Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 2 urami, ftp pravi:

Itak folk popizdeva za vsako figo.

Na začetku so popizdevali, zakaj ne zapremo države, ker nam bodo italijano prinesli corono, zdaj zakaj zapiramo, jutri pa ....

oprosti, govorim o gostincih, pekih, slaščičarjih, hotelih...komaj so zalaufali, pa jih spet ustavljajo.

Da bodo Italijani prinesli korono so pizdili tisti, ki so podobno razlgedani kot tile sedaj, ki trdijo, da so kolesarji leglo okužb.

Je pa nekaj dobrega s to Korono, odkar jo mamo, noben več ne umre zaradi gripe. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Codeine pravi:

Seveda, ko slišiš na novinarski konferenci take nebuloze. A so vam popolnoma oprali možgane. Če grem na sprehod z družino in ni nikjer nikogar moramo imet maske gor. A to je normalno. Virus je zdaj kar v zraku po vsaki vukojebini.

res bi rad slišal strokovno pojasnilo (Beovičke al podobnih strokovnjakov z NIJZ), zakaj maska na prostem, ko šetaš psa, kolesariš, koplješ vrt, pereš avto :P

Blesavo kopiranje ukrepa Italije. In kaj dela folk, ma maske pod brado ali pod nosom, sem včeraj gledal.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

res bi rad slišal strokovno pojasnilo, zakaj maska na proste, ko šetaš psa, kolesariš, koplješ vrt, pereš avto :P

Blesavo kopiranje ukrepa Italije. In kaj dela folk, ma maske pod brado ali pod nosom, sem včeraj gledal.

Evo, to trdijo... ti so popolnoma zblazneli...

Maske tudi na prostem

Kot je pojasnila državna sekretarka na ministrstvu za zdravje Tina Bregant, so številke novo okuženih izjemno visoke. "Enostaven in učinkovit ukrep je nošenje maske, zato je v odloku zapisana nošnja mask tudi na prostem," je pojasnila. Kot je razložila, je nošnja mask smiselna tudi pri samostojni aktivnosti na prostem. "Kapljice, aerosoli ostajajo v zraku, okoli nas je oblak. Če tega ne želimo deliti z ljudmi, ki se nahajajo v istem prostoru, ali tja pridejo takoj za nami, nosimo maske," je bila jasna.

Dodala je, da maske za najmlajše do šestega leta starosti niso obvezne, niso pa primerne tudi zato, ker otroci ne znajo in ne zmorejo pravilnega nošenja mask. Med izjeme pri ukrepu o nošenju mask spadajo tudi osnovnošolci do 5. razreda in vzgojitelji v vrtcih.  Ob tem je pozvala tudi, da bo poleg doslednega nošenja mask pomembna tudi ustrezna razdalja in da se odpovemu druženju. 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Codeine pravi:

Evo, to trdijo... ti so popolnoma zblazneli...

Maske tudi na prostem

Kot je pojasnila državna sekretarka na ministrstvu za zdravje Tina Bregant, so številke novo okuženih izjemno visoke. "Enostaven in učinkovit ukrep je nošenje maske, zato je v odloku zapisana nošnja mask tudi na prostem," je pojasnila. Kot je razložila, je nošnja mask smiselna tudi pri samostojni aktivnosti na prostem. "Kapljice, aerosoli ostajajo v zraku, okoli nas je oblak. Če tega ne želimo deliti z ljudmi, ki se nahajajo v istem prostoru, ali tja pridejo takoj za nami, nosimo maske," je bila jasna.

Dodala je, da maske za najmlajše do šestega leta starosti niso obvezne, niso pa primerne tudi zato, ker otroci ne znajo in ne zmorejo pravilnega nošenja mask. Med izjeme pri ukrepu o nošenju mask spadajo tudi osnovnošolci do 5. razreda in vzgojitelji v vrtcih.  Ob tem je pozvala tudi, da bo poleg doslednega nošenja mask pomembna tudi ustrezna razdalja in da se odpovemu druženju. 

budala, nej gre mal vn, ji ne bo nič ostalo v zraku :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Codeine pravi:

Jebeš tako vlado, ki namenoma ogroža vse otroke, ki so morali ostati v šolah.

...ja kako zdaj....ogroža. Saj gre za svetovno prevaro...gripico...teorijo zarote....tako ste še pred kratkim vpili. Zdaj pa ogroženi...od koga?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, DAMI34 said:

Je pa nekaj dobrega s to Korono, odkar jo mamo, noben več ne umre zaradi gripe.

