Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 25 minutami, skalar36 pravi:

No evo, sm se naroču na cepljenje. V katero skupino bom zdej spadal? Cepljenih teoretikov zarot, ali med izdajalce? Dami, ti si že tam, a veš?  :P

Še vedno verjamem, da je korona zadeva odigrana po nekem scenariju, bolezen je za določene ljudi nevarna, za celotno skupnost pa ne.

Cepivo je pač vojno dobičkarstvo. Nevarno ni. Koristi pa tud za en drek, če se bo treba konstantno špikat. Tudi med 2. sv vojno so vsa tista podjetja, ki so delala lonce in nočne posode( če kdo ne ve kaj to je-kahla) hitro preusmerila svoje produkte v čelade in vojno opremo. Tko pač je. Tudi jaz sem maske prodajal v trgovini.

necepljeni se te bodo odrekli, cepljeni te bodo pa sumljivo gledali :P

ps. čist vse kar si napisal je točno.

Cepim se...mah, da se premikam, ne pa kr mam rt staro mamo fotra. Mislim, mam jih rt, še bolj se majo sami, torej naj se cepijo.

A rabim cepivo, ma niti ne..preživel 4 vale korone z eno masko. Če bom mel srečo, celo okužbo.

Ma zakaj vraga se pol cepiš: zato, da me ne bodo jebali povsod, od gostilne, do prehoda meje, če vsaj mal pizdarija deluje, je celo možno, da se okužim in preživim z blagim potekom bolezni.

Pa še prasice v Mehiki zajebam, ker ne hodim na testiranja.. in vse, ki kasirajo od tega provizijo.

Zna pa bit, da bomo kmal zeleni..pa bodo spet sproščanja.

V glavnem..mal kovida tak al drugače..s standardnim prenosom, ali preko brizge me še nau ubilo.

In na koncu še 1x: zase se brigi. Kaj kurac koga briga a sm se špiknu al ne??? :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V čem mi daješ prav?
Jaz sem samo napisala kaj je doživel oz. doživlja moj sorodnik.

V bistvu mi je pa vseeno kdo se cepi in kdo se ne.

Dokler se mene ne posiljuje s tem in dokler se me zaradi moje odločitve ne obklada z raznoraznimi žaljivkami....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Alla pravi:

V čem mi daješ prav?
Jaz sem samo napisala kaj je doživel oz. doživlja moj sorodnik.

V bistvu mi je pa vseeno kdo se cepi in kdo se ne.

Dokler se mene ne posiljuje s tem in dokler se me zaradi moje odločitve ne obklada z raznoraznimi žaljivkami....

ma js ti skos mal dajem prau :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj mi rajš šnicl, bom mela več od tega :P

 

Pa da ostanemo pri temi.....ewo, iz Tajvana sporočajo, da so našli že mešanco Indijskega in Britanskega seva, in ta bo šele oh in sploh nevaren in blazno nalezljiv
Tile sevi do danes očitno še niso imeli dovolj učinka....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Alla pravi:

Daj mi rajš šnicl, bom mela več od tega :P

 

Pa da ostanemo pri temi.....ewo, iz Tajvana sporočajo, da so našli že mešanco Indijskega in Britanskega seva, in ta bo šele oh in sploh nevaren in blazno nalezljiv
Tile sevi do danes očitno še niso imeli dovolj učinka....

 

čak še mal, da se prenese na pse, mačke in bouhe :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz zaupam uradni stroki, kakor zaupam uradnemu serviserju za motor, kateri me vozi 300 km/h in niti približno ga ne bi dal FB strokovnjakom, ki so model mojega motorja videli samo na sliki :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, kaizer pravi:

Cepiva niso ničesar zaustavile, pa se cepi  vse več že od  Leta 1896 ko je Wright pri ljudeh preizkusil prvo mrtvo cepivo proti tifusu.

