Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

tole je izjavil minister za zdravje:

Minister je napovedal nove dneve cepljenja. »Odločitev za cepljenje je vaša odločitev in jaz za vas ne morem narediti tega koraka. Sam sem prebolevnik in hkrati trikrat cepljen. Cepljeni so tudi moja žena in moji otroci,« je dejal minister. Bodo pa naredili vse, da cepljenje približajo ljudem.

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/janez-poklukar-gremo-v-neko-obdobje-ki-ga-v-tej-epidemiji-se-nismo-doziveli/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR3338F4dowwqbD4X8rDtARRKljWg7SwoMrLCzZKwOC1plObPiAgztg4J9k#Echobox=1641819261

 

po kaki logiki je 3x cepljen? Zakaj potem kazensko preganjajo tipa ki se je 7x? :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, DAMI34 said:

tole je izjavil minister za zdravje:

Minister je napovedal nove dneve cepljenja. »Odločitev za cepljenje je vaša odločitev in jaz za vas ne morem narediti tega koraka. Sam sem prebolevnik in hkrati trikrat cepljen. Cepljeni so tudi moja žena in moji otroci,« je dejal minister. Bodo pa naredili vse, da cepljenje približajo ljudem.

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/janez-poklukar-gremo-v-neko-obdobje-ki-ga-v-tej-epidemiji-se-nismo-doziveli/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR3338F4dowwqbD4X8rDtARRKljWg7SwoMrLCzZKwOC1plObPiAgztg4J9k#Echobox=1641819261

 

po kaki logiki je 3x cepljen? Zakaj potem kazensko preganjajo tipa ki se je 7x? :P

 

 

Tisti ki se je 7x je prehiteval, šele čez 2 leti bo sedma doza. 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, DAMI34 said:

po kaki logiki je 3x cepljen?

Se mi zdi, da je bil posterboy za astrazeneco. Zato mu pripada še Fajzer koktejlček. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kugelschreiber pravi:

Se mi zdi, da je bil posterboy za astrazeneco. Zato mu pripada še Fajzer koktejlček. 

ampak je prebolevnik

pred 9 minutami, smasher pravi:

Tisti ki se je 7x je prehiteval, šele čez 2 leti bo sedma doza. 

na 120 dni po novem :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kugelschreiber pravi:

Varnost je na prvem mestu. 

dnar je na prvem mestu, je reku tip k se je 7x poknil :P

 

Vsaj kar spremljam ceplo odisejo, naj bi prebolevnost nadomestila en "pikec" (prosto po Sneciju). Zato mi ne gre v glavo zakaj...in kako lahko pravzaprav. Vsepovprek se ne moremo kar cepit.

Recimo, če bi hotel danes po četrto dozo je ne dobim.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, DAMI34 said:

dnar je na prvem mestu, je reku tip k se je 7x poknil :P

 

Vsaj kar spremljam ceplo odisejo, naj bi prebolevnost nadomestila en "pikec" (prosto po Sneciju). Zato mi ne gre v glavo zakaj...in kako lahko pravzaprav. Vsepovprek se ne moremo kar cepit.

Recimo, če bi hotel danes po četrto dozo je ne dobim.

 

Morda bi moral v svojem drugem odgovoru objavit se tole:

 

image.thumb.jpeg.3342e290bd61f4e58aa2c01678cd4fb1.jpeg
 

Ce mal prarafraziram, Zgubljeni smo v puscavi. Norost in neodgovornost enih, nesposobnost drugih in pohlep tretjih so iz relativno obvladane zadeve nardili popoln kaos. 

pa dakle, tu smo:

706845ED-8CCE-4DE2-8DDF-1CF77F4BEF05.thumb.jpeg.ba0641d9b24563d9b9b10e229d00fa9c.jpeg

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalar36 pravi:

No ampak v preteklosti si po hitem postopku fasal metek, al pa taborišče. Vsaj tega ni. Sedaj je zasmehovanje, ter poniževanje. To me ne gane. Damjan Murko se lahko dela norca iz mene cel dan, pa se ne bom sekiral.

 

 

Res se je v komunizmu to dogajalo, ne vem zakaj ga nekateri še kar poveličujejo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, cynic66 pravi:

Moje sožalje - resno povem (pišem...), a res bi rad vedel naslednje:

- Koliko je bil star "četrti član", ki je "cepnil" in

- kakšne bolezni, oz. "pridružena stanja",  je "preboleval".

Lp, Zoran

Tako je šlo:

Okužbo je prinesla 80 letna mama. Odpeljana je bila na urgenco in poslana domov, v domačo oskrbo.

Za njo je hkrati odneslo 40 letnika in 22 letnico. Še vedno sta bolna. En dan bolj, drugi dan manj, nenehno niha.

Ta četrta je 51 letnica.

