Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 2 minutami, ftp pravi:

To je tudi stvar debate. Ali je bolje 3 msesece vse zaprto kot je bilo na kitajskem, potem vse odprto, ali tako životarjenje kot pri nas, ko je že 8 mesecev vse tako na 3/4 zaprto in na vidiku nič pametnega ????

Ti kritiziraš vlado in ukrepe, ko si pa ti "vlada" pa se ne sme. Zanimivo kako ljudje hitro obračajo pločo....

Ni stvar debate, poglej realnost. So preletel avioni Slovensko nebo, v čast zmage. In zadeva se je nadaljevala. Ne sam pri nas, povsod, po celem svetu. Kar pomeni da 3 mesece ne prinese rešitve.

Opozarjanja zdravnikov in mnogih utišanih strokovnjakov, ki govorijo o tem, da se moramo naučiti živieti z virusom so preslišana.

Ne primerjaj MSja z vlado. MS, ni vlada, MS ni demokracija, MS je privat forum. Dej, še mal najedaj..pol bo pa jok in stok.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, DAMI34 said:

l

dej mal podatke o gripi povleci iz leta 2019, 2020 in 2021, pa ti bo prec jasno.

 

 Se strinjam... Pa je gripa vsak leto isto nevarna? Je kdo preveril te podatke se cez to sito? Spanska gripa je bila precej bolj nevarna of vseh grip kasneje. Ni vsaka gripa, gripa. Torej, ce te prav razumem, je korona isto kot gripa, in vsi posnetki iz bolnisnic, pricevanja zdravstvenih delavcev pa pa fabrikacija, laz in photoshop? Vse te izjave o izmucenosti, pa slike zdravstvenih delvacev v skafandrih so izmisljene, ali pa so vsi mazohsti in se sami oblacijo v njih?  Podoben primer je recimo stevilo mrtvih motoristov... se trkajo po prsih da so zmanjsali zrtve... Ne poved pa naprimer, da je celo pomad in pol ejseni padal dez.

 

 In letos ne bo dodatnih smrti (ali precej manj) zarad gripe, jer jo maske precej uspesno preprecujejo. ZATO in tudi ZARADI ukrepov, so smrti primerljive, brez ukrepov verjamem, da bi bila druga zgodba.

 

 In se stotic:  govorim o kovidu, in tudi o tem da smo (mi ki ne verjamemo cisto vsaki izmisljotini na fb ipd) ovce, da ne znamo uporabljati mozganov. ipd.   Torej, vse skupaj je ena velika laz in zarota.  Pazi: ne omenjam vlade in nesmiselnosti doloceni ukrepov in cem podobnim. Govorim o tem da ocitno so vsi ki se trudijo in delajo, torej stroka, sestre zdravniki in tako naprej, del zarote, nacizma in se kaj podobnih idej? Da je vse skupaj samo laz.

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DAMI34 said:

Opozarjanja zdravnikov in mnogih utišanih strokovnjakov, ki govorijo o tem, da se moramo naučiti živieti z virusom so preslišana.

Sploh ni preslišano, zato so cepivo razvili.

 

3 minutes ago, DAMI34 said:

Dej, še mal najedaj..pol bo pa jok in stok.

Če ti to predstavlja veselje, kar daj. Pol pa o demokraciji in drugančni miselnosti predavaš.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jvalant pravi:

 Se strinjam... Pa je gripa vsak leto isto nevarna? Je kdo preveril te podatke se cez to sito? Spanska gripa je bila precej bolj nevarna of vseh grip kasneje. Ni vsaka gripa, gripa. Torej, ce te prav razumem, je korona isto kot gripa, in vsi posnetki iz bolnisnic, pricevanja zdravstvenih delavcev pa pa fabrikacija, laz in photoshop? Vse te izjave o izmucenosti, pa slike zdravstvenih delvacev v skafandrih so izmisljene, ali pa so vsi mazohsti in se sami oblacijo v njih?  Podoben primer je recimo stevilo mrtvih motoristov... se trkajo po prsih da so zmanjsali zrtve... Ne poved pa naprimer, da je celo pomad in pol ejseni padal dez.

