Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

7 minutes ago, Alla said:

Hočem povedat samo to, da nehajte že težit s cepljenjem. 

Nihče ti ne teži s cepljenjem. Če kdo teži so anti. ki kričijo na študente,trgovce, varnostnike, z motorkami v šoli itd.

1 minute ago, Alla said:

Pa zdravo kmečko pamet 

kako je s krompirjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Marcel-F pravi:

Sem vedel,da ne boš štekala bistva,,...Preberi še enkrat ,mogoče ti rata ..Pa veliko sreče.

Vedno, ko mi zdravnik predpiše kakršnokoli zdravilo, VEDNO temeljito preberem kaj vsebuje, kako vpliva na potek zdravljenja in kakšni so stranski učinki. 
In tudi pri teh zdravilih / tabletah potem precenim ali je nujno, da jih vzamem ali pa se da bolezen premagat tudi na kakšen drug način (ki sicer traja malo dlje)....

V življenju sem pojedla bistveno manj tablet kot povprečen Slovenec. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Alla said:

Vedno, ko mi zdravnik predpiše kakršnokoli zdravilo, VEDNO temeljito preberem kaj vsebuje, kako vpliva na potek zdravljenja in kakšni so stranski učinki. 
In tudi pri teh zdravilih / tabletah potem precenim ali je nujno, da jih vzamem ali pa se da bolezen premagat tudi na kakšen drug način (ki sicer traja malo dlje)....

V življenju sem pojedla bistveno manj tablet kot povprečen Slovenec. 

Ti ne rabis zdravnika, ampak samo google :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Alla said:

V življenju sem pojedla bistveno manj tablet kot povprečen Slovenec. 

To nima nobene veze.

Tudi jaz, kljub cepljenju, sem porabil manj tablet kot povprečen, pa tudi obiskov zdravnika imam podpovprečno in upam da tako tudi ostane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, ukica pravi:

Ti ne rabis zdravnika, ampak samo google :) 

Vedno tako hitro podcenjuješ ljudi s katerimi ne deliš enakega mnenja? 

Se pa visoko ceniš.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Alla said:

Vedno tako hitro podcenjuješ ljudi s katerimi ne deliš enakega mnenja? 

Se pa visoko ceniš.....

Mogoce se malo visje kot ti mislis :) 

Ampak oprosti ne vidim poante, da gres k zdravniku ki ti napise recept, nato gres po zdravila in se ti(brez ustrezne izobrazbe) odlocas ali bos ta zdravila vzela ali ne? To ubistvu pomeni da oporekas ne samo zdravniku, ampak tudi mag.farm.,. In ce jih ne, romajo v smeti? Brezplacno zdravstvo in to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Alla pravi:

Res je. Tudi gripe ne preživijo vsi. Al pa pljučnice..... 

Hočem povedat samo to, da nehajte že težit s cepljenjem. 
Eni se cepijo in ne zbolijo, eni se cepijo in zbolijo in pristanejo v bolnici in celo umrejo. 
Tako kot necepljeni. Eni zbolijo, eni grejo v bolnico in eni umrejo. 

Vsak mora sam pri sebi pretehtat tveganje. 

Ne pa da se tukaj koljemo o tem kaj je prav in kaj ne. 

Zaenkrat je zadeva še na prostovoljni bazi.  Torej...

.....torej, eni morajo zdaj čakat na potrebno zdravljenje, operacijo naprimer in to zato, ker se eni nočejo cepit in posledično polnijo bolnišnične intenzivne oddelke....po razvitih državah z dobro precepljenostjo ni teh problemov...razumeš? 

"Vsak mora sam pri sebi pretehtat tveganje"  ...ne,včasih je potrebno odstraniti plašnice in videti tudi kaj  okoli sebe, ne živimo sami na samotnem otoku....torej... Razumeš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Alla pravi:

Da se da corono preživet tudi brez cepljenja....

Ok in zakaj se je treba napenjat? Napisal sem samo, da me je cepljenje glede na diagnozo rešilo pljučnice in še česa...

Tudi padec z motorjem se da preživet brez čelade...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, sori, tle se lahko napenjate samo tisti, ki ste za cepljenje.....pozabla...
Pa nedvomno smo vsi, ki se nismo cepili proti koroni, tudi krivi za zlom zdravstva v Sloveniji. 

Res, blagor tistim, ki tako slepo verjamete vsemu kar vam servirajo. 

 

Uživajte in ostanite zdravi, ne glede na to ali ste cepljeni ali ne ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, Alla said:

Aja, sori, tle se lahko napenjate samo tisti, ki ste za cepljenje.....pozabla...

Poglej od začetka teme, preštej poste pa boš videla da se motiš - spet.

 

39 minutes ago, Alla said:

Pa nedvomno smo vsi, ki se nismo cepili proti koroni, tudi krivi za zlom zdravstva v Sloveniji. 

tudi, seveda

39 minutes ago, Alla said:

Res, blagor tistim, ki tako slepo verjamete vsemu kar vam servirajo. 

