Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 10 urami, John2005 pravi:

JE pa tako kot sem že 100x povedal. Nič nimam proti, da se kdo cepi. Ne vem pa zakaj bi se jaz ko sem prebolel cepil in reskiral zaplet.

Mi je pa tudi zanimivo zakaj nihče ne forsira merjenja protiteles? To bi bilo dobro za cepljene in necepljene. Tako bi nekdo dejansko vedel ali je zaščiten ali ne.

zato , ker so zajebal in nabavili ogromne količine cepiva , ki ga je treba porabiti..od zavrženih odmerkov je samo strošek in politična ter finančna odgovornost in nobenih provizij ..

točno iz zgornjega razloga.. ker bi s tem pridobili dejansko stanje , ki ni nikomur v političnem vrhu v interesu ..

načeloma potrdilo o vsebnosti protiteles velja v veliko primerih .. ni pa po pogojih pct ker to dobro izkoriščajo naši vladajoči ... ker bi bilo po njihovih podatkih in po podatkih velestrokovnjakov z IJS-ja naravno zaščitenih veliko preveč državljanov in bi se jim podrli vsi grafi o nezaščitenih ..

tudi mi nizkoizobraženi državljani znamo kdaj kaj izračunat - v prvem valu so bili URADNI PODATKI IJS-ja - da je cca(hebote ti uradni približki) o faktorju 1:2 odkriti okuženi proti neodkritimi..v drugem valu je bil ta faktor 1:3 , v tretjem že 1:5 ..  enostaven približek normalnega državljana z nižjo izobrazbo je krepko preko 1200000 prebolelih ..

če prišteješ še 900000 cepljenih je vse skupaj preko števila prebivalcev slovenije... 

tudi iz tega vidika so namerno omejili oz. določili čas zaščite prebolevnikov.. ker so morali ...ker je potrebno PREBOLEVNIKE  cepiti .. neumnost..cepit nekoga , ki ima NARAVNA PROTITELESA s cepivom , ki je učinkovito - mogoče celo manj kot - 70% je izključno zapravljanje denarja ..

tako kot "poživitveni odmerek" , s katerim dejansko po celem svetu priznavajo - sicer nepričakovano ali pa iz finančne pogoltnosti celo pričakovano- neučinkovitost cepiv..

pred 9 urami, Snečer pravi:

slovenski stroki pa ne verjameš... čudno, zakaj? nateg, teorija zarote?

mene nihče ni prestrašil, sem pa odgovoren, nisem zbolel, noben od mojih in tako ni širil dalje in se obnašam družbeno odgovorno in sem se cepil, poleg lastne zaščite, tudi zaščita drugih

in tako se delaš norca iz korone in družbe

komu verjet iz uradne stroke ? nekomu iz enega včasih svetovno priznanega instituta , ki je napovedoval od lani do letos 150000 mrtvih zaradi virusa???

nekomu , ki si je izmišljeval zmeraj hujše ukrepe , ki so privedli k zmeraj večjim številkam okuženih??

tudi jaz nisem zbolel - vsaj ne da bi vedel - mogoče si bom dal zmerit protitelesa pa bom imel uradni rezultat ali ja ali ne..v bistvu če jih nimam se zelo uspešno držim zaščitnih ukrepov : maska , distanca , higiena in razkuževanje.. vsaj 28x tedensko testiran v zadnjih 7 mesecih - zmeraj negativen : torej ZDRAV!!!!!!!

jaz se ne delam norca iz virusa..lani 1 teden pred ukrepom obvezne nošnje zaščitnih mask v zaprtih prostorih je bil na vratih v delavnico napis "vstop samo z zaščitno masko!" ..direktor me je malce z nasmehom gledal ..čez nekaj dni je že hodil okoli s papirji ..

temu se reče odgovornost.. čimbolj striktno upoštevanje preventivnih ukrepov..

cepljeni pa z raznimi besedami "ah le zakaj moram imeti masko čez nos saj sem cepljen" in še kakšnimi bolj bolanimi mislijo , da so zaščitili sebe in druge..ob trenutni uspešnosti obvladovanja virusa, uspešnosti cepiv  in uradnih rezultatih je to samo zavajanje in ustvarjanje lažne varnosti ..

pred 8 urami, ukica pravi:

Pri nas deajo po 12 ur v skafandru, pa niti en ne joka za izpuscaji. Pa so nasi skafandri se malo jaci od dohtarskih. Sterilno okolje pa to..