 

 In se stotic:  govorim o kovidu, in tudi o tem da smo (mi ki ne verjamemo cisto vsaki izmisljotini na fb ipd) ovce, da ne znamo uporabljati mozganov. ipd.   Torej, vse skupaj je ena velika laz in zarota.  Pazi: ne omenjam vlade in nesmiselnosti doloceni ukrepov in cem podobnim. Govorim o tem da ocitno so vsi ki se trudijo in delajo, torej stroka, sestre zdravniki in tako naprej, del zarote, nacizma in se kaj podobnih idej? Da je vse skupaj samo laz.

kdo je reku da je covid laž? jaz ne, rekel sem, da so ukrepi nenormalni, površni ,pavšalni in slabi pa še marsikdo od strokovnjakov. Ampak to je očitno preveč za nekatere, katerim tako stanje ustreza.

Nimajo mulcev, službica na daljavo, po možnosti še javna...valda se jim jebe.

Ne govor o stroki, kot da je edino ena in tista prava, ki jo JJ in Beovička nabijata. Jih je veliko, ki marsikaj kritizirajo, nekateri javno, drugi mal manj. Mam preveč kontakta tudi s stroko, in preveč vem, kaj si nekateri mislijo, zato imaš tudi nekje polovično odzivnost na cepljenje. Mnogo intervjujev z zdravniki, ter strokovnjaki s področja zdravstva je tudi na Yutubu.

In sicer, klobasat o "sveti" resnici je neumnost. Že sam Hehjavec, je povedal inj njegova kompanija, kako bodo resnico popravili, če pridejo na "ablast" V trenutku ne bo policijske ure in omejitev na občine.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

Ni stvar debate, poglej realnost. So preletel avioni Slovensko nebo, v čast zmage. In zadeva se je nadaljevala. Ne sam pri nas, povsod, po celem svetu. Kar pomeni da 3 mesece ne prinese rešitve.

Opozarjanja zdravnikov in mnogih utišanih strokovnjakov, ki govorijo o tem, da se moramo naučiti živieti z virusom so preslišana.

 

 

 Ne vem kdo pravi da je preslisano to, da se bo treba navaditi ziveti z virsom. Resno, jaz iz medijev nisem izluscil, da bo vsega konec in vse lepo in prav. Tudi, ce precej stavijo na cepljenje, se vseeno slisijo opozorila, da se vse ne bodo cepili, vsi se tudi ne smejo ipd. Nimam obcitka, da mi mediji trosijo da bo cez pol leta vse oh in sploh. Tudi po pomladni epidemiji so mediji skoraj prosili da naj se ne sprostimo prevec, da se ni konec in da virus ni izginil. Stroka isto. Ne vem od kje sedaj obcutek, da so trdili drugace...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

Sploh ni preslišano, zato so cepivo razvili.

 

Če ti to predstavlja veselje, kar daj. Pol pa o demokraciji in drugančni miselnosti predavaš.

še zadnjič. se lahko ustaviš sklobasanjem, kje te kdo ovira?

Vse lahko pišeš, vse. Komplet vse teorije, kot nekdo, ki jih piše kontra. Naslednja cvetka, kako te omejuje MS ali kak mod, te pošlje v banovce. Majkemi..:P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, jvalant pravi:

 Torej uporabljas mozgane za to, da ne beres drugih pogledov. Tocno to sem zelel povedati! Ce se nekdo ne strinja se ga ignorira.

