Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

švedska testira 3x manj kot slovenija in ima več kot 3x več mrtvih na miljon .. 

res da so z virusom uradno štartali en mesec pred nami.. vendar če primerjamo število okrevanih in aktivnih primerov :

slo: 150 / 1002

swe: 381/9203

potem smo mi pred njimi .. če gledamo se začne krivulja umirjati pri nekem razmerju 40% / 60% .. padati pa začne pri nekih 60% / 40% ..če se ne delajo neumnosti..

čez 17 dni bo prvi maj.. upam da bomo šli za zadravstvo v redu čez te praznike..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med današnjo vožnjo s kolesem v Idrijsko Belo in nazaj domov, sem srečal 5 tekačev in 4 tekačice, in samo prva dva tekača sta tekla skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, J.a.m.e.s said:

IMG_20200413_110645.jpg

 In zato imajo "smiselni" Svedi 900 mrtvih ali 90 na milion, "butasti" Norvezani zraven pa 128 ali 24 na milijon.  Ali povedano drugace, "jebe" se Andersu Tegnelu za tistih par sto  umrlih vec, ker je njemu nesmiselno rec prevec ustavljat. Cifre dveh sosednih drzav povedo svoje. 89 proti 24 mrtvih na milijon (da so stevilke neodvisne od stevila prebivalcev) je  pac zgovoren podatek sam po sebi... Svedska ima dvakrat vec prebivalcev kot Norveska in tri in polkrat vec mrtvih. Tegnell naj vprasa umrle, se raje pa svojce umrlih (tistih, ki jih ni malo, katerih pridruzene bolezni bi se dale se kontrolirati par let - sladkorne ipd..) kaj si oni milslijo o tem. Mene bi precej motilo zongliranje z smrtmi napram ekonomiji (in resne drzave bi lahko imele in zaloge in nacrte za kako dva tri mesecno krizo, ne pa da se po enem tednu reci sesuvajo, ce ze pobirajo davke in tako naprej). Jasno mi je, da se ekonomija ne sme kar ustaviti in mislim, da upocasnevanje ni isto kot totalni lockdown (ki ga nikjer ni, tudi v italiji se dela), in ce se malo upocasnis, ne bo konec sveta. Prizadane lahko in bo vec ljudi, ampak, stvari se bodo pocasi normalizirale, je perspektiva, ki je umrli nimajo.  Kdo lahko odloca kje je meja,  10 smrti, 100 smrti, 1000? V koncni fazi, bodo socialni in ne vem kaj Svedi, pustili precej ne terminalno bolnih in starih umreti... Pa nej tale Tegnell to obraca kakor hoce...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Direktno sicer ni za v to temo, povezano pa  je.......ampak.....včasih smo energijo kurili na športnih igriščih, al pa pri domačih opravilih. Danes pa....prezašičena, zdolgočasena mularija...starsi pa brez vpliva.

Pa  tisto drugo...22 letnika ovirala postopek.....se spomnim plesov tam konec osemdesetih....na enem se ga je eden prekomerno nalezel in je težil podolgem in počez vsem in vsakomur. Ko je po prihodu milice dajal izjavo, se je vmešal en njegov kolega in začelj nekaj težiti miličniku. Po prvem opozorilu je že letelo po njem z pendrekom.....danes pa....

 

https://siol.net/novice/crna-kronika/na-pokrovu-motorja-prevazala-prijatelja-24-letnik-po-trcenju-umrl-523108

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, thumper pravi:

švedska testira 3x manj kot slovenija in ima več kot 3x več mrtvih na miljon .. 

res da so z virusom uradno štartali en mesec pred nami.. vendar če primerjamo število okrevanih in aktivnih primerov :

slo: 150 / 1002

swe: 381/9203

potem smo mi pred njimi .. če gledamo se začne krivulja umirjati pri nekem razmerju 40% / 60% .. padati pa začne pri nekih 60% / 40% ..če se ne delajo neumnosti..

čez 17 dni bo prvi maj.. upam da bomo šli za zadravstvo v redu čez te praznike..

Njihovo življenje je za razliko od našega normalno. Posledice karantene tudi bodo in to celo za zdrave. Psihološke, zdravstvene, finančne...

pred 2 minutami, Tedybear pravi:

Direktno sicer ni za v to temo, povezano pa  je.......ampak.....včasih smo energijo kurili na športnih igriščih, al pa pri domačih opravilih. Danes pa....prezašičena, zdolgočasena mularija...starsi pa brez vpliva.

