Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Sicer pa so švedi s strokovnjakom iz iste stroke vzeli drugačen pristop, ki pa se ni pokazal uspešen.

Zanimivo, da so najuspešnejši kitajci in korejci z dosti bolj strogimi ukrepi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

Vedno si svetovalce - stroko vsaka (in povsod) vlada sama nastavi. Ampak je še vedno stroka.

Zato pa takšni stroki ni povsem za zaupati, saj jo plačuje vlada. Tudi jaz delam v javni upravi in, ko gre za mojo stroko, ne smem vse ga svojega mnenja povedati na glas, če je v nasprotju z javnim mnenjem. Ali povedano drugače, če sem drugačnega mneja me ne bodo spustili za mikrofon.

Tako to špila in stroka je razdeljena. Na hard in bolj soft.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, ftp pravi:

Sicer pa so švedi s strokovnjakom iz iste stroke vzeli drugačen pristop, ki pa se ni pokazal uspešen.

Zanimivo, da so najuspešnejši kitajci in korejci z dosti bolj strogimi ukrepi.

Jp. Če poslušaš naše medije. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ftp pravi:

Sicer pa so švedi s strokovnjakom iz iste stroke vzeli drugačen pristop, ki pa se ni pokazal uspešen.

Zanimivo, da so najuspešnejši kitajci in korejci z dosti bolj strogimi ukrepi.

Ne vem, kje ti vidiš švedski neuspeh. Nimajo pufov, so se družili, zdravstvo je delovalo... ni bilo stist ljudi, znanje šolarjev... operacije so bile po planu..., pri nam pa ni nič špilalo, težave pa se in se bodo še dolgo kazale...

Kitajci in korejci pa - cesar je ukazal - so navajeni, da poslušajo in ne preveč razmišljajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Kitajci in korejci pa - cesar je ukazal - so navajeni, da poslušajo in ne preveč razmišljajo.

rezultati pa so.

 

5 minutes ago, skalar36 said:

Jp. Če poslušaš naše medije. 

enako kot ti potrčkote

4 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Ne vem, kje ti vidiš švedski neuspeh. Nimajo pufov, so se družili, zdravstvo je delovalo... ni bilo stist ljudi, znanje šolarjev... operacije so bile po planu..., pri nam pa ni nič špilalo, težave pa se in se bodo še dolgo kazale...

A je takšen problem če ne moreš 2 meseca v gostilno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, ftp pravi:

 

 

enako kot ti potrčkote

 

Nope, nitiene njegove besede nisem prebral.

Vir mojih informacij je youtube. Poiščem vsebino, stroko, ki pravi da dvomi da je pfizerjevo cepivo OK, da verjetno res povzroča neplodnost, ampak da tega še ne morejo trditi, ker preiskave na živalih niso še zaključene. Poiščem vsebino zakaj ljudje po drugih državah  protestirajo. Zakaj po "balkanu" nimajo niti približno tako ostrih ukrepov kot pri nas. Ko potem sam 5 min pogledaš 24 kur... katastrofa!

No pa sej toliko zaupate stroki, le zakaj je Fafalanga odstopil, le zakaj ni obsežne razprave z njim na TV, zakaj poslušamo samo "goebbelse".

Enoumje je v naši državi. s stroko in medicino. Tisto medicinio, ki pač paše trenutni vladi. Tisto drugo medicino se gladko ignorira. Ni razprave so samo ukazi. Ja, če ne bomo kaj spremenili...v glavah...bo kmalu tudi tukaj Severna  Koreja. Prvi zametki so že.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, ftp pravi:

rezultati pa so.

 

enako kot ti potrčkote

A je takšen problem če ne moreš 2 meseca v gostilno?

Želiš biti v takšni državi?

Potrč je pač eden od ljudi, ki je hitro izrazil svoje mnenje in na drugače misleče nima nobenega vpliva kot tudi jaz nate ne.

Ne vem od kje zdaj gostilna, nisem bil tam na pivu že par let in še marsikdo, pogrešam pa potovanja in kakšno kosilo po celodnevni furi, pa seveda pivo ob hrani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, skalar36 said:

Vir mojih informacij je youtube

Potem pa OK, ni glih fajezbuk samo pol pa OK...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

Potem pa OK, ni glih fajezbuk samo pol pa OK...

Res je. Si boš pogledal kako Slovenski zdravniki govorijo o tem, da naj gredo otroci v šolo? Vem, da ne boš. Imaš svoje mnenje. Zabetonirano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, ftp pravi:

....