Predolge poste imaš. To kar napišeš, bi lahko precej skrajšal, pa bi bila vsebina še vedno razumljiva. Sicer pa pišeta z ftp isto, se strinjata. Tako, da ne rabim istih stvari 2x brati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jvalant pravi:

 Ne vem kdo pravi da je preslisano to, da se bo treba navaditi ziveti z virsom. Resno, jaz iz medijev nisem izluscil, da bo vsega konec in vse lepo in prav. Tudi, ce precej stavijo na cepljenje, se vseeno slisijo opozorila, da se vse ne bodo cepili, vsi se tudi ne smejo ipd. Nimam obcitka, da mi mediji trosijo da bo cez pol leta vse oh in sploh. Tudi po pomladni epidemiji so mediji skoraj prosili da naj se ne sprostimo prevec, da se ni konec in da virus ni izginil. Stroka isto. Ne vem od kje sedaj obcutek, da so trdili drugace...

mal si zavil, sproščanje lajfa sploh ni problem. Problem je zaščita ranljive populacije in število postelj. Opozarjali so strokovnjaki, med drugim tut člani vladne skupine, laiki, zdravniki itd... Simpl.

In v končni fazi:

če ni normalnega lajfa, zakaj sploh živimo???

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, DAMI34 said:

kdo je reku da je covid laž? jaz ne, rekel sem, da so ukrepi nenormalni, površni ,pavšalni in slabi pa še marsikdo od strokovnjakov. Ampak to je očitno preveč za nekatere, katerim tako stanje ustreza.

Nimajo mulcev, službica na daljavo, po možnosti še javna...valda se jim jebe.

Ne govor o stroki, kot da je edino ena in tista prava, ki jo JJ in Beovička nabijata. Jih je veliko, ki marsikaj kritizirajo, nekateri javno, drugi mal manj. Mam preveč kontakta tudi s stroko, in preveč vem, kaj si nekateri mislijo, zato imaš tudi nekje polovično odzivnost na cepljenje. Mnogo intervjujev z zdravniki, ter strokovnjaki s področja zdravstva je tudi na Yutubu.

In sicer, klobasat o "sveti" resnici je neumnost. Že sam Hehjavec, je povedal inj njegova kompanija, kako bodo resnico popravili, če pridejo na "ablast" V trenutku ne bo policijske ure in omejitev na občine.

 

Dami lej, odgovoril si na moj post o teorijah in uporabljanju mozganov... Ne o normalnosti ukrepov,  na  to sem ze stokrat povedal da so velik problem za gospodarstvo in zivljenje!

 

 

"dej mal podatke o gripi povleci iz leta 2019, 2020 in 2021, pa ti bo prec jasno. "

 

  Se o temle: moji od neuporabe zakrneli mozgani so sestavili tole: Gripa bo letos sibka, ker ukrepi se bolje delujejo nanjo kot na kovid. In zaradi kovida, se jih drzimo. In o smrtnosti leta 2019, 2018 itd pa tole: Ta je zelo lahka: smrtnost kovida je primerljiva z njmi (gripo) ZARADI mask (simonim za vse ukrepe proti virusu, ne smilesnosti za gospodarstvo) in trdem delu vseh v skafandrih in laboratorijih itd. Brez tega bi bile cifre precej vecje.  Ce ne, potem kovid ni vse skupaj nic, samo ena velika laz.

Dejstvo je da se primerja bolezen brez ukrepov  proti bolezni z hudimi ukrepi. Resno: nima smisla

 res ne vem, kako se lahko enaci stevilo smrti kovida z gripo, brez upostevanja dejstva da ze pol leta nosimo maske, med tem ko pred letom dvema, ob gripi, se vedeli nismo zanje. Bo pa letos smrti zaradi gripe sigurno manj (zaradi mask, ne zarot) in ta podatak bo dal bolj realno razmerje kovid vs gripa

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jvalant pravi:

Dami lej, odgovoril si na moj post o teorijah in uporabljanju mozganov... Ne o normalnosti ukrepov,  na  to sem ze stokrat povedal da so velik problem za gospodarstvo in zivljenje!

