vam bo na meji odrejena karantena na domu, to predstavlja hujšo kršitev pogodbenih ali drugih obveznosti. Na ta način je namreč delodajalcu otežena organizacija dela, zaradi česar so po nepotrebnem obremenjeni preostali sodelavci, hkrati pa delodajalcu nastane škoda v obliki izplačanega nadomestila v višini 80 % plače za čas trajanja karantene. Opozarjamo, da takšne ali podobne morebitne kršitve lahko delodajalec sankcionira ter od delavca terja vrnitev nadomestila za čas izrečene karantene.

veš kok je fajn, ko na papirju vse lepop izgleda..v praksi pa..ni kontrole, ni nadzora.

PCT je na papirju obvezen od 15.7. ko so ukinili obarvanost držav, vmes se mal igrajo z izjemami, ko jih vsak teden zamenjajo.

V praksi sem pa povedal, v Italijo in nazaj lahko vsak dan skačeš, me je prišla žena iskat prejšnji teden, brez nič. 

Naš dečko, ki me nadomešča pride v Italijo po kombi brez nič, včeraj sem prišel domov čez mejo in so mi samo pomahali.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, John2005 said:

A to rabljeno prodajaš? Si šel že čez?

da, in priporočam tudi tebi, manjkajo ti osnove. Nevednost sama po sebi ni nič sramotnega, to da nimaš pojma in se izogibaš učenju, pa je. Ko predelaš črke, pojdi se na številke:

ucim_se_matematiko_AMP024.JPG

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

veš kok je fajn, ko na papirju vse lepop izgleda..v praksi pa..

vem ja .. ti si na sliki in papirju tut fajn... pa še tih si :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

vem ja .. ti si na sliki in papirju tut fajn... pa še tih si :P 

v bistvu sem na sliki in papirju mnogo lepši kot v resnici. Sej maš prav..

kar preberi sem dopolnil izjavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, nejc74 pravi:

da, in priporočam tudi tebi, manjkajo ti osnove. Nevednost sama po sebi ni nič sramotnega, to da nimaš pojma in se izogibaš učenju, pa je. Ko predelaš črke, pojdi se na številke:

ucim_se_matematiko_AMP024.JPG

 

Ok, bom šel po tvoji poti. Sicer vidim, da ne pomaga. Ampak bolje kot nič. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

v bistvu sem na sliki in papirju mnogo lepši kot v resnici. Sej maš prav..

kar preberi sem dopolnil izjavo.

super, da si dopolnil... sem vesel

to kar sem kopiral ni moja pogruntavščina in tako bo za večino javnih in verjetno tudi državnih podjetij ... je še veliko več napisanega, vendar sem bistvo prilepil

p.s.

nikjer nisem napisal, da se s tem strinjam 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

super, da si dopolnil... sem vesel

to kar sem kopiral ni moja pogruntavščina in tako bo za večino javnih in verjetno tudi državnih podjetij ... je še veliko več napisanega, vendar sem bistvo prilepil

p.s.

nikjer nisem napisal, da se s tem strinjam 

tudi jaz nisem napisal, da se ti s tem strinjaš, še jaz nisem napisal da se ali ne strinjam. Napisal sem samo, kako izgleda v praksi :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Zivnorc said:

 

... Aja... Pol ne bi Imel lkaj brati... In se smejati....

 

 Ti se mogoce smejes, men gre pa kr na jok vcasih....      ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WHO je preučil tudi več kot 90 študij o učinkovitosti cepiv, ki jih je organizacija odobrila, to so cepiva družb AstraZeneca, Johnson & Johnson, Moderna, Pfizer/BioNTech, Sinovac in Sinopharm. Študije v realnem času sicer niso celovite, saj so se večinoma osredotočale le na določena cepiva ali države. Tako je 60 odstotkov študij iz le treh držav, kjer so s cepljenjem začeli zgodaj - Izraela, ZDA in Velike Britanije.

