Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 2 urami, Snečer pravi:

Antiwaxerji, ki pa so pomagaki k širitvi in ne k zajezitvi pa si jih bomo lepo zapomnili ...

Sklepam da enako tiste, ki so zavajali z informacijami, tudi tiste, ki so cepljeni okoli hodili in vehementno trosili virus...... ugibam, da bo še zanimivo ali pa tudi ne glede na to da smo splošno dementna družba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, John2005 said:

Verjetno ko se je o švedski pa njihovih ukrepih poročalo 1 leto nazaj nisi bil tak pristaš. Zdej ko so se pošpikal ti ustrezajo

 

1 hour ago, John2005 said:

Nikol nisem gledal potrča, zadnjič ga je pa nekdo omenil na tem forumu pa sem pogledal vse njegove videe. Neverjetno kako so vsi takrat kritiziral, da se je švedska v nogo ustrelila z milimi ukrepi, še na 24h, delu je bil članek, da so švedski ukrepi zgrešeni. No danes pa .....ravno tam so kot vsi ....oz že vmes so bili na boljšem. Bi blo zanimivo na tem forumu nazaj pogledat kaj je kaj kdo komentiral

Kar se tiče Švedske, ja na koncu se je dobro izšlo. Nihče pa ni povedal da če bi začeli drugače in se tako hitro precepili bi bili še boljši. Ampak to sedaj ni več važno.

Pri nas smo že kot miselnost naroda vedno proti, ko je pa treba nekaj zamenjat se poskrijemo, na koncu pa po prsih tolčemo. :headbang:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

Privat firma, izpad packov povzroča škodo.

Zato takšni ukrepi.

 

To bi bila anarhija. Saj zadeva je zaključena, zapirali se več ne bomo.

Antiwaxerji, ki pa so pomagaki k širitvi in ne k zajezitvi pa si jih bomo lepo zapomnili ...

Ok. Zdaj pa že povej kdo je antivakser. Jaz se nisem cepil. Sem zato antivakser? Do sedaj se nisem okužil in nisem tudi nikogar okužil. Komu sem torej škodil?

S cepljenjem se virus ne zajezi. Madona daj poglej kakšen učbenik biologije. Poleg tega pa, virusi nimajo interesa pobijati.

Itak pa nima smisla. Norost je dobila krila.

Lahko pa izdam recept. Šnopc pa pir.

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Najots pravi:

Aha. Smučišča so kriva. Spet. Kako to veš? Ker ti je to "stroka" povedala. Tista stroka, ki je govorila, da moraš imet masko na obrazu, ko greš sam po cesti. Oziroma, da zadostuje tudi šal. Naslednji dan šal ni več zadostoval, je bila obvezna maska. Čez 2 dni je ista stroka rekla, da zunaj ne rabiš imet nič čez gobec. Premalo je prostora, da bi človek napisal kaj vse je "stroka" v zadnjem letu in pol povedala. 

prispodobe ne razumeš, ne razumeš bistva, zakaj imamo v življenju toliko omjeitev v družbi...

začne se v vrtcu in potem dalje...

pred 10 minutami, tomash pravi:

Ok. Zdaj pa že povej kdo je antivakser. Jaz se nisem cepil. Sem zato antivakser? Do sedaj se nisem okužil in nisem tudi nikogar okužil. Komu sem torej škodil?

S cepljenjem se virus ne zajezi. Madona daj poglej kakšen učbenik biologije. Poleg tega pa, virusi nimajo interesa pobijati.

Itak pa nima smisla. Norost je dobila krila.

Lahko pa izdam recept. Šnopc pa pir.

cepljen si od malega, ne jamrat

eni smo naredili vse v bojo s korono, ti pač ne, lepo čakat v ozadju in modrovat, da drugi prevzamejo breme

tudi to že videno

egoizem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, ftp pravi:

 

Kar se tiče Švedske, ja na koncu se je dobro izšlo. Nihče pa ni povedal da če bi začeli drugače in se tako hitro precepili bi bili še boljši. Ampak to sedaj ni več važno.

