Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 16 minutami, truckdriver pravi:

Očitno nisi dobro razumel napisanega. Trdim, da so zame lastne izkušnje tudi nekoga drugega o neki stvari najbolj verodostojen in kredibilen vir. Hvala Bogu, ker se sam držim priporočil stroke, nimam lastnih izkušenj o poteku bolezni Covid 19, kakor tudi ne ogrožam drugih v morebitnem primeru lastne okužbe. Vsi tisti, ki pa ne upoštevate priporočil stroke o preprečitvi širjenja tega trdovratnega in nevarnega virusa, ste zelo škodljivi za družbo. V to sem trdno prepričan.

kako veš, da ne delujem varovalno? Do sebe in drugih, maš kak dokaz, je drugačno razmišljanje že dokaz da sem nevaren?

Kako lahko zdrava oseba, ali oseba brez simtomov širi virus?

 

In kljub vsemu, socialna distanca ter razdalja je več kot dovolj za preprečeveanje širjenja. Več kot dovolj. Brez drame in ostalega.

 

In še dokaz koliko so "pametni" ukrepi in koliko nenazadnje tudi nevarna korona

 
in znan cirkus, na koncu lepo pove, kdo kaj nosi in zakaj
 
 
in še en cirkus :P
120081188_3239727469437764_2878346717980223935_n.thumb.jpg.8483cd15defd760e908b04ba6d7283d6.jpg
K sreči virus loči razrede (upam da ni ponavljal kakega letnika)
ps. med tem časom do danes, so se pri NIJZ uspel spogajat z virusom, da počaka še 30 minut predn udari.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mikrobiolog Gorazd Pretnar o Marko Potrču ter o njegovem “poznavanju” covid-19:

“Gospod Potrč se naslanja na temeljno človekovo pravico do svobode govora: Ima prav, a nekdo mu mora povedati, da svoboda govora nosi s seboj odgovornost. Kolikor širši krog sliši izrečeno, toliko večja je odgovornost govornika. Ali jo bo gospod Potrč prevzel?”

Tisti, ki sledijo znanosti, o učinku nošenja mask vedo, da so učinkovite, zapiše Pretnar. “To vemo še iz časov pred pojavom novega koronavirusa iz znanstvenih člankov. Tudi video posnetki eksperimentov in fizika kihanja so vsem dostopni na internetu. Epidemiološki ukrepi iz učbenikov so logični in temeljijo na preteklih izkušnjah. So Okamova britev. In če bi ostali pri tem, bi bili za vsakogar logični, preprosti in razumljivi. Ker pa je potrebno vzpostaviti vsaj približno normalno življenje, so kolegi Okamovo britev do dobra skrhali. In v tem prostoru omejitev in sprostitev se mnogi izgubijo v labirintu svoje logike. In izhajajoč iz lastnega nerazumevanja so zanje ukrepi bizarni.”

“V mikrobiologiji je 1 lahko 1, lahko 170 in tudi 1500. Iz tega razloga, je potrebno biti pri razlagi številk zadržan in predvsem natančen. Dikcija, ki jo je uporabil prof. dr. Miroslav Petrovec pri vse slovenski raziskavi ni bila 3 do 4 procente okuženih, kot trdi Potrč, ampak je 3 do 4 odstotke prebivalcev Slovenije prišlo v stik z novim korona virusom.” Med okužbo in stikom je velika in bistvena razlika pojasni Pretnar, zelo jasna strokovnjakom. Iz tega razloga je  zapisal pustite stroko stroki. “Kajti ni nepomembno ali si se nadihal aerosolnih kaplijc z trilijon virusi, ali pa si se srečal le z neznatnim številom virusov.”

Pretnar opozarja, da tukaj vsah je vsaj petdeset odtenkov sive. Srečanje zgolj z nekaj virusi pomeni, da jih bodo med potjo makrofagi pospravili, neznan del virusa pokazali drugim imunskim celicam in stekla bo sinteza protiteles, razloži dolgoletni poznavalec virusov. “In seveda takemu dogodku nikakor ne moremo reči okužba, ampak zgolj srečanje z virusom. A za gospoda Potrča je to vseeno. On vidi 66.000 okuženih, ki jim nič ni. Sveta preproščina.”

