Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 56 minutami, tomash pravi:

.... na koncu mogoče še kaj hujšega. Jaz sem pripravljen....

Ti kar začni, seznam je dolg...

Po tebi bomo poimenovali ulice, šole, javne ustanove,... Postavljali ti bomo spomenike in te častili kot velikega rešitelja slovenskega naroda. Za naslednjih 200 let...pol bomo slovenci itak izumrli, Šiptarji imajo pa svoje idole....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Buschi pravi:

Ti kar začni, seznam je dolg...

Po tebi bomo poimenovali ulice, šole, javne ustanove,... Postavljali ti bomo spomenike in te častili kot velikega rešitelja slovenskega naroda. Za naslednjih 200 let...pol bomo slovenci itak izumrli, Šiptarji imajo pa svoje idole....

To je tisto kar si želim. Ne seri s takimi. Ne gre se mi za reševanje naroda, ampak zgolj za svobodo. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ne? Namesto osnovna šola Nade Cilenšek, se bo imenovala  Osnovna Šola Tomaža...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jutri naročen za cepljenje z AZ ... če me pojutrišnjem ni več, si razdelite moje všečke... če pa bom še migou, pa lahko spremljate na google street view kje se nahajam :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot nekdo, ki je prebolel ta "smrtnonosni" virus in to pred kratkim še moje razmišljanje. 

Moj potek je bil naslednji: 

- okužil sem se v torek (ob naknadnem obvestilu in to v soboto)

- v petek zvečer sem čutil cmok v grlu, za vzrok sem mislil posledica popoldanskega "sprehoda" po Polhograjskih dolomitih samo v majici s kratkimi rokavi.

- v soboto vsem delal z motorko cel dan v gozdu na 1100nm. Zvečer me pokliče kolega in obvesti, da je  na PCR-ju pozitiven. Kljub temu, da živi v "mehurčku" ga je okužila hčerka, ki je bila na zdravniškem pregledu. Žena mi takoj zmeri vročino 37,4C. Dogovorim se z dežurnim zdravnikom za PCR testiranje naslednji dan. Do polnoči sem še spekel potico.

- V nedeljo testiranje, čez 7 ur zvem. da sem pozitiven. Zvečer vročina 38,1C. Popil sem vročega čaja in vročo ognjeno vodo..... Zjutraj sem bil brez vročine, le grlo me je bolelo. Seveda obvestiti vse, s katerimi sem bil v kontaktu in izolacija.

- Počasi sem izgubil vonj in okus, stanje grla se je izboljšalo. Do naslednjega torka v izolaciji, okužil nisem nobenega, niti lastno ženo. (Žena je bila teden dni prej cepljena z Astrazeneca). Pa sem se vozil z nekaj ljudmi v avtu in to brez maske. Bljak pa tak nevaren prenosljiv virus.

Pol desetih dneh nazaj v službo (sicer sem delal vse od doma)  in po POTRDILO.  Počasi se mi vrača vonj in okus. 

Povzetek,  kar nekaj angin, prehladov in grip sem prebolel z hujšimi poteki. Mene bo težko prepričati, da je ta virus res tako  nevaren, razen za gospodarstvo in človekovo svobodo.

Sem nekaj let čez Abrahama, nekadilec. ljubitelj piva, občasni rekreativec v srednji kondiciji.  Po 20 dneh od okužbe sem lahko brez težav prehodil 10 km z 500 m vzpona. Skratka, nobenih posledic!

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kaldu pravi:

Sem nekaj let čez Abrahama, nekadilec. ljubitelj piva, občasni rekreativec v srednji kondiciji.  Po 20 dneh od okužbe sem lahko brez težav prehodil 10 km z 500 m vzpona. Skratka, nobenih posledic!

Nisi povedu, da Bavarca, z vgrajenimi kitajskimi komponentami, voziš, kar ni tako zanemarljiv podatek ... mogoče tudi to vpliva :huh: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kaldu pravi:

Skratka, nobenih posledic!