Pri nas smo že kot miselnost naroda vedno proti, ko je pa treba nekaj zamenjat se poskrijemo, na koncu pa po prsih tolčemo. :headbang:

Zgodba švedske bolj ko ne pokaže sledeče zadeve:

- da so od začetka generalno imeli prav

- da so jih kritizirali ker so delali drugače kot ostali, ovse ste za temi informacijami seveda potegnile ker ste želeli pripadati takratni ideologiji in usmerjenju. Da ne govorim o šikaniranju vsakega, ki je takrat pozitivno prikazoval švedsko.

- danes, ko jih ni mogoče več kritizirat pa vse zgoraj našteto pozabite in hvalite samo zadnji del zgodbe da so dokaj dobro precepljeni. By d vey, izraelci so tudi pa nimajo iste slike tko da ni vse v špikanju.

In to zgodbo švedske lahko projeciraš na vse situacije okoli korone.

Skratka dvoličneži do amena

Popravljeno . Popravil John2005
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, John2005 pravi:

Zgodba švedske bolj ko ne pokaže sledeče zadeve:

- da so od začetka generalno imeli prav

- da so jih kritizirali ker so delali drugače kot ostali, ovse ste za temi informacijami seveda potegnile ker ste želeli pripadati takratni ideologiji in usmerjenju. Da ne govorim o šikaniranju vsakega, ki je takrat pozitivno prikazoval švedsko.

- danes, ko jih ni mogoče več kritizirat pa vse zgoraj našteto pozabite in hvalite samo zadnji del zgodbe da so dokaj dobro precepljeni. By d vey, izraelci so tudi pa nimajo iste slike tko da ni vse v špikanju.

In to zgodbo švedske lahko projeciraš na vse situacije okoli korone.

Skratka dvoličneži do amena

Ne, pač pa to kaže, da imata slovenec in šved diametralno nasproten odnos do oblasti. Če švedu vlada reče "dobro bi bilo, če bi enkrat na dan skočili" jih bo vsaj 70% brez vprašanja skočilo, ker verjamejo, da oblast dela za njih. Če bi slovencem rekel "dobro bi bilo, če bi enkrat na dan skočili", bi se najprej odprla debata zakaj, kdo bo od tega imel korist, in ali ni nemara zadaj zarota grdega Janše... 

Zgodba Švedske sicer pokaže še, da pri zaviranju širjenja virusa pomaga tudi, da ljudje žive po 20, 30, 50 km narazen in da so "nedružabnost" prinesli tudi v mesta... Zgodba Švedske tudi pove, da cepljenje deluje, saj je polno cepljene dobrih 63 odstotkov populacije...

Sicer mislim, da si preveč butast, da bi razumel posledice teh razlik... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Švedu bo vlada rekla "to bi bilo dobro" in bo Šved to naredil. Ok.

In njegova vlada ne bo čez 4 ure rekla, da tisto prej ni bilo dobro, ampak je sedaj dobro nekaj drugega. 

Pri nas bo vlada rekla "to moraš naredit". In čez pol ure bo rekla nekaj čisto nasprotnega. I tako sto puta.... Obenem bo vlada s svojim početjem zanikala samo sebe. In krivi bomo mi, ker naša vlada je nezmotljiva.  

pred 45 minutami, Snečer pravi:

prispodobe ne razumeš, ne razumeš bistva, zakaj imamo v življenju toliko omjeitev v družbi...

začne se v vrtcu in potem dalje...

 

Če bi bil tako dober, pa bi me razsvetlil.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, SF pravi:

Ne, pač pa to kaže, da imata slovenec in šved diametralno nasproten odnos do oblasti. Če švedu vlada reče "dobro bi bilo, če bi enkrat na dan skočili" jih bo vsaj 70% brez vprašanja skočilo, ker verjamejo, da oblast dela za njih. Če bi slovencem rekel "dobro bi bilo, če bi enkrat na dan skočili", bi se najprej odprla debata zakaj, kdo bo od tega imel korist, in ali ni nemara zadaj zarota grdega Janše... 

Zgodba Švedske sicer pokaže še, da pri zaviranju širjenja virusa pomaga tudi, da ljudje žive po 20, 30, 50 km narazen in da so "nedružabnost" prinesli tudi v mesta... Zgodba Švedske tudi pove, da cepljenje deluje, saj je polno cepljene dobrih 63 odstotkov populacije...

Sicer mislim, da si preveč butast, da bi razumel posledice teh razlik... 

