Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 4 minutami, ftp pravi:

a ti tut bereš jutub in fejzbuk ?  :kva2:

ps..tut Beovička pa Jelko sta kdaj na tubi in FBju. Ne zanemarjaj vpliva socialnih medijev. 

A ti vse znanje črpaš iz NORA24TV???

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Alla said:

v teh gostilnah brez kakršnegakoli dohodka in bodo (ali pa so že) zaradi napačnih odločitev vlade morali zapret biznis.

Ja do sedaj ko so pa ziveli na plecih ubogih delavcev v gostilnah placanih po 3 eure na uro je blo pa uredu.Tudi ce zaprejo so si dovolj nakrali na racun delavce da ne bodo obubozali.Ne poznam gostinca da bi prosu na karitasu za pomoc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, DAMI34 said:

gostilne so letos delovale dobre 3-4 mesece, sezonske tudi manj, tiste, ki so vezane na tranzitnega gosta (Italijane) še manj. Kot gostilna lahko razumeš al i pa spada zraven še:

hotelistvo, prenočišča, turistične agencije, prevoz turistov, organizacije turizma in še in še in še.

Vsaka katastrofa, pa naj bo naravna ali zdravstvena prinese žrtve - žal. Turiznu se je precej pomagalo in to so tudi iskoristili tisti ko so to znali.

 

6 minutes ago, DAMI34 said:

Kdo si, da se posmehuješ tem ljudem? Večina njih je itak prejela odpovedi, drugi so zaprli podjetja (med drugim kup mojih strank), tretji poskušajo srečo v drugi branži.

Nobenemu se ne posmehujem. Šel sem skozi vse to in vem kako je !!!!

 

7 minutes ago, DAMI34 said:

pokvarjene politike se podpira s tem, ko se trdi, da imajo prav..v vsem in povsod. Sploh naš sedanji minister za zdravje. Debil bi se tut za stevardeso prijavil, če bi bil plac.

Tudi najbolj pokvarjen ne naredi vse narobe. Tako da ne moreš kritizirat kar povprek, samo zato ker je on rekel !!!

Kolikor vem, je minister za zdravje JJ

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, ftp pravi:

a ti tut bereš jutub in fejzbuk ?  :kva2:

You tube in FB( čeprav ga nimam) sta vrhunsko orodje za preverjanje laži, ki jih ven daje "stroka".

Nešetokrat se je že zgodilo, da smo preko teh dveh orodji za obveščanje izvedeli stvari, ki jih po uradni TV nikoli in ostalih trobil plačanih iz iste malhe.   

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

Vsaka katastrofa, pa naj bo naravna ali zdravstvena prinese žrtve - žal. Turiznu se je precej pomagalo in to so tudi iskoristili tisti ko so to znali.

 

namest turizmu, bo nekdo vstavil besedo "starejšim občanom"..

pred 2 minutami, ftp pravi:

 

Tudi najbolj pokvarjen ne naredi vse narobe. Tako da ne moreš kritizirat kar povprek, samo zato ker je on rekel !!!

Kolikor vem, je minister za zdravje JJ

 

kdo kritizira vsepovprek? Želel smo si več soočenj, konstruktivne debate, pa dobil enoumje.

Da JJ je minister, točno si ugotovil, kmal bo tut stevardesa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

namest turizmu, bo nekdo vstavil besedo "starejšim občanom"..

razen če si turistične bone pri stari mami koristil  :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, ftp pravi:

Do tu se strinjamo

Sicer pa, kdor ni imel primerne ponudbe da bi gosti zastonj prišli, je malo možnosti da bodo prišli za plačilo. Tu gre predvsem za tujce, ki pa ne bodo prišli, dokler ne bo varno.

Sem v prejšnji JJ vladavini (ko še ni bilo korone) ostal brez službe, tako ko cca. 1200 ljudi samo iz naše firme in vse zato ker je na vodilno mesto prišel njegov "strokovljak" in iz firme pobral vsaj 300.000.000,00 (tristomilijonov), pa nismo bili edina firma s takim koncem.

Pa to ni nobenega zanimalo, še vedno dela enako in vedno ima zelo veliko podporto volilcev. Tako da ne ti meni o empatiji.