Bo nekaj na tem, da fin prah iz balze pomaga....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, bajkr88 said:

ne bo več vojn z bombami..... viruski pa kibernetski napadi  itd.... mrskej bo , še mislt si ne mormo

O seveda si lahko mislimo, celo en fantastični film je bil posnet, V for vendetta ... 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Kaldu said:

Kot nekdo, ki je prebolel ta "smrtnonosni" virus in to pred kratkim še moje razmišljanje. 

Moj potek je bil naslednji: 

- okužil sem se v torek (ob naknadnem obvestilu in to v soboto)

- v petek zvečer sem čutil cmok v grlu, za vzrok sem mislil posledica popoldanskega "sprehoda" po Polhograjskih dolomitih samo v majici s kratkimi rokavi.

- v soboto vsem delal z motorko cel dan v gozdu na 1100nm. Zvečer me pokliče kolega in obvesti, da je  na PCR-ju pozitiven. Kljub temu, da živi v "mehurčku" ga je okužila hčerka, ki je bila na zdravniškem pregledu. Žena mi takoj zmeri vročino 37,4C. Dogovorim se z dežurnim zdravnikom za PCR testiranje naslednji dan. Do polnoči sem še spekel potico.

- V nedeljo testiranje, čez 7 ur zvem. da sem pozitiven. Zvečer vročina 38,1C. Popil sem vročega čaja in vročo ognjeno vodo..... Zjutraj sem bil brez vročine, le grlo me je bolelo. Seveda obvestiti vse, s katerimi sem bil v kontaktu in izolacija.

- Počasi sem izgubil vonj in okus, stanje grla se je izboljšalo. Do naslednjega torka v izolaciji, okužil nisem nobenega, niti lastno ženo. (Žena je bila teden dni prej cepljena z Astrazeneca). Pa sem se vozil z nekaj ljudmi v avtu in to brez maske. Bljak pa tak nevaren prenosljiv virus.

Pol desetih dneh nazaj v službo (sicer sem delal vse od doma)  in po POTRDILO.  Počasi se mi vrača vonj in okus. 

Povzetek,  kar nekaj angin, prehladov in grip sem prebolel z hujšimi poteki. Mene bo težko prepričati, da je ta virus res tako  nevaren, razen za gospodarstvo in človekovo svobodo.

Sem nekaj let čez Abrahama, nekadilec. ljubitelj piva, občasni rekreativec v srednji kondiciji.  Po 20 dneh od okužbe sem lahko brez težav prehodil 10 km z 500 m vzpona. Skratka, nobenih posledic!

 

 

Pa saj tudi za čelado pravijo da je potrebna, ker če ne je lahko hudo...

..en dan sem poskusil it brez čelade ter opreme in še sem živ. To  s čeladami in drugo varnostno oprema je vse samo marketinški trik za povečat prodajo.

 

Vsaka podrobnost s korono je zgolj nalučje. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kaldu pravi:

Kot nekdo, ki je prebolel ta "smrtnonosni" virus in to pred kratkim še moje razmišljanje. 

Moj potek je bil naslednji: 

- okužil sem se v torek (ob naknadnem obvestilu in to v soboto)

- v petek zvečer sem čutil cmok v grlu, za vzrok sem mislil posledica popoldanskega "sprehoda" po Polhograjskih dolomitih samo v majici s kratkimi rokavi.

- v soboto vsem delal z motorko cel dan v gozdu na 1100nm. Zvečer me pokliče kolega in obvesti, da je  na PCR-ju pozitiven. Kljub temu, da živi v "mehurčku" ga je okužila hčerka, ki je bila na zdravniškem pregledu. Žena mi takoj zmeri vročino 37,4C. Dogovorim se z dežurnim zdravnikom za PCR testiranje naslednji dan. Do polnoči sem še spekel potico.

- V nedeljo testiranje, čez 7 ur zvem. da sem pozitiven. Zvečer vročina 38,1C. Popil sem vročega čaja in vročo ognjeno vodo..... Zjutraj sem bil brez vročine, le grlo me je bolelo. Seveda obvestiti vse, s katerimi sem bil v kontaktu in izolacija.

- Počasi sem izgubil vonj in okus, stanje grla se je izboljšalo. Do naslednjega torka v izolaciji, okužil nisem nobenega, niti lastno ženo. (Žena je bila teden dni prej cepljena z Astrazeneca). Pa sem se vozil z nekaj ljudmi v avtu in to brez maske. Bljak pa tak nevaren prenosljiv virus.