 

Eh dej nehaj s temi izrabljenimi floskulami. Če bi švede zaprli kot ovce bi tudi imeli več odpora do vlade. Glede gostote. Ta je računana povprečno. Kaj pa Štokholm k ma 1mio prebivalcev...a tam so tud 50km narazen ...dej nehi no

Characteristics-of-the-study-area-Sweden-Left-Population-density-of-counties.thumb.png.6ab710e4fd1fee5db98bb696db7ebb65.png

 

Popravljeno . Popravil John2005
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, SF pravi:

Zgodba Švedske sicer pokaže še, da pri zaviranju širjenja virusa pomaga tudi, da ljudje žive po 20, 30, 50 km narazen in da so "nedružabnost" prinesli tudi v mesta... Zgodba Švedske tudi pove, da cepljenje deluje, saj je polno cepljene dobrih 63 odstotkov populacije...

Butastim, neživljenskim, pretiranim... ukrepom vlade in stroke sledijo še samo ovčice.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

kateri ukrepi pa so to?

Če ne veš, nima smisla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Butastim, neživljenskim, pretiranim... ukrepom vlade in stroke sledijo še samo ovčice.

Zanimivo... Ko pridem v Italijo, ni nobenih antianti izpadov, enako v Avstriji... Pa avstrijcem gre fulllll slabo... Pa kakšne ovse so potem šele oni?  :headbang:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, SF pravi:

Zanimivo... Ko pridem v Italijo, ni nobenih antianti izpadov, enako v Avstriji... Pa avstrijcem gre fulllll slabo... Pa kakšne ovse so potem šele oni?  :headbang:

Še nobenega izpada nisem videl na terenu. Ja, Avstrijci so večinoma zelo poslušni, za Italijane ne morem trditi.

pred 1 minuto, Snečer pravi:

pri nas je športni vikend, vse normalno

o čem se torej jamra?

Ti sprašuješ, jaz samo podajam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Še nobenega izpada nisem videl na terenu.

Nisi? Jaz dnevno vidim ljudi, ki v trgovine vstopajo brez mask, se kurčijo z nepravilno nošnjo mask, medtem ko jim iz nosa visi smrkelj... Kršenje predpisov ni izpad? V sosednji temi se boš pa razpočil, da ljudje z motorji divjajo? :whistle: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, SF pravi:

ki v trgovine vstopajo brez mask, se kurčijo z nepravilno nošnjo mask, medtem ko jim iz nosa visi smrkelj...

A jim na čelu piše, da niso cepljeni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Še nobenega izpada nisem videl na terenu. Ja, Avstrijci so večinoma zelo poslušni, za Italijane ne morem trditi.

Ti sprašuješ, jaz samo podajam.

nekonkreten si, pavsalno pocez...

ko pa greš na zrak, vse normalno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Scarabeo 500 pravi:

A jim na čelu piše, da niso cepljeni. 

Nič ni bolj patetičnega od sprenevedajočega se levorukcionarja... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, John2005 pravi:

Eh dej nehaj s temi izrabljenimi floskulami. Če bi švede zaprli kot ovce bi tudi imeli več odpora do vlade. Glede gostote. Ta je računana povprečno. Kaj pa Štokholm k ma 1mio prebivalcev...a tam so tud 50km narazen ...dej nehi no

 

Za lažjo predstavo... Verjetno si kdaj obiskal kakšen moto salon v sosednji (mediteranski) Italiji in v (zaalpski) Nemčiji? Si opazil razliko v vedenju osebja na štantih? V Italiji vlada mediteranska razigranost; po vseh štantih se na pol golo osebje, rade volje v naročju slika z vsakim, ki bi rad naredil sliko motocikla. severnjaško zategnjenost. Povsem drugače je v Nemčiji, kjer do vratu zapeto osebje na štantih stoji mirno, in se obnaša strogo hladno. Vidiš, bolj ko greš na sever, bolj so ljudje zaprti in nedostopni. To pomeni manj stikov, man stikov pa menda pomeni manj prenosov... Tudi klamidije...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, John2005 said:
3 hours ago, Scarabeo 500 said:

Butastim, neživljenskim, pretiranim... ukrepom vlade in stroke sledijo še samo ovčice.

