Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Zanimiva statistika..

 

Popravljeno . Popravil SF
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, thumper said:

nobenega mnenja  ? niti najmanjšega?  

drugače pa super odgovor.. :worship: poln tehtnih in uporabnih ..

Ce gres v bolnico, ker te cepivo polozi s tem dodatno nobenega ne ogrozis. 
Ampak ti itak vse ves.. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, jvalant said:

 

 Americani imajo en dober pregovor (med redkimi dobrimi stvarmi ki jih imajo):

 

"Lead by example", ali "Vodi z vzgledom". Torej, ne govori kaj BI moralo clovestvo narediti, ampak nas vodi z vzgledom! V nasprotnem primeru samo belebetas. I gres ravno tko k zdravniku, ce se ti kaj naredi, kot vse ostalo clovestvo..

I'm example

jaz ne govorim, da nas je prevec in nocem "vecno" ziveti ?

nema bralnu znacka za Vas ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

nobenega mnenja  ? niti najmanjšega?  

drugače pa super odgovor.. :worship: poln tehtnih in uporabnih ..

....odgovori so  ustrezni vrednosti vprašanja.....

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Portorožu se je utopil moški. Sedaj pa ne vem al zaradi korone, al zaradi cepiva..?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, ukica pravi:

Ce gres v bolnico, ker te cepivo polozi s tem dodatno nobenega ne ogrozis. 
Ampak ti itak vse ves.. 

polniš kapacitete ki jih kakor ni .. 

pred 4 urami, BIF pravi:

....odgovori so  ustrezni vrednosti vprašanja.....

zakaj se potem cepljeni šopirijo in zahtevajo od necepljenih , ki so zdravi v primeru obolelosti povrnitev stroškov zdravljenja? saj vsi plačujemo zdravstveno zavarovanje in dodatno zdravstveno zavarovanje ..

tudi cepljeni se morajo paziti , da se ne okužijo.. če pa še resno zbolijo so pa veliko večji packi kot nekdo , ki je zadnjih 6 mesecev vsak teden zdrav .. 

in cepljeni lahko ravnotako širijo okužbo .. v bistvu lažje in dalj časa sploh če simptomov ni ali so minimalni.. pa povrh vsega se veliiiiikoooo manj držijo osnovnih priporočil o umivanju , razkuževanju in distanci .. 

pravilno nošenje maske v zaprtih prostorih pa je itak osnovno spoštovanje sočloveka..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, thumper said:

polniš kapacitete ki jih kakor ni .. 

zakaj se potem cepljeni šopirijo in zahtevajo od necepljenih , ki so zdravi v primeru obolelosti povrnitev stroškov zdravljenja? saj vsi plačujemo zdravstveno zavarovanje in dodatno zdravstveno zavarovanje ..

tudi cepljeni se morajo paziti , da se ne okužijo.. če pa še resno zbolijo so pa veliko večji packi kot nekdo , ki je zadnjih 6 mesecev vsak teden zdrav .. 

in cepljeni lahko ravnotako širijo okužbo .. v bistvu lažje in dalj časa sploh če simptomov ni ali so minimalni.. pa povrh vsega se veliiiiikoooo manj držijo osnovnih priporočil o umivanju , razkuževanju in distanci .. 

pravilno nošenje maske v zaprtih prostorih pa je itak osnovno spoštovanje sočloveka..

A to glede na osebno izkusnjo? Zelo reprezentativno, ja.

Prosim najdi se podatek, koliko ljudi rabi bolnisnicno oskrbo po cepljenju? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, thumper said:

zakaj se potem cepljeni šopirijo

Jaz se ne. Ne posplošuj.

23 minutes ago, thumper said:

necepljenih , ki so zdravi

 

23 minutes ago, thumper said:

cepljeni lahko ravnotako širijo okužbo .. v bistvu lažje in dalj časa sploh če simptomov

Kako veš da je necepljen zdrav in cepljen bolan če oba nimata simptomov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, ftp pravi:

Jaz se ne. Ne posplošuj.

 

Kako veš da je necepljen zdrav in cepljen bolan če oba nimata simptomov?

Tiuš sam sebe zafeclou u korona faking nerazumlivi stvari...že med mojimi frendi vidm kolk so ns...prej nekak ceu lajf isto mislečih razdvojil....se učasih res prašam, če nismo zdej pa res že odrasli ljudje???

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

medtem v Nemčiji :P

231194683_1055308651670425_750925685092249773_n.thumb.jpg.714b1cdfd2beeee479dbf6ea0ef99c04.jpg

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, VS800 pravi:

Tiuš sam sebe zafeclou u korona faking nerazumlivi stvari...že med mojimi frendi vidm kolk so ns...prej nekak ceu lajf isto mislečih razdvojil....se učasih res prašam, če nismo zdej pa res že odrasli ljudje???

koronca je lepo vrgla na plano netolerantnost, nezmožnost širšega pogleda nasvet, 1 maljon izgovorov, kako so ti drugi krivi, predvsem pa je mašinerija časopisov in glavnih odločevalcev uspela ustvariti paranojo v ljudeh.

Zato pri 35C vidiš cepca v avtu z masko na gobcu in tipov/tipic ki po netu jokajo kako so ogroženi od drugih.

Kako smo rekli v rajnki jugi?