Poleti ni gripe če še ne veš. Bo pa kmalu prišla.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, BIF pravi:

...ja kako zdaj....ogroža. Saj gre za svetovno prevaro...gripico...teorijo zarote....tako ste še pred kratkim vpili. Zdaj pa ogroženi...od koga?

Vsaj malo poskušaj razmisliti o tem, kaj sem z napisanim želel povedati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

budala, nej gre mal vn, ji ne bo nič ostalo v zraku :P

Previj na 52:10 ko ačne razlagati o maskah ... tudi glede karanten in zdravstvenih delavcev je zanimivo... četudi je bil v stiku lahko zdravstveni delavec dela do pojava simptomov itd. in zraven okuži pol bolnice, če se izkaže, da je asimptomatski WTF ?!? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ftp pravi:

Če ne boš priden v šoli, boš administrator na MS :kva2:

Ko ni pametnega odgovora pa začnimo z žaljenjem. Le kdo ima takšen modus operandi?

V bistvu pa si norci delaš iz virusa ravno ti, ko trdiš, da ni nevaren za otroke, ki so morali ostali v šoli?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Codeine said:

Ko ni pametnega odgovora pa začnimo z žaljenjem

Ok. Se opravičujem.

 

6 minutes ago, Codeine said:

V bistvu pa si norci delaš iz virusa ravno ti, ko trdiš, da ni nevaren za otroke, ki so morali ostali v šoli?

Se ne delam norca z virusa, kvečjemu z admini. ?

 

Zdaj pa res ne razumem.

Najprej zakaj vse zapirajo, ker bo vse propadlo ?

Potem zakaj ta mali otroci ostanejo v šoli ? Saj če grejo domov, bodo tudi starši doma (odsotni z dela), torej se ne bo delalo.

 

A ti samo da si proti pa je ok?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, ftp pravi:

Zelo zanimivo, da tu na forumu, ukrepi motijo samo administratorje (3x).

Zgolj naklučje?

Ma saj ni problem, da jih motijo ukrepi. Naj jih, vsak ma pravico do svojega mnenja.... 

tu je drugi problem, ampak o temu kdaj drugič, v drugi temi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, ftp pravi:

Ok. Se opravičujem.

Se ne delam norca z virusa, kvečjemu z admini. ?

Zdaj pa res ne razumem.

Najprej zakaj vse zapirajo, ker bo vse propadlo ?

Potem zakaj ta mali otroci ostanejo v šoli ? Saj če grejo domov, bodo tudi starši doma (odsotni z dela), torej se ne bo delalo.

A ti samo da si proti pa je ok?

Poglej kaj sem gor napisal, če je virus je virus za vse. In če je res tako hudo je potrebno zaščititi VSE. Ali trdiš, da so lahko nekateri pač kolateralna škoda. Glede na tale graf niso nič manj ogroženi kot ostali.

Screenshot 2020-10-15 at 14.02.37.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Codeine said:

Poglej kaj sem gor napisal, če je virus je virus za vse. In če je res tako hudo je potrebno zaščititi VSE. Ali trdiš, da so lahko nekateri pač kolateralna škoda.

Jaz ne trdim nič in nisem komentiral ukrepov ampak vaše  nasprotujoče si izjave.

Primer. Ne bi smeli zapirat dejavnosti in otroci bi morali biti doma.

To ne gre, če so otroci doma so tudi starši. A bi ti 6 letnega mulca samega doma pustil ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

40 minutes ago, Codeine said:

Ko ni pametnega odgovora pa začnimo z žaljenjem. Le kdo ima takšen modus operandi?

 

Zakaj se pa nisi oglasil ko je moderator posiljal ljudi v klet trepetat itd?   Tudi to je zaljenje, ker pa je v drugi smeri, je pa ocitno dovoljeno....  Tako, da imas tudi odgovor na zgornje vprasanje tule.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

Jaz ne trdim nič in nisem komentiral ukrepov ampak vaše  nasprotujoče si izjave.

Primer. Ne bi smeli zapirat dejavnosti in otroci bi morali biti doma.

To ne gre, če so otroci doma so tudi starši. A bi ti 6 letnega mulca samega doma pustil ?

Čakaj malo, se pravi, mi želiš povedati, da v primeru, da je potrebno delati in nimaš kam vtakniti otroka, virus čudežno več ni nevaren. Ali kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Fazer03 pravi:

V začetku je bilo tako, da se je folk spraševal, kdo koga pozna, ki ima ali je prebolel virus. No in sedaj je tako, da vsak pozna nekoga s tako ali drugačno izkušnjo. Prijatelj danes prihaja iz bolnice, znanec je na raspiratorju, njegova v bolnici, drugi znanec prav tako hospitaliziran ...

