Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

ne vem zakaj mi ne da predogleda.

Bom prevedel Kacina:

Včeraj je bilo opravljenih 1391 testiranj, potrjenih je bilo novih 1767  okužb :P

 

 

https://www.facebook.com/miomirmiki.vogrinc/videos/10220903529712751

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No po enem mesecu od okužbe.... okus in vonj se mi počasi vrača. To je pa to :) Po 10 dneh od okužbe sem bil že nazaj v službi. Moja, ki je bila ves čas zraven mene ni zbolela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, 3nity pravi:

Od takrat dalje so na pacientovo željo družinski zdravniki izdajali napotnice za analize krvi ter ob pomanjkanju predpisovali Plivit D3.

Screenshot(187).png.a9f78d0337c772bbe0dcb8178f587a4e.png

Lepo napisano, točno to kar me moti pri naši preventivi, zakaj bi moral na pacientovo željo it na pregled krvi, če pacient sploh ne ve za to da mu ga primanjkuje? Saj se lepo sliši, ampak zakaj potem rabim zdravnika če mu moram sam predlagat preiskave?

Ne vem od kje je tisti citat, saj ne pravim da se je prvič pojavil D medijih pri nas šele letos, ampak so ga pa bile polne naslovnice v vseh mainstram medijih, če mi ni vsaj 20ljudi omenilo tega... Takih, ki sigurno ne bi izrazili želje pri osebnem zdravniku za pregled... Glede severnjakov pa itak, saj je tudi koža drugačna (bolj občutljiva) poleg prehrane. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Vito23 pravi:

Po 10 dneh od okužbe sem bil že nazaj v službi. Moja, ki je bila ves čas zraven mene ni zbolela.

Si imel odrejeno karanteno 10 dni in to je to ali si bil na vnovičnem testiranju, ki je pokazalo negativen rezultat?

 

pred 1 uro, BlackDoc pravi:

točno to kar me moti pri naši preventivi, zakaj bi moral na pacientovo željo it na pregled krvi, če pacient sploh ne ve za to da mu ga primanjkuje? Saj se lepo sliši, ampak zakaj potem rabim zdravnika če mu moram sam predlagat preiskave?

Se popolnoma strinjam s teboj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, 3nity said:

Si imel odrejeno karanteno 10 dni in to je to ali si bil na vnovičnem testiranju, ki je pokazalo negativen rezultat?

Ni ponovnrga testiranja. Če se počutiš ok po izteku samoizolacija, brez simptomov zadnjih 48ur, gremo nazaj garat. No, če ti ni za garat, zajamraš da se ne počutiš OK in gremo dalje izležavat (ne mislim na one, ki dejansko imajo simptome ampak na onih 99% ostalih, ki jim je ql bit doma in ne delat) ...

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Vito23 pravi:

No po enem mesecu od okužbe.... okus in vonj se mi počasi vrača. To je pa to :) Po 10 dneh od okužbe sem bil že nazaj v službi. Moja, ki je bila ves čas zraven mene ni zbolela.

Se pravi, da po 10 dneh nisi več pozitiven kljub temu, da nimaš še okusa...ima sodelavec take simptome...je en teden že doma. Sem mu rekel, da vprašanje če se mu bo okus vrnil pred mesecem dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čez zihr ga ni :P

 

127633700_4667554259952276_6902311170463750758_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Shillien pravi:

in na žalost niso nobenga dobli + visoke kazni napisali, bi bla lepa šola za ostale.

Sprašujem se, kako nor in bolan na umu mora biti človek, da kaj takšnega želi otrokom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Codeine pravi:

Sprašujem se, kako nor in bolan na umu mora biti človek, da kaj takšnega želi otrokom.

Vse je šlo v tri krasne...ne vem, kdo nas še lahko reši :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Codeine pravi:

Sprašujem se, kako nor in bolan na umu mora biti človek, da kaj takšnega želi otrokom.

čaki šole so zaprte, mi smo zaprti, gospodarstvo propada oni pa nemorejo zdržati tako kot vsi ostali da bi se VSEM to že enkrat končalo? noben od njih ni neki mali otrok ampak zgledajo bol mladosniki ki so stari dovol da se zavedajo kaj se dogaja, že moji pod 10 let stari nečaki se.

tako da js se bol sprašujem kako nor in bolan je tvoj um da tega ne razumeš. in od vseh facebook doktorjev, potrčkarjev in nasplošno vseh ki pravijo kako je korona majhen nenevaren prehlad ter ukrepov ne jemljejo resno da bi bilo za vse nas že enkrat konec tega sranja.

 

sklepam (ne vem ker se na posnetku ne vidi) da če so se tako grupirali in začeli bežati da tudi maske in česa drugega ni blo na njih. pa ne zagovarjam mask na prostem ampak v takšnih skupinah pa če že moramo se držimo vsi ker če se ne so ukrepi sami sebi namen.

