Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Pa naj še kdo reče, da naše zdravstvo ni v k...

Modeli, ki bi morali biti osveščeni o tej zadevi in pomagati, da se ne širi, so glavni prinašalci :)

Zaplezano.

 

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snečer pravi:

Pa naj še kdo reče, da naše zdravstvo ni v k...

Modeli, ki bi morali biti osveščeni o tej zadevi in pomagati, da se ne širi, so glavni prinašalci :)

Zaplezano.

 

Zaplezana je politika, zdravstvo je še hudičevo dobro..sem velik preležal po bolnicah, pa ne samo zaradi nesreče. Pa tujino sem tudi videl.

Sem zapisal prej, pa še 1x bom: zdravstveni delavci in vsi ki delajo v stiku z ljudmi imajo veliko večje šanse, karkoli fasat, ne samo korone.

Lahko očitaš zdravniku, da je napačno postopal, ko je opazil prve znake? Verjetno ne. Da so bile počitnice 14 dni nazaj pa veš, in da je kup folka smučalo v Italiji najbrž tudi veš.

Da bo virus prišel tudi k nam je pa tudi že dolgo znano.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal me cudi, da ne udari ven ob meji. N. Gorica, Koper.....kjer so ljudje dnevno v stiku s sosedi, ali celo dnevno fizično na drugi strani.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

Zaplezana je politika, zdravstvo je še hudičevo dobro..sem velik preležal po bolnicah, pa ne samo zaradi nesreče. Pa tujino sem tudi videl.

Sem zapisal prej, pa še 1x bom: zdravstveni delavci in vsi ki delajo v stiku z ljudmi imajo veliko večje šanse, karkoli fasat, ne samo korone.

Lahko očitaš zdravniku, da je napačno postopal, ko je opazil prve znake? Verjetno ne. Da so bile počitnice 14 dni nazaj pa veš, in da je kup folka smučalo v Italiji najbrž tudi veš.

Da bo virus prišel tudi k nam je pa tudi že dolgo znano.

da, sem videl pri smučarjih na FB v času počitnic (prejšnji teden so bile za Vzhodno Slovenijo), kako so dričali po italji in se delali norca iz virusa...

zanimivo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrjeni primeri verjetno niti niso več tak problem, večji problem so tisti prenašalci, ki niti ne kažejo znakov hujše bolezni, se ne testirajo in veselo širijo okužbo...čeprav je nekdo omenil, da se virus prenaša le s kašljanjem in kihanjem je glede na hitro širitev temu težko verjeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na enem posnetku je bilo videt, da so na kitajskem z nekim senzorjem preverjali vse ljudi na posameznih točkah...je šlo pri tem za hitro merjenje telesne temperature ali kaj drugega? Me zanima, koliko procentov okuženih lahko odkrijejo pri nas na le 16 vstopnih točkah za odvzemanje brisa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav to, da so okuženi s koronavirusom zdravstveni delavci, ki so v času, ko okužba ni bila ugotovljena, tudi delali z bolniki, je "najslabši možni primer, ki se lahko zgodi", je danes zvečer na komercialni televiziji komentiral minister za zdravje Aleš Šabeder in pozval zdravstvene delavce, naj ravnajo odgovorno, saj se "taki primeri ne smejo ponoviti".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boloks... industrija zaščitnih mask in razkužilnih sredstev si mane roke.. verjetno obstajajo interni razpisi za nagrade zdravstvenim delavcem , ki bodo najbolj razširili virus..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Vsi zaposleni iz ZD Metlika morajo na testiranje, dokler ne bo rezultatov, bo zdravstveni dom zaprt. Pacienti z nujnimi primeri naj pokličejo 112. Okuženi zdravnik je delal tudi v domu za starostnike. Več o tem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Codeine pravi:

 

BMWjaš iz Maroka, ki bi še rad nekaj zaslužil na to foro...

Včeraj pa taka panika in jok, pritožbe.

Kdo je tu nor.