Kljub temu pa študije potrjujejo, da so cepiva učinkovita proti težjim potekom bolezni. Učinkovitost cepiv AstraZenece, Moderne, Pfizerja in Sinovaca je pri več kot 80 odstotkih. Pri AstraZeneci in Pfizerju so ugotovili tudi učinkovitost proti različici delta.

 

Zanimivo, samo 2 cepivi omenja za delto.

https://www.mladina.si/209378/who-v-zadnjem-tednu-porast-stevila-smrti-zaradi-covida-19/?fbclid=IwAR1_fIYS7gm0S0AQyUqA5rVCZ6R-25nFwlKTcw3Q1IUGlkDZWPBkw4OTES4

več o cifrah zaščite:

https://www.delo.si/novice/slovenija/proti-delti-je-en-odmerek-premalo/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0Yc3tnLBNqiokBEZNC7d7hTt9BucEixxguJNI6yYDTJrbi9ly6GQE7lFw#Echobox=1627446814

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PCT v praksi :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

moja ni bla prsata :(

A je cepivo zato ja slabše?

Sicer pa roko na sce/prsi...pr taki sestri bi takoj mel stranske učinke :P

Jaz sem imel pri prvi dozi prijaznega, ampak starega zdravnika. Ta druga doza pa je bila mlada blondinka.*

Tko, da vsem priporočam 2 dozi, prva je bedna, druga pa se pol res splača. Evo na lastni kozi izkusil, majke mi. Pa jaz sem bl verodostojen k 2/3 unih na FB-ju, k niti ne ves a je robot al pa ruski vohun. Castna pionirska, da sem.

Za Allo mi je jasno da ji ni tok mar za joškate bjonde, smo to občutili ze v oni temi o kafetu, k briše vse k nimajo za cunjice, kaj pa mede razne jozete pa erike pa mi ni jasno.**

*lahko pa do te ze bill gates upravlja z mojo glavo

**ne smemo se preveč resno jemat, to dela vec skode k corona al pa cepljenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, BlackDoc pravi:

Jaz bi bil raje zaprt 3tedne kot da se 14dni vleče pol leta...

ne slediš..že lani sem napisal 2 leti..

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

pa kolikokrat bo potrebno napisati, da tudi 3 tedne ne prinese uspeha?

Če bi korono izkoreninili v 3h tednih, bi vsi z veseljem ostal doma. 

ali obstaja teoretična možnost 3 tednov? obstaja.. 

ampak cepljeni se sigurno nebi držali tega in veselo širili naokoli..pač packi.. 

pred 5 urami, Snečer pravi:

če bi se vsi cepili, ne bi bilo.potrebe po appu, potrdilih...

samo povem :)

app-a ni ..še zmeraj ni ..

in ga kot zgleda še dolgo ne bo..

digitalna potrdila sprintana pa so..boloks..

pred 5 urami, John2005 pravi:

JE pa nekej definitivno res. Čez cca. 3-5 let bo vse jasno. Takrat bo odlično nazaj pogledat ta forum. Upam, da ugotovim da se o vsemu motim

upam da preživimo ...

pred 3 urami, John2005 pravi:

To situacijo štejem v plus, če je pri drugem šusu tud njena sestra zaposlena :)

vi cepljeni se boste moral še tokrat piknt da se vam obeta najmanj sedmorček...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, thumper said:

vi cepljeni se boste moral še tokrat piknt da se vam obeta najmanj sedmorček

Ves kake zize bo imela ta sedma.......sploh ne bo mogla vec nobena spiknit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, nejc74 pravi:

Ves kake zize bo imela ta sedma.......sploh ne bo mogla vec nobena spiknit

solze bo imela v očeh.. k si bo po bradavičkah tacala..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, ukica pravi:

A si sploh prebrala in zraven razmišljala, koliko je tip bil takrat star. 

Star sem 54 let. Tako se še spomnim epidemije črnih koz na začetku sedemdesetih let v naši bivši skupni državi.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!