Tu si na istem, samo da ti nič ne verjameš. Sicer so tudi vmesne poti.

39 minutes ago, Alla said:

Uživajte in ostanite zdravi, ne glede na to ali ste cepljeni ali ne

hvala enako

23 minutes ago, Alla said:

Ne. 

Zlom zdravstva je zaradi skorumpirane politike in stroke. In ni vzrok niti v zadnjem letu odkar so na voljo cepiva proti koroni, niti v zadnjih dveh letih....

Cel svet je imel zlom zdravstva, nismo nikakršna izjema. Tako da korona ima dosti pri tem. Politika tudi, da ne bo nesporazuma.

Popravljeno . Popravil ftp
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, bosa pravi:

Zlom zdravstva v Sloveniji je posledica preobremenjenosti intenzive.....ki je posledica neprecepljenosti. Ali ne? ;)

 

Zdravstvo pri nas ima veliko globlje težave, ki trajajo že celo većnost. Glede na plače medicinskih sester ni čudno, da so uhajale drugam....

Koliko smo se pripravili v zdravstvu na letošnjo situaciijo? Smo vedeli vnaprej kaj bo. Ravno tako nisko storili v šolah nič, nobenega prezračevalne sistema,čas je pa bil. Tu je kriva politika.

 

Popravljeno . Popravil Endlich
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Alla said:

Vedno tako hitro podcenjuješ ljudi s katerimi ne deliš enakega mnenja? 

Se pa visoko ceniš.....

Ma veš, kar trdo delaš na zbijanju svojega creda. 
 

Sama stalisca in mnenja (MENI) niso kamen spotike. Argumentacija pa pogosto. Zaplete se ko moje mnenje postane edino pravilno in strasno pomembno.  Po enem letu intenzivnega cepljenja po celem svetu, je podatkov zadosti. Rezultati so jasni in nedvoumni. Slovenci smo tako pametni, da nam taljani posiljajo humanitarno pomoc v obliki zdravstvenega osebja. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Endlich said:

 

Zdravstvo pri nas ima veliko globlje težave, ki trajajo že celo većnost. Glede na plače medicinskih sester ni čudno, da so uhajale drugam....

Koliko smo se pripravili v zdravstvu na letošnjo situaciijo? Smo vedeli vnaprej kaj bo. Ravno tako nisko storili v šolah nič, nobenega prezračevalne sistema,čas je pa bil. Tu je kriva politika.

 

To je vse re, pa vseeno nismo nikakršna izjema v primerjavi z drugimi državami tudi z boljšim zdravstvenim sistemom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, ftp pravi:

To je vse re, pa vseeno nismo nikakršna izjema v primerjavi z drugimi državami tudi z boljšim zdravstvenim sistemom.

Kakorkoli obrneš, v enem letu smo se PRESLABO PRIPRAVILI. In tudi v bodoče, tudi če bo korona "pod kontrolo" bomo še vedno imeli težavo s pomankanjem kadra, predragimi nabavami v zdravstvu...

Kot sem že rekel, politiko vidim kot nekoga, ki ni opravil svojega dela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker zdravstveno fakulteto in specializacijo se naredi v enem letu? Mogoce dveh?

Problem v kadru je ze vsaj od nastanka Slovenije. Odpira se studijske programe ki niso potrebni, medtem ko (pre)potrebni stagnirajo. Pa nevem ali zaradi tega ker zelijo nardit selekcijo, al ker pac nimajo interesa razsirit programa. 
 

Kar se tice nabave predrage opreme.. krivim pa od politike do tistega ki poknjizi racun. Vsak z malo morale bi lahko bil zvizgac.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, bosa said:

.....torej, eni morajo zdaj čakat na potrebno zdravljenje, operacijo naprimer in to zato, ker se eni nočejo cepit in posledično polnijo bolnišnične intenzivne oddelke....po razvitih državah z dobro precepljenostjo ni teh problemov...razumeš? 

Nobene potrebe ni, da bi na drugih oddelkih odpovedovali operacije, ker se eni nočejo cepit. Dosedaj se nihče razen svojcev ni pretirano sekiral, če so ljudje umirali ob čakanju na operacijo, zakaj bi bil sedaj problem, če nekdo umre ob čakanju na ventilator, sploh če je še malo sam prispeval?

V tem primeru gre v veliki meri za zaigrano krizo. Zdravniki si že dolgo želijo izstopiti iz enotnega plačilnega sistema državnih uslužbencev. Ob dolgih čakalnih vrstah na vseh področjih bo lažje dokazat svojo nepogrešljivost. Politiki si lahko v teh časih privoščijo karkoli, protestirat se pa ne sme, ker se lahko še kdo okuži. Trenutno so krivi necepljeni, če bi se vsi cepili, ki bili krivi kumunisti, če bi tudi teh zmanjkalo, bi bili pa marsovci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Endlich said:

Kakorkoli obrneš, v enem letu smo se PRESLABO PRIPRAVILI. In tudi v bodoče, tudi če bo korona "pod kontrolo" bomo še vedno imeli težavo s pomankanjem kadra, predragimi nabavami v zdravstvu...

