Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 6 minutami, thumper pravi:

 

e..koristi kitajcem ..definitivno.

če pogledaš koliko jih je zmeraj na kupu.. in kako hitro so zatrli epidemijo..in to z dejansko sedaj videno z minimalno umrlimi..... 

men se zdi da al iso imel načrto "apokalipso" ali pa 3 leta naprej vedli kako bodo odreagirali..

ne vem, kaj so tok profitirali? Bodo pokupili EU pa ameriška podjetja poceni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, vandrovec pravi:

Ne vem, a še kdo občuti nek vonj, ki ga oddajajo prehlajeni ali podobno bolni ljudje?

Sam se ponavadi skušam čim hitreje umaknit, danes sem to kljub maski občutil v trgovini na blagajni...ne vem, ali je bilo to od trgovke ali tistega pred mano...šele, ko sem prišel iz trgovine sem zadihal na polno. :) 

Ti si pa fenomen. :lol1:So te vesoljci ugrabl pa nadgradil.....:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

to pojasni, da ne rabiš bit jedrski fizik za se zaščitit.

Prenos virusa v zaprtih prostorih (spet je odvisno koliko ga je in koliko je okuženih, pa kako so malomarni) je mnogokrat večja možnost, kot v odprtih. Res mnogo mnogo večja...zato pa je govora o "prezračevanju" stanovanj in podobno.

Problem je, ker pri vsej zaščiti, recimo izključim vdihovanje, velikokrat pozabimo, pa pomencamo oči, nos, prst poližemo itd..

to meni pojasni, da z ženo nima "stika"... :) 

nekako v tem stilu

Fotografija osebe Roberta Kogovšek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spešl maska se zame dela .. to bo ninđa maus maska ... bacile in viruse ubije na dva metra ... :ninja:

huala srček, ker se trudiš zame :blush:

92210387_677876526282125_863890699022499

92689748_2345662432398729_52527104585860

92099714_3184642878254926_52510036643524

92597955_1071498056552466_37123122559629

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

DOBRA NOVICA za državljane Slovenije.
Vlada RS bo za ublażitev posledic korona virusa, vsem polnoletnim državljanom namenila enkraten znesek v višini 285,00€. Termini izplačila za posamezne občine so na spodnji povezavi.

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Ft.co%2FefZzvf5fqa%3Famp%3D1%26fbclid%3DIwAR3MQJ_pLp06Ye-tBJmaqEkT3E4-1lA1pqtLtCQRETLN9dXjXMfCqfmq9U0&h=AT1aZijLREOLk7r3g6TKKz5IK1c8s1KA3HrhsC4sGzhGvzypxqpRdkESxLnvAi0VNVjIc_f7mcbVVAXqrBpZpyRGppHigMedkHciQudhkd6sJmBlABMLEA7r4SjxjiA5B4aa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Evo ena konstruktivna...lp:kmet:

 

