Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

V Avstriji so zaradi skokovitega povečanja novih okužb z novim koronavirusom zaostrili protikoronske ukrepe. Od ponedeljka bo tako za večino področij javnega življenja veljalo pravilo PC, so se dogovorili avstrijska vlada in deželni glavarji posameznih zveznih dežel. Pravilo PC bo tako veljalo za hotele, gostinske lokale, kulturne in športne ustanove, storitveno dejavnost in za prireditve z več kot 25 osebami. Na delovnem mestu bo kot alternativa v veljavi še ustrezen negativni test na okužbo z novim koronavirusom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

Prav nasprotno, jaz ne haram okoli, nisem zbolel in nisem širil.

Ti pa si jo fasal, širil, napolnil statistiko in sedaj še z malomarnim in neodgovornim obnašanjem skupaj z ostali antiwaxerji širiš dalje.

Že tvoj zapis, da si prebolel BP in da se ne bojiš ponovne okužbe, je grozljiv.

Nekdo, ki je fasal, bo težko tu govoril in kazal s prstom na tiste, ki nismo in se držimo ukrepov.

Prešpikan si od malega ja, zelo nevarna cepiva, povzročajo avtizem itd. To vse lahko preberemo s srani antiwaxerjev.

Kaj si ti sploh po izobrazbi, da nam tu pametuješ o zdravstvu, farmaciji itd.?

Ti si dohtar, infektolog? Če te moti kar povem me ne beri, rešeno. Ko sem jaz imel korono si ti gledal prelete avionov in se veselil lepe prihodnosti.

pred 7 minutami, Snečer pravi:

V Avstriji so zaradi skokovitega povečanja novih okužb z novim koronavirusom zaostrili protikoronske ukrepe. Od ponedeljka bo tako za večino področij javnega življenja veljalo pravilo PC, so se dogovorili avstrijska vlada in deželni glavarji posameznih zveznih dežel. Pravilo PC bo tako veljalo za hotele, gostinske lokale, kulturne in športne ustanove, storitveno dejavnost in za prireditve z več kot 25 osebami. Na delovnem mestu bo kot alternativa v veljavi še ustrezen negativni test na okužbo z novim koronavirusom.

Pc ne bo mel koristi, bo pa dolocen del prebivalstva prisilil v cepljenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ukrepi so ravno zaradi ljudi, ki imajo korono in jo širijo. Torej zaradi tebe in tebi podobnih.

Nekaj malega se spoznam na zdravstvo, sem imel namen to študirat in zato vidim, da imaš že šepave osnove.

Zato pa vprašam, če kaj novega učijo sedaj.

Seveda je moteče čitati takšna zavajanja, anti, fake news... no, tu teh neumnosti ne boš več lansiral, ker samo provociraš in zavajaš.

Kot pravim, palica je učinkovita, se bo pač brisalo, da bo veselje, v nedogled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne da se mi preveč debatirat... Če je smrtnost virusa 1%... Če je cepivo 90% učinkovito je potem smrtnost 0.1%  (lahko pa da se motim...) 

Mene je skrbelo ko so mojemu malemu dali "koktejl" cepiv... Ampak dobrih 150 let nazaj v UK niso dali otroku imena pred 5 letom starosti ker je je bila umrljivost malih tako visoka, tako da jebiga neki bo že v tem da nas je zdej že praktično preveč na tem planetu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

44 minutes ago, John2005 said:

Gre se zato, da ne dojamete, da se vas vsaj v določeni meri od začetka pere in samo malo korigira informacije,

Dejanska je pa težava, da si sam sebi pereš glavo z neresnicami.

45 minutes ago, John2005 said:

Kaj govoris o 50%. Kaj pa druge drzave k majo 60,70,80%?

Ne leto in pol nazaj, preberi kaj sem napisal nekaj ur nazaj. Boš našel odgovor.

38 minutes ago, Snečer said:

Oblast ma moc ker jo prevec ljudi upošteva

V vsaki demokraciji je tako. Brez oblasti in reda, ostane samo še anarhija. Sicer so pa volitve pred vrati.

48 minutes ago, John2005 said:

poleg mi zateguje opcijo izbire.

pa še kakšen dan nazaj (če se spomneš, če ne si poišči ) se je klicalo zakaj se dovoljuje cepljenje u AZ in Jansnom? Kaj bi sploh rad, da pride dobra vila in korono odžene?

