Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

Včeraj sem se z enim prijateljem, ki ne verjame v te viruse pogovarjala o NLP-jih in da to res obstaja ...

sem mu reku.. prijatuček ... v vesolce verjameš v virus pa ne ... in mi reče ja ... kaj čm še več komentirat ... :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, 3nity pravi:

No, v tem primeru lahko tudi z okrožnico obvesti delavce, da se vsem zaradi izrednih razmer npr. za 200€ neto znižajo plače, a ne?

Saj bistvo ni v tem, delodajalci niso v tej zgodbi nič krivi, nosijo pa največji križ.

glede na to , da najin oddelek v firmi letos dela nekih +20% je strošek testiranja p****n dim.. 

ker so nekatere ključne stranke pri nas zaradi najinega oddelka in teh par glavnih dosega več kot 10% skupnega letnega prometa firme se ne bojim za službo.. bo direktor zaklenil vrata oddelka in bo teklo naprej .. v prostoru 5,3 x 2,1 m sva dva .. samo največja stranka je naredila na osnovi najinega oddelka v 7 mesecih 50% skupnega prometa več kot lani.. 

p.s. - teh 50% več je 45% najinega letnega prometa..

26 tednov zapored negativen na testu .. jaz temu rečem zdrav.. pa prej 8 mesecev tudi.. 

jasno sem dal vedeti - sicer ustno ker je bilo tako tudi vprašanjce - da se bom cepil s prvim odobrenim cepivom.. 

in ne morem verjeti blesavosti odlokov - prejšnji četrtek - ko se  je že 3-ji teden zviševalo število okužb - pride direktor k meni in mi pove , da se ne rabim več testirat , ker je dobil taka navodila pisno z gospodarske zbornice .. pa kdo tukej koga??? a??

pred 2 minutami, Snečer pravi:

samo dve rešitvi sta

1. pikec

2. ali pustiti, da vsi prebolimo

no še 3. je

asteroid, komet...

če bi ti znanstveniki svoje veleume lahko malo bolj usmerili v razvoj umetnih jetr imamo slovenci najboljšo rešitev.. 

sam ne - ker s testi in cepivi je za minimalen stroše največji dobiček.. folk leti v vesolje , v par mesecih razvijejo cepivo , kloniraji skoraj vse .. jetr pa ne znajo naredit..

 

sramota.. klinc pa tak tehnološki napredek...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, 3nity pravi:

Pri nas tak dopis visi na oglasni že od marca 2020, se pa zaključi z grožnjo izredne odpovedi, če se takoj ne vrneš (po starem) iz cone z večjim tveganjem in s tem preprečiš karanteno.

Smo tudi imeli že drugi sestanek na temo cepljenja, vse pohvale direktorju kako je predstavil trenutno situacijo (sama ne bi znala tako dobro povedati). Glede na to, da so pri konkurenci odpikali tiste, ki se niso želeli cepiti (sicer pod pretvezo drugih razlogov), pri nas ne silijo v to, je pa jasno povedal tistim, ki ne želijo pikeca, naj se zavedajo svoje odgovornosti, naj skrbno nosijo masko in se razkužujejo, naj raje ne hodijo na dopuste, sploh v kraje z večjim tveganjem, predvsem pa naj ne 'čikajo' in malicajo z drugimi sodelavci, ker v primeru, da zboli eden, prejme vsaj polovica podjetja karanteno, to pa v končni fazi pomeni, da lahko samo še list z obvestilom o zaprtju obesimo na vhod.

Dejansko večina pričakuje od podjetij, da jim bodo na 48h plačevala hitre teste, ure odsotnosti, prevoz. Naš je jasno povedal, da če ne bo z zakonom drugače odrejeno, ne bo podjetje krilo 1 samega centa za ta namen.

a loh neki vprašam, kaj pa će se cepljeni vrne okužen z dopusta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez šale, sploh taki z enim odmerkom imajo kar dobre šanse, da fašejo delto. Učinkovitosti sem pa že zdavnaj prilepil.

https://www.delo.si/novice/slovenija/proti-delti-je-en-odmerek-premalo/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, DAMI34 said:

a loh neki vprašam, kaj pa će se cepljeni vrne okužen z dopusta?