Pa  tisto drugo...22 letnika ovirala postopek.....se spomnim plesov tam konec osemdesetih....na enem se ga je eden prekomerno nalezel in je težil podolgem in počez vsem in vsakomur. Ko je po prihodu milice dajal izjavo, se je vmešal en njegov kolega in začelj nekaj težiti miličniku. Po prvem opozorilu je že letelo po njem z pendrekom.....danes pa....

 

https://siol.net/novice/crna-kronika/na-pokrovu-motorja-prevazala-prijatelja-24-letnik-po-trcenju-umrl-523108

Verjetno bodo te zadeve pripisali koroni. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, jvalant pravi:

 In zato imajo "smiselni" Svedi 900 mrtvih ali 90 na milion, "butasti" Norvezani zraven pa 128 ali 24 na milijon.  Ali povedano drugace, "jebe" se Andersu Tegnelu za tistih par sto  umrlih vec, ker je njemu nesmiselno rec prevec ustavljat. Cifre dveh sosednih drzav povedo svoje. 89 proti 24 mrtvih na milijon (da so stevilke neodvisne od stevila prebivalcev) je  pac zgovoren podatek sam po sebi... ... Pa nej tale Tegnell to obraca kakor hoce...

Na koncu bodo povsod približno enake številke, le na Svedskem bo hitreje šlo vse mimo z manj posledicami...

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, vandrovec pravi:

Na koncu bodo povsod enake številke, le na Svedskem bo prej šlo vse mimo...

Številke bodo povsem enake do trenutka, ko bo eden od sistemov prekoračil zmoglivosti sprejemanja pacientov s  težjim potekom bolezni zaradi prehitre prezasedenosti... Ker nas je samo 2 milijona, ker so posledice virusa na telo popolnoma neznane in ker je naš zdravstveni sistem že v normalnem stanju "u kurcu" , je še toliko pomembneje upoštevati pravilo previdnosti, zato tudi strožja karantena... Naj švedi za nas skačejo v prazen bazen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Njihovo življenje je za razliko od našega normalno. Posledice karantene tudi bodo in to celo za zdrave. Psihološke, zdravstvene, finančne...

  Ne trdim nasprotno. Ampak kdo lahko odloci koliko naj jih umre? Jasno mi je tudi, da bodo problemi, tezave, financne ipd. Sem jih ze imel, sem se izvlekel,  se malce kopicijo nove, pa bom ze...  Pac ne bo moto dopusta letos, veliko kilometrov manj, okna bodo pocakala.... Ce bo zaradi tega SAMO ena smrt nekoga manj, ki bi lahko imel se 5 let,  bom zadovoljen... Vsak drugacen pogled na zadevo pa ni lep. Naj podelajo,  sam da bom mel prej denar...  Zdravstvene tezave nam skoz molijo pod nos:  cimprej odprite zdravstvo, vsi so verjetno prevec zaprli zdravstvo. Ampak to je nekaj drugega kot pustiti kafice, velike dogodke odprte...

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, vandrovec said:

Na koncu bodo povsod enake številke, le na Svedskem bo prej šlo vse mimo...

  Kako si pa prisel do tega? Niti priblizno ne bodo enake. Po tvojem nas vse caka enak scenarij kot v Itaiji in Spaniji, z 350+ mrtvimi na milijon. Upocasnevanje pomeni omejitev stikov, itd, in bolj jih omejis, MANJ imas okuzenih. Ne samo pocasnejsi prenos virusa.  In stevilke niso enake. Italijo se razumem, so zamudili, zabluzili, Svedi pa delajo na tem nacrtno. Johnson se je delal norca, pa podo prekuzili... Obisk intenzivne ga je precej preprical v obratno smer... Prekuzevanje ima se eno past se mi zdi: prekuzis ljudi, opravicis smrti. Virus mutira v narobno smer, in lahko naslednjo leto ponovis. Znano pri gripi ipd...  Seveda pa lahko drugo leto izades car, ker si vse ta rizicne potamanil ze letos, pa bodo cifre manjse. Se to: prekuzevanje ima mogoce smisel za Svede, ce imajo res dober sistem in rezerve v zdravstvu, mi jih nimamo...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem so ranljive skupine in starejši, te je smiselno zaščitit, kar so tudi Švedi naredili, med mlajšimi naj ne bi bil večji procent težje obolelih...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, jvalant pravi:

  Ne trdim nasprotno. Ampak kdo lahko odloci koliko naj jih umre? Jasno mi je tudi, da bodo problemi, tezave, financne ipd. Sem jih ze imel, sem se izvlekel,  se malce kopicijo nove, pa bom ze...  Pac ne bo moto dopusta letos, veliko kilometrov manj, okna bodo pocakala.... Ce bo zaradi tega SAMO ena smrt nekoga, ki bi lahko imel se 5 let,  bom zadovoljen... Vsak drugacen pogled na zadevo pa ni lep. Naj podelajo,  sam da bom mel prej denar...  Zdravstvene tezave nam skoz molijo pod nos:  cimprej odprite zdravstvo, vsi so verjetno prevec zaprli zdravstvo. Ampak to je nekaj drugega kot pustiti kafice, velike dogodke odprte...

