Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

neuradno, ma ne bo daleč od resnice

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/neuradno-posvetovalna-skupina-za-cepljenje-daje-prednost-mrna-cepivom/596686?fbclid=IwAR3JJvlnvF3LH85t3em3ZRANWtaIU0GD0ffkC091KEG6mc1pGHUbpYqhmDQ

Posvetovalna skupina za cepljenje je po neuradnih informacijah TV Slovenija sklenila, da naj se prednostno uporabljajo mRNA-cepiva, torej cepiva proizvajalcev Pfeizer in Moderna. Vektorska cepiva (Janssen in AstraZenece) bodo na voljo le ob izrecnem pisnem soglasju, ne glede na starost cepljenega. Kot je znano, so v nekaterih državah vektorska cepiva omejili predvsem za mlajše osebe.

Podobno bo veljalo za Moderno – v primeru uporabe za mlajše od 18 let. Uradno morajo te sklepe še treba potrditi, je ob tem še poročala Rajka Vignjević Pupovac.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaupam znanosti!!!

https://www.delo.si/mnenja/pisma-bralcev/odprto-pismo-zaposlenih-na-univerzi-za-svobodno-izbiro/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR3yRmRB2EFoqbr-2C_BAWqWyZfk_ckUxn8sPY8KM3-GF8SJmlqmFmzqzCA#Echobox=1633693369

 

Podpisniki tega odprtega pisma smo zaposleni na Univerzi v Ljubljani. Skrbi nas čedalje večja razdvojenost slovenske družbe, ki so jo v zadnjem letu in pol povzročili ukrepi, povezani z epidemijo.

V zadnjih dneh je razkol dobil nove razsežnosti s čedalje glasnejšimi omembami možnosti obveznega cepljenja (za zaposlene v državni upravi pa je to že z odlokom zapovedana in zdaj začasno odložena realnost). Kot zaposleni na univerzi in torej soustvarjalci znanosti smo prepričani, da se dosežkov znanosti ne sme uveljavljati s prisilo. Prisila ne more obroditi dobrih sadov, temveč lahko vodi kvečjemu v kaos in upor – najslabše, kar se nam lahko zgodi v izrednih razmerah. Slovensko javnost, stroko in odločevalce zato pozivamo, da skupaj ohranimo pravico do posameznikove svobodne izbire.

 

....

Podpisniki (v kronološkem zaporedju): doc. dr. Polona Petek, AGRFT; izr. prof. dr. Ivan Toplak, VF; doc. dr. Tanja Švara, VF; izr. prof. Barbara Jernejčič Fürst, AG; izr. prof. dr. Andrej Lukšič, FDV; red. prof. Vladimir Mlinarić, AG; doc. dr. Katarina Habe, AG; ga. Tanja Plestenjak, FS; izr. prof. dr. Igor Koršič (v pokoju), AGRFT; asist. raz. dr. Mohor Mihelčič, FS; doc. dr. Igor Pušnik, FE; red. prof. dr. Igor Kononenko, FRI; ga. Tina Kavšek, UL FF; asist. dr. Gregor Čehovin, FDV; g. Aljaž Novak, FS; asist. dr. Tomaž Makovec, UL MF; ga. Milena Vukić, UL FF; Jelena Levačić, mag. upr. ved, EF; asist. Gregor Kozmus, FS; mag. Andrej Kotar, FS; izr. prof. dr. Jernej Jogan, BF; doc. dr. Maja Klančnik, NTF; izr. prof. dr. Peter Simonič, UL FF; asist. dr. Roman Štukelj, ZF; doc. dr. Urška Strle, UL FF; doc. dr. Aleksandra Vergles Rataj, VF; red. prof. dr. Franc Požgan, FKKT; mag. Špela Potočnik, FDV; doc. dr. Mojca Jevšnik, ZF; g. Luka Lah, EF; dr. Jasna Mićunović, VF;  izr. prof. dr. Arjana Žitnik, FMF;  v. zn. sod. dr. Anabelle Križnar, UL FF;  g. Aleš Budkovič, AGRFT; izr. prof. dr. Jurij Selan, UL PEF; doc. dr. Martina Reberšek, UL MF; ga. Silva Bandelj, AGRFT; ga. Teja Pirnat, FS, asist. razisk. dr. Sandra Ropret, univ. dipl. biokem., UL MF;  asist. dr. Barbara Kraigher, BF; ga. Anita Žagar, FDV; ga. Nika Cigoj Kuzma, FSD; ga. Anja Premk, UL;  lekt. dr. Mirjana Želježič, UL FF; ga. Jasmina Sivac, FMF; doc. dr. Lea Šugman Bohinc, FSD; ga. Tina Malenšek, UL;  doc. dr. Andrej Kurnik, FDV; izr. prof. dr. Joško Valentinčič, FS; izr. prof. dr. Karmen Šterk, FDV; doc. dr. Rok Rupnik, FRI; izr. prof. Miha Haas, AG;  razv. Grega Tomažin, FS; g. Miha Grum, AGRFT; ga. Stanka Galuf, VF; asist. dr. Nuša Petek, EF; doc. dddr. Igor Ivašković, EF; ga. Ika Bartol UL FF; asist. dr. Ana Kavčič Pucihar (honorarno), AG; ga. Marija Lan, FGG; ga. Sonja Karakaš, FGG; izr. prof. dr. Jože Starič, VF; izr. prof. dr. Bojana Lobe, FDV; ga. Rebeka Falle Zorman, FDV;  g. Gregor Omerza, BF; red. prof. dr. Tanja Repič Slavič, TEOF; ga. Tina Deželak, BF; g. Milan Povše, VF

