Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 16 minutami, BIF pravi:

...seveda je problem hrvaška. Koliko pa jih hodi na dopust v Avstrijo, Italijo ali pa na Madžarsko....in koliko na Hrvaško?

Ve se kam čreda hodi na pašo in kaj od tam prinaša....

jp, to bo ja. Če ne bi prebral tvojih zamer do dotične lokacije, bi ti mogoče še verjel.

Da je njihova politika lukava in s figo v žepu sem pa že zdavnaj o tem pisal. ampak to nima veze, v končni fazi mi je čist gladko kok majo okuženih v Osijeku ali Zagrebu ali celo kje drugje, ker se ne družim z njimi.

Me pa vseeno bolj skrbi situacija pri nas, tista bo mela posledice za mene in našo eksistenco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, folk rine v najhujši vročini na morje namesto, da bi iskali hlad v hribih. Na morju je junija in septembra najlepše...samo kaj, kot ovce, to počnejo vsi?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, vandrovec pravi:

Ma, folk rine v najhujši vročini na morje namesto, da bi iskali hlad v hribih. Na morju je junija in septembra najlepše...samo kaj, kot ovce, to počnejo vsi?

Kar naj bodo na morju. Tak ni guzve v hribih. ?

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, vandrovec said:

Ma, folk rine v najhujši vročini na morje namesto, da bi iskali hlad v hribih. Na morju je junija in septembra najlepše...samo kaj, kot ovce, to počnejo vsi?

Obstajate pa tudi taki omejeni, ki ne razumete, da ves folk nima možnosti izbire terminov dopusta kadar hočejo, zato gredo ko lahko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, ftp pravi:

Obstajate pa tudi taki omejeni, ki ne razumete, da ves folk nima možnosti izbire terminov dopusta kadar hočejo, zato gredo ko lahko.

bravo...14 dni mam z ženo skupnega dopusta, ki ga komaj uskladim, jaz hočem moped in hribe, ona morje in plažico, pol pa skleneva kompromis in greva na morje :P (jaz vzamem zravn še moped)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ftp pravi:

Obstajate pa tudi taki omejeni, ki ne razumete, da ves folk nima možnosti izbire terminov dopusta kadar hočejo, zato gredo ko lahko.

Maš prav...ampak ne razumem poante, da je dopust = morje. 

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Tedybear pravi:

Maš prav...ampak ne razumem poante, da je dopust = morje. 

......odšel je samo sistem...pridobljene navade in miselnost pa sta ostala....

 

  • Hvala 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, Tedybear said:

Maš prav...ampak ne razumem poante, da je dopust = morje. 

misliš letni dopust ?

 

poskusi med decembrom in marcem v kopalkah ležat pod borom ob morju, pol pa malo zaplavat, pa boš morda razumel :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, vandrovec said:

Ma, folk rine v najhujši vročini na morje namesto, da bi iskali hlad v hribih. Na morju je junija in septembra najlepše...samo kaj, kot ovce, to počnejo vsi?

Prav tako  v največjem mrazu hodijo smučat.

 

Res čudnen ta svet  :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, BIF pravi:

......odšel je samo sistem...pridobljene navade in miselnost pa sta ostala....

 

Izšli smo mi iz Juge, ali Juga još nije posve izasla iz nas. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, ftp pravi:

misliš letni dopust ?

 

poskusi med decembrom in marcem v kopalkah ležat pod borom ob morju, pol pa malo zaplavat, pa boš morda razumel :P

Sem, ravno letos...12. februarja, ampak na Gibraltarju.......OK resno... zakaj že enačiti letni dopust z morjem? Evo...zadnjič sem malo bral Srbske portale, ko so jim Grki in Bolgari zaprli meje in s tem dostop do Grčije. Njihova prva in večinska reakcija...a zdej pa ne bom imel letnega dopusta.  Pa jebotehomeini.....imaš jezera, reke, muzeje, pešpoti, kolesarske trase, hribe, kmečki turizem..ni da ni.....moja filozofija..jebeš lajf, ko celo leto sparaš, da greš potem ležati pod borovec, pa zvečer na kalamare.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Tedybear said:

.moja filozofija..jebeš lajf, ko celo leto sparaš, da greš potem ležati pod borovec, pa zvečer na kalamare.

