Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred eno uro, Scarabeo 500 pravi:

A aktivno deluješ na političnem področju?

ne aktivno..debilno.. 

pred 48 minutami, izibajker pravi:

Zelo verjetno je, da naš soforumaš trucki aktivno propagira in reklamira svojega liderja in svojo politično opcijo tudi na drugih socialnih platformah, komentarjih...

Na moto forumu je pretežno aktiven v ideoloških temah (npr. Vlada in Korona).

Tudi to lahko nekaj pove o njegovih "motivih" zakaj se je sploh pridružil tej moto skupnosti.

izbral si je sx-a ker je mislil da bo imel pri damiju pa mausu mal fore..

pred 34 minutami, maus pravi:

Psi lahko ščijejo po parkih jaz pa ne smem ... niti pred 21:00 uro ... takoj fašem JRM

Težko je policaju dopovedat, da nimam korone, da me pa že mau prostata jebe :dry: .. sicer pa .. kao bo vedu, da sem jaz :? ... :P

saj ne bo vedel..rećeš maus tukej pa preden mu bodo to prevedli si že v varnem zavetju svojega domeka..

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, truckdriver pravi:

Truckdriver je miroljubna oseba, ki se jo ni potrebno nikomur bati. Imam pač drugačna stališča od mnogih drugih na tem forumu. To je pa tudi vse. Vendar kot kaže, tukaj kar mrgoli enoumnežev, ki so me nekateri začeli že zmerjati in grobo žaliti. to pove veliko o vas samih. Priporočam, da kdaj stopite pred ogledalo in si dobro ogledate podobo v njem. Včasih komu tudi pomaga. 

Saj sem se včeraj, pa sem se ustrašu kolk sem že star...40 let je že minil od kar nas je JJ gonil po gmajni :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, MARE 65 pravi:

Saj sem se včeraj, pa sem se ustrašu kolk sem že star...40 let je že minil od kar nas je JJ gonil po gmajni :huh:

o šit..se mi pa smiliš..da te je en klinčev komunajzar teral po hosti je pa tud podn..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Lost Name pravi:

6BF8FF8B-11B1-4A7B-81C2-78D954E4FB68.jpeg

Meni zmaga tista: "Tolk si perem roke, da sem našel žig iz diskoteke Turist..."

pred 5 minutami, thumper pravi:

o šit..se mi pa smiliš..da te je en klinčev komunajzar teral po hosti je pa tud podn..

Saj veš mlad pa neumen...

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, MARE 65 pravi:

Beri moj odgovor Damiju. Đabe vsi tvoji tečaji :lol1:

Nč bat, moj zna še kaj drugega uporabnega, ne samo scat na ukaz. Scat na ukaz so  znali vsi moji cucki.....
In tudi vsem svojim tečajnikom povem kako to naučit psa.  

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem prav razumel, je ta virus bil zmeraj z nami ?!?

Link: https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_coronavirus

SLO prevod:

Odkritje človeških koronavirusov
Človeški koronavirusi so bili odkriti kot eden izmed številnih povzročiteljev prehlada. Raziskave na področju preučevanja prehlada so nastale, ko sta Britanski svet za medicinske raziskave in ministrstvo za zdravje leta 1946 v Salisburyju ustanovila enoto za skupno prehladno prehrano (CCRU). [22] Pod vodstvom Andrewesa je raziskovalni laboratorij odkril več virusov, kot so virusi gripe, virusi gripe in rinovirusi, ki povzročajo prehlad. [23] [24]

David Arthur John Tyrrell se je CCRU pridružil leta 1957 in nasledil Andrewesa leta 1962. [25] Leta 1960 je prvič razvil tehniko gojenja rinovirusov z uporabo nosnih epitelijskih celic. [26] [27] [28] Njegova ekipa je kmalu zatem razvila koncept široke kategorizacije virusov prehlada v dve skupini: eno skupino, imenovano H sev, je bilo mogoče vzdrževati le v kulturi celičnih celic človeškega zarodka in ledvic, drugo skupino, imenovano M sev, pa v celični kulturi človeškega zarodka in ledvic v opičnih zarodkih. [29] Do takrat je bilo v kateri koli od teh celičnih kultur mogoče gojiti veliko virusov prehlada, ki so bili zato razvrščeni kot sev M ali H. [30] [31]

V letih 1960–1961 je Tyrrellova ekipa v internatu v Epsomu v Surreyju odvzela bris grla 170 šolarjem, ki so imeli prehlad. Anglija. Med redkimi vzorci, ki jih ni bilo mogoče gojiti v nobenem gojišču, je bil vzorec z oznako B814, zbran 17. februarja 1961, še posebej okužen med zdravimi prostovoljci. [32] Ni dokazov, ali je bil patogen v B814 bakterija ali virus, saj so vse razpoložljive metode bakterijskih in virusnih kultur pokazale negativne rezultate. Ohranili smo ga lahko le v človeški sapnični kulturi in ga poskusno prenesli na zdrave prostovoljce z nazalno inokulacijo. [33] Leta 1965 so lahko potrdili, da je bil patogen virus, ki prehaja skozi filter, dovzeten za zdravljenje z etrom (kar kaže na lipidno ovojnico virusa), ki je lahko pri prostovoljcih, zdravljenih z antibiotiki, povzročil mraz (kar kaže, da to ni bila bakterija), in gojijo v kulturi epitelijskih celičnih celic človeškega zarodka-sapnika. Serološki testi (reakcije antigen-protitelesa) so nadalje pokazali, da virus takrat ni bil povezan (ni reaktiven) s protitelesi (serotipi) nobenega znanega virusa. [2] Poročila v British Medical Journal sta Tyrrell in Malcolm L. Bynoe sklenila takole:

