Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 16 minutami, skalar36 pravi:

Zakaj, a si bova mogla z javalantom roke podat pa objet se? :lol1:

2 dnevne jadranke ne bo, ker ne maram grupe, ki gre na morje, pa ne morem živeti pa pustiti živeti... bi vas kar vse... :lol1:

letos bo drugače, asocialno zaradi korone,vsak se sam pelje dol, nato pa stik preko MSja :) 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, BIF pravi:

 

deluje kot skrb za vse, ki jajca močijo v Jadran. Sploh take, ki jih onkraj Piranskega zaliva.

Če odgovorim slikovito v jeziku tvojih potopisov:

koji kurac se tok obremenjuješ, kje kdo jajca moči?

Jaz sem vesel, da vsaj kdo jajca moči, če jih že jaz ne morem :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, ftp pravi:

Ko sem iskal destinacijo za nekaj dni v hribih, je bil najcenejši apartma 3,4km iz Kr. gore preko 400€, v Arabbi (It) 220€ izbral pa Livigno 231€, vse isti termin. Toliko o cenah.

Slovenija je lepa, najlepša pa tistim, ki drugam ne grejo. Realno gledano so Dolomiti lepši, sploh za motoriranje, kot Slovenski hribi (saj je praktično samo Vršič), Hrvaško morje je lepše kot Slovensko,...

Saj ne da Slovenija ni lepa, samo na svetu je še veliko drugega....

V Livignu je tudi gužva kot da je na bone :) poleg ugodnega bencina in brezDDV cone.

Ja, dobro da si omenil Vršič, edina cesta v Sloveniji oz edini alpski prelaz pa še ta katastrofalen.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

letos bo drugače, asocialno zaradi korone,vsak se sam pelje dol, nato pa stik preko MSja :) 

Ah, potem pa ne grem. ;) Sej veš da "ne verjamem" v korono.:)

Pa še protitelesa imam za korono. Bom šel z zonkotom na vikendico...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Snečer said:

V Livignu je tudi gužva kot da je na bone

Saj ni point v tem, ker sedaj je povsod gužva. Samo kot izhodišče za vožnjo in oglede.

Iz Kr. gore imš možnost samo na Vršič, na ostale strani so že "grda" Italija," grda" Avstrija, aja pa še na Jesenice lahko greš. Bled in Bohinj pa so že avantura, sploh glede parkiranja.

Lepota Slovenije je v majhnosti in raznolikosti, hkrati pa je to tudi velika omejitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Snečer pravi:

letos bo drugače, asocialno zaradi korone,vsak se sam pelje dol, nato pa stik preko MSja :) 

stiki od enega karirastega prta do drugega preko MSja :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, ftp pravi:

Saj ni point v tem, ker sedaj je povsod gužva. Samo kot izhodišče za vožnjo in oglede.

Iz Kr. gore imš možnost samo na Vršič, na ostale strani so že "grda" Italija," grda" Avstrija, aja pa še na Jesenice lahko greš. Bled in Bohinj pa so že avantura, sploh glede parkiranja.

Lepota Slovenije je v majhnosti in raznolikosti, hkrati pa je to tudi velika omejitev.

Gužva žal ubije lepoto (pri meni).

Livigno je bil dve leti nazaj v tem terminu kar McDonalds, pa še tunel so obnavljali, tako da se je vse valilo čez prelaze.

Ampak se je še nekako dalo. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Snečer said:

Livigno je bil dve leti nazaj v tem terminu kar McDonalds, pa še tunel so obnavljali, tako da se je vse valilo čez prelaze.

letos ni bilo neke gužve, prometa pa sploh malo tunel odprt :panic:

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.zurnal24.si/slovenija/ob-9h-zjutraj-so-sli-iz-splita-zvecer-so-bili-prometne-razmere-ceste-gneca-351044

Citiraj

Ena od bralk je za portal 24sata povedala, da so čakali še bistveno dlje. "Ob 9ih smo odšli iz Splita, do pred štirih ur nazaj pa smo v večkilometrski koloni čakali na plačilo cestnine. Imamo še nekaj kilometrov do meje, pravijo, da bo to trajalo kakšno uro ali dve, a dvomimo," je v soboto pozno zvečer povedala, ko je stala v vrsti na hrvaški strani mejnega prehoda. V običajnih razmerah bi za pot potrebovala dobre štiri ure. "To je nekaj najhujšega, kar smo doživeli, temu ni konca. V šestih urah smo se premaknili le do plačilnih hišic." Po njenih besedah so bili zelo živčni in naveličani tudi številni drugi vozniki.  Slovenski državljani lahko za prestop meje s Hrvaško v času gneče izkoristijo manj obremenjene mejne prehode. Nekateri so odprti tudi 24 ur na dan. Alternativ je res veliko!