Pol desetih dneh nazaj v službo (sicer sem delal vse od doma)  in po POTRDILO.  Počasi se mi vrača vonj in okus. 

Povzetek,  kar nekaj angin, prehladov in grip sem prebolel z hujšimi poteki. Mene bo težko prepričati, da je ta virus res tako  nevaren, razen za gospodarstvo in človekovo svobodo.

Sem nekaj let čez Abrahama, nekadilec. ljubitelj piva, občasni rekreativec v srednji kondiciji.  Po 20 dneh od okužbe sem lahko brez težav prehodil 10 km z 500 m vzpona. Skratka, nobenih posledic!

 

 

ne boš verjel, kar bom zapisal, ampak ja, je nevaren, kar nekaj ljudi mi je potožilo, da so slabše preživel, je pa res, da 95% vseh s katerimi sem čvekal, pa celo boljše od tebe. Tam pa tam pa kdo celo umre.

Se strinjam pa 100% ko si zapisal tale stavek,

citiram:

Povzetek,  kar nekaj angin, prehladov in grip sem prebolel z hujšimi poteki. Mene bo težko prepričati, da je ta virus res tako  nevaren, razen za gospodarstvo in človekovo svobodo."

konec citata

 

Bom pojasnil tudi zakaj:

tam pa tam umre kdo zarad ceplenja, ma v osnovi, prednosti prevagajo slabosti

Če še pri cepljenju tako kalkulirajo, bi lahko tudi pri coroni. Predvsem pa še vedno preveč uničujejo cel lajf.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

Nisi povedu, da Bavarca, z vgrajenimi kitajskimi komponentami, voziš, kar ni tako zanemarljiv podatek ... mogoče tudi to vpliva :huh: 

Glede na to, da letos Bavarc  še počiva v garaži( in glede na letnik; kitajskih komponent je bolj malo) sem bolj Rižkota trasirov, vpliv mora biti od drugje. Lahko pa pomaga redno razkuževanje ust, grla in želodca z domačimi destiliranimi pripravki.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z veseljem posredujem,  (in delite tudi Vi,  HVALA!):

Danes so ravnatelji slovenskih osnovnih in srednjih šol od Srečka Šorlija s podporo uglednih advokatov dobili teden dni časa, da prenehajo slediti ukazom korona ukrepov iz vladnih odlokov, ki so nižje rangirani od kazenskega zakonika in ustave Republike Slovenije, sicer bodo zoper vse ravnatelje podali kazensko ovadbo, ki bo izhajala iz vsebine sodelovanja pri mučenju, nečloveškemu ali ponižujočemu kaznovanju ali ravnanju, kakor tudi iz prepovedanih medicinskih ali drugih znanstvenih poskusov na otrocih  brez svobodne privolitve. Nihče si ne želi takšnih sodnih procesov, na koncu koncev ste mnogi odlični in srčni pedagogi, intelektualci in empativni sodržavljani. Odvrzite maske, odrečite se obveznemu testiranju sebe in sodelavcev, distancirajte se od propagande testiranja učencev ter cepljenja dijakov...vrnite se v čas preteklih let, ko ste imeli zdesetkane učilnice zaradi sezonskih grip, a ste zmogli. Poglejte otrokom v oči in jim povejte, da ste bili zavedeni...razumeli bodo. Sezite jim v roke...in jim dajte upanje za prihodnost. Podprli vas bodo otroci, podprli vas bodo starši, podprli vas bodo sodelavci. Širimo med otroke ljubezen, smeh, zdravje, socialne stike, znanje, razum, pogum,...Vrnimo otrokom svobodo, vrnimo jim otroštva. Ne bodimo sebični. Od njih zahtevamo, da nikoli ne bodo imeli otroštva, kot si ga zaslužijo. Če ga ne bodo poznali, ga ne bodo mogli deliti s svojimi otroki...če jih bodo sploh lahko imeli. Srčno si želim, da se to konča...v dobro vseh, tako otrok, staršev, učiteljev in ravnateljev. Na mladih svet stoji...a le, če jim ne mečemo polen pod noge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ni kej, hojsova mamica je zlobirala očitno lažji prehod za sinkota.

