Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

no, pa saj jim je kar dobro ratalo. Prej smo se delili (oz so se delili ljudje, sebe izvzamem) glede na politično prepričanje, zdaj je lažje. Cepljeni in necepljeni. Top no. 

Kolega ima poročno pričo na Švedskem, ki pride zdaj v Slo in mu je jasno in glasno povedal, da se bodo družili samo s cepljenimi. 

Skregaj in vladaj. pika. 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, skalar36 pravi:

Tam je tud drug svet. Tam je primorska. Tle pr nas v Bledu, al pa v Bohinju se ustavi. Zgled za celo Slovenijo. Pohvalno, disciplinirano! :) 

no ja, tam je mcdonalds, čakaš da luft vdihneš :)

na Pohorje pridi, mb del, tu je lepo, mir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ftp pravi:

 

Kolikor se spomnem, ni nikogar okužil. Lahko da se motim.

motiš se, so pa vsaj dovolj hitro reagirali. V dotičnem primeru.

 

Tudi lani marca, nekateri doktorji/smučarji niso nikogar okužili (poznam osebno), kar pa ne pomeni da niso bili kužni.

In če pustiva vse strokovnjake na miru, pa mal po ZKPju razmisliva.

Nekdo čuti simptome (zdravnik iz MB), potem kasneje dokažejo neko novo različico, sem 100% da v kolikor nosi virus v sebi, ga lahko tudi trosi okrog, mar ne.

Pametni gredo v karanteno, nespametni pa v službo ,ali okrog sosedov in na sprehode. Zelo veliko okužb je tako šlo okrog. So mi osebno povedali nekateri, ki točno vedo kdo jih je okužil in kje.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DAMI34 said:

In če pustiva vse strokovnjake na miru, pa mal po ZKPju razmisliva.

Nekdo čuti simptome (zdravnik iz MB), potem kasneje dokažejo neko novo različico, sem 100% da v kolikor nosi virus v sebi, ga lahko tudi trosi okrog, mar ne.

Seveda drži. Samo cepljen ima več možnosti da ne zboli (torej ni kužen), če zboli ima blažjo obliko (torej je tudi manj kužen), če pa imaš res smoli ti korona sploh ni pomembna ker dobiš pa ciglo na glavo.

9 minutes ago, DAMI34 said:

motiš se, so pa vsaj dovolj hitro reagirali. V dotičnem primeru.

nikjer ni zaslediti da bi na koga prenesel. Je bilo pa "pol" bolnice v karanteni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, ftp pravi:

Seveda drži. Samo cepljen ima več možnosti da ne zboli (torej ni kužen), če zboli ima blažjo obliko (torej je tudi manj kužen), če pa imaš res smoli ti korona sploh ni pomembna ker dobiš pa ciglo na glavo.

nikjer ni zaslediti da bi na koga prenesel. Je bilo pa "pol" bolnice v karanteni.

spet te bom obrnil na NIJZ.preber kaj trdijo. Za koristi kot so: blažja oblika, razbremenitev bolnišnic, se pa strinjam. Tako trdijo in tut verjamem.

Saj sem ti že zapisal, s pravočasnim reagiranjem in odgovornim ravnanjem se da tudi zadevo zajeziti. Ampak je bilo enako v prvem valu, drugem ali tretjem. Konkreten primer Afrikanca, pa nekaj okužb smo imeli, kar pomeni, da se je nekaj pošeralo okrog. So se pa pravočasno zajezile.

Tako da, kaj pol, se lahko cepljeni okuži al ne? Ker besedica težje, še ni potrjena od naših strokovnjakov.

Veš vse skupaj je težka kolobocija. So države, ki preventivno ukinjajo AZ cepivo, in so države, ki delajo reklamo o varnosti, ker niso do sedaj zaznali stranskih učinkov oziroma so zanemarljivi kot pravi Beovička.

