Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Pravkar, DAMI34 pravi:

bemti, moram omenit na firmi, da mamo Makarone v akciji :P Dostava na dom, pred vrata :D

 

a ni isti vic za korono? 

testenine izumili kinezi, razširili. lahi

:)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

glede maske, razkužil, povečanega nakupa hrane ti ne znam povedat, nismo prakticirali

bencin razkuži ročaj, v trgovini imamo avtomatska vrata

za higieno se skrbi. kolko se da, tudi motor imam vedno. čist... 

v službi pa brišemo za obiskovalci

pa bi moral vedeti, ker je prišel iz žarišča

motorist pa je celo yt posnel, vedel za to pa bil jebiveter, ga fasal in malomarno razširil

Za higieno se povečano skrbi zadnjih 14 dni :P ne mi pravit pravljic. Maske še ne nosiš, torej obstaja potencialna možnost, da fašeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

Če ne veš, da si okužen, potemtakem tudi ne veš da širiš, saj si zdrav (vsaj po počutju)..

 

No, tukaj se ne morem strinjat s teboj popolno, če vzamemo kot primer zdravnika iz Metlike ali ta dva Mariborčana.

Kot zdravstveni delavec bi m,oral biti bolj ozaveščen in razmišljat bolj pametno, da če greš v največjem širjenju virusa smučat v Italijo, da ko prideš nazaj, da se najprej posvetuješ s svojim zdravnikom in se preventivno daš testirat, ne pa da iz smučišča skoraj letiš na delovno mesto, kot svinja v buče. To bi pričakoval od nekega zdravnika, mar ne?

Se pa strinjam, če je naključno nekdo okužen, recimo pacijent tega doktorja, da ta oseba ne more vedet, da je okužena, če še nima simptomov, virus pa lepo trosi naprej, kot Groharjev sejalec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

glede maske, razkužil, povečanega nakupa hrane ti ne znam povedat, nismo prakticirali

bencin razkuži ročaj, v trgovini imamo avtomatska vrata

za higieno se skrbi. kolko se da, tudi motor imam vedno. čist... 

v službi pa brišemo za obiskovalci

 

Lepo skrbiš.

Kako pa misliš, da to gre v vrtcu? Kihajo se slinijo, dajejo v usta, ne vedo kaj je to meter, popoldan pa se vračajo domov v objem staršev. Če en člen v vsej verigi ne dela se zadeva širi.

Pa poglejmo javni prevoz, zaprti prostor, ljudje se dotikajo sedežev, oprimkov. Nakupovalni vozički, kljuke v ustanovah in na delovnih mestih...

Ni kaj ne moremo ga popolnoma obvladati in bomo to morali preživeti, na žalost bodo nekateri tudi umrli - enako kot pri gripi. Samo težko si je priznati, da zadev v tem sodobnem času ne obvladujemo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kričač pravi:

No, tukaj se ne morem strinjat s teboj popolno, če vzamemo kot primer zdravnika iz Metlike ali ta dva Mariborčana.

Kot zdravstveni delavec bi m,oral biti bolj ozaveščen in razmišljat bolj pametno, da če greš v največjem širjenju virusa smučat v Italijo, da ko prideš nazaj, da se najprej posvetuješ s svojim zdravnikom in se preventivno daš testirat, ne pa da iz smučišča skoraj letiš na delovno mesto, kot svinja v buče. To bi pričakoval od nekega zdravnika, mar ne?

Se pa strinjam, če je naključno nekdo okužen, recimo pacijent tega doktorja, da ta oseba ne more vedet, da je okužena, če še nima simptomov, virus pa lepo trosi naprej, kot Groharjev sejalec.

ne, če se že greš tole pravljico, potem bi moral testirat tudi vse učitelje, ki so smučali v Italiji, pa vse motoriste, ki so se vozili po Maroku, pa vse prodajalke, ki so bile za vikend v Avstriji...

Tako se potem začne panika in bomo vsem in vsakomur na meji merili temperaturo in opravili test. Kdo je odgovoren? Bomo rekli država, ker ne skrbi za nas.

Aja kok je mrtvih pri nas? Najbrž bo kak..

Reševalec opravi dnevno kup prevozov oseb, med katerimi je lahko tudi potencialni prenositelj, a boš reku da je reševalec malomaren, če se okuži?