Ostali, ki nismo lastniki nepremičnin in plovil smo pa očitno bolj nevarni in drugorazredni.

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/dobra-novica-za-lastnike-nepremicnin-na-hrvaskem/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR1qcwrUktA5DMJTiS01C_JQtzFN-X2mrnKTa-1cXqSLs0ZPlmAW5N74ovw#Echobox=1618491173

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, kaizer pravi:

Z veseljem posredujem,  (in delite tudi Vi,  HVALA!):

Danes so ravnatelji slovenskih osnovnih in srednjih šol od Srečka Šorlija s podporo uglednih advokatov dobili teden dni časa, da prenehajo slediti ukazom korona ukrepov iz vladnih odlokov, ki so nižje rangirani od kazenskega zakonika in ustave Republike Slovenije, sicer bodo zoper vse ravnatelje podali kazensko ovadbo, ki bo izhajala iz vsebine sodelovanja pri mučenju, nečloveškemu ali ponižujočemu kaznovanju ali ravnanju, kakor tudi iz prepovedanih medicinskih ali drugih znanstvenih poskusov na otrocih  brez svobodne privolitve. Nihče si ne želi takšnih sodnih procesov, na koncu koncev ste mnogi odlični in srčni pedagogi, intelektualci in empativni sodržavljani. Odvrzite maske, odrečite se obveznemu testiranju sebe in sodelavcev, distancirajte se od propagande testiranja učencev ter cepljenja dijakov...vrnite se v čas preteklih let, ko ste imeli zdesetkane učilnice zaradi sezonskih grip, a ste zmogli. Poglejte otrokom v oči in jim povejte, da ste bili zavedeni...razumeli bodo. Sezite jim v roke...in jim dajte upanje za prihodnost. Podprli vas bodo otroci, podprli vas bodo starši, podprli vas bodo sodelavci. Širimo med otroke ljubezen, smeh, zdravje, socialne stike, znanje, razum, pogum,...Vrnimo otrokom svobodo, vrnimo jim otroštva. Ne bodimo sebični. Od njih zahtevamo, da nikoli ne bodo imeli otroštva, kot si ga zaslužijo. Če ga ne bodo poznali, ga ne bodo mogli deliti s svojimi otroki...če jih bodo sploh lahko imeli. Srčno si želim, da se to konča...v dobro vseh, tako otrok, staršev, učiteljev in ravnateljev. Na mladih svet stoji...a le, če jim ne mečemo polen pod noge.

če se naše generacije ne bi cepile proti črnim kozam, ošpicam in še nekaterim nalezljivim boleznim, seveda pod prisilo, se marsikateri starš, ne bi sedaj jokcal za svojega otroka, saj bi ga umorile bolezni, katere smo s cepljenjem preprečili ... :huh: 

pa še malo si preberite pred kratkim sodbo ESČP proti Češki :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

če se naše generacije ne bi cepile proti črnim kozam, ošpicam in še nekaterim nalezljivim boleznim, seveda pod prisilo, se marsikateri starš, ne bi sedaj jokcal za svojega otroka, saj bi ga umorile bolezni, katere smo s cepljenjem preprečili ... :huh: 

pa še malo si preberite pred kratkim sodbo ESČP proti Češki :P 

veš, vsako cepljenje ima svoj zakaj zato.

Eno je izkoreniniti bolezen z znanim cepivom, ki prinaša rezultate.

Drugo je cepljene z mrna in vektorskimi cepivi brez znanja o dolgoročnih posledicah, s cepivi, ki imajo kar nekaj stranskih učinkov, kar lahko vidiš iz ustavljanja ceplenj, cepivi, ki ne dajejo rezultatov, ali pa dajejo slabe, saj se še vedno lahko okužiš. In vseeno ne trdim, da je napačno se cepit, le odločitev bi lahko bila in bi morala biti svobodna, gibanje pa ne pogojevano s tem a si al nisi cepljen.