Jaz pa primere kjer so preboleli covid pa so imeli probleme s srcem.

brez zamere - delaš kje in s čim delajo pri vas ? : z virusi ali recimo z zdravili v farmaciji? počakam na odgovor da ne bom sedaj nabijal brezveze..

jaz ne morem podajati izjav iz druge roke , ker niso preverjen oz. niso iz prve roke..iz prve roke ne morejo povedat ..zato ne podajam rekla-kazala.. 

pred 7 urami, John2005 pravi:

Tole pisanje pa izpade že paranoično, kot bi pisal nek teoretik zarot.

Na tem forumu sem od leta 2005. Tko, da ja .... že takrat me je nekdo poslal sem, da se pripravim za 15 let kasneje in tako danes uspešno širim antiwaxersko propagando ter merim neukrivljenost zemlje in štejem čipe v rami. Bog pomagej. No comment. Se bom skušal iz te teme umaknit za čim dlje, da ti ne pokvarim tvojega prepričanja. Boš lažje živel.

takole ti bom povedal.. dejansko to rezultira na dejansko zaroto , ki se je začela s tvojim prihodom - ali celo mnogo prej če je ornk zarota pa si se ji pridružil šele 2005 - na forum .. bolj obsežna je zarota dalj časa traja preden se udejani.. 

ustanovitelji zarote so pred letom ali dvema poiskali nižje izobraženo rajo za število zarotnikov..

ti pa kot višje izobražen - z znanjem 4 jezikov recimo zame spadaš v zelo visoko izobražen folk - si bil pa rekrutiran v prvi fazi kovanja zarote..    :lol1::lol1::lol1:  

morš pa tud snečija štekat .. panika ob pojavu virusa , komaj čakal na cepivo , zdaj spet panika k je daleč pod napovedano učinkovitostjo spet velika možnost da se okuži.. 

veš vsak človek se oprime neke bilke , ki mu je v danem trenutku videna ..

tudi jaz sem se je oprijel.. cepljenci so bili srečni eni 1x drugi 2x ob pikecu .. pa so sedaj razočarani (niso sami krivi a so jih zavedli vladajoči in strokovnjaki z napovedanim procentom učinkovitosti - in bolj ta pada bolj se derejo kako jih zdravi ogrožajo).. in to se jim bo vleklo še veliko pikecov v prihodnosti.. pa jim ne privoščim takega stanja res ne - nikomur.. sploh pa ne privoščim nikomur okužbe in bolezni..

jaz pa sem - res je zaenkrat še - srečen vsak teden po testu , ki mi pove , da sem ZDRAV ..moram priznati , da me to navdaja z veliko več pozitivnimi mislimi o koncu tega sranja - če le ne bo preveč od teh cepljenih prevelikih packov in bodo širili virus naprej . 

od naših strokovnjakov se še najbolj strinjam s Fafanglom.. moje plebejsko mnenje nizkoizobraženega se strinja z njim - presejalni testi vseh in merjenje protiteles bi dalo rezultate na katerih bi šele lahko realno zgradili bolj uspešno strategijo ukrepov in boja proti virusu.. 

samo kaj ko to ni v interesu naših političnih vodij temveč v interesu takih v prvi vrsti ljudi do soljudi in šele potem strokovnjakov , ki jim politika takih potez ne dovoli ali jim celo prepoveduje.. žalostno..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Erikcslo pravi:

Samo preskoči kakšnega ki gleda enodimenzijonalno!

tukaj se pa ne strinjam.. dejansko je 17 dimenzionalno gledanje ker je vse zamegljeno.. :P

pred 49 minutami, RobiRoberto pravi:

?   :OK:   ?

ABA.thumb.jpg.d13fa7554c36bcef1c4cddbf89a0714d.jpg

če bi dal politike samo za 1 teden v karanteno bi bil pa kaos ..čez 9 mescev bi nas bilo na sveti vsaj 1,5 miljarde več..:lol1:

v bistvu bi blo dobr da se politiki nebi več razmnoževal.. 

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, John2005 said:

Mi je pa tudi zanimivo zakaj nihče ne forsira merjenja protiteles? To bi bilo dobro za cepljene in necepljene. Tako bi nekdo dejansko vedel ali je zaščiten ali ne.