Nihče od njih, oziroma nas vseh, nikoli nobene pridružene bolezni, nobene kronične bolezni, nikoli nobenih zdravil ali zdravljenj. Načeloma smo že po dediščini zelo zdrava družina.

Sedaj sva zadnja dva v karanteni. Eden necepljen, jaz, cepljena, pa po lastni presoji in odločitvi.

pred 18 minutami, bosa pravi:

Res se je v komunizmu to dogajalo, ne vem zakaj ga nekateri še kar poveličujejo....

V Jugoslaviji komunizma nikoli ni bilo, iz faze socializma smo prešli direkt v kapitalizem. 

Malo osvežitve zgodovine bo treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, bosa pravi:

Res se je v komunizmu to dogajalo, ne vem zakaj ga nekateri še kar poveličujejo....

jah eni, sedaj na oblasti ga..in bi radi isti sistem. Pa da se navežem na korono, kateri ti očitno slabo slediš, Hojsek je marsikaj poskušal po teh načelih, sicer pa šolo ma njegov šef in on isto "komunistično".

 

ps. od tu dalje bodo vse politične izjave v stilu "vi komunisti ali vi ta beli"...najmanj brisane...če ne več.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, KARMEN1 pravi:

Tako je šlo:

Okužbo je prinesla 80 letna mama. Odpeljana je bila na urgenco in poslana domov, v domačo oskrbo.

Za njo je hkrati odneslo 40 letnika in 22 letnico. Še vedno sta bolna. En dan bolj, drugi dan manj, nenehno niha.

Ta četrta je 51 letnica.

Nihče od njih, oziroma nas vseh, nikoli nobene pridružene bolezni, nobene kronične bolezni, nikoli nobenih zdravil ali zdravljenj. Načeloma smo že po dediščini zelo zdrava družina.

Sedaj sva zadnja dva v karanteni. Eden necepljen, jaz, cepljena, pa po lastni presoji in odločitvi.

 

en kup jih "odnese". Sem pa vesel, ker pod besedo odnese razumeš okužba, marsikdo od nas je razumel dokončno rešitev pod "odnese".

Meni kup frendov s fb javlja, mam korono, karantena, ne morem na jadranko smo v izolaciji itd...nič posebnega, vsi živi k sreči. Med njimi tako cepljeni kot necepljeni.

Od vseh, ki jih jaz poznam in so imeli korono (vsaj 80% mojih znancev je prebolevnikov, vključno cela familja in sorodniki z izjemo trenutno mene, moje žene in najmlajšega sina), je razmerje cepljen vs necepljen 50:50. Umrli so trije. Moj fotr cepljen in nona od neveste, cepljena., ter teta lani spomladi, necepljena. Vsi 80 let.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, KARMEN1 pravi:

Tako je šlo:

Okužbo je prinesla 80 letna mama. Odpeljana je bila na urgenco in poslana domov, v domačo oskrbo.

Za njo je hkrati odneslo 40 letnika in 22 letnico. Še vedno sta bolna. En dan bolj, drugi dan manj, nenehno niha.

Ta četrta je 51 letnica.

Nihče od njih, oziroma nas vseh, nikoli nobene pridružene bolezni, nobene kronične bolezni, nikoli nobenih zdravil ali zdravljenj. Načeloma smo že po dediščini zelo zdrava družina.

Sedaj sva zadnja dva v karanteni. Eden necepljen, jaz, cepljena, pa po lastni presoji in odločitvi.

V Jugoslaviji komunizma nikoli ni bilo, iz faze socializma smo prešli direkt v kapitalizem. 

Malo osvežitve zgodovine bo treba.

Res je v jugi je bil socijalizem, ki pa so ga vodili komunisti- se posipam s pepelom...

Glede okužb, kot kaže gre vse v pozitivno smer, me veseli.

p.s. ... po "dednosti" ste zdrava družina....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, Kugelschreiber said:

 

706845ED-8CCE-4DE2-8DDF-1CF77F4BEF05.thumb.jpeg.ba0641d9b24563d9b9b10e229d00fa9c.jpeg

Veš kaj probaj ti pelat ljudi pa da ti ene 1000 žensk čez puščavo...

"pa zakaj gremo danes v tisto smer".. pa sploh nimaš zemljevida...  ...a si zihr da gemo tja.... mi mislimo da bi bilo bolje zavit levo... meni se ne da to nima smisla... 

Veš kako bi bla kratka zgodba drugače... Mojzes in 5 kolegov je šlo čez puščavo... mal so jedli mal so pili... pa si bili v 40 dneh na cilju. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, smasher pravi:

Veš kaj probaj ti pelat ljudi pa da ti ene 1000 žensk čez puščavo...

"pa zakaj gremo danes v tisto smer".. pa sploh nimaš zemljevida...  ...a si zihr da gemo tja.... mi mislimo da bi bilo bolje zavit levo... meni se ne da to nima smisla... 