In ja, včasih je bilo normalno, da so kmetje delal tlako, pa graščaku je pripadalo 10% vsega pridelka..a ti časi so mimo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

če se naše generacije ne bi cepile proti črnim kozam, ošpicam in še nekaterim nalezljivim boleznim, seveda pod prisilo, se marsikateri starš, ne bi sedaj jokcal za svojega otroka, saj bi ga umorile bolezni, katere smo s cepljenjem preprečili ... :huh: 

pa še malo si preberite pred kratkim sodbo ESČP proti Češki :P 

Tukaj si pa malo preveč poenostavil in potegnil enačaj;

Cepiva, ki smo jih prejeli v mladosti so izkoreninile bolezni, ki so bile res in so še vedno smrtne, tudi za otroke in mladino. Koronavirus to dokazano NI!

Tudi cepiva, ki smo jih prejeli so bila preizkušena in sprejeta s strani vseh zdravstvenih organizacij. Niso nas imeli za preizkušnje zajčke. 

S pomočjo teh cepiv so res izkoreninili nevarne bolezni, za Korono pa se ve, da bo naslednje leto vaja se ponovila.

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

veš, vsako cepljenje ima svoj zakaj zato.

Eno je izkoreniniti bolezen z znanim cepivom, ki prinaša rezultate.

Drugo je cepljene z mrna in vektorskimi cepivi brez znanja o dolgoročnih posledicah, s cepivi, ki imajo kar nekaj stranskih učinkov, kar lahko vidiš iz ustavljanja ceplenj, cepivi, ki ne dajejo rezultatov, ali pa dajejo slabe, saj se še vedno lahko okužiš. In vseeno ne trdim, da je napačno se cepit, le odločitev bi lahko bila in bi morala biti svobodna, gibanje pa ne pogojevano s tem a si al nisi cepljen.

In ja, včasih je bilo normalno, da so kmetje delal tlako, pa graščaku je pripadalo 10% vsega pridelka..a ti časi so mimo.

 

 

pred 2 minutami, Kaldu pravi:

Tukaj si pa malo preveč poenostavil in potegnil enačaj;

Cepiva, ki smo jih prejeli v mladosti so izkoreninile bolezni, ki so bile res in so še vedno smrtne, tudi za otroke in mladino. Koronavirus to dokazano NI!

Tudi cepiva, ki smo jih prejeli so bila preizkušena in sprejeta s strani vseh zdravstvenih organizacij. Niso nas imeli za preizkušnje zajčke. 

S pomočjo teh cepiv so res izkoreninili nevarne bolezni, za Korono pa se ve, da bo naslednje leto vaja se ponovila.

ne splača se pregovarjat... ne prepričujem nobenega in ni res, da so vsa cepiva testiral 10 let ... pa še to potem ne vedo, kaj bo 12 leto ali pa čez 20 let posledica tega cepiva.

vsi internet strokovnjaki za cepiva se pa lahko prepričujete na internetu ... še posebi ker se vsi spoznate na mrna in vektorska cepiva ... jaz priznam, da ne vem kaj to je, zaupam pa svoji zdravnici... raznosim mehankarjem in šlosarjem zaupam drugačna mnenja ;) 

kot sem že rekel, jutri ob 12:06 se grem cepit, vi si pa razdelte moje všečke, če bom 2 x brcnu in umru ;) 

kot imate vi pravico jokat, da se ne boste cepil, tako vam jaz povem, da se bom ... jebo vas mitas :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

 

ne splača se pregovarjat... ne prepričujem nobenega in ni res, da so vsa cepiva testiral 10 let ... pa še to potem ne vedo, kaj bo 12 leto ali pa čez 20 let posledica tega cepiva.

vsi internet strokovnjaki za cepiva se pa lahko prepričujete na internetu ... še posebi ker se vsi spoznate na mrna in vektorska cepiva ... jaz priznam, da ne vem kaj to je, zaupam pa svoji zdravnici... raznosim mehankarjem in šlosarjem zaupam drugačna mnenja ;) 

kot sem že rekel, jutri ob 12:06 se grem cepit, vi si pa razdelte moje všečke, če bom 2 x brcnu in umru ;) 

kot imate vi pravico jokat, da se ne boste cepil, tako vam jaz povem, da se bom ... jebo vas mitas :P 

ja in? Jaz sem se tudi prijavil, ker rabim papirček, a jim zaupam? Niti ne, a me je strah, niti ne!!!