Pretnar predstavi bistvene podatke, za katere Potrč še v življenju ni slišal. “Več kot je bilo virusa v testu, hujše je bilo obolenje. In ni dvoma, da nošenje mask bistveno zmanjša število izdihanih aerosolnih kapljic z virusom. “Torej, če že ne zaščitimo stoodstotno sogovornika in sebe z nošenjem mask, pa lahko bistveno vplivamo kako hudo bo obolenje in kakšen bo izid. Seveda to dejstvo je gospodu Potrču nerelevantno in enako tudi dr. Mihi Avberšku ter glasnim estradnikom.”

Zato se Pretnar ob koncu sprašuje, kdor ne more doumeti logičnosti ukrepov, ki težijo k minimaliziranju interakcij in z večkratnikom zmanjševanje število okužb, “ima pač intelektualno prenizek domet. Hkrati pa bi tak posameznik rad na vsak način javno izstrelil in pozicioniral čim višje nad znanost in strokovnost. In spet sem v prazno metal svoj čas in svoje znanje,” zaključi svojo temeljito strokovno argumentacijo, zakaj Slovenci naj ne nasedajo slovenskim estradnim trolom na socialnih omrežij, opozarja mikrobiolog dr. Gorazd Pretnar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, Codeine said:

Nočeš pa slišati, da ti pravim, da so ravno tako vsi bolani, kljub drakonskim ukrepom po šolah.

Govora je o širjenju Covid-a in ne drugemu. Maska ni zdravilo za vse bolezni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

43 minutes ago, DAMI34 said:

V končni fazi...20 let nazaj (zdej ni več zajebancij) je bilo to celo dokazano marsikje na cesti, ker je več folka pod vplivom alkohola vozilo (zakonsko določena meja je bila višja, posledično si ga lahko imel več v riti)

To je tudi zavajanje. pred 20leti je bilo dooosti manj vozil, doooosti manj prevoženih kilometrov, avtomobili so bili dosti manj zmogljivi,..

A ni bila vedno zakonska meja 0,5 v zraku = zdajšnjih 0,24 v krvi ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

52 minutes ago, DAMI34 said:

zdravi niso kužni

Ti res nisi pri zdravi.

 

Saj tudi živi niso mrtvi ??? WTF

53 minutes ago, DAMI34 said:

mislim, da krepko fališ. Psihira jih internet in televizija in strokovnjaki v pričakovanju konca sveta.

Kar jim starši dovolijo. Zanimivo da z maskami v šoli imajo probleme samo otroci staršev, ki jih maske motijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pri teh ukrepih gre najbolj na k to, da zaradi teh vseh ukrepov in varnosti ne moreš osebno do zdravnika, a trgovine pune po 200 ludi se noter gnete. To mi ni in mi nikoli nebo jasno.

Da pa je narod neodgovorn, o tem pa ni potrebno zgubljat besed.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

Da so delavci na Petrolu tudi 8 ur v stiku s strankami, trgovci, trgovke itd..večina ma masko pod nosom

Pa to še ne pomeni da je nošenje mask napaka. Saj tudi vozimo hitreje ko je dovoljeno, a naj omejitve ukinemo ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, DAMI34 pravi:

Kako lahko zdrava oseba, ali oseba brez simtomov širi virus?

In kljub vsemu, socialna distanca ter razdalja je več kot dovolj za preprečeveanje širjenja. Več kot dovolj. Brez drame in ostalega.

Tole prvo mene tudi zanima. Če širijo virus le tisti, ki imajo simptome, potem se virus skoraj ne bi mogel širiti, saj se načeloma nihče ne druži s tistimi, ki imajo simptome. Ne vem(o) pa ali nekdo, ki je dobil viruse, a ni zbolel, lahko te viruse prenaša še na druge ljudi.

Pri drugem pa: če bi bili ves čas vsaj dva metra vsaksebi, verjetno mask res ne bi potrebovali, še vedno pa se ne ve dovolj o vseh načinih prenašanja (dihanje, kihanje, prijemanje, ...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, ftp pravi:

Govora je o širjenju Covid-a in ne drugemu. Maska ni zdravilo za vse bolezni.