Veš kako bi bla kratka zgodba drugače... Mojzes in 5 kolegov je šlo čez puščavo... mal so jedli mal so pili... pa si bili v 40 dneh na cilju. :lol1:

pred 3000 leti so babe bile tiho :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, smasher pravi:

pa si bili v 40 dneh na cilju. :lol1:

Letih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, KARMEN1 pravi:

 

V Jugoslaviji komunizma nikoli ni bilo, iz faze socializma smo prešli direkt v kapitalizem. 

Malo osvežitve zgodovine bo treba.

Tako je. Kolikor sem jaz razumel Marxa, naj bi se komunizem razvil iz kapitalizma in socializma.

Preskočiti se faz ne da.

Določene države so samo uporabile ime komunizem, ki je pa to daleč od tega, kar si je on predstavljal.

Kopirano iz wikipedie:

Po marksistični teoriji naj bi blaginja, ki jo bo ustvaril kapitalizem z viški blaga in kapitala (teza), privedla do nujnih (evolucijskih) sprememb družbeno-ekonomskega sistema, tj. negacije kapitalizma - socializem (antiteza), ki bo z razvojem družbenoekonomskih odnosov rezultirala v najrazvitejšo obliko družbe prihodnosti - t.i. komunizem (sinteza).

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pretežko besedilo za ta forum ?????.

Marx je imel dobre zamisli o komunizmu, kar pa nikakor ni bilo in nikoli ne bo izvedljivo, ker ljudje imajo vedno manj zavesti, družbene odgovornosti, ker postajajo vedno bolj pohlepni in grabežljivi.

Utopija je, da od nekoga pričakuješ, da bo zadovoljen s tem, da bo imel in dobil le tisto, kar potrebuje, ostalo pa bo prepustil drugemu. 

Morda ko bo svet nastal na novo, če bo še kdaj obstajal. V tem svetu prav gotovo ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

Pretežko besedilo za ta forum ?????.

Marx je imel dobre zamisli o komunizmu, kar pa nikakor ni bilo in nikoli ne bo izvedljivo, ker ljudje imajo vedno manj zavesti, družbene odgovornosti, ker postajajo vedno bolj pohlepni in grabežljivi.

Utopija je, da od nekoga pričakuješ, da bo zadovoljen s tem, da bo imel in dobil le tisto, kar potrebuje, ostalo pa bo prepustil drugemu. 

Morda ko bo svet nastal na novo, če bo še kdaj obstajal. V tem svetu prav gotovo ne!

Vsake tolko mal zaropota in s takim načinom današnjega sveta, bo enkrat spet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

Pretežko besedilo za ta forum ?????.

Marx je imel dobre zamisli o komunizmu, kar pa nikakor ni bilo in nikoli ne bo izvedljivo, ker ljudje imajo vedno manj zavesti, družbene odgovornosti, ker postajajo vedno bolj pohlepni in grabežljivi.

Utopija je, da od nekoga pričakuješ, da bo zadovoljen s tem, da bo imel in dobil le tisto, kar potrebuje, ostalo pa bo prepustil drugemu. 

Morda ko bo svet nastal na novo, če bo še kdaj obstajal. V tem svetu prav gotovo ne!

Se strinjam, napisanemu bi dodal  le še naslednje. Kdo bi še delal potem, ko bi dobil tisto kar potrebuje? In ...če nebi nihče več delal, od kod bi vse tisto dobil....začaran krog, ki ne pelje nikamor. Poizkus, ki je tudi pri nas že enkrat izvodenel, ne morem pa razumet, da tega še zmeraj veliko ljudi ne dojame.

Karmen, tvoja zadnja vrstica, glede na zgoraj opisano, je prava resnica!  :worship: Jo predlagam za misel leta 2022 na forumu.:004:yea1:

p.s.  :topic:misli nam uhajajo v nepravo temo:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CDC director: "The overwhelming number of deaths, over 75% occurred in people who had at least 4 comorbidities"

A ni bla tole teorija zarote neki časa nazaj oz. si bil označen za FB dohtarja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kovid panika gre k koncu. Še CNN obrača zgodbo z istimi facami ki so ves čas strašile. Zdej so povedal da so številke o hospitalizacijah prenapihnjene ker notr štejejo tudi tiste ki so v bolnicah zaradi druge bolezni pa imajo kovid brez simptomov.

Tale dr. Gupta ki je njihov resident dohtar je na podcastu pri roganu bil še na strani A od kasete , zdej je pa že na B. Dvoličneži na kubik.

Mogoče pa si bo kdo reku "kakšen butl sem bil"

1174741102_Screenshot2022-01-11at11_33_03.png.233cdaf76bd60ab0b297e4d1b5f9da73.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!