Vem samo to, da ne prinesejo varnosti pred okužbo, da obstaja določen % tveganja.

Narobe je ustvarjanje prednosti, ki jo imajo cepljeni ali preboleli, ko pa dobro vemo,(in to ne internet strokovnjaki ampak uradne osebe tako trdijo)

-da se še vedno lahko okužiš s kakim drugim sevom

-da bo potrebno ponovit ceplenje čez 6-12 mesecev

 

Torej dragi moj, to ni izkoreninjenje bolezni kot so ošpice, davica, črne koze ampak samo "kr neki"

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Torej dragi moj, to ni izkoreninjenje bolezni kot so ošpice, davica, črne koze ampak samo "kr neki"

prav imaš dr. Dami ;) 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podoben šit so hitri testi...

ja niso prav zanesljivi, zato jih preverjamo s PCR (ki so tudi bolj boga mati ampak ajd tule ko pišem so 100%)

torej če preverjamo pozitivne a so res pozitivni (valda jih je potem samo nek mali %)

Za koji kurac tudi negativnih ne preverjamo? Tudi tisti lahko zgrešijo....

mah..brezveze.. vsak vidi samo svojo rit..in pa dodatke verjetno.

Pravkar, maus pravi:

prav imaš dr. Dami ;) 

lej..sej boš cepljen, tis rešen :D dr. Maus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MEHURČEK - O SODOBNIH BUTALCIH

 

 

 Mikrobiolog  dr. Miha Avberšek je zapisal:

 Prevečkrat sem slišal, da so krivi tisti, ki ne razumejo virusa...

Tudi sam sem večkrat rekel, da bo treba ljudem razložiti...

Pa se mi vedno bolj dozdeva, da niso problem ljudje, ki mi pri blagajni v trgovini pihajo za ovratnik, niso problem ljudje, ki se družijo/skrivajo po garažah, ker se ne svežem zraku ne smejo...

Vse bolj je jasno, da so veliko večji problem izobraženi,

ki si namenoma ali ne, zatiskajo oči pred resnico...

Ne znam si prav dobro razlagat tehle stvari, ki jih pri zdravi pameti ne more razumeti nihče...

Glavna inšpektorica, ki nam je pred časom nalagala o tem,

kako kazen dobiš, če poješ rogljiček v sosednji občini (800 evrov)

je izjavila, da ni problem, če je cela firma v eni gostilni – ker to potem ni več prepovedano zbiranje.

(Kako je že rekel nekdo – Virus ne pozna ustave – dodajam, da tudi zakonodaje ne!)

KAKO LAHKO kaj takega sploh izjavi neka oseba na taki funkciji?

Oz. drugače – kako se nihče ne vpraša o smiselnosti teh ukrepov.

Vse to seveda vezano na »mehurček«.

Najbolj zlorabljeno besedo leta 2021.

Ena »firma« NI IN NE MORE BITI mehurček – če gre potem vsak v svoj dom.

»Šola oz. razred« NI IN NE MORE BITI mehurček.

To, da NIJZ o tem sploh govori, kaže na to,

da imajo izobraženci veliko premalo samokritike ali pa popolnega nerazumevanja zadeve.

Ne moremo govoriti o mehurčkih, ker jih je preveč...

govorimo lahko samo o nekih samozaščitnih ukrepih vsakega posameznika.

Ni mi jasno, kako vsa ta znanstvena srenja sprejema hitre teste

– za katere sama pravi, da so premalo učinkoviti, občutljivi, da ne ulovimo vseh.

Ampak, so pa hitri, zato z njimi lovimo vse?

Človek se vpraša, če poslušajo sami sebe.

Za v trgovino ne potrebuješ nič,

za v parlament ne rabiš nič,

za na smučišče rabiš pa negativen test.

 

Zato, da bi tukaj videl kako logiko, ne rabiš niti osnovne šole.

Pri nas pa ljudje z leti medicinske prakse in dela na področju (in so oh in sploh eminenca)

– v tem ne vidijo problema, kaj problema, zdi se jim celo, da je to koristno!

