Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 2 minutami, Snečer pravi:

dan ima 24 ur :) pri nas

Pr nas nehamo ob 24,30 in začnemo ob pol polnoči.. to znese 25 ur brez malce..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, thumper said:

Ok pa se pejmo mal hecat..

A cepljeni , ki sedaj tako jamrate okoli stroškov zdravljenja sprejmete obojestranskost?

Če bi se mi zdravi strinjali s plačilom zdravljenja ob morebitni okužbi s korono - potem bi se morali tudi cepljeni strinjati za samoplačniško varianto v slučaju negativnih učinkov cepiva in odpravljanju ter zdravljenju le teh posledic. ????

Naj ga proizvajalec. Saj on dela raziskave in garantira minimalne stranske. 
Ups, saj to ze dela.. samo potem se ga po medijih pluva da placuje odskodnine.. 

Je fact, ni vsako telo isto, ampak na tako maso cepljenja je po moji logiki vse ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Alla pravi:

V tako skorumpirani državi jaz ne vladi, ne od vlade nastavljeni stroki, ne verjamem abssolutno nič

Tam so vrata, pakiraj!

Preseli se v državo, ki ni skorumpirana in kjer boš brezpogojno verjela v njen transparentni sistem.

Problem rešen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ukica pravi:

Naj ga proizvajalec. Saj on dela raziskave in garantira minimalne stranske. 
Ups, saj to ze dela.. samo potem se ga po medijih pluva da placuje odskodnine.. 

trenutno proizvajalcev nič ne obvezuje..

cepiva še niso zaključila mednarodno določenih časovnih normativov za odobritev. vsa cepiva so dobila pogojno odobritev za čas enega leta.. 

odkodnine se plačuje potem , ko so cepiva ali zdravila odobrena pa se pojavijo dolgoročni stransli ali škodljivi učinki/rezultati.. tukaj pa potem izplačajo odškodnine - ponavadi šele na podlagi tožb.. 

ali misliš , da je neka slovenija sposobna tožiti proizvajalca cepiva proti covidu?  pfizerja? ne me smejat no .. 

Pfizer net worth as of July 26, 2021 is $233.31B.

https://www.macrotrends.net/stocks/charts/PFE/pfizer/net-worth   

neto vrednost ima za par slovenij ..  oziroma za več kot 6x slovenskega dolga.. 

ampak tako pač je .. 

z odškodninami je pa takole - dobi država .. in potem deli - ne deli .. pri nas pričakuj ne deli oškodovancem..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam o krekovi izjavi o 15. avgustu ter o vračanju z dopustov. Skoraj prepričan sem, da bodo dopustniki , predvsem necepljeni krivi za vsakoletno sezono prehlada in gripe. Glede na to, da se vsak more vrniti s PCTjem ne razumem kako bodo potem vsi ti dopustniki lahko krivi za nov val okužb? Če prav razumem PCT pomeni, da si se vrnil zdrav. Mi zna kdo razložit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, maus said:

malo smo zašli iz teme, vendar bi morali biti solidarni tudi s tistimi, ki se ne smejo cepiti proti Covidu ... res pa je, da ta potrdila, zdravniki ne izdajajo - zaenkrat, kar je tudi žalostno.

 

 Cisto vse si povedal: je velika razlika med tistimi ki nekaj ne smejo in tistimi ki smejo, ampak nocejo in med tistimi ki niti  to, kar bi pomagalo tistim ki ne smejo, se vseeno nocejo. V redu, pa pac nocejo, ampak pol so pa ti se tisti, ko nocejo, pol so pa  se  glasni. Ti so pa najhujsi!

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, John2005 pravi:

Razmišljam o krekovi izjavi o 15. avgustu ter o vračanju z dopustov. Skoraj prepričan sem, da bodo dopustniki , predvsem necepljeni krivi za vsakoletno sezono prehlada in gripe. Glede na to, da se vsak more vrniti s PCTjem ne razumem kako bodo potem vsi ti dopustniki lahko krivi za nov val okužb? Če prav razumem PCT pomeni, da si se vrnil zdrav. Mi zna kdo razložit?

Po kmečki pameti:

V hladilnik daš v taperverju en  kos sira, ki ga nisi pojedel..... Pa hladilnik odpreš čez en teden....in glej ga zlomka...sir ves plesniv....   :eek:

... Pa prepričan si bil, da je bil sir še čisto lep in nič plesniv...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Zivnorc said:

Po kmečki pameti:

V hladilnik daš v taperverju en  kos sira, ki ga nisi pojedel..... Pa hladilnik odpreš čez en teden....in glej ga zlomka...sir ves plesniv....   :eek:

... Pa prepričan si bil, da je bil sir še čisto lep in nič plesniv...