Glede na to, da si zelo razgledan, bi lahko vedel kaj je težava merjenja protiteles.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, thumper pravi:

zato , ker so zajebal in nabavili ogromne količine cepiva , ki ga je treba porabiti..od zavrženih odmerkov je samo strošek in politična ter finančna odgovornost in nobenih provizij ..

točno iz zgornjega razloga.. ker bi s tem pridobili dejansko stanje , ki ni nikomur v političnem vrhu v interesu ..

načeloma potrdilo o vsebnosti protiteles velja v veliko primerih .. ni pa po pogojih pct ker to dobro izkoriščajo naši vladajoči ... ker bi bilo po njihovih podatkih in po podatkih velestrokovnjakov z IJS-ja naravno zaščitenih veliko preveč državljanov in bi se jim podrli vsi grafi o nezaščitenih ..

tudi mi nizkoizobraženi državljani znamo kdaj kaj izračunat - v prvem valu so bili URADNI PODATKI IJS-ja - da je cca(hebote ti uradni približki) o faktorju 1:2 odkriti okuženi proti neodkritimi..v drugem valu je bil ta faktor 1:3 , v tretjem že 1:5 ..  enostaven približek normalnega državljana z nižjo izobrazbo je krepko preko 1200000 prebolelih ..

če prišteješ še 900000 cepljenih je vse skupaj preko števila prebivalcev slovenije... 

tudi iz tega vidika so namerno omejili oz. določili čas zaščite prebolevnikov.. ker so morali ...ker je potrebno PREBOLEVNIKE  cepiti .. neumnost..cepit nekoga , ki ima NARAVNA PROTITELESA s cepivom , ki je učinkovito - mogoče celo manj kot - 70% je izključno zapravljanje denarja ..

tako kot "poživitveni odmerek" , s katerim dejansko po celem svetu priznavajo - sicer nepričakovano ali pa iz finančne pogoltnosti celo pričakovano- neučinkovitost cepiv..

komu verjet iz uradne stroke ? nekomu iz enega včasih svetovno priznanega instituta , ki je napovedoval od lani do letos 150000 mrtvih zaradi virusa???

nekomu , ki si je izmišljeval zmeraj hujše ukrepe , ki so privedli k zmeraj večjim številkam okuženih??

tudi jaz nisem zbolel - vsaj ne da bi vedel - mogoče si bom dal zmerit protitelesa pa bom imel uradni rezultat ali ja ali ne..v bistvu če jih nimam se zelo uspešno držim zaščitnih ukrepov : maska , distanca , higiena in razkuževanje.. vsaj 28x tedensko testiran v zadnjih 7 mesecih - zmeraj negativen : torej ZDRAV!!!!!!!

jaz se ne delam norca iz virusa..lani 1 teden pred ukrepom obvezne nošnje zaščitnih mask v zaprtih prostorih je bil na vratih v delavnico napis "vstop samo z zaščitno masko!" ..direktor me je malce z nasmehom gledal ..čez nekaj dni je že hodil okoli s papirji ..

temu se reče odgovornost.. čimbolj striktno upoštevanje preventivnih ukrepov..

cepljeni pa z raznimi besedami "ah le zakaj moram imeti masko čez nos saj sem cepljen" in še kakšnimi bolj bolanimi mislijo , da so zaščitili sebe in druge..ob trenutni uspešnosti obvladovanja virusa, uspešnosti cepiv  in uradnih rezultatih je to samo zavajanje in ustvarjanje lažne varnosti ..

brez zamere - delaš kje in s čim delajo pri vas ? : z virusi ali recimo z zdravili v farmaciji? počakam na odgovor da ne bom sedaj nabijal brezveze..

jaz ne morem podajati izjav iz druge roke , ker niso preverjen oz. niso iz prve roke..iz prve roke ne morejo povedat ..zato ne podajam rekla-kazala.. 

takole ti bom povedal.. dejansko to rezultira na dejansko zaroto , ki se je začela s tvojim prihodom - ali celo mnogo prej če je ornk zarota pa si se ji pridružil šele 2005 - na forum .. bolj obsežna je zarota dalj časa traja preden se udejani.. 

ustanovitelji zarote so pred letom ali dvema poiskali nižje izobraženo rajo za število zarotnikov..

