Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 5 urami, Codeine pravi:

Aha... pa smo tam... :D

"Verjetno, da letos počitnic v tujini ne bo!"

"Naša prihodnost bo drugačna kot do zdaj. Navaditi se bo treba na socialno distanco, več razkuževanja. Prekuževanje bo trajalo dolgo. To se meri v letih, ne pa v mesecih in tednih," opozarja dr. Aleš Rozman, direktor bolnišnice Golnik.

https://www.zurnal24.si/slovenija/verjetno-da-letos-pocitnic-v-tujini-ne-bo-345187

Se je že začelo. Bolj se bomo bližali poletju, več bo takšnega in podobnega ustrahovanja. Vse z namenom, čimveč folka prepričati , da bi dopustovali doma. Naenkrat so se karte obrnile prej so nas naganjali, češ da delamo gužvo, da naj pridemo ko bo konec sezone, zdaj pa bi radi da glavni dopust preživimo pri njih. Samo to jim lahko pokažem ?. Do poletja bo že vse mimo. Če že, zna epidemija usekati spet jeseni, ko se bo spet začelo obdobje viroz, če seveda ne bodo prej pogruntali cepiva. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, J.a.m.e.s pravi:

Se je že začelo. Bolj se bomo bližali poletju, več bo takšnega in podobnega ustrahovanja. Vse z namenom, čimveč folka prepričati , da bi dopustovali doma. Naenkrat so se karte obrnile prej so nas naganjali, češ da delamo gužvo, da naj pridemo ko bo konec sezone, zdaj pa bi radi da glavni dopust preživimo pri njih. Samo to jim lahko pokažem ?. Do poletja bo že vse mimo. Če že, zna epidemija usekati spet jeseni, ko se bo spet začelo obdobje viroz, če seveda ne bodo prej pogruntali cepiva. 

Enako je danes opozoril tudi Avsteijec Kurtz. Mislim, da tu ne gre za ustrahovanje ali siljenje nekoga, da bi dopustoval v Sloveniji. Obstaja namreč realna možnost, da meje ne bodo odprte....v tem primeru bo dopust v Sloveniji pač edina opcija...enako v Avstriji. Ali pa ti (jim) bodo dovolili odhod v državo, ki bo morda odprta...ampak, ko prideš nazaj pač 14 dni karantene....torej bo  treba za 14 dni dopusta v službi dobiti cel mesec...za večino...težko.

No sam za sebe lahko rečem, da sem se že pred časom odločil, da bom letos dopustoval v Sloveniji...je lepa, ima veliko za ponudit, pred nosom imam Pohorje...malo pohodov, malo gorskega kolesarjenja, malo muharjenja...okrog bajte je za postorit za 5 koron... V nobenem primeru pa me (sicer že prej ne) ne vidijo Hrvati. Lažejo o stanju obolelih, poleg tega jim ne zaupam niti malo, ker so pripravljeni za vsako ceno lupit turiste....če se zarazim v tistih zanikrnih apartmajih...kdo mi bo verjel, ko bom teden dni po dopustu zbolel?....Eno leto mi ne bo hudega...naslednja pomlad pa bo dala že jasno sliko. Pa tudi sicer raje pustim kak evro več domačim, kot pa njim. Naši bodo crkovali, denar pa bi nosil hinavcem....jaz ne. Slovenija je velikoooo več, kot Bled in Bohinj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

Razdeljeni smo kot slovenski politiki. :) Vsak lepi članke, v katere verjame. Posledice bodo itak v vsakem primeru. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Razdeljeni smo kot slovenski politiki. :) Vsak lepi članke, v katere verjame. Posledice bodo itak v vsakem primeru. 

Absolutno ti pritrjujem. Hotel sem samo povedat da je vedno pro in contra...na nas pa je, da vsak vzame tisto kar meni da je prav. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Četudi vse zapro za 1 leto pa ostanemo lepo doma?

