Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Ob 15. 9. 2021 ob 12:08, BIF pravi:

 

"Antene so vam vstavljali preko palčk za brise. Vsi, ki ste se hodili testirat, ste v svoja telesa dobili grafen oksid. Grafen oksid se je sposoben sam sestaviti v vašem telesu. Sploh ne potrebujejo nobenih čipov. Nobenega vezja. Potrebujejo zgolj grafen. In postali boste internet teles.

 

Se vprašam, kaj bi šele antivaxerji mislili,da so jim vstavili, če bi jih klistirali!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 9. 2021 ob 12:20, Snečer pravi:

lani sem "opozarjal"

bodite odgovorni, držite se bolj za sebe itd.

ne, treba je smučat, zrćat, noret, v bosno...

in sedaj imamo rezultat tega norenja...

to je to

Sem isto trdil vseskozi, ampak nima smisla. Težko je prepričat prepričanega. Zdaj se vidi človeška solidarnost. Sama sebičnost in družbeno neodgovorno početje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ftp pravi:

A se zavedaš da so švedi kot fijakarski konji ki slepo ubogajo ?

marsikaj se zavedam o Švedih, še več pa o Švedinjah iz internata. :P  O fijakarjih, pa kar sam verjemi.

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, maus pravi:

Pa se nisi spuntou, kaj majo oni teb po nosu vrtat in ugotavljat tvojo pravico do bolezni :P 

Nisem, sej se niti pri nas nisem. Je pa res da so me pri nas samo enkrat testiral ko sem bil pozitiven. Drugih takih situacij nisem imel. Pa tudi HAT testi niso noben problem ...uni s palčko do "mozga" so pa bolj zoprni. PCR vsak tedn je pa že bolj noserape situacija. Aja je pa še to zanimivo. Test do nama naredili iz grla. So rekli da tako jemljejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

roki trajanj potrdil o cepljenju (če ne bo kaj drugače+3 odmerek):

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/beoviceva-razkrila-kako-dolgo-bodo-veljala-potrdila-o-cepljenju/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR2Og940EM0B81k-M2o9Mudlut5NJeB8OOJSa_dG09_Kr6OCD6NoIrWGDmE#Echobox=1632224058

po domače: do preklica oz dokler ne dobimo druge komande. Govorim za Slo, ker za prehajanje meje s Hrvaško je že znan rok trajanja potrdila..

 

dodana je pa tut ena Blejović cvetka: :P

Bojana Beović o tistih, ki so se v imenu drugih cepili večkrat: »To je dokaz, da je cepivo varno. Se pa v kriznih časih se ljudje očitno lotevajo postopkov, o katerih pred letih ne bi niti razmišljali.«

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kričač pravi:

Sem isto trdil vseskozi, ampak nima smisla. Težko je prepričat prepričanega. Zdaj se vidi človeška solidarnost. Sama sebičnost in družbeno neodgovorno početje ...

Ja, ko bi morali pri takšni zadevi stopit skup in malo "potrpet", se je pojavilo točno to... egoizem, sebičnost itd.

Če pa je kateri od teh fasal pa solzne zgodbe in rotenje...

In potem se čudimo, če je palica.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, John2005 said:

Evo ravno pršu iz CH. Zanimivo, da za njih SLO ni na rdečem seznamu. Imam pa še nekaj zanimivih zgodb oz. prigod. Npr. Jaz in moj cepljeni sodelavec sva se oba morala testirat predno sva šla delat. Jih ni zanimal, če je cepljen, samo da imava pri njih ponovno negativen test. So pa v teh dneh malo zaostrili zadeve.

Hm, sicer ne vem o čem točno govoriš, vendar ce si cepljen ali prebolel ter imas to na EU certifikatu, se ti v Švici ob prihodu ni treba testirat. Za obisk gostilne ali fitnesa pa rabis PCR oziroma 3G kot mu tu rečejo. Imajo svoj app, na katerega lahko nalozis tudi slovensko potrdilo o cepljenju. Preverjeno.

Imajo pa določene ustanove, kjer je delo bolj rizično, predpisane obvezne teste za vse zaposlene (bolnice, šole, etc) kar je po svoje smiselno. Delajo pa tam samo-testiranja, ali pa grupne teste, da so obremenitve manjše.

