Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

23 minutes ago, DAMI34 said:

pol kje so ti kamioni, ki odvažajo mrtve?

 

Mrtvi so pokopani. Kombiji in krste so se kopičili na žalah. Dejstvo, da žale niso folgale, ostaja dejstvo.

26 minutes ago, DAMI34 said:

A uni, ki životarijo so pa kurac vredni?

prašamzaprjatla

 

Dobro veš, de sm zarad kurone prvic zaposljen pri drugih, da se mi je lajf postavu na glavo, in de nism nagnjen k dramatiziranju.

A ti ločiš med zdravstveno krizo (čez 1200 precej kužnih ljudi v bolnicah) in političnim idiotizmom? (Kupte lahko gate, pižame ne, grete lahk do konc občine pa pred 21 domow!!) Ne oporekam da je  50% ukrepov namen samim sebi. Da trenutna vlada nima ne idej, ne znanja, ne sposobnosti za resevanje krize tud ni skrivnost. Ampak kaj cmo narest? Kaj sploh lahko ukrenemo? Se gremo štajerce, oblecemo enake majcke, pijemo pivo pred kafano, pa cakamo de nas pocolajo?

Se bojim, da smo kjer smo. Imamo politicno norost in zdravstveno krizo. Je treba nekako prevedrit, in ostat  priblizno mentalno zdrav. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Endlich pravi:

Mišljeno je bilo, da smo sami krivi kot cel sistem oz. Tisti, ki ga vodijo in da bi lahko postopali drugače...?

jaz se popolnoma nič krivega ne počutim, pa verjamem, da ti tut ne

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, thumper said:

po vdrugi strani pa odštej številko tistih , ki so prej umrli zaradi gripe . ki je lani in letos ni..

e motiš se .. les gre normalno v avstralijo.. edini pogoj je , da je opravljena defumigacija.. pa ne me prepričevat ker ti lahko navedem št.kontejnerjev s pokljuke.. če mi jih moja da..

saj to.. če moram jaz 1x tedensko na test bi motal vsak , ki vstopi k nam v firmo imeti enak rezultat.

mi imamo plačano testiranje.. pridobimo cca.2 ure glede na stanje v vrsti za brezplačno.. moj oddelek 2 komada = 4 delovne ure = veliko več kot 50e ..

Pa si ti sploh prebral kaj sem jaz napisal? Pravim da avio uvoza ni, ker gre vse preko ladijskega. 
Ne pa da Avstralija nima uvoza. Sedaj pa samo cakam da mi trdis da uvazajo les preko aviona,..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Kugelschreiber pravi:

Mrtvi so pokopani. Kombiji in krste so se kopičili na žalah. Dejstvo, da žale niso folgale, ostaja dejstvo.

 

 

 

dejstvo je in nihče jih ne prešteje vseh, ki bi lahko ostali živi, če bi zdravstvo pravočasno delalo in se ni bi vsega podrejalo koroni in podkupninam..veliko njih bi ostalo živih. Tako pa bodo komaj živi, komaj preživeli al pa ne, vse zato, ker obstaja samo korona. Vse zato, ker je zdravstvo 3-10 mesecev gledalo v luft in čakalo. Čakalo  "bergamo" odvoze, krste na žalah itd..fakoff..resno vprašam, a je samo korona edina in resna bolezen?

Rak je izginil??? Je izginilo kupe bolezni, katere se pravočasno odkrije, če se zdravstvo ne ustavi?

Ja ne, niso...je pa res, da mrtve pišemo kar pod "corona dead"

Brezveze..lej, res brezveze.

Nikogar nisem okužil, ti tut ne, nihče ni umrl zarad mene in tebe. In gibal sem se povsod, v smislu dovoljenega, torej beri mel papir, da lahko grem, kar ni nič drugače, kot če papirčka neb imel.

Sam to zabit v glavo "paranoikom" je zlo težko. Še vedno bodo trdil, da smo si sami krivi. Jaz in moji, si prav nič nismo sami krivi, smo pa ostal zdravi..do kdaj, nimam pojma, moja dela v zdravatvu, yu3 bom lahko corono prebolel.

Sej razmišljam, da je to še najbolje. Pol dobim potrdilo da sm varen in grem povsod.

Boga mati..no.- 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Immo Nigerijski, Brazilski, Angleški, Južno afriški sev. Ostane nam še 228 držav tku da počasi bo!!

 

naslednjih 14 dni bo....ma kurac nč ne bo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, nejc74 pravi:

Vsak mora nosit odgovornost za svoja dejanja, kriminal drugih pred tabo le redko opraviči tvoja dejanja. Če pa vztrajaš, da je to univerzalna resnica, potem so s tem legalizirani tudi povojni poboji. Oziroma, potem se lahko začnemo kar povprek pobijat in jemat.