Niso vse lokacije enako zanimive, ko je vrhunec sezone. Goričko in podobne destinacije, lahko imajo zelo dobro ponudbo, pa večina folka rine na obalo.

No, če si bil višek potem zastopiš ljudi, da ni enostavno bankrotirati. Ampak bankrot je ponavadi še povezan z  dolgovi, ko nimaš nič in ima daljše posledice.

Pa saj ni potrebno, da se strinjamo, vsaj mi na MS. Politiki pa bi morali najti neko zmerno sredinsko pot, pa tega niso zmožni. Delati bi morali za nas, pa delajo zase in svoje stranke. Izključujejo, če nisi naš, nimaš možnosti. Državo delijo na dve struji in drvimo v podoben scenarij kot ga imajo v ZDA.

Z nami ni nič narobe, le politika nas deli na bele in črne in smo za to barvo pripravljeni delati neumnosti. Politika bi morala združevati in ne ločevati in skrbeti za ljudi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, skalar36 said:

Nešetokrat se je že zgodilo, da smo preko teh dveh orodji za obveščanje izvedeli stvari, ki jih po uradni TV nikoli in ostalih trobil plačanih iz iste malhe.   

Sploh pri zarotah, duhovih, vesoljcih,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ftp pravi:

razen če si turistične bone pri stari mami koristil  :?

narobe sem zapisal, žrtve v turizmu..ajd nima niti veze. mam drugo delo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

Vsaka katastrofa, pa naj bo naravna ali zdravstvena prinese žrtve - žal.

 

A bejž no, a res? A potem tud korona prinese žrtve, večinoma starejši in slabotni... ampak je treba še dodatno delat žrtve med zdravimi in sposobnimi?

Popolnoma napačni ukrepi. Enoumje. Kaznovanje drugače mislečih. Smrdljivi posli, z maskami, z testerji. Vsiljevanje cepiva. Verjetno zaradi bajnih provizij.  Povoz ustave, človekovih pravic in svoboščin. Načrtno uničevanje gospodarstva (res ne razumem zakaj mehaniki in avtoličarji ne smejo delat in podobne branže 
Oni kamot držijo distanco, frizerji pa lahko delajo... kdo je tu nor!?) 

Kaj še rabiš vedit?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ftp pravi:

Sploh pri zarotah, duhovih, vesoljcih,...

enako kot nora24tv, nič drugače..en od medijev

Pravkar, skalar36 pravi:

A bejž no, a res? A potem tud korona prinese žrtve, večinoma starejši in slabotni... ampak je treba še dodatno delat žrtve med zdravimi in sposobnimi?

Popolnoma napačni ukrepi. Enoumje. Kaznovanje drugače mislečih. Smrdljivi posli, z maskami, z testerji. Vsiljevanje cepiva. Verjetno zaradi bajnih provizij.  Povoz ustave, človekovih pravic in svoboščin. Načrtno uničevanje gospodarstva (res ne razumem zakaj mehaniki in avtoličarji ne smejo delat in podobne branže 
Oni kamot držijo distanco, frizerji pa lahko delajo... kdo je tu nor!?) 

Kaj še rabiš vedit?

Ja rabi in čaka "strokovno" mnenje vrhovnega poglavarja, kot še marsikdo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

narobe sem zapisal, žrtve v turizmu..ajd nima niti veze. mam drugo delo.

 

Lažje si ustvariš svoje mnenje, če ne gledaš samo 24 kur in nora TV. Vesoljci so v drugi temi. Kar razkrij svojo teorijo. V duhove ne verjamem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Niso vse lokacije enako zanimive, ko je vrhunec sezone. Goričko in podobne destinacije, lahko imajo zelo dobro ponudbo, pa večina folka rine na obalo.

Res, ampak če tujcev ne bo bo gostov, ki bodo morali  plačat za storitev še manj. Imaš lep lanski primer Črna gora. Najprej so se spomladi hvalaili kako so korona free, pa jih je doletelo z začetkom poletja. Od turizma dobesedno nič (0).

Zato je treba bit sedaj pazljiv, da bomo lahko poleti kaj več pohajali.

