Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Pandemija necepljenih....my ass!!

Razlike v številu okuženih med 15.9 in 16.9 'skoraj' ni.
Za službene namene se je 16.9 moglo testirat ogromno število necepljenih.
Če bi trditev pandemija necepljenih držala, bi se moglo število okuženih 16.9 dvignit ?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, Hornet said:

Žal mi je vseh tistih, ki so se cepili zaradi strašenja in obljub, da bodo varni in namesto tega dobili hude stranske učinke nepreverjenih zvarkov. Srečniki tisti, ki so dobili namesto "cepiva" samo fiziološko raztopino, ki je ena boljših izmišljotin farmacije kako na hitro zaslužiti miljarde. Sožalje nam vsem, ki so nam pod pretvezo varovanja zdravlja ukinili večino pravic hkrati pa kriminalizirali spoštovanje priporočil, ki so nam jih dali v začetku tega svetovnega natega. O politiki nima smisla, vem pa da "Dr. Crack" niti slučajno nebi spominjal na dedka mraza odkar je prvič stopil pred kamero v kolikor bi bil virus res nevaren.

Po keri župi si pa ti prplavu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Erikcslo pravi:

Evo, iz necenzurirano.si na Twiterju, kdo je metal granitne kocke!

E_awoiuWUAkUN9M.jpg

To nese domov obtežilnik za papir, k je burja napovedana :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, thumper pravi:

torej se odvija življenje.. ljudje pa itak umiramo ..in rojevajo.. 

to siljenje v cepljenje , ki naj bi rešilo vse pa so rezultati pravzaprav milo rečeno porazni ( predstavljaj si katerikoli izdelek , ki bi deloval manj kot 6 mesecev in pod 80% kot je  trenutna še kar "visoka" učinkovitost cepiv povrh vsega pa ima ali naj bi imel močan vpliv na tvoje človeško življenje ali smrt) je navadna prisila s strani naših vladajočih ovčk ki so navadni hlapci eu..

nebuloza s hitrimi testi in njihovo veljavnostjo oz. nerecipročnostjo (hgt velja 48 ur kot pct pogoj , na šihtu pa lahko delam s strankami , ki imajo pogoja p ali c in so mogoče okuženi 7 dni ). če se gremo nekaj potem se gremo kot je treba.. 

bencinske črpalke ? ne me hecat no .. mcdonalds ima zunanje pos terminale en petrol pa ne ? oziroma ena petrolova ima - domžale tastara..

a je kdo opazil - brez pct ne moreš vstopiti v gostilno. lahko pa z masko prevzameš kot lastni prevzem le vsest se ne smeš..

gostilne so morale biti zaprte, razen za službena kosila :P še hujša nebuloza

vse je približno enako.

Sicer pa 7x na pumpah do sedaj, 30 drugih strank in nekaj trgovin, nihče nič ne vpraša. Reala

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se mi je tako mudilo v KC Bonča pogledati, v telefonskem pogovoru ponujen rabljen picikl za ugodno ceno, da sem seveda pozabil s seboj vzeti masko :blush: , in ko sem gospodu Valtarju to omenil "skozi priprta vrata", mi je takoj prinesel masko iz svoje  zaloge.  ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, RobiRoberto pravi:

Danes se mi je tako mudilo v KC Bonča pogledati, v telefonskem pogovoru ponujen rabljen picikl za ugodno ceno, da sem seveda pozabil s seboj vzeti masko :blush: , in ko sem gospodu Valtarju to omenil "skozi priprta vrata", mi je takoj prinesel masko iz svoje  zaloge.  ?

drugič daš majico čez nos...birokraciji zadoščeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

gostilne so morale biti zaprte, razen za službena kosila :P še hujša nebuloza

vse je približno enako.

Sicer pa 7x na pumpah do sedaj, 30 drugih strank in nekaj trgovin, nihče nič ne vpraša. Reala

Bil sem v nakupovalnem centru. Moški sploh ni kontroliral, po nakupu pa je bila tam ena varnostnica in vse skenirala.

Sam povem, da se danes  v Ljubljani nekaj pripravlja.

granitna-klesana-kocka-cu10-8-10cm-slika-908217.jpg.3cbcfd4fbae9d7f2d6194be8d317ed6e.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Bil sem v nakupovalnem centru. Moški sploh ni kontroliral, po nakupu pa je bila tam ena varnostnica in vse skenirala.

Sam povem, da se danes  v Ljubljani nekaj pripravlja.

granitna-klesana-kocka-cu10-8-10cm-slika-908217.jpg.3cbcfd4fbae9d7f2d6194be8d317ed6e.jpg

poznam člane, ki te bodo vprašali katera kocka je tvoja :P Drugače pa, pametnim se jebe. Več al manj vsem nam po vrsti. Celo ZD majo poln qurac birokracije.