 

 

"dej mal podatke o gripi povleci iz leta 2019, 2020 in 2021, pa ti bo prec jasno. "

 

  Se o temle: moji od neuporabe zakrneli mozgani so sestavili tole: Gripa bo letos sibka, ker ukrepi se bolje delujejo nanjo kot na kovid. In zaradi kovida, se jih drzimo. In o smrtnosti leta 2019m 2018 itd pa tole: Ta je zelo lahka: smrtnost kovida je primerljiva z njmi ZARADI mask (simonim za vse ukrepe proti virusu, ne smilesnosti za gospodarstvo) in trdem delu vseh v skafandrih in laboratorijih itd. Brez tega bi bile cifre precej vecje.  Ce ne, potem kovid ni vse skupaj nic, samo ena velika laz.

Dejstvo je da se primerja bolezen brez ukrepov  proti bolezni z hudimi ukrepi. Resno: nima smisla

 res ne vem, kako se lahko enaci stevilo smrti kovida z gripo, brez upostevanja dejstva da ze polet nosimo maske, med tem ko pred letom dvema, ob gripi, se vedeli nismo zanje. Bo pa letos smrti zaradi gripe sigurno manj (zaradi mask, ne zarot) in ta podatak bo dal bolj realno razmerje kovid vs gripa

veš podobna teorija se lahko razvije, da so vsi cepljeni oboleli za covidom takoj po cepljenju, vendar vzporednosti ni mogoče potegniti niti dokazati, da je res. Prav tako so podobno ugotovili lani v Bergamu, cepljene proti gripi in velika smrtnost bolnikov s Covidom.

Zaradi manj gibanja in manj druženja gripe ni, hkrati pa Kaco nabija, da je korona. Eno izključuje drugo. In se strinjam, pozimi je manj mrtvih motoristov.

ps. preber si leta nazaj, ko so bili ukrepi, tut prot gripi, od zaprtja obiskov v bolnicah, do kruljenja Beovičke, kako gre vse u 3pm..

pss. gripa bo letos šibka, ker bo vsaka gripa covid postala :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ukrepi se močno poznajo tudi pri nas, v podjetju. Btw: dobili smo neko "priznanje" od JJ, zaradi učinkovitega obvladovanja virusa. Ok, to diplomo si lahko tudi kam vtakne.......ampak pustimo to.

Uvedli smo delo od doma, ki je zelo učinkovito in produktivno, zato ga bomo prakticirali tudi v bodoče. To je zelo pozitiven rezultat ukrepov.

Ljudje ne hodijo več v službo smrkavi, s kašljem, celo s temperaturo......... nekateri so se celo naučili umivat in razkuževat roke, kar prej ni glih bila njihova vrlina. 

Distanca v pisarnah in nošenje mask v skupnih prostorih nam ne povzroča nobenih težav.

Skratka, ljudje so zadovoljni, produktivni, zdravi, kar je dodana vrednost tudi za podjetje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zapisal si pa točno naslednje, citiram:

 Govorim o tem da ocitno so vsi ki se trudijo in delajo, torej stroka, sestre zdravniki in tako naprej, del zarote, nacizma in se kaj podobnih idej? Da je vse skupaj samo laz.

 

in sem ti odgovoril, da posluša se samo del stroke, kontraargumentov pač ne, predlogov za izboljšavo tudi ne. Itak pa vse diktira politika.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, DAMI34 said:

veš podobna teorija se lahko razvije, da so vsi cepljeni oboleli za covidom takoj po cepljenju, vendar vzporednosti ni mogoče potegniti niti dokazati, da je res. Prav tako so podobno ugotovili lani v Bergamu, cepljene proti gripi in velika smrtnost bolnikov s Covidom.