Ljudje smo pač različni, vsak ima svojo filozofijo in vse so prave.

Saj tudi versys je nekomu všeč  :whistle:  , pa to ni nič narobe ...  kapiš ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, Tedybear pravi:

Maš prav...ampak ne razumem poante, da je dopust = morje. 

dopust je dopust, lokacija je irelavantna in prepuščena vsakemu uporabniku posebej. Tut doma za bajto če mu paše. Jaz mu privoščim.

pred 1 minuto, Tedybear pravi:

Ja...samo ne razumem, komu je lahko Versys všeč? Poznaš koga? Jaz ne.

jest ga :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, DAMI34 said:

hm-- kaj pa če je vse res ..

kaj pa če ni ????

sedaj pa vsi pametni. Vse se odraža na razumevanje (oz. razlage) problematike, tako kot stavek "Hitrost ubija".  Če si pikolovski pa ugotoviš, da hitrost ne ubija, ampak pojemek, potem pa se lahko pametuje na to temo do onemoglosti.

Saj tudi vsak padec ne pomeni smrti, če pa pri tem naletiš na avto, znak, količek,..., pa zna bit hudo. Pa nikoli ni bilo govora o nezavarovanem količku, pa o nevarni ograji, kot vzrok smrti, ko pa vsekakor je eden od dejavnikov. (zato je dirkališče dosti bolj varno)

Marsikdo od korona pokojnikov je imel druge bolezni, samo korona je bila kaplja čez rob in brez nje bi lahko bili še nekaj časa med živimi. Sedaj ali je korona vzrok ali ni, si lahko interpretira vsak po svoje, kar se tudi dogaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, ftp said:

kaj pa če ni ????

sedaj pa vsi pametni. Vse se odraža na razumevanje (oz. razlage) problematike, tako kot stavek "Hitrost ubija".  Če si pikolovski pa ugotoviš, da hitrost ne ubija, ampak pojemek, potem pa se lahko pametuje na to temo do onemoglosti.

Saj tudi vsak padec ne pomeni smrti, če pa pri tem naletiš na avto, znak, količek,..., pa zna bit hudo. Pa nikoli ni bilo govora o nezavarovanem količku, pa o nevarni ograji, kot vzrok smrti, ko pa vsekakor je eden od dejavnikov. (zato je dirkališče dosti bolj varno)

Marsikdo od korona pokojnikov je imel druge bolezni, samo korona je bila kaplja čez rob in brez nje bi lahko bili še nekaj časa med živimi. Sedaj ali je korona vzrok ali ni, si lahko interpretira vsak po svoje, kar se tudi dogaja.

 Pojemka brez hitrosti ni... Tudi ce si pikolovski, lahko ugotovis, da ce se zaletis v steno z 1km na uro ne bo hudega. ;)  Se pa strinjam z tvojo zadnjo izjavo. Da, so imeli druge bolezni. In veliko od njih tudi ne usodne pridruzene bolezni, s katerimi bi lahko ziveli se leta, lepo ziveli.  Dokaz (sicer primer res slabe srece) je Bergamo.  20krat VEC smrti na teden (je bil podatek da je povprecje bilo okoli 20 smrti na teden, v hudih casih pa 400+), kot prej dolgoletno povprecje v najhujsem casu korone.  Zdrava pamet da vedeti, da so starejsi ze od nekdaj med nami, z vsemi tegobami in pridruzenimi boleznimi. Starejsi ljudje z visokim tlakom, sladkorno itd, niso fenomen leta 2020, pa je vseeeno bila umrljivost veliko veliko vecja. In edino kar loci 2020 od drugih let, je korona.  Vecina (ker je faktor 20x) bi se lepo zivela vrsto let...   Veakakor je precej na tem in tudi zivljenja teh starejsih, ne kriticno bolnih, so vredna enako kot druga... Se dodatek k objavi pred tvojo:

 

  Ja,  Planet Lepota mora biti pa RES merodajen medij in kanal! ;) Tam pa mora biti vse res!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ftp pravi:

kaj pa če ni ????

sedaj pa vsi pametni. Vse se odraža na razumevanje (oz. razlage) problematike, tako kot stavek "Hitrost ubija".  Če si pikolovski pa ugotoviš, da hitrost ne ubija, ampak pojemek, potem pa se lahko pametuje na to temo do onemoglosti.