ti pa kot višje izobražen - z znanjem 4 jezikov recimo zame spadaš v zelo visoko izobražen folk - si bil pa rekrutiran v prvi fazi kovanja zarote..    :lol1::lol1::lol1:  

morš pa tud snečija štekat .. panika ob pojavu virusa , komaj čakal na cepivo , zdaj spet panika k je daleč pod napovedano učinkovitostjo spet velika možnost da se okuži.. 

veš vsak človek se oprime neke bilke , ki mu je v danem trenutku videna ..

tudi jaz sem se je oprijel.. cepljenci so bili srečni eni 1x drugi 2x ob pikecu .. pa so sedaj razočarani (niso sami krivi a so jih zavedli vladajoči in strokovnjaki z napovedanim procentom učinkovitosti - in bolj ta pada bolj se derejo kako jih zdravi ogrožajo).. in to se jim bo vleklo še veliko pikecov v prihodnosti.. pa jim ne privoščim takega stanja res ne - nikomur.. sploh pa ne privoščim nikomur okužbe in bolezni..

jaz pa sem - res je zaenkrat še - srečen vsak teden po testu , ki mi pove , da sem ZDRAV ..moram priznati , da me to navdaja z veliko več pozitivnimi mislimi o koncu tega sranja - če le ne bo preveč od teh cepljenih prevelikih packov in bodo širili virus naprej . 

od naših strokovnjakov se še najbolj strinjam s Fafanglom.. moje plebejsko mnenje nizkoizobraženega se strinja z njim - presejalni testi vseh in merjenje protiteles bi dalo rezultate na katerih bi šele lahko realno zgradili bolj uspešno strategijo ukrepov in boja proti virusu.. 

samo kaj ko to ni v interesu naših političnih vodij temveč v interesu takih v prvi vrsti ljudi do soljudi in šele potem strokovnjakov , ki jim politika takih potez ne dovoli ali jim celo prepoveduje.. žalostno..

 

Da, v napovedih se je stroka tudi motila. V spominu imam tistega Berlinskega zdravnika Slovenca, ki je imel napačne napovedi.

Ampak eno so napovedi, drugo pa so dejstva, ki jih sedaj poznamo.

Nisem v nobeni paniki, ampak ta antiwaxerska gonja in nasilje pa je začela pošteno presedat, to pa je že postalo moteče.

Pa je dejansko brezveze, da se jim karkoli kontrira, tudi z dejstvo, ker se v glavah ne bo premaknilo, zgodi se prav nasprotno, še bolj fanatična reakcija.

Cepljenje je bila zame povsem razumska odločitev v vseh pogledih.

Po cepljenju se ni pokazalo nobeno NLP bitje, antene, magnetni učinki itd., kar navajajo antiwaxerji.

Za veliko večino povsem normalna izkušnja, kakor vsa ostala cepljenja, ki sem jih dal skozi življenje.

Zakaj pa imamo ukrepe, maske in da se leto in pol ubadamo s to svinjarijo, pa je treba vprašati v prvi vrsti tiste, ki so to prinesli in širijo dalje po nemarnosti, za cepivo pa prav tako nočejo slišati.

V jugi so rešili v par tednih, pri nas pa zaradi zanikovalcev in nemarnežev zadeva nadaljuje svoj pohod.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni za metat vsega v isti koš. Res so doloceni necepleni, ki so ekstremni in vsiljujejo mnenje drugim, kar je narobe. Vsak se naj zase odloci.

Ogromno necepljenih se zanasa na svoj imunski sistem, da bodo motebitno okuzno v redu preboleli in se obnasa odgovorno in pazljivo.

To ne gre v isti koš. 

Tako kot ne gresta v isti koš cepljeni, ki sedaj misli, da je storil kar je bilo potrebno in sedaj lahko pocne karkoli, kot tisti, ki se kljub cepitvi še vedno obnasa odgovorno.

Dejansko smo na skupni ladji in medsebojno kreganje bo samo škodilo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Endlich pravi:

Dejansko smo na skupni ladji in medsebojno kreganje bo samo škodilo.

Ampak v težkih časih spoznaš pravo mentaliteto človeka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Snečer pravi:

Cepivo deluje, nisem se okužil, niti nihče od mojih bližnjih, ki smo vsi cepljeni.

Torej ZA obvezno cepljenje, ker deluje.

Stranskih učinkov ni.

In agresivna kampanja do konca, z represijo itd. Ker tudi druga stran počne enako in je potrebno uravnotežiti.

cepivo deluje v določenem procentu, prav tako ščiti v določenem procentu.