 

Saj je prav, da čakajo, ampak jih ne bo izučilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj mi je natakar, lahko da je bil tudi gospodar rekel, da bo korona v oktobru pozabljena, češ, da taka bedarija ne mora tako dolgo trajat.

 

Drugače pa naredila z mojo drago en velik krog skozi Avstrijo na Goričko in domov. Korone nisem videl nikjer. Se samo meni zdi ali je res ta virus neviden???

Popravljeno . Popravil tomash
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.24ur.com/novice/tujina/obsezna-iskalna-akcija-poljak-zeni-poslal-fotografijo-nato-med-neurjem-izginil.html

Citiraj

Več kot 40 pripadnikov Hrvaške gorske reševalne službe (HGSS) od zgodnjega jutra išče 40-letnega državljana Poljske, ki je od včeraj pogrešan. Odšel je v gorovje Biokovo nad Makarsko, soprogi se je nazadnje okoli 15. ure javil z grebena Svetega Ilije, ko ji je poslal tudi nekaj fotografij. A ker ga kasneje ni več mogla doklicati, je o tem obvestila in zaprosila za pomoč pristojne službe, poroča 24sata.

Gorski reševalci iz Makarske so ga pričeli iskati že sinoči, danes zjutraj so se jim pridružili še kolegi iz Splita in Dubrovnika. Na pomoč je prišel tudi helikopter hrvaškega vojnega letalstva in zračne obrambe, ki teren pregleduje iz zraka in reševalce prevaža na vrh gorovja. Pomagajo si tudi z droni.

"Moški se je na Biokovo napotil sam, kolikor nam je znano, je ob odhodu s seboj imel dovolj vode. A včeraj je bil izredno soparen in težak dan in zato nismo prepričani, da bi imel še dovolj tekočine. Moški je sicer aktiven športnik, ukvarja se s tekom, zato upamo, da je močan in vzdržljiv," je dejal eden od gorskih reševalcev Ante Jukić.

@DAMI34 tega sem se bal

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.slovenskenovice.si/bralci/to-se-je-dogajalo-na-eni-izmed-plaz-druzina-romov-postavila-lezisca-foto-335705

Citiraj

Bralka se je na nas obrnila ob ugledanju zanimivega prizora na eni izmed plaž v občini Ankaran. Takole je zapisala: »Na plaži pri Lazaretu je družina Romov postavila ležišča. Od kod so ležišča prinesli, ni znano. Gre za šest na videz novh ležišč, po videzu sodeč, so vsa istega izvora. Po uspešnem prenosu ležišč sta sledila kurjenje ognja in naš odhod.«

To se je dogajalo na eni izmed plaž: družina Romov postavila ležišča (FOTO)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

k sreči smo v EU. Prost pretok blaga, ljudi in delovne sile. :P

 

pred 58 minutami, tomash pravi:

Včeraj mi je natakar, lahko da je bil tudi gospodar rekel, da bo korona v oktobru pozabljena, češ, da taka bedarija ne mora tako dolgo trajat.

