Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred eno uro, vandrovec pravi:

...je že, koda bo veljala šele po nekaj dneh ?

259701414_covid1.thumb.jpg.627315e26bf72596f1dbd8d2819a73f2.jpg

 

seveda, najprej moraš preživet :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem omenil, da bi se morali tudi cepljeni testirat (vključno z mano) je tule tema skor pregorela :P

ko smo omenili, da je zavajanje asimtomatsko kuženje je bilo podobno, ko smo omenili nezanesljivost hitrih testov...no ja. A ma smisla pisat?

Vsak se lahko cepi in vsak se lahko ne cepi. ampak mam dovolj zavajanja. Naslednji tedne mormo baje stisnit zobe je rekla Blejovička. ampak ko vidim njen fris, pa Krekov fris, pa uno z zabuhlimi očmi...majke mi ne stisnem zob, ampak začnem škripat z njimi :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

ko sem omenil, da bi se morali tudi cepljeni testirat (vključno z mano) je tule tema skor pregorela :P

ko smo omenili, da je zavajanje asimtomatsko kuženje je bilo podobno, ko smo omenili nezanesljivost hitrih testov...no ja. A ma smisla pisat?

Vsak se lahko cepi in vsak se lahko ne cepi. ampak mam dovolj zavajanja. Naslednji tedne mormo baje stisnit zobe je rekla Blejovička. ampak ko vidim njen fris, pa Krekov fris, pa uno z zabuhlimi očmi...majke mi ne stisnem zob, ampak začnem škripat z njimi :P

 

Nekdo je podal slikovno gradivo o SFRJ poligrafu.

Iz zaupnih virov sem izvedel, da je uporaben tudi v druge namene...

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

ko sem omenil, da bi se morali tudi cepljeni testirat (vključno z mano) je tule tema skor pregorela :P

Svoboda za cepljene je bila doslej edina vaba s katero so vabili na cepljenje. Če še to ukinejo ostane samo še prisilno cepljenje ali obvezno, ker gleda na vse dogajanje zadnjih dveh let, je vse podrejeno temu cilju.

Sedaj, ko postaja covid manj nevaren bi bilo logično, da bi cepljenje počasi opuščali, samo kot kaže, iščejo vse možne načine, kako obdržati redna cepljenja v čim širšem obsegu še naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE ME JE BAT :P (mona saj se on in ostali obnašajo enako, al se slučajno kaj drugače? )

mwaahahahaaa...

Direktor NIJZ Milan Krek se je aktivno vpletel v predvolilno kampanjo. Tako kot premier je vzrok za nizko precepljenost v Sloveniji našel v prejšnjem komunističnem sistemu, ki je povzročil nezaupanje ljudstva v institucije. Ob tem je Krek svetoval, koga bi bilo treba voliti na prihajajočih parlamentarnih volitvah.

https://novice.svet24.si/clanek/novice/slovenija/61eed47b34281/vzrok-za-nizko-precepljenost-nasel-v-komunisticnih-casih?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR1CHXAEsqf96Qz8g1zn1iTBlHCSfa6Rpfz2EWbSmp2j14k4pPl9hUUqeGo#Echobox=1643047240

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, C eagle pravi:

Seveda je. Če pa cepljeni enostavno ne sprejmejo DEJSTVA, da lahko še vedno trosijo virus okoli. Še dovoljenje( greenpass) imajo za to...

Kako lahko zdravi necepljen trosi okoli virus? So poskusili ja, da nas namočijo "kao"

da asimptomatsko... Ne bo držalo. Je lepo en epidemiolog povedal: Če širiš virus okoli, ga mora bit v telesu veliko! Če ga je veliko, se v vsakem primeru pokažejo simptomi, ker se telo začne branit. Če se ne bi branilo, bi hitro umrli!

Pravtako velja, da, če je v telesu premalo virusa, se pravi imunski sistem se ne sproži, potem ga ne moreš širiti...

V teh dveh letih kljub necepljenju nisem ŠE zbolel. Upam, da tako ostane...

Zdrav ne ogrožam nikogar! Če imam kam za it, se grem testirat. 