:slap: Pa dober je, a je tebi sploh jasno kaj so virusi, kako se širijo itd. in če maske ne ustavijo ostalih virusov tudi tvojega covida ne bodo. AJa, pa ne pozabit na razkuževanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Codeine said:

Medtem v Ljubljani. Kje je policija, kje je vojska... NA POMOČ? Vsi brez mask, vsi na kupu? Nobene distance?

Saj neumnost ne pozna meja ne strank.

1 minute ago, Codeine said:

Pa dober je, a je tebi sploh jasno kaj so virusi, kako se širijo itd. in če maske ne ustavijo ostalih virusov tudi tvojega covida ne bodo.

zato ker se ne uporabljajo pravilno. Maska v žepu ali pod brado pač ne pomaga.

saj ne pomagajo 100%, zmanjšajo pa možnost širjenja.

Poglej Bergamo brez ukrepov, a si slep ali selektivno vidiš.

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, ftp pravi:

To je tudi zavajanje. pred 20leti je bilo dooosti manj vozil, doooosti manj prevoženih kilometrov, avtomobili so bili dosti manj zmogljivi,..

A ni bila vedno zakonska meja 0,5 v zraku = zdajšnjih 0,24 v krvi ??

marsikaj je bilo in še bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

neumna/napačna primerjava, izvleček je lahko samo, da lahko nekdo mal več pije pa ne bo povzročil nesreče

ni neumna, podatki so realni, samo izvlečka ljudje ne znajo postavit.

Je pa lep primer kako zavedeš ljudi z sicer uradnimi podatki.

Točno to dela, ko primerja mrtve za covid-om  z ukrepi poti lanski navadni gripi brez ukrepov. Enaka napačna primerjava.

večina ljudi vidi realne podatke, jih pa ne zna pravilno postavit in naredit zaključke, tako kot omenjeno alkohol v prometu.

Če pristavim še kolikokrat si slišal da je konkretno vinjem imel hudo nesrečo pa mu ni bilo nič pa še privezan ni bil, lahko hitro iskoristim in nardim Potrčkovo kampanijo za alkohol v prometu in škodljivost vezanja.

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, ftp pravi:

Ti res nisi pri zdravi.

 

Saj tudi živi niso mrtvi ??? WTF

Kar jim starši dovolijo. Zanimivo da z maskami v šoli imajo probleme samo otroci staršev, ki jih maske motijo.

res me zanima podatek, raziskava in podobno o zdravih, ki so kužni.

Pa še o maskah, kjer so problem starši, valda ti je jasno, da določeni razredi ja, drugi ne, v reazredu sede ne pri telovadbi ne, v hodniku ja, je kr nekaj. 

pred 6 minutami, ftp pravi:

Pa to še ne pomeni da je nošenje mask napaka. Saj tudi vozimo hitreje ko je dovoljeno, a naj omejitve ukinemo ???

Kdo je reku, da je napaka, efektivno ni. Ima tudi en kup stranskih produktov in problemov. Ubadamo s z masko, ne zaščitimo pa DSjev, lovimo miši, sloni pa uidejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

res me zanima podatek, raziskava in podobno o zdravih, ki so kužni.

tudi mene o živih ki so mrtvi :naughty:

Pa kako veš da si zdrav če test ni zanesliv. Torej si potencialno bolan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Darko3g pravi:

Tole prvo mene tudi zanima. Če širijo virus le tisti, ki imajo simptome, potem se virus skoraj ne bi mogel širiti, saj se načeloma nihče ne druži s tistimi, ki imajo simptome. Ne vem(o) pa ali nekdo, ki je dobil viruse, a ni zbolel, lahko te viruse prenaša še na druge ljudi.

Pri drugem pa: če bi bili ves čas vsaj dva metra vsaksebi, verjetno mask res ne bi potrebovali, še vedno pa se ne ve dovolj o vseh načinih prenašanja (dihanje, kihanje, prijemanje, ...)

Tisti, ki se okužijo, se ne okužijo od zdravih. in pika.

Okužijo se od simtomov, predvsem od izdihanega zraka obolelega/okuženega. Načeloma se zlo družijo:

1. v žariščih, domovi starejših in cone, ki ne pomagajo, če zrak kroži po vseh prostorih

2. na žirkah, tesno gnetenje ljudi, globoko dihanje, potenje in podobno

3. evo, to je bistvo, razdalja, pa mogoče še, kjer se druži kup različnih ljudi, kontrola simtomov pred vhodom. Veliko bolj bistveno je merjenje temperature (je en od simtomo, ki pa ga določen% okuženih nima)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

ni neumna, podatki so realni, samo izvlečka ljudje ne znajo postavit.