 

Drugače pa naredila z mojo drago en velik krog skozi Avstrijo na Goričko in domov. Korone nisem videl nikjer. Se samo meni zdi ali je res ta virus neviden???

hodi po žurkah v glavnem, poroke, krsti, birme, in v Zrčah je, predvsem pa na Hrvaškem, tam ima bazo baje :P

 

pred 49 minutami, Snečer pravi:

upam da ni mel na nogah sandaličke, sicer pa, poglej kok intervencij je pri nas dnevno. Od otrok v Soči, do izgubljenih planincev. Kruta realnost žal.

pred 24 minutami, Snečer pravi:

letos koristijo bone :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

k sreči smo v EU. Prost pretok blaga, ljudi in delovne sile. :P

 

hodi po žurkah v glavnem, poroke, krsti, birme, in v Zrčah je, predvsem pa na Hrvaškem, tam ima bazo baje :P

 

upam da ni mel na nogah sandaličke, sicer pa, poglej kok intervencij je pri nas dnevno. Od otrok v Soči, do izgubljenih planincev. Kruta realnost žal.

letos koristijo bone :P

 

indijansko poletje oziroma cigansko :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, skalar36 said:

Fak off. Dej mi pokaž, kje sem napisal, da so ovce.  

Kje sem napisal, da te grupe ne maram?

Sploh me ne poznaš, pojma nimaš, kar nekaj mi pripisuješ. Si se osebno spotaknil ob mene, jaz pa pisal na splšno, kar opažam pri nekaterih ljudeh. 

 Ne jemlji tega prevec osebno: ja odogovril sem tebi ker sem prebral tole (ne pise dobesedno ovce, se pa da lepo razbrati kaj naj bi naslednje dva citata povedala - kaj si mislis o vecini Slovencev):

 

"Večina Slovencev ne zna\noče cenit domače kvalitete. Prisega na tuje stvari in odaljene kraje, da lahko potem v "gostilni".."

"Sam je pa zajebano, ko te sosed vpraša, kje si pa ti bil, pa morš rečt "na Pohorju" on se pa hvali, da je bil v Dubrovniku, čeprav se pri sebi zaveda, da bi bil tudi on raje doma. Žal tega Korona ne bo spremenila, potreben je klik v glavi."

 

   Tole pac lepo pove kaj si mislis o zadevi in da vecina prisega na tujino, da se potem hvali v gostilni. In da rabijo/mo klik v glavi.  Tocno tudi poves, zakaj vecina ne gre na Pohorje, ampak v Dubrovnik. In tudi ves, a bi raje ostali doma... Na miselnost/idejo to sem odgovoril, je bila pac tvoja objava. Da, te ne poznam priznam, ampak vseeno, tale zolc, pa fakoff (ali odjebi), pa pokaze tvojo miselnost...

 

  Sam se rad vozim po Sloveniji in tujini. Doma sem z Bleda (zadnje leta zivim na Jesenicama, in se ne bi vrnil za noben denar!) in vem, da izjave (za katere se sedaj isce drug kontekst) o domacih gostih niso iz trte izvita. Na to ze dolga leta kaze cenovna politika lokalov ob jezeru in srediscu, in cilja na visje sloje.  Par dni nazaj, sem v turisticnem centru v Trbizu, poleg zicnice, spil kavo in 2dcl mineralne - 1.6E. Ne jokam o ceni, opozarjam na odnos do gostov. Brez nenormalnih cen, ipd...  Tudi na Bledu na najdejo lokali z normalnimi cenami, kjer se se zavedajo, da bo lokalec cez leto spil 50 kav, piv, karkoli, turist pa tiste dve, tri... V Dolomitih ima zelo veliko objektov garaze, mini delavnice, prostor za motorje in manjsa popravila, omarice za opremo ob poteh ipd.. Pri nas smo se zmerom skorajda nezazeljeni, ce  govorimo o motorizmu, itd...  Toliko o lepi nasi. Je lepa, turisticni ponudniki nekje pa malo manj... Ne trdim da vsi in se manj trdim da vem kaj o vecini Slovencev, poznam jih tistih par deset, da lahko vem zakaj kam gredo ali ne....

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, jvalant pravi:

 Ne jemlji tega prevec osebno: ja odogovril sem tebi ker sem prebral tole (ne pise dobesedno ovce, se pa da lepo razbrati kaj naj bi naslednje dva citata povedala - kaj si mislis o vecini Slovencev):

 

 

 

Tole pac lepo pove kaj si mislis o zadevi in da vecina prisega na tujino, da se potem hvali v gostilni. In da rabijo/mo klik v glavi.  Tocno tudi poves, zakaj vecina ne gre na Pohorje, ampak v Dubrovnik. In tudi ves, a bi raje ostali doma... Na miselnost/idejo to sem odgovoril, je bila pac tvoja objava. Da, te ne poznam priznam, ampak vseeno, tale zolc, pa fakoff (ali odjebi), pa pokaze tvojo miselnost...