In potem pridemo do krovne zdravniške organizacije...

Kako se zdravniška zbornica spravlja na zdravnika,

ki ima drugačno mnenje in ga označi kot kakega kriminalca, ker baje krši etiko

in ker ne tuli v isti rog, ker ne sprejema generalnega mnenja, čeprav je kristalno jasno, da zelo smrdi...

In to ta ista zdravniška zbornica, ki ni niti trenila z očesom

pri 300.000 pacientih, ki niso videli zdravnika samo v UKC MB,

300 pacientih, ki v NG čakajo na operacijo (od prejšnjega leta) pri ortopedu in ne vedo, kdaj bodo prišli na vrsto...

Tisti množici ljudi, ki je prepozno prišla na Onkologijo... oh... a smo res znoreli?

Ne razumem več, kako lahko državna sekretarka, zdravnica, govori o izhodni strategiji za rehabilitacijo COVID bolnikov.

Sam pa poznam primere, ko človek po kapi ni sprejet na rehabilitacijo v URI-Soča – ker je epidemija.

Kako 19-letni fant po prometni nesreči ni sprejet v URI-Soča

– da bi dobil ustrezno rehabilitacijo – ker je epidemija.

Ne, to ni važno, važno je, da se bo dobil denar za COVID bolnike

– prednostno, z interventnim zakonom...

Veste kaj – naj se COVID postavi v vrsto, tisto, ki ste jo v 2020 podaljšali do onemoglosti.

Ni mi jasno, kako matematiki, fiziki, računalničarji  nimajo kančka vesti in samokritike, da bi rekli,  da pač ni v njihovi moči, da z modeli, s katerimi so že ničkolikokrat povsem falili, dajejo napovedi, da še »več tednov ne bomo prišli v rumeno fazo (pa čeprav so Posavci pokazali nasprotno)...

Prejšnji teden smo imeli napoved – da bomo konec aprila mogoče rumeni,

sedaj pa že kar naslednji teden...

A lahko prosim NIJZ neha tako neumno prodajat svojega imena?

Tudi v Sledilniku se informacije ne zgolj podajajo, ampak se podajajo predvsem zelo pesimistično in panično...

Zakaj že, kaj imamo od tega?

Ni mi jasno, kako so lahko vsi ti, ki delajo modele tako nekritični,

da jim je povsem vseeno, da so pri modelih postavili nešteto predpostavk, ki jih sploh ne razumejo.

Vseeno jim je, kakšne podatke dobijo, samo da se jih da strojno obdelovati

– pa ni važno, kaj dejansko pomenijo, samo da se da narediti lepe grafe

in še naprej strašiti ljudi...

Če je treba merit COVID po šolah, ga pa bomo.

Važno, da se nekaj dela in da je akcija?

Šolanje na daljavo je katastrofa!

Ker je NAMEN ŠOLE, da se naučiš neko snov...

ne da se naučiš KLIKAT v nekem točno določenem SOFTWAREU...

Ministrica se je seveda skrila. Le zakaj bi kaj povedala, saj vedno zrecitira iste stvari.

Mi pa otrokom prepovedujemo »plonkceglce«.

Ni mi jasno, kako lahko novinarji, ki bi lahko imeli vsaj toliko vesti, da bi umirjali situacijo, sprašujejo vprašanja v stilu

»Ali imamo kakšno eksplozijo okužb v šolah?«,

kar takoj jih zanima »Ali lahko pričakujemo zaprtje šol?«

Visoko izobraženi ekonomisti in managerji – ki jim ni mar drugega, kot dobiček...

Da bi pa kdo delal od doma – to pa ne... papirje je treba prekladat v pisarni.

Če kdo zboli, ga pa prisilijo, da reče, da je zbolel doma...

IN če se vrnem na začetek – iz poslovnih razlogov lahko delaš kar hočeš...

tudi greš v gostilno (in na sestanek z ministrom).

Ker si v mehurčku.

Vsa znanstvena srenja, ki vidi, da obstajajo primeri dobre prakse, da obstajajo države, ki jim gre bolje, kot gre nam.

Ki bi jih lahko kopirali, da bi.. Eh, saj je logično, pa očitno vseeno.