Je pa lep primer kako zavedeš ljudi z sicer uradnimi podatki.

Točno to dela, ko primerja mrtve za covid-om  z ukrepi poti lanski navadni gripi brez ukrepov. Enaka napačna primerjava.

večina ljudi vidi realne podatke, jih pa ne zna pravilno postavit in naredit zaključke, tako kot omenjeno alkohol v prometu.

Če pristavim še kolikokrat si slišal da je konkretno vinjem imel hudo nesrečo pa mu ni bilo nič pa še privezan ni bil, lahko hitro iskoristim in nardim Potrčkovo kampanijo za alkohol v prometu in škodljivost vezanja.

ko boš meni predočil podatke, umrlih, z zamudo zdravljenih, zaradi podaljšanja vrst v zdravstvu, zaradi 2 mesečne zamude in čakanja, ker je bilo vse podrejeno koroni, ti bom verjel. 

Slučajno realno slišim in vidim, kako je.

Pa nared Potrčka, če si prepričan v svoj prav, še prej pa mal v fitnes, ker določen % sledil se obesi na 6 pack in zato verjame :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

neumna/napačna primerjava, izvleček je lahko samo, da lahko nekdo mal več pije pa ne bo povzročil nesreče

Po čem sklepaš da je napačna. Podatki so relani - točni

Jaz vem zakaj ni točna. Me pa zanima če na teh podatkih, ki so nam bližje, dokažeš zakaj ni tako kot zgleda.

In ja akohol je problem. Samo zakaj, čakam pojasnilo.

Just now, DAMI34 said:

ko boš meni predočil podatke, umrlih, z zamudo zdravljenih, zaradi podaljšanja vrst v zdravstvu, zaradi 2 mesečne zamude in čakanja, ker je bilo vse podrejeno koroni, ti bom verjel. 

O tem smo že, beri nazaj.

1 minute ago, DAMI34 said:

Slučajno realno slišim in vidim, kako je.

Dvomim

 

1 minute ago, DAMI34 said:

Pa nared Potrčka, če si prepričan v svoj prav, še prej pa mal v fitnes, ker določen % sledil se obesi na 6 pack in zato verjame

ne bom, ker vem da ni prav, ti tudi, samo ne veš zakaj, če pa številke kažejo drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ftp pravi:

 

Pa kako veš da si zdrav če test ni zanesliv. Torej si potencialno bolan.

no zdej si pokazal poznavanje. 

V večini primerov test pokaže "false pozitive". Sem tudi zapisal kdaj, ke tudi objavljeno. Ni enak % napačno negativnih rezultatov, pa čeprav se lahko tam pa tam zmotijo.

Še 1x te vprašam, kako je lahko človek brez simtomov bolan?

Pojasni. Po tvojem smo vsi pogojno prenašalci virusa, prav tako pozitivni na sars cov 2

še 1x za vse dvomljivce, a tudi WHO laže?

Jun.08 -- Maria Van Kerkhove, head of the World Health Organization’s emerging diseases and zoonosis unit, says transmission of the coronavirus by people who aren’t showing symptoms is "very rare.” She spoke Monday at a briefing in Geneva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi testi so narejeni da naredijo "false positive" ker je to dosti manj škodljivo kot "false negative" Kapiš.

2 minutes ago, DAMI34 said:

Pojasni. Po tvojem smo vsi pogojno prenašalci virusa, prav tako pozitivni na sars cov 2

Zato maske in ostali ukrepi. Saj med  zdravimi  tudi razdalje in razkužila ne potrebuješ. kapiš

7 minutes ago, ftp said:

Pa nared Potrčka, če si prepričan v svoj prav, še prej pa mal v fitnes, ker določen % sledil se obesi na 6 pack in zato verjame

zanimivo da v obeh primerih (Covid, in alkohol) so podatki točni in enkrat ti je OK. drugič pa zavajanje. Pojasni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ftp pravi:

Vsi testi so narejeni da naredijo "false positive" ker je to dosti manj škodljivo kot "false negative" Kapiš.

