Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 8 urami, Alla pravi:

ja, in so napoteni v karanteno. Tisti, ki so potrjeni. Verjetno niso laufali v DSO k babici. Se mi zdi....

Sicer se vam bodo pa itaq kmalu izpolnile želje in bo spet lockdown

vsi se niso testirali :) in eni še veselo okoli

 

pred 5 urami, Alla pravi:

Boris Johnson: nič več mask in socialnega distanciranja v državi

Britanski premier je napovedal občutno sproščanje ukrepov: 19 julija bodo odpravili nošenje mask in socialno distanciranje.
 
" ... Kljub »grožnjam« nove različice pa britanski strokovnjaki menijo, da se je treba naučiti živeti s covidom-19, zato bodo od 19. julija naprej vse primere obravnavali kot sezonsko gripo."

niso več v eu :) in lahko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Snečer pravi:

niso več v eu :) in lahko

To je to, EU je problem....Sputnika nočejo, hočejo pa pocepit večino z gensko terapijo, meni zelo smrdljivo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, ftp said:

Saj številke lahko predstaviš kakor hočeš. Lahko tudi tako.

Število vse umrlih za Ebolo je 11.323 oseb

Število umrlih za Covid  okoli 4.000.000 oseb

 

Pa se vprašaj kaj je nevarnejše ????

Ni vse v smrtnosti. Nekaj je tudi v agresivnosti in nalezljivosti neke bolezni. Ampak, to pac radi zamolcijo.  Slabo nalezljiva bolezen z veliko smrtnostjo je manj nevarna, kot manj smrtna ampak zelo nalezljiva. Se posebej, ker base bolnice in kapacitete, ne mrtvasnice (le te sicer base posredno, pa toretiki zarot to sicer velikokrat poudarjajo) Ampak, samo grafi, ki so vsecni za samo del slike,  se kazejo  :)

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugotavljam, da me vse moje bistvo, ki je verjetno sestavljeno iz elektrokemičnih reči, pa tudi občasno analitično razmišljanje, kolikor sem ga še sposoben, dobesedno prisiljuje, da v celoti podpiram Allo (Allo). Tudi kadar jo statistika morda postavi na laž. Kako je že tista fora o statistiki...? Zdaj grem pa naprej pit, da bom nabral več sline.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Snečer pravi:

dejstvo je, da so maturantje prinesli zadevo domov in imajo tam izbruh...

tako kažejo številke...

?? Jaz sem tudi vedno bruhal na maturantskih....pa kakšen izbruh tu pa tam... Drži se, Snatchy ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, lasagna pravi:

?? Jaz sem tudi vedno bruhal na maturantskih....pa kakšen izbruh tu pa tam... Drži se, Snatchy ?

bruhec ni sile :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Alla pravi:

Daj nehaj s temi "packi".

Normalna mularija, najstniki na maturantskem, ki se pač družijo, pijejo in žurajo.
 

packi so tisti , ki so z neprimernimi ukrepi dopustili vnos ..

pred 19 urami, Snečer pravi:

in ko se vrnejo gredo babico v dom pozdravit :) še zadnjič

dva posta nazaj se poglej - babici ne bo nič saj je cepljena in ima protitelesa..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Cepljenih je tudi več kot 85 odstotkov vseh univerzitetnih predavateljev v Ljubljani. Tisti, ki imajo dobre možgane, torej vedo, da je to dobro zanje."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

"Cepljenih je tudi več kot 85 odstotkov vseh univerzitetnih predavateljev v Ljubljani. Tisti, ki imajo dobre možgane, torej vedo, da je to dobro zanje."

Javna služba, borba za stolčke, ne moreš izstopati od večine - kot politika. Ti se kar tolaži, da je to zaradi možganov, marsikomu ni jasno, kakšne notranje borbe tam potekajo za pozicije. Ne cepljeni takoj odpade, če je večina cepljenih. Lahko pa bi bilo tudi obratno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

packi so tisti , ki so z neprimernimi ukrepi dopustili vnos ..

 

ma ti bi hermetično zaprl državo? Si prepričan, da je to dovolj, a ne bi bilo bolje vse zapret v hišo, pa dovoliti max 100m okrog bajte za nujne opravke? :P LP Blejović

 

Jaz ne razumem nečesa. Kontrolo izvajamo samo na eni meji (za regularen prehod, izbeglice niso kontrolirane) in potem blebetamo o nekem vnosu.

Vnosa NI, korona pač jje in se širi, tako kot se je lani od "packov" z balkana, se letos od "packov" z zahoda.

To je čisto normalne potek in širjenje neke okužbe. Še dobro, da mamo "packe" in jih okrivimo za vse.

 

pred 15 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Javna služba, borba za stolčke, ne moreš izstopati od večine - kot politika. Ti se kar tolaži, da je to zaradi možganov, marsikomu ni jasno, kakšne notranje borbe tam potekajo za pozicije. Ne cepljeni takoj odpade, če je večina cepljenih. Lahko pa bi bilo tudi obratno.