Po precejšnjih začetnih dvomih zdaj verjamemo, da je sev B814 virus, ki praktično ni povezan z nobenim drugim znanim virusom človeškega dihalnega trakta, čeprav je, ker je eter labilen, morda miksovirus. [34]

Toda nasprotovali so si glede identitete virusa, kot so omenili v poskusnih rezultatih, in rekli:

Ugotovljeno je bilo, da B814 ne pripada nobenemu od serotipov uporabljenega miksovirusa, vendar je lahko oddaljen od virusa gripe C ali Sendai. [34]

Dorothy Hamre in John J. Procknow sta v neodvisni raziskavi v ZDA preučevala okužbo dihal med študenti medicine na univerzi v Chicagu. [35] Leta 1962 so dobili pet vzorcev, ki so bili povezani z zelo različnimi simptomi, ki so povzročali le blag prehlad, in jih je bilo mogoče gojiti samo v sekundarnem človeškem ledvičnem tkivu, v nasprotju z drugimi virusi prehlada, ki jih je bilo mogoče vzdrževati v kulturi cepiv opic in zarodkov. Serološki test je pokazal, da niso bili miksovirusi (Orthomyxoviridae). Svoje odkritje so predstavili kot "Nov virus, izoliran iz človeškega dihalnega trakta", v Zborniku Društva za eksperimentalno biologijo in medicino leta 1966. [36] Nadalje so preučevali en vzorec, imenovan 229E, gojen v človeški diploidni celični kulturi (Wi-38) in opisali njegove razvojne stopnje s pomočjo prenosne elektronske mikroskopije, da bi pokazali, da gre za nov tip virusa. [37]

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, thumper pravi:

jst grem tud vsako noč ob 1.20 scat pa ni konc sveta..

A pred hišo? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, truckdriver pravi:

 V demokraciji vedno prevladuje večina in ne manjšina. 

Tu imaš deloma prav,ampak samo deloma. Trenutnega premierja je volilo 219,000 volilnih upravičencev od skupno 1.609,000 (oboje malo zaokroženo). In če govoriva o prevladujoči večini.....

Kajti tisti, ki ki se volitev niso udeležili, ga niso volili.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej je kot bil v temi vlada :)

No..sem raje tukaj. Diham pravi zrak brez maske. Pa kupčka sem podrl.

20201020_111153.thumb.jpg.0b03dcf4ce8e7cb91efa671251a14b76.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo počasi si tole preberite in našli boste vzporednice. Preberite in najprej preberite, potem pa na drevo.

Diktatura, tudi diktatorstvo, je politična ureditev, v kateri ima vladajoči razred, največkrat pa posameznik, neomejeno oblast. Avtokratski vodja tovrstne države oziroma vlade je diktator. Nekateri znanstveni pristopi opredeljujejo diktatorstvo kot obliko vladavine, ki ima moč, da vlada brez odobritve ljudstva (podobno kot avtoritarizem), medtem ko totalitarizem opisuje državo, ki ureja skoraj vsak vidik družbenega in privatnega vedenja državljanov. Z drugimi besedami, diktatorstvo se nanaša na izvor vladajoče moči (od kod prihaja), tolitarizem pa se nanaša na področje vladanja. V tem smislu je diktatorstvo (vlada brez odobritve s strani državljanov) kontrast demokraciji (vlada prihaja iz ljudskih vrst), totalitarizem (vlada nadzoruje vsako perspektivo človeškega življenja) pa je nasprotje pluralizma (vlada dovoljuje različne stile življenja in mnenj).

Diktatura je v splošnem pogosto obravnavana kot samovoljna in nasilna oblika vladavine, ki je ne omejujejo nobeni zakoni in se opira predvsem na zagotavljanje avtoritete z uporabo sile. Javnost je cenzurirana, zato je kakršnokoli delovanje proti oblastniški strukturi, vključno s kritiko, kaznovano. V diktaturi je religija največkrat preganjana, saj predpostavlja višjo avtoriteto (najočitneje v stalinizmu).

 

Vir: Wikipedija

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Sej je kot bil v temi vlada :)

No..sem raje tukaj. Diham pravi zrak brez maske. Pa kupčka sem podrl.

20201020_111153.thumb.jpg.0b03dcf4ce8e7cb91efa671251a14b76.jpg

Fouš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!