Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 2 urami, John2005 pravi:

Se deloma strinjam s tvojo tezo iz človeškega vidika. Ne strinjam pa se iz "tehničnega". Dejstvo je, da kot cepljen prenašaš virus pravtako. Mogoče še bolj zakrbljujoče je ,da se možnost prenosa še poveča ker cepivo ščiti in ne zboliš. Torej niti ne veš, da ga prenašaš. V tem primeru boš osebi, ki se ne more cepit pravtak odal virus. Če še mogoče malo dodam. Teoretično so necepjene osebe skoraj bolj varne saj ko zbolijo ostanejo doma.

Oseb, ki se ne morejo cepiti je zelo malo.

Oseb, ki se ne želijo cepiti pa tudi vedno manj.

Več kroničnih bolezni imaš, bolj ti svetujejo cepljenje, pa ne zato, da se te čimprej znebijo (farmacija dobro služi s tabo), ampak zato, ker imaš v primeru bolezni veliko več šans, da rikneš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Snečer pravi:

to so osnove cepljenja

da s cepljenem "zbolis" , se seznaniš s tujkom in telo tvori protitelo

ko dejansko fašeš, imaš orožje takoj in telo napade takoj, ne dovoli razmnozevanja 

necepljen pa se sam spopade, 3-5 dni potrebuje telo,da se aktivira, do tedaj virus hara in se širi

...

biologija, srednja šola

Malo sem se narobe izrazu prej oz. nerodno napisal stavek. Nanašalo se je natisti del, da cepljeni pravtako prenaša virus in da verjetno pri raznašanju med cepljenim in necepljenim ni veliko razlike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, KARMEN1 pravi:

Oseb, ki se ne morejo cepiti je zelo malo.

Oseb, ki se ne želijo cepiti pa tudi vedno manj.

Več kroničnih bolezni imaš, bolj ti svetujejo cepljenje, pa ne zato, da se te čimprej znebijo (farmacija dobro služi s tabo), ampak zato, ker imaš v primeru bolezni veliko več šans, da rikneš.

1- se strinjam,

2 - tudi. Bi pa tukaj še dodal ,da razlog za odločitev za cepljenje v večini, ni strah pred boleznijo, temveč želja po svobodnem gibanju in življenju brez vpliva omejitev. Torej se na mestu lahko vprašamo kako je ta bolezen resna oz. kako resna je v razmišljanju posameznika. Še vedno mi odmeva po glavi izjava gospe (mislim da Beovič) nekaj dni nazaj. Da sta problema Deta različice dva. Eden, da se izredno hitro širi, drugi pa, da jo je težko indentificirat, ker ima simptome prehlada. Prav sem slišal - prehlada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je veliko lažje reči, da sem cepljena in grem kamorkoli, kot na dolgo in široko utemljevat svojo odločitev osebam, ki me itak niti ne poslušajo in jim je čisto vseeno, kaj govorim, ker do onemoglosti gonijo dalje svoje prepričanje. Potem me začnejo še žaliti in ustrahovati!

Se pravi, fuck off, pusti me pri miru, grem kamor čem in delam kar čem!

Je ok tako?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, John2005 pravi:

Se deloma strinjam s tvojo tezo iz človeškega vidika. Ne strinjam pa se iz "tehničnega". Dejstvo je, da kot cepljen prenašaš virus pravtako. Mogoče še bolj zakrbljujoče je ,da se možnost prenosa še poveča ker cepivo ščiti in ne zboliš. Torej niti ne veš, da ga prenašaš. V tem primeru boš osebi, ki se ne more cepit pravtak odal virus. Če še mogoče malo dodam. Teoretično so necepjene osebe skoraj bolj varne saj ko zbolijo ostanejo doma.

Ne bo držalo. Vsaj po besedah nijzja ne. 

Pikec omogoča blago obliko okužbe ali sploh ne. S tem pa manjšo možnost prenosa.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Ne bo držalo. Vsaj po besedah nijzja ne. 