5 minutes ago, Scarabeo 500 said:

No, če si bil višek potem zastopiš ljudi, da ni enostavno bankrotirati. Ampak bankrot je ponavadi še povezan z  dolgovi, ko nimaš nič in ima daljše posledice.

Poglej malo širše in ne samo gstincev. Če se še več razširi, bo tudi proizvodnja krepko trpela.

6 minutes ago, skalar36 said:

Povoz ustave, človekovih pravic in svoboščin

že tu se ti ustavi. Najprej ponovno previeri kaj so človekove pravice in kaj svoboščine.

Nekdo je tu že napisal nekaj o tem.

Človekove pravice in svoboščine (čeprav se tako sliši) niso neomejene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, DAMI34 said:

enako kot nora24tv, nič drugače..en od medijev

Ja rabi in čaka "strokovno" mnenje vrhovnega poglavarja, kot še marsikdo.

 

še si tu? Nisi rekel da greš. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Spasku pravi:

Ja do sedaj ko so pa ziveli na plecih ubogih delavcev v gostilnah placanih po 3 eure na uro je blo pa uredu.Tudi ce zaprejo so si dovolj nakrali na racun delavce da ne bodo obubozali.Ne poznam gostinca da bi prosu na karitasu za pomoc.

Delno se strinjam, gostinci, ki so že dolgo v poslu bodo preživeli, tisti, ki pa so šele začeli in imajo precej kreditov pa ....Ko vrata zapre velik gostinec za pol leta, zapre službe za ves kader, ki je zaposlen pri njem. 

Poznam nekaj primerov, ko so lokal odprli malo pred korono, investicija, dolgovi... zaprtje in bankrot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ftp pravi:

še si tu? Nisi rekel da greš. ?

občasno pogledam, kaj je novega na NORA24TV :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, ftp pravi:

že tu se ti ustavi. Najprej ponovno previeri kaj so človekove pravice in kaj svoboščine.

Tukaj se pa tebi ustavi. In Našemu vrlemu vodji. Se pravi če me dobijo v drugi občini brez maske, se opravičim pa bo vse OK? 

Vsi so pred zakonom enaki.

 

18. člen
(prepoved mučenja)

Nihče ne sme biti podvržen mučenju, nečloveškemu ali ponižujočem kaznovanju ali ravnanju. Na človeku je prepovedano delati medicinske ali druge znanstvene poskuse brez njegove svobodne privolitve.

Pravkar, skalar36 pravi:

Tukaj se pa tebi ustavi. In Našemu vrlemu vodji. Se pravi če me dobijo v drugi občini brez maske, se opravičim pa bo vse OK? 

Vsi so pred zakonom enaki.

 

18. člen
(prepoved mučenja)

Nihče ne sme biti podvržen mučenju, nečloveškemu ali ponižujočem kaznovanju ali ravnanju. Na človeku je prepovedano delati medicinske ali druge znanstvene poskuse brez njegove svobodne privolitve.

"Prisilno" cepljenje z cepivom, ki še ni testriano do konca, oziroma omejevanje pravic, če nisi cepljen je točno tole.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, skalar36 said:

"Prisilno" cepljenje z cepivom, ki še ni testriano do konca, oziroma omejevanje pravic, če nisi cepljen je točno tole.

Kot prvo beseda "prisilno" je tu neumestna. Nihče te ne sili. (Vsaj za sedaj)

A lahko grem v bolnico in prosto operiram ljudi ali moram bit "prisilno" kirurg - zdravnik da to delam ????

Torej lahko izbiram ali grem za zdravnika, če ne, pač ne bom mogel operirat ljudi. A ni enostavno.
Vsaka odločitev povleče neke posledice.

 

Zato tista "prisilno" v določenih primerih zveni ok v drugih pa ne. Razlika je samo v neznanju in nerazumevanju, ki povzročajo strah.

 

 

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tudi če hočeš motor vozit moraš "prisilno" izpit naredit. Samo na to si navajen in ti je ok, česar ne poznaš se pa boljiš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato sem pa dal v navednice, ker me bodo "pirsilili" na ta način, da ne bom imel druge možnosti, kot se iti "prisilno prostovoljno" cepit.

