Jump to content
  • Sign Up
vandrovec

KORONA virus

DAMI34

Message added by DAMI34

Recommended Posts

BIF
pred 46 minutami, mojamiska pravi:

Me prav zanima kateri kreten je spravil ven na facebook-u, da mačke prenašajo korono :? BOLANO:slap:...kvečjemu se živali lahko okužijo od nas in ne obratno... Kaj lahko ena taka izjava naredi živalim :angryrant2: ? Že pse so začeli zapuščat in pobijat zaradi strahu, da bi se nalezli od njih, kaj se bo šele dogajalo z mačkami :(? Mi smo hujši od živali, celo spremenimo se lahko v najhujšo zverino... In ravno najosnovnejše pojme kulture bi se lahko naučili od živali :yea2:. Od iskrene zvestobe, čustev, veselja do še vseh drugih normalnih vsakodnevnih stvari, ki jih zaradi egoizma več ne premoremo ali pa smo jih pozabili in zanemarili.

:nono:Nobenih dokazov ni o tem in ni naključje, da so preskočili testiranje na živalih.:nono:

shiba inu cat GIF

Žal ti moram povedat, da mačke prenašajo korono...definitivno...na druge mačke. Korona virusi so cela skupina virusov in eden izmed  korona virusov je tudi  covid-19. No za slednjega pa ni dokazov, da ga prenašajo mačke....in je velika verjetnost da ga ne, razen kot pravi Snecer...če bi si okuženi brisal nos v mačko, pol bi ga pa ženi dal pod odejo...takrat je verjeten prenos preko mačke

Problem je v tem, da ljudje ne ločijo ostalih korona virusov od covid-19 virusa, ki spada v isto skupino...in potem dobiš simplificirane zaključke in razlage tv, fb, itd...."epidemiologov".

V strokovni literaturi je bila pred kratkim objavljena študija o tem ali so veterinarji imuni na covid-19, ker pogosto prihajajo v stik z mačkami okuženimi z različnimi korona virusi. No dokazali so, da veterinarji niso nič bolj imuni na covid-19, kot recimo kreteni z fb fakulteto....

Edited by BIF

smasher
12 minutes ago, MARE 65 said:

Da ne bi to slučajno moji ženi poslal :lol1:drugače pa ja dobra ideja, jaz že barvam okna in naslednji teden bom celo par dni doma. Je pa za nas, ki ne živimo po blokih malo bolj enostavna zadeva :hmm:

Uni po blokih majo čas pregledat vse epizode vsej serij, ta mlajši končat vse video igrice ali znucat obe roke z mencanjem 😅, tisti ki so v paru, trenirat kako otroke delat (če imajootroke pa ponovit vaje) al pa se kregat, upam da ne bo kreganja preveč ker dec ne more v gostilno al pa "ribe lovit" , baba pa ne uspe na "aerobiko oziroma pilates k mlademu trenerju" 

Zna bit to leto rekordno po rojenih otrocih ali ločitvah 🤣

Snečer
pred 5 minutami, ukica pravi:

ABSURD.

Zakaj ze? Da bom pil kavo v Portorožu za 3€? Oziroma jedel blesavo blejsko kremšnito za 6€? Pa pil pivo v Vili Presern za 7€? 

Ko jih j...! Spara se v casu debelih krav! In ja Slovenija je lepa, odnos do domačega gosta je pa katastrofalen.

jap, nategujejo naj turiste :)

maxxa
pred 1 uro, BIF pravi:

srne so postale tako nasilne

Glede na visino ograje, sem pricakovala najmanj kenguruje😂

BIF
pred 2 minutami, maxxa pravi:

Glede na visino ograje, sem pricakovala najmanj kenguruje😂

...okoli parcele imam ograjo 120cm....srne skačejo čez kot da je ni. Ta je 150cm....če preskoči še to kupim lok....

Alla
pred 1 uro, mojamiska pravi:

Me prav zanima kateri kreten je spravil ven na facebook-u, da mačke prenašajo korono :? BOLANO:slap:...kvečjemu se živali lahko okužijo od nas in ne obratno... Kaj lahko ena taka izjava naredi živalim :angryrant2: ? Že pse so začeli zapuščat in pobijat zaradi strahu, da bi se nalezli od njih, kaj se bo šele dogajalo z mačkami :(? Mi smo hujši od živali, celo spremenimo se lahko v najhujšo zverino... In ravno najosnovnejše pojme kulture bi se lahko naučili od živali :yea2:. Od iskrene zvestobe, čustev, veselja do še vseh drugih normalnih vsakodnevnih stvari, ki jih zaradi egoizma več ne premoremo ali pa smo jih pozabili in zanemarili.

:nono:Nobenih dokazov ni o tem in ni naključje, da so preskočili testiranje na živalih.:nono:

shiba inu cat GIF

Spet pretirano širjenje panike....