Stranski učinki so, od blagih, do težjih, vsekakor jih je pa mnogo manj kot "stranskih" učinkov pri preboleli koroni (če jo preboliš).

Evidenco vodi eudravigilance, prav tako strokovnjaki vključno z NIJZ imajo informacije o stranskih učinikih.

https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/tedensko_porocilo_nu_covid19_2021_26.pdf

Untitled.thumb.png.8b1541ef2bdff268ab116e817e11207a.png

iz poročila NIJZ

Resni neželeni učinki/dogodki Od začetka cepljenja do vključno 4.7.2021 smo na NIJZ v Register prejeli 74 prijav po cepljenju s cepivom Comirnaty, ki so vsebovale neželene dogodke, ki smo jih klasificirali kot resne (2,1 % glede na vse posredovane prijave):  Pri osemnajstih osebah s kroničnimi obolenji je prišlo do smrti po cepljenju. V prvem primeru je na dan cepljenja prišlo do poslabšanja zdravstvenega stanja, ugotovili so srčni infarkt, naslednji dan je oseba umrla. V drugem primeru je prišlo do nenadne smrti 12 dni po cepljenju pri osebi s predispozicijo zaradi hudega kroničnega obolenja srca. V tretjem primeru je bila oseba cepljena v času inkubacije covid in zato zbolela za pljučnico, zaradi katere je umrla. V četrtem primeru je prišlo do smrti 8 dni po cepljenju zaradi srčnega infarkta ob okužbi nejasnega izvora. V petem primeru je prišlo do smrti zaradi možganske krvavitve 21 dni po cepljenju pri osebi na antikoagulantni terapiji, ki je v preteklosti že prebolela možgansko kap. V šestem in sedmem primeru je prišlo do nenadne srčne smrti pri dveh starejših osebah, ki sta imeli številne zdravstvene težave. V osmem primeru je prišlo do smrti starejše osebe 6 dni po cepljenju zaradi masivne pljučne embolije ob trombozi globokih ven goleni. Komisija pri Ministrstvu za zdravje je vseh osem primerov obravnavala in zaključila, da povezava s cepljenjem ni verjetna. Ostali primeri pa so še v fazi preiskav. 4  Obravnavanih je bilo tudi trinajst prijav resnih neželenih dogodkov po cepljenju s cepivom Comirnaty, kjer je bila potrebna hospitalizacija. V dvanajstih primerih (kolaps nekaj ur po cepljenju zaradi prebolevanja covid, (prehodna) možganska kap, prsna bolečina, levkemija/limfom, spontani pneumotoraks, akutni miokardni infarkt, epileptični napad in globoka venska tromboza) povezava s cepljenjem ni bila verjetna. V enem primeru pa je bila povezava ocenjena kot možna (manjša možganska kap, ki bi lahko bila posledica bolezni žilja ali bolezni srca ali cepljenja).  Poleg tega smo prejeli še naslednje prijave neželenih dogodkov v časovni povezavi s cepljenjem, zaradi katerih je bila potrebna hospitalizacija: alergična reakcija, anafilaksija, povišana temperatura in slabost, venska tromboza, pljučna embolija, (prehodna) možganska kap, poslabšanje srčnega popuščanja, akutni miokardni infarkt, motnje srčnega ritma, epileptični napad, hud glavobol in trombocitopenija, nevrološki izpadi po levi strani, tromboza kavernoznih sinusov ter sprememba v vidnem polju, delirij, okluzija arterije v nogi, nekrotizirajoči vaskulitis in hepatitis. Primeri so še v fazi zbiranja podatkov.

 

 

 

Stranske učinke je potrebno obravnavati, da se ugotovijo problemi in eventuelno odsvetuje cepljenje osebam, ki bi lahko zaradi cepljenja imele probleme. Enako kot pri drugih cepivih.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, ftp pravi:

Saj lahko tudi obrnemo.

 

Če ti nisi zbolela, ne pomeni da kdo drug ni (tudi umrl)

Pa kaj ti ni jasno?

saj zato pa mora biti cepivo dostopno. Cepi se kdor se hoče!!! Da ne bo UMRL!!!!

Pa kaj tebi ni jasno?