Ne ljubi se mi razlagati. Večina je že bila zapisanega. 

Kdo pa lahko odloča:

- da bomo imeli načrtno recesijo

- da bodo trpele družine, kjer bodo starši izgubili službo

- da bo naša mladina (mlade družine) zopet dihala na škrge

- da bi rad šel k zdravniku pa ne morem, da bodo nekateri prišli prepozno in bo ...

- da imamo ljudi s posebnimi potrebami 

- pa poglej teh linej bi lahko še naštel.

 

Zadevo je potrebno gledati razumsko in ne skozi strah, pa malo prečekirati statistiko preteklih let. Medije pa vzet malo z rezervo. Njihova naloga je narediti zadevo čimbolj prodajano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

49 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Ne ljubi se mi razlagati. Večina je že bila zapisanega. 

Kdo pa lahko odloča:

- da bomo imeli načrtno recesijo

- da bodo trpele družine, kjer bodo starši izgubili službo

- da bo naša mladina (mlade družine) zopet dihala na škrge

- da bi rad šel k zdravniku pa ne morem, da bodo nekateri prišli prepozno in bo ...

- da imamo ljudi s posebnimi potrebami 

- pa poglej teh linej bi lahko še naštel.

 

Zadevo je potrebno gledati razumsko in ne skozi strah, pa malo prečekirati statistiko preteklih let. Medije pa vzet malo z rezervo. Njihova naloga je narediti zadevo čimbolj prodajano.

 Kaj ima strah pri tem... Pravzaprav ima: ni me strah korone (je malo nelagodja, previdnosti), strah me je misljenja, da so ljudje pogresljivi. Se enkrat preberi moj post. Sploh del, v katerem govorim, da rad prenesem tudi osebno krizo, kot pa "nekaj" vec smrti. Se strinjam z marsicem napisanim, sem tudi povedal, da bi mogoce moralo zdravstvo manj zapreti vrata, tudi sam cakam se na neke preiskave... Govorim o zamahevanju z roko, ah se mormo prekuzit, poglejte Svedi se bodo, ipd.  Svedi so se tako odlocili, pa kaj?  Verjetno imajo in mocnejse zdravstvo in socialo. Pa vec kapapcitet. Itd. Skoraj sigurno se mi ne moremo meriti s tem. Ljudi s potrebnimi potrebami so samo v Spaniji zapustili, pri nas ne. Nacrtno recesijo? Vsi, mi,  nemci itd, VSI so se odlocili za recesijo kot nacrt? Mislis, da mogoce, samo mogoce, so pa pac vzeli recesijo kot nujno zlo, da se resi cimvec zivljenj? Ne samo mlade druzine,  kar nekaj jih/nas bo dihalo na skrge... Kljucna beseda zame niso skrge, ampak dihati. Statistika preteklih let, Bergamo: 20 pogrebov na teden. Statistika 2020: 500+. Italija se ni odlocila za neukrepe, samo zamudila je.  Da, ima staro prebivalstvo. Ampak velika vecina jih se ne bi kmalu umrla, so pac imeli bolezni in bili na zdravili, se leta verjetno. In staro prebivalstvo je znak dobrega zdravstva, ni Italija neka drzava brez zdravstva... Mogoce ne delis mojega misljenja,  bi ga pa oznacil za nerazumskega?

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi bodo pričeli popušča, najprej proizvodnja potem javni prevoz po 1.majskih praznikih šole?

Špekuliram:

Delavci bodo potrebovali prevoz, učenci so pred maturami in zaključki šolanja. Javnih prireditev še nebo, prav tako potovanj čez mejo( dopustovanje). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Ris said:

Počasi bodo pričeli popušča, najprej proizvodnja potem javni prevoz po 1.majskih praznikih šole?

Špekuliram:

Delavci bodo potrebovali prevoz, učenci so pred maturami in zaključki šolanja. Javnih prireditev še nebo, prav tako potovanj čez mejo( dopustovanje). 