 

pss. gripa bo letos šibka, ker bo vsaka gripa covid postala :D

 

Nobene teorije ne razvijam, sledim samo podatkom in odgovarjam na tole

 

"dej mal podatke o gripi povleci iz leta 2019, 2020 in 2021, pa ti bo prec jasno. "

 

  In mi je prec jasno, da je kovid precej bolj zoprn in nevaren kot gripa. Tole zgoraj je zelo zavajajoce, in bom se enkrat povedal zakaj:

Leta 2019 in prej NIHCE ni nosil mask, ni bilo nobenih zapor, prepovedi (razen obiskov bolnicah, ipd), bili so koncerti ipd, nima smisla da vse nastevam (pa bi rad ker hitro kaj najdes). Leta 2020 ima pa kovid podobne stevilke, ob skoraj popolni zapori javnega zivljenja, firm, podjetij (DA slabo za gospodarstvo, ampak govorim samo o kovidu, in ti ukrepi ga zelo omejujejo), in vsega kar se dogaja. In da, prec mi je jasno, da je velika razlika med gripo in kovidom. To ni nobena terorija, to je odnos med gripo in kovidom. Gripa brez ukrepov in kovid z ukrepi. In tvoja zgornja trditev pac ne drzi vode...

 

 In oprosti, vsak ki trdi da je kovid isto kot gripa, da podatki iz preteklih let to dokazujejo, zavaja in manipulira.

 

  

 

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, KARMEN1 pravi:

Ukrepi se močno poznajo tudi pri nas, v podjetju. Btw: dobili smo neko "priznanje" od JJ, zaradi učinkovitega obvladovanja virusa. Ok, to diplomo si lahko tudi kam vtakne.......ampak pustimo to.

Uvedli smo delo od doma, ki je zelo učinkovito in produktivno, zato ga bomo prakticirali tudi v bodoče. To je zelo pozitiven rezultat ukrepov.

Ljudje ne hodijo več v službo smrkavi, s kašljem, celo s temperaturo......... nekateri so se celo naučili umivat in razkuževat roke, kar prej ni glih bila njihova vrlina. 

Distanca v pisarnah in nošenje mask v skupnih prostorih nam ne povzroča nobenih težav.

Skratka, ljudje so zadovoljni, produktivni, zdravi, kar je dodana vrednost tudi za podjetje.

Razvoj gre v smeri A socialnega človeka, ki si ne bo upal dati roke, objema, se bo izogibal soljudi, in bo doma  verjetno čez čas imel težave z z lastno ženo in otroki. Ker bo to normalno - izogibanje stikov. Smo družbena bitja in le tako lahko uspemo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vidim nobenega problema.........

Tudi maske bomo dali dol, tudi rokovali in objemali se bomo.

Kdor pa ima zaradi nastale situacije težave z ženo in otroci, naj se povpraša, zakaj jih ima.

Naša volja, moč in vzdržljivost se pokaže v težkih situacijah, ne ko imamo polno rit vsega.

  • Hvala 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Razvoj gre v smeri A socialnega človeka, ki si ne bo upal dati roke, objema, se bo izogibal soljudi, in bo doma  verjetno čez čas imel težave z z lastno ženo in otroki. Ker bo to normalno - izogibanje stikov. Smo družbena bitja in le tako lahko uspemo.

  Vse to se ze nekaj casa dogaja z mobiteli, socialnimi omrezji in podobno... Neopazno in veliki meri. Je pa prostovoljno, vsaj na zacetku, pa ni pritozb...

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, KARMEN1 pravi:

Ne vidim nobenega problema.........

Tudi maske bomo dali dol, tudi rokovali in objemali se bomo.

Kdor pa ima zaradi nastale situacije težave z ženo in otroci, naj se povpraša, zakaj jih ima.

Naša volja, moč in vzdržljivost se pokaže v težkih situacijah, ne ko imamo polno rit vsega.

Pisal sem v prihodnjiku, če si opazila in ne sedanjiku.

 

pred 23 minutami, jvalant pravi:

  Vse to se ze nekaj casa dogaja z mobiteli, socialnimi omrezji in podobno... Neopazno in veliki meri. Je pa prostovoljno, vsaj na zacetku, pa ni pritozb...