 

Vsi pa morajo poznati tveganje če se okužiš, pa nisi zaščiten s cepivo, ter kako je če si zaščiten in pa tveganje če se cepiš.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prišel je čas, ko ni nobenemu več za zaupat, ne uradni stroki, ne nasprotnikom...samo lastna intuicija, kdor jo ima. Uradnim podatkom ne verjamem, ker lažejo in so prirejeni v prid...se ve komu in čemu. Se mi zdi, po lastni presoji, da je že do sedaj umrlo več ljudi zaradi cepiva, kot zaradi virusa. Mladi nenadoma umirajo...poznam samo en primer po cepljenju, kjer uradno ni bilo krivo cepivo in podobnih smrti se je v zadnjem času precej povečalo...med kopalci recimo in drugje...nenadna smrt, redko ugotovljena zaradi cepiva, niti raziskovali niso v tej smeri.

Imam pri sebi v veliki meri razdelano resnico okrog vsega tega problema samo je ne bom javno razglašal. Važno, da me pomirja, da sem v sebi trden, na pravi poti...to je zame bistveno. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Erikcslo pravi:

Danes je Krek rekel, da se jih mora še 600 000 cepit - kako to

se pravi smo že na 70% :P

Še mal pa bomo odpravili vse ukrepe, ter si podali roke in zapeli Kumbaja :P

Ker baje 70% reši ves problem.

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

cepivo deluje v določenem procentu, prav tako ščiti v določenem procentu.

Stranski učinki so, od blagih, do težjih, vsekakor jih je pa mnogo manj kot "stranskih" učinkov pri preboleli koroni (če jo preboliš).

Evidenco vodi eudravigilance, prav tako strokovnjaki vključno z NIJZ imajo informacije o stranskih učinikih.

https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/tedensko_porocilo_nu_covid19_2021_26.pdf

Untitled.thumb.png.8b1541ef2bdff268ab116e817e11207a.png

iz poročila NIJZ

Resni neželeni učinki/dogodki Od začetka cepljenja do vključno 4.7.2021 smo na NIJZ v Register prejeli 74 prijav po cepljenju s cepivom Comirnaty, ki so vsebovale neželene dogodke, ki smo jih klasificirali kot resne (2,1 % glede na vse posredovane prijave):  Pri osemnajstih osebah s kroničnimi obolenji je prišlo do smrti po cepljenju. V prvem primeru je na dan cepljenja prišlo do poslabšanja zdravstvenega stanja, ugotovili so srčni infarkt, naslednji dan je oseba umrla. V drugem primeru je prišlo do nenadne smrti 12 dni po cepljenju pri osebi s predispozicijo zaradi hudega kroničnega obolenja srca. V tretjem primeru je bila oseba cepljena v času inkubacije covid in zato zbolela za pljučnico, zaradi katere je umrla. V četrtem primeru je prišlo do smrti 8 dni po cepljenju zaradi srčnega infarkta ob okužbi nejasnega izvora. V petem primeru je prišlo do smrti zaradi možganske krvavitve 21 dni po cepljenju pri osebi na antikoagulantni terapiji, ki je v preteklosti že prebolela možgansko kap. V šestem in sedmem primeru je prišlo do nenadne srčne smrti pri dveh starejših osebah, ki sta imeli številne zdravstvene težave. V osmem primeru je prišlo do smrti starejše osebe 6 dni po cepljenju zaradi masivne pljučne embolije ob trombozi globokih ven goleni. Komisija pri Ministrstvu za zdravje je vseh osem primerov obravnavala in zaključila, da povezava s cepljenjem ni verjetna. Ostali primeri pa so še v fazi preiskav. 4  Obravnavanih je bilo tudi trinajst prijav resnih neželenih dogodkov po cepljenju s cepivom Comirnaty, kjer je bila potrebna hospitalizacija. V dvanajstih primerih (kolaps nekaj ur po cepljenju zaradi prebolevanja covid, (prehodna) možganska kap, prsna bolečina, levkemija/limfom, spontani pn(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)raks, akutni miokardni infarkt, epileptični napad in globoka venska tromboza) povezava s cepljenjem ni bila verjetna. V enem primeru pa je bila povezava ocenjena kot možna (manjša možganska kap, ki bi lahko bila posledica bolezni žilja ali bolezni srca ali cepljenja).  Poleg tega smo prejeli še naslednje prijave neželenih dogodkov v časovni povezavi s cepljenjem, zaradi katerih je bila potrebna hospitalizacija: alergična reakcija, anafilaksija, povišana temperatura in slabost, venska tromboza, pljučna embolija, (prehodna) možganska kap, poslabšanje srčnega popuščanja, akutni miokardni infarkt, motnje srčnega ritma, epileptični napad, hud glavobol in trombocitopenija, nevrološki izpadi po levi strani, tromboza kavernoznih sinusov ter sprememba v vidnem polju, delirij, okluzija arterije v nogi, nekrotizirajoči vaskulitis in hepatitis. Primeri so še v fazi zbiranja podatkov.