Švicarsko geslo pri covidu je tole: "Personal responsibility is still the way forward" in cisto lepo povzame tudi moje razmišljanje: brez agresivnih pozivov kot jih histerično bljuva trenutna slovenska fašistoidna oblast in brez milosti do užaljenih anti-vaxerskih snezinkic.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, John2005 pravi:

A mogoče kdo ve kje bi dobil podatek koliko prebolelih se trenutno zdravi v bolnišnicah? 

iz zgornjega članka Vandrovca:

Redke ponovne okužbe, še bolj redke hospitalizacije Kot so nam dejali v UKC Maribor, v četrtem valu zaradi covida še niso imeli hospitaliziranega bolnika, ki bi poprej prebolel covid. "Pred tem smo imeli posamične primere, vendar je večinoma šlo za sicer huje imunsko oslabele bolnike, natančne statistike še nimamo na voljo," so dodali. Veliko več okužb kot pri prebolevnikih je opaziti pri polno cepljenih osebah, a te v nasprotju s prebolevniki dalj časa izpolnjujejo pogoj PCT. Odstotek polno cepljenih v bolnišnicah se giblje okrog 20 odstotkov, pri čemer pa je treba upoštevati tudi Simpsonov paradoks, spominjajo v ekipi COVID Sledilnika. Več o paradoksu na tej povezavi. 

Več na: https://www.zurnal24.si/slovenija/zaradi-spremembe-odloka-enkrat-cepljeni-prebolevniki-ostali-brez-statusa-pct-373532 - www.zurnal24.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

iz zgornjega članka Vandrovca:

Redke ponovne okužbe, še bolj redke hospitalizacije Kot so nam dejali v UKC Maribor, v četrtem valu zaradi covida še niso imeli hospitaliziranega bolnika, ki bi poprej prebolel covid. "Pred tem smo imeli posamične primere, vendar je večinoma šlo za sicer huje imunsko oslabele bolnike, natančne statistike še nimamo na voljo," so dodali. Veliko več okužb kot pri prebolevnikih je opaziti pri polno cepljenih osebah, a te v nasprotju s prebolevniki dalj časa izpolnjujejo pogoj PCT. Odstotek polno cepljenih v bolnišnicah se giblje okrog 20 odstotkov, pri čemer pa je treba upoštevati tudi Simpsonov paradoks, spominjajo v ekipi COVID Sledilnika. Več o paradoksu na tej povezavi. 

Več na: https://www.zurnal24.si/slovenija/zaradi-spremembe-odloka-enkrat-cepljeni-prebolevniki-ostali-brez-statusa-pct-373532 - www.zurnal24.si

Torej je na nestu vprasanje zakaj P velja samo 6 mesecev? 

pred eno uro, Snečer pravi:

Živali so vedno cepljene. Vsaka podobnost je zgolj plod domišlije….

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, John2005 pravi:

Torej je na nestu vprasanje zakaj P velja samo 6 mesecev? 

ej ne me vprašat...eno je veljavnost nečeša, drugo pa kdo in kako se lahko okuži. Zaenkrat pa tudi stroka govori, da bi najbolje bili zaščiteni prebolevniki, sploh če se še cepijo.

iz članka:

Tudi stroka ne ve, od kod vladi takšna odločitev

Od kod vladi takšna odločitev, ni znano. Kot je za portal N1 povedala vodja strokovne skupine za cepljenje dr. Bojana Beović, se ji to ne zdi smiselno, saj da je posvetovalna skupina za cepljenje mnenja, da taka sprememba za nazaj ni smiselna. "Vemo, da je oseba, ki se je enkrat cepila vsaj znotraj osmih mesecev po preboleli okužbi, v resnici zaščitena," je poudarila.