Enako velja za zdravstvo, hudi pritiski na cepljenje. Marsikdo se je cepil, da ma mir.

 

pred 2 urami, Snečer pravi:

"Cepljenih je tudi več kot 85 odstotkov vseh univerzitetnih predavateljev v Ljubljani. Tisti, ki imajo dobre možgane, torej vedo, da je to dobro zanje."

al pa so stari in spadajo med "ogrožene" :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

realnost? :P

213784021_10158228084847006_6556013018068030642_n.thumb.jpg.eef523d5685b6773bc27480d99377a84.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Scarabeo 500 pravi:

Javna služba, borba za stolčke, ne moreš izstopati od večine - kot politika. Ti se kar tolaži, da je to zaradi možganov, marsikomu ni jasno, kakšne notranje borbe tam potekajo za pozicije. Ne cepljeni takoj odpade, če je večina cepljenih. Lahko pa bi bilo tudi obratno.

zgolj citiral sem

in se moram sedaj tolažiti zaradi citata?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Snečer pravi:

zgolj citiral sem

in se moram sedaj tolažiti zaradi citata?

Če se s citatom do neke mere ne bi strinjal, ga ne bi navedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Scarabeo 500 pravi:

Če se s citatom do neke mere ne bi strinjal, ga ne bi navedel.

kaj pa če se ne strinjam in sem zato navedel? spet nekaj podtikamo a ne

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so vse isti vzorci...

"vedo, da razsaja po Španiji itd... gremo tja, ko jeb..., saj mladim ne bo nič" pač bodo državo zaprli spet, pa bomo spet doma, juhu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam jaz ne razumem zakaj bi državo zaprli?

Primer je Anglija, prvi so imeli hud porast okužb, sedaj pa odpirajo.

Torej al virus ni tok nevaren, da mrtvih ne odvažajo s kamioni, al mladina noče umirat, al cepivo ščiti.

Vsakemu je dana možnost, da se cepi. Nima folk kaj jokat več predvsem pa Krekec blebetat kok bo mrtvih v DSO, pa NIJZ in vlada zapirat.

Samo napihovanje izkoriščanje podatkov za represijo je vse skupaj.

Blesavi novinarji pa še pomagajo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej države nikoli nebi bilo potrebno zspirat če se nekateri nebi obnašali kot kretenske ovce. Pa lahko začnemo pri italjanih ko so nekateri bežali iz vasi v lokdawnu za it na smučarijo.... 

Pri nas se je baje v gostilne hodlo pr zadnjih vratih notri... 

To je res smešno, rečeš ljudem dejmo zmanjšat žurke in druženja pa je takoj panika in neke kvazi ustaje folka z alu foljo na glavi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ni vse folk kriv :P

nekaj pa je.

Uravnilavka pa škodi.

Lokdauni niso neka efektiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Do pojava večjega števila okužb je v zadnjem tednu prišlo na območju jugovzhodne Slovenije in posavske regije, porast pa je zaznati tudi na območju Gorenjske. V obeh primerih sta se na območje iz Španije vrnili dve večji skupini dijakov, ki so se udeležili maturantskega izleta. V primeru dolenjske skupine je bilo potrjenih več kot 80 okužb, prvi primeri so bili potrjeni tudi v primeru gorenjske skupine. 
 

ti naši zlati maturanti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi da so se Angleži dobro odločili, vse sprostit, čimveč okužit, pa pol dobijo PCT in septembra so fraj :P

Pa ne pozabit, vsak, ki je danes okužen je čez 14 dni Preboleli, torej bolj varen od zdravih :P (vir NIJZ)

https://www.facebook.com/zabasasa/videos/255888772539788

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se mene tiče je nabijanje o groznih številkah okužb enako kot ustvarjanje panike, strahu in podobnega, kot nabijanje o več sto tisoč ljudeh, ki so se cepili in umrli ali miljonih s strankimi učinki. Vse skupaj je eno samo nabijanje.

 

217215049_342552404113154_2838903835190436525_n.jpg.a8ed8b3e2bb37bfaf4108cd9020a5752.jpg

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Med dolenjskimi udeleženci maturantskega izleta v Španiji doslej potrdili 101 okužbo, med gorenjskimi 20.

Citiraj

Sicer pa so se po neuradnih informacijah STA nekateri dijaki, ki so se udeležili maturantskega izleta, odpravili naprej na dopust, kljub temu da spadajo med visoko tvegane stike.

trosijo dalje :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

trosijo dalje :) 

Kateri pravi maturant ni prišel bolan domov. Prepih in alkohol naredita svoje in to nima veze z virusi. Če pa trosijo naprej, pa le.

Itak naši vrli strokovnjaki najdejo iglo v senu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!