 

Žal, karkoli se pripravlja, je problem, ko bo vladajoča banda plačala par zamaskirancev, da zganjajo pizdarijo, pa nekaj medijev, da se prikaže demonstracije kot zbezljano hordo anticepilcev. Sicer počasi prihaja na dan realnost, sploh od ljudi, ki so bili tam prisotni.

 

Pred vsemi povem, sem cepljen pa mam poln qurac nebuloznih ukrepov ter razdvajanja ljudi na cepljene in necepljene.

 

Mar se še nihče ni nič naučil od ameriškega reševanja problemov? (z daljnogledom na šic mašini? )

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

Celo ZD majo poln qurac birokracije.

Ena iz naše bolnice. Saj vem da poznaš, bo pa za druge.

Nekatere sestre na kovid oddelku so bile po več ur na dan v teh skafandrih in neprodušnih oblekah. Veliko njih je dobilo izpuščaje po večjem delu telesa. Zdravniki so opravljali samo recimo pol urne vizite in sestre potrapljali po hrbtu, da so pridne.

Ko so dobili kovid dodatke se je sestram spipalo - mesečno okoli 370 €, za zdravnike pa tako vemo, kar precej več. Me sploh ne čudi, da curijo informacije iz ustanove.

Slika je simbolična. Samo za lažjo predstavo.

Psoriaza-panorama.jpg.b4b4a765a0663c9fe5bfbcf1dedf495c.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne curijo sam informacije, tudi sestre curijo stran. In imajo prav, prekleto prav. Če gre vse u qurac naj gre vsaj v stilu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

ne curijo sam informacije, tudi sestre curijo stran. In imajo prav, prekleto prav. Če gre vse u qurac naj gre vsaj v stilu :P

 

Današnja.

Mojo sem danes peljal dermatologu v Celje. Prvi pogovor je bil dobesedno na pločniku - pogovor s sestro. Vsi čakajoči so morali poslušati pogovor. Ko je prišla v zgradbo sploh ni prišla do ordinacije, zadevo so zaključili že v čakalnici.

Sem se počutil kot, da sem nekje v zakotni Afriški državi.

Pogovor sestra - pacijent. Sestra se mi je opravičila, da mi kaže hrbet, ko se je pogovarjala s stranko. Jaz sem se pa opravičil, da mi je žal, da moram poslušati. Nič ji ni bilo nerodno. Kam smo prišli. :hmm:

  • Žalosten 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Današnja.

Mojo sem danes peljal dermatologu v Celje. Prvi pogovor je bil dobesedno na pločniku - pogovor s sestro. Vsi čakajoči so morali poslušati pogovor. Ko je prišla v zgradbo sploh ni prišla do ordinacije, zadevo so zaključili že v čakalnici.

Sem se počutil kot, da sem nekje v zakotni Afriški državi.

Pogovor sestra - pacijent. Sestra se mi je opravičila, da mi kaže hrbet, ko se je pogovarjala s stranko. Jaz sem se pa opravičil, da mi je žal, da moram poslušati. Nič ji ni bilo nerodno. Kam smo prišli. :hmm:

jop..žalostno. Moja že od aprila čaka zdravila za MS (biološka odobrena s strani kajvemkogavljublani). Končno dobi odobritev, pa ji cca 14dni ne dvignejo founa v bolnici. Pa je tam delala toliko let in pozna situacijo. Dobeseno so sestro potem za ušesa privlekli do telefona (pa ni kriva sestra ampak sistem)...kaj pa ostali, ki niti ne poznajo folka v bolnišnici?

Kakorkol, to je bilo pred 3 tedni..še vedno ni nič, ker spet čakamo..rezultate odvzema krvi . (odvzeta 14dni nazaj in poslana v Ljubljano) Pol bomo pa čakali pumpo za doziranje zdravila (baje skos zasedena oziroma jih majo premalo). Tako da..kdor se ubada samo s korono, nima problemov v lajfu, res ne.

Če se navežem na tvoj zapis zgoraj, še dobri so tile medicinci (nekateri) ker se trudijo, kljub birokratskim preprekam. Večinoma so to tisti, ki jih Blejoviška imenuje "manj inteligentni". Ostali raje skrbijo za svojo rit in provizije.

  • Všeč mi je 2
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Scarabeo 500 said:

Današnja.

Mojo sem danes peljal dermatologu v Celje. Prvi pogovor je bil dobesedno na pločniku - pogovor s sestro. Vsi čakajoči so morali poslušati pogovor. Ko je prišla v zgradbo sploh ni prišla do ordinacije, zadevo so zaključili že v čakalnici.

Sem se počutil kot, da sem nekje v zakotni Afriški državi.

