Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Avstralija...tam so v lockdownu tudi kadar ni epidemije. Kadar greš na obisk, moraš polno tankat in za vsak primer prinesti še pijačo, ker je vse nekam daleč. Seveda za tamestne to ne velja, tam so ukrepi morda bili potrebni (manj kot 4 mesece). Tudi v naših krajih smo imeli kakšnih 2 + 4 mesece, pa so občine občutno manjše. Žal pa se naše klinike težko primerjajo z avstralskimi, katere niso čisto naše.       Berem, da menda ne bomo vozili motorjev ? Tega ne razumem najbolje. Aja, umrli bomo. To bi morali storiti že lani. Banda nagajiva, kar živi smo. Kje podpišem, da se odrekam vsakršni medicinski oskrbi v primeru, da me SARS-COV2 dohiti ? Pa da mi življenje s šlaufom sifonirajo ven....  Saj sem vendar verižni kadilec, ki rad prispeva obilno trošarino v proračun, tako da se živ hudič ne prebije skozi katran do mojih alveol.

Virus je dokazano prebrisan. Najprej pobegne iz zapora zlobnim kapitalističnim lastnikom (ki bi pravno morali biti edini materialno odgovorni krivci). Posilstva netopirja mu še niso dokazali, tako da je to morda čisti konstrukt. Po nekaj mesecih turizma je pričel dobivati državljanstva in ima potnih listov kot James Bond. Je nočno bitje (ponovno namigovanje na seks z zaščiteno vrsto) in preži na prišleke iz Medvod, če nimajo superg ali žoge.  Vdira v farme strežnikov in se igra s številkami. Na koncu pa prebereš definicijo virusa in izpade, da je informacija.  Cepivo je menda tudi informacija. Vse ostalo je torej dezinformacija. Živela Matrica !

(Shooter : Absolut     Chaser : Pepsi Max Zero)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me res zanima koliko janšistov je že dojelo kako njihov oče naroda izkorišča koronavirus za svojo fustracijo.

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, tomash pravi:

Me res zanima koliko janšistov je že dojelo kako njihov oče naroda izkorišča koronavirus za svojo fustracijo.

Po tvoji logiki so janšisti po celem svetu. Kajti po tvojih trditvah sodeč, vodilni v vseh državah sveta izkoriščajo korona virus za lastno frustracijo. Ne se no hecat na tako ne slan način. Pokukajte še malo izven svojih dvorišč, pa boste videli, da vse vlade na tem svetu uporabljajo podobne ukrepe zoper širitev korona virusa. Pač se bo potrebno naučiti strpnosti, potrpežljivosti in še marsikaj drugega, kar je rak rana današnje družbe. Cona udobja ne traja večno. Tudi na to se bo potrebno navadit. Družba je postala preveč razvajena, razvratna, ljudje vidijo še samo neke pravice, ki jim ne pritičejo samoumevno, dolžnosti pa zanemarjajo. Čas bi že bil, da se tudi v tej državi začnejo ljudje obnašati po načelu, ki ga je nekoč izrekel slavni ameriški predsednik Kennedy: 

»And so, my fellow Americans: ask not what your country can do for you - ask what you can do for your country. My fellow citizens of the world: ask not what Amerika will do for you, but what together we can do for the freedom of man!« 

ali v prevodu:

»In tako, moji dragi Američani: ne sprašujte se, kaj lahko država naredi za vas - vprašajte se, kaj vi lahko naredite za državo! Moji dragi državljani sveta: ne sprašujte se, kaj bo Amerika naredila za vas, ampak kaj lahko naredimo skupaj za svobodo človeštva!«

Namesto Američani in Amerika, vstavite besedi Slovenci in Slovenija. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pri nas napihujejo število okuženih. Če ima neka oseba hitri test pozitiven in potem opravi ista oseba še pcr test, ki je negativen, se oseba šteje med pozitivne.

To je zavajanje realnega stanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Endlich pravi:

Zakaj pri nas napihujejo število okuženih. Če ima neka oseba hitri test pozitiven in potem opravi ista oseba še pcr test, ki je negativen, se oseba šteje med pozitivne.

To je zavajanje realnega stanja.

Tukaj je res še nekoliko zmede. Upam, da te nepravilnosti čim prej odpravijo. Sicer pa tudi v drugih državah, kjer uporabljajo HAT teste ni nič kaj drugače. HAT testi pač niso tako zanesljivi, kot so PCR testi. Pa še slednji niso sto odstotni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, TakeALookAround pravi:

Se pravi, so za v smeti. Ampak ne, s takimi testi se paniko zganja.... 