Dosti imam "STROKONJAKOV" iz NIJZ... Ne da se mi. Moral bi zlepiti njihov kolaž bedastih izjav... In to so strokovnjaki? Najboljše izjave: Predvidevamo, mislimo, upamo, želimo, itd... Izjava "Ne vemo" ali "nismo prepričani", je 100x boljša, kot pa trditve, da je cepivo 95%, pa čez 1 mesec 80%...itd.

Očitno imajo spomin rdeče ribice... A žal internet si vse izjave zapomni. 

Ne samo izjave FB zdravnikov, tudi izjave KAO strokovnjakov.

Le kam se bodo poskrili, ko bo vsega tega konec? Mnogi bodo tako kot vedno obrnili po vetru...

In še enkrat! Vsi, ki primerjate "cepivo" proti covid19 s cepivi za črne koze, ošpice, rdečke, mumps, davice etc...

Ta zdravila so preverjena in jih poznamo že dolgo let, vključno z stranskimi učinki. Z njimi se cepimo ENKRAT (razen za tetanus)...

Tudi cepiva za osnovne štiri različice gripe poznamo že kar nekaj časa, pa se morajo še vedno cepit vsako leto. Pač za tisto različico, ki mislijo, da bo prevladala...

Da sebi hodil pa vsake TRI mesece špikat, ker se nekomu "dvigne"...

E bato, ne bo šlo. Niti na silo... 

In ko naša "kuglica" zapiše: a tiste dve nesrečnice? Če bi bla tvoja sestra, bi bil tiho ko rit.... Moj Niko je umrl zaradi norišnice okoli zapiranja vsega po vrsti, pa ni imel korone. Ko odločaš o tako rigoroznih pravilih, se moraš res vprašat a z vsemi enako? Niso vsi isti! Nimajo vsi istih pogojev za življenje. 

Samo tisti, ki odločajo, tako ali tako nikoli ne odgovarjajo za svoje napake... In dokler bo tako, se bo tako tudi naprej delalo.

Že prej so tu in tam umrli športniki, vendar toliko, kolikor jih je umrlo med treningi in tekmami v zadnjih dveh letih...

Nadpovprečno je bilo v zadnjih dveh letih utopitev. Največji absurd pa se mi zdi opustitev obdukcij, ki bi natančno pokazale vzrok. Človek lahko umre tudi zaradi česa drugega, pa čeprav je v tistem trenutku pozitiven na Covid-19...

Moja starša sta cepljena 3x. Sta v domu in ne hodita nikamor. Oče sploh ne, ker ne more. In glej ga zlomka. Kljub PREVERJANU PCT pogoja, za vse, ki vstopijo v Dom ostarelih, je pred dvemi dnevi bil pozitiven na covid-19. KAKO?

Očitno nekdo, ki je cepljen in ne rabi potrdila o negativnem testu...

Nisem proticepilec!  Sem pa od trenutka, ko so povedali, da lahko tudi prebolevniki in cepljeni prenašajo virus, postal ZAGRIZEN zagovornik pogoja (testirani) za VSE!!!

Ne zanima me, koliko bo to stalo državo. Zmetala je astronomske zneske za covid dodatke ljudem, ki si tega ne zaslužijo. Tisti pa, in tu mislim predvsem na medicinske sestre in druge pomožne delavce, ki so res obremenjeni na polno, so dobil miloščino, ki je tako sramotno nizka, da pomeni ŽALITEV za te ljudi.

Drugi pa (no saj je nekdo tu na forum prilepil podatke z višino) dobijo ta isti dodatek večji višji, kot pa imajo najbolj obremenjeni delavci plače... In to brez veze!!!!

Kakšen koronski dodatek rabi en kurčev komandir policijske postaje, ki svojo rit cel mesec greje na stolu v pisarni. In njegova tajnica! Zakaj rabita dodatek?

Zakaj so rabili dodatek upokojenci? Niso smeli nikamor  in so zaradi tega še manj porabili... Zakaj dodatek kar vsem zdravnikom po vrsti?

Naj mi noben ne govori da so vsi delali in so boščki izgoreli... Ker sem bil na bolniški (NE ZARADI COVIDA-19) in sem bil kar nekajkrat pri zdravniku, bolnici Izola, bolnici Valdoltra, sem na lastne oči videl GUŽVO, ki je ni bilo nikjer!!!