Dodaj se test: Das sir v hladilniki, in ga cez dva dni pogledas ( test - lahko od dalec, al pa ga se od blizu preveris  in das nazaj - pcr), pa je cisto ok! Cez en teden pa plesniv....  ;)

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, SF pravi:

Tako je. Ne morejo vzgojiteljica, vulkanizer, RTV tehnik itd v nič dajati nekoga, ki je 20, 30 let študiral neko materijo. Koliko je potem vredno njihovo izobraževanje v trajanju hitrega tečaja?

 

No pa povej kaj tok strašno naštudiran je Krek in Blejovička ter una pujsa z zabuhlimi učmi, da sami nismo sposobni dojet? 

A so to razdaje miz? Jim to omogoča faking šolanje? Obvladajo kaj drugega kot ostali, ki znamo brat in razvrščat članke po kvaliteti? Dobijo mogoče kake top secret informacije o koroni? Nedosegljive navadnim smrtnikom, a posvečene JJ kliki?

Bljak...

pred 5 urami, ftp pravi:

Saj greš lahko v ZDA. Tam imajo "lepo" rešeno. Imaš denar ali nimaš denar - boš zdravljenali ne boš zdravljen.

Verjemi, bi se ti hitro jokalo za našim sistemom.

Ti si strokovnjak, pa povej od česa je.

Ti tut lah greš. Te nihče ne bo ogrožal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 7. 2021 ob 13:00, BIF pravi:

V inkubacijski dobi je test lahko tudi negativen.

Po 555 straneh razprave smo še vedno pri osnovah.

In to pomeni da strovnjaki pctja brcajo v temo. Dajejo ukrepe ki nič ne pomenijo, nič ne rešujejo, ustvarjajo pa gnečo na eni meji. S Hrvaško. Blagor Slo..cela meji na Hrvaško. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, John2005 said:

Razmišljam o krekovi izjavi o 15. avgustu ter o vračanju z dopustov. Skoraj prepričan sem, da bodo dopustniki , predvsem necepljeni krivi za vsakoletno sezono prehlada in gripe. Glede na to, da se vsak more vrniti s PCTjem ne razumem kako bodo potem vsi ti dopustniki lahko krivi za nov val okužb? Če prav razumem PCT pomeni, da si se vrnil zdrav. Mi zna kdo razložit?

 Ja pa saj ze pticki civkajo to no: inkubacijska doba. Par dni po okuzbi z viriusom, se nisi bolan, traja nekaj dni, da se virus toliko namnozi, da postane clovek bolan. Ce se nalezes bolezni dva tri dni pred vrnitvijo, bos na testu negativen. In se vez dva tri dni, pa zacens biti bolan in/ali siriti okoli. To so znana dejstva od prvega dne. Se pa s tem postavlja drugo vprasanje: kaksen smisel imajo testi za vstop v drzavo na dopust, ali za povratek iz dopusta, ce test samo pokaze stanje na doticni dan, ne pa kaj bo cez 5 dni... nobenega!  Test ima nekak smisel samo za vstop na dogodek ker pokaze samo ali si bolan ali zdrav tisti trenutek/dan. Ali za iskanje tistih ki imajo blage simptome in se ne zavedajo da so mogoce bolani, itd...  In mogoce ujamejo kak procent povratnikov z dopusta, ki ze kazejo znake bolezni. Ampak zgresijo pa kar precej vec tistih, ki so ze okuzeni, pa se niso zboleli...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Tedybear pravi:

Ampak...zaradi kadilcev, pijancev, predebelih....se še nobena drzava ni ustavila. Zaradi corone pa je bilo v hibernaciji 3/4 sveta več kot eno leto. To pa JE razlika.

Ker nekomu in nekaterim to paše, vlade in politiki pa kot ovce. Kopirajo drug od drugega.

 

 

IN eno resno vprašanje? Kok je že mrt ih zadnje 4 dni zaradi norih številk okužb?

Dovolj bodo podatki za slo in cro..sem mal okrog te dni pa ne sledim ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37 minutes ago, DAMI34 said:

Ti tut lah greš. Te nihče ne bo ogrožal.

Si mal pomešal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, DAMI34 pravi:

No pa povej kaj tok strašno naštudiran je Krek in Blejovička ter una pujsa z zabuhlimi učmi, da sami nismo sposobni dojet? 

A so to razdaje miz? Jim to omogoča faking šolanje? Obvladajo kaj drugega kot ostali, ki znamo brat in razvrščat članke po kvaliteti? Dobijo mogoče kake top secret informacije o koroni? Nedosegljive navadnim smrtnikom, a posvečene JJ kliki?

Bljak...