 

Da, pa kaj na koncu nastane? Danci so brez ukrepov. ZELO precepljeni in pretestirani. Poslusal intervju z clovekom ki tam zivi:  ljudje so sami zahtevali testiranja in Danska je izvedla toliko testov, da bi popvprecno v vsak Danec bil testiran 7x (slo 0.5x pa se to samo firme in kjer se je blo treba). Nadalje ljudje so SAMI nosili maske in na koncu, so se v velikem stevilu testirali, pa ni bilo prisile! Torej, ne kot tu, samo kurcevo filozoforanje ipd. Ljudje na Danskem so sami od sebe zahtevali testiranja, cepljenja in sami so se drzali ukrepov. Zato so Danske ovce sedaj BREZ ukrepov, Slovenske so pa edine v evropi temno rdece...

 

PS: prav tule se je zelo omaluzevajoce in celo grobo pisalo ce je kdo slucajno sam od sebe nosil masko, kje mogoce niiti ni blo treba...   Ta post je zato, ker se spet govori o ovcah in vami ki ste vec....

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Snečer pravi:

prispodobe ne razumeš, ne razumeš bistva, zakaj imamo v življenju toliko omjeitev v družbi...

začne se v vrtcu in potem dalje...

cepljen si od malega, ne jamrat

eni smo naredili vse v bojo s korono, ti pač ne, lepo čakat v ozadju in modrovat, da drugi prevzamejo breme

tudi to že videno

egoizem

bistvo:

se cepiš in bo konec korone, oziroma precepimo vse in bo konec. Mar ne?

 

Pred časom sem tule zapisal, jok bo konec. In prekleto prav sem imel.

Še uradno stališče:

https://novice.svet24.si/clanek/novice/slovenija/614c8ef00e073/zakaj-cepljeni-ob-tveganem-stiku-ne-gredo-v-karanteno?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR1HOxzLjSC91nSDEmT0cYTe8Ul7kGMiQKZdUUd3XUubcg8dfqL36ojCe18#Echobox=1632413165

 

Živeti z virusom

A Mario Fafangel pojasnjuje, da cilj ukrepov ni izkoreninjenje virusa in tudi ne popolna omejitev njegovega širjenja. Glede na ukrepe, ki se sprejemajo po svetu, je očitno, da je načrt, da v stik z virusom počasi pride celotna populacija. Stroka očitno meni, da cepivo nudi dovolj veliko zaščito, da širjenje okužbe ne bo prineslo prevelikega pritiska na zdravstveni sistem in bo število žrtev med ljudmi minimalno. Glede na dosedanje ugotovitve je najboljša zaščita kombinacija prebolelosti in cepiva (v tem vrstnem redu). Vprašanje je, kako dobro bo delovala kombinacija najprej cepljenja in nato prebolelosti, torej taktike, h kateri se je, kot kaže, zatekla večina držav.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cepljenje je samo eden od ukrepov v boju proti koroni.

Drugi, še bolj pomemben ukrep je "samoobvladovanje".

In tu je precejšen del slo populacije zaplezan.

Pri meni velja samo C pogoj, ostalo je vse obvoz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snečer pravi:

Cepljenje je samo eden od ukrepov v boju proti koroni.

Drugi, še bolj pomemben ukrep je "samoobvladovanje".

In tu je precejšen del slo populacije zaplezan.

Pri meni velja samo C pogoj, ostalo je vse obvoz.

pri tebi, pri nekaterih je tudi uboganje in čaščenje sedanje vlade :P

 

pred 31 minutami, jvalant pravi:

PS: prav tule se je zelo omaluzevajoce in celo grobo pisalo ce je kdo slucajno sam od sebe nosil masko, kje mogoce niiti ni blo treba...   Ta post je zato, ker se spet govori o ovcah in vami ki ste vec....

da, vsi ki majo masko zunaj ali sami v avtu se mi smilijo, vzemi kot omaluzevujoce al pa kot, neznanje in nerazumevanje.

Ko je govora o vzgoji je zelo pomembno, da se ljudi prav vzgaje, ne pa da živijo v prepirčanju da maska reši vse, četudi ti visi na ušesu ali pod nosom stara 2 meseca, katera se je valjala v sakem dreku in bila 10x premočena.

Stroka in ablast namensko dopušča take kretenizme, celo širit jih pomaga.

Več kot enio leto je bilo potrebno da so ukrepodajalci začeli poudarjat zračenje zaprtih prostorov. Poudarjat, kje se virus nabolj širi in podobno.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!