A bo potem kaj bolje? Al bo spet kak nov virus?

Bodo prihranki zdržali za pohode do trgovin?

Smešno pa, ko govorimo o dopustovanju in komu bomo dali denar. Našim ali tujim, ker se bojim, če bi vsi na svetu razmišljali, pustimo samo "našim " denar bi se tudi Slovenci kmal naveličali Portoroža, Bleda in Kranjske..kamor pač lazijo trume turistov. Pa tudi oni bi se nas verjetno. Da ne govorim, koliko denarja pade na obali od italijanov (cca 80 ali še več)

Jaz rad lazim okoli in meje so samo začrtane razmejitve v glavah ljudi. Zame meja ni, in vsako omejevanje je napad na svobodo človeka.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

A bo potem kaj bolje? Al bo spet kak nov virus?

Če bo podobno španski gripi bo jeseni in naslednjo pomlad še slabše...

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

bi se tudi Slovenci kmal naveličali Portoroža, Bleda in Kranjske..kamor pač lazijo trume turistov. 

Jaz rad lazim okoli in meje so samo začrtane razmejitve v glavah ljudi. Zame meja ni, in vsako omejevanje je napad na svobodo človeka.

Za nas iz S.Prim je zelo zanimivo Prekmurje...:OK:, samo, da odprejo občinske meje :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Razdeljeni smo kot slovenski politiki. :) Vsak lepi članke, v katere verjame. Posledice bodo itak v vsakem primeru. 

Fotografija osebe Corona - največja prevara stoletja.

:P

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, vandrovec pravi:

Če bo podobno španski gripi bo jeseni in naslednjo pomlad še slabše...

Za nas iz S.Prim je zelo zanimivo Prekmurje...:OK:, samo, da odprejo občinske meje :)

pa nej bo, nej gre vse u kurac, bo vsaj veličastno, ker tole ni niti verzija: a bi lulal al kakal :P

Zame kot Primorca je zanimivo vse, čist vse kar si bom zmislu. Lahko tudi Vipava in Nanos, al pa Monfalcone, pa če me trkne tudi Lenart, al pa kaj višje...(recimo Sv. Trojica :P)

 

pred 1 minuto, KARMEN1 pravi:

Upam, da bodo čimprej razvili cepivo.

 

ne se bat, naslednje leto pride nova verzija virusa.. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse vas skrbijo dopusti in kam boste nosili svoje €....

Glede na kar črne napovedi, bo bolj problem tisto osnovno kar potrebujemo za življenje....

Saj menda veste kaj je to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tudi naslednje leto ne bo treba nikamor, lepo napovedujejo. ? A ni hecn, da turizem v tujino je prepovedan, domačega pa podpirajo. Ja a ni vseen, a ti Janez trosi virus naokoli, al Hans, Giuseppe, Jorg? Ne gre to skupaj. 

pred 9 minutami, vandrovec pravi:

Sam se ne bi cepil, če ne bo huje, kot je sedaj...

Sej ti bo Kacin povedal, da se bos moral, ce bos hotel kamorkoli.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravilo? 12 mesecev

Cepivo?  18 mesecev

verjetno ga 99,9% ljudi ne pozna, ampak ve o cem se gre :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 mesca in pol nazaj, je bil virus problem Kitajske.

Tocno dva meseca nazaj sem ob prihodu iz Španije na letališču v Trevisu stal v koloni in cakal, da so nam zamaskirani bolnicarji pomerili vročino. In ja.....smejali smo se, medtem ko smo čakali.

Mesec nazaj se je štala začela tudi pri nas.

Danasnja tiskovka je nakazala, kam pes taco moli....

Če se kdo misli, da se bo tudi letos zjutraj vsedel na motor, se odpeljal po jadranki do Karirasth prtov ( ali v Dolomite, Alpe....). in zvecer nazaj, se moti. Ali bo testiranje na meji, ali karantena, ali nekaj tretjega.