Podane so bile povezave da si vsak SAM prebere in prosto po Prešernu odloči. Samo kakšno stran nazaj je treba pogledat. ( https://www.youtube.com/results?search_query=dr+mateja+černič )

Tudi v tem dokumentu Kazenske ovadbe je zajeto vse bistveno https://www.dropbox.com/s/r56n43etabgqfgp/Kazenska-ovadba_končano_E_240521-3-1.docx?dl=0&fbclid=IwAR3JJY4xxZVc29m2e6C0dPDc0MEIwmEmB4H1aOZdXvron63p9ovtCOdTww8

Kdor še premore kanček kmečke pameti, ve da se kazenska ovadbe ne vlaga na slepe oči, saj je vlagatelj z krivično ovadbo lahko sam sankcioniran. Ja? 

Lej, kar se tiče cepiv, berem epidemiologe in podobne strokovnjake. Teh povezav do vseznalcev že zdavnaj ne berem.

Vseeno, resno vprasam...na kaksen način so v svetu zaustavili bolezni, ki so še 100 let nazaj desetkale prebivalstvo?

Kako je Jugi uspelo v 14 dneh zajeziti črne koze, tam pred dobre pol stoletja?

Samo to me zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

Jaz zaupam uradni stroki, kakor zaupam uradnemu serviserju za motor, kateri me vozi 300 km/h in niti približno ga ne bi dal FB strokovnjakom, ki so model mojega motorja videli samo na sliki :P 

Ko bi ti vedel kakšni "strokovnjaki" ti šarijo po motorju, bi drugače razmišljal.

Servis na  novem motorju je pa res "zahtevna" zadeva.

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

Jaz zaupam uradni stroki, kakor zaupam uradnemu serviserju za motor, kateri me vozi 300 km/h in niti približno ga ne bi dal FB strokovnjakom, ki so model mojega motorja videli samo na sliki :P 

Če te pošljen na uradni servis za Tomos, boš prišel nazaj popolnoma drugačnega mnenja.

Tko je povsod zmeri blo in zmeri bo. Da si dober serviser ne rabiš ogromno izobrazbe, rabiš imet prakso. Še bolj fajn je da si izobražen v tisti smeri.

Nas je pa ogromno, ki smo izobraženi v neki stroki, delamo pa čisto nekaj drugega in o svojem poklicu ne vemo veliko. In tudi med uradno stroko je ogromno takih, ki se jim jebe za ljudi in vidi samo profit. V zadnem času je sploh profit povsod na 1 mestu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Tedybear pravi:

Lej, kar se tiče cepiv, berem epidemiologe in podobne strokovnjake. Teh povezav do vseznalcev že zdavnaj ne berem.

Vseeno, resno vprasam...na kaksen način so v svetu zaustavili bolezni, ki so še 100 let nazaj desetkale prebivalstvo?

Kako je Jugi uspelo v 14 dneh zajeziti črne koze, tam pred dobre pol stoletja?

Samo to me zanima.

Ne oporekam ti direktno, samo daješ slabe primere.

Boljša higiena, boljša prehranjenost, boljše življenske razmere (8 urni delovnik... ) , poleg vsega ostalega (v afriki še vedno "crkavajo" ) .

Črne koze v evropi so bile problem v srednjem veku in bi v jugi izvenele s cepljenjem ali brez (ob enakih "rezultatih" ) . Drži pa, da so (vsaj uradno) zelo učinkovito uvedli karanteno.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, franc pravi:

Ko bi ti vedel kakšni "strokovnjaki" ti šarijo po motorju, bi drugače razmišljal.

Servis na  novem motorju je pa res "zahtevna" zadeva.

lp

je ja, ker za določene zadeve rabiš posebno orodje pa tudi računalnik in tester ;)

in sem vedno zraven za kontrolo :P

pred 29 minutami, skalar36 pravi:

Tko je povsod zmeri blo in zmeri bo. Da si dober serviser ne rabiš ogromno izobrazbe, rabiš imet prakso. Še bolj fajn je da si izobražen v tisti smeri.

za novejše motorje rabiš računalnik in računalniški program za iskanje napak ;) 

sicer pa .. tudi doma priučen mehanik ima vsaj nekaj znanja, FB strokovnjaki pa o farmaciji pojma nimajo, razen kaj morajo potegnit skozi nos ali si brizgnt v žilo .. priznam, jaz tudi s tem nimam izkušenj :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