 


To besedilo zaključujemo s poudarkom, da smo podpisniki cepljeni in necepljeni delavci, zaposleni na Univerzi v Ljubljani, in to ni poziv proti cepljenju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK...kje so v tem pismu kakšni resni profesorji?  FGG nobenega profesorja, strojna in elektro tudi bolj švoh zastopana.... fakulteta za medicino samo 1 ?  Kaj si mislijo profesorji AGRFTja me ne zanima kaj dosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, smasher pravi:

OK...kje so v tem pismu kakšni resni profesorji?  FGG nobenega profesorja, strojna in elektro tudi bolj švoh zastopana.... fakulteta za medicino samo 1 ?  Kaj si mislijo profesorji AGRFTja me ne zanima kaj dosti.

za tolažbo, moj bratec ni med njimi. Je pa vseeno fasal korono. On bi zato vse pocepil, pod mus, zakonsko. Pacek jebiga :P

Pa verjem, pol je itak pussijev, ki nimajo jajc se podpisati a mislijo isto.

 

Ma pa sodišče jajca , tralalala :P (rdečkarji, komunisti a ne)

https://www.sodisce.si/sodni_postopki/objave/2021100813344191/?fbclid=IwAR0BkjVhVziXRL3ypp_U-NtW-WQm-f5qE6Oo5bGj7u-1nTaLyEA2g7EOTZM#

 

Sankcije zaradi neuporabe zaščitnih mask v zaprtih javnih prostorih brez zakonske podlage

sodni postopki | objave | aktualno

datum: 08.10.2021
vir: Vrhovno sodišče

Vrhovno sodišče RS je presodilo, da za izrekanje prekrškovnih sankcij zaradi opustitve nošenja zaščitnih mask v zaprtih javnih prostorih ni bilo zakonske podlage.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, smasher said:

OK...kje so v tem pismu kakšni resni profesorji?  FGG nobenega profesorja, strojna in elektro tudi bolj švoh zastopana.... fakulteta za medicino samo 1 ?  Kaj si mislijo profesorji AGRFTja me ne zanima kaj dosti.

Jaz sem sicer isto najprej pogledal, pa sem si vseeno prebral napisano, pišejo o temu, da je prisila napačna, ne da je cepljenje napačno. Za moj okus lepo napisano pismo, brez histerije, omenjanja imen itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo prosim, a lahko kdo ustanovi civilno iniciativo "maske gor"?

 

dans me je kmalu kap :(

244531130_6171536109583223_7634183450554486217_n.thumb.jpg.c4ce6686cffec552867b91f548b5aeaf.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

lepo prosim, a lahko kdo ustanovi civilno iniciativo "maske gor"?

 

dans me je kmalu kap :(

244531130_6171536109583223_7634183450554486217_n.thumb.jpg.c4ce6686cffec552867b91f548b5aeaf.jpg

Ja nehaj se šminkat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že nekaj dni se sprašujem, zakaj "svetovalna skupina" javno objavlja, oziroma pusti curit informacije, kako bo svetovala vladi.

torej "stop" vektorskim cepivom, oziroma na izrecno željo lahko dobiš, ter omejitev moderne nad 18 let.

