Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Mene pa najbolj skrbi obsedenost nekaterih s številom cepljenih (v glavnem cepljene to skrbi). Pa kaj se tok sekirajo. Vsak ma pravico se cepit in se lahko. Torej, kje je problem? 50, 60, 100% precepljenost, vse je isto sranje na koncu, dokler se gremo fejk pctje, od ponarejanja, do lažne varnosti cepljenih, ko se jim ni potrebno testirati. Da lahko cepljeni prav tako zbolimo pa že dolgo vemo.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Scarabeo 500 said:

Zgleda, da so ista cepiva različno učinkovita v različnih državah. A prav razmišljam? A je to mogoče?

Nebi vedu:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

Mene pa najbolj skrbi obsedenost nekaterih s številom cepljenih (v glavnem cepljene to skrbi). Pa kaj se tok sekirajo. Vsak ma pravico se cepit in se lahko. Torej, kje je problem? 50, 60, 100% precepljenost, vse je isto sranje na koncu, dokler se gremo fejk pctje, od ponarejanja, do lažne varnosti cepljenih, ko se jim ni potrebno testirati. Da lahko cepljeni prav tako zbolimo pa že dolgo vemo.

 

 

Mene pa skrbi 5t  mrtvih na 2 mil če primerjaš uni drugi post 5mil  28 mrtvih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Spasku pravi:

Mene pa skrbi 5t  mrtvih na 2 mil če primerjaš uni drugi post 5mil  28 mrtvih

zakaj? Se bi lahko cepili mar ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer pa nam gre kar dobro, za 2% smo v hipu izboljšali precepljenost :P no a vidite, da se da :D

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/nijz-spremenil-metodologijo-in-tako-v-trenutku-povecal-delez-precepljenih/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0ahYt4XmybuDPF00Qgs0CQAYkuKmkeoUPIRshbloOjZNnMY5ZikRRTNRY#Echobox=1634817178

 

Nijz spremenil metodologijo in v hipu povečal delež precepljenih

Na račun spremembe metodologije Nijz se je »ocena precepljenosti prebivalcev Slovenije zvišala za malo manj kot dva odstotka.«
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

zakaj? Se bi lahko cepili mar ne...

Ja seveda ampak pri nas je preveč pametni 48% ljudi da bi se cepli posledično jih pobira

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Spasku pravi:

Ja seveda ampak pri nas je preveč pametni 48% ljudi da bi se cepli posledično jih pobira

ma je to njihov problem ali tvoj?

Pa mal poglej stran nijzja na vrhu so pripeti linki...o pobiranju namreč, pa hospitalizaciji. So tudi deleži (čeprav mal pofejkani) cepljeni vs necepljeni.

Tam pa tam pa pobere koga tudi cepivo, ma za take se ne sekiraš, ker so "preveč pametni".

Za tvoj info, moj sin in žena sta "preveč pametna". Pa še veliko "preveč pametnih" poznam. V glavnem, meni delujejo čisto normalno. :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Spasku pravi:

Ja seveda ampak pri nas je preveč pametni 48% ljudi da bi se cepli posledično jih pobira

Že zdaj nekaterih situacij povezanih z obolevanjem in smrtjo ne znajo ali nočejo razložiti, čez čas bo še težje. Če bi igrali na poštene karte, bi bilo lažje. Zdaj so pa že porabili vse Jokerje, folk jim pa ja čisto nič več ne verjame.

OK. Nekateri še vedno absolutno zaupajo stroki. V glavnem ji tudi jaz - tu pa ne, žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eden bolj brihtnih v tej zmešnjavi, se splača prebrati!!

 

 

https://www.24sata.hr/news/ja-ne-moram-slusati-vladu-jer-nisam-njen-zaposlenik-necu-prestati-govoriti-svoje-stavove-791526?utm_medium=Status&utm_source=Facebook&utm_content=791526&utm_campaign=24sata Facebook status&fbclid=IwAR2qewpeYDdAWcKf0m9FO6Cu4Eb3Ux3wcOpGHgEpUD33ucOVvBQdJ0bMy6I

- Komunikacijski kaos imamo godinu dana i strašno je koliko smo ljude izludjeli. Cjepivo služi da ja sebe zaštitim od teškog oblika bolesti. U stvarnom svijetu pokazalo se da je ta zaštita niža, što znači da mi cijepljenjem ne možemo eliminirati virus. Kad kažem da cjepiva loše štite, kažem da cjepivo nije mehanizam za zaustaviti širenje virusa. Cjepivo odlično štiti od teškog oblika virusa. Svatko tko ima visok rizik treba se cijepiti i mi više nemamo problem - rekao je Lauc za N1.