Jaz zaupam uradni stroki, kakor zaupam uradnemu serviserju za motor, kateri me vozi 300 km/h in niti približno ga ne bi dal FB strokovnjakom, ki so model mojega motorja videli samo na sliki :P 

Beovićka ma take rada.,,ona je uradna :P

50 odtenkov zelene...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Beovićka ma take rada.,,ona je uradna :P

50 odtenkov zelene...

ona je uradna, ampak mora delat kot ji drugi rečejo, kar je v nasprotju s stroko ;)

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

ona je uradna, ampak mora delat kot ji drugi rečejo, kar je v nasprotju s stroko ;)

 

kwa pol a verjameš strokovnjakom, al ne?

Ona je čist "podplačana" uradna strokovnjakinja. Tako s pozicijo, kot blebetanjem. Jelko je tut "uraden"

Nč jim ne verjamem, oziroma čimmanj.

Sem povedu, covid ni znanstvena fantastika, ki bi ga razumeli samo posvečeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

1. kwa pol a verjameš strokovnjakom, al ne?

2. Ona je čist "podplačana" uradna strokovnjakinja. Tako s pozicijo, kot blebetanjem. Jelko je tut "uraden"

Nč jim ne verjamem, oziroma čimmanj.

Sem povedu, covid ni znanstvena fantastika, ki bi ga razumeli samo posvečeni.

1. strokovnjakom verjamem ... ne verjamem politiki

2. Jelko je uraden, ampak ni strokovnjak s področja virusov

3. maš prav ... svoji zdravnici verjamem, politiki pač ne

4. tega pa ne razumem... ni znanstvena fantastika, ampak ti verjetno ne znaš narest cepiva, zdravila, niti ga ne znaš diagnosticirat... če sem te po krivem obdolžil se opravičujem, jaz ga ne znam in me ni sram priznat

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

1. strokovnjakom verjamem ... ne verjamem politiki

2. Jelko je uraden, ampak ni strokovnjak s področja virusov

3. maš prav ... svoji zdravnici verjamem, politiki pač ne

4. tega pa ne razumem... ni znanstvena fantastika, ampak ti verjetno ne znaš narest cepiva, zdravila, niti ga ne znaš diagnosticirat... če sem te po krivem obdolžil se opravičujem, jaz ga ne znam in me ni sram priznat

 

 

1. Beovička je strokovnjak, Krek je strokovnjak...odloč se, marsikateri strokovnjak pa mora držat gobec (UKOM pa to)

2. jelko je cepec..

3. jaz bi tut moji verjel, sam founa ne dvigne, odgovor na mail dobim čez 2 dni :P

4. ne znam, čist nič narest. Znam pa brat, pa seštet: 1+1=2 in iz tega potegnit zaključek kdo me nateguje, kdo pa ne.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, maus pravi:

:P Čeprav bi moral biti po izobrazbi in stažu že najmanj polkovnik ;) 

Boš moral na galofaks preskočit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal sm kr presenečen nad vsem prebranim tuki...še vedno se prepucava kdo je bolši,močnejši,pametnejši...tisti,ki se je,ali tisti,ki se ni cepil..pa to sploh ni vprašanje...pod kožo smo usi zeleni...najbl sm presenečen,razočaran nad našimi strokovnimi delavci,tu mislim predvsem na Kreka,Beovičko in vsekakor tudi nad Fafanglom...Kacina ne jemlem resno ker je navadn gozdni Joža...stroka nima jajc in rečt JJ,da se nej upošteva njihova navodila,mnenja,izkušnje etc... kaj je cepivo,kako se naredi,kakšno potrebno čistost cepiva se rabi - vsaka skupnost - evropa,azija,amerika,avstralija,oceanija ima drugačen,svoj pogoj o izdelavi...in zdej pridemo do bistva to pa je Farmakopeja...to so vsi predpisi o vsem...in tu je bila biuša juga vodilna,imela je eno najbolših v evropi in v svetu Farmakopejo...kdor se vsaj malo spozna na medicino bo razumu o čem govorim...ni kar tako lahko v parih mesecih naredit cepivo,ki bo ustrezno vsemu človeštvu...če je cepivo ne-testirano naredi veliko več škode kot pa koristnega....ampak...jest sm še žiu,brez stranskih učinkou,pa se nism cepu...na jadranko bom pa tud bruhnu...bog z vami...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Grut said:

mal sm kr presenečen nad vsem prebranim tuki...še vedno se prepucava kdo je bolši,močnejši,pametnejši...tisti,ki se je,ali tisti,ki se ni cepil..pa to sploh ni vprašanje...pod kožo smo usi zeleni...najbl sm presenečen,razočaran nad našimi strokovnimi delavci,tu mislim predvsem na Kreka,Beovičko in vsekakor tudi nad Fafanglom...Kacina ne jemlem resno ker je navadn gozdni Joža...stroka nima jajc in rečt JJ,da se nej upošteva njihova navodila,mnenja,izkušnje etc... kaj je cepivo,kako se naredi,kakšno potrebno čistost cepiva se rabi - vsaka skupnost - evropa,azija,amerika,avstralija,oceanija ima drugačen,svoj pogoj o izdelavi...in zdej pridemo do bistva to pa je Farmakopeja...to so vsi predpisi o vsem...in tu je bila biuša juga vodilna,imela je eno najbolših v evropi in v svetu Farmakopejo...kdor se vsaj malo spozna na medicino bo razumu o čem govorim...ni kar tako lahko v parih mesecih naredit cepivo,ki bo ustrezno vsemu človeštvu...če je cepivo ne-testirano naredi veliko več škode kot pa koristnega....ampak...jest sm še žiu,brez stranskih učinkou,pa se nism cepu...na jadranko bom pa tud bruhnu...bog z vami...

na podlagi te farmakopeje so odobrili(pogojno) cepiva v razlicnih drzavah ane.. 

Mah vsak naj goni kar sam zeli, 100 ljudi, 100 cudi.

Razen 100 zena, 200 sisa :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Grut pravi:

,pa se nism cepu...                                                                       bog z vami...

ne rabiš..ti greš v mengeš..                                                          in tvojim duhom..od črtice na gatah,, :P

pred 10 urami, ukica pravi:

na podlagi te farmakopeje so odobrili(pogojno) cepiva v razlicnih drzavah ane.. 

Mah vsak naj goni kar sam zeli, 100 ljudi, 100 cudi.

Razen 100 zena, 200 sisa :P 

verjetno je to prvič , ko državljani iz svojega - davkoplačevalskega - denarja plačujemo farmacevtskim firmam testiranje pogojno ( če mene moja šlosarka glava vsaj še malce služi se pogojno odobri cepivo pred končnim testiranjem in ne pred uporabo) odobrenih cepiv .. do sedaj je bilo obratno..

cepiva dobijo odobritev za uporabo po vseh zahtevanih testiranjih  - nič prej.. v bistvu komaj čakam , da kakšno cepivo odobrijo za uporabo da se grem cepit..

 

da mi je doživeti starost 90 let .. pa da vidim stranske učinke ceplenja pri bejbah .. 100 žena 300 sisa.. pol pa samo najti eno dost gibčno da bo lahko vse 3 naenkrat obdelovala..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Alla pravi:

V čem mi daješ prav?
Jaz sem samo napisala kaj je doživel oz. doživlja moj sorodnik.

V bistvu mi je pa vseeno kdo se cepi in kdo se ne.

Dokler se mene ne posiljuje s tem in dokler se me zaradi moje odločitve ne obklada z raznoraznimi žaljivkami....

pesa boš cepila proti steklini?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, ukica pravi:

Biu, biu :D a bo?

ma jaz bi eno okoliško enodnevno. Imam od lani že sestavljeno tudi dvodnevno Lj - Željava - Dinko - Lj  paaaa nevem, če bi že ?‍♂️  

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!