Nisem sicer bil na intenzivni negi, tako da tega segmenta ne bi komentiral.

Lahko verjamem, da delajo na polno. 

In spet. Na Upravnih enotah. Ne sprejemajo strank! Vse preko telefona, preko interneta... Večina jih dela od doma... Zakaj pol koronski dodatek? Kakšno rizično delo ima nekdo, ki dela od doma? In tako je po vsej javni upravi.... 

Delavci in delavke v tovarnah pa: "več sreče prihodjič"...

 

Če bi vse te gromozanske zneske namenili izgradnji namemenske covid klinike, bi bilo že zdavnaj vsega konec. UPS... V tem grmu pa tiči tisti večno krivi zajec.

Ker pol bi bilo konec tudi vseh privilegijev!

Za višnjo na torti pa poskrbi bebec vseh bebcev z izjavo: "pejmo se mal hecat..."

Tole še dodatno podpre kar si napisal

https://karinrizner.si/2022/01/25/razkrita-prevara-o-ucinkovitosti-cepiv/?fbclid=IwAR1XJeuD-5hAnJ8fU7aARNA_p_3ZeEKw1gq15RdKOPkAzt0GdCh0sYN76E8

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, C eagle pravi:

Moja starša sta cepljena 3x. Sta v domu in ne hodita nikamor. Oče sploh ne, ker ne more. In glej ga zlomka. Kljub PREVERJANU PCT pogoja, za vse, ki vstopijo v Dom ostarelih, je pred dvemi dnevi bil pozitiven na covid-19. KAKO?

Ker je cepljen, se le sprašuješ kako....in življenje gre dalje. Če cepljen ne bi bil, se bi mogoče spraševal zakaj se ni....cepil! ....., ker testiranje po tem ko si okužen ne pomaga ....aja, tega pa ne razumemo več? ?

Življenja rešuje cepljenje, žal ne vsem.... kot ne vsem varnostni pas, zračna blazina ali zavore na vozilu, večini pa!

Tudi meni zaenkrat uspeva brez okužbe, če in ko do nje pride imam vgrajeno varovalko-cepivo:004. Avto, motor voziš brez varovalk? Le zakaj? Da odpraviš napako in voziš naprej, brez varovalk bo le za enkratno uporabo ...:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, bosa pravi:

Ker je cepljen, se le sprašuješ kako....in življenje gre dalje. Če cepljen ne bi bil, se bi mogoče spraševal zakaj se ni....cepil! ....., ker testiranje po tem ko si okužen ne pomaga ....aja, tega pa ne razumemo več? ?

Življenja rešuje cepljenje, žal ne vsem.... kot ne vsem varnostni pas, zračna blazina ali zavore na vozilu, večini pa!

Tudi meni zaenkrat uspeva brez okužbe, če in ko do nje pride imam vgrajeno varovalko-cepivo:004. Avto, motor voziš brez varovalk? Le zakaj? Da odpraviš napako in voziš naprej, brez varovalk bo le za enkratno uporabo ...:blush:

A ti se z avtom oz. z motorjem vsake tri mesece zaletis, ker si pač privezan, oz. imaš čelado in pol kupiš novo vozilo in gasa dalje?

Sam prasam, za prijatelja....;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, C eagle pravi:

A ti se z avtom oz. z motorjem vsake tri mesece zaletis, ker si pač privezan, oz. imaš čelado in pol kupiš novo vozilo in gasa dalje?

Sam prasam, za prijatelja....;)

Boljše da bi vprašal kaj -zase :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, bosa pravi:

No, če bo pa tole postala navada, da necepljeni ne bodo enako tretirani pri presaditvah organov, grem pa še isto sekundo preklicat moje soglasje za darovanje organov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Alla pravi:

No, če bo pa tole postala navada, da necepljeni ne bodo enako tretirani pri presaditvah organov, grem pa še isto sekundo preklicat moje soglasje za darovanje organov. 

tu ti pa ne morem pomagat....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej neki sem čital pa ne znam razbrat, kakšna je verjetnost da hitri test ne pokaže omikrona? Tle sidelavci zmanjkujejo, vdak dan eden, jaz kašljam, šmrcam.. Se čoham po nosu s tistimi palčkami 2x na teden še vedno negativno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, smasher pravi:

Torej neki sem čital pa ne znam razbrat, kakšna je verjetnost da hitri test ne pokaže omikrona? Tle sidelavci zmanjkujejo, vdak dan eden, jaz kašljam, šmrcam.. Se čoham po nosu s tistimi palčkami 2x na teden še vedno negativno. 