A je takšen problem če ne moreš 2 meseca v gostilno?

Ni problem, da ne bi mogel 2 meseca v gostilno, problem je, da je precej zaposlenih v teh gostilnah brez kakršnegakoli dohodka in bodo (ali pa so že) zaradi napačnih odločitev vlade morali zapret biznis.

Gre za uničenje gospodarstva zaradi ukrepov, ki pa niso prinesli nobenih pozitivnih rezultatov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, Alla said:

Ni problem, da ne bi mogel 2 meseca v gostilno, problem je, da je precej zaposlenih v teh gostilnah brez kakršnegakoli dohodka in bodo (ali pa so že) zaradi napačnih odločitev vlade morali zapret biznis.

Gre za uničenje gospodarstva zaradi ukrepov, ki pa niso prinesli nobenih pozitivnih rezultatov.

Če nam gospodarsvo temelji na par gostilnah, ....  ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, ftp pravi:

Če nam gospodarsvo temelji na par gostilnah, ....  ????

Gostilne so turizem in celotni turizem je zaprt, kaj vse spada tu noter ne bom našteval. Koliko doprinese v državno blagajno se pa da poiskati - je kar veliko. In ta turizem je bolj kot ne zaprt - propada, zapira delovna mesta, denarja v skupni blagajni pa je precej manj. Dolg, ki ga bomo morali vrniti pa zmeraj večji.

Misel. Ali je že kdaj v resnici državo skrbelo za starostnike? Če je, naj mi kdo pove, kaj so za njih naredili, razen minimuma? Zakaj jih ravno sedaj skrbi?    

Naj jim zgradijo nove boljše lepše domove, naj bodo cenejši, da si jih bodo lahko vsi privoščili. Naj penzionistom umogočijo dostojno penzijo, da bodo lahko normalno živeli. Naj dvignejo minimalno plačo...da bodo ljudje dostojno živeli od dela.

Vse to pa je težko, ker zdaj so najpomembnejši naši starostniki ali pa njihovo trpljenje morda izrabljajo za višje cilje. Ko bo vse to mimo, verjetno ne bo nihče več omenil starostnikov, kako živijo, v kakšnih pogojih in ali si lahko privoščijo dom. Sliši se grdo.

 

 

ftp - zelo ozko gledaš na stvari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, skalar36 pravi:

Francija tudi. Ampak pri nas so na ministrstvu za zdravje nardili analizo testov, ki so ustrezni. Sej je bilo na poročilih. Vse OK, vse transparentno. No pa ne rabimo revolucije, sej je vse OK. 

jaja..to delamo že leta in leta. Mal smo kriterije znižal, pa so dobri tut testi s 45% zanesljivostjo. Vsaj tak je reku minister za zdravje. Še dobr da ga mamo.

ps. 100 let nazaj, v času bivše ranjke Yuge, sem uvažal zelene kandirane češnje - Je nastala kmal drama, nemogoče, tega ne smeš zelena barva (acidbriliantgreen..in kaj vem kera cifra še) je strogo prepovedana. Sem jih moral nazaj v Italijo vrniti...čez kako leto so pa mal pravila spremenil in niso bile več strupene. Smo jih uvažal pa na tone :P

Vse je v cifrah na koncu, in pri koroni ni nič drugače. Ko se bo minstru dvignil, bo mal pomešal cifre in bomo rdeči, al pa oranžni..v glavnem norca se delajo z nas.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Gostilne so turizem in celotni turizem je zaprt, kaj vse spada tu noter ne bom našteval. Koliko doprinese v državno blagajno se pa da poiskati - je kar veliko. In ta turizem je bolj kot ne zaprt - propada, zapira delovna mesta, denarja v skupni blagajni pa je precej manj. Dolg, ki ga bomo morali vrniti pa zmeraj večji.

Misel. Ali je že kdaj v resnici državo skrbelo za starostnike? Če je, naj mi kdo pove, kaj so za njih naredili, razen minimuma? Zakaj jih ravno sedaj skrbi?    

Naj jim zgradijo nove boljše lepše domove, naj bodo cenejši, da si jih bodo lahko vsi privoščili. Naj penzionistom umogočijo dostojno penzijo, da bodo lahko normalno živeli. Naj dvignejo minimalno plačo...da bodo ljudje dostojno živeli od dela.