 

 

 

Stranske učinke je potrebno obravnavati, da se ugotovijo problemi in eventuelno odsvetuje cepljenje osebam, ki bi lahko zaradi cepljenja imele probleme. Enako kot pri drugih cepivih.

 

 

 

Dami, problem je da preveč pišeš...marsikdaj bi se strinjal samo se mi ne ljubi brati :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Najots pravi:

Sem cepljen. Astra. Konec marca. Po cca 10 urah postal za dva dni ZELO bolan. Vročina, glavoboli, čudno bitje srca, bolečine v prsih, slabost,... Tretji dan počasi prišel k sebi. Čuden občutek v prsih sem imel še cca 3 tedne. Druga doza je bila bolj na izi. Le en dan vročine 37,6, švoh počutje. podobne stranske učinke je imelo še kar nekaj sodelavcev, ki so bili takrat cepljeni. Nihče od nas ni nikjer v statistiki kot cepljeni s stranskimi učinki. 

Žena cepljena s fajzerjem. Prva doza brez problemov. Druga doza tudi. Približno 10 dni po 2. dozi je bila dva dni bolna. Klicala zdravnico, ki pove, da ima tipične stranske učinke po cepivu. Tudi ona ni nikjer v statistiki.      

Če bi prebral listek, ki so ti ga dali ob priliki cepljenja, bi vedel, da je to normalno. Za večino cepljenih z AZ. En naklofen, al pa 2 lekadola, pa gre mimo. Evidenca se vodi, spada pa med blage stranske učinke cepljenja.

 

pred 4 minutami, vandrovec pravi:

Dami, problem je da preveč pišeš...marsikdaj bi se strinjal samo se mi ne ljubi brati :)

ker grem po vrsti, žal se mešam kot vegeta, in potem ker ste ostali preveč pisali, pol jaz pišem, pol mi odgovoarjate, pa si spet pišemo....al pa so to stranski učinki cepiv, to pa neb vedu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, vandrovec pravi:

Prišel je čas, ko ni nobenemu več za zaupat, ne uradni stroki, ne nasprotnikom...samo lastna intuicija, kdor jo ima. Uradnim podatkom ne verjamem, ker lažejo in so prirejeni v prid...se ve komu in čemu. Se mi zdi, po lastni presoji, da je že do sedaj umrlo več ljudi zaradi cepiva, kot zaradi virusa. Mladi nenadoma umirajo...poznam samo en primer po cepljenju, kjer uradno ni bilo krivo cepivo in podobnih smrti se je v zadnjem času precej povečalo...med kopalci recimo in drugje...nenadna smrt, redko ugotovljena zaradi cepiva, niti raziskovali niso v tej smeri.

Imam pri sebi v veliki meri razdelano resnico okrog vsega tega problema samo je ne bom javno razglašal. Važno, da me pomirja, da sem v sebi trden, na pravi poti...to je zame bistveno. :)

to mi je všeč, das trden :P

smrt med kopalci zaradi cepljenj? A veš kok planincev je šlo letos u maloro? Še več, pa nihče ne išče povezave s cepljenji, ti povem zarota. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, ftp pravi:

Kako se eni delate pametne in pomembne.

Alter je dobro zapisal:

 

Vlada: - Cepi se, ali pa boš ob službo.
Poročila: - Vse več Slovencev se odloča za cepljenje...
NN: - Al' mi boš dala, al' pa se bo tvojmu otroku neki zgodil...
Poročila: - Vse več Slovenk se odloča za seks z neznancem.

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, DAMI34 pravi:

se pravi smo že na 70% :P

Še mal pa bomo odpravili vse ukrepe, ter si podali roke in zapeli Kumbaja :P

Ker baje 70% reši ves problem.