Vsak red je življenje med omejitvami, brez omejitev je pa spet anarhija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, ukica pravi:

A ti ne razumes, ali ne zelis razumet? 
mlajsi od X se nesmejo cepit. Njihova zascita so ostali ljudje, na katere se racuna da se bodo cepili.

 

se enkrat ti bom nalimu link da si preber kaj je statistika in kako bi jo mogl interpertirat. Nemors primerjat 2020 vs 2021, ker je preveliko spremeljivk ki jih NE poznas. Vsak ki direktno primerja stevilke je zame navaden bedak.

https://medium.com/sledilnik/ko-učinkovita-cepiva-naletijo-na-statistični-paradoks-4fd9c154086e

Nehaj prosim s statistiko, ker bom začel verjeti da si butelj. 

Danes sem jedel pizzo. Ti ne... Če tako nadaljujeva se 3 tedne, boš ti umrl, jaz pa bom sit. Statistika, ki pa je kurba, bo trdila, da sva oba napol sita...

In to je večni problem statistike. Lahko jo pač prikažeš kakor ti paše...

Popravljeno . Popravil C eagle
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

citam ovu temu vec nekoliko stranica.

sve se vrti oko toga da cijepljeni stite takav nacin zastite od corone i ne zele vidjeti i nuspojave cijepljenja a sa druge strane necijepljeni koji zele zadrzati tu svoju slobodu odabira. 

navode se dokazi/statistike koji se sa obje strane redovito pokusavaju pobiti.

No u citavoj toj diskusiji kao niti u medijima nema niti jedne inforacije o Izraelu, Svedskoj, africkim drzavama, juzno americkim drzavama gdje bi trebalo biti na stotine miliona umrlih. Isto tako nigdje ne pise da se zarazeni kojima je potrebna lijecnicka pomoc "uvoze" iz Rumunjske i Bugarske. O zemljama bliskog istoka takodjer niti rijeci. 

Zar tamo nema corone? ili su rezultati porazavajuci za vlade EU? Jer u Izraelu sa 80% cijepljenjih postoje itekako veliki problemi sa coronom. Dok u nor nekim africkim drzava ta vijest  o coroni nekako i nije stigla. Arapi isto tako nekako nemaju tih problema. Kao ni Svedi?!? Gdje je nestalo preko nekoliko stotina miliona umrlih od corone?!?! 

Da li znate da su u Austriji zapoceli sa provjerom umrlih od corone?? Poceli su mijenjati statistiku koju su sami lazirali u omrli od corone i umrli sa covidom! Da li znate da u bolnicama u Austriji lezi na intenzivnoj njezi 1/4 cijepljenjih sa dvije doze, 1/4 cijepljenih sa jednom dozom i 1/2 necijepljenih. U prijevodu je pola / pola! Da li znate da u Austriji pocinju razmisljati o tome da i cijepljene testiraju na coronu. 

 

Koja je svrha cijepljenja na kraju ?!?! 



 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Izraelu imajo trenutno cca 500 na novo odkritih na dan. Pri nas jih imamo povprecno cca 2700 na dan.

Njih je 9,2 milijona, nas 2,1.

Oni so imeli na samem vrhuncu 11300 novih na dan (1220 na milijon), mi smo jih imeli vceraj 3800, dan prej 4500 (2150 na milijon), in stevilke eksponentno rastejo. Oni so vceraj imeli 344 novih (37 na milijon)...

Nazadnje ko sem preverjal je bilo razmerje hospitaliziranih cepljeni/necepljeni 1:10...

Izrael da ima velike probleme s covidom? Mi smo papki za njih!

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maske iz blaga ne bodo več dobre. Kirurške bodo potrebne.

Nč več doma delat. Kupt jih bo treba.  Zakaj ne bi malo zaslužili, če se da...

Ter cepivo treba ponucat...

"Krek je dodal, da je v skladiščih NIJZ trenutno na zalogi več kot 700.000 odmerkov cepiva proti covidu-19. Ob tem bodo prejeli še dodatne odmerke, ovir pri dobavi pa po njegovih besedah ni."