Kot sem že zapisal, problem so prenasičene bolnišnice z Covid bolniki in hudo primanjkovanje bolnišničnega osebja. Ne si želet scenarija, ki so ga imeli v Bergamu, ko so morali zdravniki odločati o tem kdo bo živel in kdo umrl zaradi pomankanja respiratorjev. Jaz se bolj osredotočam na podatke obolelih s Covid-19, ki potrebujejo bolnišnično oskrbo in intenzivno nego. Ti podatki pa ne lažejo in so zaskrbljujoči, kljub temu, da se stanje rahlo izboljšuje. Vendar v primeru, da vlada popusti pritiskom nekaterih neodgovornih državljanov in omili ukrepe, se kaj hitro lahko pripeti, da bo stanje še bolj alarmantno, kot smo ga poznali do sedaj. Potem bo pa res potreben popoln lockdown. Tega se pa verjetno nihče ne želi. Zato pamet v glavo in se odgovorno obnašat odraslemu človeku primerno.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, bladerunner pravi:

......»And so, my fellow Americans: ask not what your country can do for you - ask what you can do for your country. My fellow citizens of the world: ask not what Amerika will do for you, but what together we can do for the freedom of man!« .....

Kar se tiče prvega stavka, menim, da prispevamo več kot dovolj. Verjetno je redistribucija problematična. Drugi stavek pa je zelo na mestu (zlasti Amerika - by Franz Kafka). Zelo rad bi storil vse, tudi več kakor je v moji moči. Vendar je moj boj za svobodo človeka - ljudi močno omejen z grožnjo moji lastni eksistenci, ki je sicer zelo asketske narave.  Prav tako se ne strinjam s pozicijo, da smo kot ljudje neodgovorni. Kot okorel anarhist zagovarjam premiso, da smo ljudje dovolj inteligentni in ne potrebujemo navodil z "vrha", kako naj živimo svoje življenje in kako naj vljudno skrbimo za druge osebe v našem plemenu. Z grožnjami, da smo potencialni morilci, se pač dogaja pranje možganov. Osebno so mi jih poizkušali oprati že večkrat, vendar takrat k sreči še ni bilo mehčalca. JFK je sicer bil populist, vendar smo se v mladosti pulili za prstane iz kovancev z njegovim likom (in delom). Je pač izumil soočenja na TV. Nakar smo spoznali njegove korenine (nimam slike od korenine, mogoče jo je imela pokojna MM).  Vendar je tukaj govora o virusu. In Lasagna je v svojem govoru povedal : "My fellows of all nations - the people - do you feel dead? Are you sick, or is the society sick? Ask not what you can do for your own ass - ask who can upholster your motorsickle seat !"

natipkano v temi na črni tipkovnici polni pepela - spell checker izklopljen

 

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, TakeALookAround pravi:

Se pravi, so za v smeti. Ampak ne, s takimi testi se paniko zganja.... 

Prikriva se sumljive posle

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, franc pravi:

Jaooo, pa kje se ti kreteni nabirajo.

Torej virus "pozna na uro" (ve kdaj je policijska ura) in zdaj še ve kje je meja?

Nas je 2 milijona in imamo svoj sev? In se ne širi na balkan, čeprav je pri nas ene 10-20% balkancev na "obisku" .

Pa mi smo res nekaj posebnega.

lp

slovenski sev je lokalec.. če ga doleti malo svobode pri južnih bratih crkne od presenečenja..

pred 9 urami, tomash pravi:

Me res zanima koliko janšistov je že dojelo kako njihov oče naroda izkorišča koronavirus za svojo fustracijo.

ta ničla je najbolj tajna na celem svetu..

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, bladerunner pravi:

Tukaj je res še nekoliko zmede. Upam, da te nepravilnosti čim prej odpravijo. Sicer pa tudi v drugih državah, kjer uporabljajo HAT teste ni nič kaj drugače. HAT testi pač niso tako zanesljivi, kot so PCR testi. Pa še slednji niso sto odstotni. 

To je en problem, da hitri testi niso zanesljivi. To je predvsem tehnični problem.

Drugo pa je, da hitri test pokaže okuženost, ki ko potem pcr test ovrže, naši pa vodijo osebo kot okuženo. Tu pa gre za ZAVESTNO povečevanje št. Okuženih in to je HUDO narobe. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, bladerunner pravi:

Po tvoji logiki so janšisti po celem svetu. Kajti po tvojih trditvah sodeč, vodilni v vseh državah sveta izkoriščajo korona virus za lastno frustracijo. Ne se no hecat na tako ne slan način. Pokukajte še malo izven svojih dvorišč, pa boste videli, da vse vlade na tem svetu uporabljajo podobne ukrepe zoper širitev korona virusa. Pač se bo potrebno naučiti strpnosti, potrpežljivosti in še marsikaj drugega, kar je rak rana današnje družbe. Cona udobja ne traja večno. Tudi na to se bo potrebno navadit. Družba je postala preveč razvajena, razvratna, ljudje vidijo še samo neke pravice, ki jim ne pritičejo samoumevno, dolžnosti pa zanemarjajo. Čas bi že bil, da se tudi v tej državi začnejo ljudje obnašati po načelu, ki ga je nekoč izrekel slavni ameriški predsednik Kennedy: 

»And so, my fellow Americans: ask not what your country can do for you - ask what you can do for your country. My fellow citizens of the world: ask not what Amerika will do for you, but what together we can do for the freedom of man!« 

ali v prevodu:

»In tako, moji dragi Američani: ne sprašujte se, kaj lahko država naredi za vas - vprašajte se, kaj vi lahko naredite za državo! Moji dragi državljani sveta: ne sprašujte se, kaj bo Amerika naredila za vas, ampak kaj lahko naredimo skupaj za svobodo človeštva!«

Namesto Američani in Amerika, vstavite besedi Slovenci in Slovenija. 

zakaj pri nas vedno vlečemo ven druge države, ko hočemo upravičit kak debilizem? Ko pa se gre za kaj koristnega, se pa nikoli ne primerjamo z drugimi državami. 

Ko si ravno omenil ZDA, ravno včeraj je prišel domov moj kolega iz Bostona in se čudil našim debilnim ukrepom. 

Ne poslušaj medijev, povprašaj ljudi bo bivši Yugi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo pomote, nisem proti hitrim testom. Pomagajo odkriti okužene, kar je zelo.pozitivno.

Ampak, če niso taki zanesljivi, potem se naj pozitivne na hitrem testira še s pcr testom in če je ta negativen, se ga izbriše iz evidence pozitivnih.

A ni dosti logično in realno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, bladerunner said:

Kot sem že zapisal, problem so prenasičene bolnišnice z Covid bolniki in hudo primanjkovanje bolnišničnega osebja. Ne si želet scenarija, ki so ga imeli v Bergamu, ko so morali zdravniki odločati o tem kdo bo živel in kdo umrl zaradi pomankanja respiratorjev. Jaz se bolj osredotočam na podatke obolelih s Covid-19, ki potrebujejo bolnišnično oskrbo in intenzivno nego. Ti podatki pa ne lažejo in so zaskrbljujoči, kljub temu, da se stanje rahlo izboljšuje. Vendar v primeru, da vlada popusti pritiskom nekaterih neodgovornih državljanov in omili ukrepe, se kaj hitro lahko pripeti, da bo stanje še bolj alarmantno, kot smo ga poznali do sedaj. Potem bo pa res potreben popoln lockdown. Tega se pa verjetno nihče ne želi. Zato pamet v glavo in se odgovorno obnašat odraslemu človeku primerno.  

Bolnice dobivajo mastne denarje za vsakega covid bolnika. Po drugi strani domovi za starejše samo 500 po glavi. Kaj misliš, da se v praksi dogaja? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po enem letu se zmer zgleda tko, da je bil virus nacrtno narjen, spuscen, da ranljive, ki so bolj breme drzave, kot korist, odstrani. In tu ma vsaka drzava svojega resitelja, ki jim ni vseeno za posameznika, mi doktor Janeza recimo. ? Po enem letu ni nc kej dost novga, razn sev,ker more bit. Marca mesca smo poslusal navodila kako masko prijet, da nau stale, danes folk svaljka eno in isto masko povsod vec tednov, pa ni nic slabse, kot je bilo, recimo. Razkuzilo na vhodih je samo za okras.

Do poletja so zloglasni voditelji sestankovali brez mask in se rokovali, medtem ko so nam grozili. Po enem letu skoraj, ti glavni govorec prbije, da se gre mal hecat pred mikrofon. Drzava pa zaprta, ker mamo zdravstvo v pisdi.... Ja se dobr, da gres vojsko krepit, ker to res rabmo. Vse jasno, so ga hitro prepozicionirali, ker se jim je zazdelo, da je prevec povedal.