Pikec omogoča blago obliko okužbe ali sploh ne. S tem pa manjšo možnost prenosa.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/potvrdjeno-umrle-tri-osobe-cijepljene-s-dvije-doze-barem-jedna-od-covida/2289509.aspx

pred 2 urami, John2005 pravi:

Bi pa tukaj še dodal ,da razlog za odločitev za cepljenje v večini, ni strah pred boleznijo, temveč želja po svobodnem gibanju in življenju brez vpliva omejitev. 

Ja, to je pa politična bolezen oz. umetna ... če bi bil ta virus res tak bavbav in cepivo učinkovito bi se takoj vsi pocepili, samo kljub propagandi ne kaže tako oz., ni dovolj prepričljiva. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, vandrovec pravi:

Groza , šokiran sem.

Najdi.si/kronika...velik umrlih ..sam povem

Ti loh meni nabijaš linke, svetuješ, težiš, moleduješ..

Jaz se ODCEPIT več ne morem ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, vandrovec pravi:

...če pa pišete neumnosti, da se cepljeni izognejo težjim oblikam bolezni

Tako je..

Maš še kakšen link?

Si preveril podstke recimo za države, ki imajo veliko stopnjo precepljenosti?

Koliko majo 'kritičnih'in hospitaliziranih in da so cepljeni?

Za nekoga, ki se ne bo nikoli cepil se nekam veliko ubadaš s cepljenjem. Zgolj za hobi? Al slučajno kolebaš a se bi špiknu al ne..ker vse bolj se mi zdi slednje.

Potem pa iščeš izgovore.

Poznam osebe, ki se ne bodo cepile in konec. Ne prebirajo okrog cepiv in čisto nič se ne sekirajo če bomo cepljeni umrli ? zdej pa končam. En teden nimam časa za korono. Ne bi rad da mi zjebe izlet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snečer pravi:

lep pozdrav antiwaxerom ...

Če se ne motim, imajo v Novalji testiranje tudi pri britofu... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, KARMEN1 pravi:

Meni je veliko lažje reči, da sem cepljena in grem kamorkoli, kot na dolgo in široko utemljevat svojo odločitev osebam, ki me itak niti ne poslušajo in jim je čisto vseeno, kaj govorim, ker do onemoglosti gonijo dalje svoje prepričanje. Potem me začnejo še žaliti in ustrahovati!

Se pravi, fuck off, pusti me pri miru, grem kamor čem in delam kar čem!

Je ok tako?

Seveda da je. Žalostn oje samo ,da (vsaj jaz imam tako izkušnjo), da cepljeni vedno silijo ostale naj se cepijo. Nisem še videl, da bi nekdo težil nekomu naj se ne cepi. Vsaj ne na takem nivoju kot gre iz kontra smeri. Drugače pa.

Vsak se odloča zase in tako je prav.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, vandrovec pravi:

Si motorist? Mogoče pri vožnji motorja nosiš predpisano varnostno opremo? V bistvu je predpisana samo čelada...

Rokavice, "obleka", obuvala v novejšem času tudi "airbag", to tudi uporabljaš?

Pa vseeno nekateri ob prometnih nesrečah kljub predpisani in nepredpisani "žašćiti" umrejo ...

Tak ti je to s tudi s cepivi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, John2005 said:

Seveda da je. Žalostn oje samo ,da (vsaj jaz imam tako izkušnjo), da cepljeni vedno silijo ostale naj se cepijo. Nisem še videl, da bi nekdo težil nekomu naj se ne cepi. Vsaj ne na takem nivoju kot gre iz kontra smeri. Drugače pa.

Vsak se odloča zase in tako je prav.

Cepi se pa boš videl. Sem bil deležen vsega od zmerjanja in žaljenja do skoraj groženj.

Pa nobenega ne silim da se cepi.

9 minutes ago, John2005 said:

Vsaj ne na takem nivoju kot gre iz kontra smeri.

Še na hujšem, verjami!

18 hours ago, vandrovec said:

Danes je na Hrvaškem vsaj 10 ljudi umrlo, samo zato, ker so se šli vozit z avtobusom.