Em. Strah me popolnoma nič ni. Sploh pa ne cepiva. Moti me, da se mi zapoveduje, kaj moram storiti, da bom enakopraven član sedanje družbe. Ker, če se ne grem cepit bom drugorazreden.

35. člen
(varstvo pravic zasebnosti in osebnostnih pravic)

Zagotovljena je nedotakljivost človekove telesne in duševne celovitosti, njegove zasebnosti ter osebnostnih pravic.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, skalar36 said:

Strah me popolnoma nič ni.

Sploh ne.

5 minutes ago, skalar36 said:

Moti me, da se mi zapoveduje, kaj moram storiti, da bom enakopraven član sedanje družbe. Ker, če se ne grem cepit bom drugorazreden.

V vsaki civilizaciji obstajajo pravila in zapovedi, ki se jih moraš držat. Stara pravila so ok, nova pa   .....   strah.

 

35. člen si tolmačiš narobe.

 

Nihče te ne sili, ampak vsaka odločitev prinese posledice - dobre ali slabe - sam se odločaš.

 

Saj te tudi delat nihče ne sili. Lahko komot cele dneve pod mostom spiš. Spet tvoja odločitev.

Vsega pa itak ne moreš imet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 5 minutami, ftp pravi:

Sploh ne.

V vsaki civilizaciji obstajajo pravila in zapovedi, ki se jih moraš držat. Stara pravila so ok, nova pa   .....   strah.

 

35. člen si tolmačiš narobe.

 

Nihče te ne sili, ampak vsaka odločitev prinese posledice - dobre ali slabe - sam se odločaš.

 

Saj te tudi delat nihče ne sili. Lahko komot cele dneve pod mostom spiš. Spet tvoja odločitev.

Vsega pa itak ne moreš imet.

No že vidim, da o meni veš več kot jaz. OK.

Nope. Nova pravila. Niso ravno nova. So se enkrat že pojavila v rahlo drugačni obliki, a vseeno so imela isto sporočilo. Drugorazredni nimajo istih pravic kot prvorazredni. Drugorazredni so na rokavih nosili Davidovo zvezdo.

Res ne vem zakaj se bi moral it cepit. Kdor se je do sedaj bal gripe se je še cepit. (In jo tudi večkrat imel, sam nisem bil cepljen nikoli in je nikoli nisem imel). Zakaj se moram it cepit jaz, ki se ne boljim korone in na cepljenega je ne morem prnesti, saj je cepivo ravno za to namenjeno. No na tole ne rabiš odgovarjat, ker je retorično vprašanje. Odvovor je že podan v samem vprašanju.

Bi te pa samo to še prosil, da mi pravilno raztolmačiš 35. člen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva koga briga kok jaz zaslužim, pa se mi vseeno vtikajo v mojo privatnost in mi davke pobirajo, pa se jaz ne strinjam :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, skalar36 said:

No že vidim, da o meni veš več kot jaz. OK.

Nope. Nova pravila. Niso ravno nova. So se enkrat že pojavila v rahlo drugačni obliki, a vseeno so imela isto sporočilo. Drugorazredni nimajo istih pravic kot prvorazredni. Drugorazredni so na rokavih nosili Davidovo zvezdo.

Si malo zašel.

5 minutes ago, skalar36 said:

Res ne vem zakaj se bi moral it cepit. Kdor se je do sedaj bal gripe se je še cepit. (In jo tudi večkrat imel, sam nisem bil cepljen nikoli in je nikoli nisem imel). Zakaj se moram it cepit jaz, ki se ne boljim korone in na cepljenega je ne morem prnesti, saj je cepivo ravno za to namenjeno. No na tole ne rabiš odgovarjat, ker je retorično vprašanje. Odvovor je že podan v samem vprašanju.

Nihče te ne sili in te najverjetneje niti ne bo. Brez strahu prosim.

5 minutes ago, skalar36 said:

Bi te pa samo to še prosil, da mi pravilno raztolmačiš 35. člen.

Izguba časa

2 minutes ago, maus said:

Kva koga briga kok jaz zaslužim, pa se mi vseeno vtikajo v mojo privatnost in mi davke pobirajo, pa se jaz ne strinjam :P 

ti kršijo svoboščine in demokracijo, ker si davščin, predpostavljam, ne želiš :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!