Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Evo Španci tud kaseto obračajo. Torej je blo tole špikanje in zapiranje samo neko raztegovanje situacije. Nekako tudi opažam da iz vseh megagrafov po medijih čudežno izgine švedska ki je od začetka imela odprt pristop.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Alla pravi:

Ja, res....zdrav človek pa res ogroža javno zdravje....

Narobe svet....na celi črti.

Propisi so propisi, žal. Se nikakor ne strinjam, ampak če je jih je hotel nategnit potem je rezultat pravičen. Jaz tudi ne hodim 100m čez mejo na sprehod v naravo, čeprav nobenega ne ogrožam.

Je pa smešno, ko igralec kljub vsem kljukicam vseeno zboli (Bernard Tomič), ampak njemu je oproščeno kajne?

Itak je za kozlat vseskup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes v "avli" idrijskega zdravstvenega doma, me je "dežurna sestra" vprašala če sem cepljen, in odgovoril sem ji, da sem dobil že tri "porcije", in da imam na fonu fotografirano tudi "papirnato" potrdilo o cepljenju, in da ne vem če je veljavno, in medicinska sestra mi jo rekla naj ga ji pokažem (seveda moj telefon :D ), in ko ga je "skenirala" s  svojim telefonom (?), mi je rekla da je čisto v redu, in da lahko nadaljujem svojo pot k zobozdravici. Enostavno in delujoče in ne bo mi treba dodatnih dejanj da bi prišel do tega potrdila.   ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Alla pravi:

Ja, res....zdrav človek pa res ogroža javno zdravje....

Narobe svet....na celi črti.

absolutno, vse je samo politična igra in izmišljevanje.

Naj testirajo vsei igralce in pika. 

Vse ostalo pa nima čisto nič zveze s korono.

pred 50 minutami, BlackDoc pravi:

Propisi so propisi, žal. Se nikakor ne strinjam, ampak če je jih je hotel nategnit potem je rezultat pravičen. Jaz tudi ne hodim 100m čez mejo na sprehod v naravo, čeprav nobenega ne ogrožam.

Je pa smešno, ko igralec kljub vsem kljukicam vseeno zboli (Bernard Tomič), ampak njemu je oproščeno kajne?

Itak je za kozlat vseskup.

sudia je presudio da je vse prema propisima :P

en kurčev minister ma pa veto..podobno kot pr nas v zvezi s hitrimi testi majberfarme. 

Je politika rekla da so ok, Nora24tv je to ponovila 100x in eto..mi se veselo testiramo dalje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Markisan pravi:

Evo Španci tud kaseto obračajo. Torej je blo tole špikanje in zapiranje samo neko raztegovanje situacije. Nekako tudi opažam da iz vseh megagrafov po medijih čudežno izgine švedska ki je od začetka imela odprt pristop.

sj jo počasi vsi...nov sev, nove okoliščine, zafukali kup okužb z dolgo veljavnimi potrdili o cepljenju še pri delti, zdej pa mal štejejo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne morem verjamit...mwahahaha...en mesec zamuja z opazovanjem situacije, če ne več. Kere glavce so tile modrijani pri NIJZJU. Če bi MS brali smo jim že zdavnaj to povedali. :P

 

 

Svetovalna skupina za cepljenje zato predlaga, da se takoj uvede pogoj PC - prebolevnik, cepljen, obvezno cepljenje pa po njihovem mnenju trenutno ni primerno. Vodja svetovalne skupine za covid-19 Mateja Logar pa pravi, da tudi pogoj PC trenutno ni najboljša izbira. Ker tudi preboleli in cepljeni lahko prenašajo virus, bi se morali potemtakem za uporabo storitev tudi testirati.

 

https://www.24ur.com/novice/korona/logarjeva_3.html?fbclid=IwAR2pw0GBt-b8IEE45PdJabpELgM4b2_QZu5FXmKmqKm4ifvmLLhRE0XMFns

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej ga, lej ga Anticepilc, levičar, komunist...