Jaz sem samo za malo bolj eleganten način prepričevanja ljudi v cepljenje. In tako kot sem zapisal, dajmo vsaj tiste, ki se želijo cepit pocepit, potem pa nabijajmo ostalim kako so neumni.  Čas bo itak prinesel svoje, od straskih učinkov, do večje zbolevnosti, ali ogroženosti necepljenih.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej manjka samo še kaka modrost Kamionđije, kako je potrebno ablast ubogat, ker oni mislijo namesto nas :P

 

 

 

Saj bo minila ta korona.
Bodimo pozitivni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, motozajebant said:

no, pa saj jim je kar dobro ratalo. Prej smo se delili (oz so se delili ljudje, sebe izvzamem) glede na politično prepričanje, zdaj je lažje. Cepljeni in necepljeni. Top no. 

Kolega ima poročno pričo na Švedskem, ki pride zdaj v Slo in mu je jasno in glasno povedal, da se bodo družili samo s cepljenimi. 

Skregaj in vladaj. pika. 

 

Pa sej je pravilno?! Se enkrat, cepis se zaradi drugih, in seveda sebe. Jaz bi vsem ki se ne zelijo cepit pac dal omejitve - nesmes v vrtec/solo, vhod v drzavo samo ob testu. 
Ampak to bi dal sele takrat, ko bi bilo cepiva dovolj za vse. Do takrat je pa treba dati PCR/Hitre teste zastonj, ker ni “posteno” da nekdo ki se ni pazil dobi sedaj dovoljenje za prehod meje etc..

39 minutes ago, DAMI34 said:

spet te bom obrnil na NIJZ.preber kaj trdijo. Za koristi kot so: blažja oblika, razbremenitev bolnišnic, se pa strinjam. Tako trdijo in tut verjamem.

Saj sem ti že zapisal, s pravočasnim reagiranjem in odgovornim ravnanjem se da tudi zadevo zajeziti. Ampak je bilo enako v prvem valu, drugem ali tretjem. Konkreten primer Afrikanca, pa nekaj okužb smo imeli, kar pomeni, da se je nekaj pošeralo okrog. So se pa pravočasno zajezile.

Tako da, kaj pol, se lahko cepljeni okuži al ne? Ker besedica težje, še ni potrjena od naših strokovnjakov.

Veš vse skupaj je težka kolobocija. So države, ki preventivno ukinjajo AZ cepivo, in so države, ki delajo reklamo o varnosti, ker niso do sedaj zaznali stranskih učinkov oziroma so zanemarljivi kot pravi Beovička.

Jaz sem samo za malo bolj eleganten način prepričevanja ljudi v cepljenje. In tako kot sem zapisal, dajmo vsaj tiste, ki se želijo cepit pocepit, potem pa nabijajmo ostalim kako so neumni.  Čas bo itak prinesel svoje, od straskih učinkov, do večje zbolevnosti, ali ogroženosti necepljenih.

 

Problem je v tem, da cakamo na cepljenje ljudi ki to ne zelijo biti.

Porkamadona, sej za vsaj 14 dni v naprej vedo koliko cepiva je na voljo. Rizicne nad 50/60 se poklice, nato pa gres po principu, prvi prijavljen prvi na vrsti. 

Sedaj pa ze vsi pticki zvizgajo, da se je treba prijavit. In tako se izognemo vsem tistim ki so povabljeni in ne pridejo. Ce potrdijo in ne pridejo(brez tehtnega razloga), bi jih pa ruknil na konec vrste/samoplacnisko.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, ukica pravi:

Pa sej je pravilno?! Se enkrat, cepis se zaradi drugih, in seveda sebe. Jaz bi vsem ki se ne zelijo cepit pac dal omejitve - nesmes v vrtec/solo, vhod v drzavo samo ob testu. 
Ampak to bi dal sele takrat, ko bi bilo cepiva dovolj za vse. Do takrat je pa treba dati PCR/Hitre teste zastonj, ker ni “posteno” da nekdo ki se ni pazil dobi sedaj dovoljenje za prehod meje etc..

 

 

za gripo se vsako leto cepiš? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motozajebant pravi:

za gripo se vsako leto cepiš? 