Zato maske in ostali ukrepi. Saj med  zdravimi  tudi razdalje in razkužila ne potrebuješ. kapiš

zanimivo da v obeh primerih (Covid, in alkohol) so podatki točni in enkrat ti je OK. drugič pa zavajanje. Pojasni.

Jun.08 -- Maria Van Kerkhove, head of the World Health Organization’s emerging diseases and zoonosis unit, says transmission of the coronavirus by people who aren’t showing symptoms is "very rare.” She spoke Monday at a briefing in Geneva.

Pejva po vrsti. Če nimam simtomov sem lahko:

1. zdrav

2. asimptomatik

Sedaj mi pa povej, kako lahko prenašam virus. Upam, da je vprašanje dovolj enostavno.

Namreč za prenos rabiš izdihan virus ali prenos s sluzjo. Če ni simtomov ni prenosa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, DAMI34 said:

V večini primerov test pokaže "false pozitive"

En zdrav v karanteni ni nobena "pomembna" škoda, en bolan naokoli je pa lahko katastrofa.

 

Malo enostavnejša razlaga.

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ftp pravi:

En zdrav v karanteni ni nobena "pomembna" škoda, en bolan naokoli je pa lahko katastrofa.

 

Malo enostavnejša razlaga.

post višje.

Pa še citat, tega zapisa.

Ker ene nona ne zmore več kot 80km/h po AC, bi potem moral omejit max brzino na AC na 80km/h :P

Vsi zdravi v karanteni je velika škoda, tako gospodarska kot na splošnem zdravju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

Jun.08 -- Maria Van Kerkhove, head of the World Health Organization’s emerging diseases and zoonosis unit, says transmission of the coronavirus by people who aren’t showing symptoms is "very rare.” She spoke Monday at a briefing in Geneva.

Pejva po vrsti. Če nimam simtomov sem lahko:

1. zdrav

2. asimptomatik

Sedaj mi pa povej, kako lahko prenašam virus. Upam, da je vprašanje dovolj enostavno.

Namreč za prenos rabiš izdihan virus ali prenos s sluzjo. Če ni simtomov ni prenosa.

Zdaj pa povej kako mi boš to dokazal. Dokaži da imaš voh, in okus??? A bi moral naokoli s trermometrom, da preverim vsakega ki se mi približa brez maske?

oz. kako naj ljudje dokazujejo da so zrdavi. Ljudje smo po naravi lažnivci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

Ker ene nona ne zmore več kot 80km/h po AC, bi potem moral omejit max brzino na AC na 80km/h

ta je pa mimo

2 minutes ago, DAMI34 said:

Vsi zdravi v karanteni je velika škoda, tako gospodarska kot na splošnem zdravju.

Ma kje ti živiš. Kje smo vsi zdravi v karanteni. Kaj bluziš.

čakam pojasnilo zakaj je alhkohol v prometu problem, čeprav številke kažejo drugače.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ftp pravi:

Zdaj pa povej kako mi boš to dokazal. Dokaži da imaš voh, in okus??? A bi moral naokoli s trermometrom, da preverim vsakega ki se mi približa brez maske?

oz. kako naj ljudje dokazujejo da so zrdavi. Ljudje smo po naravi lažnivci.

Zakaj bi rabil dokazovat? Če sem sllep, brez vonja in brez okusa, še ne širim virusa. Kako se ga širi sem zapisal.

Ukrep distanca.

Da, lahko tudi termometer pred dogodki, ki so rizični, kjer je zadrževanje ljudi več časa v istem prostoru, in kjer ni moč izvest distance. 

In če se ti kdo približa brez maske se mu umakni.

Pravkar, ftp pravi:

ta je pa mimo

Ma kje ti živiš. Kje smo vsi zdravi v karanteni. Kaj bluziš.

čakam pojasnilo zakaj je alhkohol v prometu problem, čeprav številke kažejo drugače.

 

enako kot tvoje

Kje smo zdravi v karanteni? Si pozabil? V občinah, na Hrvaško recimo ne morem, ampak samo zato ker nimam nepremičnine in plovila, tistim se vilrus do 48 ur izmika, potem pa napade.

Alkohol je v prometu še vedno, določen promil je dovoljen, določen pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!