Mah, tudi pri delti je bilo tako. Družina od katere sem se jaz nalezel je bila na hitrem testu vedno negativna (4osebe, so se testirali vsak 2x pred PCR in 1x po prejetem PCR), na PCR pa vsi pozitivni. Ne vem če je kaj na tem kot je pred časom pravil @BIF, da je hitri test za cepljene neuporaben? Sem ga že vprašal malo po tem pa je očitno spregledal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, vandrovec pravi:

...je že, koda bo veljala šele po nekaj dneh ?

259701414_covid1.thumb.jpg.627315e26bf72596f1dbd8d2819a73f2.jpg

 

Hmm, malo prezgodaj ti poteče, drugače bi prišel na obisk. Rabim za na morje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, smasher pravi:

Torej neki sem čital pa ne znam razbrat, kakšna je verjetnost da hitri test ne pokaže omikrona? Tle sidelavci zmanjkujejo, vdak dan eden, jaz kašljam, šmrcam.. Se čoham po nosu s tistimi palčkami 2x na teden še vedno negativno. 

Obstaja več različnih hitrih testov ali so vsi enako zanesljivi/nezanesljivi pa ne vem. Sam uporabljam tiste z oznako na embalaži: "Siemens Healthineers" Meni je v dveh dneh pred PCR na treh testiranjih vsakič pokazalo pozitivno. Po mojih izkušnjah so ti kar točni...pa sem enkrat pomočil palčko v izpljunek katarja, enkrat pa le na začetku nosnice malo potegnil.

 

pred 40 minutami, BlackDoc pravi:

Hmm, malo prezgodaj ti poteče, drugače bi prišel na obisk. Rabim za na morje :D

Misliš, da ne bodo že prej ukinili ta potrdila? ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, smasher pravi:

Torej neki sem čital pa ne znam razbrat, kakšna je verjetnost da hitri test ne pokaže omikrona? Tle sidelavci zmanjkujejo, vdak dan eden, jaz kašljam, šmrcam.. Se čoham po nosu s tistimi palčkami 2x na teden še vedno negativno. 

Hitri testi res težje prepoznajo omikron, zato si prvo pobriši žrelo, nato pa še nos. Omikron napade žrelo in manj pljuča, zato se o njem tudi govori kot o lažji različici. Pozna se pa tudi razlika v kvaliteti med različnimi znamkami testov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, mladench said:

Za zih... prvo rit, pa nos pa žrelo :)

Možnosti običajnega prehlada pa ni?

Ma bom raje obrnil vrstni red... ? 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, C eagle pravi:

Seveda je. Če pa cepljeni enostavno ne sprejmejo DEJSTVA, da lahko še vedno trosijo virus okoli. Še dovoljenje( greenpass) imajo za to...

Kako lahko zdravi necepljen trosi okoli virus? So poskusili ja, da nas namočijo "kao"

da asimptomatsko... Ne bo držalo. Je lepo en epidemiolog povedal: Če širiš virus okoli, ga mora bit v telesu veliko! Če ga je veliko, se v vsakem primeru pokažejo simptomi, ker se telo začne branit.

Cepleni trosijo virus okol, necepleni pa ne?

Kdaj pa začnejo necepleni trosit virus? Ko zbolijo? Najbrž takrat ja, ker je v telesu....kje pa ga imajo necepljeni, da ga trosijo?.....A ni namen ceplenja vbrizgavanje protiteles, ki uničujejo virus? 

Samo vprašam.... 

P.s. Nekoč je bilo postavljeno vprašanje kako dolgo bo trajal ta covid? Odgovor: Dokler bo politiki odgovarjalo?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!