Saj tudi vsak padec ne pomeni smrti, če pa pri tem naletiš na avto, znak, količek,..., pa zna bit hudo. Pa nikoli ni bilo govora o nezavarovanem količku, pa o nevarni ograji, kot vzrok smrti, ko pa vsekakor je eden od dejavnikov. (zato je dirkališče dosti bolj varno)

Marsikdo od korona pokojnikov je imel druge bolezni, samo korona je bila kaplja čez rob in brez nje bi lahko bili še nekaj časa med živimi. Sedaj ali je korona vzrok ali ni, si lahko interpretira vsak po svoje, kar se tudi dogaja.

e tako kot si zapisal.

Je pa vseeno nekaj dejstev:

Ne moreš vseh moto nesreč pripisat hitrosti, kot ne vseh smrti koroni. Vse preveč je bila korona samo izgovor za povečevanje panike

 

Če pa sedaj mal gledam podatke, pa teste, pa javna nabijanja enih proti drugemu (tako NIJZ kot politika, kot časopisi), podprta s političnim stališčem ugotovim:

-od vsega silnega rompompoma jih bore mal leži v bolnišnici, še manj je mrtvih, zato ni potrebe po paničarjenju, ampak zdravi pameti, brez uničevanja gospodarstva

-da korona le ni zajebancija in samozaščitniško obnašanje koristi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Korona ni tako problematična v smislu zdravljenja oz. prebolevanja. 
Problematična je v prvi meri zaradi VELIKEGA POTENCIALA HITREGA ŠIRJENJA (prenosa okužbe) in posledično zaradi raznolikega in nepredvidenega poteka bolezni, možnega neobvladljovega pritiska na zdravstveni sistem, ki ni prilagojen (noben na svetu)  tako nenadnemu povečanju obolelih. 
...da ne govorimo o sekundarni dolgoročni problematiki...izpadu delovne populacije in vpliva na ekonomijo države....

Zato je tako pomemben vidik preventive in samozaščite ter s tem ostati v okvirjih obvladljivosti situacije. 
Najlažje bi bilo to obvladati z zdravim razumom ljudi...ker pa, kot je evidentno s tem ni računati, je potrebo uvajati pravila in restrikcije na način, da čreda to razume in spoštuje.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letošnji dopust je eden boljših v mojem življenju. Odkrivam lepote Slovenije , čeprav jo dobro poznam. Pokljuka, Bled, Bohinj, Planica tega se pred korono ni dalo obiskat normalno. Sedaj lahko človek zadiha in se naužije teh biserov v vsej njihovi lepoti in miru. Tudi korona ukrepi tega užitka ne zmanjsajo. 

Ko ti življenje da limone si je treba narediti limonado ne pa se kislo držati .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 7. 2020 ob 20:29, vandrovec pravi:

Ma, folk rine v najhujši vročini na morje namesto, da bi iskali hlad v hribih. Na morju je junija in septembra najlepše...samo kaj, kot ovce, to počnejo vsi?

morje je morje, kot je Jadranka Jadranka

tako pač je, vse ostalo so alternative :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P

116713451_4340790009294868_6910474992025742403_n.jpg.e6c0bf48c4138765145caa261b7a19c5.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

V kabinetu predsednika vlade so potrdili okužbo z novim koronavirusom. Kot so zapisali v uradnem sporočilu za javnost, je okužen strokovni delavec, ki je že en teden na dopustu, so pa testirali večji del ekipe kabineta. 

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/jansevi-potrdili-slabo-novico-test-je-bil-pozitiven-336650

Smučal na morju :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snečer pravi:

pa 3 majo na gospodarskem ministrstvu, pa še kak se bi našel. Zihr so žurali na polno :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!