In če "kiksnejo" (narobe predvidijo) cepivo je rezultat... ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, franc pravi:

In če "kiksnejo" (narobe predvidijo) cepivo je rezultat... ?

To je druga stvar, ma nisem imel tega v mislih, ko sem ukico spraševal :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, cepilo se bo 60 - 70% prebivalstva, epidemije ne bo konec. Potrebno je večje število cepljenih, do 90%. Ko bodo po letu, dveh prišli do te številke in se bo gripa še vedno vsako leto pojavljala, bodo tistih 10% necepljenih zaprli v taborišča. Se mi zdi, da je tak cilj...za "svobodo" cepivo, ostali zaprti.

Zelo prijetno bom presenečen, če bodo čez čas preklicali epidemijo in se bomo vrnili v normalno življenje, ker se mi zdi, da se ni tako naivno ali nedolžno vse skupaj začelo ...netopir in splet okoliščin :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

 

na Pohorje pridi, mb del, tu je lepo, mir

To me ze na avtocesti zagrabi nervoza zaradi CE, MB voznikov. Ampak dejmo se zresnit in se vrnimo nazaj na cepljenje. 

Brezveze sr it cepit, ce se potem moram vseeno vsak teden testirat za sluzbo. Nima smisla. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, ukica pravi:

 

Problem je v tem, da cakamo na cepljenje ljudi ki to ne zelijo biti.

Porkamadona, sej za vsaj 14 dni v naprej vedo koliko cepiva je na voljo. Rizicne nad 50/60 se poklice, nato pa gres po principu, prvi prijavljen prvi na vrsti. 

Sedaj pa ze vsi pticki zvizgajo, da se je treba prijavit. In tako se izognemo vsem tistim ki so povabljeni in ne pridejo. Ce potrdijo in ne pridejo(brez tehtnega razloga), bi jih pa ruknil na konec vrste/samoplacnisko.

 

problem je v tem, da še sedaj ne laufa nič po vrsti, niti stareši nad 50 let (prej prednostna lista) še niso pocepljeni. Bleovićka samo bleja, kok bo pršlo, pa kdaj bo pršlo, pa kako ji bo pršlo. Folk pa čaka.

EU je prekinila pogodbo z AZ, verjemi da so tudi tule težke mučke zadaj. In zakaj smo pametnejši od Dancev, ki so se odpovedali AZ in Đonsonu?

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/danska-se-je-po-astrazeneci-odpovedala-tudi-cepivu-johnson-johnsona/578864

Torej jokat zaradi takih ki se nočejo, je še mnogo, mnogo prezgodaj. In počasi vam bo moralo biti jasno, da se nekatiri nočejo cepiti in imajo zato vso pravico!!!

 

In naj mi že prosim en pojasni, kako so "rajski otoki" ki imajo 60% precepljenost spet precej okuženi?

https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/ture-avanture/zakaj-v-najbolj-precepljeni-drzavi-sveta-okuzbe-rastejo/579263

Zakaj v najbolj precepljeni državi sveta okužbe rastejo?

Na otočju spet uvedli protikoronske ukrepe
 

Na Sejšelih, kjer so z obema odmerkoma cepili že 62 odstotkov prebivalstva, s čimer je to najbolj precepljena država sveta, zaradi porasta okužb novega koronavirusa spet uvajajo stroge ukrepe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

In naj mi že prosim en pojasni, kako so "rajski otoki" ki imajo 60% precepljenost spet precej okuženi?

Ker je virus "malo" mutiral?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, skalar36 pravi:

To me ze na avtocesti zagrabi nervoza zaradi CE, MB voznikov. Ampak dejmo se zresnit in se vrnimo nazaj na cepljenje. 

Brezveze sr it cepit, ce se potem moram vseeno vsak teden testirat za sluzbo. Nima smisla. 

Tole mislim, da je podobno kot za prehod meje, 2 odmerka pa potem čez 14 dni po drugem ni več potrebe po testiranju, oziroma 1 odmerek AZ pol pas čez 21 dni si fraj in 1 odmerek Šampona pol pa čez 14 dni si fraj.