Btw. lahko si prebereš kako se na nemoralnost v lastnih vrstah odzove politična stranka v Nemčiji:

Afera z maskami odnesla nemška poslanca...

Poslanca nista storila kaznivega dejanja, je pa bilo pa dejanje po ocenah javnosti in politike nemoralno.

Se absolutno strinjam, da mora vsak nosit odgovornost in posledice za svoja dejanja. Vendar dodajam, da je potrebno vsakomur, ki je osumljen storitve kakršnega koli nemoralnega ali kaznivega dejanja, tega tudi neizpodbitno dokazat. Kajti v nasprotnem primeru vedno obstaja možnost, da se tako ali drugače sankcionira (fizično ali verbalno) nedolžnega človeka. Sam zagovarjam tezo, da mora biti vedno pravici zadoščeno. 

V nemškem primeru je jasno in nedvoumno, da sta omenjena poslanca kršila vsaj moralne vrednote, če ne še kaj hujšega in to tudi priznala. V takem primeru se strinjam, da je odstop s funkcije, ki jo opravljata, nujen. In taki normativi bi morali veljati tudi pri nas. Problem pri nas pa je, da smo mlada demokracija, še nedavno nazaj smo 50 let živeli v totalitarnem enoumju, kjer so veljali povsem drugačni, negativni normativi. Zato so vzorci delovanja preteklega režima, še kako zakoreninjeni v velikem delu populacije pri nas. Da se bo to spremenilo, bo po mojem prepričanju moralo preteči še veliko časa. Žal. Kajti tudi splošno stanje duha je pri nas več kot porazno. To se pa ne da spremeniti čez noč. Tudi trideset let demokracije je odločno premalo, da se naredijo korenite spremembe v miselnosti ljudi. Nekoč se bo pa tudi to spremenilo. Po mojem mnenju bo tako stanje trajalo vsaj še trideset let, če ne še dlje. Žal, taka je naša realnost.   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak pri sebi se pa mora nujno potrudit, da nikoli več ne bomo dvignili roke drug nad drugega, kot se je to zgodilo v preteklosti. Kajti komurkoli, ki bi na kaj takega hujskal narod, se je pa zares potrebno odločno upreti in mu dat jasno na znanje, da so taka početja nesprejemljiva in da taki niso dobrodošli med nami in tudi nimajo kaj početi na slovenski grudi. Bolje se je deset let pogajat, kot en dan vojskovat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kugelschreiber pravi:

Mrtvi so pokopani. Kombiji in krste so se kopičili na žalah. Dejstvo, da žale niso folgale, ostaja dejstvo.

Dobro veš, de sm zarad kurone prvic zaposljen pri drugih, da se mi je lajf postavu na glavo, in de nism nagnjen k dramatiziranju.

A ti ločiš med zdravstveno krizo (čez 1200 precej kužnih ljudi v bolnicah) in političnim idiotizmom? (Kupte lahko gate, pižame ne, grete lahk do konc občine pa pred 21 domow!!) Ne oporekam da je  50% ukrepov namen samim sebi. Da trenutna vlada nima ne idej, ne znanja, ne sposobnosti za resevanje krize tud ni skrivnost. Ampak kaj cmo narest? Kaj sploh lahko ukrenemo? Se gremo štajerce, oblecemo enake majcke, pijemo pivo pred kafano, pa cakamo de nas pocolajo?

Se bojim, da smo kjer smo. Imamo politicno norost in zdravstveno krizo. Je treba nekako prevedrit, in ostat  priblizno mentalno zdrav. 

 

pred 11 urami, ukica pravi:

Pa si ti sploh prebral kaj sem jaz napisal? Pravim da avio uvoza ni, ker gre vse preko ladijskega. 
Ne pa da Avstralija nima uvoza. Sedaj pa samo cakam da mi trdis da uvazajo les preko aviona,..

ok..vrni se na damijev post o bananah..tam se je začelo ti si uletel vmes in zgrešil. ni panike.. 

dejstvo je , da se avstralija brani z drastičnimi ukrepi navzven in ob vstopu tudi brez korone .. 

kaj najbolj pomaga pri vnosu virusov? karantena.. če ima nekdo denar za turistično potovanje pa naj si plača 14 dni karantene še pri nas . 

avstralci imajo tudi točno določeno omejeno število avstralskih državljanov ki ga spustijo prek meje noter - v karanteno.. ne delajo izjem in ne šmirglajo negativnih testov..

pa je kakšna vstaja zaradi takih ukrepov ob vstopu? ni ...   zakaj ? ker je folk ugotovil , da to deluje in jih ščiti.. 

denar se preliva namesto v inozemski v domač turizem .. 

pa tud banane imajo navkjub temu da živijo na "otoku"..

pred 10 urami, DAMI34 pravi:

Immo Nigerijski, Brazilski, Angleški, Južno afriški sev. Ostane nam še 228 držav tku da počasi bo!!