 

se pravi same neodgovorne osebe, kršitelji pravil in prekrškarji. Lepe prijatelje maš.

lp

zJJ teorijo zalepljen soforumaš :P

 

pred 1 uro, Fazer03 pravi:

 

In potem nekateri trdijo, da virusa ni in je vse samo "teror" ... 

 

nihče tega ne trdi, prosim za malo bolj konkretno in skoncentrirano branje rubrike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Fazer03 pravi:

Vsem brihtolom privoščim 14 dnevno bivanje v UKC in to s predpostavko,da so zdravi in le okusijo kako je, ko ni obiskov, se hranijo s tistim kar jim pripeljejo, probaš spat in bedet ob še parih pacientih v sobi  ... če pa k tem prišteješ še težave z zdravjem pa verjemite mi ni nič kaj prijetno.

Lp in ostanite zdravi.

brihtoli so sprobal to in še mnogo več, mnogo, mnogo več. Se hitro naštejemo v tej temi. O delavcih večinoma sama pohvala. Da tudi graja, med njimi so jebivetri, v večini pa kapo dol, življenje žrtvujejo za druge.

O vodstvu, državi in ukrepih pa malo bolj ostro. Ne bom se spuščal v polemiko, poznam pa osebno zelo veliko zdravstvenega osebja. Nekateri so tiho, drugi povzdignejo glas in povedo resnico, tretji se bojijo za plačico in so pač tam in delajo, kar se jim ukaže.

Ko se kritizira zdravstvo, se kritizira odgovorne. Vodstveni kader, državo, ker v 4-5 mesecih ni bila sposobna urediti zadev. Povečati števila postelj, bolje izolirati ali celo narediti Kovid bolnišnice. Ne pa da sedaj delavci (primer celjska bolnišnica) cepajo kot muhe.

pred 1 uro, ftp pravi:

Poleti ni gripe če še ne veš. Bo pa kmalu prišla.

jp, poletje je :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Codeine said:

Čakaj malo, se pravi, mi želiš povedati, da v primeru, da je potrebno delati in nimaš kam vtakniti otroka, virus čudežno več ni nevaren. Ali kako?

A se hecas, ali si res tak ???  Pa ne sedaj da žalim.

Preberi si moje zapise še enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Codeine pravi:

Previj na 52:10 ko ačne razlagati o maskah ... tudi glede karanten in zdravstvenih delavcev je zanimivo... četudi je bil v stiku lahko zdravstveni delavec dela do pojava simptomov itd. in zraven okuži pol bolnice, če se izkaže, da je asimptomatski WTF ?!? 

 

1. ne loči med kapljično okužbo in aerosolno

2. še vedno ji ni jasno da zdrav osebek ni bolan in ne kuži

3. tekači so zajebani :P

4. dejstvo pa je: maske so smiselne...

5. lepo so ji novinarji povedali o raziskavah

Zdej pa sam en kratek stavek, ker vem da je ne menja dnevno. Taisto masko okuženo baje z "aerosoli" in drugim šitom mečka po rokah, jo vtakne v žep in naslednji dan na gobec...brihta težka

 

 

pred 1 uro, ftp pravi:

Zelo zanimivo, da tu na forumu, ukrepi motijo samo administratorje (3x).

Zgolj naklučje?

prvi opomin...

podaj jasna menja in citiraj članke tujih ali naših raziskav, da oporekaš pišočemu, njegova funkcija nima veze z njegovim mnenjem

Zgolj naklučje, da sem te opozoril?

 

pred 1 uro, BIF pravi:

Ne!....ista šola...

beri zgoraj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BlackDoc pravi:

Wait what? Maske ne bi imel, hkrati je pa nevaren virus??

da, maska je edini in smoteren rešitelj vsega problema z virusom. Če je to res jo nosim ne 24 ur, ampak 25 ur dnevno :P

 

pred eno uro, motozajebant pravi:

Ma saj ni problem, da jih motijo ukrepi. Naj jih, vsak ma pravico do svojega mnenja.... 

tu je drugi problem, ampak o temu kdaj drugič, v drugi temi :)

drži se teme

pred 51 minutami, jvalant pravi:

Zakaj se pa nisi oglasil ko je moderator posiljal ljudi v klet trepetat itd?   Tudi to je zaljenje, ker pa je v drugi smeri, je pa ocitno dovoljeno....  Tako, da imas tudi odgovor na zgornje vprasanje tule.

ne bi jaz o tem, kdo je koga kam pošiljal. In ne rabim te ali sebe poslati v klet, nas bo JJ vse, oziroma vas je že v dnevno sobo. Ma v kleti je boljši razgled, ozimnica, zaloge alkohola, boljši zrak

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!