:P

 

Aleksander Čeferin (povzetek izjave iz 24ur):
»...če so mu avstralske oblasti podelile izjemo, potem je popolnoma nesmiselno, da ga zdaj na populističen način poskušajo izgnati.«

 

 

 

 

po zadnjih špekulacijah bo zgledal izgon Đokota iz Australije takole:

 

Đoković bi lahko igral na turnirju tudi ob odločitvi o izgonu

To je interpretacija Abula Rizvija, nekdanjega visokega funkcionarja na ministrstvu za priseljevanje. Trdi, da obstaja možnost, da Đoković igra na turnirju tudi če ga izženejo. Ta scenarij gre takole: minister mu ukine obstoječo vizo, Đoković začne sodni proces, minister ga lahko med procesom izpusti iz pripora in mu izda vizo samo za čas trajanja sodnega procesa. Ta bi najverjetneje trajal dlje kot teniški turnir, je prepričan Rizvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, DAMI34 pravi:

ne morem verjamit...mwahahaha...en mesec zamuja z opazovanjem situacije, če ne več. Kere glavce so tile modrijani pri NIJZJU. Če bi MS brali smo jim že zdavnaj to povedali. :P

 

 

Svetovalna skupina za cepljenje zato predlaga, da se takoj uvede pogoj PC - prebolevnik, cepljen, obvezno cepljenje pa po njihovem mnenju trenutno ni primerno. Vodja svetovalne skupine za covid-19 Mateja Logar pa pravi, da tudi pogoj PC trenutno ni najboljša izbira. Ker tudi preboleli in cepljeni lahko prenašajo virus, bi se morali potemtakem za uporabo storitev tudi testirati.

 

https://www.24ur.com/novice/korona/logarjeva_3.html?fbclid=IwAR2pw0GBt-b8IEE45PdJabpELgM4b2_QZu5FXmKmqKm4ifvmLLhRE0XMFns

Če pobrskaš po forumu nazaj so tako izjavo nekateri tukaj označili za teorijo zarote ..... hmmmm kaj pa zdej.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, Markisan said:

Če pobrskaš po forumu nazaj so tako izjavo nekateri tukaj označili za teorijo zarote ..... hmmmm kaj pa zdej.

Skrij se pod kamen, da te ne ukradejo. 
 

 

fun fact. Mam nekaj necepljenih prijateljev. En par se je dobesedno skril pred svetom. Nismo jih videli od septembra. Bežno, na cesti, drugje ne. Delo od doma. Se bodo pazli. Pa se bol po predpisih pa oh sploh zelo odgovorno, cept pa ne. Vceraj v hoferju srecam eno od njih, prebolevnico, z reeeeees zvrhanim vozom. Shopingira za vseh ostalih 8. Ker kovid. Vsi. Pa u smehu recm doma, stara, sam mi2 nimava lajfa. Tud najbol skriti majo koncno za povedat kej pozitivnega.  Guspa me gleda, ne, tele, mi2 sva cepljena. ? Kaj pa ce je vse res? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kugelschreiber pravi:

Skrij se pod kamen, da te ne ukradejo. 
 

 

fun fact. Mam nekaj necepljenih prijateljev. En par se je dobesedno skril pred svetom. Nismo jih videli od septembra. Bežno, na cesti, drugje ne. Delo od doma. Se bodo pazli. Pa se bol po predpisih pa oh sploh zelo odgovorno, cept pa ne. Vceraj v hoferju srecam eno od njih, prebolevnico, z reeeeees zvrhanim vozom. Shopingira za vseh ostalih 8. Ker kovid. Vsi. Pa u smehu recm doma, stara, sam mi2 nimava lajfa. Tud najbol skriti majo koncno za povedat kej pozitivnega.  Guspa me gleda, ne, tele, mi2 sva cepljena. ? Kaj pa ce je vse res? 