Raje so še vedno tiho.

Že sami imamo dobre primere – ste že kdaj slišali za kako trgovino, da bi jo zaprli zaradi okužb?

Trgovke, vsakodnevno izpostavljene, niso imele težav s COVIDom!

Kako je to mogoče? Pa ne mi o maskah – saj imamo vendar aerosolne oblake,

trgovin se praktično ne prezračuje...

Res ne vem, zakaj v takih stvareh ne vidimo neke pozitive in rešitve iz situacije ali spoznanja, da pretiravamo?

Nenazadnje – v parlamentu sedi en kup ljudi.

Dol jim visi za kaj drugega, kot za lastno zadnjico.

Upajo si celo drugim trobit o demokratičnih vrednotah!

Ko pa gre kaj narobe so krivi drugi, oni nikoli, ne levi in ne desni.

Tele krize nimamo zaradi ljudi, ki ne razumejo.

Zaradi ljudi, ki imajo kake druge teorije.

Te ljudi se da v vsakem trenutku prepričati v karkoli,

samo če si vzameš malo energije in časa za to.

Tole krizo imamo zaradi izobraženih ljudi,

ki se sprenevedajo, da so stvari drugačne

in nam hočejo na vsak način predstaviti neko drugo sliko od tiste,

ki jo dejansko gledamo.

Nikomur ne zamerim, da ga je strah virusa.

Zamerim pa izkrivljanje pogleda in realnega stanja.

Sploh, če je jasno, da mu stanje tako ali drugače koristi!

Na tem svetu smo skupaj in skupaj bomo morali živeti.

Drugače se ne čudite, ko bo nekdo potegnil pištolo in vas ustrelil zaradi kakega banalnega razloga.

Žalostno...

Pa lep pozdrav,  

Miha Avberšek

 
 
 
 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je sedaj s tisto aplikacijo, za katero je JJ trdil, da bo izkoreninila korono in reševala življenja?

#sprašujemzaprjata

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se lahko neha lepit razna mnenja iz drugih virov.. vse to si lahko preberem na FB ali še kje .. podajte svoje mnenje in ne mnenje raznih strokovnjakov in nestrokovnjakov... zdaj lahko prilepi 100 mnenja zakaj cepit in 100 mnenj zakaj ne cepit.. ustvarite si lastno mnenje in ga napišite s črkami ....

hvala za razumevanje 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.rtvslo.si/mmcdebata/gostincem-naj-izpad-placajo-dobro-placani-zdravniki/576902?=&fbclid=IwAR2VD4lLWtZUk1PWQTLuL9sOxXwx1lFmlZO17YI_Urtb4497_T1XEsTOviA

"In zdaj naj bomo srečni, da nam v nekaterih regijah po pol leta vlada dovoli spiti kavo na terasi?" je bil le eden izmed številnih odzivov MMC-jevih bralcev na odprtje teras in vrtov gostinskih obratov v osmih regijah.

 

 

 

pred 1 minuto, maus pravi:

A se lahko neha lepit razna mnenja iz drugih virov.. vse to si lahko preberem na FB ali še kje .. podajte svoje mnenje in ne mnenje raznih strokovnjakov in nestrokovnjakov... zdaj lahko prilepi 100 mnenja zakaj cepit in 100 mnenj zakaj ne cepit.. ustvarite si lastno mnenje in ga napišite s črkami ....

hvala za razumevanje 

ja sj, pol mi boš pa reku Dr. Dami :P

bolje da citiramo strokovnjake, tipa Beović, Hojsek, in glavni med njimi dir. NIJZ Dedek Mraz :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

A se lahko neha lepit razna mnenja iz drugih virov.. vse to si lahko preberem na FB ali še kje .. podajte svoje mnenje in ne mnenje raznih strokovnjakov in nestrokovnjakov... zdaj lahko prilepi 100 mnenja zakaj cepit in 100 mnenj zakaj ne cepit.. ustvarite si lastno mnenje in ga napišite s črkami ....

hvala za razumevanje 

Vsak je svoje mnenje povedal že večkrat in... Če te moti ne beri foruma - to je to. Boš srečno živel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!