Ista glupost, je bila za dnevne migrante odlok o tedenskem testiranju, med drugim tudi za v Italijo, pa za tiste, ki vozijo otroke v vrtec itd..no, zdaj ni nikogar več na meji. Sproščeno. Sam tule je EU, na Hrvaškem pa še ni :D

 

pred 8 minutami, franc pravi:

Ker je virus "malo" mutiral?

baje so jim kitajci prodal žegnano vodo :P

Trdim samo nekaj, kot je naš presvitli JJ pred časom klobasal, kako bo aplikacija zaustavila virus, pa kako so nevarni tisti z ki demonstrirajo, pa Pokljukar in drugi o tem da bodo cepiva zaustavila virus..da vsa ta blebetanja berem s hudo veliko rezerve.

In sem precej skeptičen, okrog zaustavitve virusa s cepivi. Vsaj kot se kaže kvaliteta cepiva v praksi.

Sem pa pragmatik. Za letos sem pokrit. Celo jebe se mi a dobim drugo dozo. Za naslednje leto bomo pa videli :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, motozajebant said:

za gripo se vsako leto cepiš? 

Sem ze veckrat napisal. Da, in za klopnega.

Ker grem vsako leto na daljse potovanje, sem cepljen tudi za tetanus, hepatitis a/b in rumeno mrzlico.

Saj nihce nebo rekel da je cepljenje obvezno. Samo ce nebos cepljen 95% stvari nebos moral poceti.

1 hour ago, DAMI34 said:

problem je v tem, da še sedaj ne laufa nič po vrsti, niti stareši nad 50 let (prej prednostna lista) še niso pocepljeni. Bleovićka samo bleja, kok bo pršlo, pa kdaj bo pršlo, pa kako ji bo pršlo. Folk pa čaka.

EU je prekinila pogodbo z AZ, verjemi da so tudi tule težke mučke zadaj. In zakaj smo pametnejši od Dancev, ki so se odpovedali AZ in Đonsonu?

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/danska-se-je-po-astrazeneci-odpovedala-tudi-cepivu-johnson-johnsona/578864

Torej jokat zaradi takih ki se nočejo, je še mnogo, mnogo prezgodaj. In počasi vam bo moralo biti jasno, da se nekatiri nočejo cepiti in imajo zato vso pravico!!!

 

In naj mi že prosim en pojasni, kako so "rajski otoki" ki imajo 60% precepljenost spet precej okuženi?

https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/ture-avanture/zakaj-v-najbolj-precepljeni-drzavi-sveta-okuzbe-rastejo/579263

Zakaj v najbolj precepljeni državi sveta okužbe rastejo?

Na otočju spet uvedli protikoronske ukrepe
 

Na Sejšelih, kjer so z obema odmerkoma cepili že 62 odstotkov prebivalstva, s čimer je to najbolj precepljena država sveta, zaradi porasta okužb novega koronavirusa spet uvajajo stroge ukrepe.

Nevem, nisem infektolog/epidemolog in ne delam nekih zakljuckov zaradi clankov na netu, oziroma ne porabljam energije za tako zadevo.

Itak je pa tezko prepricati prepricanega.

 

Ko gledas procentualno cepljenost po drzavi, je kar zanimivo da so na vrhu razvite drzave. To pomeni da so vsi zabiti/glupi, ali pac smo mi neumni/zabiti?

https://www.nytimes.com/interactive/2021/world/covid-vaccinations-tracker.html

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, ukica pravi:

Sem ze veckrat napisal. Da, in za klopnega.

Ker grem vsako leto na daljse potovanje, sem cepljen tudi za tetanus, hepatitis a/b in rumeno mrzlico.

Saj nihce nebo rekel da je cepljenje obvezno. Samo ce nebos cepljen 95% stvari nebos moral poceti.

Nevem, nisem infektolog/epidemolog in ne delam nekih zakljuckov zaradi clankov na netu, oziroma ne porabljam energije za tako zadevo.