Vidiš da vožnja z avtobusom škodi. Torej prepovejmo avtobuse ???

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 7. 2021 ob 19:22, smasher pravi:

Mene pa so jebali spredaj in zadaj in v nos pou leta.. ?

One ali oni?

Ob 23. 7. 2021 ob 19:50, DAMI34 pravi:

 

nč ni obvezno. Edin umret je mus ?

Napača. Smrt pride sama od sebe..

Ob 24. 7. 2021 ob 13:20, Snečer pravi:

cepljen je praviloma bolj odgovoren, se bolj pazi in skrbi, zato se je cepil

necepljenemu pa praviloma dol visi,tudi če faše, bo hodil okoli

Tukaj si ga pa zasral.. 

Ko rečeš nekomu naj si popravi masko in ti reče " saj sem cepjen".. 

Packi -govirim za večino..

Ob 24. 7. 2021 ob 15:30, Snečer pravi:

sem narobe razložil evo, tudi na Nijz je razlaga

Najbolj kompetentna ustanova na svetu.. pišam.. ?

Ob 24. 7. 2021 ob 16:21, KARMEN1 pravi:

Se pravi, fuck off, pusti me pri miru, grem kamor čem in delam kar čem

Ne če prideš k meni.. moja hiša ali moja delavnica - moja pravila.

pred 4 urami, MiNa pravi:

Si motorist? Mogoče pri vožnji motorja nosiš predpisano varnostno opremo? V bistvu je predpisana samo čelada...

Rokavice, "obleka", obuvala v novejšem času tudi "airbag", to tudi uporabljaš?

Pa vseeno nekateri ob prometnih nesrečah kljub predpisani in nepredpisani "žašćiti" umrejo ...

Tak ti je to s tudi s cepivi...

Tukaj pa se nikakor ne morem strinjati s tabo..

Dodatna varnostna oprema ni še na nikomur imela negativnih stranskih učinkov na uporabnikov organizem.

Cepivo pač..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, thumper said:

Dodatna varnostna oprema ni še na nikomur imela negativnih stranskih učinkov na uporabnikov organizem.

Cepivo pač..

Dokaži :P

10 minutes ago, thumper said:

Dodatna varnostna oprema ni še na nikomur imela negativnih stranskih učinkov

O pa ima, obleci vse, pol pa po otoku pri 35 stopinjah po stranpoteh vozi. Boš dobro občutil stranske učinke! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najmanj žulje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 7. 2021 ob 19:25, Grut pravi:

kje ste zdej ritke cepljene,a se noute nič zgražali nad neodgovornim vedenjem zaprisežene zagovornice cepljenja...da bi to naredu en k ni cepljen,pizda bi ga kla žiuga ferderbal....dvoličneži....pizda dab vas vsaj veverce ornk prefukale k bika u lubenicah....

 

ZDRAVSTVENI DOM QLANDIA MARIBOR Zdravstveni delavci samo vprašajo če uživaš biološka zdravila, katero pecivo želiš in v katero roko ??? Želela sem potrditev, da zdravstveni ne vprašajo nič drugega - kakšno vprašanje da se ljudje cepijo na lastno odgovornost ? Za ljudi mi je žal in prispevek ni namenjen njim. Vaša neodvisna raziskovalna novinarka R.B.

Posted by Romana Brzin on Saturday, July 24, 2021

 

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, DAMI34 pravi:

Najmanj žulje.

pri cepivu prejemnik nima vpliva .. 

pri opremi pa ima vpliv - drugič daj rokavice dol pred samozadovoljevanjem..

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, thumper pravi:

nikomur imela negativnih stranskih učinkov

So, so stranski učinki, ampak odtehtajo...

Švic pod ledrom, ti je znano :P

Veter v laseh, pod čelado ga ni :slap:

:hmm:bi se še našlo... so že nekateri odgovorili pred mano 

Srečno vsem . S cepivom ali z moto zaščitno opremo.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!