Moj stavek se je nanašal na del da " cepljeni pravtako prenašajo" in vse ostalo. Nekateri so ob začetku cepljenja slepo verjetli da to n itako in da bo vse lepo po temu. Kaj si mislijo sedaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zdaj, ko WHO pove, da se verjetno pandemija preveša v endemijo, da ponavljanje ponovitvenih odmerkov ni pretirano smiselno, se pravi, ko stroke pokaže, da kljub vsemu podaja daleč najbolj preverljive in smiselne razlaga, a zdaj dobimo opravičilo od ponorelih teoretikov zarot z dve leti kok jokanja in javskanja ter teženja z blodnjami, ali mate že kake nove izgovore?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem cepljena, nisem zbolela in tudi nisem prenašala naprej.

Od 6 oseb sem edina ostala negativna. Ves čas bolezni jim asistiram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, KARMEN1 pravi:

Jaz sem cepljena, nisem zbolela in tudi nisem prenašala naprej.

Od 6 oseb sem edina ostala negativna. Ves čas bolezni jim asistiram.

... torej ti ne pomaga nič drugega, kot da ga direkt fašeš....   :P 

..... tist po zraku na daljavo je brezveze...   :D

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Markisan said:

Moj stavek se je nanašal na del da " cepljeni pravtako prenašajo" in vse ostalo. Nekateri so ob začetku cepljenja slepo verjetli da to n itako in da bo vse lepo po temu. Kaj si mislijo sedaj?

Imam to sreco in smolo, da se skoraj vsak dan kaj novega naucim.  Srecn ti. Rojen z vso pametjo in znanjem.  Uf.  Res pazi nase.  Narodni zaklad. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to , da se voziš z Aprillio, se morš o motorizmu še precej naučit. :jezik::naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Kugelschreiber pravi:

Imam to sreco in smolo, da se skoraj vsak dan kaj novega naucim.  Srecn ti. Rojen z vso pametjo in znanjem.  Uf.  Res pazi nase.  Narodni zaklad. 

Škoda k ne moremo zate isto rečt. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, nejc74 pravi:

A zdaj, ko WHO pove, da se verjetno pandemija preveša v endemijo, da ponavljanje ponovitvenih odmerkov ni pretirano smiselno, se pravi, ko stroke pokaže, da kljub vsemu podaja daleč najbolj preverljive in smiselne razlaga, a zdaj dobimo opravičilo od ponorelih teoretikov zarot z dve leti kok jokanja in javskanja ter teženja z blodnjami, ali mate že kake nove izgovore?

jaz bi se vprašal a so probleme ustvarili teoretiki zarot, al strokovnjaki, ki so nas prepričevali v "covid pass" in full cepljeni da smo kao varni celih 6 mesecev? Italijani so se tako igrali, pa majo spet več mrtvih na miljon kot mi. Od tega levji delež 2x cepljenih nad 120 dni od zadnjega odmerka. Uradna cifra, ki sem jo prilimal tudi v tej temi kaže več, kot pa necepljenih. Sicer so cifre logične, ker imajo visoko precepljenost predvsem starostnikov.

In to se ne sklicujem na omikron, temveč na delto, podatki so pa decembrski. Omikron je itak vse samo zamešal.

Kdor se ni cepil in kdor je verjel teorijam zarote si je recimo sam kriv.

Ampak kdo je kriv za tiste, ki to niso, pa so podlegli? Tisti so verjeli v cepivo, verjeli v strokovnjake in podobno, pa so ga popušili.

 

 

pred 3 urami, KARMEN1 pravi:

Jaz sem cepljena, nisem zbolela in tudi nisem prenašala naprej.