Itak je pa tezko prepricati prepricanega.

 

Ko gledas procentualno cepljenost po drzavi, je kar zanimivo da so na vrhu razvite drzave. To pomeni da so vsi zabiti/glupi, ali pac smo mi neumni/zabiti?

https://www.nytimes.com/interactive/2021/world/covid-vaccinations-tracker.html

jaz sem cepljen, torej, ne moreva govoriti da prepričuješ prepričanega.

Sem pa dovolj star in brihten, da vem, da so v ozadju tudi težki posli. Na vrhu precepljenosti so najbolj zviti, tisti ki so prvo poskrbeli za svojo rit. Mi pa capljamo zadaj. Zato pravim, da je nesmisel sitnarit takim, ki se nočejo cepit. Se bodo že. Se bo pa še lahko marsikaj izcimilo. Žal pa tudi najbolj precepljeni niso korona free država. 

Te ne čudi zakaj je EU prekinila odnose oziroma nakup pri AZ?

To pomeni, da ne bo več dobav. In veš kako računa naša oblast? Na prste, verjem da na prste. Namesto da bi mel na rezervaciji potrebno količino AZja za drugi odmerek, še vedno cepijo z njo. Sem videl kartonček od frenda pravkar.

Blejovička pa že bleja, bomo dal pa kako drugo cepivo...mislim, a je to resno? Se ti zdi resno? 

 

Veš, če bi cepivo delovalo kot mora, cepljenje kot mora, dobave kot morajo, da stranskih učinkov in podobnega sranja ne bi bilo, bi marsikdo se prej cepil. Ampak zadeve ne delujejo kot bi morale. Sicer ti stranski so res trenutno minoren problem.

Pa vseeno z gotovstjo trdim, več kot bo cepljenih, manj bo strahu pred cepljenjem (če ne bo pred tem kakega izbruha, ali sranja s cepivi). Zatorej, naj se cepi vse po vrsti in mir. Tačas ko bomo pocepili prijavljene, se bodo prijavili novi, brez skrbi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem pa zgleda zmotno mislil,da je megla kondenzat..  https://sl.wikipedia.org/wiki/Megla

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

Govora je bilo o aerosolu. Več poguglaj. Virus se oprime molekul zraka, praha, vode, vsega kar lebdi in ostane v zraku.

beopička pravi da bo sedaj manj okužb ko bo folk zunaj.. to se ne ujema..

pred 3 urami, ftp pravi:

Seveda drži. Samo cepljen ima več možnosti da ne zboli (torej ni kužen), če zboli ima blažjo obliko (torej je tudi manj kužen), če pa imaš res smoli ti korona sploh ni pomembna ker dobiš pa ciglo na glavo.

okužen je tudi kužen . če pa zboli - in koliko - ali pa ne zboli je pa druga stvar.. 

poglej živalski svet - polno živali je lahko okuženih pa ne zbolijo ampak lahko prenesejo naprej na človeka - na veliko načinov..

pred 22 minutami, ukica pravi:

Sem ze veckrat napisal. Da, in za klopnega.

Ker grem vsako leto na daljse potovanje, sem cepljen tudi za tetanus, hepatitis a/b in rumeno mrzlico.

Saj nihce nebo rekel da je cepljenje obvezno. Samo ce nebos cepljen 95% stvari nebos moral poceti.

če se cepiš preventivno je to tvoja stvar..

če se moraš cepiti ker ti ne dajo vize je to tvoja stvar..

od 219 držav na spisku jih je samo za 43 obvezno ceplenje - https://potovanja.nomago.si/informacije/cepljenja/

on še to večinoma afriške in proti rumeni mrzlici.. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, thumper pravi:

1. jaz sem pa zgleda zmotno mislil,da je megla kondenzat..  https://sl.wikipedia.org/wiki/Megla

2. beopička pravi da bo sedaj manj okužb ko bo folk zunaj.. to se ne ujema..

3. okužen je tudi kužen . če pa zboli - in koliko - ali pa ne zboli je pa druga stvar.. 

poglej živalski svet - polno živali je lahko okuženih pa ne zbolijo ampak lahko prenesejo naprej na človeka - na veliko načinov..