Vse to pa je težko, ker zdaj so najpomembnejši naši starostniki ali pa njihovo trpljenje morda izrabljajo za višje cilje. Ko bo vse to mimo, verjetno ne bo nihče več omenil starostnikov, kako živijo, v kakšnih pogojih in ali si lahko privoščijo dom. Sliši se grdo.

 

 

ftp - zelo ozko gledaš na stvari.

Saj je praktično po celi EU turizem trenutno zaprt z upanjem da se bo vsaj  poleti nekaj potovalo, kakor lani.

Glede turizma, se mu je lani z boni izdatno pomagalo, marsikje so presegli predlanske rezultate, pa vseeno se je potrebno jokat da se še kaj dobi. Marsikdo bo tudi propadel,  bo pa zato kasneje novi nastal, sicer pa je to model kapitalizma, ki smo si ga želeli.

Saj s takim posploševanjem lahko zagovarjamo tudi ukinitev zdravstva, s tem se rešimo davkov, korupciji, po drugi strani bojo bolani in starejši itak umrli (prej ali slej), zdravi pa delali in več zaslužili.

5 minutes ago, DAMI34 said:

jaja..to delamo že leta in leta. Mal smo kriterije znižal, pa so dobri tut testi s 45% zanesljivostjo. Vsaj tak je reku minister za zdravje. Še dobr da ga mamo.

ps. 100 let nazaj, v času bivše ranjke Yuge, sem uvažal zelene kandirane češnje - Je nastala kmal drama, nemogoče, tega ne smeš zelena barva (acidbriliantgreen..in kaj vem kera cifra še) je strogo prepovedana. Sem jih moral nazaj v Italijo vrniti...čez kako leto so pa mal pravila spremenil in niso bile več strupene. Smo jih uvažal pa na tone :P

Vse je v cifrah na koncu, in pri koroni ni nič drugače. Ko se bo minstru dvignil, bo mal pomešal cifre in bomo rdeči, al pa oranžni..v glavnem norca se delajo z nas.

 

Samo to ni stvar epidemije ampak pokvarjenih politikov. Ne moreš mešati teh dveh stvari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, bladerunner pravi:

Kot je razvidno, obstajajo na tem forumu doloceni clani, ki trdijo, da asimptomaticni bolniki Covid-19, okuzbe ne sirijo naprej, kar ne drzi. To dokazujejo tudi strokovne raziskave:

Dokazano: Koronavirus širijo tudi asimptomatični bolniki, brez kakršnihkoli znakov okužbe 

Toda sedaj je na voljo prva študija, ki dokazuje, da to, da »asimptomatični pacienti«, okuženi s koronavirusom, najverjetneje ne širijo virusa – ni res.

https://insajder.com/svet/dokazano-koronavirus-sirijo-tudi-asimptomaticni-bolniki-brez-kakrsnihkoli-znakov-okuzbe

Brezsimptomna okužba Glede na rezultate maloštevilnih raziskav zaenkrat ocenjujemo, da ima okrog od 20 do 40 % oseb brezsimptomno okužbo (glej še pri »Serološki testi«). Brezsimptomne okužene osebe lahko prenašajo novi koronavirus. Glede na raziskave na Nizozemskem in v Italiji se virusno breme v brisih nosno-žrelnega predela med brezsimptomnimi in simptomatskimi osebami ne razlikuje. Res pa je, da brezsimptomne osebe ne kašljajo/ kihajo/smrkajo in zato okužbo v javnem življenju širijo v manjši meri kot simptomatske osebe (ne smemo pozabiti na kontaktni prenos), pri tesnih stikih pa so tovrstni prenosi tudi zelo pomembni (npr. partnerski odnos) (13). Če brezsimptomne osebe testiramo in imajo pozitiven bris, je predviden čas izolacije in vrnitev na delovno mesto 14 dni od pozitivnega brisa. Če se zdravstvene težave pojavijo po odvzemu brisa asimptomatske osebe, je potrebno upoštevati pravilo, ki velja za paciente s covid-19 (glej »Trajanje izolacije«)

https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/covid-19_tomazic_j.finito.pdf

V nasprotno me lahko prepricajo samo argumenti, ki temeljijo na strokovnih raziskavah o prenasanju virusa sars-cov-2 na druge ljudi in ovrzejo trditve strokovnjakov, ki sem jih navedel. Vse ostalo je govorjenje v prazno, brez strokovne utemeljitve lastnih trditev. To pa pomeni, da so ukrepi proti siritvi corona virusa se kako utemeljeni. 

