Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 1 minuto, motozajebant pravi:

a pa te menze, pekarne, proizvodnje delajo tako kot so pred korona virusom? 

 

da, in tudi med epidemijo (le te je konec če ne veš) so delale, v večini brez nagobčnikov. Kr pojdi mal v proizvodnjo s pokritimi usti na 30C in več, boš videl, kako bo šlo.

Ampak lej, sm slep, ti maš prau. Heh :D

p.s. Tiste 2 maske, tistih par razkužil ne spreminja dosti, dokler folk sedi v kafičih...ampak priznam, ti veš, mene dovolj dobro poznaš, poznaš vse citate, vse kar napišem in kje napišem, kako se premikam, vozim, diham..da nis tut ti slučajno moj fen? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

da, in tudi med epidemijo (le te je konec če ne veš) so delale, v večini brez nagobčnikov. Kr pojdi mal v proizvodnjo s pokritimi usti na 30C in več, boš videl, kako bo šlo.

Ampak lej, sm slep, ti maš prau. Heh :D

p.s. Tiste 2 maske, tistih par razkužil ne spreminja dosti, dokler folk sedi v kafičih...ampak priznam, ti veš, mene dovolj dobro poznaš, poznaš vse citate, vse kar napišem in kje napiše, kako se premikam, vozim, diham..da nis tut ti slučajno moj fen? :P

 

a prodajajo v pekarnah kruh tudi brez nagobčnikov? So prodajalke tudi v trgovini brez nagobčnikov? Epidemije je konec, maske so še obvezne, če še ne veš. Razkuževanje je obvezno. imaš prav, nič se ne spremenilo. 

ps. ne bom se spuščal na osebni nivo, nima smisla. A lahko ti zagotovim, da nisem tvoj fan. Nikoli bil, nikoli ne bom. Samo te je povsod dosti, pa potem člevek prebere. Saj veš, tako kot si se pred časom izpel v tej temi, pa si še vedno tukaj ;) Žal, mam dober spomin :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ker se ne vidi od kafičev dlje.

Same navade ljudi so se v zelo kratkem obdobju spremenile. Ti povem iz svoje branže. Stranke opravljajo (po večini) najnujnejše posle. Beležimo porast, enormni porast, na digitalnih kanalih. Video klic, mobilne banke, spletne banke. Tudi tisti, ki so se digitalizacije otepali, so jo zdaj sprejeli. Po sili razmer. 

Sestankov s strankami je bistveno manj, ker ne želijo pridt v banko. 

Ampak ok, če ti trdiš, da se življenjske navade niso spremenile, naj bo tako. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, motozajebant pravi:

ps. ne bom se spuščal na osebni nivo, nima smisla. A lahko ti zagotovim, da nisem tvoj fan. Nikoli bil, nikoli ne bom. Samo te je povsod dosti, pa potem člevek prebere. Saj veš, tako kot si se pred časom izpel v tej temi, pa si še vedno tukaj ;) Žal, mam dober spomin :) 

no vidiš, da vse prebereš. In si fen, saj točno veš kaj sem 2 meseca nazaj objavil, še jaz nimam tok dobrega spomina. Kol me je ali ni okrog, pa res ni tvoj osebni problem, lahko pa komot postanem :P

Aja zmagu si, rabiš medaljo al lajk al kaj?

 

 

Pa še čist resno:

 

In, še 14 dni bodo maske, potem? Se ne bo nič spremenilo. Če si je folk vrtal prej po riti, si tut sedaj z masko na gobcu, al pa pod njim. Marsikdo pozabi celo roke razkužit pred vstopom. Za edine, ki se je kaj spremenilo, so trgovci/trgovke, k so dobili šajbe. Pol pa vsi okrog šajb glavo potiskajo za pin pritisnit in se sporazumet, ker z masko in šabo se bolj slabo sliši. Je pa čist možno, da sem si vse izmislil.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

no vidiš, da vse prebereš. In si fen, saj točno veš kaj sem 2 meseca nazaj objavil, še jaz nimam tok dobrega spomina. Kol me je ali ni okrog, pa res ni tvoj osebni problem, lahko pa komot postanem :P

Aja zmagu si, rabiš medaljo al lajk al kaj?