Od 6 oseb sem edina ostala negativna. Ves čas bolezni jim asistiram.

včasih so takim rekli asimptomatiki, pardon, cepljen to ne more biti, ampak zdrav in necepljen pa JA :P

ps. moja mati je tudi bila negativna, ob mojem bratu in fotru, ki sta bila pozitivna. Vsi cepljeni.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kugelschreiber pravi:

Imam to sreco in smolo, da se skoraj vsak dan kaj novega naucim.  Srecn ti. Rojen z vso pametjo in znanjem.  Uf.  Res pazi nase.  Narodni zaklad. 

a se je kaj zlagal? Se ni, covid pass je dokaz, da se ni. Pa števila okužb. Al boš vehementno trdil, da so vsega spet necepljeni krivi? Še bolje, komunisti so, pa Kučan in kolesarji. Pa vsak, ki protestira. To je ugotovil moj šef...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je res in kaj zavajanje, kako se da računat ali ne...zanimiv članek. V glavnem, stari umirajo in to je normalno, četudi so cepljeni....

 

 

Morda je slika naslednjega: besedilo, ki pravi »SCOTTISH COVID-19 Statistics As Public Health Scotland WEEKLY report 12/01/2022 85.8% 72.0% 0.0% 78.5% 79.5% 28.0% 14.2% 21.5% 20.5% Vaccination Status Cases Vaccinated Hospitalisations Unvaccinated Deaths Unvaccinated Vaccinated«

 

https://www.logically.ai/factchecks/library/bfca092f?fbclid=IwAR3D4pmJGeuUSjFLbCQoOjKfT_v2o7XL2KaJiVq2pjxjDVM7R1315Dpv1iw

COVID-19 death rates are lowest in people who have had three vaccines. Vaccines reduce your risk of severe illness.

On Facebook, thousands of people are sharing a Herald article with a misleading headline that reads, "What is going on?: Covid rates lowest in unvaccinated as Omicron spread 'ignores the rules'." The news piece is behind a paywall, and its title does not provide any context about the hospitalization and deaths in the vaccinated compared to the unvaccinated.

The article references the latest Public Health Scotland COVID-19 report, which warns that summary data of COVID-19 deaths, hospitalizations, and infections rates "[do] not assess the effectiveness of the vaccine."

In the summary section, the report shows that while infection rates have risen across all vaccine statuses, the age-standardization hospital and death rates remain the lowest in those who received a booster shot compared to double-dosed or unvaccinated people.

To reduce the impact of age and improve comparability in different groups, Public Health Scotland uses an age-standardized mortality rate (ASMR).

According to the report, the age-standardization case rate is highest in the double vaccinated and lowest in those who received the booster dose. However, it is important to note that the report specifies "on average, unvaccinated individuals are younger than individuals with two or more doses of COVID-19 vaccines."

Similarly, in the week ending January 7, 2022, the age-standardized hospitalization and death rates were highest in individuals with two vaccine doses. Still, this result does not mean that vaccines are ineffective.

Speaking to Logically, Public Health Scotland explained that a "higher overall number of COVID-19 related deaths among people who are vaccinated compared to those who are unvaccinated can be seen in our current weekly reporting due to the fact that over 90 percent of individuals in Scotland have had two doses of the vaccine against COVID-19. This is approaching 100 percent for the older age groups most at risk of severe disease and death from COVID-19 (also, around 90 percent of those aged 60 and over have now had the booster)."

The report reveals that the age-standardized mortality rate (ASMR) at 0.21 per 100,000 is the lowest in those who have received three vaccine doses. On the other hand, the ASMR in the unvaccinated rate is 4.79.

Public Health Scotland asserts that once you consider factors including population size and age difference, you find that the "vaccinated individuals are far less likely to die from COVID-19 infection than unvaccinated individuals."

The Herald's headline could mistakenly lead people to believe that COVID-19 vaccines are ineffective when in actuality, they are the best way to protect people from the effects of the deadly virus.

The COVID-19 pandemic has given rise to a lot of potentially dangerous misinformation. For reliable advice on COVID-19, including symptoms, prevention, and available treatment, please refer to the World Health Organization or your national healthcare authority.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!