HEINSBERŠKA ŠTUDIJA UGOTAVLJA, DA MAČKE NISO PASIVNI PRENAŠALCI COVID-19 VIRUSA

Prof. Hendrick Streeck je nemški virolog, ki je v teh tednih opravil zanimivo študijo. V kraju Heinsberg ( po tem kraju se študija tudi imenuje) kjer je bilo okuženih največ ljudi v Nemčiji z Covid-19 ( nekakšne nemške Šmarje
pri Jelšah) je vzel v vseh stanovanjih in hišah brise iz kljuk, vrat, miz itd. ter tudi iz MAČK če so jih seved imeli.
Rezultati so pokazali, da niti en bris na MAČKAH ni bil pozitiven na kljukah pa so našli RNK, ki pa ga niso mogli v laboratoriju vzgojiti iz tega so sklepali, da je bil
inaktiven. Zaključek te študije naj bi bil, da se Covid-19 ne prenaša pasivno preko materiala oz. v zelo redkih primerih np. če bi bolnik zakašljal v dlan in prijel kljuko takoj, po tem bi pa nekdo drug prijel kljuko in šel z roko proti nosu.

thumper
pred 39 minutami, BIF pravi:

...okoli parcele imam ograjo 120cm....srne skačejo čez kot da je ni. Ta je 150cm....če preskoči še to kupim lok....

Jaz imam potok ..in imam ribisko opremo...

Ti imas pa srne pa nima loka?

Sam res ..km smo prigurali...

Lahko pa vzames mrezo in jo napnes navrhu..ne rabos loka..samo macolo..

Edited by thumper

Snečer
pred 21 minutami, Alla pravi:

Spet pretirano širjenje panike....

HEINSBERŠKA ŠTUDIJA UGOTAVLJA, DA MAČKE NISO PASIVNI PRENAŠALCI COVID-19 VIRUSA

Prof. Hendrick Streeck je nemški virolog, ki je v teh tednih opravil zanimivo študijo. V kraju Heinsberg ( po tem kraju se študija tudi imenuje) kjer je bilo okuženih največ ljudi v Nemčiji z Covid-19 ( nekakšne nemške Šmarje
pri Jelšah) je vzel v vseh stanovanjih in hišah brise iz kljuk, vrat, miz itd. ter tudi iz MAČK če so jih seved imeli.
Rezultati so pokazali, da niti en bris na MAČKAH ni bil pozitiven na kljukah pa so našli RNK, ki pa ga niso mogli v laboratoriju vzgojiti iz tega so sklepali, da je bil
inaktiven. Zaključek te študije naj bi bil, da se Covid-19 ne prenaša pasivno preko materiala oz. v zelo redkih primerih np. če bi bolnik zakašljal v dlan in prijel kljuko takoj, po tem bi pa nekdo drug prijel kljuko in šel z roko proti nosu.

no, to so pravljice v stilu top shopa

razen če je večkratni nobelovec

Alla

Lej stari, nemoj....ti verjameš svojim strokovnjakom, jaz svojim. Pol jih trdi eno, pol pa drugo. Vladi (nobeni po svetu) pa itaq ni za verjet niti "dober dan", kamoli karkoli resnega. 
Jaz sem se nehala vtikat v tvoja pametovanja, bodi prijazen, pa se tudi ti nehaj obregat ob moje objave. 
Predvsem če nimaš nobenih tehtnih argumentov. 
Razen, če imaš večkratno nobelovo nagrado iz medicine. Potem vzamem vse nazaj in se ti globoko klanjam.

Strah ima pač velike oči in popolnoma nič ZKP

Tedybear
pred 55 minutami, ukica pravi:

ABSURD.

Oziroma jedel blesavo blejsko kremšnito za 6€? Pa pil pivo v Vili Presern 

Obala na Bledu ni poceni. V notranjost 😀 moraš....kremšnite pri "Šmonu" so boljše, pa še pol cenej.

Quest
pred 5 minutami, Tedybear pravi:

kremšnite pri "Šmonu" so boljše, pa še pol cenej.

Pa še lokacijo zaupaj da na mapi pocahnam.😁

Snečer
pred 1 minuto, Alla pravi:

Lej stari, nemoj....ti verjameš svojim strokovnjakom, jaz svojim. 
Jaz sem se nehala vtikat v tvoja pametovanja, bodi prijazen, pa se tudi ti nehaj obregat ob moje objave. 
Predvsem če nimaš nobenih tehtnih argumentov. 
Razen, če imaš večkratno nobelovo nagrado iz medicine. Potem vzamem vse nazaj in se ti globoko klanjam.

članek si objavila kot da je to sedaj sveta resnica

dejstvo pa je, da se še najjaći mojstri iz te stroke lovijo

in nekih zadev se ne da kar izključevati v poplavi fake news&co

in imam tehtne argumente, zdravo pamet

virus se širi tudi preko različnih površin živalska dlaka ni prav nobena izjema

sicer imamo v nasprotnem revolucionarno rešitev

pa spet bi me rada žalila

a se jaz tako obračam na tvoje prispevke? 

cele dneve stroka flanca, rezultatov pa nobenih

verjetno bo švedski model res najbolj smiseln... 

thumper

A zdej bom moral na svedsko namest v rusijo. Eh drago je gor..