 

 

Pa še čist resno:

 

In, še 14 dni bodo maske, potem? Se ne bo nič spremenilo. Če si je folk vrtal prej po riti, si tut sedaj z masko na gobcu, al pa pod njim. Marsikdo pozabi celo roke razkužit pred vstopom. Za edine, ki se je kaj spremenilo, so trgovci/trgovke, k so dobili šajbe. Pol pa vsi okrog šajb glavo potiskajo za pin pritisnit in se sporazumet, ker z masko in šabo se bolj slabo sliši. Je pa čist možno, da sem si vse izmislil.

 

 

Sem ti v postu zgoraj napisal, kako se življenjske navade spreminjajo. In se bodo tudi v prihodnje. 

ps. če so trgovke dobile steklo, se je očitno nekaj spremenilo, ker prej ga ni bilo. Ampak ja, nič se ni spremenilo, imaš prav. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, motozajebant pravi:

in ker se ne vidi od kafičev dlje.

Same navade ljudi so se v zelo kratkem obdobju spremenile. Ti povem iz svoje branže. Stranke opravljajo (po večini) najnujnejše posle. Beležimo porast, enormni porast, na digitalnih kanalih. Video klic, mobilne banke, spletne banke. Tudi tisti, ki so se digitalizacije otepali, so jo zdaj sprejeli. Po sili razmer. 

Sestankov s strankami je bistveno manj, ker ne želijo pridt v banko. 

Ampak ok, če ti trdiš, da se življenjske navade niso spremenile, naj bo tako. 

vidiš svoj sektor, kateri bi že zdavnaj prešel na digitalizacijo, sam ni bilo prisile. Jz na banki nisem bil ohoho let, zadnjič sem celo pizdil, ko so hotel, da nekaj osebno podpišem. Vendar je v tem primeru korona samo pospešila neizogibno.

Mislim pa da OBI, trgovine s cunjami itd, še dolgo ne bodo na digitalizaciji. Bo pač potrebno blago pošlatat. Sladoljed od Zemirija u Izola bo še vedno imel vrste pred vitirino, korona gor al dol (naj gre u kurc njegova izjava)

Folk, ki je veliko spušil zarad te korone, ni tak dobre volje veš, je jezen, mu gre na kurac, je veliko odpuščanj. Tudi pri nas z izgovorom, pa sej bo Dami podelal namesto njih..oče kurac, neče :P

 

,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

vidiš svoj sektor, kateri bi že zdavnaj prešel na digitalizacijo, sam ni bilo prisile. Jz na banki nisem bil ohoho let, zadnjič sem celo pizdil, ko so hotel, da nekaj osebno podpišem. Vendar je v tem primeru korona samo pospešila neizogibno.

Mislim pa da OBI, trgovine s cunjami itd, še dolgo ne bodo na digitalizaciji. Bo pač potrebno blago pošlatat. Sladoljed od Zemirija u Izola bo še vedno imel vrste pred vitirino, korona gor al dol (naj gre u kurc njegova izjava)

Folk, ki je veliko spušil zarad te korone, ni tak dobre volje veš, je jezen, mu gre na kurac, je veliko odpuščanj. Tudi pri nas z izgovorom, pa sej bo Dami podelal namesto njih..oče kurac, neče :P

 

Mešaš hruške in jabolka. Naš sektor, bolj točno panoga ali še bolj točno, naše podjetje, je že zdavnaj prešlo na digitalizacijo in že par let dela na temu. STRANKE niso. Samo podjetje, ni nič prešlo na digitalizacijo v času KORONE. Imamo kanale postavljene že vrsto let. STRANKE so. To je razlika. ampak ok,..... 