Pogovor sestra - pacijent. Sestra se mi je opravičila, da mi kaže hrbet, ko se je pogovarjala s stranko. Jaz sem se pa opravičil, da mi je žal, da moram poslušati. Nič ji ni bilo nerodno. Kam smo prišli. :hmm:

Zanimivo. Najprej ne verjamete zdravnikom, nato pa se pritožujete da je tako kot je....

Saj se lahko zdravite tudi za ostale bolezni na YT, FB,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

jop..žalostno. Moja že od aprila čaka zdravila za MS (biološka odobrena s strani kajvemkogavljublani). Končno dobi odobritev, pa ji cca 14dni ne dvignejo founa v bolnici. Pa je tam delala toliko let in pozna situacijo. Dobeseno so sestro potem za ušesa privlekli do telefona (pa ni kriva sestra ampak sistem)...kaj pa ostali, ki niti ne poznajo folka v bolnišnici?

Kakorkol, to je bilo pred 3 tedni..še vedno ni nič, ker spet čakamo..rezultate odvzema krvi . (odvzeta 14dni nazaj in poslana v Ljubljano) Pol bomo pa čakali pumpo za doziranje zdravila (baje skos zasedena oziroma jih majo premalo). Tako da..kdor se ubada samo s korono, nima problemov v lajfu, res ne.

Če se navežem na tvoj zapis zgoraj, še dobri so tile medicinci (nekateri) ker se trudijo, kljub birokratskim preprekam. Večinoma so to tisti, ki jih Blejoviška imenuje "manj inteligentni". Ostali raje skrbijo za svojo rit in provizije.

Ma, mislim, vse za dobrobit zdravja, koga že? Naj vama čimprej uspe, pa čimveč zdravja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iste igre so že bile v Jugi, isti antiwaxerji in znalci.

Citiraj

"Bodoči 'hadžija' se je pripravil na pot, vendar je moral opraviti še nekatere stvari. Ena od teh je bila tudi obvezno cepljenje proti črnim kozam. Namreč WHO je izdal priporočilo, ki ga je sprejela tudi SFRJ in je zadevalo vse, ki potujejo na območja, kjer so diagnosticirali primere črnih koz. Šlo je predvsem za Bližnji vzhod, tudi Savdsko Arabijo, kjer je romarsko središče Meka," piše Bura.

Hoti je zato odšel v Skopje, najbližji zdravstveni center, kjer so ga lahko cepili. V tamkajšnjo infekcijsko kliniko je prispel 20. decembra 1971, kjer se je srečal s šestdesetletnim bolnikom. Hoti je moškemu potožil, da se boji cepljenja, ta pa mu je odgovoril, da je strah odveč, saj je povsem normalno, da se po cepljenju lahko pojavijo blažji simptomi, ki so lahko celo videti kot pojav bolezni, a da osip v nekaj dneh izgine. Vendar Hoti, ki je načrtoval več poslovnih sestankov, s katerimi je želel razširiti svoje poslovanje, nikakor ni želel, da bi njegovi poslovni partnerji mislili, da je zbolel. Zato se je odločil poslušati čuden nasvet neznanca. Ta mu je namreč predlagal, naj odide v bližnjo lekarno in kupi alkohol, s katerim bo lahko izpral cepivo takoj po prejetju ter s tem ublažil potencialne simptome.

https://www.24ur.com/novice/tujina/kako-se-je-jugoslavija-spopadla-s-smrtonosno-epidemijo-in-jo-premagala.html

Pač namesto smučarije, obisk Meke.

Citiraj

Vojno stanje, karantena in konec epidemije

V dneh po razglasitvi epidemije je bilo v Beogradu na 727 različnih točkah cepljenih okrog 1,8 milijona ljudi, splošno cepljenje pa so odredili tudi na območju celotne SFRJ. Po podatkih je bilo cepljenih kar 18 od 22 milijonov državljanov Jugoslavije. Oblasti so hitro zaprle meje, razglasile masovno karanteno in v izolacijo poslale okoli 10 tisoč ljudi, ki so bili potencialno v stiku z bolnimi. Pregledali so tudi vsakega potnika, ki je prispel v Jugoslavijo. Ti so morali pokazati dokaze o cepljenju, uradna potrdila in mednarodno rumeno karto. Na terenu je mrgolelo zdravstvenih ekip, ki so izvajale cepljenja in bile pozorne na pojave simptomov.

Nekatera poročila navajajo, da je bilo kar nekaj primerov, ko je zdravniško osebje pobegnilo z delovnega mesta in zapustilo paciente, saj so prišli prvič v stik z boleznijo, ki jih je močno prestrašila.

Prepovedani so bili javna zborovanja, omejena poslovna potovanja ter preseljevanje delavcev. Ob množičnem cepljenju so se zgodile tudi nekatere negativne posledice. Nekatere cepljene ženske, ki za nosečnost še niso vedele, so posledično splavile. Teh primerov naj bi bilo kar nekaj. Ob sprejetju vseh drastičnih ukrepov pa v Sloveniji za črnimi kozami ni zbolel nihče.