Akito
pred eno uro, BIF pravi:

😏...pri meni preskoči tudi 150cm brez problema .....vidla na svoje oke 😒...

Vin
1 hour ago, Snečer said:

članek si objavila kot da je to sedaj sveta resnica

dejstvo pa je, da se še najjaći mojstri iz te stroke lovijo

in nekih zadev se ne da kar izključevati v poplavi fake news&co

in imam tehtne argumente, zdravo pamet

virus se širi tudi preko različnih površin živalska dlaka ni prav nobena izjema

sicer imamo v nasprotnem revolucionarno rešitev

pa spet bi me rada žalila

a se jaz tako obračam na tvoje prispevke? 

cele dneve stroka flanca, rezultatov pa nobenih

verjetno bo švedski model res najbolj smiseln... 

Človek je profesor virologije, kompletno kariero se ukvarja z proučevanjem virusov in je eden redkih, če ne celo edini v Evropi, ki se je empirično lotil raziskovanja tega novega koronavirusa. Edini, ki sklepa na podlagi izsledkov raziskav, ostali pa motovilijo na pamet. @Alla ni objavila članka, objavila je pogovor z njim, ki je bil na nacionalni nemški televiziji, in ti si šel direkt srat svoje misle brez, da bi sploh pogledal ta pogovor in ga posredno celo proglašaš za fake news.

Skratka, edini, ki se je lotil raziskovanja tega virusa empirično, ti pa motoviliš z nekim "cele dneve stroka flanca, rezultatov pa nobenih", ko pa človek raziskuje in sklepa na podlagi izsledkov raziskave, je pa fake news? A je s tabo vse v redu?

Snečer

zdaj bo z nemčije priletel virolog s pravimi testi...

nemogoče,da se je divja mačka okužila in celo zbolela

pred 7 urami, Vin pravi:

Človek je profesor virologije, kompletno kariero se ukvarja z proučevanjem virusov in je eden redkih, če ne celo edini v Evropi, ki se je empirično lotil raziskovanja tega novega koronavirusa. Edini, ki sklepa na podlagi izsledkov raziskav, ostali pa motovilijo na pamet. @Alla ni objavila članka, objavila je pogovor z njim, ki je bil na nacionalni nemški televiziji, in ti si šel direkt srat svoje misle brez, da bi sploh pogledal ta pogovor in ga posredno celo proglašaš za fake news.

Skratka, edini, ki se je lotil raziskovanja tega virusa empirično, ti pa motoviliš z nekim "cele dneve stroka flanca, rezultatov pa nobenih", ko pa človek raziskuje in sklepa na podlagi izsledkov raziskave, je pa fake news? A je s tabo vse v redu?

v newyorškem živalskem vrtu ga nestrpno čakajo

thumper

malo sem gledal te številke.. pri nekih 40% tistih ki so preboleli /ozdravili  se stvar nekako ustali .. 

je ta rast okuženih pri nas malce nerealno podana... če dva dni zapored zmanjšajo število testov za 30% je padec 50% .. tolikšen je tudi upad števila okuženih .. procent je pa seveda enak.. 

tudi naši na fopajo s temi podatki..

Snečer

dejansko nam največ pove podatek, koliko je hospitaliziranih, ker ti pridejo po pomoč, ne glede na testiranje

Tedybear
pred 10 urami, Quest pravi:

Pa še lokacijo zaupaj da na mapi pocahnam.😁

Zdaj je to je slaščicarna Zima. Je šel Šmonov Franci zgleda v penzijo.

Google pravi Grajska cesta 3, jaz pa pravim.....okoli glavne avtobusne postaje, pa v breg  mimo gostilne Planinc proti cerkvi.....kmalu na levi...parking zagotovljen.

jvalant
8 hours ago, Vin said:

Moras biti pa res zelo podkovan in imeti izredne vire, da ves da je ON edini, da VSI drugi (sklepam, da so se drugi poklicni virologi in profesorji virologije) motovilijo na pamet. Da se razumeva, ne trdim, da nima prav, ne trdim da ima vse prav. Sprasujem se od kot tebi zanesljiv podatek, da je on edini in oh in sploh. Nihce od nas tule nima ne znanja ne podatkov, da lahko oceni kdo mlati prazno slamo in kdo ima popolnoma prav. Nima vsak,  ki pove kar hocemo slisati (in to podzavestno sprejmemo kot resnico) prav.  In zaradi tega, je zame pac boljse, da se tele dni ognem kakem macku ali psu, da jih ne bozam (pa ceprav je zelo malo sans, da je nekdo kihnil nanj, se posebej pri potepuhih) da je sigurno. In to je tudi vse kar je treba vedeti o mackah in psih v tehle casih (druzinske zivali so pa tako ali tako clani druzine). Velecenjeni virologi pa se naj ubadajo raje z virusom in kako ga najbolje obiti/zaustaviti, kot pa z macki....

Edited by jvalant