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj predstavlja vecji biznis - dva ali trije odmerki cepiva (btw za AZ sem nekje zasledil cifro 2.60 eur po odmerku), al zdravljenje bolezni?

Zakaj se gleda na zaloge cepiva kot to kak biznis se dela, ne pa kot zakaj se niso porabljene?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, kronik said:

Da li znate da u bolnicama u Austriji lezi na intenzivnoj njezi 1/4 cijepljenjih sa dvije doze, 1/4 cijepljenih sa jednom dozom i 1/2 necijepljenih. U prijevodu je pola / pola!

Če bi razumel, da je v Avstriji več kot pol polnoletnih ljudi cepljenih (cca..75%), potem tvojih pola - pola ne drži.

Za razumevanje. Če se bi vsi cepili, potem necepljeni ne bi več zbolevali. V bolnici bi bili samo cepljeni, pa ne zato ker je cepivo škodljivo, kot bi nekateri mislili.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, kronik pravi:

citam ovu temu vec nekoliko stranica.

sve se vrti oko toga da cijepljeni stite takav nacin zastite od corone i ne zele vidjeti i nuspojave cijepljenja a sa druge strane necijepljeni koji zele zadrzati tu svoju slobodu odabira. 

navode se dokazi/statistike koji se sa obje strane redovito pokusavaju pobiti.

No u citavoj toj diskusiji kao niti u medijima nema niti jedne inforacije o Izraelu, Svedskoj, africkim drzavama, juzno americkim drzavama gdje bi trebalo biti na stotine miliona umrlih. Isto tako nigdje ne pise da se zarazeni kojima je potrebna lijecnicka pomoc "uvoze" iz Rumunjske i Bugarske. O zemljama bliskog istoka takodjer niti rijeci. 

Zar tamo nema corone? ili su rezultati porazavajuci za vlade EU? Jer u Izraelu sa 80% cijepljenjih postoje itekako veliki problemi sa coronom. Dok u nor nekim africkim drzava ta vijest  o coroni nekako i nije stigla. Arapi isto tako nekako nemaju tih problema. Kao ni Svedi?!? Gdje je nestalo preko nekoliko stotina miliona umrlih od corone?!?! 

Da li znate da su u Austriji zapoceli sa provjerom umrlih od corone?? Poceli su mijenjati statistiku koju su sami lazirali u omrli od corone i umrli sa covidom! Da li znate da u bolnicama u Austriji lezi na intenzivnoj njezi 1/4 cijepljenjih sa dvije doze, 1/4 cijepljenih sa jednom dozom i 1/2 necijepljenih. U prijevodu je pola / pola! Da li znate da u Austriji pocinju razmisljati o tome da i cijepljene testiraju na coronu. 

 

Koja je svrha cijepljenja na kraju ?!?! 



 

enako velja za tebe, ti si se okužil, jaz ne, torej si pomagal širit epidemijo in poglabljat zadevo

pusti statistiko, prvo vsak pri sebi naj uredi, da zmanjša tveganje na min.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, ftp said:

Če bi razumel, da je v Avstriji več kot pol polnoletnih ljudi cepljenih (cca..75%), potem tvojih pola - pola ne drži.

Za razumevanje. Če se bi vsi cepili, potem necepljeni ne bi več zbolevali. V bolnici bi bili samo cepljeni, pa ne zato ker je cepivo škodljivo, kot bi nekateri mislili.

 

 

 

U Austrijij nema 75% cijepljenih! 

 

A ako si vec cijepljen kako je moguce zavrsitiu bonici?! 

potpuna imunizacija kroz cijepljenje ne funkcionira onda? 

Logika vam ne drzi vodu..... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, kronik pravi:

U Austrijij nema 75% cijepljenih! 

 

A ako si vec cijepljen kako je moguce zavrsitiu bonici?! 

potpuna imunizacija kroz cijepljenje ne funkcionira onda? 

Logika vam ne drzi vodu..... 

nimaš osnov

pikec je navodilo za tvorbo protiteles, ki jih tvori imunski sistem

folku s pridruženimi boleznimi, slabim imunskim sistemom, pikec ne pomaga dovolj

pa kaj si ti predstavljas, da ce dobis pikec,da je okoli tebe elektromagnetno polje in se virus odbije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas je 25% necepljenih, če se odšteje tiste, katerim se ni potrebno, tak procent je tudi Logarjeva omenila zadnjič.