Stroka, že nekaj časa opozarja na te nevarnosti, pa nič. Pravzaprav vsi pravijo to je razvoj. Nanj lahko gledaš pozitivno ali negativno. Z vidika kapitala pozitivno z drugega pa negativno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, KARMEN1 pravi:

Ne vidim nobenega problema.........

Tudi maske bomo dali dol, tudi rokovali in objemali se bomo.

Kdor pa ima zaradi nastale situacije težave z ženo in otroci, naj se povpraša, zakaj jih ima.

Naša volja, moč in vzdržljivost se pokaže v težkih situacijah, ne ko imamo polno rit vsega.

Tocno tako. Danasnja druzba je postala skrajno sprevrzena, razuzdana in odvisna od zunanjih materialnih dobrin. Duhovno pa povsem prazna in razvrednotena. Zato ni cudno, da se vsake toliko casa pojavijo dejavniki z razlogom, da bi clovestvo spravili na pravo pot, ker je mocno zaslo. Ko slisim razlicne zgodbe nekaterih mater, ki jamrajo, da ne zmorejo vec, ker morajo biti vecino casa s svojimi otroci, se zgrozim. Ko clovek slisi ali dozivi nekaj takega, je jasno, da je s to druzbo nekaj hudo narobe, je nekaj zelo gnilega v tej druzbi. Ko jih vecinoma cvili, da ne morejo iz svojega doma na "pir" s prijatelji, je to nekaj zelo gnilega v njih in govori o njihovi notranji praznini in nezmoznosti soocenja s samim seboj. Takim ljudem kronicno primanjkuje notranjega miru. Covid je ze in bo se naplaknil na povrsje vso gnilobo te druzbe in nam dal moznost, da se spravimo k sebi, odrastemo in napredujemo v boljse ljudi. Podobno je na individualni kakor na kolektivni ravni. Ponavljalo pa se bo vse dotlej, dokler clovek ne postane Clovek.   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Ni stvar debate, poglej realnost. So preletel avioni Slovensko nebo, v čast zmage. In zadeva se je nadaljevala. Ne sam pri nas, povsod, po celem svetu. Kar pomeni da 3 mesece ne prinese rešitve.

 

Tako je. 3 mesece bi prineslo samo kratkoročno rešitev. Tudi, če bi hrati zaprli cel svet ne bi šlo. Nekateri bi vseeno moraki delati in se gibati.

Peecej podobno je s cepljenjem, ene države še dolgo ne bodo začele cepiti. 

Nadalje, kako dolgo bo držala imunost? Ko bo zadnji, ki bo za to, cepljen, bo prvi lahko že izgubil imunost - vsaj v letošnjem letu bo tako.

Vse kaže, da bo ta virus kar trd oreh in se bo res treba navadit živet z njim.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Endlich said:

Nadalje, kako dolgo bo držala imunost? Ko bo zadnji, ki bo za to, cepljen, bo prvi lahko že izgubil imunost - vsaj v letošnjem letu bo tako.

Vse kaže, da bo ta virus kar trd oreh in se bo res treba navadit živet z njim.

Bo pač kot gripa, se cepit vsako leto.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Endlich pravi:

Tako je. 3 mesece bi prineslo samo kratkoročno rešitev. Tudi, če bi hrati zaprli cel svet ne bi šlo. Nekateri bi vseeno moraki delati in se gibati.

Peecej podobno je s cepljenjem, ene države še dolgo ne bodo začele cepiti. 

Nadalje, kako dolgo bo držala imunost? Ko bo zadnji, ki bo za to, cepljen, bo prvi lahko že izgubil imunost - vsaj v letošnjem letu bo tako.

Vse kaže, da bo ta virus kar trd oreh in se bo res treba navadit živet z njim.