Vsa beda socialnih omrežij.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, thumper pravi:

boloks... industrija zaščitnih mask in razkužilnih sredstev si mane roke.. verjetno obstajajo interni razpisi za nagrade zdravstvenim delavcem , ki bodo najbolj razširili virus..

ne vrjamem, da je pri tem primeru imela prste zraven industrija zaščitnih sredstev... najmočnejša industrija na svetu (big pharma) je pa seveda druga zadeva :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je lepo povedal v videu, da nihce ni resno jemal opozoril o virusu.... Iiiiinnnnn..... Evo ga. To je to, mi smo bl pametni, pa se ga mamo noro fajn, pa se hvalim se po spletu, pisem kako se je za bati neumnosti. Saj je samo par okuzenih, vec jih od pera umre pa cikov pa take. In pol pride domov z virusom. Kaj je sploh za rect, res. ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj dno? Hvala bogu, da je na razpolago. Hosekra dela kontejnerje že zelo dolgo. Jih imajo pač na zalogi in sedaj pridejo še kako prav...očitno. Veliko bolje kot neki prepihljivi šotori ali pa da bi jih uvažali iz tujine.

Zakaj v vsem videt samo slabo?

Ljudje so tako dvolični....najprej ena plošča..."pizda jim materina zdaj služijo z maskami in razkužili...proklete kurbe...izkoriščajo"...

...ko je mask in razkužil zmanjakalo...."kako ni za dobit...kaj se grejo...pizda jim materina...ima da delajo dan in noč...saj brez tega ne smemo bit"....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Tedybear pravi:

Mal me cudi, da ne udari ven ob meji. N. Gorica, Koper.....kjer so ljudje dnevno v stiku s sosedi, ali celo dnevno fizično na drugi strani.

Virusu se čisto jebe koga okuži :P

V Gorici je baje en okužen v domači karanteni, tako kot nekaj naših in se počutijo dobro. Je pa situacija popolnoma identična v Gorici kot v Ljubljani, saj se tudi tja kup primorcev vozi v službo.

Strožje so karantene in bolj rigorozno vse skupaj v mestih, kjer imajo veliko okuženih, vsaj tako mi povedo šoferji, ki pripeljejo blago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Snečer pravi:

da, sem videl pri smučarjih na FB v času počitnic (prejšnji teden so bile za Vzhodno Slovenijo), kako so dričali po italji in se delali norca iz virusa...

zanimivo...

tudi jaz se delam norca, pa ga kljub temu lahko fašem. A nej zato nabavim 10kg makaronov, 5 kg riža in masko?

A tankaš na pumpi? Si vsakokrat razkužiš roke? A vrata v trgovino ali kam drugam odpreš v rokavičkah?

Edino kar si lahko tak, ki se veliko giblje okrog pomaga je: da se ne dotika sluznic, da si ob priliki, ko je možno razkuži roke in drži neko distanco v prostorih, kjer je več ljudi. Četudi so zdravi.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Snečer pravi:

Prav to, da so okuženi s koronavirusom zdravstveni delavci, ki so v času, ko okužba ni bila ugotovljena, tudi delali z bolniki, je "najslabši možni primer, ki se lahko zgodi", je danes zvečer na komercialni televiziji komentiral minister za zdravje Aleš Šabeder in pozval zdravstvene delavce, naj ravnajo odgovorno, saj se "taki primeri ne smejo ponoviti".

Če ne veš, da si okužen, potemtakem tudi ne veš da širiš, saj si zdrav (vsaj po počutju)...in prav to je bistvo tega virusa, al je umetno narejen al pa je sam mutiral niti ni bistvo. Dejstvo je da je izredno agresiven.

Izjava ministra pa kontrira sama sebi. 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede maske, razkužil, povečanega nakupa hrane ti ne znam povedat, nismo prakticirali

bencin razkuži ročaj, v trgovini imamo avtomatska vrata

za higieno se skrbi. kolko se da, tudi motor imam vedno. čist... 

v službi pa brišemo za obiskovalci

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Če ne veš, da si okužen, potemtakem tudi ne veš da širiš, saj si zdrav (vsaj po počutju)...in prav to je bistvo tega virusa, al je umetno narejen al pa je sam mutiral niti ni bistvo. Dejstvo je da je izredno agresiven.

Izjava ministra pa kontrira sama sebi. 

pa bi moral vedeti, ker je prišel iz žarišča

motorist pa je celo yt posnel, vedel za to pa bil jebiveter, ga fasal in malomarno razširil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Snečer pravi:

kmalu bo ponudba lesenih zabojev in kovinskih posod...? 

v stiski ne pleniš, ampak pomagaš, to je dno

bemti, moram omenit na firmi, da mamo Makarone v akciji :P Dostava na dom, pred vrata :D

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!