Veš asimptomatik je drugače izraz za zdravo osebo, kateri je dokazana okužba s testom, ki ni primeren za dokaz z okužbo :P

Ampak ja, najlepše je reč (in to počne vlada) da zdravi kužijo. Malomorgen, kužijo bolni, v večini s simtomi.

Ker če verjameš tem floskulam, čakam še naslednji dokaz ali informacijo, če ti jo je vlada priskrbela:

Kako je s superprenašalci? Tudi taki obstajajo.

 

pa še nekaj za branje

https://www.bmj.com/content/371/bmj.m4851

izvleček: Symptomatic and presymptomatic transmission have a greater role in the spread of SARS-CoV-2 than truly asymptomatic transmission.121213

Ter uradno stališče NIJZja: https://www.nijz.si/sl/koronavirus-pogosta-vprasanja-in-odgovori#ali-okuzene-osebe%2C-ki-so-brez-simptomov-in-znakov-bolezni%2C-lahko-prenasajo-okuzbo%3F

ALI OKUŽENE OSEBE, KI SO BREZ SIMPTOMOV IN ZNAKOV BOLEZNI, LAHKO PRENAŠAJO OKUŽBO?

Tudi osebe, ki okužbo prebolevajo brez simptomov in znakov bolezni, lahko prenesejo bolezen na druge ljudi, ni pa še jasno, kako pogosti so takšni prenosi.

ps. izjava zapis popravljen dober mesec nazaj, do takrat je pa pisalo: ne morejo prenašati..toliko o strokovnosti NIJZja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, bladerunner pravi:

Dr. Strukelj je v neki oddaji govoril tudi o tem vprasanju, ki si ga postavil. Za zdaj se se ne ve, ali so prenasalci virusa tudi cepljeni ljudje. To bodo potrdile ali ovrgle studije. Zato priporoca, da se zaenkrat ukrepov (predvsem nosenje zascitnih mask v zaprtih prostorih) drzijo tudi tisti, ki so ze bili cepljeni. 

predvsem ti predlagam branje svetovnih študij in to več njih, ker marsikatera raziskava je podvržena politiki. Tako kot "kvaliteta" hitrih testov.

Naj ti še na hitro povem, v kolikor širijo bolezen ljudje brez simtomov, je to bolezen nemogoče zaustaviti, ker enostavno se ne opravi dovolj pravih testov dnevno. Danes si negative, jutri lahko  pozitiven.

Zato zlahka preživijo podjetja brez okužb, katera skrbijo, za kontrolo vhoda. Merjenje vročine, obvezna maska in podobno.

Ne boš me pa prepričal, ne ti ne tvoj ljubljeni "minister za zdravstvo" kako je pametno zapiranje občin in jebanjje folka v glavo po 21 uri.

Ne boš me, ne obstaja raziskava, ki bi potrdila, da obstaja povečana možnost prenosa okužbe, če grem čez mejo občine.

Da že od poletja po ZKP pišemo, da so problem zaprti prostori, problem skupno bivanje in podobno, niso še slišali na NIJZ. Njih so skrbel hudobni aerosoli zunaj.

Boga mati lahko rečem in bruh na koncu..

 

pred 14 urami, bladerunner pravi:

Ravno zato so ukrepi proti sirjenju virusa se kako utemeljeni. 

samo če so pravi, ker drugače niso prav nič utemeljeni.

pred 14 urami, Endlich pravi:

 

Pa odkrivanje in zdravjenje ostalih bolezni. Na žalost se bo umrljivost za rakom povečala po covidu, ker se ga sedaj manj odkrije - to je povedal sam zdravnik.

 

se je že, veliko več ga je, zaradi zamud pri pregledih spomladi. Torej pozno odkrivanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ftp pravi:

Saj je praktično po celi EU turizem trenutno zaprt z upanjem da se bo vsaj  poleti nekaj potovalo, kakor lani.

Glede turizma, se mu je lani z boni izdatno pomagalo, marsikje so presegli predlanske rezultate, pa vseeno se je potrebno jokat da se še kaj dobi. Marsikdo bo tudi propadel,  bo pa zato kasneje novi nastal, sicer pa je to model kapitalizma, ki smo si ga želeli.