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vrtci so bili vedno leglo svinjarije, in boš videl, da bodo kmalu zaprti

v vrtcih razsajajo zadeve zaradi nehigiene, da ne govorim o starših, ki bolane froce pošiljajo med deco s takimi kašlji, da jih še na golniku zavrnejo

v glavnem do neke mere lahko sam. nadziraš, vsega ne... tako pač je

moja kritika je na jebivetre... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

ne, če se že greš tole pravljico, potem bi moral testirat tudi vse učitelje, ki so smučali v Italiji, pa vse motoriste, ki so se vozili po Maroku, pa vse prodajalke, ki so bile za vikend v Avstriji...

Tako se potem začne panika in bomo vsem in vsakomur na meji merili temperaturo in opravili test. Kdo je odgovoren? Bomo rekli država, ker ne skrbi za nas.

Aja kok je mrtvih pri nas? Najbrž bo kak..

 

drži, a začnem limat prosveto, ki skija z deco v italiji in se norčuje iz korone? 

sedaj so čudežno utihnili. po fbju

ker ni več smešno

ko bo prva žrtev, boš pa videl, kaj je panika :)

tu smo ziher svetovni in olimpijski prvaki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

drži, a začnem limat prosveto, ki skija z deco v italiji in se norčuje iz korone? 

sedaj so čudežno utihnili. po fbju

ker ni več smešno

ko bo prva žrtev, boš pa videl, kaj je panika :)

tu smo ziher svetovni in olimpijski prvaki

zakaj se ne smem/smemo zajebavat iz Korone, kdo mi bo prepovedal? Če me že tepe, bom vsaj udaril nazaj.  V bistvu pa, se večinoma norčujemo sami iz sebe. Virus bo opravil svoje tako kot ostali virusi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

ne, če se že greš tole pravljico, potem bi moral testirat tudi vse učitelje, ki so smučali v Italiji, pa vse motoriste, ki so se vozili po Maroku, pa vse prodajalke, ki so bile za vikend v Avstriji...

Tako se potem začne panika in bomo vsem in vsakomur na meji merili temperaturo in opravili test. Kdo je odgovoren? Bomo rekli država, ker ne skrbi za nas.

Aja kok je mrtvih pri nas? Najbrž bo kak..

 

Točno to!
Če bi bili pripravljeni, kot so nam iz NIJZ in ministerstva obljubljani, sploh Slovenci in ostali "turisti" vnest tega v Slovenijo, ker bi jih na vstopnih točkah že pregledali. Ne testirat vse povprek, ampak samo tiste, ki prihajajo iz rizičnih, katere to so, pa že v "vrtcih otroci vedo", saj se o tem govori vse skozi.

Bi pa pričakoval od Slovencev, ki so tam letovali, dabi se samoinicijativno odločili, da se dajo testirat pred nastopom službe, ne pa, da zdravnica in njen mož ravnata družbeno neodgovorno in sebično. Podn!

Glede na naše "vodstvo", se mi zdi, da mi tega ne bomo obvladali. Namesto, da bi bilo obratno (pacjent okužil zd. delavca), ravno zdravstveno osebje trosi virus med ljudi. Kot je rekel 'Šala'beder, to je nedopustno.

Popravljeno . Popravil Kričač
  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

zakaj se ne smem/smemo zajebavat iz Korone, kdo mi bo prepovedal? Če me že tepe, bom vsaj udaril nazaj.  V bistvu pa, se večinoma norčujemo sami iz sebe. Virus bo opravil svoje tako kot ostali virusi.

Lahko se hecaš iz nje, a če jo še širiš okoli pa ni več hec.

In je celo kaznivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

 

moja kritika je na jebivetre... 

Ti so in bodo - na žalost, seveda tega ne odobravam.

Sam delam in poznam nekaj kolektivov. To je kot gausova krivulja. Zmeraj jih je nekaj neodgovornih in se po domače obnašajo malomarno. Enako je v zdravniškem poklicu in v vseh ostalih kolektivih. Takšna je pač družba, nismo štancani. 

Sposobnost z odgovornostjo ne gre zmeraj z roko v roki.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kričač pravi:

Točno to!
Če bi bili pripravljeni, kot so nam iz NIJZ in ministerstva obljubljani, sploh Slovenci in ostali "turisti" vnest tega v Slovenijo, ker bi jih na vstopnih točkah že pregledali. Ne testirat vse povprek, ampak samo tiste, ki prihajajo iz rizičnih, katere to so, pa že v "vrtcih otroci vedo", saj se o tem govori vse skozi.