 

naslednjih 14 dni bo....ma kurac nč ne bo :P

 

kdaj lani sem jaz že napisal da sta naslednja 2 meseca kritična ? pa da se od 2021 naprej šteje "naslednji 2 leti sta kritični" ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, DAMI34 pravi:

Immo Nigerijski, Brazilski, Angleški, Južno afriški sev. Ostane nam še 228 držav tku da počasi bo!!

Jaz čakam samo Črno-gorskega...

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 3/7/2021 at 9:42 AM, DAMI34 said:

gledaš čez okno in ocenjuješ situacijo? točno tako kdaj pa kdaj prespim in ne rezkiram po policiski se sprehajat to je pogled na glavni trg

01.thumb.jpg.b416398e0775a9e57895f5aecb9dafad.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Spasku pravi:

01.thumb.jpg.b416398e0775a9e57895f5aecb9dafad.jpg

sedim v pisarni na via Gregorcic 25 pravkar, rabiš slikco?

Seveda ni hec pri policijski uri sprehod, FVG ma že spet zaprte lokale in podobno. ampak debata je bila, da se čezmejnih delavcev in ljudi, ki živijo na mejnem območju in so vezani na obe strani ne ovira.

pred 21 minutami, ukica pravi:

Ste slisal tisto, ko je gospod pozitiven na korono in ga zdravnik sprasuje, kje je bil v zadnjih dneh da bi lahko dolocila kje se je okuzil.

Pravi gospod, da je bil v trgovino - zdravnik trdi da se tam ni mozno okuziti. Bil je tudi v bolnisnici, ampak tam pravi zdravnik da se tudi ni mozno okuziti. Bil je v sluzbi, ampak tam se ji mozno okuziti, ker vsi sledijo ukrepom. 
Nazadnje je se spomnil da je spil kavo v lokalu - in pravi zdravnik aha to je krivo, tukaj ste se okuzili. Pa seveda pravi gospod, ampak veste gospod zdravnik, bil sem sam na kavi, sam sem jo pil?! Pa pravi zdravnik, no sej to, to vam govorim, zdej veste kok je ta virus nevaren! :) 

velika večina je prepričani, da je "taužnt" ljudi na demonstraciji za odprtje šol v Kopru razširilo okužbe po obalnokraški regiji. Ker je tako povedal maršal Twito. In nora24tv

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima kako prepozajo virus iz drugih držav. Po potnem listu? Ali po govorici?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tale je tud debilna, da tisti,ki so preboleli virus, lahko s potrdilom letajo okoli kolikor jih je volja. To je pac nagrada, ker si bil neodgovoren in si se okuzil. Tisti, ki se se nismo, smo pa nevarni. Ja res no. ? Kaki debilizmi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, ChilliPalmer said:

Pa tale je tud debilna, da tisti,ki so preboleli virus, lahko s potrdilom letajo okoli kolikor jih je volja. To je pac nagrada, ker si bil neodgovoren in si se okuzil. Tisti, ki se se nismo, smo pa nevarni. Ja res no. ? Kaki debilizmi.

Se vecji debilizem je to, da jaz ce zelim na Hrvasko/iz Hrvaske moram placati test, nekdo ki je v rizicni skupini/ucitelj ali karkoli ze, in je prioritetno cepljen pa lahko dela kar se mu zahoce.

 

Ce je vojna, naj bo vojna za vse.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

celjenje ščiti samo ceplenega - kolikor toliko..

in ti se morajo obnašati enako kot ostali..pravzaprav so bolj rizični prenašalci saj sedaj v veliko primerih ne bodo opazili simptomov če se bodo okužili in veselo trosili virus naokoli..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, ChilliPalmer pravi:

Trenutno je cepljenje brezveze, ker je vsak dan nov sev. Slabo so splanirali. 

cepljenje je pomembno, če se bomo hoteli ša kam ven iz države zapeljat, samo zato..žal pridemo šele decembra na vrsto :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4ič negativna... 

Sva pa rekla s kolegom, da če receva, da mava simptome, bova pozitivna!?

Probava nasledn tedn... Poročam ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Ninč. pravi:

4ič negativna... 

Sva pa rekla s kolegom, da če receva, da mava simptome, bova pozitivna!?

Probava nasledn tedn... Poročam ?

jest se sploh ne hodm testirat....pa seb mogu....ne jebem, me nej pa zaprejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!