- Ja osobno ću i mlađima reći da nije loša ideja cijepiti se. Ako želite spriječiti teži oblik, cijepite se, jer je rizik cjepiva manji od rizika bolesti, tu nema dileme. Nametanje covid potvrda i cijepljenja neće riješiti problem - tvrdi Lauc.

Za sebe je rekao da je znanstvenik kojeg je Vlada zamolila za mišljenje, ali da nije zaposlenik Vlade i da Vladu ne mora slušati. “Ja nisam profesionalni savjetnik Vlade, ja ne moram slušati Vladu. Ja sam znanstvenik kojeg je Vlada zamolila da kaže svoje mišljenje i ja ću ga reći čak i kada ide protiv narativa”, rekao je Lauc.

Objasnio je što je ono što naziva "pandemijskim marketingom".

Pandemijski marketing vi ne vidite. Kad imate situaciju da se stotine milijardi eura profita stvaraju iz pandemije, kroz dezinficijense, maske, a i cjepivo, postoje interesi da to tako ostane, a onda oni djeluju tako da šire strah, da u medijima potenciraju strah od virusa. U Australiji je to čak 100 puta više. Pandemijski marketing je kroz širenje straha stvorio to da ljudi misle da je nešto sto puta opasnije nego što jest, rekao je Lauc, dodavši da su svi u društvu žrtve pandemijskog marketinga.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem strokovnjakom...al kako se rado zapiše?

Sedaj moram samo še izvedeti katerim? Politično nastavljenim, upogljivim ali pravim, ki praviloma izgubijo službo. Se splača prebrati intervju. Mogoče bodo zagovorniki "natančnosti in zanesljivosti" hitrih testov ugotovili celo svojo zmoto, ko so trdili, da obstaja samo opcija "false positive".

https://necenzurirano.si/clanek/mnenja/vlada-zeli-le-stroko-ki-se-ji-uklanja-intervju-914928?fbclid=IwAR3U6SNJ_ubXkGzfV8Q_DE1-0sPDxq1mmPngopSelKxgJzE7bj0D7exXsmc

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z enim odmerkom cepiva proti covidu-19 je po podatkih NIJZ cepljenih 1.182.886 ljudi, z vsemi odmerki pa 1.111.603.

Nekaj se mi ne zdi prav, jaz tu razumem, da je cepljenih 2+miljona ljudi - sem samo jaz?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Erikcslo pravi:

Že dobil odgovor, moj brat ima 4 otroke in se testirajo vsak dan, en dan so pozitivni drugi dan ne, pa spet pozitivni...

Pa ti razumi!

odgovor je podan malo višje...zanesljivost testov :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje ma Anglija fantastično precepljenost, pa pridni so pa bla bla bla...

https://www.index.hr/vijesti/clanak/johnson-je-proglasio-kraj-pandemije-koronabrojke-im-nezaustavljivo-rastu-zasto/2312614.aspx?fbclid=IwAR19dCHnraNosMPtxw1GkIPgnDK8M-UabPWbNFps2wk2gVhuH8d-eiNnAVw

Britanija u protekla dva tjedna ima više slučajeva od Francuske, Njemačke, Italije i Španjolske zajedno

Deset mjeseci kasnije, odnos Velike Britanije prema covidu-19 promijenio se do neprepoznatljivosti. Gotovo sva engleska ograničenja ukinuta su u srpnju, a okupljanja i ugostiteljski sektor potpuno su otvoreni. Johnson je pozvao Britance da "nauče živjeti s ovim virusom", piše CNN.

Međutim, delta soj, zarazniji od alfa soja koji je pokvario božićne blagdane prošle godine, nije nestao.