 

Zna bit samo zato, da ji ga ne vtaknejo spet od zadaj na silo. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz že imam, pred 14 dnevi sem krulil, da bi bilo pametno omejevat cepiva. Pa so jih začeli. Sicer mam še veliko drugega prav, sam hvalit se pa preveč ne smem :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, DAMI34 said:

jaz že imam, pred 14 dnevi sem krulil, da bi bilo pametno omejevat cepiva. Pa so jih začeli. Sicer mam še veliko drugega prav, sam hvalit se pa preveč ne smem :P

 

Že spomladi, ko je bila prva prekinitev cepljenja z AZ so objavili, da so vektorska cepiva primernejša za starejše, mRNA pa za mlajše. Nato so ljudje želeli da se sami odločijo s čim naj se cepijo in so jim (nam) to omogočili, sedaj pa spet problem, ker so nam dovolili da se sami odločajo (mo).

Tako da ta težava ni ispred 14 dni ampak še od časa, ko je cepiva primanjkovalo in nato, ko so si ljudje sami izbirali cepivo.

Na kratko.

Najprej ni bilo prav ker nisi mogel izbirat, sedaj pa, ker lahko izbereš med vsem. :?

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ostal bo samo Pfizer... čeprav sem nekje videl, da ima največ registriranih posledic po cepljenju. Biznis, konkurenca...očitno mora biti samo eno pravo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, ftp pravi:

Že spomladi, ko je bila prva prekinitev cepljenja z AZ so objavili, da so vektorska cepiva primernejša za starejše, mRNA pa za mlajše. Nato so ljudje želeli da se sami odločijo s čim naj se cepijo in so jim (nam) to omogočili, sedaj pa spet problem, ker so nam dovolili da se sami odločajo (mo).

Tako da ta težava ni ispred 14 dni ampak še od časa, ko je cepiva primanjkovalo in nato, ko so si ljudje sami izbirali cepivo.

Na kratko.

Najprej ni bilo prav ker nisi mogel izbirat, sedaj pa, ker lahko izbereš med vsem. :?

v osnovi je zadevo zajebal Kacin, ker je grozil, da bo folk vzel, kar on ukaže. In jaz sem dobil kar so meli. Že takrat je dr. MF dejal, da bi bilo bolje dati folku na izbiro (nekateri so se bali AZ)

In že takrat se je vedelo, da določene države iz preventive omejujejo določena cepiva. Iz preventive in psihologije množic. Saj to sem tudi jaz tumblal in šeral. Sem tudi pojasnil, moj interes je precepljenost, a na svobodni in varni osnovi. Pa bo kolikor bo.

Mi smo se pa šli staro zgodbo: kar JJ ukaže tako bo.

ps. od spomladi do jeseni se je še marsikaj dogodilo in pokazalo, tako da imajo sedaj še veliko več podatkov

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, DAMI34 said:

v osnovi je zadevo zajebal Kacin, ker je grozil, da bo folk vzel, kar on ukaže. In jaz sem dobil kar so meli. Že takrat je dr. MF dejal, da bi bilo bolje dati folku na izbiro (nekateri so se bali AZ)

In že takrat se je vedelo, da določene države iz preventive omejujejo določena cepiva. Iz preventive in psihologije množic. Saj to sem tudi jaz tumblal in šeral. Sem tudi pojasnil, moj interes je precepljenost, a na svobodni in varni osnovi. Pa bo kolikor bo.

Mi smo se pa šli staro zgodbo: kar JJ ukaže tako bo.

ps. od spomladi do jeseni se je še marsikaj dogodilo in pokazalo, tako da imajo sedaj še veliko več podatkov

 

Ja, samo težava je nastala sedaj, ko so ljudje sami "napačno" izbirali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, ftp pravi:

Ja, samo težava je nastala sedaj, ko so ljudje sami "napačno" izbirali.

kdo jim je dovolil? Ablast, nadzor...tisti, ki bi morali skrbeti za varovanje pravilnega cepljenja.

100% je res nemogoče preprečiti vse probleme. Ampak poglejva realno.

Za določena cepiva se dolgo ve, da imajo na določenih profilih ljudi probleme. Pa ne govorim za AZ. Sem cepljen z njo, sem šel preverjat uradne podatke na strani eudravigilance. AZ je imela veliko "spam" medijskih informacij o nevarnosti.