Meje znajo ostati kar dolgo zaprte, se bojim....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, jvalant pravi:

 Kaj ima strah pri tem... Pravzaprav ima: ni me strah korone (je malo nelagodja, previdnosti), strah me je misljenja, da so ljudje pogresljivi. Se enkrat preberi moj post. Sploh del, v katerem govorim, da rad prenesem tudi osebno krizo, kot pa "nekaj" vec smrti. Se strinjam z marsicem napisanim, sem tudi povedal, da bi mogoce moralo zdravstvo manj zapreti vrata, tudi sam cakam se na neke preiskave... Govorim o zamahevanju z roko, ah se mormo prekuzit, poglejte Svedi se bodo, ipd.  Svedi so se tako odlocili, pa kaj?  Verjetno imajo in mocnejse zdravstvo in socialo. Pa vec kapapcitet. Itd. Skoraj sigurno se mi ne moremo meriti s tem. Ljudi s potrebnimi potrebami so samo v Spaniji zapustili, pri nas ne. Nacrtno recesijo? Vsi, mi,  nemci itd, VSI so se odlocili za recesijo kot nacrt? Mislis, da mogoce, samo mogoce, so pa pac vzeli recesijo kot nujno zlo, da se resi cimvec zivljenj? Ne samo mlade druzine,  kar nekaj jih/nas bo dihalo na skrge... Kljucna beseda zame niso skrge, ampak dihati. Statistika preteklih let, Bergamo: 20 pogrebov na teden. Statistika 2020: 500+. Italija se ni odlocila za neukrepe, samo zamudila je.  Da, ima staro prebivalstvo. Ampak velika vecina jih se ne bi kmalu umrla, so pac imeli bolezni in bili na zdravili, se leta verjetno. In staro prebivalstvo je znak dobrega zdravstva, ni Italija neka drzava brez zdravstva... Mogoce ne delis mojega misljenja,  bi ga pa oznacil za nerazumskega?

To je bila prva objava na TV in to pred rušilnim potresom v Zagrebu.

Druga smrtna žrtev koronavirusa je 90-letnica, ki je imela tudi druge bolezni

Pa še malo na temo Korona. :)

 "Slišala sem, da lahko zaradi osamljenosti v karanteni znoriš. Sem se o tem menila s kavomatom in mikrovalovno, pa sta oba enakega mnenja ... Z mešalcem pa ne govorim, ker vse po svoje obrne." ??

 

"Govori se, da bodo vsi možje, ki v izolaciji s svojimi ženami preživijo, dobili status vojnih veteranov ... Ve kdo kaj o tem - so to verodostojne info?" ?

 

"Sm si šla mal pozvont na vrata, ker je dober občutek, ko dobiš obiske." ??

 

"22. dan samoizolacije: Skregala sem se svojim, ker je odnesel smeti iz hiše. Jaz sem bila na vrsti‼️

 

"Mama je skuhala pasulja za 3 dni. Zgleda bomo maske nosili tudi doma." ?

 

"Kar se mene tiče: Če bi se virus širil s sexom, bi bilo tega sranja že zdavnaj konec! ?????"

 

"Kako imam ljubečega moža. Ponoči sem se zbudila in mi je držal povšter čez obraz, da se ne bi okužila s korono." ??

 

"Predlagam nov izziv! Slikajte se s policajem v drugi občini." ?

 

"Vprašam sosedo, kako je kaj pri njih, pa pravi: En dan gre v trgovino mož, en dan pa jaz. En dan jemo, drugi dan pa pijemo." ?

 

"Zdaj, ko so v karanteni tisti, ki imajo rojstni dan, se jim vošči tako: Želim ti zdravja, olja, kvasa, moke in paleto wc papirja ..."?

 

"Kako prav pridejo maske nam grdim ... Če zdaj ne najdem sorodne duše, je ne bom NIKOLI!" ?????

 

"Zunaj je virus, notr mam pa ženo, kam naj grem?"

 

"Koronavirusu je uspelo, kar ni nobeni ženski. Prekinil je vse športe, zaprl bare in zadržal vse moške doma." ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo razvedrila, da bo čas hitreje minil. :) Ampak, SVE JE RES. :lol1:

Če v tem zajebanem času vidite Štajerca s flašo v roki, se ne prenaglite - on ne pije, temveč nalaga antivirusni program!" ???

 

"Moški na urgenci, zlomljena noga, ključnica, zlomljena čeljust ... Zdravnik: Huda nesreča? Moški: Ne, samo kihnil sem v omari!" 

 

"Zdaj se ne bo več reklo: Lej ga, kako je pijan ... Ampak: Lej ga, kako je dezinficiran!" ?????

 

"Vzel sem elastiko iz gat, da si do konca sešijem masko. Zdaj mi maska lepo stoji, samo gate mi pa dol padajo." ???

 

"Prišli so čudni časi ...? Pred vhodom v banko piše: "Obvezen vstop z masko in rokavicami!" ? ? ?