4. če se cepiš preventivno je to tvoja stvar..

če se moraš cepiti ker ti ne dajo vize je to tvoja stvar..

od 219 držav na spisku jih je samo za 43 obvezno ceplenje - https://potovanja.nomago.si/informacije/cepljenja/

on še to večinoma afriške in proti rumeni mrzlici.. 

 

1. se pa giblje podobno kot aersol. Pa pihni cigaretni dim in boš videl kako se giblje aerosolni oblak, to je tisti oblak, ki lebdi zunaj in čaka v zasedi ničhudegasluteče sprehjalace :P

2. beopička bleja gluposti, kot ji pašejo. O zunaj in znotraj smo toliko povedali in sem 100% da zadeve držijo. Ne rabim vedeti sestave virusa, če povedo, kako se prenaša in da je hudo kužen. Vse ostalo je srednješolska oz celo osnovnošolska fizika.

3. in koliko je kužen je tudi vezano na "koliko" zboli. Naslednja primerjava pa ni tako smiselna ker se gre za drugačne viruse in drugačne prenose.

4. točno in ne bi smel biti razlik, ker je to svobodna odločitev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, skalar36 said:

Tam je tud drug svet. Tam je primorska. Tle pr nas v Bledu, al pa v Bohinju se ustavi. Zgled za celo Slovenijo. Pohvalno, disciplinirano! :) 

Kje je Postojna (primorska al notranska)  se nismo se med sabo zmenli. Na parkingu je domacinov lih za vzorec. Recimo, parki so v postojni zelo cisti. Ride pa za popizdit, kaksna sveneta tam postavajo. 
 

@DAMI34, kaj bi ti sploh rad? Kaj te mori, in kako bi situacijo izbolsal? K tezis allover. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kugelschreiber pravi:

Kje je Postojna (primorska al notranska)  se nismo se med sabo zmenli. Na parkingu je domacinov lih za vzorec. Recimo, parki so v postojni zelo cisti. Ride pa za popizdit, kaksna sveneta tam postavajo. 
 

@DAMI34, kaj bi ti sploh rad? Kaj te mori, in kako bi situacijo izbolsal? K tezis allover. 

Postojna nima veze, to ste regije v razvoju. Drug svet. Tko kot Afrika, tretje države.

Hja največkrat se na ridah slika maus, zdej če ni on posvinjal, pa ga mal probte za radarja. Pr nas, da te vidmo čike metat po tleh te kuj s palco. Ampak to so druge debate. Mormo se vrnt na pravo temo. :)

Si se že šel 2x cepit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

@DAMI34, kaj bi ti sploh rad? Kaj te mori, in kako bi situacijo izbolsal? K tezis allover. 

Kaj bi rad? Zase se brigi.

Kaj me mori? Zmešnjava informacij, celo pri uradnih govorcih. Zmešnjava pri cepljenju, necepljenje takih, ki bi se radi, blebetanja o dostavah in dobavah..ko mi je prec jasno, da niajo pojma.

Kako bi situacijo izboljšal? Preberi kaj kritiziram, odgovori se sami ponujajo.

Težim allover, kokr čm, večinoma pa odgovarjam ali repliciram. Količina postov člana MSja na dan ni omejena. Ko bo, bom pa pazil.

Še kako vprašanje?

A te že AZ prijemlje, k si siten? :D

 

 

Na kratko pa, vsak ima pravico se cepit, ma prav tako ima vsak pravico da se ne cepi. In ne prenašam sitnob, ki potem najedajo drugim kako jih ogrožajo.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, skalar36 said:

Postojna nima veze, to ste regije v razvoju. Drug svet. Tko kot Afrika, tretje države.

Drzi. To popolnoma drzi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, DAMI34 said:

Kako bi situacijo izboljšal? Preberi kaj kritiziram, odgovori se sami ponujajo.