Tudi spletna prodaja opaža večje povpraševanje. Torej, se je nekaj spremenilo. 

kaj boš ti delal ali namesto koga, me pa res ne zanima. 

ps. Vidiš, še nekaj se je spremenilo. Folk je veliko spušil zaradi korone. 

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

vidiš svoj sektor, kateri bi že zdavnaj prešel na digitalizacijo, sam ni bilo prisile. Jz na banki nisem bil ohoho let, zadnjič sem celo pizdil, ko so hotel, da nekaj osebno podpišem. Vendar je v tem primeru korona samo pospešila neizogibno.

Mislim pa da OBI, trgovine s cunjami itd, še dolgo ne bodo na digitalizaciji. Bo pač potrebno blago pošlatat. Sladoljed od Zemirija u Izola bo še vedno imel vrste pred vitirino, korona gor al dol (naj gre u kurc njegova izjava)

Folk, ki je veliko spušil zarad te korone, ni tak dobre volje veš, je jezen, mu gre na kurac, je veliko odpuščanj. Tudi pri nas z izgovorom, pa sej bo Dami podelal namesto njih..oče kurac, neče :P

 

Osebnega obračunavanja in ostalega šita okrog moderatorstva in podobno se pač tule s tabo ne bom več šel. Simpl. Upam, da si razumel, če nisi, bom pa drugače rešil zadeve. Tenx

Jaz se ga sploh ne grem. Lepo sem ti napisal da vlačiš v odgovore kar neki. 

čisto KULTUREN odgovor je bil. nič povezano z moderatorstvom. Ne vem, kaj bi v moji objavi lahko zapeklo, da si imel razlog za brisanje? 

Lepo sem ti povedal, da s tabo ne tekmujem in ne rabim tvojega priznanja zmage. 

Če te je to kaj zaoblelo ali si se počutil užaljenega... potem nimam kaj. 

ps. daj, reši drugače ;) 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

Mešaš hruške in jabolka. Naš sektor, bolj točno panoga ali še bolj točno, naše podjetje, je že zdavnaj prešlo na digitalizacijo in že par let dela na temu. STRANKE niso. Samo podjetje, ni nič prešlo na digitalizacijo v času KORONE. Imamo kanale postavljene že vrsto let. STRANKE so. To je razlika. ampak ok,..... 

Tudi spletna prodaja opaža večje povpraševanje. Torej, se je nekaj spremenilo. 

kaj boš ti delal ali namesto koga, me pa res ne zanima. 

ps. Vidiš, še nekaj se je spremenilo. Folk je veliko spušil zaradi korone. 

ja nč. sem napisal, maš prav, vse je drugače. Lah končava?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

ja nč. sem napisal, maš prav, vse je drugače. Lah končava?

Pa čakaj malo.... ti končaj. Z lahkoto. Če ne vidiš več smisla v debatiranju z mano, je to povsem legitimno in dovoljeno. 

Jaz pa bom komentiral in debatiral dalje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

Pa čakaj malo.... ti končaj. Z lahkoto. Če ne vidiš več smisla v debatiranju z mano, je to povsem legitimno in dovoljeno. 

Jaz pa bom komentiral in debatiral dalje. 

Sej sm končal, vse se je spremenilo. Zdej samo počakamo, da iz kjudra pridejo najbolj ogroženi in tisti, ki so se 2 meseca tresli za svoj lajf, da nam povedo, kje še falimo, pol bo lažje.

A dr.Jakob je že prišel na sonce? Samprašam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Grut pravi:

evo,sendvič,LCA jogurt,pa čike mam...ajde....nadaljujta....ne mi zdej nehat.

Ubistvu nima smisla nadaljevati :)  ti kar v miru pojej, skadi, uživaj... :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, motozajebant pravi:

Ubistvu nima smisla nadaljevati :)  ti kar v miru pojej, skadi, uživaj... :) 

hvala,tis res pravi prijatelj.... :)

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Grut pravi:

evo,sendvič,LCA jogurt,pa čike mam...ajde....nadaljujta....ne mi zdej nehat.