 

Isto je neka zmešnjava pri veljavnost potrdila o cepljenju..sej ne vejo točno. Nekatere države majo 290 dni, drugi do "preklica"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

ej ne me vprašat...eno je veljavnost nečeša, drugo pa kdo in kako se lahko okuži. Zaenkrat pa tudi stroka govori, da bi najbolje bili zaščiteni prebolevniki, sploh če se še cepijo.

iz članka:

Tudi stroka ne ve, od kod vladi takšna odločitev

Od kod vladi takšna odločitev, ni znano. Kot je za portal N1 povedala vodja strokovne skupine za cepljenje dr. Bojana Beović, se ji to ne zdi smiselno, saj da je posvetovalna skupina za cepljenje mnenja, da taka sprememba za nazaj ni smiselna. "Vemo, da je oseba, ki se je enkrat cepila vsaj znotraj osmih mesecev po preboleli okužbi, v resnici zaščitena," je poudarila.

 

Isto je neka zmešnjava pri veljavnost potrdila o cepljenju..sej ne vejo točno. Nekatere države majo 290 dni, drugi do "preklica"

Tole, "do preklica" se mi bere.... "dokler ne dobimo nove pošiljke"

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, John2005 pravi:

Tole, "do preklica" se mi bere.... "dokler ne dobimo nove pošiljke"

tudi to je v članku..ne pošiljke, ampak odločitve o tretjem odmerku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Kričač pravi:

Sem isto trdil vseskozi, ampak nima smisla. Težko je prepričat prepričanega. Zdaj se vidi človeška solidarnost. Sama sebičnost in družbeno neodgovorno početje ...

Vseskozi govorim, da je covid-19 navaden festival sebičnosti. Zanimivo pa je, da so najbolj sebični tisti, ki trdijo, da so socialno čuteči, in imajo največ za povedat o socialni enakosti, Ginijevem količniku in podobnem balzamu za ušesa lenuhov in socialnih pitancev... :whistle:

 

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 9. 2021 ob 19:50, thumper pravi:

ne se zdej ven vlečt.. pokaži kje v obveznem in dodatnem zdravstvenem zavarovanju so zapisani odgovori na moja vprašanja..

 

Sej si si že sam odgovoril... Ravno v tem, da je eno obvezno, drugo dopolnilno in da sta ločena... 

Sicer pa je situacija s corono in cepljenjem podobna vožnji motocikla in uporabi čelade...

Američani imajo bojda po nekaterih zveznih državah možnost vožnje brez čelade... Ampak to se nesramno plača... Plača pa se zato, da se pokrije stroške, ki nastanejo v primeru, ko voznik, ki ni hotel poskrbet za preventivo, postane v primeru invalidnosti breme družbe...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, SF pravi:

Sej si si že sam odgovoril... Ravno v tem, da je eno obvezno, drugo dopolnilno in da sta ločena... 

Sicer pa je situacija s corono in cepljenjem podobna vožnji motocikla in uporabi čelade...

lepo si sam sebe negiral.. nikjer v nobenem od teh dveh zavarovanj ni omenjen kovid - ne omenjen in ne izločen.. 

na meni je , da se potrudim po najboljših močeh ostati zdrav in delati , da lahko plačujem davke , prispevke in obvezno osnovno ter dodatno zdravstveno zavarovanje ..

v našem 45 članskem kolektivu sem 14.09. na vprašanje v vezi internih testov za izpolnjevanje pogojev zaposlenih dobil odgovor direktorja " s tabo nimam skrbi" .. 

poraja se eno vprašanje : zakaj jaz , ki sem trenutno še zdrav sploh plačujem obe zdravstveni zavarovanji za tistih cca.20% polno cepljenih , ki se sedaj zdravijo v bolnicah zaradi okužbe ????

kdo odškodninsko odgovarja za tisti del oz.procente cepljenih , ki potrebujejo hospitalizacijo? zdravstvo , ki jih je cepilo? vlada , ki je nabavila cepivo? proizvajalec cepiva? kdo pokriva izpade dohodka teh cepljenih , ki so se okužili, zboleli  in ostali doma?

a ti dam odgovor ? evo : mi zdravi , ki se to vseskozi trudimo ostati in delati .. mi smo delali tudi tiste dni , ko so cepljeni ostali doma zaradi reakcij po cepljenju 1,2 ali celo 3 dni..