Velika Britanija šutke podnosi ustrajno visoku stopu zaraze, hospitalizacija i smrtnosti u usporedbi s ostatkom Europe. Britanija je u posljednja dva tjedna imala gotovo 500.000 zaraženih, samo u ponedjeljak gotovo 50.000, više nego Francuska, Njemačka, Italija i Španjolska zajedno. Velika Britanija je u utorak izvijestila o 223 smrtna slučaja, što je najveći dnevni broj od početka ožujka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beovič šou, zanimivo a ne, kako so testi postali nezanesljivi :P

 

“Cepljenje je metoda, ki nam prinaša bistveno večjo varnost kot testiranje, saj testi niso dobro občutljivi in tudi testirati bi se morali res zelo pogosto, da bi ujeli situacije, v katerih postanemo kužni. Epidemija bo verjetno trajala do spomladi. Glede na stopnjo kužnosti lahko pričakujemo, da bomo do pomladi prišli v stik z virusom vsi prebivalci Slovenije,” je dejala v nadaljevanju.

https://lokalec.si/novice/beovic-pricakujemo-da-bomo-do-pomladi-prisli-v-stik-z-virusom-vsi-prebivalci-slovenije-po-projekcijah-bo-umrlo-se-tisoc-ljudi/?fbclid=IwAR1QlVTdVRT4sPPeJwoSzoy2sHqq9dN_CUhnusO_7m2JhBwPrmBvMVsbM10

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se bom malo potuhnil v pričakovanju začetka upora proti fašistični diktaturi. Brez vojne ali naravne tragedije ne bo več normalnega življenja...gremo v partizane :)

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svjetska zdravstvena organizacija konačno je potvrdila ono što smo mi (i mnogi stručnjaci i studije) mjesecima govorili – koronavirus nije smrtonosniji niti opasniji od sezonske gripe.

https://www.logicno.com/politika/szo-slucajno-potvrdila-da-covid-19-nije-opasniji-od-gripe.html

Evo, pa ti kapiraj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, Erikcslo said:

Svjetska zdravstvena organizacija konačno je potvrdila ono što smo mi (i mnogi stručnjaci i studije) mjesecima govorili – koronavirus nije smrtonosniji niti opasniji od sezonske gripe.

https://www.logicno.com/politika/szo-slucajno-potvrdila-da-covid-19-nije-opasniji-od-gripe.html

Evo, pa ti kapiraj!

za kapiranje je nesto sasvim drugo.

Koji interesi vlada EU su bili ispred interesa naroda koji u EU zive? 
da Corona nije nista drugo vec jaka gripa su tvrdili strucnjaci vec prije godinu dana. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Erikcslo pravi:

Evo, pa ti kapiraj!

Eni imajo kasno paljenje...tako je. Sam poznam več primerov smrti zaradi posledic cepljenja, zaradi virusa ne poznam osebno še nobene. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, kronik said:

za kapiranje je nesto sasvim drugo.

Koji interesi vlada EU su bili ispred interesa naroda koji u EU zive? 
da Corona nije nista drugo vec jaka gripa su tvrdili strucnjaci vec prije godinu dana. 

 

Locis gripo od pljucnice????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a dosli su i do zakljucka da cjepivo i ne stiti bas nesto od corone. cak je moguce da cijepljeni jos lakse i vise prenose coronu nego necijepljeni. 

Ali nas svejedno pokusavaju uvjeriti kako je biti necijepljen nestop stravicno lose..... 

Just now, Spasku said:

Locis gripo od pljucnice????

i bio na kisiku u bolnici 9 dana. 
interesantno je od svega da se niti bolnicki personal ne zeli cijepiti. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, vandrovec said:

Eni imajo kasno paljenje...tako je. Sam poznam več primerov smrti zaradi posledic cepljenja, zaradi virusa ne poznam osebno še nobene. 

In koliko primerov smrti od cepljenja poznas pri nas???? 

5 minutes ago, kronik said:

a dosli su i do zakljucka da cjepivo i ne stiti bas nesto od corone. cak je moguce da cijepljeni jos lakse i vise prenose coronu nego necijepljeni. 

Ali nas svejedno pokusavaju uvjeriti kako je biti necijepljen nestop stravicno lose..... 

i bio na kisiku u bolnici 9 dana. 
interesantno je od svega da se niti bolnicki personal ne zeli cijepiti. 

Potem ne primerjaj kovid z gripo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Spasku pravi:

In koliko primerov smrti od cepljenja poznas pri nas???? 

Potem ne primerjaj kovid z gripo

Ravnokar sem prebolel kovid - vsaj test je pokazal tako. V življenju sem prebolel vsaj 4 gripe, od mile do ubitačne. Če me ubiješ nisem opazil nobene razlike med njima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!