Popravljeno . Popravil Shillien
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Shillien pravi:

da bi bilo za vse nas že enkrat konec tega sranja.

To ni le nočna mora je realnost...odgovorni, ki postavljajo ukrepe pojma nimajo, kaj in kako.

Drugi val, tretji val, še hujši val...ne smeš ne živeti ne umreti, komu je to podobno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, vandrovec pravi:

To ni le nočna mora je realnost...odgovorni, ki postavljajo ukrepe pojma nimajo, kaj in kako.

Drugi val, tretji val, še hujši val...ne smeš ne živeti ne umreti, komu je to podobno?

js se strinjam, problem je da ne da naši nimajo pojma kaj naredit, noben nima pojma in potem pač poskušajo naredit nekaj kar pa lahko da bi delovalo lahko da nebo ampak škodit pa večinoma nemore. ampak če se veliko število folka požvižga na to potem ma vse skupaj še veliko majn smisla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Shillien pravi:

js se strinjam, problem je da ne da naši nimajo pojma kaj naredit, noben nima pojma in potem pač poskušajo naredit nekaj kar pa lahko da bi delovalo lahko da nebo ampak škodit pa večinoma nemore. ampak če se veliko število folka požvižga na to potem ma vse skupaj še veliko majn smisla.

Ukrepi bi morali biti primerni, smiselni in postopni.

Že v štartu bi morali zapirati kraje, kjer se je virus preveč razširil. Tako bi ostali videli kaj jih čaka, če ne bodo pridni. :) Za ostale kraje bi bil jasen znak kaj pričakovati. 

Nestimulativno je ljudi kaznovati z ukrepi, če v tem okolju ni veliko okužb. Ukrep v takem primeru ne deluje stimulativno ampak ravno nasprotno. 

Ukrepi so pa itak takšni, da ljudje nimajo nobenega zaupanja več v vladne ukrepe in zato je pač tako. Delujejo še samo na disciplinirane osebe in tiste, ki se bojijo kazni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Ukrepi bi morali biti primerni, smiselni in postopni.

Že v štartu bi morali zapirati kraje, kjer se je virus preveč razširil. Tako bi ostali videli kaj jih čaka, če ne bodo pridni. :) Za ostale kraje bi bil jasen znak kaj pričakovati. 

Nestimulativno je ljudi kaznovati z ukrepi, če v tem okolju ni veliko okužb. Ukrep v takem primeru ne deluje stimulativno ampak ravno nasprotno. 

Ukrepi so pa itak takšni, da ljudje nimajo nobenega zaupanja več v vladne ukrepe in zato je pač tako. Delujejo še samo na disciplinirane osebe in tiste, ki se bojijo kazni.

jah zato pa smo za marsikoga še ena balkanska država bivše juge in nič več. ker samodiscipline ni, smo videli v prvem valu, vse zaprto folk pa na morje kod da je dopust. v tako mali in neumno razdeljeni državi kot je naša je težko smiselno omejit ljudi, pa še po tem je kup izjem in je najlažje omejit vse. Pa ne me narobe razumet, marsikateri ukrep se tudi meni zdi neumen, samo se je pa treba zavedat da če se jih bomo držali bo tega sranja prej konc, in taki ki so na posnetku ki sem ga komentiral predvsem pa njihovi starši ukrepe podalšujejo za popolnoma vse od nas

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj, stari dobri komunustični prijemi. Peščica predpisanega ne spoštuje kaznuje se pa vse.

Kdor je dovolj star se bo tega sigurno spomnil...

KPJ.JPG.747e0a63b3192b9bd31ea298ee332f7c.JPG

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, bajkr88 pravi:

kaj pa nemci italjani avstrici so tud balkanci? so rinil na veliko na krk... polno skoz.... 

ne nabijite s tem...

govorim o sredi prvega vala ko bi morali biti v karanteni pa je folk ker je bil pač čas otroci pa ne v šoli šel gledat na obalo, ne o poletni sezoni kadar je bilo "varno za dopuste". mogoče bi bilo dobro da vredo prebereš preden mi odgovarjaš na karkoli

pred 1 minuto, MiNa pravi:

Ja saj, stari dobri komunustični prijemi. Peščica predpisanega ne spoštuje kaznuje se pa vse.

Kdor je dovolj star se bo tega sigurno spomnil...

 

kako pa naj naredijo? kako naj se kaznuje in omeji samo tiste ki se ukrepov ne držijo če se neve kdo je to? in pa karantena ni kazen ampak je poskus omejitve

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Shillien pravi:

karantena

Karantena velja samo za okužene in obolele.

Za nas zdrave pa veljajo ukrepi vlade!!

 

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!