Pravilno si ugotovil. S tem virusom se bo potrebno navadit zivet kar nekaj casa. Na preizkusnji bodo pa bogate drzave, kajti od njih je odvisno, ali se bodo odlocile posredovat cepivo tistim drzavam, ki si tega iz razlicnih razlogov ne zmorejo privosciti. V kolikor bo zopet prevladala sebicnost ,samopasnost ,egoizem, bo to zebelj v krsti bogatih drzav. Kajti ce se hocemo resnicno znebiti tega virusa, bo potrebna precepljenost ljudi po vsem svetu. Ce bomo dopuscali zepe v razvojno zaostalih drzavah, se nam bo to vrnilo kot bumerang v obliki novih pandemij z mocno mutiranim virusom, za katerega po potreben vedno vnovicen razvoj cepiva. Torej je od razuma in empatije odvisen nadaljni potek dogodkov, kar se virusa tice. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

ne še slabše:

NOVA24tv, ne uporablja in ne dodaja nekih strokovnih ali kredibilnih podatkov raziskav.

Nova 24 tv se gre igro: moj oči je bolj močen kot tvoj oči. Tvoj oči dela v komunali moj oči pa na občini...karikiram.

Nova24tv je najbolj skozlana tv na svetu. 

Moras se pa vprasati, zakaj je sploh nastala Nova24TV. Ce bi Dominantni mediji v Sloveniji, ki dosegajo najvecjo gledljivost porocali objektivno in ne toliko pristransko v korist samo nekaterih, Nove24TV sploh nebi ustanavljali. Je nekaksna proti utez ostalim neobjektivnim medijem. Ne bom trdil, da Nova24TV poroca vse objektivno in v sluzbi resnice, je pa marsikaj tudi res kar porocajo in v dostih primerih razgalijo neprimerno porocanje ostalih medijev. Razlika z ostalimi mediji je pa v tem, da Nova24TV prizna, da je desnicarski medij, ostali se pa sprenevedajo do onemoglosti, da so nepristranski. Jaz preberem vse, in si na podlagi razlicnih porocanj in lastnih izkusenj ustvarim neko sliko dogajanja.  Ne mislim se pa z nobenim prepirat okoli tega in ne bom odgovarjal na morebitne replike tega komentarja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jvalant pravi:

Nobene teorije ne razvijam, sledim samo podatkom in odgovarjam na tole

 

"dej mal podatke o gripi povleci iz leta 2019, 2020 in 2021, pa ti bo prec jasno. "

 

  In mi je prec jasno, da je kovid precej bolj zoprn in nevaren kot gripa. Tole zgoraj je zelo zavajajoce, in bom se enkrat povedal zakaj:

Leta 2019 in prej NIHCE ni nosil mask, ni bilo nobenih zapor, prepovedi (razen obiskov bolnicah, ipd), bili so koncerti ipd, nima smisla da vse nastevam (pa bi rad ker hitro kaj najdes). Leta 2020 ima pa kovid podobne stevilke, ob skoraj popolni zapori javnega zivljenja, firm, podjetij (DA slabo za gospodarstvo, ampak govorim samo o kovidu, in ti ukrepi ga zelo omejujejo), in vsega kar se dogaja. In da, prec mi je jasno, da je velika razlika med gripo in kovidom. To ni nobena terorija, to je odnos med gripo in kovidom. Gripa brez ukrepov in kovid z ukrepi. In tvoja zgornja trditev pac ne drzi vode...

 

 In oprosti, vsak ki trdi da je kovid isto kot gripa, da podatki iz preteklih let to dokazujejo, zavaja in manipulira.

 

  

 

sploh ni govora da je isto, govora je, da gripe kar naenkrat čudežno ni.