So druga cepiva mogoče imela še več. Ampak po uradnih podatkih se je dolgo vedelo, ka Janssen povzroča, pa Moderna (bdw mRna cepivo) itd..

Skrajni čas (oziroma prepozno) je bil ta odziv, če govoriva v duhu želje po čimvečji precepljenosti.

Sicer pa sem mnenja da 50% ali 70% ne igra bistvene vloge, če imaš ti dobro zavarovane starejše nad 50 let in pa DSOje.

Mi se pa gremo ko kaki debili, samo doseganje cifre, če ne normalno, pa na račun prisile in žrtev.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DAMI34 said:

kdo jim je dovolil? Ablast, nadzor...tisti, ki bi morali skrbeti za varovanje pravilnega cepljenja.

100% je res nemogoče preprečiti vse probleme. Ampak poglejva realno.

Za določena cepiva se dolgo ve, da imajo na določenih profilih ljudi probleme. Pa ne govorim za AZ. Sem cepljen z njo, sem šel preverjat uradne podatke na strani eudravigilance. AZ je imela veliko "spam" medijskih informacij o nevarnosti.

So druga cepiva mogoče imela še več. Ampak po uradnih podatkih se je dolgo vedelo, ka Janssen povzroča, pa Moderna (bdw mRna cepivo) itd..

Skrajni čas (oziroma prepozno) je bil ta odziv, če govoriva v duhu želje po čimvečji precepljenosti.

Sicer pa sem mnenja da 50% ali 70% ne igra bistvene vloge, če imaš ti dobro zavarovane starejše nad 50 let in pa DSOje.

Mi se pa gremo ko kaki debili, samo doseganje cifre, če ne normalno, pa na račun prisile in žrtev.

 

Čaki, čaki.

Najprej te je motilo ker se ne more izbrati cepivo, ker ti je Kacin odrejal, sedaj pa ker je vso cepivo dovoljeno in ti ga Kacin ne odreja.

A nismo tako pametni, da vemo s čim je prav oz. bolje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ftp pravi:

Čaki, čaki.

Najprej te je motilo ker se ne more izbrati cepivo, ker ti je Kacin odrejal, sedaj pa ker je vso cepivo dovoljeno in ti ga Kacin ne odreja.

A nismo tako pametni, da vemo s čim je prav oz. bolje?

kaj ti ne potegne?

Naši majo kasno paljenje...za vsako zadevo zamujajo dober mesec (ali več). Ko Danska, Švedska, Belgija, Islandija ugotovijo problem reagirajo. Naši čakajo, da drugi reagirajo....bo šlo...potem pa poskušajo reagirat :D

Kaco je posiljevalec, svetovalna skupina nima jajc, jajo pa dela vse po svoje....in ti bi rad, da bi bili sami dovolj pametni???

 

Sam ne me za jajca vleč...serejo in serejo...efekta ni, oziroma je diametralno nasproten temu kar bi radi imeli in to je precepljenost.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P

https://www.slovenskenovice.si/bulvar/domaci-traci/izkazalo-se-je-da-reziser-okorn-ni-cepljen-zavladala-je-panika-video/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR1aolkSQyzgA8MkF_ZF7RkAQS4rxSArvr1a3RJAKXFqVr0EhhXElPIG58Y#Echobox=1633948473

Cepiti se ali ne cepiti se proti covidu 19?« S tem vprašanjem se je zadnje mesece ukvarjal režiser Mitja Okorn, ko so ga povabili k pripravi dokumentarnega filma o prebolevnikih covida 19. Dokumentarec Covid -19, zgodbe prebolevnikov je sprožil ogormno polemik, režiser pa sedaj razkriva, da je še pred začetkom snemanja zavladala celo panika. Izkazalo se je namreč, da ni cepljen. »Jaz sem ciljna publika, ki jo moramo prepričati, da se cepi. Jaz nisem bil nikoli proti cepljenju, a nikoli nisem bil za cepljenje,« je razkril Okorn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, DAMI34 said:

.in ti bi rad, da bi bili sami dovolj pametni???

Ko vas berem tu gor... bi pričakoval kaj več od vas, ne pa spet izgovori, izgovori,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, ftp pravi:

Ko vas berem tu gor... bi pričakoval kaj več od vas, ne pa spet izgovori, izgovori,...

ti res preveč pričakuješ :P

 

 

al pa maš preveč dobro mnenje o sebi...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!