 

Sej to pravim kritiziras vse poprek, in sploh ne vem kaj te moti. Plus, ce cepijo vse k se prijavijo ali poklicejo, ne stekam zakaj kdo se ni bil ceplen. Samoiniciativnost? Al se samo caka pa pritozuje? 
 

glede kretenizmov k nam jih servirajo, se drugo k strinjat ne moreva. Ampak to   bi bil ze cajt de vzamemo zdravo za gotovo. To je, kar je. So u plafonu sposobnosri. Dost o tem. Bezveze se lamentat 24/7. Res. Vemo, kar izustijo po vsej verjetnosti ne drzi. 
 

razumi, folk se ne bo cepil. Pač se ne bo. Ker...zato. In jez jim ne zamerim. Zato od vceraj ni nobenga razloga da v 10ih dneh ne dobi poziva vsak ki se namerava cepit. In kot kaze, se to odvija kar hitro. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Kugelschreiber pravi:

Sej to pravim kritiziras vse poprek, in sploh ne vem kaj te moti. Plus, ce cepijo vse k se prijavijo ali poklicejo, ne stekam zakaj kdo se ni bil ceplen. Samoiniciativnost? Al se samo caka pa pritozuje? 
 

glede kretenizmov k nam jih servirajo, se drugo k strinjat ne moreva. Ampak to   bi bil ze cajt de vzamemo zdravo za gotovo. To je, kar je. So u plafonu sposobnosri. Dost o tem. Bezveze se lamentat 24/7. Res. Vemo, kar izustijo po vsej verjetnosti ne drzi. 
 

razumi, folk se ne bo cepil. Pač se ne bo. Ker...zato. In jez jim ne zamerim. Zato od vceraj ni nobenga razloga da v 10ih dneh ne dobi poziva vsak ki se namerava cepit. In kot kaze, se to odvija kar hitro. 

a zdej bi ti rad, da ti vse ponavljam? Pojdi nazaj in preberi. Cepljeni niso bili mlajši od 50 let, v glavnem, nekje niti generacija 50. Javni podatki danes poslušal po radiu, od ponedelja pa bi že moralo biti splošno cepljenje.

Da bo folk poprijel za cepljenje mora biti čimveč cepljenih, torej cepimo take, ki se želijo cepit. Tako delujejo mase. Nekdo bo videl, da sosedom, sorodnikom znancem in take ki pozna ni nič, pa da so cepljeni in bo mogoče premagal strah.

Da je pa ljudi strah je normalno, ker take kot nam servirajo od NIJZja, politikov, strokovnjakov medijev ni niti čudno. In zadeva je za premislit. In ni tako enostavna kot čvekajo naši o 100% varnosti, ker drugače so Danci čisti butli, ker so se odrekli dvem vrstam cepiv. Lahko so pa bolj prebrisani pa dobil boljše, naši pa cenejše..v ozadju je vedno posel. Jebe se jim za tvoje in moje zdravje.

 

Nazaj na cepljenje:

Zaenkrat se še nič ne odvija. Ravno v tem je štos, vsak od politikov + beovička blebeta svojo pravljico koliko cepiv pride, koliko jih je / ne bo, kaj bo, ko jih ne bo in podobno. Verjem da je velika zmešnjava.

In jaz zelo dobro razumem da se folk ne bo cepil in ima pravico da se ne cepi in me čisto nič ne ogroža, če se ne bo cepil. To bi moral marsikdo tule razumeti pa ne razume. Prav tako bi pa moral marsikdo razumeti, da v kolikor se hočem cepiti se bom.

ps. vlada omenja kampanjo..pojačano kampanjo za cepljenje..upam samo da je ne bo Hojs vodil :P

 

 

 

je tole realnost? Je tole smisel lajfa?

https://www.slovenskenovice.si/bralci/turistka-v-ljubljani-sokirana-vsi-stojijo-v-vrstah-video/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR3OWUT7aFfHMacyp3MZwE4WA0PTJ4t0rt0cDSGEAS7GmKUXQEHjmMI-p0U#Echobox=1620398612

raje se cepim in pol mam mir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!