LCA te je zjebal, korona ni nek nadomestek, korono je zares :P

Sendvič, čiki, burger, vecchia to vela, to blaži bolečino :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj mi je všeč, ko ma folk v šoping centrih masko na gobcu, pa nos zunaj :P

Nikonečemendakažekakomaskudanosim :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

no vidiš, da vse prebereš. In si fen, saj točno veš kaj sem 2 meseca nazaj objavil, še jaz nimam tok dobrega spomina. Kol me je ali ni okrog, pa res ni tvoj osebni problem, lahko pa komot postanem :P

Aja zmagu si, rabiš medaljo al lajk al kaj?

 

 

Pa še čist resno:

 

In, še 14 dni bodo maske, potem? Se ne bo nič spremenilo. Če si je folk vrtal prej po riti, si tut sedaj z masko na gobcu, al pa pod njim. Marsikdo pozabi celo roke razkužit pred vstopom. Za edine, ki se je kaj spremenilo, so trgovci/trgovke, k so dobili šajbe. Pol pa vsi okrog šajb glavo potiskajo za pin pritisnit in se sporazumet, ker z masko in šabo se bolj slabo sliši. Je pa čist možno, da sem si vse izmislil.

 

Maske bodo dokler ne bo ucinkovitega zdravila ali cepiva. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, dr.looney pravi:

Maske bodo dokler ne bo ucinkovitega zdravila ali cepiva. 

 

važno da so, četudi pod brado :P, da sva si na jasnem v zaprtih prostorih, ker zunaj niso obvezne

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

važno da so, četudi pod brado :P, da sva si na jasnem v zaprtih prostorih, ker zunaj niso obvezne

 

Nimam maske.... mam vizir na delovnem mestu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

Sej sm končal, vse se je spremenilo. Zdej samo počakamo, da iz kjudra pridejo najbolj ogroženi in tisti, ki so se 2 meseca tresli za svoj lajf, da nam povedo, kje še falimo, pol bo lažje.

A dr.Jakob je že prišel na sonce? Samprašam.

Fanta razlika v videnju je, da je eden bil na čakanju, eden pa je ves čas delal (pač različne službe). Za nas, ki smo delali praktično normalno je bilo po eni strani super, ker ni bilo nikjer gužve, ne na cesti, ne na gradbiščih in vse skupaj bolj umirjeno, razen pač ukrepov mask ipd. da ne naštevam ostalo je teklo kot vsak drugi dan pred korono. Sedaj, ko se zadeve vračajo v normalno imam tudi jaz občutek, da se ni nič spremenilo od nekdaj razen teh mask, razkuževanja itd., se je delno spremenilo res, samo jaz večni optimist sem mislil, da se bo kaj na bolje, v smislu umirjanja našega pohlepa, egoizma, prometne kulture in uvidevnosti, pa žal vsak dan ko se življenje vse bolj vrača v "normalo" ugotavljam, da ostaja vse isto.

In kdo meni osebno greni dneve in mi grozi z zamudami in kako bom zdaj pa moral pohitet in ostalim sranjem...tisti, ki sem jih rabil tudi v času korone, so delali od doma, pa nobenega nisem mogel dobit :hmm: , ker oni so pa doma in sedaj ko se je življeneje vrnilo v "normalo" so spet veliki đeki :slap:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maske so prav kul, zdej v firmi jih je se dosti, jaz su dam kar masko ko rezkamo karkoli, sej odsesovanje je ampak nekaj prahu zmeraj ostane pa lepo nosim masko ko čistim stroj, izpihujem kose... 

Vizirji so tudi Ok, sedaj ga imam doma dosti bolj ptaktičen od zaščitnih očal za brusit, rezat, barvat ker se ne megli... 