Bi pa pričakoval od Slovencev, ki so tam letovali, dabi se samoinicijativno odločili, da se dajo testirat pred nastopom službe, ne pa, da zdravnica in njen mož ravnata družbeno neodgovorno in sebično. Podn od podna!

Glede na naše "vodstvo", se mi zdi, da mi tega ne bomo obvladali. Namesto, da bi bilo obratno (pacjent okužil zd. delavca), ravno zdravstveno osebje trosi virus med ljudi. Kot je rekel 'Šala'beder, to je nedopustno.

če testiraš samo rizične, obstaja možnost, da se kdo izmuzne. Drži? Mal manj teorije, pa več prakse rabiš. Testirat vse, zapret vse in vse v karanteno, pa smo zmagali.

Veš, tut v jadranki si lani izjavil, če motoristi ne znajo vozit v vrsti, ko so bili trije udeleženi v nesreči, šele potem si skontal da je en podr 2. 

Jaz zadevo gledam širše. 14dni do 3 tedne nazaj, je v Italiji šele začel izbruh. Nihče ni točno vedel, od kje in kam, kje je kritično, nekritično, zmešnjava povsod, zapiranje mest itd...šele sedaj se je zadeva skristalizirala. Tako da mene zelo moti vsesplošno obtoževanje. Predvsem pa kot znamo Slovenci: vedno pokazat kdo je kriv, napake pa ne odpravit.

Včeraj je moj sin priletel s Fuerte preko Bergama domov. Aja objeli smo se..noben pa ni bil testiran, fak of in taka država :P

Pa ne pozabit, dnevno gre skozi ali v Slovenijo tisoče kamionov, tudi iz rizičnih področij pa kup blaga, tudi od tam. Možnosti za okužbo nebroj.

 

pred 1 minuto, Snečer pravi:

Lahko se hecaš iz nje, a če jo še širiš okoli pa ni več hec.

In je celo kaznivo.

samo namerno širjenje je kaznivo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

če testiraš samo rizične, obstaja možnost, da se kdo izmuzne. Drži? Mal manj teorije, pa več prakse rabiš. Testirat vse, zapret vse in vse v karanteno, pa smo zmagali.

Veš, tut v jadranki si lani izjavil, če motoristi ne znajo vozit v vrsti, ko so bili trije udeleženi v nesreči, šele potem si skontal da je en podr 2. 

Jaz zadevo gledam širše. 14dni do 3 tedne nazaj, je v Italiji šele začel izbruh. Nihče ni točno vedel, od kje in kam, kje je kritično, nekritično, zmešnjava povsod, zapiranje mest itd...šele sedaj se je zadeva skristalizirala. Tako da mene zelo moti vsesplošno obtoževanje. Predvsem pa kot znamo Slovenci: vedno pokazat kdo je kriv, napake pa ne odpravit.

Včeraj je moj sin priletel s Fuerte preko Bergama domov. Aja objeli smo se..noben pa ni bil testiran, fak of in taka država :P

Pa ne pozabit, dnevno gre skozi ali v Slovenijo tisoče kamionov, tudi iz rizičnih področij pa kup blaga, tudi od tam. Možnosti za okužbo nebroj.

 

samo namerno širjenje je kaznivo :P

 

tudi iz malomarnosti, tako zavedne in nezavestne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

tudi iz malomarnosti, tako zavedne in nezavestne...

pol bo pa veliko tožb :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Veš, tut v jadranki si lani izjavil, če motoristi ne znajo vozit v vrsti, ko so bili trije udeleženi v nesreči, šele potem si skontal da je en podr 2. 

Jaz zadevo gledam širše. 14dni do 3 tedne nazaj, je v Italiji šele začel izbruh. Nihče ni točno vedel, od kje in kam, kje je kritično, nekritično, zmešnjava povsod, zapiranje mest itd...šele sedaj se je zadeva skristalizirala. Tako da mene zelo moti vsesplošno obtoževanje. Predvsem pa kot znamo Slovenci: vedno pokazat kdo je kriv, napake pa ne odpravit.