Lepo je bilo povzeto, da bo virus zastrasujoc, dokler si bojo mirne duse zepe polnili. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, bladerunner pravi:

Po tvoji logiki so janšisti po celem svetu. Kajti po tvojih trditvah sodeč, vodilni v vseh državah sveta izkoriščajo korona virus za lastno frustracijo. Ne se no hecat na tako ne slan način. Pokukajte še malo izven svojih dvorišč, pa boste videli, da vse vlade na tem svetu uporabljajo podobne ukrepe zoper širitev korona virusa. Pač se bo potrebno naučiti strpnosti, potrpežljivosti in še marsikaj drugega, kar je rak rana današnje družbe. Cona udobja ne traja večno. Tudi na to se bo potrebno navadit. Družba je postala preveč razvajena, razvratna, ljudje vidijo še samo neke pravice, ki jim ne pritičejo samoumevno, dolžnosti pa zanemarjajo. Čas bi že bil, da se tudi v tej državi začnejo ljudje obnašati po načelu, ki ga je nekoč izrekel slavni ameriški predsednik Kennedy: 

»And so, my fellow Americans: ask not what your country can do for you - ask what you can do for your country. My fellow citizens of the world: ask not what Amerika will do for you, but what together we can do for the freedom of man!« 

ali v prevodu:

»In tako, moji dragi Američani: ne sprašujte se, kaj lahko država naredi za vas - vprašajte se, kaj vi lahko naredite za državo! Moji dragi državljani sveta: ne sprašujte se, kaj bo Amerika naredila za vas, ampak kaj lahko naredimo skupaj za svobodo človeštva!«

Namesto Američani in Amerika, vstavite besedi Slovenci in Slovenija. 

če so po celem svetu neumni, ni potrebe da so še pri nas. Pa na koncu tudi ni vse res, da je po svetu enako. Marsikje je bolje.

ps. z dvorišča pa kar redno kukam

Jaz ne vem zakaj so po tvojem ljudje, ki si želijo svobode gibanja, pošteno zdravstveno oskrbo, dovoljenje da lahko delajo razvajeni in razvratni. 

Da, propagando je mel že Kennedy dobro. Ostalo je nesmisel razpravljat, dokler se množice, ki životarijo označuje za krivce.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Endlich pravi:

To je en problem, da hitri testi niso zanesljivi. To je predvsem tehnični problem.

 

se bom samo tule ustavil. Ni samo tehnični..kot ne slabe maske, nepravi ventilatorji.

Točno to, da so nezanesljivi, da je bilo podano mnenje, koliko so nezanesljivi, da se jasno vsak dan ve koliko so nezanesljivi...točno to, prav nič ne gane Twitota. On tera svojo, kot samodržec, laže da so dovolj dobri (seveda to tudi verjame) in na koncu se res lahko vprašamo, koliko časa bomo totalitaristu , ki je na pol zmešan (in njegovim podrepnikom) še dovolili, da nam krojijo usode.

Drgač pa...pazmo da se nam ne zgodi Bergamo :P

v Bergamu so vsaj polni dnarja.

pred 4 urami, skalar36 pravi:

Jaz pa sem proti testom. Testi pač pokažejo prisotnost nekega virusa. Ne pa korone. In na podlagi testov potem sprejemajo ukrepe.

Naša vlada razmišlja takole. Testirajmo koliko slovencev je seksalo v zadnjih 14 dneh. In na podlagi rezulataov lahko predvidevamo da bo v naslednji 5 letih 10 mill Slovencev.

Realnost je pa malo drugačna, a ne!?

 

sploh če rezultatom "uspešnega sexa" prištejejo še samozadovoljevanje. 

Full nas bo, full :P

 

pred 3 urami, ciciban pravi:

Bolnice dobivajo mastne denarje za vsakega covid bolnika. Po drugi strani domovi za starejše samo 500 po glavi. Kaj misliš, da se v praksi dogaja? 

v praksi ne obstaja nobena bolezen več in vse čaka :(

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je double counting.

Torej nekdo je pozitiven na hitrem testu in nato se na pcr in ga stejes vsakic kot pozitivnega.. wtf?

Ali pa na hitrem si pozitiven na pcr pa negativen, ampak statistike za nazaj ne popravi.. wtf?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, ukica pravi:

Problem je double counting.

Torej nekdo je pozitiven na hitrem testu in nato se na pcr in ga stejes vsakic kot pozitivnega.. wtf?

Ali pa na hitrem si pozitiven na pcr pa negativen, ampak statistike za nazaj ne popravi.. wtf?

Očitno je močan interes po prikazu čimvečjega števila okuženih. Več kot je realno. 

Kako bomo potem verjeli in zaupali? Nemogoče. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Logično je, da so od pozitivnih koristi, zato je bolje, da jih je čim več. In tako je po vsem svetu, čim več okuženih, bolje je za vladajoče...lažje utrjujejo svojo pozicijo, lažje disciplinirajo množice...skratka, super načrt. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi tudi jaz lahko dobil 20% dodatka na delo med epidemijo.. bi tudi jaz upal da naj traja dokler lahko!

Delovni rajo pa hecajo z 200e dodatka ce ne zasluzis vec kot 1.500e, ko si oni to izplacujejo ze skoraj eno leto.. ne glede na visino place.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!