Pizda, pa sem reku, da nisem več patriot. Resno. Čisto razočaran nad kvaliteto vodenja države sem reku, da se ne grem več. Kuča-poso. To je to in za ostalo mi dol visi. Ampak izgleda, da so izredne razmere. In jst sem zašteku kje so problemi te korone.
Kdor me ne pozna – jaz sem preizkusni pilot. Tisti, ki se usede u nov avion in gre z njim prvič v zrak. O rizikih pa res nekaj vem in znam tud sprejemat dobre odločitve, da se zvečer vrnem k ženi in hčerki živ in zdrav.
In veste kako jaz ocenjujem to korono? Ne znam. Ne morem jo. Je preko mene. Sploh ne morem sprejeti kvalitetnih odločitev, ker mi to preprečujeta dva velika problema.
Prvi problem je, da ne znam ocenit obsega problema.
Moral bi gledat celo skupnost (državo), da dobiš realno sliko. Ampak to ne gre. Gledaš lahko sebe, sosede, sodelavce. In potem se ravnaš po tem. Ta teden ni veliko bolanih, res? Pogledaš še na statistiko IJZ-ja, pogledaš koliko je pacientov na intenzivni. Pogledaš vremensko za naslednji teden in je kar naenkrat izolacije konec. Sem zadel? Okuženih je lahko tisoč ali pa sto tisoč. Nihče ne ve.
Drug problem je pa, da ne znam ocenit rizika. Rizik je v veliki meri povezan s tem kolikšen je obseg problema. Velik bolanih – velik rizik.
No in kaj naj zdaj?
Se zapremo v izolacijo za naslednji mesec? Odpovemo šole do septembra? Koliko bo to stalo našo skupnost? Koliko bo še preneslo gospodarstvo? Koliko bo prenesla psiha? Koliko bo prenesla človečnost? Kaj če pretiravamo? In še hujše – kaj če podcenjujemo. Problem virusa ni samo virus, problem so vse njegove posledice.
To so izjemne težke odločitve. In veste kaj? Jaz sem ziher, da ne bo nihče te odločitve sprejel kvalitetno. Odkar sem od blizu videl kako so bili državni organi presenečeni in čisto na levi nogi pri propadu Adrije in niso imeli absolutno nobenega plana B, vem da je tudi vsaka reakcija na tako velik problem čisto reaktivna. Adria napram koroni so bile sladke skrbi in enostavni problemi. Na koncu bodo kratko potegnili zdravstveni delavci, prostovoljci in podjetniki, ki bodo vse to plačali s svojo požrtvovalnostjo. In zdravjem. Država bo en mesec zadaj.
Zato imam čisto simpl idejo. Kaj če bi naredili korona števec? Zjutraj se zbudiš, itak že zdaj takoj zalaufaš FB, odsurfaš na stran korona števca in odklikaš par simpl vprašanj:
Koliko vas je v družini? 5.
Ste vsi zdravi? Da.
Fajn. Opravil Drug scenarij:
Koliko vas je v družini? 5.
Ste vsi zdravi? Ne.
Koliko jih ima povišano temperaturo: 1.
Itd itd.
Če bi se na tem korona števcu dosegla kritična masa, da nas vsak dan to klika recimo 300.000 ljudi je to resna statistika, katero bi jo lahko resno analizirali. Na podlagi tega bi lahko sprejemali kvalitetne odločitve.
Kdo bo to naredil? DEWESOFT. To je 250 zelo brihtnih inženirjev in inženirk. Zjutraj pridejo v službo in delajo merilne sisteme ki merijo parametre raket, ki gredo v vesolje. In to pred malico. Po malici delajo težje stvari. V zadnjem tednu pa samo še rihtajo respiratorje, maske in ozaveščajo, ker so to srčno dobri ljudje. Da ne bi en števec naredil in ga v nekih dneh ziteriral do uporabnosti. Itak, da bodo.
Da si vi ne boste vzeli zjutraj pet minut in odklikali vprašalnik? Itak, da boste.
Jaz sem samo pilot in vidim samo rizik in kako na riziku sprejemati kvalitetne odločitve. Vem da korona števec, ki ga predlagam ni enostaven. Ampak ga rabimo. Res ga rabimo. Vse drugo je ruska ruleta. En metek je bolezen, drug je recesija, tretji je, da se bo ljudjem sfuzlal, ko bodo en mesec zaprti, četrti je bogvekaj.
Moji dragi sodržavljani, žal mi je. Ampak takšne stvari lahko rešujemo samo na strateškem nivoju. Premišljeno. Za to pa rabimo dobre podatke. Če poskrbimo zase in za bližnje bomo kul za nekaj tednov. Potem se bo vse okrog nas porušilo in okolico bomo sestavljali nekaj naslednjih let.
Pozivam vas, da enkrat spet vzamemo usodo v svoje roke. Da vsi mi poskrbimo za vse nas. Da bom lahko na moj pilotski kombinezon spet dal gor slovensko zastavo in bom faking ponosen. Da bom šel v tujino učit in bodo rekli: ''Slovenci? Ja, to ste tisti narod, ki je res dobro sfural korono na vseh nivojih države.''
Zato vas vse, prosim, prosim za delitev te objave. Kriterij je simpl: 10.000 delitev objave in DEWESoft ima dovolj materiala za začetek števca za merjenje korone. Prve vnose bodo pobezali pa iz tistih, ki boste objavo delili.
Delite prosim naprej, da vidimo, če se lahko vzpostavi eksponentna rast v konstruktiven namen.
Delite prosim. #koronastevecsi
Lahko tudi palite komentarje, iščete luknje in mi poveste, da sem pr'tegnjen al pa butast. Ampak delite. Rabimo 10.000 delitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Na koncu se bo izkazalo, da smo bili zastonj zaprti ali pa bodo režiserji ta strah z nečim utemeljili, v najslabšem primeru z obveznim cepljenjem. Poznam zdravnika, ki je že na začetku rekel, da se njemu to ne zdi nič hudega, sedaj pravi, da se vsemu le smeje...