Včeraj je moj sin priletel s Fuerte preko Bergama domov. Aja objeli smo se..noben pa ni bil testiran, fak of in taka država :P

 

Zdaj kaj je bilo lani, kaj sem vse izjavil se točno ne spomnim. Živim za danes in ne za včeraj, kaj je bilo je bilo, je že za mano. Nimam pa namena prebirat stvari za nazaj, prav pa, če nekateri to počno. Hobbypress

No no, gledaš širše, saj je tako prav, da ne popizdiš iz zapaničariš.
Ta Mariborčan je skijal od prejšnjega petka pa do nedelje, tako, da je bilo že dobro znano, kje so največja žarišča. In takšnega zdravstvenega delavca bi pričakoval, da se gre testirat. Ti pač si to tolmačiš drugače, prav, vsak ima svoje mnenje.

Človek mora v tem primeru delovat družbeno odgovorno in ne sebično in egoistično.
Tisti, ki stvar ne jemljejo resno, pozabljajo na svoje starše, dedke, babice, ki so rizična skupina in so najbolj na udaru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

pol bo pa veliko tožb :P

 

nobene ne bo :) tako kot npr. ni niti ene ovadbe zaradi goljufije zaradi prevrtavanja kilometrov, ki so slovenski nac. šport

tak pač je

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kričač pravi:

Zdaj kaj je bilo lani, kaj sem vse izjavil se točno ne spomnim. Živim za danes in ne za včeraj, kaj je bilo je bilo, je že za mano. Nimam pa namena prebirat stvari za nazaj, prav pa, če nekateri to počno. Hobbypress

No no, gledaš širše, saj je tako prav, da ne popizdiš iz zapaničariš.
Ta Mariborčan je skijal od prejšnjega petka pa do nedelje, tako, da je bilo že dobro znano, kje so največja žarišča. In takšnega zdravstvenega delavca bi pričakoval, da se gre testirat. Ti pač si to tolmačiš drugače, prav, vsak ima svoje mnenje.

Človek mora v tem primeru delovat družbeno odgovorno in ne sebično in egoistično.
Tisti, ki stvar ne jemljejo resno, pozabljajo na svoje starše, dedke, babice, ki so rizična skupina in so najbolj na udaru.

sem samo realist in ne sprašujem kaj bo država naredila zame (bore malo itak), ampak kaj lahko sam ukrenem. Tudi karantena Slovenije ne more preprečiti okužbe, niti merjenje temperature vsem, ki gredo čez mejo. Torej, kup dela za brezveze. Da boš vse testiral, ki so bili v tujini je tudi utopična misel. Sicer pa četudi 100% vse testiraš, kaj pa ilegalci? Mogoče pa je med njimi kak okužen.

 

bom na kratko povedal, kako je v real lajfu.

Moja tašča ma raka, komaj stoji na nogah od kemoterapije in obsevanj, vsak prehlad je lahko zadnji, ker je tako uničena. Tast skrbi zanjo, moja žena tudi redno hodi vsak dan do nje (nega pa to)

Pa je bila moja žena kake 3 tedne nazaj bolna z vročino. Seveda ni šla do mame. In se mi naslika tast na vratih, da je prišel obiskat hčerko. In sem mu takoj rekel, a bi se ti rad okužil? Pa mi čisto mirno odgovori, ah, en prehlad bom že preživel. Hudiča, niti toliko ni zračunal, da bo taisti prehlad lahko smrten za njegovo ženo.

Poanta zgodbe je, da folk ne pomisli, kako se zadeve širijo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pravim, mene bolj "take" zadeve zmotijo.

https://www.slovenskenovice.si/kronika/na-tujem/clanek/evropa-v-paniki-zaradi-koronavirusa-clani-britanske-kraljeve-druzine-pa-se-salijo-286391

Citiraj

»Sem v samoizolaciji,« pa je ob obisku londonskega prometnega muzeja dejala vojvodinja Camilla, soproga prestolonaslednika princa Charlesa, ko je za kratek čas vstopila v nekdanje zaklonišče pred zračnimi napadi. V zaklonišče se namreč lahko naenkrat zateče le ena oseba, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Iz takih zadev se pač ni za hecat. Pa do družbe je potrebno biti odgovoren, ne samo na sebe mislit itd.