 

Samo zate Dami...

https://www.alternator.science/sl/krajse/dunning-krugerjev-ucinek-ko-ne-ves-da-malo-ves/

https://sl.wikipedia.org/wiki/Dunning-Krugerjev_učinek

Dunning-Kruger.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jvalant pravi:

Dodaj se test: Das sir v hladilniki, in ga cez dva dni pogledas ( test - lahko od dalec, al pa ga se od blizu preveris  in das nazaj - pcr), pa je cisto ok! Cez en teden pa plesniv....  ;)

Torej smo sklepčni da so testiranja brezvezna?

Kaj pa P?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

In to pomeni da stromovnjaki pctja brcajo v temo. Dajejo ukrepe ki nič ne pomenijo, nič ne rešujejo, ustvarjajo pa gnečo na eni meji. S Hrvaško. Blagor Slo..cela meji na Hrvaško. 

....gotovo nisi niti pomisli, da morda ti ne razumeš ukrepov in kaj pomenijo.....

Si pomislil, da obstaja možnost, da morda ne drži čisto, da ti veš vse o vsem, drugi pa nič o ničemer....četudi so med njimi izobraženi, izkušeni, strokovni....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, John2005 said:

Torej smo sklepčni da so testiranja brezvezna?

Kaj pa P?

Ne nismo. So brezvezna za daljse obodobje. Sicer ujamejo mogoce nek mali odstotek onih, ki so ze na koncu inkubacijske dobe, to je pa vse.  Imajo pa veze pri iskanju in preprercevanju vstopa okuzenim na trenutne dogodke in iskanju skritih okuzb. Pa ne mislim da bi bolani kar hodili okoli, ampak nekateri imajo sibke simptome ali pa sploh ne..  Je pa tezko reci, ali ima testiranje velik vpliv na epidemijo, tudi ce najde kakega obolelega ki hoce na koncert, itd. Zasciti pa koncert/itd bolje kot pa P in C. Se posebej ce kak C milsli da je popolnoma imun, in ignorira znake.  Tvoje vprasanje je pa bilo, kako je mogoce z PCT vnesti okuzbo: Z inkubacijsko dobo...

  Preboleli in cepljeni imajo vseeno manj sans da zbolijo, kot nekdo ki nima protiteles (nimajo pa jih necepljeni ki se niso preboleli kovida). Meni je tezko ocenjevati ali je PC (brez T) pri vracanju z dopusta, primeren ali ne, ker dolocen odstotek cepljenih in prebolelih vseeno lahko zboli.  Ker nobena stvar ni popolnoma ucinkovita. Ce bi hoteli skoraj popolnoma prepreciti vnos iz tujine, je edina moznost karantena na vseh prehodih itd  (pa mogoce pcr cez 5 dni). Ta ukrep bi bil pa sploh neugoden in zoprn...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Zivnorc pravi:

Po kmečki pameti:

V hladilnik daš v taperverju en  kos sira, ki ga nisi pojedel..... Pa hladilnik odpreš čez en teden....in glej ga zlomka...sir ves plesniv....   :eek:

... Pa prepričan si bil, da je bil sir še čisto lep in nič plesniv...

dej sir v pravo posodo,tisto za sir,in lej ga zlomka in tristo kosmatih medvedkou,sir je še po 10 dnevih čist ok....ni vse taperver....

Popravljeno . Popravil Grut
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, KARMEN1 pravi:

Tam so vrata, pakiraj!

Preseli se v državo, ki ni skorumpirana in kjer boš brezpogojno verjela v njen transparentni sistem.

Problem rešen!

Ja, seveda....najlažje enostavno pogledat stran od problemov, namesto da bi jih rešili....
Saj zato pa smo tam kjer smo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Alla pravi:

Ja, seveda....najlažje enostavno pogledat stran od problemov, namesto da bi jih rešili....
Saj zato pa smo tam kjer smo.....

Žal je tako, da v neki urejeni družbi, ne more vsak sam solirat in se je treba držati nekih pravil.

Problem je rešljiv s pikecom ali pa krave past na planino :) 

Morda je slika naslednjega: besedilo

Jaz sem Maja :) Bodite kot Maja :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, BIF pravi:

....gotovo nisi niti pomisli, da morda ti ne razumeš ukrepov in kaj pomenijo.....

Si pomislil, da obstaja možnost, da morda ne drži čisto, da ti veš vse o vsem, drugi pa nič o ničemer....četudi so med njimi izobraženi, izkušeni, strokovni....?

Da srm pomislil. Kolikor sem glup bolj glupi so ukrepi ki ne rešujejo problema. Če bi problem reševali, le tega ne bi bilo. Ali pa vsaj ne bi bil tsko problrmatičen.

Če se tebi zdi psmetno da se sito nastavi samo ns eni meji drugje pa gre vse čez, ja potem pač slepo verjameš kar ti naštudirani in politično nastavljeni ljudje rečejo. Men je itsk vseeno.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!