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Balon je bilo potrebno z nečim počiti. Z realnostjo in resnico se ne sme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ja, glih nič ni... lahko dvomimo v naše kakce, ampak kitajci ne ustavijo tivarn za nič, če jih umre 1000 na kitajskem rečejo da je nekdo v menzi zajebal  in nič se ni zgodilo... Če pa kitajci zaprejo celo pokrajino in kup tovarn, to ni hec. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, KARMEN1 pravi:

V lekarni. Trgovine jih ne prodajajo.

Mož moje hčerko je šel v lekarno po zdravila za svojo ženo, in mu zaradi tega, ker na rokah ni imel zaščitnih rokavic, v lekarno niso dovolili vstopiti ...   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, vandrovec pravi:

Na koncu se bo izkazalo, da smo bili zastonj zaprti ali pa bodo režiserji ta strah z nečim utemeljili, v najslabšem primeru z obveznim cepljenjem. Poznam zdravnika, ki je že na začetku rekel, da se njemu to ne zdi nič hudega, sedaj pravi, da se vsemu le smeje...

No ne glih zastonj. Eni dobimo pri plači zajeten kupček €, ker moramo bit v službi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krc, jst nič dodatka.. se bo treba zbunit malo.. al pa ostat doma pa dobuvat dnar za đabe že ki vlada deli dnar... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri nas že odpuščajo.

  • Žalosten 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, vandrovec pravi:

V Italiji ali Ajdovščini?

Slo podjetje. Uradno sem zaposlen v Sloveniji. Sej v Italiji ni nič drugače. Sicer pa lastnik nima niti pojma, kaj pomeni dat delavca na čakanje, kaj odpustit itd..aja mene nočejo odpustit, ker bom baje potem delal še namesto ostalih, ker bo gostinstvo propadlo, pa bo manjši obseg dela, vsaj tako dela pamet mojega šefa :P

Če kaj vem iz iskušenj, je gostinstvo najbolj prilagodljiv sektor, ki je sposoben delat tudi samo 2 meseca letno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največji problem karantene se bo pokazal po koncu le te...kako bo gospodarstvo pokrivalo izgube, koliko se bodo storitve podražile, denar izgubil vrednost, koliko ljudi bo ostalo brez dela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, vandrovec pravi:

Največji problem karantene se bo pokazal po koncu le te...kako bo gospodarstvo pokrivalo izgube, koliko se bodo storitve podražile, denar izgubil vrednost, koliko ljudi bo ostalo brez dela...

Vidl bomo mi tanavadni po koncu tega sranja.......uni tavišji majo to pomoje že dolgo zračunan pa naštuderan kako in kaj bo......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, VS800 pravi:

Vidl bomo mi tanavadni po koncu tega sranja.......uni tavišji majo to pomoje že dolgo zračunan pa naštuderan kako in kaj bo......

sej veš kak je v trgovini. Največji lopovi so ta prvi skret papir nakupli, pa maske :P

V gospodarstvu bo pa isto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Za 24ur.com je Hans povedal, kako misli, da bi njegov lik reagiral v času epidemije. "To je zelo težko vprašanje. Konec koncev je Martin le izmišljen lik, a vseeno mislim, da bi bil v takšni situaciji zelo miren. Sledil bi navodilom in bil bi odločen pri težkih odločitvah. Poleg tega mislim, da bi spodbujal ljudi okoli sebe, da se držijo najnujnejših ukrepov," je 50-letnik iz samoizolacije povedal za naš portal.

Hans je na Facebooku odgovoril sledilcu, da se dobro zaveda, da je le igralec in ob tem vse pozval k odgovornemu ravnanju v času epidemije.

prvo kaj bi model naredil je, da bi verjetno še kakšno sosedo pritisnil :) 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!