 

 

Bravo. Svak čast. iz enega posta, ki sem ga napisal si naredil analizo mene in moje miselnosti. Svaka čast!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo mirno, Kokra je danes sveža? :)

v glavnem, izogibajte se Salovonije,kjerkoli je že to oz. top destinacija v ndh

za Istro pa berem da je spucano,da so super rezultati

Screenshot_20200802-131219.thumb.png.d7cf46192c407a053490883377ab96f6.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mizerni apartmaji v Strunjanu.

https://www.hoteli-bernardin.si/si/namestitve/strunjan/apartmaji-salinera

Apartmaji Salinera**, Strunjan - Hoteli Bernardin

NAŠ ČLANEK JE DOSEGEL VEČ KOT 300.000 LJUDI: Kaj po kritiki ...

sem še danes videl neke slike...

https://www.regionalobala.si/novica/nas-clanek-je-dosegel-vec-kot-300000-ljudi-kaj-po-kritiki-slovenca-odgovarjajo-v-apartmajih-salinera

Kako si v Sloveniji sploh upajo tržiti tako svinjarijo in povsem dotrajane apartmaje.

120 EUR na noč....

------------------------

Na Hrvaškem imaš vrhunsko opremljene in nove v sezoni po 80 EUR...

In pol se eni čudite, zakaj v taki svinjariji ne dopustujemo doma...

Ni ne morje, ne nastanitev.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še eno opisal izpred let.

Se klatim z motorjem po Dolomitih itd. (kampiral v Avstriji, Attersee, mel novega versača ni bilo za apartma :) 

Ob vračanju planiral, da se kopam v Nadiži in kampiram v bližnjem kampu.

Pridem v kamp in šok. Itak ne preveč urejen, nato pa mi model reče, parkiraj motor tu zunaj na prašnem nemarnem parkirišču, dobiš samokolnico in si lahko stvari not pelješ, z motorjem ne smeš not...

Samokolnica...pa kaj si nor...

Pa sem mu rekel, da še kaj takega nisem videl v Evropi, pa sem že marsikje kampiral, pa tudi če ni bilo dovoljeno imeti vozila poleg, so dovolili, da si vsaj zapeljal robo na parcelo, nato pa varovan parking itd.

Itak da sem omenil, da potem pa grem raje domov, da bom tudi doma jedel itd. :) 

Se skopal v nadiži in piči kući.

Terme Topolšica smo že omenili, a ne @Frenk 67 ...

Niso to osamljene zadeve.

Se ne čudim, da se ROMI počutijo kot doma!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V normalnem času Slovenske top destinacije želijo tujega turista in ga želijo olupit kot se zagre. Razumljivo, naš turizem je bitični, je top, lahko ponudi marsikaj, težko bo pa skupinsko menzo ob morju za 200kitajcev hkrati. Torej tržiš to kar imaš in po cenah, ki so temu primerne da obdržiš glavo nad vodo.

Zato včasih izjave "nas nočejo". Men je to jasno, masa bi uničila še tisto kar je res lepega. Všeč mi je razvoj malega glampinga na deželi, tri hišice, en bazenček in narava. to mamo. Seveda ne đabe.

Kar je pri nas masovnega se pa žal ne more primerjati s Hrvaško, še manj Italijo, kjer maš kilometre in kilometre plaž. Kjer je ena plaža v Rimniju daljša od cele naše obale. Kjer z maso in ponudbo zaslužijo v sezoni več kot je BDP celega leta v Slo.

Opevamo gore, res so lepe in nore in bivša juga nima nič od tega. Ampak, a bi tja spustil masovni turizem? Da ti "češke sandaličke" vsak dan gor lazijo in vse uničijo?

To kar tržimo naj bo dobro in drago. Bom šel 1x namest 10x. Pa si bom isto zapomnil.

A kaj ma veze to s korono?