Saj s takim posploševanjem lahko zagovarjamo tudi ukinitev zdravstva, s tem se rešimo davkov, korupciji, po drugi strani bojo bolani in starejši itak umrli (prej ali slej), zdravi pa delali in več zaslužili.

Nobena vlada v Evropi ni imuna na neumnosti in vse so orodje kapitala. V Avstriji so morali imeti v kombiju ali avtu maske, če si sedel na zadnjem sedežu pa ni bilo potrebno, a dihali so isti zrak. (nisem preverjal, če je res)

Glede bonov. Koristili smo jih v glavni sezoni, šli so boljkot ne na morje. Mesta kot so Ljubljana, Maribor, in večina pokrajin, ki nima morja ni imela od bonov skoraj nič. Lanske rezultate je preseglo le peščica srečnežev v najbolj iskanih destinacijah, ostali so imeli - surlo. :)

Za vsakim bankrotom so družine in vložen denar - če imaš malo empatije, je to grozljivo. Tudi jaz nisem zadovoljen s takšnim kapitalizmom.

Več je privat zdravstva, bolj je cenovno nedostopno za človeka. Zadnjič je ena zdravnica omenila hipokratovo prisego, že dolgo večina zdravnikov ne ve več kaj je to v resnici. Pomemben je še samo denar in zavarovalnice ali udobrijo storitev.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, bladerunner pravi:

Pandemija covid-19 je prinesla veliko negatvnega v naso druzbo. Posledice te pandemije se ze cutijo in se bodo cutile tudi v prihodnosti na vseh podrocjih. Vendar je v prvi vrsti potrebno poskrbeti, za zdravje ljudi in zajezitvi sirjenja pandemije. Zrtve pa bodo na vseh podrocijh in se v tem zlahka strijam s tabo. Prihajajo tezki casi za naso druzbo, kar pomeni, da bomo morali ljudje stopiti skupaj in se s skupnimi mocmi slozno boriti za vzpostavitev blagostanja in se obnasati odgovorno, da zascitimo drug drugega pred morebitno okuzbo z virusom. 

a ta govor ti je Kacin napisal al JJ al predsednik vlade?

Mormo stopit skupaj, mormo zategniti pas...medtem ko se oblast gre razne žurke itd..madona, pa kok si star?

Pa ti dam filozofsko vprašanje:

Za koji kurac se je kup parlamentarcev okužilo? Niso bili pridni? Niso spoštoval ukrepov? Marsikater poslanec SDSa tudi. Jest sm razočaran. Razn če so jih asimtomatiki okužili..ups, ne bi jih smeli, če bi vrli parlamentarci upošteval ukrepe. Banda ne dela v bolnici na COVID oddelku. 

Najprej se izobrazi o smrtnosti okužbe. Potem se pozanimaj, zakaj je toliko okužb prišlo točno na mesta ,kjer je največ tveganega prebivalstva.

Namreč okužba med mladostniki ni nič hujša od gripe. al pa kakega tripa in dveh špinelov.

Za zaščito ne rabiš nič drugega, kot distanco, relativno kratek čas skupnega zadrževanja, pa ne boš okužen.

Tako kot Jelko lahko rečem, gibal sem se marsikje in se gibljem, pa nisem okužen. Jih pozam pa ogromno, ki so okužbo preživeli. Kakšen je tut umrl, med drugim moja teta, s tumorjem na možganih. 88 let stara. Je bila v domu v Sežani. Aja, pisal so jo pod žrtve korone.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Nobena vlada v Evropi ni imuna na neumnosti in vse so orodje kapitala. V Avstriji so morali imeti v kombiju ali avtu maske, če si sedel na zadnjem sedežu pa ni bilo potrebno, a dihali so isti zrak. (nisem preverjal, če je res)

Do tu se strinjamo

5 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Glede bonov. Koristili smo jih v glavni sezoni, šli so boljkot ne na morje. Mesta kot so Ljubljana, Maribor, in večina pokrajin, ki nima morja ni imela od bonov skoraj nič. Lanske rezultate je preseglo le peščica srečnežev v najbolj iskanih destinacijah, ostali so imeli - surlo. :)

Sicer pa, kdor ni imel primerne ponudbe da bi gosti zastonj prišli, je malo možnosti da bodo prišli za plačilo. Tu gre predvsem za tujce, ki pa ne bodo prišli, dokler ne bo varno.

6 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Za vsakim bankrotom so družine in vložen denar - če imaš malo empatije, je to grozljivo. Tudi jaz nisem zadovoljen s takšnim kapitalizmom.