Saj je jasno, kaj je blo pri "smučariji", večina ne bi šla, ampak so šli, ker je bilo plačano :) to je poanta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

sem samo realist in ne sprašujem kaj bo država naredila zame (bore malo itak), ampak kaj lahko sam ukrenem. Tudi karantena Slovenije ne more preprečiti okužbe,

 

 

Pa ravno to ti želim povedat, da se človek ne sme in ne more zanest na državo in da za svojo varnost in varnost družbe lahko vsak sam pri sebi naredi največ, in prav zaradi tega se mi zdijo čudni ljudje, ki stvar jemljejo premalo resno.

Na koncu nas bo, oziroma bo odgovorne v državi virus presenetil, kot preseneti sneg naše cestne delavce, pa čeprav ga napovedujejo dva tedna prej.

Odgovorne pa pravim zato, ker bi te "čekpointe" pri bolnicah postavili že dva tedna nazaj, ne pa da to postavljajo, ko imamo že 6 okuženih. O tem govorim, da jih plačujemo za nič, ne pa da pričakujem od njih, da bodo rešili mene in mojo familijo pred virusom. Če bi na njih čakali, bi že danes vsi bili mrtvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Včeraj je moj sin priletel s Fuerte preko Bergama domov. Aja objeli smo se..noben pa ni bil testiran, fak of in taka država :P

Pa ne pozabit, dnevno gre skozi ali v Slovenijo tisoče kamionov, tudi iz rizičnih področij pa kup blaga, tudi od tam. Možnosti za okužbo nebroj.

 

samo namerno širjenje je kaznivo :P

 

Po moje je pri nas že nešteto okuženih, samo država bi jih rada videla čim manj, ker preprosto ne bi imela kam z njimi. Igramo na karto, upajmo, da bo minilo, kot vsaka sezonska gripa, tisti, ki bodo umrli bodo pa že zaradi nečesa, če jim virus ne bo potrjen... Kitajci so šli nad virus agresivno, pri nas je ravno obratno

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da, itak da je tako, saj je tako čisto z vsemi stvarmi, za vsako stvar od gripe preko prometa do delovnih nesreč imaš statistiko posledic. Ukrepi so sorazmerni z gospodarsko škodo, politično voljo in željo prebivalstva. Bi vas prav rad vidu pod kitajskim škornjem. Njihov način dela se ne začne ali konča pri corona virusu, ampak je osnovan na temu da noben ne sme izrazit svojega mnenja in vsak je žrtvovan za dobrobit naroda.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Kričač pravi:

Pa ravno to ti želim povedat, da se človek ne sme in ne more zanest na državo in da za svojo varnost in varnost družbe lahko vsak sam pri sebi naredi največ, in prav zaradi tega se mi zdijo čudni ljudje, ki stvar jemljejo premalo resno.

Na koncu nas bo, oziroma bo odgovorne v državi virus presenetil, kot preseneti sneg naše cestne delavce, pa čeprav ga napovedujejo dva tedna prej.

Odgovorne pa pravim zato, ker bi te "čekpointe" pri bolnicah postavili že dva tedna nazaj, ne pa da to postavljajo, ko imamo že 6 okuženih. O tem govorim, da jih plačujemo za nič, ne pa da pričakujem od njih, da bodo rešili mene in mojo familijo pred virusom. Če bi na njih čakali, bi že danes vsi bili mrtvi.

dokler se nekaj ne zgodi, je brezveze čekpointe delat.

So Hrvatje s pojavom virusa v Italiji zagnal paniko na meji, obračal taljane, preverjali kamione/kamioniste in fasali svoj virus bogve od kje.

Sem pral danes motor in pride mimo soseda pa pravi, zdej pa ni za it na kako furo, ste vidu kaj se je zgodilo motoristu, ki je bil v Maroku?

Pa sem ji odvrnil, da isto kot na Viču al pa Mariboru al pa Metliki. In ti misliš, da je država kriva? So bili sami krivi da so virus fasali? Dvomim, kriv je tisti, ki z vročino in prvimi znaki laufa okrog. V nasprotnem smo vsi krivi, samo vemo še ne, da smo okuženi.