Ja 70%, kot v Italiji, se vse sprošča kajne? Kdo še verjame tem ljudem da bo po 70% ok? Je v UK kaj bolje ko imajo 80%+? Slabše kot lani brez cepiva. Vrnitev v normalno življenje? Malo morgen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, BlackDoc pravi:

Ja 70%, kot v Italiji, se vse sprošča kajne? Kdo še verjame tem ljudem da bo po 70% ok? Je v UK kaj bolje ko imajo 80%+? Slabše kot lani brez cepiva. Vrnitev v normalno življenje? Malo morgen...

naši verjamejo v številke...a nisi še opazil?

pr 70% se bo neki zgodilo...kar je res je res. :P

al pa se bomo delali, da se je nekaj zgodilo.

 

Italija je pa zgled najbolj zmešane države, ki je naredila največ neumnosti v začetku korone imela najbolj butaste ukrepe in še vedno počne isto...videt jih ne morem. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, BlackDoc pravi:

Ja 70%, kot v Italiji, se vse sprošča kajne? Kdo še verjame tem ljudem da bo po 70% ok? Je v UK kaj bolje ko imajo 80%+? Slabše kot lani brez cepiva. Vrnitev v normalno življenje? Malo morgen...

Nekje sem zasledil, da so na Danskem po 70% ali niti ne, sprostili vse ukrepe, ker se je večina odločila za tihi protest in so ostali doma, je sama družba ustavila javno življenje in ne vlada...potem je vlada popustila z ukrepi B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje sami odgovorni državljani pri nas, a okužbe se noro širijo.

V čem je torej problem...

Poznam tu primer, ko mulec prinesel s Hrvaške pa raztrosil po familiji, familija pa veselo okoli hodila, ker to ni nič. Do trenutka, ko se je začel neprijeten kašelj.

Po tem,ko smo v tem tednu spremljali, kako se iz dneva v dan število novih potrjenih primerov zmanjšuje, so petkovi podatki ta trend na žalost prekinili. V petek je bilo opravljenih 6.247 testov PCR, s katerimi so potrdili 1.248 novih primerov okužb. Delež pozitivnih testov PCR tako znaša 19,97 odstotka. Opravljenih je bilo tudi 42.674 hitrih testov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

Baje sami odgovorni državljani pri nas, a okužbe se noro širijo.

V čem je torej problem...

Poznam tu primer, ko mulec prinesel s Hrvaške pa raztrosil po familiji, familija pa veselo okoli hodila, ker to ni nič. Do trenutka, ko se je začel neprijeten kašelj.

Po tem,ko smo v tem tednu spremljali, kako se iz dneva v dan število novih potrjenih primerov zmanjšuje, so petkovi podatki ta trend na žalost prekinili. V petek je bilo opravljenih 6.247 testov PCR, s katerimi so potrdili 1.248 novih primerov okužb. Delež pozitivnih testov PCR tako znaša 19,97 odstotka. Opravljenih je bilo tudi 42.674 hitrih testov.

 

Super, vedno večja prebolelost...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, Snečer said:

meni pa gredo na živce antiwaxerji in internetni skeptiki

Provokatorji facebuk twiter itd ...majstri  in kdo ve zaradi katerih interesov  eno tukaj pisejo drugo delajo

Popravljeno . Popravil Spasku
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da zbolevajo tudi cepljeni, me malo zanima, ali so ti ljudje resnično bili cepljeni.....

Namreč, nekateri od vsega začetka ponarejajo teste, ponarejajo cepilne knjižice, plačujejo za fake cepivo (samo vpis v knjižico, cepljenje s fiziološko),......... in take.

Rada bi spoznala koga, ki je resnično bil cepljen, s katerim cepivom, in kakšno obliko bolezni je dobil......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, vandrovec said:

Nekje sem zasledil, da so na Danskem po 70% ali niti ne, sprostili vse ukrepe, ker se je večina odločila za tihi protest in so ostali doma, je sama družba ustavila javno življenje in ne vlada...potem je vlada popustila z ukrepi B)

Zasledil predvsem na FB in podobnih mestih.

Sicer pa je na Danskem okoli 75% precepljenost in imajo približno 300 okužb dnevno tendenca je padajoča in za primerjavo dancev je skoraj 3x več kot slovencev. Pomisli samo kako je bilo pri nas ko je bilo dnevno manj kot 100 okužb?

Pa si sam poskusi dat odgovor če je šlo za tihi protest :headbang:  Ja, toliko tihi, da ga je slišal samo FB :kva2:

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!