Upam, da se motim.....res upam.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, KARMEN1 pravi:

Poslušala, in kaj to sedaj spremeni? 

Karin Rižner pravi, da ni razlogov za paniko in histerijo. Jaz ji verjamem.

Kr kamn se mi je odvalil od srca. Poln optimizma in elana sem odšel na planino, na sonce, po D vitamin. :)

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, DAMI34 pravi:

 

Zame kot Primorca je zanimivo vse, čist vse kar si bom zmislu. Lahko tudi Vipava in Nanos, al pa Monfalcone, pa če me trkne tudi Lenart, al pa kaj višje...(recimo Sv. Trojica :P)

 

 

 

Dobro došel v Lenart.... 

Popravljeno . Popravil Ris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Billibob pravi:

Karin Rižner pravi, da ni razlogov za paniko in histerijo. Jaz ji verjamem.

Kr kamn se mi je odvalil od srca. Poln optimizma in elana sem odšel na planino, na sonce, po D vitamin. :)

 

 

 

Ok, prav!

Komu pa je to namenjeno? Vladi, zdravstvenim delavcem, epidemiologom, drugim strokovnjakom ali širši publiki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, DinDiin pravi:

Saj tudi naslednje leto ne bo treba nikamor, lepo napovedujejo. ? A ni hecn, da turizem v tujino je prepovedan, domačega pa podpirajo. Ja a ni vseen, a ti Janez trosi virus naokoli, al Hans, Giuseppe, Jorg? Ne gre to skupaj. 

Sej ti bo Kacin povedal, da se bos moral, ce bos hotel kamorkoli.

Bilo je v tem kontestu, da bi reševali naš turizem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, MiNa pravi:

Vse vas skrbijo dopusti in kam boste nosili svoje €....

Glede na kar črne napovedi, bo bolj problem tisto osnovno kar potrebujemo za življenje....

Saj menda veste kaj je to?

motor, vožnja z motorjem, kava, motor, vožnja z motorjem, a sem kej pozabu? :P

 

pred 12 urami, Tedybear pravi:

2 mesca in pol nazaj, je bil virus problem Kitajske.

Tocno dva meseca nazaj sem ob prihodu iz Španije na letališču v Trevisu stal v koloni in cakal, da so nam zamaskirani bolnicarji pomerili vročino. In ja.....smejali smo se, medtem ko smo čakali.

Mesec nazaj se je štala začela tudi pri nas.

Danasnja tiskovka je nakazala, kam pes taco moli....

Če se kdo misli, da se bo tudi letos zjutraj vsedel na motor, se odpeljal po jadranki do Karirasth prtov ( ali v Dolomite, Alpe....). in zvecer nazaj, se moti. Ali bo testiranje na meji, ali karantena, ali nekaj tretjega.

Upam, da se motim.....res upam.

 

letos je še vsaj 7 celih mesecev pred nami, če ne prej pa decembra :P

ps. karirast prt bom mel s sabo :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, KARMEN1 pravi:

Ok, prav!

Komu pa je to namenjeno? Vladi, zdravstvenim delavcem, epidemiologom, drugim strokovnjakom ali širši publiki?

 

Oddaja je bila javno predvajana na 1. programu Radija Slovenija in je  namenjena  vsem ljudem na tem planetu.:)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasi zgleda za Avstrijci ponavljajo. Kar Kurz rece, to nas Kacin ponovi. Zgleda smo res ovce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P

4 sedežna cessna je strmoglavla na pokopališče pr torinu...do sedaj najdl 184 mrtvih zaradi corone...vir Radio Erevan...

 

 

 

Filozofija karantene v enem stavku:

Dajmo zdržati še 2 tedna, da nam bodo čez 2 meseca lahko povedali kako še 2 leti nikamor ne smemo it.

Aja...in tiho bit!

Smeh v javnosti strogo prepovedan. Optimizem je neodgovoren in nevaren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!