Ako nema neprijatelja, stvorit čemo ga...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da neb iz MOTO foruma nardil zdravstvenega...bi se mogl v tej temi vsaj pomoje pogovarjat kako prbližn kakšnga našega tastarga al pa tastaro k majo kakšno večjo napako na teleščku (bi reku maus), k pa tale sranje...rešt, pa čimprej do dohtarja spraut..in ja govorim iz lastnih domačih izkušenj...pa sm osebek k že od začetka tega srajna dela normalno po 8 urc u stiku vsak dan z 8765 ljudmi...ok fantje???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, VS800 said:

Tiuš sam sebe zafeclou u korona faking nerazumlivi stvari...že med mojimi frendi vidm kolk so ns...prej nekak ceu lajf isto mislečih razdvojil....se učasih res prašam, če nismo zdej pa res že odrasli ljudje???

Tudi malo slovenščine ne bi škodilo.

22 minutes ago, VS800 said:

Tiuš sam sebe zafeclou u korona faking nerazumlivi stvari

Morda tebi nerazumljivi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, ftp pravi:

Tudi malo slovenščine ne bi škodilo.

 

Res bo pravilna slovenščina use rešla..res

pred 11 minutami, ftp pravi:

 

Morda tebi nerazumljivi.

Dokler maš samo z korono probleme..si rešen stari..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, ftp pravi:

Tudi malo slovenščine ne bi škodilo.

 

Stari moj..sam še kanček...v vseh 47 letih k žvim na meji med notransko pa gurensko, sm prvič zaznou, da me kdo ni po slovensk zastopu, sploh pa ne med desci na MSju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

.....Italijani so prodrli globoko na Nemško ozemlje?....

jop..ita germani meja :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

July 30 (UPI) -- The Centers for Disease Control and Prevention on Friday released data showing that vaccinated people are at increased risk for COVID-19 infection with the Delta variant and that they can spread the disease nearly as easily as unvaccinated people.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, ukica pravi:

A to glede na osebno izkusnjo? Zelo reprezentativno, ja.

Prosim najdi se podatek, koliko ljudi rabi bolnisnicno oskrbo po cepljenju? 

bi bil ti  ali kdo drug lani 12.marca 2020 pripravljen plačati strošle zdravljenja če bi težje zbolel za covidom?

kako si lahko tako samovšečen s tem tvojim pikcom?  imaš kakšno garancijo na delovanje cepiva?  dejanske rezultate zaščite s terena na malo daljši rok kot par mesecev?? 

nimaš .. in nima jih nihče..dejansko so vse samo navadna predvidevanja in premetavanje procentov. 

po procentih tudi jaz lahko napišem : "pri vožnji z motorjem  - v sloveniji - imaš 400x več možnosti za smrt kot pri okužbi s covidom" .. 

pred 9 urami, DAMI34 pravi:

medtem v Nemčiji :P

231194683_1055308651670425_750925685092249773_n.thumb.jpg.714b1cdfd2beeee479dbf6ea0ef99c04.jpg

tirolska ..

pred 9 urami, VS800 pravi:

Da neb iz MOTO foruma nardil zdravstvenega...bi se mogl v tej temi vsaj pomoje pogovarjat kako prbližn kakšnga našega tastarga al pa tastaro k majo kakšno večjo napako na teleščku (bi reku maus), k pa tale sranje...rešt, pa čimprej do dohtarja spraut..in ja govorim iz lastnih domačih izkušenj...pa sm osebek k že od začetka tega srajna dela normalno po 8 urc u stiku vsak dan z 8765 ljudmi...ok fantje???

aha.. maš tako gužvo da se morš cepit po šihtu... in tako z dneva v dan... :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, DAMI34 pravi:

jop..ita germani meja :D

 

te meje pa ni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, thumper pravi:

te meje pa ni..

kaj pa ti veš, kaj vse je kovid zmešal :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, John2005 pravi:

July 30 (UPI) -- The Centers for Disease Control and Prevention on Friday released data showing that vaccinated people are at increased risk for COVID-19 infection with the Delta variant and that they can spread the disease nearly as easily as unvaccinated people.

malce drugačni podatki so od tega sestavka (sem dal povezavo na članek v delu, kjer so zabeleženi %). Se jih da poiskat, ker obstajajo. Vsaj 6 študij je bilo narejenih v državah, ki so prve imele veliko precepljenost, vsaj z enim odmerkom. In ravno tu se pojavi velika razlika pri možnosti same okužbe. Govor je o DELTI.

Najlažje se okuži necepljen, nato 1x cepljen, nato 2x. Razlike so dokaj velike, sploh možnost okužbe 2x cepljenega je precej manjša.

Zanimivo, razlike so tudi pri cepivih. Torej ena cepiva ščitijo bolje, druga slabše. S tem da proizvajalci trdijo, da mRNA lahko hitro spremenijo, da se prilagodi tudi novejši verziji virusa.

Nihče pa ni 100% zaščiten, četudi cepljen.

Toliko o sami okužbi, o poteku bolezni med necepljenim, cepljenim itd, je pa tudi marsikaj napisanega.

Jaz še vedno smatram, da cepivo lahko pomaga, vsaj "tvegani" populaciji. In še vedno smatram, da bi morala biti popolnoma svobodna odločitev posameznika, če se bo cepil.

Sem pa 100% , da se pretirava z norijo okrog korone. Absolutno preveč.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!