Marca se začelo, maja je bila zadeva premagana.

Kaj pa imamo pri nas.

Jebivetre, ki podaljšujejo to zadevo v leto in pol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se pojdimo demokracijo, sistem, kjer odloča "ljudstvo" s preglasovanjem.

Večina je cepljenih in vsak dan jih je več, dvignimo roke, kdo je za obvezno cepljenje.

Zadeva zaključena.

Lepo, demokratično.

Nasprotno mnenje pa je seveda dovoljeno, pri enem ušesu not, drugem ven, povsem demokratično.

Tako deluje demokracija po celem svetu.

Stvari so zelo preproste.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, ftp pravi:

Zanimivo. Najprej ne verjamete zdravnikom, nato pa se pritožujete da je tako kot je....

Saj se lahko zdravite tudi za ostale bolezni na YT, FB,...

zakaj na YT? Na twiter bomo pogledali, pa osvežilni odmerek in bo vse ozdravilo :P

 

pred 22 minutami, Snečer pravi:

Iste igre so že bile v Jugi, isti antiwaxerji in znalci.

https://www.24ur.com/novice/tujina/kako-se-je-jugoslavija-spopadla-s-smrtonosno-epidemijo-in-jo-premagala.html

Pač namesto smučarije, obisk Meke.

Marca se začelo, maja je bila zadeva premagana.

Kaj pa imamo pri nas.

Jebivetre, ki podaljšujejo to zadevo v leto in pol.

Če bi bilo tako enostavno..pa ni. dokaz so precepljene države in nove izmišlojtine, ter odmerki. Proti črnam kozam se je cepilo in so se izkoreninile, mar ne. Nikjer nisem zasledil, da bi cepljeni spet fasali črne koze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezno cepit, enostavno.

Dokazali v Jugi, delovalo.

Folk je isti, tako da bi tudi delovalo. 

Zakaj jim je uspelo cepit v par tednih in da se ni več širilo pa se obrni na stroko po prave odgovore.

Domnevam, da če bi pri nas precepili v par tednih, bi bila zadeva zaključena.

Poanta je v hitrem in učinkovitem ukrepanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Snečer pravi:

Pa se pojdimo demokracijo, sistem, kjer odloča "ljudstvo" s preglasovanjem.

Večina je cepljenih in vsak dan jih je več, dvignimo roke, kdo je za obvezno cepljenje.

Zadeva zaključena.

Lepo, demokratično.

Nasprotno mnenje pa je seveda dovoljeno, pri enem ušesu not, drugem ven, povsem demokratično.

Tako deluje demokracija po celem svetu.

Stvari so zelo preproste.

 

Posplošuješ številke. Približno milijon jih je cepljenih. Polovico od milijon jih je potrebovalo za morje na Hrvaško, vas je še samo 250 tisoč. Ne bodi tako prepričan v številke. Pa še bi se najdlo kaj. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Posplošuješ številke. Približno milijon jih je cepljenih. Polovico od milijon jih je potrebovalo za morje na Hrvaško, vas je še samo 250 tisoč. Ne bodi tako prepričan v številke. Pa še bi se najdlo kaj. :)

Ne razumeš številk, do 12 oz 14 let je koliko državljanov? 316.000

Cepljenih je 1.068.987

Prebolelih 281.687 + neznano

400.000 je folka, ki še ni prejelo pikeca ali prebolelo....

Malo vas je, malo vas je....

NIJZ in statistični urad.

Slej ko prej boš moral roko nastavit v zdravstvu in se začet odgovorno obnašat do pacientov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

Slej ko prej boš moral roko nastavit v zdravstvu in se začet odgovorno obnašat do pacientov.

Zadnji bom.

Pojdi malo med naključne ljudi in poskusi skupaj potegniti, koliko se jih je želelo samo od sebe cepiti - verjemi, boš presenečen. Do teh podatkov verjetno ne boš zmogel priti, ker se obnašaš menda asocialno - tvoje besede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Zadnji bom.

Pojdi malo med naključne ljudi in poskusi skupaj potegniti, koliko se jih je želelo samo od sebe cepiti - verjemi, boš presenečen. Do teh podatkov verjetno ne boš zmogel priti, ker se obnašaš menda asocialno - tvoje besede.

Vrni dodatke, ker so prenizki in ni korone.

Ja, zdaj bom po mestu hodil in folk spraševal po pikecih. Z ljudmi, s katerimi se družim, so v veliki večini cepljeni, so pa tudi primerki, ki to niso, gre za eko bio sfero.

Ti pa verjamem, da si v velemestu doma, kjer te ulica zasipava s temi podatki.

Zakaj bi normalen folk sploh govoril na ulici o tem, zakaj se je cepil? ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!