delali smo tudi takrat , ko so okuženi in oboleli ostali doma in pokrivali izpad njihovega dela.. in sedaj smo vsega mi krivi al kaj? ko smo dali vse od sebe za firmo in dobrobit skupnosti pa se bi odvzelo vse osnovne pravice , ki so jih ostali koristili ?

iz mojih prispevkov je bilo plačano tudi tvoje cepivo .. jaz pa si bom plačal hagt za vikend iz svojega žepa .. 

vem kaj boš odgovoril : "neumen si ker ne koristiš zastonj cepljenja" .. 

jaz pa ti bom odgovoril :" ko vidim cepljene in njihovo obnašanje po cepljenju me le-to odvrača od cepljenja , ker si ne želim biti tak kot oni!"

tudi vi cepljeni imate - ne malo ampak kar nekaj čez 40% možnosti okužbe - lahko navkljub cepljenju zbolite in ste hospitalizirani (to pomeni , da imate hujšo obliko bolezni) !!

1000000 cepljenih pomeni 40% ponovno okuženih .. to je 400000 .. in od teh jih ima vsaj 20% - zankrat lahko pa se neučinkovitost cepiva poveča - možnost hujšega poteka bolezni in hospitalizacije.. glede na socialno neobnašanje cepljenih - neupoštevanje pravilne nošnje maske in neupoštevanje distance , higiene in razkuževanja -  

to v tem trenutku pomeni cca.80000 potencialno hospitaliziranih cepljenih .. kdo bo kril stroške zdravljenja za cepljene ? daj pove resno !

 

 

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, thumper said:

lepo si sam sebe negiral.. nikjer v nobenem od teh dveh zavarovanj ni omenjen kovid - ne omenjen in ne izločen.. 

na meni je , da se potrudim po najboljših močeh ostati zdrav in delati , da lahko plačujem davke , prispevke in obvezno osnovno ter dodatno zdravstveno zavarovanje ..

v našem 45 članskem kolektivu sem 14.09. na vprašanje v vezi internih testov za izpolnjevanje pogojev zaposlenih dobil odgovor direktorja " s tabo nimam skrbi" .. 

poraja se eno vprašanje : zakaj jaz , ki sem trenutno še zdrav sploh plačujem obe zdravstveni zavarovanji za tistih cca.20% polno cepljenih , ki se sedaj zdravijo v bolnicah zaradi okužbe ????

kdo odškodninsko odgovarja za tisti del oz.procente cepljenih , ki potrebujejo hospitalizacijo? zdravstvo , ki jih je cepilo? vlada , ki je nabavila cepivo? proizvajalec cepiva? kdo pokriva izpade dohodka teh cepljenih , ki so se okužili, zboleli  in ostali doma?

a ti dam odgovor ? evo : mi zdravi , ki se to vseskozi trudimo ostati in delati .. mi smo delali tudi tiste dni , ko so cepljeni ostali doma zaradi reakcij po cepljenju 1,2 ali celo 3 dni..

delali smo tudi takrat , ko so okuženi in oboleli ostali doma in pokrivali izpad njihovega dela.. in sedaj smo vsega mi krivi al kaj? ko smo dali vse od sebe za firmo in dobrobit skupnosti pa se bi odvzelo vse osnovne pravice , ki so jih ostali koristili ?

tudi vi cepljeni imate - ne malo ampak kar nekaj čez 40% možnosti okužbe - lahko navkljub cepljenju zbolite in ste hospitalizirani (to pomeni , da imate hujšo obliko bolezni) !!

1000000 cepljenih pomeni 40% ponovno okuženih .. to je 400000 .. in od teh jih ima vsaj 20% - zankrat lahko pa se neučinkovitost cepiva poveča - možnost hujšega poteka bolezni in hospitalizacije.. glede na socialno neobnašanje cepljenih - neupoštevanje pravilne nošnje maske in neupoštevanje distance , higiene in razkuževanja -  

to v tem trenutku pomeni cca.80000 potencialno hospitaliziranih cepljenih .. kdo bo kril stroške zdravljenja za cepljene ? daj pove resno !

 

 

????????????

Ponavad nemorm ustat iz pojstle.. hvala za tole nebulozo in hudicevo slabo matematiko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!