Da so ukrepi bili tudi ob gripi, ampak mogoče bolj premišljeni, bolj specializirani, ob kovidu pa pavšalni, na koncu tudi pri tebi preberem, da ni nujno da so vsi ukrepi smiselni ali da se ne strinjaš z vsemi.

o gripi:

http://www.times.si/zdravje/skrb-vzbujajoce-zapleti-pri-gripi-so-vzeli-ze-29-zivljenj--65e27ede0ab39ec064723958de11af918149a6dd.html

 

http://www.times.si/zdravje/po-ocenah-je-na-hrvaskem-za-gripo-zbolelo-200000-ljudi--8205148a674b8a91c0ab795204a80771340a8ab5.html

Zaradi gripe je na Hrvaškem do konca prejšnjega tedna umrlo 75 ljudi. To je največja epidemija gripe v državi v zadnjih petih letih, saj je po uradnih podatkih zbolelo 48.080 ljudi, po neuradnih pa kar 200.000.

itd itd..

Kaj bi bilo s korono brez sankcij, pa nihče ne more zapisati, ker nismo tega testirali, mogoče bi bilo celo isto ali podobno kot je sedaj.

 

pred 1 uro, bladerunner pravi:

Tocno tako. Danasnja druzba je postala skrajno sprevrzena, razuzdana in odvisna od zunanjih materialnih dobrin. Duhovno pa povsem prazna in razvrednotena. Zato ni cudno, da se vsake toliko casa pojavijo dejavniki z razlogom, da bi clovestvo spravili na pravo pot, ker je mocno zaslo. Ko slisim razlicne zgodbe nekaterih mater, ki jamrajo, da ne zmorejo vec, ker morajo biti vecino casa s svojimi otroci, se zgrozim. Ko clovek slisi ali dozivi nekaj takega, je jasno, da je s to druzbo nekaj hudo narobe, je nekaj zelo gnilega v tej druzbi. Ko jih vecinoma cvili, da ne morejo iz svojega doma na "pir" s prijatelji, je to nekaj zelo gnilega v njih in govori o njihovi notranji praznini in nezmoznosti soocenja s samim seboj. Takim ljudem kronicno primanjkuje notranjega miru. Covid je ze in bo se naplaknil na povrsje vso gnilobo te druzbe in nam dal moznost, da se spravimo k sebi, odrastemo in napredujemo v boljse ljudi. Podobno je na individualni kakor na kolektivni ravni. Ponavljalo pa se bo vse dotlej, dokler clovek ne postane Clovek.   

me zanima kako bi se ti šel online šolo z dvema osnovnošolskima mulcema in šihtom. Bolj težko verjemi.

Ampak ja, ministrica pravi da ni problema :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, bladerunner pravi:

Moras se pa vprasati, zakaj je sploh nastala Nova24TV. Ce bi Dominantni mediji v Sloveniji, ki dosegajo najvecjo gledljivost porocali objektivno in ne toliko pristransko v korist samo nekaterih, Nove24TV sploh nebi ustanavljali. Je nekaksna proti utez ostalim neobjektivnim medijem. Ne bom trdil, da Nova24TV poroca vse objektivno in v sluzbi resnice, je pa marsikaj tudi res kar porocajo in v dostih primerih razgalijo neprimerno porocanje ostalih medijev. Razlika z ostalimi mediji je pa v tem, da Nova24TV prizna, da je desnicarski medij, ostali se pa sprenevedajo do onemoglosti, da so nepristranski. Jaz preberem vse, in si na podlagi razlicnih porocanj in lastnih izkusenj ustvarim neko sliko dogajanja.  Ne mislim se pa z nobenim prepirat okoli tega in ne bom odgovarjal na morebitne replike tega komentarja. 

aha, mamo enga lažnjivca, pol dodamo še enga, ki je diametralno nasproten in problem je rešen :D

Zapisal sem, da niso niti konkurenčni, kvečjemu spadajo v rang prepirljivega medija, nekaj v stilu Jelinčiča, ki si vedno izmisli nov izgovor. Pač jim manjka nivo, so še premladi, in niso tako usposobljeni lagat kot levi mediji.

Se bodo že naučili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!