PC bo kmalu tudi pri nas, to je logično za pričakovati glede na načrte. Me zanima kako bo z necepljenimi zaposlenimi...odpoved ali brezplačen dopust? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak teden bodo na Brdu pri Kranju imeli "žurko" na državne stroške. Pa vsak teden bodo malo bolj zaostrili. Zgledovali se bodo po Avstriji. Pa bo lepo do pomladi, še večje sranje.

Če bi hoteli, da je mir bi uvedli obvezno cepljenje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uradno iz NIJZ.

Citiraj

Kako delujejo COVID-19 cepiva? Trenutno odobrena COVID-19 cepiva so mRNA cepiva podjetja Pfizer in Moderne, ki delujejo nekoliko drugače od klasičnih cepiv. mRNA COVID cepiva ne vsebujejo virusa, temveč le navodilo za izdelavo proteina, ki se nahaja na ovojnici koronavirusa. Običajna cepiva vsebujejo virus ali del virusa, ki je mrtev ali oslabljen. Po cepljenju z oslabljenim ali mrtvim virusom ni moč zboleti, se pa aktivira imunski odziv, ki tvori protitelesa. Ta informacija se shrani, ob srečanju z enakim virusom se hitro aktivira in zaščiti cepljenega pred okužbo. mRNA cepiva so sestavljena iz molekule imenovane informacijska RNA (mRNA), ki vsebuje navodilo za izdelavo proteina bodice S. To je protein, ki se sicer nahaja na površini virusa SARS-CoV-2 in ga virus potrebuje za vstop v celice človeka. Imunski sistem prepozna protein kot tujek in proti njemu tvori protitelesa. mRNA se v celici hitro razgradi, imunski odziv pa se shrani. Če kasneje oseba pride v stik z virusom SARS-CoV-2, ga bo imunski sistem prepoznal in bo pripravljen telo braniti pred njim. mRNA iz cepiva ne more vstopiti v celično jedro in ne spreminja dednega zapisa (ne povzroča genetskih sprememb). mRNA ne ostane v telesu, ampak se razgradi kmalu po cepljenju. mRNA cepiva omogočajo tvorbo imunskega odgovora proti virusom brez izpostavitve virusu, niti v mrtvi ali oslabljeni obliki.

eni nimate razčiščenih niti osnov in zato se pojavljajo neumnosti še kar naprej

pred 1 minuto, vandrovec pravi:

Pri nas je 25% necepljenih, če se odšteje tiste, katerim se ni potrebno, tak procent je tudi Logarjeva omenila zadnjič.

PC bo kmalu tudi pri nas, to je logično za pričakovati glede na načrte. Me zanima kako bo z necepljenimi zaposlenimi...odpoved ali brezplačen dopust? 

Pri pogoju PC so zagotovo zdravi necepljeni v diskriminatornem položaju.

Do sedaj so se pazili, bili pridni, zaradi packarije drugih pa fašejo omejitev.

Jaz bi jih pustil, da so zraven, a če fašejo, morajo sprejeti odgovornost, 30x z bičem in 5000 eur.

pred 2 minutami, skalar36 pravi:

Vsak teden bodo na Brdu pri Kranju imeli "žurko" na državne stroške. Pa vsak teden bodo malo bolj zaostrili. Zgledovali se bodo po Avstriji. Pa bo lepo do pomladi, še večje sranje.

Če bi hoteli, da je mir bi uvedli obvezno cepljenje.

Ivan nima večine v DZ, težko spravi zakon skozi...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Snečer said:

nimaš osnov

pikec je navodilo za tvorbo protiteles, ki jih tvori imunski sistem

folku s pridruženimi boleznimi, slabim imunskim sistemom, pikec ne pomaga dovolj

pa kaj si ti predstavljas, da ce dobis pikec,da je okoli tebe elektromagnetno polje in se virus odbije?

Odlicno objasnjeno. 

nego kako to vide ljudi u nekim drugim drzavama - o kojima u medijima niti slova nisu izgubili. 

U drzavama u kojima corone "nema" - kako tamo funkcionira to sa cijepljenjem kojeg isto tako "nema" 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, kronik said:

U Austrijij nema 75% cijepljenih! 