Bo Beovička povedala, kam naj gremo na dopust. Pa še kakega turista iz zelene države povabit. Al pa Rome za bone v Portorož. Še ne vem...razmišljam :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

V normalnem času Slovenske top destinacije želijo tujega turista in ga želijo olupit kot se zagre. Razumljivo, naš turizem je bitični, je top, lahko ponudi marsikaj, težko bo pa skupinsko menzo ob morju za 200kitajcev hkrati. Torej tržiš to kar imaš in po cenah, ki so temu primerne da obdržiš glavo nad vodo.

Zato včasih izjave "nas nočejo". Men je to jasno, masa bi uničila še tisto kar je res lepega. Všeč mi je razvoj malega glampinga na deželi, tri hišice, en bazenček in narava. to mamo. Seveda ne đabe.

Kar je pri nas masovnega se pa žal ne more primerjati s Hrvaško, še manj Italijo, kjer maš kilometre in kilometre plaž. Kjer je ena plaža v Rimniju daljša od cele naše obale. Kjer z maso in ponudbo zaslužijo v sezoni več kot je BDP celega leta v Slo.

Opevamo gore, res so lepe in nore in bivša juga nima nič od tega. Ampak, a bi tja spustil masovni turizem? Da ti "češke sandaličke" vsak dan gor lazijo in vse uničijo?

To kar tržimo naj bo dobro in drago. Bom šel 1x namest 10x. Pa si bom isto zapomnil.

A kaj ma veze to s korono?

Bo Beovička povedala, kam naj gremo na dopust. Pa še kakega turista iz zelene države povabit. Al pa Rome za bone v Portorož. Še ne vem...razmišljam :D

 

 

Masovni turizem na Triglavu zaznaš tudi z vohom, vonj po urinu na Kredarici :) 

Kje je Jelko?

Smuča na vodi? kaj se dogaja...

Po drugi strani pa so Romi naši domači, jih "poznamo", bolje kot kakšni pristni Izraelci v dresih, ki se sploh ne umivajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snečer pravi:

Masovni turizem na Triglavu zaznaš tudi z vohom, vonj po urinu na Kredarici :) 

Kje je Jelko?

Smuča na vodi? kaj se dogaja...

Po drugi strani pa so Romi naši domači, jih "poznamo", bolje kot kakšni pristni Izraelci v dresih, ki se sploh ne umivajo.

No sej, zato je treba kasirat, od parkirišča, do scanja, vzpona, vsakega glasnega govorjenja, pa boš isto zaslužil z manjšo količino gostov :D

Jelko pometa, zdej mu je listje na verando nametlo.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Snečer pravi:

dejansko je tako, max. vikend izlet

https://svetkapitala.delo.si/aktualno/moravske-toplice-se-utapljajo-v-turisticnih-bonih/

če ne bi bilo bonov, folk ne bi "dopustoval" v slo, razen par tistih, ki si drugje težko privoščijo

tako pa se na silo iščejo neke "top" destinacije, ki jih pri nas ni

in spet ista zgodba iz gostilne...

"tam je vrhunsko, idi tja, slovenija je lepa in se kar ne neha...."

dokler se ne postavi vprašanje, kje pa je to točno....

 

Nebesa nad Kobaridom

Vila Planika na Jezerskem

Sunrose 7 v Bohinju

... to so vrhunske lokacije.

In na koncu pametuješ ti, ki si vsak obcestni kamen oznacis v  navigacijo.

Vrhunec kulinarike pa ti je sendvič iz lidla.

Ti manjka širine in ker vem da boš to brisal in me blokiral za 14 dni  . Ti bom napisala še tole spadaš ravno v tisto kategorijo ljudi, ki jih jaz preziram. In zakaj? Ker misliš  ,da si übermensch vsi ostali pa da smo navadna sodrga. 

 

Kje kdo dopustuje je stvar vsakega posameznika in mene to ne moti. Motiti me zacne ko mi to hoce kdo prodati kot edino zvelicavo resnico.

 

Vem, da ne preneseš kritike in bos sedaj uzgal kalimeto stajl. Boli mene. 

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, dr.looney pravi:

Nebesa nad Kobaridom

Vila Planika na Jezerskem

Sunrose 7 v Bohinju

... to so vrhunske lokacije.

nimajo svojega privat bazena..  v tem času to odpade , ker se ne moreš ob kopanju dovolj umakniti nekulturnim budalam.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!