 

"Kako gre svet naprej ... zdaj lahko učiteljico kar z daljincem izklopiš. Ooo, kje so tisti časi, ko sem jest v šolo hodila ..." ??????

 

"Samoizolacijski nasvet: Sami se ostrižite, pa ne boste hodili iz stanovanja še naslednjih štirinajst dni ..." ?????

 

"Mislite da je pametno zdaj, ko je cela familija doma na 60 m2, da skuham pasulj???" ???

 

"Naš pes se je začel že skrivat pred nami, vsak od nas ga želi 2x na dan peljat na sprehod." ??

 

"Čez celo leto šparaš denar za morje, na koncu pa ga porabiš za moko, kvas in WC papir." 

 

"Vlada nas opozarja: Umivajte si roke ... Pamet vam bomo že mi oprali." ?????

 

"13. dan karantene ... Sosed je ljubosumen na svojo ženo, ker ima boljše in lepše brke od njega." ??????

 

"Vprašam ženo: A greva na sprehod za 20 minut? Lahko! Samo se morava zmenit, kdo od naju bo lajal." ??????

 

"Iz samega dolgčasa toliko hodim po stanovanju, da sem sama sebe že trikrat srečala ..." ???????

 

"Najbolje je, da maske nosite tudi v stanovanju, sploh v kuhinji, da ne boste pojedli vsega, kar vidite." ?????

 

"Prišla sva iz supermarketa, doma snameva maske ... gledam, gledam, žena ni moja??" ?

 

"Ko se bodo gostilne zopet odprle, takrat se spomnite, da so vam zaprle vrata, ko vam je bilo najtežje." ????????

 

"To objavo posvečam vsem moškim, ki so trenutno doma v karanteni z ženo. Zdržte, prjatli!" ??

 

"Če ne bi bilo korone, bi vsi čakali, da bo 1. maj, da bomo frej. Zdaj pa vsi čakamo 1. maj, da gremo končno delat."

 

"Če vas v drugi občini hoče ustavit policija, pobegnite! Kazen zaradi občine je 400 €, za pobeg pa 250 €. Ne vprašajte, kako vem ...?"

 

"Pravijo, da te čokolada naredi srečnega! A ve mogoče katera, koliko je moraš pojesti? Sem pri 5., pa ni še nič bolje ..." ????

 

"Nikar ne kličite policije zaradi čudnih ljudi, ki se gibljejo okoli vašega bivališča. To so samo sosedje brez makeupa in frizure." ?????

 

 

    

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Scarabeo 500 pravi:

Koronavirusu je uspelo, kar ni nobeni ženski. Prekinil je vse športe, zaprl bare in zadržal vse moške doma." ??

Še zmeraj mi ostane ribolov in okopavanje ter zalivanje vrta...pa žepni biljard..

Jaz grem še zmeraj ven na pir...     ... v garažo...

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noro.

Verjetno posledica prestrašenosti in jeze zaradi korone. Tako pa postane, ko je človek največji sovražnik človeku ali, ko zavlada ulica.

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/sredi-ceste-ustavil-italijanskega-voznika-ga-pretepel-in-grozil-z-motorno-zago.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot zanimivost, gostota prebivalcev v sloveniji je 103/km² , na švedskem je pa  23/km²  (vir wiki).

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.metropolitan.si/zdravje/naravna-imunost-na-koronavirus-morda-ni-popolna-kaze-nemska-studija/

dobra novica:

Ugotovili so tudi, da se virus širi s človeka na človeka pretežno prek kašljanja in v manjši meri prek dotikov površin, npr. straniščne deske ali kljuke vrat, ki jih je uporabljal okuženi.

Prav tako so zdaj prepričani, da je za obolele za Covid-19 varno, če jih iz bolnišnice izpustijo v domačo oskrbo že 10 dni po prvih zaznanih simptomih.

Slaba novica: preberte pa kr v članku :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, DAMI34 pravi:

nebuloza in zavajanje je v tem članku ..

" za primerjavo, Islandija, ki jih testira največ, je testirala skoraj pet odstotkov prebivalstva,"  ... računski kreteni ...

https://sl.wikipedia.org/wiki/Islandija   

Prebivalstvo: 364.134 (2020)
 
 
dejansko so testirali 30% prebivalstva..
 
ne.. tak članek ni verodostojen..
 
nemčija je cca.1000 testov/mio prebivalcev za nami .. smrtnih žrtev imajo 70% več kot slovenija..
 
komu verjet ? švabom , ki nas zatirajo že celo zgodovino našega obstoja? ne hvala..
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!