 

A ako si vec cijepljen kako je moguce zavrsitiu bonici?! 

potpuna imunizacija kroz cijepljenje ne funkcionira onda? 

Logika vam ne drzi vodu..... 

63% kompletno cepljenih, 66% delno cepljenih. Se vedno nas vodijo za petino.

Kdo govori o popolni imunizaciji? Aspirin tudi prezene vse bolecine?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaboravljate da se u Nürnbergu nesto oko medicine dogovorilo. 

Ocekujem da ce to Snecer detaljnije znati 

Cijepljenje bez dugorocne analize i testiranja ne moze biti obavezno! 

 

Just now, Zok said:

63% kompletno cepljenih, 66% delno cepljenih. Se vedno nas vodijo za petino.

Kdo govori o popolni imunizaciji? Aspirin tudi prezene vse bolecine?

Ako smijem  upotrijebiti njemacku rijec: Vollimunisiert u prijevodu znaci??? 

I sa tim postotkom cijepljenih i dalje je stanje kako ga novinari nazivaju DRAMTICNO! iako i nema veze sa istinom. Jer ako imamo mjesta za uvoz bolesnih onda ne moze biti tako lose

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, kronik pravi:

Odlicno objasnjeno. 

nego kako to vide ljudi u nekim drugim drzavama - o kojima u medijima niti slova nisu izgubili. 

U drzavama u kojima corone "nema" - kako tamo funkcionira to sa cijepljenjem kojeg isto tako "nema" 

V tvoji obljubljeni deželi Avstriji so vam uvedli PC.

Vse to bi mi sami lahko rešili, če bi ljudje bili odgovorni...

Nadrsamo vsi...kolektivna krivda

Ne vem kako je v Severni Koreji.

V kateri drugi državi korone ni?

pred 2 minutami, kronik pravi:

Zaboravljate da se u Nürnbergu nesto oko medicine dogovorilo. 

Ocekujem da ce to Snecer detaljnije znati 

Cijepljenje bez dugorocne analize i testiranja ne moze biti obavezno! 

 

Nisem bil zraven.

Kolikor mi je znano iz zgodovine je šlo za sodni proces proti vojnim zločincem iz ww2.

Kako si sedaj to not potegnil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj nihce ne izpostavi recimo Japonske...? 3/4 cepljenih, v najhujsem valu do zdaj so imeli 10x manj okuzb na milijon prebivalcev kot mi zdaj... Tolk o tem, kolk smo Balkanci, kolk vsak "razmislja s svojo glavo", ker "men pa ze ne bojo govorili"...

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Snečer said:

V tvoji obljubljeni deželi Avstriji so vam uvedli PC.

Vse to bi mi sami lahko rešili, če bi ljudje bili odgovorni...

Nadrsamo vsi...kolektivna krivda

Ne vem kako je v Severni Koreji.

V kateri drugi državi korone ni?

Izrael - cijepljenost preko 80% a nikad gora situacija. 
Africke drzave - niti jednog slova! 

Juzno americke drzave niti jednog slova! 
 

Ali svi znate kako se jednostavno MORA cijepiti - za koji k...? 
da bih tri dana kasnije zavrsio na intenzivnoj njezi?! 
Da bih mogao imati neke jos nepoznate posljedice cijepljenja? 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, kronik said:

Izrael - cijepljenost preko 80% a nikad gora situacija. 
Africke drzave - niti jednog slova! 

Juzno americke drzave niti jednog slova! 
 

Ali svi znate kako se jednostavno MORA cijepiti - za koji k...? 
da bih tri dana kasnije zavrsio na intenzivnoj njezi?! 
Da bih mogao imati neke jos nepoznate posljedice cijepljenja? 

 

 

image.png.80aea222aecbdd947c9535673dc08d87.png

 

Prosim nehaj z Izraelom - zgoraj sem napisal primerjavo s Slovenijo - prav nic jim ne manjka... Zakaj omenjas drzave, katerih prej ni nihce omenil desetletja, ceravno ni bilo vojne?

Nihce ne pravi, da se MORAS cepiti. Ni problema, pac se ne bos. Samo ne siri lazne propagande - s tem skodujes vsem.

 

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!