Če te dobijo greš v karanteno, če ne pač ne in upaš da se bolezen ne razvije.

Sicer pa bodo kmalu zaostrili na oba odmerka. (razen J&J)

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, DAMI34 pravi:

a loh neki vprašam, kaj pa će se cepljeni vrne okužen z dopusta?

Kolikor jaz vem cepljenim karantena ni odrejena, če pridejo v stik z okuženim :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a če mi žena reče, da sem CEPEC..... ali to pomeni, da sem cepljen?

.... ali to velja kot dokaz, da sem cepljen? ... ali sem imun? ... ali imam šanse, da preživim? ... če preživim, ali me bodo vesoljci zasužnjili? .... mogoče samo porinili čez rob zemlje? ...  kaj če se za kaj ujamem....a me bodo s čim drugim cepili?

... pa ne se zdej zajebavat.....ker žena ima vedno prav     :D

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Nacionalni inštitut za javno zdravje je razkril podatek, na katerega je danes čakala vsa slovenska javnost. Že dopoldne je namreč Mario Fafangel napovedal, da bodo odgovorili na vprašanje, koliko ljudi se je po cepljenju proti covidu 19 okužilo z virusom. Podatki, ki so bili objavljeni tudi na spletni strani Nijz, kažejo, da je bilo od 4. marca 2020 do 29.julija 2021 v Sloveniji potrjenih 258.237 primerov covida 19, od tega pa so okužbo potrdili tudi pri 842 osebah, ki so že bile zaščitene s cepljenjem.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Snečer said:

 

No ja. Tudi ta statistika ni kaj prida. Pravilno bi morala biti narejena za isto časovno obdobje in pa vsebovati podatke kakšne so bile posledice bolezni (koliko je bila huda bolezen) cepljenih in necepljenih.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, Zivnorc said:

... a če mi žena reče, da sem CEPEC..... ali to pomeni, da sem cepljen?

.... ali to velja kot dokaz, da sem cepljen? ... ali sem imun? ... ali imam šanse, da preživim? ... če preživim, ali me bodo vesoljci zasužnjili? .... mogoče samo porinili čez rob zemlje? ...  kaj če se za kaj ujamem....a me bodo s čim drugim cepili?

... pa ne se zdej zajebavat.....ker žena ima vedno prav     :D

Ce ti to rece zena, potem  to pomeni VSE! ;)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

a loh neki vprašam, kaj pa će se cepljeni vrne okužen z dopusta?

ja in ? karantena 10 dni.. sam kaj mu bo potem veljalo in koliko časa ??

pred 1 uro, 3nity pravi:

Kolikor jaz vem cepljenim karantena ni odrejena, če pridejo v stik z okuženim :ninja:

če zboli pa kaj? ne karantena - osamitev in po inkubacijski dobi pcr .. če je pozitiven 10 dni karantene.. tako kot za vse ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ftp pravi:

Če te dobijo greš v karanteno, če ne pač ne in upaš da se bolezen ne razvije.

Sicer pa bodo kmalu zaostrili na oba odmerka. (razen J&J)

Ne gre se za če te dobijo..mar ne

pred 1 uro, 3nity pravi:

Kolikor jaz vem cepljenim karantena ni odrejena, če pridejo v stik z okuženim :ninja:

Aha..vem. Pa spet ni štos v stiku. Marveč v butastih ukrepih. In velikih listih na vratih. 

Dejstvo cepljen se lahko okuži..naprej si pa sami lahko razlagamo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, DAMI34 said:

Ne gre se za če te dobijo..mar ne

Seveda ne, saj se tudi ne testirajo.

Sicer pa pri cepljenih se bolezen ne razvije v tolikšni meri, zato si tudi "delilec" slabši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ftp pravi:

kakšne so bile posledice bolezni (koliko je bila huda bolezen) cepljenih

Zadnjič sem govorila z eno, ki je bila januarja polno cepljena, aprila pa zbolela. Baje je dvakrat kihnila in to je tudi bilo vse. Okužbo so ji potrdili s pcr testom, ki ga je morala opraviti zaradi službenega potovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, 3nity pravi:

Zadnjič sem govorila z eno, ki je bila januarja polno cepljena, aprila pa zbolela. Baje je dvakrat kihnila in to je tudi bilo vse. Okužbo so ji potrdili s pcr testom, ki ga je morala opraviti zaradi službenega potovanja.