Sem v prejšnji JJ vladavini (ko še ni bilo korone) ostal brez službe, tako ko cca. 1200 ljudi samo iz naše firme in vse zato ker je na vodilno mesto prišel njegov "strokovljak" in iz firme pobral vsaj 300.000.000,00 (tristomilijonov), pa nismo bili edina firma s takim koncem.

Pa to ni nobenega zanimalo, še vedno dela enako in vedno ima zelo veliko podporto volilcev. Tako da ne ti meni o empatiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, bladerunner pravi:

Tako ti mislis. Jaz pa dam na stroko in znanost veliko in jim verjamem. V glavnem vse kar je stroka trdila in se trdi o Covid-19 drzi in se ni zmotila. Praksa to potrjuje. Je pa vsekakor zazeljeno, da se spremlja vec studij in raziskovalnega dela stroke, ter s tem nabira vec informacij. To je dobrodoslo. Zavrzno je pa postavljati mnenja laicne javnosti iznad stroke. To je pa katastrofa. In ravno to nekateri pocnete z veliko vnemo. Pa ne samo na forumih, tudi sicer v zivljenju. Najbolj pa v gostilnah, dokler so bile se odprte. 

ti daš velik na stroko:

1. a tudi na tisto, ki so jo menjaval po tekočem traku

2. a tudi na tisto, ki je dala odpoved?

3. a tudi na tisto, ki se je ne posluša, pa ima drugačno mnenje?

Stroka, predvsem tisdta, ki kao svetuje vladi, capla in zamuja z informacijami, ter se uči. Vsi tisti (Fafangla mislim), ki so priznal, da bi bilo potrebno ukrepe prevetriti, ker slabo delujejo, so se spičkal z bando na oblasti in so šli iz "strokovne" grupe.

Nadalje: stroka naj dela raziskave in pove dejstva. Pri virusu se ne gre za čudež, al lastno pa niti umetno inteligenco. Virus se drži zakontisti fizike. Če je kapljučni vemo kako gre, če je aerosolni tudi, če se širi drugače tudi. Ne rabim biti znanstvenik, da vem, kaj in kako se zaščitim pred kapljičnim prenosom. Ali kakim drugim.

 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ftp pravi:

Sicer pa so švedi s strokovnjakom iz iste stroke vzeli drugačen pristop, ki pa se ni pokazal uspešen.

Zanimivo, da so najuspešnejši kitajci in korejci z dosti bolj strogimi ukrepi.

mogoč bi se Švedi lahko kaj od nas naučil, pr nas smo zlo uspešni :P (v uničenju vsega)

pred 1 uro, ftp pravi:

Potem pa OK, ni glih fajezbuk samo pol pa OK...

tut tvoja mnenja niso iskana v višji strokovni literaturi. Beovička še ni napisala nobene knjige :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DAMI34 said:

mogoč bi se Švedi lahko kaj od nas naučil, pr nas smo zlo uspešni :P (v uničenju vsega)

A govorimo o koroni ali financah. Mislim da si zgrešil temo

 

4 minutes ago, DAMI34 said:

tut tvoja mnenja niso iskana v višji strokovni literaturi.

a ti tut bereš jutub in fejzbuk ?  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ftp pravi:

Če nam gospodarsvo temelji na par gostilnah, ....  ????

lej, zdej ti bom pa povedal, ker klobasaš isto kot FB:

gostilne so letos delovale dobre 3-4 mesece, sezonske tudi manj, tiste, ki so vezane na tranzitnega gosta (Italijane) še manj. Kot gostilna lahko razumeš al i pa spada zraven še:

hotelistvo, prenočišča, turistične agencije, prevoz turistov, organizacije turizma in še in še in še.

Kdo si, da se posmehuješ tem ljudem? Večina njih je itak prejela odpovedi, drugi so zaprli podjetja (med drugim kup mojih strank), tretji poskušajo srečo v drugi branži.

Očitno maš super službico, kjer država da...no, naj ti povem, ne da...

pred 38 minutami, ftp pravi:

 

Samo to ni stvar epidemije ampak pokvarjenih politikov. Ne moreš mešati teh dveh stvari.

pokvarjene politike se podpira s tem, ko se trdi, da imajo prav..v vsem in povsod. Sploh naš sedanji minister za zdravje. Debil bi se tut za stevardeso prijavil, če bi bil plac.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!