Kot sem že rekel, politiko vidim kot nekoga, ki ni opravil svojega dela...

Zato pa obstajajo volitve. Korona je samo pokazala težave. Sicer pa je za to druga tema.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Alla pravi:

Res je. Tudi gripe ne preživijo vsi. Al pa pljučnice..... 

Hočem povedat samo to, da nehajte že težit s cepljenjem. 
Eni se cepijo in ne zbolijo, eni se cepijo in zbolijo in pristanejo v bolnici in celo umrejo. 
Tako kot necepljeni. Eni zbolijo, eni grejo v bolnico in eni umrejo. 

Vsak mora sam pri sebi pretehtat tveganje. 

Ne pa da se tukaj koljemo o tem kaj je prav in kaj ne. 

Zaenkrat je zadeva še na prostovoljni bazi.  Torej...

In vsi, ki se ne cepijo, niso antiwaxerji, ne verjamejo v ravno zemljo, čipe, antene in podobne nebuloze. 

Ne verjamemo pa tudi vsem nebulozam, ki jih spravi ven naša vlada oz. strokovne službe. Ker so skregane z vso zdravo kmečko pametjo. 

Tudi vsi, ki se cepijo, niso neumne ovce, brez zdrave kmečke pameti in brez svoje glave!

pred 12 urami, Alla pravi:

Vedno, ko mi zdravnik predpiše kakršnokoli zdravilo, VEDNO temeljito preberem kaj vsebuje, kako vpliva na potek zdravljenja in kakšni so stranski učinki. 
In tudi pri teh zdravilih / tabletah potem precenim ali je nujno, da jih vzamem ali pa se da bolezen premagat tudi na kakšen drug način (ki sicer traja malo dlje)....

V življenju sem pojedla bistveno manj tablet kot povprečen Slovenec. 

Vendar jih greš iskat v lekarno, ker si jih dobila na recept.

Potem prebereš navodila, in jih zavržeš?

Aja, no, saj vendar vplačuješ dovolj denarja v zdravstveni sistem, pa tudi zavarovalnica živi od tebe.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..poznam že kar nekaj ljudi, ki jim corona ni več smešna.

...zadnji primer od sodelavke mož.... zagrizen antivacc ...itd...   sedaj že peti dan na aparatu.  Upamo na najboljše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, bosa pravi:

Zlom zdravstva v Sloveniji je posledica preobremenjenosti intenzive.....ki je posledica neprecepljenosti. Ali ne? ;)

Tako pravijo na 24h. Realno pa je to tudi posledica butastih političnih odločitev in nepravilnega razporejanja denarja pa verjetno tudi volje ker določenim tako stanje ustreza. Tako kot policaji vedno stojijo z radarjem na črnih točkah ..... ravnine, pa zadaj za kapelco ali v coni 30 v nedeljo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, ftp pravi:

To je vse re, pa vseeno nismo nikakršna izjema v primerjavi z drugimi državami tudi z boljšim zdravstvenim sistemom.

Enako za cepljenje. Tudi države z visoko precepljenost imajo isto probleme. Torej tudi to ne pomaga. Sem sicer cepljen ampak tale celotna zgodba stoji zelo na trhlih tleh. Mislim, da je tudkaj veliko pretiravanja in prirejanja za dosego ciljev ali koristi. Ki pa so za vsako skupino drugačni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Markisan said:

Tako pravijo na 24h. Realno pa je to tudi posledica butastih političnih odločitev in nepravilnega razporejanja denarja pa verjetno tudi volje ker določenim tako stanje ustreza. Tako kot policaji vedno stojijo z radarjem na črnih točkah ..... ravnine, pa zadaj za kapelco ali v coni 30 v nedeljo.

Samo če 30 voziš, jih je lahko 50 policajev z radarjem za kapelcami in se ne bo zgodilo nič.

Ja vem, spet boš o tem kako nesmiselno se postavljajo, saj enako nesmiselno se obnašajo anti, ko napadajo vse okrog sebe ki bi samo radi normalno živeli. Ne se cepit in to zdraži zase, ne pa pridigat okoli in iskat izgovore.

Just now, Markisan said:

Enako za cepljenje. Tudi države z visoko precepljenost imajo isto probleme. Torej tudi to ne pomaga. Sem sicer cepljen ampak tale celotna zgodba stoji zelo na trhlih tleh. Mislim, da je tudkaj veliko pretiravanja in prirejanja za dosego ciljev ali koristi. Ki pa so za vsako skupino drugačni.

Iste že, samo isti problemi so lahko večji ali manjši. Mi imamo večje, večje imajo samo se manj precepljeni. Poglej malo naokoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!