Kar se mene tiče je pravilno naslednje reagiranje:

-splošna izobrazba folka, kar se počne, res mogoče mal z zamudo

-ob prvem pojavu virusa, ampak ob prvem, prej je glupopst, omejiti obiske tako v domih starejših, kot bolnišnicah, pa ne samo to, zdrava pamet ti mora povedati, da boln ali če se slabo počutiš nimaš kaj iskat na takih mestih, ne pa širit prehlad, virozo, gripo in ostalo

Da bi zapiral šole, pa vrtce, odpovedal prireditve? Glupost. Mora biti velik procent okuženih, da se razglasi epodemija in ostanemi vsi doma varni...ter umremo mal bolj počasi od lakote in izgube služb, ter vsesplošnega kolapsa gospodarstva.

Kok je že mrtvih pri nas, da je taka drama? Ker nekateri bi v takem stilu tut motorizem prepovedali, je preveč mrtvih na cesti :P

 

 

 

pred 4 urami, vandrovec pravi:

Po moje je pri nas že nešteto okuženih, samo država bi jih rada videla čim manj, ker preprosto ne bi imela kam z njimi. Igramo na karto, upajmo, da bo minilo, kot vsaka sezonska gripa, tisti, ki bodo umrli bodo pa že zaradi nečesa, če jim virus ne bo potrjen... Kitajci so šli nad virus agresivno, pri nas je ravno obratno

se prau ne bomo preživeli? :P

Agresivno greš, ko je epidemija, ne 8-9 ali nekaj več primerov.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, DAMI34 pravi:

dokler se nekaj ne zgodi, je brezveze čekpointe delat.

So Hrvatje s pojavom virusa v Italiji zagnal paniko na meji, obračal taljane, preverjali kamione/kamioniste in fasali svoj virus bogve od kje.

Sem pral danes motor in pride mimo soseda pa pravi, zdej pa ni za it na kako furo, ste vidu kaj se je zgodilo motoristu, ki je bil v Maroku?

Pa sem ji odvrnil, da isto kot na Viču al pa Mariboru al pa Metliki. In ti misliš, da je država kriva? So bili sami krivi da so virus fasali? Dvomim, kriv je tisti, ki z vročino in prvimi znaki laufa okrog. V nasprotnem smo vsi krivi, samo vemo še ne, da smo okuženi.

Kar se mene tiče je pravilno naslednje reagiranje:

-splošna izobrazba folka, kar se počne, res mogoče mal z zamudo

-ob prvem pojavu virusa, ampak ob prvem, prej je glupopst, omejiti obiske tako v domih starejših, kot bolnišnicah, pa ne samo to, zdrava pamet ti mora povedati, da boln ali če se slabo počutiš nimaš kaj iskat na takih mestih, ne pa širit prehlad, virozo, gripo in ostalo

Da bi zapiral šole, pa vrtce, odpovedal prireditve? Glupost. Mora biti velik procent okuženih, da se razglasi epodemija in ostanemi vsi doma varni...ter umremo mal bolj počasi od lakote in izgube služb, ter vsesplošnega kolapsa gospodarstva.

Kok je že mrtvih pri nas, da je taka drama? Ker nekateri bi v takem stilu tut motorizem prepovedali, je preveč mrtvih na cesti :P

 

 

 

se prau ne bomo preživeli? :P

Agresivno greš, ko je epidemija, ne 8-9 ali nekaj več primerov.

 

poslušaj sosedo :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

 

poslušaj sosedo :) 

lubosumna je k mam lep moped :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, ligenjček pravi:

ne vrjamem, da je pri tem primeru imela prste zraven industrija zaščitnih sredstev... najmočnejša industrija na svetu (big pharma) je pa seveda druga zadeva :) 

eh.. 6 mesecev prizvodnje na 3 šihte trenutno ne pokrije povparaševanja .. 

nekaj ti ni jasno .. razvoj mask in tazkužil je poplačan že 25 let nazaj.... razvoj zdravila za korono pa čez 5 let.. 

opaziš razliko?

pred 7 urami, DAMI34 pravi:

v rokavičkah?

Edino kar si lahko tak, ki se veliko giblje okrog pomaga je: da se ne dotika sluznic, da si ob priliki, ko je možno razkuži roke in drži neko distanco v prostorih, kjer je več ljudi. Četudi so zdravi.

dej nehi no .. ne morm si ga drkat z rokavičkami namazanimi z razkužilom.. probal - peče k hudič..

pred 5 urami, vandrovec pravi:

Kitajci so šli nad virus agresivno, pri nas je ravno obratno

baje se posnetki ponavljajo - identični ob izbruhu in ob epidemiji..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!