Pač bomo kot japonci, masko vsak dan na šihtu, ne vem zakaj so se nekateri tolko bunli da jih maske ovirajo, žulijo... Razne vrste del, barvanje, brušenje, varjenje "zahteva" maske z mikronskimi filtri + aktivno oglje dostikrat (seveda se dostikrat zgodi da se mask ne nosi), ampak na splošno zdi se mi brezveze da so eni jokali in stokali zdej med krizo za to nošenje mask ampak niti ne pomislijo, da nekateri nosijo razne maske cele dneve v službi. 

(ok, sicer če je direktorju mar, so res kul zaščitni vizirji z aktivnim upihovanjem, v najbolj svinski in smrdljivi delavnici je pod vizirjem zmeraj "frišn" zrak) 

Tako da lahko bi tudi pogledali katere pozitivne navade in ugotovitve je prinesla tale virusna situacija. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Snečer pravi:

sodnija, upravne enote,..., totaln mrk

a vsi menda hudo garali od doma, dežurali, prejemali dodatke... 

hm

Upravne enote imajo dela čez glavo, ker se je en genij spomnil omejitev gibanja na občino bivanja in se je vrat na nos nekaj tisoč ljudi prijavilo na vikende in se sedaj "odjavlja" (kup nepotrebnega dela) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, franc pravi:

Upravne enote imajo dela čez glavo, ker se je en genij spomnil omejitev gibanja na občino bivanja in se je vrat na nos nekaj tisoč ljudi prijavilo na vikende in se sedaj "odjavlja" (kup nepotrebnega dela) .

lp

Morda ta sektor za notranje upravne zadeve, ampak Upravna enota ima precej več področij, ki povsem mirujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, MARE 65 pravi:

Fanta razlika v videnju je, da je eden bil na čakanju, eden pa je ves čas delal (pač različne službe). Za nas, ki smo delali praktično normalno je bilo po eni strani super, ker ni bilo nikjer gužve, ne na cesti, ne na gradbiščih in vse skupaj bolj umirjeno, razen pač ukrepov mask ipd. da ne naštevam ostalo je teklo kot vsak drugi dan pred korono. Sedaj, ko se zadeve vračajo v normalno imam tudi jaz občutek, da se ni nič spremenilo od nekdaj razen teh mask, razkuževanja itd., se je delno spremenilo res, samo jaz večni optimist sem mislil, da se bo kaj na bolje, v smislu umirjanja našega pohlepa, egoizma, prometne kulture in uvidevnosti, pa žal vsak dan ko se življenje vse bolj vrača v "normalo" ugotavljam, da ostaja vse isto.

In kdo meni osebno greni dneve in mi grozi z zamudami in kako bom zdaj pa moral pohitet in ostalim sranjem...tisti, ki sem jih rabil tudi v času korone, so delali od doma, pa nobenega nisem mogel dobit :hmm: , ker oni so pa doma in sedaj ko se je življeneje vrnilo v "normalo" so spet veliki đeki :slap:.

Seveda da je razlika v videnju. In to se mi zdi čisto normalno. Zato je forum, da debatiramo, izmenjujemo mnenja... tu v ozadju je druga stvar, ampak pustimo to stati ob strani. 

Jaz sem cel čas korone delal (in sem hvaležen, da je bilo temu tako), moji zaposleni pa niso vsi delali. So se izmenjevali na 2 tedna na čakanju oz ena zaposlena je bila na varstvu otroka. 

Če povem iz moje stališča (ponavljam, moje mnenje), se je dosti stvari spremenilo. Naprimer, ljudje so veliko bolj pozorni, kaj se dotikajo, pranje rok, ipd. Temu v preteklosti nismo posvečali veliko pozornosti. Ne trdim da so vsi taki, a menim da velika večina je. Se pa počasi vrača v ustaljene tirnice, še vedno pa mislim, da ne bo vse tako kot je bilo pred korono. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!