Poznam eno, ki je fasala 2x. Jeseni in spomladi.

Je kar ležala, ampak rešila.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, BIF pravi:

NE razumeš bistva cepljenja...zato se stresa toliko bedarij.

Razumem, tudi cepljen sem proti vsem živem, otroci tudi. Ne razumem zakaj ima duplo cepljeni prost vstop na rizična območja, diskoteke, nogometne tekme, itd., kjer je možnost okužbe (seveda milejše) mnogo višja od mojega asocialnega dopusta v tuji državi, kjer se v dveh/treh tednih srečam z max 5ljudmi na razdalji 3m za 2min na svežem zraku. Dejansko je tisti cepljeni z rizičnim načinom življenja bolj nevaren za okolico kot jaz. Samo to. Ne bom se cepil zgolj ker sem smotan, ker mi grejo na ku*ac totalno bebavi ukrepi in ker je to cepljenje prisila. Naredite prostovoljno, ukinite PCT pogoje, pa plačam komot 100€ za odmerek.

Aja, še to. Če je v bolnišnicah zgolj par procentov cepljenih, zakaj taka panika? Če nas ulovi še en tak val kot lani in je št. cepljenih več kot 50% (se mi zdi da je), potem ne bo gužve. Številka za paniko se lahko prestavi višje. Ampak seveda jim ne nese pamet, glavno da se straši.

Popravljeno . Popravil BlackDoc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, BlackDoc said:

 

Aja, še to. Če je v bolnišnicah zgolj par procentov cepljenih, zakaj taka panika? Če nas ulovi še en tak val kot lani in je št. cepljenih več kot 50% (se mi zdi da je), potem ne bo gužve. Številka za paniko se lahko prestavi višje. Ampak seveda jim ne nese pamet, glavno da se straši.

 Zato, ker je se kar milijon necepljenih. To je zelo velika stevilka in ob razsirejenosti virusa in vecji kuznosti nove razlicice, lahko poslje precej ljudi v bolnisnice, ce bo potek hujsi. In bodo spet polno zasedene. In veliko ljudi lahko spet umre. (in kot kazejo podatki, je velika vecina okuzb sedaj med necepljinimi, ki se bodo potem spet drli na ves glas, kako ostali program v bolnicah stoji itd ).

 

Osovnsolska matematika in lahka logika: enkrat manj necepljenih (50%), dvakrat bolj nalezljiv virus (ne bolj nevaren, samo nalezlljiv) in bazen 1.000.000 ljudi. Plus dolocen procent se cepljenih, ki se na pazijo vec nic, in dobis verjetnost (ne zagotovo, ampak verjetnost pa je) da bo enako, ali se huje... Iz milijona lahko dobis veliko okuzenih,  ze z samo nekaj odstotki...

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BlackDoc pravi:

1.) višja od mojega asocialnega dopusta v tuji državi, kjer se v dveh/treh tednih srečam z max 5ljudmi na razdalji 3m za 2min na svežem zraku.

2.) ker je to cepljenje prisila. Naredite prostovoljno, ukinite PCT pogoje, pa plačam komot 100€ za odmerek.

 

Ad 1.) Si predstavljaš zmedo, da bi poleg PCT pogojev izdali še odloke, kjer brez PCT lahko dopostuješ pod naslednjimi pogoji: 

"izjemoma lahko brez PCT pogoja dopostujete asocialno za obdobje 3-eh tednov, kjer v tem času srečate max 5 ljudi na razdalji 3m za 2min."

Kdo bo tak dopust dokazoval in kdo preverjal in kdo nenehno prilagajal spremembe...namesto 5 srečaš 7 ljudi...razdalja 3 ali 2,5m itd.?? 

PCT pa idi kam hočeš.

Ad2.) cepljenje je prisila v glavah tistih, ki imajo sicer težave z dojemanjem in razumevanjem. Cepljenje je privilegij. Cepivo bi moralo bit plačljivo....morda tudi omejeno.... To, da hodijo ljudi domov fehtarit, naj se cepijo, je ponižujoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, BlackDoc pravi:

........ Ne razumem zakaj ima duplo cepljeni prost vstop na rizična območja, diskoteke, nogometne tekme, itd., kjer je možnost okužbe (seveda milejše) mnogo višja od mojega asocialnega dopusta v tuji državi, kjer se v dveh/treh tednih srečam z max 5ljudmi na razdalji 3m za 2min na svežem zraku. Dejansko je tisti cepljeni z rizičnim načinom življenja bolj nevaren za okolico kot jaz. Samo to. Ne bom se cepil zgolj ker sem smotan, ker mi grejo......... 

... Si že poskusil trenirati cucka brez priboljškov? 

... Imaš otroke?... Za cukr marsikaj naredijo....     :D

..... To je, če gledaš s politične strani,.... 

.....glede zdravstvene strani je pa tudi že 100x napisano tule gor zakaj tako... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 7. 2021 ob 12:10, ligenjček pravi:

Kje so ti zakoni ko v vseh ostalih podjetjih delajo te teste? :hmm:

Vsi zakoni so v uradnem listu, le da jih pravna "stroka" ne zna ali njoče tolmačiti kot je zapisano, moč kapitala pa podmaže  in 'pomaže' pravni "stroki" da dela v korist 'kapitalistov'. Delavec je usposobljen za svoje delo in ker se ne spozna na pravno juris dikcijo, ga je enostavno pretentati in to nam delajo že ves čas, z odloki, ki niso zakon! 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, thumper pravi:

ja in ? karantena 10 dni.. sam kaj mu bo potem veljalo in koliko časa ??

če zboli pa kaj? ne karantena - osamitev in po inkubacijski dobi pcr .. če je pozitiven 10 dni karantene.. tako kot za vse ..

sploh ni poanta v tem. Vsak, ki se slabo počuti. vsak ki ima simtome prehlada (četudi je prehlad) je smiselno, da si sam odredi karanteno, ne pa v stilu, sem mal prehlajen, pa laufa okrog, al pa sem cepljen in laufa okrog, sem testiran in negativen in lafa okrog.

Razlagam o diskriminaciji listkov na firmah, kjer se preferira CEPLJENE kot VARNE. Smo si že itak odgovorili, da smo varni en tolko.

Vse ostalo je ena sama birokracija in prekladanje papirčkov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, jvalant pravi:

 Zato, ker je se kar milijon necepljenih. To je zelo velika stevilka in ob razsirejenosti virusa in vecji kuznosti nove razlicice, lahko poslje precej ljudi v bolnisnice, ce bo potek hujsi. In bodo spet polno zasedene. In veliko ljudi lahko spet umre. (in kot kazejo podatki, je velika vecina okuzb sedaj med necepljinimi, ki se bodo potem spet drli na ves glas, kako ostali program v bolnicah stoji itd ).

 

Osovnsolska matematika in lahka logika: enkrat manj necepljenih (50%), dvakrat bolj nalezljiv virus (ne bolj nevaren, samo nalezlljiv) in bazen 1.000.000 ljudi. Plus dolocen procent se cepljenih, ki se na pazijo vec nic, in dobis verjetnost (ne zagotovo, ampak verjetnost pa je) da bo enako, ali se huje... Iz milijona lahko dobis veliko okuzenih,  ze z samo nekaj odstotki...

torej tebe skrbijo necepljeni?

Mene ne, saj majo možnost se cepit.

A zase te skrbi, ker ne bodo bolnišnice fraj?

Lej, tole je reku Krek:

226948802_10220482203267006_2635664466570063688_n.thumb.jpg.704059d239e52111db5abc5766817609.jpg

 

ne vidim potrebe po zganjanju panike.

Manj kot bo panike, bolj se bo narod odločal za cepljenje, bolj kot bo enotna stroka, pa tudi časopisje, manj bo strahu pred cepljenjem. In na koncu, cepljenje je še vedno svobodna odločitev.

Kako bodo bolnišnice zasedene od takih, ki se do sedaj niso okužili, torej so živeli primerno in varno?

 

Ko že prekladaš številke:

imaš razdelane cifre po starostih, kdo je zasedal bolnišnice?

Največ je bilo tvegane populacije (katera je dobro precepljena)...ne mladine, ki jo je lahko pol miljona. Torej operiranje s ciframi kot si jih podal, je zavajanje.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!